Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#1301) batyo85 válasza nchelp (#1299) üzenetére


batyo85
csendes tag

A miénk egy robodrill alfa T21-es.
Hát igen ez a betanítás nem volt valami nagy szám.
Igazából nem azért telefonálgatott mert nem tudta a dolgokat legalábbis gondolom ,hanem egyszerűen mindíg kereste valaki igy 10-15 percenként mindíg megszakadt a betanítás.
Igy magamtól kellett rájönöm a dolgokra mert kollega sem tudot meg éppen sokat a vezérlőről.
Hát nekem egy kicsit a kezelésre az Nct-re emlékeztet ami nem túl jó szerintem.
Vagy csak én látom igy?
A Z-ben a végállást azt mondták azért lőtték be igy mert A-tengelyel kértük a gépet.
Ezt én elég érdekesnek tartom na de mindegy.

(#1302) nchelp válasza batyo85 (#1301) üzenetére


nchelp
tag

Ez baromság volt részükről, mert az a 4. tengely elvileg leszerelhető... És akkor mi van? Akkor nem érjük el a darabot???? De valahol az 1000-es paramétereknél (fejből ma már nem tudom) tetszés szerint módosítható a Z mozgástartomány (az ésszerűség keretein belül, persze :DDD )

Kezelésre sokkal jobb, mint egy NCT... Nálad is az orsóházon van a szerszámtár mint egy homlokpáncél? mert ez elég elb...tt ötlet volt az én gépemen, itt egész jól látható: http://www.adrianteo.com/pics/t14-2/t14-2-Pages/Image23.html

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#1303) nchelp


nchelp
tag

Zolika, mi a francért nem működnek azok a kódok, amik a portálon simán mennek??? A vastag szedés teljesen klappol, de ha egy képet akarok, azt már nem eszi meg úgy, mint ott.

nchelp

(#1304) batyo85 válasza nchelp (#1302) üzenetére


batyo85
csendes tag

A szerszámtár nállam is ugyan olyan van mint nállad.
Ami még nem tetszik hogy például a a hűtővizet nem lehet nyitot ajtónál bekapcsolni és igy elég nehézkes beállítani a szerszámhoz. Ennyire azéert szerintem már nem kellene védini a dolgozót.El sem tudom képzelni hogy mi lenne ha netán egy kis hűtővíz érné az embert :)
Egyébként nállunk van egy Doosan DNM 500-as megmunkáló központ azon is van negyedik tengely de ott nincsen ilyen gondunk Z-ben a mozgástartományal.

(#1305) nrvn válasza zolikaDB (#1297) üzenetére


nrvn
csendes tag

Hu köszi a részletes választ, most már azért nyugodtabb vagyok akkor valamivel. Eleinte elég nehézkes volt maga a sima nct vezérlő, de aztán hamar belejöttem, szóval ha felvesznek oda, ahol külön ez a követelmény akkor nem lesz gond úgy érzem :)
Amúgy nchelp neked is köszi a választ.

(#1306) toxin2


toxin2
tag

Üdv mindenkinek. Keresek valami emberi módon megfizetett cnc-s munkahelyet
Dél-Borsod, Heves körzetében. Siemens 850, Sinumerik 8MC (iso), ill. HDH 426
ismeretekkel. '84-től forgácsolóként egyedi gyártásban, ill. ebből 12 év cnc, amiből
6 szintén egyedi gyártás, jelenleg is ebben melózok. Ilyesmiket:
munka1
munka2
A raklap méretéből lehet a hegesztett szerkezetek méretére tippelni.
Szóval váltanék a jobb élet reményében. :)

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#1307) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Azért, mer gondolom én, h más a két fórum motorja, de az okosok jobban tudják. A lényeg, h itt a kódok parancsai ott vannak a hsz-ek alján, tessék használni. Bár te a Fanuchoz vagy szokva, kódok zöme, csak semmi dialog :DDD
nc: tiéd az 1300-adik!
Ma már fáradt vagyok, válaszolgattam a youtube-on is, Laci1984 majd holnap írok!
toxin2: expressz.hu, topjob.hu, és természetesen cncbank.hu!

[ Szerkesztve ]

(#1308) toxin2 válasza zolikaDB (#1307) üzenetére


toxin2
tag

Kösz.

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#1309) zolikaDB válasza toxin2 (#1308) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#1310) nchelp válasza zolikaDB (#1309) üzenetére


nchelp
tag

Se zsold, se vezérlő, se műszak, vagy, hogy mit gyártanak... mi ez, etetésidő van Borsodban?

nchelp

(#1311) nchelp


nchelp
tag

Akkor inkább ez [link]

Vagy méginkább ez:[link]

Üdv innen:[link]
:D

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#1312) zolikaDB válasza nchelp (#1311) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jajj, ne, Kondiák!!! Volt szerencsém egy B560-ashoz, NCT-vel, meg egy másik helyen itt van vagy 3 egymás mellett, mind főorsós :D
De amúgy jó az új helyed?

Beütöm a yt-ra, h Kondia, első találat: Kondia crash

[ Szerkesztve ]

(#1313) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Na, ez kiesztergálás, le a kalappal: katt

(#1314) nchelp válasza zolikaDB (#1312) üzenetére


nchelp
tag

Mit mondjak, a zsold lehetne jobb, de eddig messze itt van a legjobb helyem. Magam ura vagyok, mielőtt elvállalnak egy melót, megkérdeznek, hogy megoldható-e, felfér-e (rajzzal a kézben), ha valami kell, mire elkezdeném a munkát vele, meghozzák... Sőt, külön kérdeznek, hogy kell-e valami... Az sokat dobott, hogy csináltam egy kis ujjgyakorlatot a Fanucon, aztán megtetszett nekik, és most az lesz a cégreklám :D Gondoltam már, hogy lefényképezem, de nincs kékszlovák a telefonomon, nem tudnám feltölteni...

