Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) arn válasza Mr.Csizmás (#36947) üzenetére


arn
félisten

Van egy osregi xt1, 35 1.4, 18-55 kombo, ezt hasznaltam csalad es utazasok fotozasara. Volt meg par obi, de alig hasznaltam oket.

Ezt akartam frissiteni xt5+23+33 (35) szettre, csak elcsabultam a canon r6+35+50 iranyaba :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36952) lugosi válasza arn (#36951) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem rosszul tetted, de ez nyilván szubjektív. Egy vázat kellett volna cserélned, így vettél egy vázat meg két obit. A meglévő obijaid szerintem nagyon jók a fuji vonalon (nekem is van mind a kettő).

(#36953) Mr.Csizmás válasza arn (#36951) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Viltrox 23, vagy TTartisan 17-esen gondolkozok, hogy kellene valami szélesebb. E4-re vettem egy 35 1.4-et, jó zsebkopott, de így az igazi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36954) arn válasza lugosi (#36952) üzenetére


arn
félisten

Fujin is csereltem volna az obikat… a fixeket szeretem. Regen azert vettem 18-55ot mert nem volt mas stabbal akkoriban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36955) lugosi válasza arn (#36954) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 35/1.4-et szerintem nem kellett volna. Legfeljebb pluszban egy 23-as. De nyilván ez tök szubjektív, én inkább azt írom, hogy én hogy csináltam volna. A te szemszögedből lehet, hogy neked van igazad. Végül is ha megmaradt a régi váz és az obi, akkor párhuzamosan van kettő, nálam is így van, időnként cserélgetem.

(#36956) arn válasza lugosi (#36955) üzenetére


arn
félisten

Persze, kezenfekvobb lett volna, de ki akartam probalni mast. Azert hezitaltam, hogy az olcso, kicsi fixek megugorjak e a szintet… az 50es meglepoen jo volt, a 35os volt fura, de toltottem le tobb mintat a fuji obikrol, es egyaltalan nem rossz, valszeg csak a fejemben elt vmi. Nagyon hasonlora jott ki az eredmeny, de jelenleg a canon olcsobb, es olcsobb is boviteni ezekkel a budget fixekkel. A vazrol a dedikalt tekeroket hianyolni fogom, de amugy nagyon tetszik, es vegeredmenyben a rendszer is alig nagyobb.

Hosszutavon meg kiderul :) a fujit eladom, igaz gombokert lehet max, de nem hasznalnam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36957) A Zéé válasza arn (#36956) üzenetére


A Zéé
addikt

ha végleges a döntés, a 35/1.4-nél majd gondolj rám :B

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#36958) arn válasza A Zéé (#36957) üzenetére


arn
félisten

Becsben vagyok, egyszerubb itt eladni :) amugy minden karcmentes, az xt1ben sincs sok expo, csak a gumik nyultak meg, de az tipushiba.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36959) A Zéé válasza arn (#36958) üzenetére


A Zéé
addikt

én is a willhaben-t nézegetem, mert nincs messze Zalaegerszegtől Ausztria.
Egyrészt olcsóbbak, mint itthon, másrészt van is eladó példány kb. minden héten. Ha kicsit jobb lenne az idő, egy motorozással összekötött obi vásárlás van tervben.

Just a simple Lineman...

(#36960) DBob válasza A Zéé (#36959) üzenetére


DBob
őstag

Osztan szomszédoknál milyen a kínálat X20-ból? Hol szoktad ezeket nézegetni? Nem vagyok otthon egyáltalán nemzetközi kínálat felderítésében.

