Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 14adam


14adam
addikt

FSP táp tulajdonosok tapasztalatait, kérdéseit, vagy akik nem tudják eldönteni, hogy melyiket vegye várjuk ebbe a topicka.

Itt azokat az FSP tápokat látjátok amelyek megkapták a 80+ minősítés valamely szintjét.

Néhány szót írnék az FSP tápjairól. Az összes tápját nem fogom felsorolni, mert több mint 200-féle tápja volt.
2db Gold minősítésű tápja készült, az egyik a 250PFK és a 700TGN. Mind a kettő nagyon ritka táp, Mo-on nem is forgalmazottak, külföldön is nagyon ritkán fordulnak elő. De a cég kárpótol a sok Bronze és Silver minősítésű táppal.

FSP 400GLN: sok ember Gigabyte Superb 460-nal rendelkezik, de ez ugyan azt a belsőt kapta. Nagyon jó táp, csak volt néhány olyan amelyikbe selejtes kondi került. A 400-as GHN is erre a belsőre alapoz, viszont az kapott 80+ minősítést.

FSP Zen: ez egy passzív táp (venti nélküli), ezért is kerül annyiba amennyibe. Az első szériák még "ciripeltek" és nagyon le kellet terhelni, hogy elinduljon. Mára ezt már kijavították.

FSP PNR: PNF-nél kisebb hatásfok, nagyobb mértékű melegedés "köszönhetően" a kisebb hűtőbordáknak. Kisebb szekunder oldali borda és a primerköri pufferkondenzátor is kisebb. Emiatt hangosabb a PNF modelleknél, mivel a hamarabb felmelegedő bordák miatt már alacsonyabb terhelésen is felszabályoz a ventilátora. Ettől függetlenül ugyanúgy az ajánlott tápok között a helye, minőségi kapcsolástechnikával és alkatrész megválasztással rendelkezik.

FSP-CRG: PNF néven árulják sok helyen, ezért érdemes utánaérdeklődni vásárlás előtt, hogy milyen típus is igazából, de ez nem azt jelenti hogy a CRG-t nem szabad megvenni. Hasonló a felépítése mint a PNF-nek, de róla is elmondható ugyanaz ami a PNR-ről: "kicsit kispórolták belőle az anyagot". Ezt majd az alul lévő képeken lehet is látni. Az FSP-Saga egyszerűsített változata, fényezés nélkül és kevés kábellel. Ha ára kedvező, még mindig jó vételnek számít.

Saga: A CRG / PNR kissé erősített, kicsinosított (fehér szín, fekete ventirács, kötegelt 24 tűs csatlakozó erek) változata, a PNF-nél azért valamivel kevesebb anyag és kakaó van benne.

FSP PNF: Nagyon jó táp, csendes, és ebben már jóval nagyobbak a bordák. Jobb hatásfokkal rendelkezik, mint az előbb említett 2 tápegység, és erősebb is. Sajnálatos módon nagyon nehéz beszerezni, mint ahogy fentebb is írtam, már szinte mindenütt CRG-t kapunk helyette.

A melyik tápot vegyem topic első hsz-ét idézném az Epsilonokkal és Everestekkel kapcsolatban:
Az FSP újabb szériás tápjairól(Epsilon/Everest szériák):
Az Epsilon szériával vannak problémák, de csak a 600-700W felettiekkel, mivel az összes a GLN 500-as elektronikájára épül. 600W felett az már kevés, ez a meghibásodások oka. De a kisebb, 400-500W-os darabokkal semmi gond nincs. Ár/értékben nagyon jó vételnek számítanak.

Fsp Saga II & Apn: mind a kettőbe ugyan az a belső van,2x17A leadására képes 12v-n ami 336w-t jelent a 400-as tápjuk.Mind a kettőbe ugyan az a venti,csak a Saga külseje szép fehér színű a másiknak meg a szokásos szürke.Az apn-nek nincs 6pin-es csatija de viszont alsótápos házba ideális.A saga-nak csak 40cm-s atx kábele van és bevan haisnyázva.Mind a kettőnek 85% körüli a hatásfoka.
Apn & Saga2

Fsp Ghn: Gln frissítése.17A+15A-es 12v-s ággal rendelkezik ami 384w-t jelent a 400w-s tápnál.Sok kábelel rendelkezik és van rajta 6pin-es a vga-ra.Szokásos YateLoon ventit kapta.

Fsp hivatalos honlapja
FSP saját 80+ listája

[ Módosította: bolondember ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.