Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) Mr.Csizmás válasza lugosi (#36750) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a belső része okés (meg kb. az egész), a rossz hírét a 15-17 alatti 4 épület adta/adja :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36752) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ezt azért írom ON-ba, mert főként a Fujis része érdekes, de részben Lightroom téma.
Lightroomot utoljára szerintem akkoriban használtam, amikor még létezett az Apple Aperture is, és a kettő együtt ment. "Örültem", mikor az Aperture megszűnt, mert valamilyen konstrukcióban az meg volt nekem véve (igazából fogalmam sincs már, lehet hogy járt valamihez, vagy valami discountban megvettem), az a lényeg, hogy akkoriban próbálgattam a Lightroomot de túl komplex és felesleges volt nekem.

Így lassan egy év után úgy gondoltam, hogy kipróbálom a raw-t az XT30-on (eddig ugye részben azért sem erőltettem, mert az Apple Fotók nem támogatja a rawjait, mivel ez az XT30 II).
Meglepődve láttam, hogy az iPad-es verzió (ja, otthon rendes gépem nem nagyon van egy ideje, a család kisajátította a macbookomat) feladott egy olyan előfizetést, hogy havi 800 Ft. Á mondom ez biztos valami félreértés, de nem, az a neve hogy Lightroom premium és szépen működik is vele a raw kidolgozás. (Illetve minden más lightroom funkció.)
Egyrészt ezért írok, mert nem tudom, hogy ismeritek-e, jóval olcsóbb mint a 13 vagy 25 eurós havi csomag (igaz ebben csak az ipad-es lightroom van benne, és a felhőcsomag ami jár hozzá az 40 giga csak, de úgy látom 1800 Ft-ért van nagyobb is).
Szóval úgy voltam vele, hogy 800 Ft-ért pont jó lesz arra, amire kell (néha csinálok raw fotót, és megnézegetem, hogy melyik szimuláció állnak jól neki).

Írtam már korábban is, hogy mostanában sok fotót csinálok egy illetőről akinek elég sötét színű az arca és a részletek nagyon be tudnak bukni a környezethez képest, ezért nagyon jól jött az eterna ezekhez a fotókhoz +2 colorral. Annyira megkedveltem az eternát, hogy lassan minden másra is ezt használom.

Viszont most a lightroomban láttam beépített adobe preseteket, és láttam egy olyat, hogy vintage 04. Az még laposabb kontraszttal dolgozik, mint az eterna, de a színeket egy kicsit megemeli. Ami nem tetszik benne, hogy a fehéregyensúlyt elviszi egy kicsit sárgásba, de ezen lehet állítani. Nézzétek meg, szerintem nagyon jó, bár valószínű hogy sokkal régebb óta ismeritek mint én. Esetleg ha tudtok hasonló jó flat kontrasztú presetet ajánlani, azt megköszönöm.

(#36753) Mr.Csizmás válasza lugosi (#36752) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ránéztem, androidos telón is van 790 ft/hó-ért :Y ki kell ikszelni a trial-os felugrót, aztán account - premium alatt indítható.

illetve 7590/év.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36754) Stauffenberg válasza lugosi (#36750) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A környékek változnak. Engem 13 éve Józsefvárosban fényes nappal késes csávók rámoltak ki, két hete meg ugyanazon a környéken a Corvin negyednél éjjel 2 körül mászkáltam egy 165 magas vékony jógás csajjal (szóval nem a testőrömmel) és tele van fancy szórakozóhelyekkel. Régen meg választhattunk, hogy az egyetemen a lyukasórában melyik késdobálóba üljünk be egy sörre (igaz nem is lett volna pénzünk craft IPA-ra). :)

Amúgy meg a "rossz környék" sem azt jelenti, hogy törvényszerűen valami bajod fog esni. De minél gyakrabban fordulsz meg ott, annál nagyobb az esély. Ha meg ott élsz, kb méterre meg tudod mondani, hogy hova lépj és ne lépj, hogy elkerüld a territoriális agymenéseket.