(#36961) A Zéé válasza DBob (#36960) üzenetére


A Zéé
addikt

willhaben.at. Ha nincs messze Szlovénia, akkor bolha.com. Horvát hirdetős oldalt nem találtam eddig.
Nem tudom másból mi a kínálat, célirányosan nézem a 35-ös obikat, meg fél szemmel az 55-200-akat :)
Néha nevetséges áron vannak cuccok, azok mondjuk általában gyorsan el is mennek.
A 35/1.4-ek ára ilyen 340-370 EUR (~130k HUF) körül van, itthon hétvégén bukkant fel egy 155k-ért, mire észrevettem a hirdetést, már el is kelt. Volt egy szett Graz-ban, X-T2+35/2.0 600 EUR-ért... Minap találtam X-T2+35/1.4+55-200 kombót 900 EUR-ért...

Just a simple Lineman...

(#36962) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Töprengek napok óta, hogy benevezek egy X-S10-re.
Lugosi és többiek történetei teljesen összetörték az elképzeléseimet.
IBIS jól jönne, emiatt esne a választásom a 10-re.
Elsö körben 15-45 a 15 miatt, "valami" ~ekv 35mm jól esne városban, ami tud fókuszálni kb mindenre, illetve egy 55-200-ban gondolkodom.
35-ös kivételével gond nélkül képes működni ez a két üveg?
Lehet hülye kérdés, várható közeljövőben javítás a vázhoz? Ahogy olvasom, utolsó frissítés sem orvosolta az AF gondokat.

(#36963) -szabi- válasza t.imi (#36962) üzenetére


-szabi-
őstag

Rebesgetik, hogy hamarosan jön az X-S20.

(#36964) lugosi válasza t.imi (#36962) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Május 24-én állítólag x summit, talán akkor jönnek újak.
Amúgy én miben tántorítottalak el? Hátha tudok segíteni valamiben azzal ahogy én csináltam, magáról a fujiról én nem szeretnék lebeszélni senkit, sőt éppen ellenkezőleg.

(#36965) t.imi válasza -szabi- (#36963) üzenetére


t.imi
addikt

Anno lefelé is megkapta sok modell talán az x-t3 néhány ficsörét, ha jól emlékszem. Lehozhatnának az x-h2-ből néhány okosságot, nagy lenne az öröm. S20 valószínűleg 100-200-al magasabban fog kezdeni, figyelve a mai trendet. Meg a magas gázolaj, elektromos áram, Pick párizsi költsége is felfelé nyomja az árakat.

(#36966) Stauffenberg válasza t.imi (#36965) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amúgy a vállalatok maguknak is köszönhetik, hogy kezdenek elszabadulni a munkavállalói bérigények. Mesterségesen felfújták az árakat (lásd: greedflation), mert volt mire hivatkozni (covid, chiphiány, ukrajna, gazdasági válság). Egyre több jegybank, elemző, közgazdász áll be amögé, hogy a vállalatok kapzsisága okozza az elszabadult inflációt.

Az így szerzett többlet profitról nem hajlandók lemondani, így ha több a bérköltség, mert az alkalmazottak nyögik az inflációt, tovább emelik az árakat, ha pedig vagyonadó emeléssel fenyeget egy kormány, egyszerűen elköltöznek máshova. Mint a norvég szupergazdagok, akik sérelmezték, hogy már 1,1%-ra (!) emelték a vagyonadó felső határát (az alsó amúgy 0,7%) és sípolnak a sajtóban, hogy "felelős cégvezetőként" nincs más választásuk, mint adóparadicsomokba költözni a fojtogatás elől.

Blöee...

(#36967) madgie válasza lugosi (#36964) üzenetére


madgie
titán

X100R, a negyvenes szenzorral, pici IBIS-szel, 4K/60p meg 6K/30p a négyes beépített ND-vel, nyilván az új procival, hogy az AF is bitangabb legyen.

Jajj, moreee... megint törhetném a családi perselyt :DDD

(#36968) lugosi válasza madgie (#36967) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez nem hangzik rosszul.

(#36969) madgie válasza lugosi (#36968) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nem lesz ilyen, ez csak egy személyes kívánságlista.

(#36970) hemaka válasza t.imi (#36962) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mi a baj az XS10-zel? Asszonynak olyan van, nem hallottam még anyázni miatta, pedig olyan fajta. :DDD

(#36971) t.imi válasza Stauffenberg (#36966) üzenetére


t.imi
addikt

(OFF)Ezért hagyom meg mamának ezeket a cikkeket, ő már le is rendezte a sok, anyámat két forintért is vezetőt, bankárt, politikust. :)
Tökéletesen igazad van.
Sajnos még mindig a bankokat segítik, 2008?-ban pl egyik kapott 50mrd dollárt, hogy támogassa a kisvállalkozókat. Lett rögtön millió usd-s jutalom a felsővezetőknek, stb. 23-ban is ez folyik. A minden is kevés idejét éljük, amíg hagyják/juk. Bár, ez is a cél. 2020 indiccsuk újra kezdetén ment reklám kanadában, "nincs semmim és boldog vagyok". [link] angol eredetit nem találtam hirtelen.(/OFF)

Ettől sem lesz javítva az X-S10 fókuszrendszere :DDD

Hemaka elég hektikus az AF sok natív objektívvel. Is. Itt is, de sok más oldalon is ezt olvasom, 2020, de még 2022 őszi cikkekben is.

[ Szerkesztve ]

(#36972) szdavid


szdavid
tag

Sziasztok!
Objektív cserén gondolkodom és kíváncsi lennék a véleményetekre.
Jelenlegi obik: XF18-55; Sigma 56mmF1.4; XF70-300
Váz: X-T5

A Sigmát és a telét mindenképp megtartanám, az XF18-55-t szeretném lecserélni.
Néha jól jönne egy szélesebb látószög, az se baj ha élesebb....
Univerzális családi és tájfotós obira lenne szükségem.
Ti mit vennétek? Lehet fix vagy zoom is.....
Köszi előre is.

(#36973) lugosi válasza szdavid (#36972) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor ez elég egyértelműen 16-55 2.8, nem?

(#36974) Mr.Csizmás válasza szdavid (#36972) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

10-24, de ezért ne dobd el a 18-55-öt. :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36975) lugosi válasza madgie (#36969) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A fenébe, pont fellelkesítettél. :((

(#36976) s4tch válasza szdavid (#36972) üzenetére


s4tch
veterán

Élesebb utazó zoom nem nagyon lesz, a 16-80 is inkább a látószöge miatt preferált, mint a képminőség miatt. A Sigma 18-50 hasonló színvonal, de a gyakorlatilag azonos átfogás miatt szerintem ezzel sem nem lennél beljebb, hacsak nem jönne jól néha a nagyobb rekesz a tele végen. A 16-55mm f2.8 a Fuji red badge alapzoomja, azt ajánlják a 40 mp szenzorhoz, az elvileg felbontásban többet kéne, hogy tudjon - viszont tömegre több mint duplája a "kitobinak".

Nálam az univerzális üveg egy XF 35mm f2, mások a 23mm-t jobban kedvelik, megint mások a 16mm-re esküsznek. Az új 33mm f1.4-et megnézném szívesen közelebbről, az méretben, átfogásban, fényerőben is tetszik, és időjárásálló is.

(#36977) szdavid válasza s4tch (#36976) üzenetére


szdavid
tag

16-55 nagyon nehéz és nagy, akkorát nem szeretnék.
16-80 ami szimpatikus lenne, de képileg kb ugyan ott vagyok, bár az átfogás tetszik.
A 10-24 szintén szimpatikus, de nem szeretnék plusz egy obit (azaz megtartani a 18-55-t). 24 és 56mm között pedig elég nagy a különbség....