(#36755) lugosi válasza Mr.Csizmás (#36753) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem már volt trialom úgyhogy egyből a fizetőst indította. Működik rendesen minden funkciója.
Ha az egy évest indítod az -18% úgy emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#36756) arn válasza lugosi (#36752) üzenetére


arn
félisten

Kameras fotokhoz mar hasznalom egy ideje… rawokhoz milyen a lr classichoz kepest?

Amugy ezen kivul meg mindig a 12 euros ps+lr a legjobb opcio macen raw feldolgozasra? Cloud nem erdekel, van nasom.

A c1 sokkal dragabbnak thnik, vagy van ott vmi jobb opcio?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36757) arn


arn
félisten

Ausztriabol nezve nem annyira nagylelkuek, majd lehet a 12 eurosra fizetek inkabb elo, tableten nem rossz, de tobb szaz rawnal nem biztos, hogy az ipad pro a legjobb platform.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36758) El Joe válasza arn (#36756) üzenetére


El Joe
tag

Most ákcióban 10€.

(#36759) lugosi válasza arn (#36756) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A classichoz képest nem tudom megmondani mert azt akkoriban használtam amikor még csak desktop változat volt és a core2duo iMac még modernnek számított.

(#36760) arn válasza lugosi (#36759) üzenetére


arn
félisten

Desktopon nem jobb a classic? Csak ipaden probaltam a masikat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36761) Stauffenberg válasza arn (#36748) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kérdezzük meg az Apple usereket, hogyan néz ki az alu bántalmazás után. :D

Amúgy meg az alu legfeljebb csak borításnak oké. Nem vagyok olyan mérnök, aki meg tudja mondani az előnyöket-hátrányokat a magnézium ötvözethez képest, de nem tartom véletlennek, hogy jellemzően borítóelemként használja az ipar, nem pedig vázanyagként (ez laptopra, telefonra egyaránt igaz).

(#36762) Stauffenberg válasza arn (#36757) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom Ausztriában mennyi a teljes Photography Bundle, de gyanítom ez a 13€ körüli összeg ott is. Innen nézve a mobilos Lightroom önmagában 5,5€ áron szerintem kifejezetten szar ajánlat, mivel a desktop csomaghoz jár a mobilos is.

Btw szerintem nagyon jól integárlódnak egymásba, például az összes desktop presetet is átszinkronizálja. Mobilon egyértelműen ez a legjobb képszerkesztő az összes közül. Desktopon meg... hát nagyon nem tudom megszokni, hogy a Classic és a sima még mindig két külön filozófia és a sima sokkal butább. Pedig a felületét ezerszer jobb használni.

(#36763) lugosi válasza arn (#36760) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt nem tudom megmondani, a desktop változatot nem használom szerintem úgy tizenéve. Nekem ez a mobilos tök elég, sőt még sok is, ennyit meg bőven megér, igaz szerintem én ritkán is fogom használni. Jó hír viszont, hogy kezeli a tömörített rawokat is (csak losslessel próbáltam), annyi hogy importáláskor annak nem mutatja a bélyegképét mindaddig, amíg át nem kerül az ipad-re, onnantól már mutatja. Ha tömörítetlen, akkor importálás előtt a memóriakártyán lévő rawok előnézeti képét is mutatja.

(#36764) arn válasza Stauffenberg (#36762) üzenetére


arn
félisten

11.99 a ps+lr, de csak par tiz giga clouddal.

Az egyiket szvsz egerhez a masikat meg touchscreenhez lottek be. Megnezem a c1 expresst is, regen sokat hasznaltam a rendest, ez elegge ki van herelve, viszont azota nem olyan idiota a perspektiva-korrekcio.