(#36978) hemaka válasza t.imi (#36971) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ja hogy a 3rd party obikkal.. Akkor lehet azért, mert mi olyat nem használunk, fujira csak fujit az a biztos. :DDD

(#36979) arn válasza szdavid (#36977) üzenetére


arn
félisten

A 18-55 a te obid :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36980) Mr.Csizmás válasza szdavid (#36977) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondjuk ha a 16 mm pont jó, vegyél egy xc16-50-est, és ragaszd le kezdő állásban. (az első fele komoly, ofc :D )

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36981) Ébri válasza s4tch (#36976) üzenetére


Ébri
senior tag

Ez nagylátó végén igaz, kb. 30mm-től egyértelműen jobb volt a 16-80, meg 16-80-al elég közelre is lehet menni, azt is használtam pont utazásnál, főleg mert a makró obit itthonhagytam. De valóban nem látványos ugrás, hacsak 18mm alatt és 55m felett nézzük. De ha a nagyobb látószög fontos, akkor ezen kívül vagy a 18-55 mellé valami, vagy a 16-55 játszik csak. Ja és a fenti XC, rekeszgyűrű hiányában ezek nálam már gondolatból is kiesnek :).

[ Szerkesztve ]

(#36982) Flashback válasza hemaka (#36978) üzenetére


Flashback
addikt

Nekem sincs bajom a XS10 fókusszal 16-80 és a 35-ös Fuji obival sem. A 35 räadäsul elég gyors is.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#36983) szdavid válasza Ébri (#36981) üzenetére


szdavid
tag

Köszi mindenkinek.
Akkor valószínűleg az XF16-80-ra fogok váltani.
Ha nem rosszabb akkor az végülis már rendben van, és mindkét végén nyerek egy kicsit átfogásban.

(#36984) t.imi válasza lugosi (#36964) üzenetére


t.imi
addikt

Át lettél ugorva, bocsánat. Írtad/tátok, hogy néhány objektívvel gond van AF terén, S10-el is. 36600-800 közötti hsz-ek.

Hemaka, natív obik, nem 3rd.

[ Szerkesztve ]

(#36985) hemaka válasza Flashback (#36982) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ő is ezekkel használja, a régebbi 1.4 35-tel, meg a régi 56 1.2-vel. Jó hát nem harap túl gyorsan mint sanyiéknál vagy a nikonom, de akkor nem is fujit vettünk volna, ha ez őt érdekelné. Habár le van frissítve minden a legújabb FW-re, meg ő eleve DSLR-ről jött át, lehet fel se tűnik neki néha 1-1 hunting, örül hogy nincs többé b/f-fókusz probléma. :DDD

(#36986) bongeszo válasza madgie (#36967) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Ez kb borítékolható szerintem. Ibis kérdéses, de szerintem is tesznek bele valami kisebbet.
Az árára leszek kivàncsi. Félek lesz vagy 1 milla, ahogy felnyomták az x100 árakat az userek…

(#36987) DBob válasza bongeszo (#36986) üzenetére


DBob
őstag

Az X100 árakat nem a userek, hanem Fuji maga nyomta fel azzal, hogy készlethiányt teremtett elő (hogy direkt, vagy indirekt, a hatás szemszögéből lényegtelen), és be is szántotta a gyártást kb. fél éve (nem is rendelhető).

(#36988) madgie válasza bongeszo (#36986) üzenetére


madgie
titán

Itt az időpont a kérdés, az X100 (meg X-Pro) szériát nem szokták gyakran frissíteni.

(#36989) bongeszo válasza madgie (#36988) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Igazából három évente jönnek a 100-asok. Idén jönnie kell, Fujinak meg kell szereznie azt a pénzt, amit most a használtpiacon adnak ki az emberek. Szerintem a V leállítással kicsit elszámolták magukat. De gondolom kellett a gyártókapacitás a T5-nek, meg az új százasnak… meg kitudja minek (s20 pl.)