A covid ota nem foglalkoztam fotozassal, elotte akartam a rendszert fejleszteni, amiota apam meghalt meg a csaladi fotokat se szivesen dolgoztam fel, konkretan tobb evnyi lemaradasban vagyok rawokat illetoen. Probalok kepbe kerulni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36765) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Fujifilm X-T30 II vs X-T30 - Head-to-head Comparison

zsebváznak vásárolnám használtan, a T30II kicsit drágább. Mit gondoltok az af miatt megéri a felárat ? Csak az E1,T3,T4 vázakat ismerem/használom, szóval fogalmam sincs. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36766) A Zéé


A Zéé
addikt

XF 35/1.4-ek milyen árban szoktak menni mostanság? XF 35/2.0-át néha látok 110-115k körül, de nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen. Ha hasonló a különbség forintban is, mint az MPB-n (~100 EUR), akkor azért az tudna segíteni a döntésben :)

Just a simple Lineman...

(#36767) Elektrosokk válasza A Zéé (#36766) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Elég változó, ritkán ki lehet fogni 120-ért is használati nyomokkal.

én jó pár alkalommal eladtam és megvettem újra, kellemetlen a hangja, nem túl gyors, de a képe mesés. Volt f2 is, és szerintem nem lehet rá panasz, de azért más világ.

ez az f2

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36768) Mr.Csizmás válasza A Zéé (#36766) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

35/1.4 mindent megér.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36769) Elektrosokk válasza Mr.Csizmás (#36768) üzenetére


Elektrosokk
addikt

jaja :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36770) A Zéé válasza Elektrosokk (#36767) üzenetére


A Zéé
addikt

120-ért nem lenne kérdés igazából :)
és #36768 Mr.Csizmás
Azért vagyok bizonytalan, mert kb. minden review elmondja, hogy az f2 az mennyire gyors, és halk, és kifinomult, jól összerakott, meg a képe majdnem ugyanaz, mint az 1.4, de azért az a "majdnem" az csak ott van...
Méret igazából egyforma, videózni nem videózok, X-E2s-re kerülne.
A 18-55 mellé nem tudom a fix gyutávon kívül valóban ad-e annyi pluszt az f2, hogy megérje. Ilyen szempontból az f1.4 biztos több, csak hát Nikonon is 2.4-2.8 körül használtam inkább a 35/1.8-at, ritkán nyitottam nagyobbra. Bár annak azért nem ártott egy kis rekeszelés. Szóval, ha az f1.4-et se nyitnám igazából nagyobbra, akkor meg feleslegesen elköltött 100 eur a különbség.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#36771) Elektrosokk válasza A Zéé (#36770) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Szerintem nem olyan hasonló a képük, sőt. Évekig megvoltam az 1.4-el, lassabb valóban, de lehet vele élni. :)

f2 után sosem vágytam, de az 1.4 :K

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36772) arn válasza A Zéé (#36770) üzenetére


arn
félisten

9 eve van 35 1.4 es 18-55, a kepek 80%at a 35tel csinaltam, jo mongy engem mar mftn megfertozott az 50mm :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36773) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

végül egy T3 vázat vásároltam, amúgy is volt már t3 meg t4 együtt, bár most tényleg kicsi vázat akartam... de ahogy számolgattam már a t-30II sem lett volna sokkal olcsóbb, ez meg talán komfortosabb ha még nagyobb is...

na mindegy, újra eljutottam oda ahonnan indultam. :W :DDD :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36774) Stauffenberg válasza Elektrosokk (#36773) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én az X-T30II és X-E4 között őrlődtem múlt ősszel, amikor lejött, hogy az X-T3 méltatlanul alul van/volt értékelve (nem tudom az aktuális árakat) a többi vázhoz képest és inkább azt vettem. Van talán két filmszim ami így nincs meg vázon belül, hiába ugyanaz a szenzor generció, hát akkor kapják be tövig, ezzel engem nem fognak a saját logikájukra rákényszeríteni.

A T30-as szerintem nem annyival kisebb, hogy számottevő legyen, de persze elfogadom ha valakinek az a pár milliméter is számít, de a T3 sokkal többet tud.