(#36990) Rusher4587 válasza lugosi (#36841) üzenetére


Rusher4587
tag

Felejtsd el, mind közül a 18-300-nak a legrosszabb a képminősége a tesztek szerint, a CA úúúgy pofán vág, hogy csak na! :D
Szerintem utazó zoomnak 16-80! Ezt már sokszor leírtam, szerintem a legstabilabb teljesítményű zoom obi az olcsóbbak közül, ez is kit obi, sokat árulnak 200 alatt, még ha nem is itthon. Az enyémet csak azért adtam el, mert laza volt a tubus, és így nem sajnáltam a pénzt 70-300-ba fektetni, de ha valamikor lesz ennyi fölösleges pénzem, újra venni fogok. Halk, gyors, elég széles, és elég szűk a két vége, imádtam, a makró képessége is komoly! Nekem 18-assal hiányozni szokott az a plusz 2 mm.
Méretben teljesen megegyezik a 10-24-essel, ha van is papíron különbség, nem észlelhető!
A fixek verhetetlenségével egyetértek, most nálam a 23 1.4 lm wr a kedvenc.

Si vis pacem, para bellum!

(#36991) s4tch válasza szdavid (#36977) üzenetére


s4tch
veterán

A 16-80 átfogása nagyon kellemes. Nekem anno a Nikon DSLR rendszerben volt hasonló (16-85mm), a 16-os végét imádtam. Pont annyival több a 18-nál, ami már észlelhető és élvezhető, amikor turistáskodik az ember, és épületek, szűk helyeken szobán belüli dolgok beleférnek akkor, amikor a 18 már túl szűk. Akkoriban a Nikon 18-70mm helyett óriási ugrás volt, pusztán amiatt a 16mm nagylátó vég miatt. Ha képminőségben nem is lenne előrelépés, az átfogás miatt megfontolnám.

Egyébként meg a 18-55mm nem kér enni... Lehet, hogy két kisebb fix, pl. egy 16mm f2.8 és egy 35mm f1.4 vagy f2.0 páros, a meglévő 56-ossal tökéletesen kiegészítenék.

(#36992) madgie válasza bongeszo (#36989) üzenetére


madgie
titán

Felőlem jöhet :)

(#36993) lugosi válasza Rusher4587 (#36990) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi szépen.

(#36994) El Joe


El Joe
tag

Én azt olvastam valahol, hogy a V gyártását azért jegelték, mert kellett a csipsz az új vázakba, amikből nagy eladási számot remélnek.

(#36995) Stauffenberg válasza El Joe (#36994) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem nem jegelték az X100V gyártását, hanem a rendelések felvételét szüneteltetik, hogy utolérjék magukat a gyártással. Akkora generált hype lett körülötte, hogy egy időre teljesen lehetetlenné vált hozzájutni és még a használt példányok is drágábban mentek, mint az új.

(#36996) mikrofon válasza Rusher4587 (#36990) üzenetére


mikrofon
addikt

De itthon is van 200 alatt is 16-80/4 ;)
Csak néz rá a hardverapróra ;)

(#36997) El Joe válasza Stauffenberg (#36995) üzenetére


El Joe
tag

Nem keresem most meg a cikket, de leállították a gyártást 6-8 hónapra, amit be is jelentettek. Ekkor jött a közgazdasági rettegés a hiányállapottól, ebből lett a hype, majd az árak emelkedése. Színtiszta matek.

(#36998) s4tch válasza El Joe (#36997) üzenetére


s4tch
veterán

A hype-ot néhány tiktoker generálta, nem a hiány. A hiány önmagában is áremelkedéshez vezetett volna, de a hype nélkül ez közel sem lett volna ennyire súlyos.

(#36999) hemaka válasza s4tch (#36998) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem is ertettem a hypeot sose korulotte, annyira azert nem jo a kepminosege amennyit legombolnak rolad erte, sot.

(#37000) p_adam válasza hemaka (#36999) üzenetére


p_adam
addikt

Can't find a Fujifilm X100V? What are the alternatives?
Nem csoda, hogy ilyen népszerű, a felsoroltakból egyik se mondható igazi altenatívának, a képminőség nem a fő szempont...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.