Csak az X-E4-re tudnám mondani, hogy érezhetően kompaktabb (volt E2-esem), de nem tetszett, hogy ennyire lepusztították róla a kezelőszerveket. Streetre oké lett volna, de másra nem annyira.

(#36775) A Zéé válasza arn (#36772) üzenetére


A Zéé
addikt

A ~50mm nekem is kedvenc. 35/1.8 volt rágyógyulva nekem is a tükrösre, amíg én használtam, de az X100s-t nem tudtam megszokni a ~35mm-el, mint egyetlen objektív.

Meggyőztetek, próbálok 1.4-et keresni, bár elég nehéz vadászatnak tűnik.

Just a simple Lineman...

(#36776) benedekco


benedekco
addikt

Off, de szíven ütött a hír. [link] dpreview kuka. Mert ma nincs szegény amazonnak elég profitja. Jövőre majd jön a rekorder bevétel de az mindegy. :W

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36777) arn


arn
félisten

After nearly 25 years of operation, DPReview will be closing in the near future. This difficult decision is part of the annual operating plan review that our parent company shared earlier this year.

Koszi amazon… tuti hatalmas penzekbe kerult a fenntartasa.

Amugy ez a kanadai csoka miota van mindenutt? Regen neztem a youtubeos videoit, szimpatikus figura, de ennyi geppel a kezeben sem kepes epkezlab fotokat csinalni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36778) arn


arn
félisten

Bakker… most nezem, hogy a canon r6ot durvan akciozzak, annyiba kerul, mint az xt5. Van vkinek osszehasonlitasi alapja a ket rendszerrel, caak 35 es 50mm obik erdekelnek?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36779) arn


arn
félisten

Jah hat ez mindig visszarangat a fuji vilagaba, a 35 1.4 mennyire jo alapbol, nem kell egy csomot buveszkedni a kepeken. Amugy az rf 50 vonzo a merete es az ara miatt.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36780) Elektrosokk válasza Stauffenberg (#36774) üzenetére


Elektrosokk
addikt

valahogy én is így jutottam el ide... X-E1 vázam sokáig volt, az volt az első kapcsolatom a fujival... :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36781) Stauffenberg válasza Elektrosokk (#36780) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem az X-A1 volt az első, az a mai napig megvan (bár már nagyon ritkán nyomogatom). Azóta sem volt még egy olyan gépem, ami annyit volt velem a táskámban és egy időben minden szabad pár órámban munka után sétáltam egyet és street fotóztam vele.

Ha nem lenne olyan határtalan szar benne az AF, akkor a mai napig szívesen cipelném. Az X-T3 közel sincs velem annyit, inkább akkor sétáltatom meg, mikor dedikáltan fotózós sétára megyek otthonról.

(#36782) lugosi válasza Stauffenberg (#36774) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az X-E4 nekem is nagyon tetszett, de a gombok miatt letettem róla végül. Egy 15-45-tel pont jó lett volna.

(#36783) Stauffenberg válasza lugosi (#36782) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

X-E4 beltartalom + X-E4 kijező + X-E3 kezelőszervek, így lenne az ideális (esetleg egy IBIS, de ne legyünk telhetetlenek).

Persze akkor ki venne X100-ast, ami éppen felrobbantotta az elmúlt időszakban a kölykök zsebpénzes perselyét. :)

(#36784) nagim


nagim
tag

Tudtok esetleg olyan helyet Pesten vagy környékén, ahol teleobit tudnék bérelni? Egy szem 18-120-at találtam eddig a 220volt-nál, de hosszabb kellene. Előre is köszi!

(#36785) arn


arn
félisten

Ez egy hasznos osszevetes a jelenlegi af sebessegeket illetoen.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36786) madgie válasza arn (#36785) üzenetére


madgie
titán

Hát, én voltam tavaly két vadászaton is a Fujikkal, egyrészt az X-T5 teljesen másik ligában játszik, akár az X-T4-hez képest is, másrészt - legalábbis videóban - nem a kikapcsolt subject detection volt a jó megoldás, hanem igenis a madárkára kellett tenni és 240fps slomo anyagnál is sokszor szépen követett.

Azért nem írom, hogy mindig, mert egyrészt baromi pocsék körülmények voltak (köd + eső), másrészt nem tökéletes most sem a rendszer, ha az elején nem találja meg a kontrasztosabb fák között repülő vadludat/fácánt, akkor nincs mit trackingelni, elmegy Kukutyinba az AF.

De mondom, ez a Kukutyin téma az X-T4-nél mondjuk tízből 8-9 volt, a T5-nél meg 1-2...

(#36787) arn


arn
félisten

Probaltam kicsit kepbe kerulni a milc rendszereket vaz-35-50mm illetoen (hangsuly az 50mmen van), jelenleg igy latom, javitsatok ki ha tevedek:

nikon: optikailag remek es jo ar/ertek aranyu a belepo obik, de boszme nagy, a z6-2 vaz is jo aron van (plane hogy aktualis termek). Emellett ugy erzem a nikon lesz a vezeraldozat az slr-milc valtasnal, nem igazan sikerult a usereket atcsabitani, vagy maradnak nikon slren vagy atvaltanak/valtottak masra milcen, ha valtok, nem stabil alternativa egyelore. A canon-nikon haboru canon-sony a jovoben.

canon: a vazak tularazottak, viszont kifuto vaz es belepo obik konkretan a legolcsobb szett a piacon. Az r6 a szenzortol eltekintve technikailag (af, ibis, etc) a legszimpatikusabb, az obik merete es ara is remek. Persze ennek a minoseg az ara obiknal, es nincs alternativa, thirdparty is alig van. Szvsz a canon arra jatszik, hogy alacsony belepo arral a probb canon obik fele terelje az embereket - igy mar annyira nem vonzo, ha az ember at akar lepni az olcso obik szintjen.

sony: veluk vhogy sose szimpatizaltam, pedig nagyon jo kompromisszum tobb szempontbol is. Az a7-3 mar evekkel korabban is elavultnak tunt, az a7-4 draga az r6/z6-2hoz kepest. Viszont obiknal messze itt van a legtobb mozgasi lehetoseg, konnyu megtalalni az ar-iq-meret haromszogben a nekem megfelelo kompromisszumot, pl az 55 1.8, nagyon jo balansz a sulyat tekintve, es a 35 1.8, sigma 35 2.0 sem rossz.

fuji: a kozepformatumukat kilottem az ar miatt, az apsc mar messze nem olyan kerek tortenet, mint amikor 9 eve ra valtottam. Az xt5 legvonzobb resze szamomra ugyanaz, mint regen a manualis, oldszkul allithatosag - ezen tul viszont ezert az arert barmelyik ff vaz vonzobb. Obiknal hogy a rendszer meret (es nemi ar) elonyet megtartsam a kicsi obikon ragadok, 35 1.4, 23 f2 - amit mar vagy idejetmultnak erzem, vagy nem tul erosnek (rendszerarban). Ilyen aron szvsz eselye sincs kikerulni a retegtermek korbol, igy kicsit odzkodom nagyobb osszeget invesztalni bele.

persze ez csak a hw resze, toltok majd le rawokat, ugy milyennek erzem. Jo lenne osszegyurni a rendszerek elonyeit, de ilyen 2-4000 euros regioban eros kompromisszumokat latok minden brandnel, vmi serul ar/minoseg/meret parameterekbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36788) madgie válasza arn (#36787) üzenetére


madgie
titán

Ez tök szubjektív, szerintem igazán rossz rendszer nincs (oké, magas labda), kinek mi fontos, tetszik, szimpatikus, stb. Részemről pl a Canon a 35/1.8 + 85/2 kombóval kéne, amik gyorsan, kicsik, olcsók és mind kettő 1:2 nagyításig le tud menni.

Egyébként elég sok Nikonossal dolgozom, majdnem mind váltott már MILC-re, kérdés nélkül márkán belül maradva (fotósokról beszélek). Nyilván ez csak egy kis halmaz...

A kérdésdre visszatérve: vedd azt, amelyiket akarod :) Szerintem nincs rossz döntés.

(#36789) Elektrosokk válasza madgie (#36788) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nálam a sony meg a fuji jól megférnek. Mondjuk elég korán váltottam, canon 6D után A99, aztán rögtön megvettem az első A7 vázat is ahogy megjelent.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36790) Stauffenberg válasza arn (#36787) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még egyelőre a vágyakozó fázisban vagy, amikor a nem létezőt keresed, hanem egy hipotetikus rendszert. :D

Nem tudjuk megmondani helyetted, hogy melyik kompromisszum lesz a számodra a leginkább elfogadható. Én fél éve MFT-ről váltva tépelődtem ugyanezen, de ha előbb jön a Panasonic S5 II, akkor komolyan gondolkodóba ejtett volna. Nekem az most a legjobb ár/érték arányú váz a piacon és bár nyilván mi itt a Fujifilmszimek Fajtisztasági Felsőbbrendűség Lovagrendjének tagjai vagyunk, de nekem komolyan hiányzik, hogy legyen akár csak egyetlen olyan filmszim/profil, ami úgy tud ízlésesen neutrális lenni, mint a Panasonic, hogy van rajta egy csipetnyi funky, de nem húz el semmit drámaian (talán a Canon áll ehhez a legközelebb nekem).

Aztán végül engem a third party gyártók győztek meg a Fuji mellett. A Sigma Contemporary (APS-C) sor kijött Fujira és úgy vagyok vele, hogy mit szenvedjek én hozzájuk képest minimum kétszer drágább, kevésbé fényerős belépő Full Frame objektívekkel, amikkel összességében ugyanott vagyok, csak több pénzért. De a Viltroxok sem rossz alternatívák, de a CA-ban gyengébb olcsó darabokra érdemes úgy nézni, hogy ezek f/2-es objektívek, amiket végszükség esetén lehet nyitni f/1.4-ig is.

De a levetett régebbi generációs fixek is egész emészthető árban mennek a használt piacon (35mm f/1.4, 56mm f/1.2), de ott ugye kompromisszum, hogy hát... izé... nem túl gyorsak (egyébként a Sigma 56mm f/1.4 sem, én korábban Sony vázon próbáltam, ott sokkal harapósabb volt, nem hardveres oka van, remélem még javulni fog FW frissítésekkel).

Akármennyire is összeérnek már a felsőkategóriás APS-C és a belépő Full Frame váz árak, sajnos vagy nem sajnos még mindig áll a mondás, hogy ha kicsi, fényerős és megfizethető objektív kell, az még mindig csak crop vázon adódik jobb eséllyel (kivételek akadhatnak). Én ennyi kiváló, megfizethető f/1.4-es vagy akár f/1.2-es objektív mellett nem tudom azt mondani, hogy Full Frame ~f/2 objektívekért mindenképpen oda akarom adni a fél vesém.

(#36791) arn válasza madgie (#36788) üzenetére


arn
félisten

Altalaban szeretem az obi felol megkozeliteni a rendszert, de latom ha kis obi kell (vazak eleg hasonlo meretuek), ott erosen kompromisszumos minden parameter akarmelyik rendszeren, es sok rendszerben masok is a prioritasok az alsobb regioban (meret, fenyero, ar).

A nikont csak a flickr alapjan mondom, es utanaolvastam melyik gyarto mennyi piacot szerzett az elmult idoszakban.

Jelenleg a canon es a sony szimpatikus, de a sonyban lehet csak alternativakat keresni, hihetetlen mennyisegu variacio van a fix sorra, a canonnal van egy olcso es kicsi meg nagy es rohadt draga, de ez tuti valtozni fog.

Ami miatt jelenleg a canon fele hajlok, hogy ff meretben kisebb 1.8as fixek nem lesznek, es baromi olcso, az r6nak is jo ara van (mark ii inkabb csak szepsegtapasz masfelszer annyiert). 35ben kb ua a sony, 50ben viszont az 55os sokkal jobb optikailag, es kis lepcsok vannak felfele nagyon magas szintig, ha vmit keveslek - de beleponek szvsz nem er meg vmi +1300 eurot egy szinten erosen kompromisszumos rendszer. Meg alszom ra egykettot, de mar nem tokolok vele sokat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36792) arn válasza Stauffenberg (#36790) üzenetére


arn
félisten

Vagyakozni tudok akarmilyen arszinten :)) Ez nekem egy sokadik hobby, es a vilag osszes penze se lenne eleg, ha mindnel eleresztenem a koltsegeket.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36793) A Zéé


A Zéé
addikt

Azt mondja Condition: GOOD :DDD

Just a simple Lineman...

(#36794) arn


arn
félisten

elmentem megnezni oket, ha ezzel kellene dolgoznom, az egyertelmuen a canon r6 lenne, a sony mintha geekeknek keszult volna, kepen igeretesnek tunt, de vhogy semmi se esik ugy kezre, mint. masiknal. az obi mas kerdes, de canonnal nincs sok valasztas, lehet kihuzom az alapobikkal, amig lesz vmi valasztek, nem er meg a sony +1300 eurot.

a fuji xt5nel minosegben visszaleptek? mintha az xt4 jobb minosegu lett volna.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36795) madgie válasza arn (#36794) üzenetére


madgie
titán

Milyen minőségben léptek vissza? Nekem megváltás az X-T5, olyan, mintha az X-T3 utódja lenne, az X-T4-et ellenben nem tudtam igazán megszeretni (pedig azzal dolgozom szinte a legtöbbet).

(#36796) Elektrosokk válasza madgie (#36795) üzenetére


Elektrosokk
addikt

miért ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36797) arn válasza madgie (#36795) üzenetére


arn
félisten

Anyaghasznalat, megepites - az xt4 olyan tankszeru volt, nekem az xt5 mintha az xt1hez lepett volna vissza szellemisegeben. Valszeg ehhez kellett az xh2.

***
Tegnap kiprobaltam a lightroomot a canon meg a regi fuji rawokkal, vmi uberregi verziom volt es allat jo lett a (nekem uj) classic. Tableten is neztem, majd hasznalom parhuzamosan mindkettot. A gorbek, tonusok beloveset atvettek a c1bol (ott is szerettem), de az ais maszkolas nagyon popec a profilokkal.

A canon 50 tenyleg olyan semmilyen kepu obi, de el lehet vele lenni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36798) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Figyeljetek, valami törpténés van, mert több helyen is van magyarországi kereskedőnél raktáron x100V. Ha esetleg valaki akart venni csak nem kapott, akkor érdemes lehet rámozdulni.

(#36799) madgie válasza arn (#36797) üzenetére


madgie
titán

Pontosan ugyanott, ugyanúgy kopik nekem az X-T4, mint az X-T3, meg az X-T2. Nagyobb, tankszerűbb, de szerintem semmivel nem jobb építésű.

Elektrosokk: nem szeretem a tekergetős LCD-t, hülye fityegős a csatlakozók ajtaja is, meg nem is szeretem, hogy ezt a formát hizlalják, ennek a kisebb méret jó sztem... ha markos, nagy gép kell, ott a H sorozat.

(#36800) madgie válasza madgie (#36799) üzenetére


madgie
titán

Ha már X-T4: képtelen vagyok magam visszanézni, de ha valakinek van türelme egy kopasz hülyéhez, ebben a webinárban elég sokat dumáltam az X-T4-ről :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.