Ezek a Kondiák, mint látod, Heidenhainnal vannak. De már csak kettő van, az egyik el lett adva. Kicsit kopottak,tűrt furatot már nem kell rajtuk marni(...) de a belső hűtés, meg a hozzá való szerszámok kárpótolnak érte. A Robo nincs a listában, mert itt két cég van egy helyen, a Lami beköltözött a besa-hoz, és attól bérli azt a gépet, meg a csarnokot. Én meg dolgozom minddel. Pontosabban egyszerre csak kettővel max. :D

Az Alzmetallos csattanást nézd meg, az nem piskóta :)

nchelp

(#1315) zolikaDB válasza nchelp (#1314) üzenetére


zolikaDB
veterán

Megnéztem, mindent vitt :DDD Olyan nagy kárt nem tett a darabban, meg a gépben sem.
A kékszlovákon kifeküdtem... :)) Amúgy mi volt az a kis ujjgyakorlat?

(#1316) nchelp válasza zolikaDB (#1315) üzenetére


nchelp
tag

Egy 90°-ban csavart piramis :) Tetszőleges oldalhosszra, fogásleosztásra paraméterezve. Ciklusnak is megírtam, volt időm rendesen a másik gép mellett :) Heidenhainon már évekkel ezelőtt elkövettem, még otthon, most csak át kellett vinnem Fanucra :D Ma még olajat is cseréltem a szekérben a műhelyben :)

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#1317) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Petie, lenne pár kérdésem:
1, lehet olyat, hogy egyik programból a másikba másolok mondatokat? Illetve lehet programokat összefűzni?
2, lenne egy 2x38-as alu szériám. Ami satu van, azt feltennénk a 64-esre.
Kettőt tettem fel, nincs is gond, mert megmértem az ütközők távolságát, és MINTA->RENDEZÉS MERŐLEGESEN opcióval megoldom, h lefusson a progi kétszer, a két satuban.
DE. Kapunk kölcsön még párat, ugye nem lesznek egyformák, nyilván a 3., 4. ütközője más távolságra lesz a meglévő kettőtől. Ha lemértem ezeket, akkor melyik mintával, vagy módszerrel tologassam a programokat? Mert a merőlegesen rendez minta csak egyforma távolságra rendez.

(#1318) Petie válasza zolikaDB (#1317) üzenetére


Petie
veterán

másik programból úgy tudsz meghívni dolgokat hogy az eingabe-ban a funkciók beolvasása menüre kattansz. ott tudsz mdb nullpontot, szerszámadatokat, mondatokat, programparamétereket stb meghívni másik progiból.

a minta eltolás pozícióra. mi úgy szoktuk tologatni a dolgokat, és így szoktunk úgy is csinálni dolgokat, hogy egyik satuban első felfogás, másik satuban 2. felfogás egy progin belül :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1319) zolikaDB válasza Petie (#1318) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezek jól jöttek ma, köszi :R

(#1320) optics


optics
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Látom, hogy ti jobban otthon vagytok a CNC témában.
Nekem ehhez az egészhez még semmi közöm nincs, jelenleg hang-, és fénytechnikusként dolgozom, de már kurvára unom :) Leginkább azt, hogy nem fizetnek meg rendesen.

Régóta érdekel a gépészet, ezen belül is az eszterga dolgok. Szóval arra gondotlam, hogy el kéne végeznem egy CNC forgácsoló iskolát.

A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek valamilyen tapasztalata, hogy melyik iskolába érdemes beiratkozni? Melyik olcsóbb, melyik ad tényleges tudást a kezembe? Később szeretnék Németországban elhelyezkedni, angolul és németül is beszélek.

Ja igen: Budapesten kéne valami. Ott lakom.

Ha valakinek van valami infója az iskolákról, legyen szíves ide átküldeni nekem: dweed@freemail.hu

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1321) zolikaDB


zolikaDB
veterán

optics: segítenék, de nem ismerem Pestet, illetve fentebb olvashatsz tapasztalatokat az oktatásról. Pár szóban annyi, h fontos az első munkahely szerepe is, mert az iskola sokszor nem vagy alig képes rendes alapokat adni.
Még vmi: vki ismerte a Kleylein Hungary-t?

(#1322) Spawn


Spawn
csendes tag

sziasztok!Valaki nem tud olyan szimulátor vagy progit amivel programot lehet irni 2orsos gépre?

(#1323) nrvn


nrvn
csendes tag

Nos nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz dolgom lesz munkakeresés terén. Számomra kicsit elképesztő, hogy mennyire nem akarják a fiatal pályakezdőket alkalmazni és ezáltal mennyire korlátozott a lehetőség. :(
Tudom, hogy még ott a tojáshéj a seggemen - ha korban már annyira nem is, de szakmailag biztosan - mennyire elutasítóak a cégek...

Bocsi, hogy ezt most itt kiadtam, de félek, hogy a lassan 1 hónapja tartó munkakeresésem tovább fog duzzadni :O

(#1324) nchelp válasza nrvn (#1323) üzenetére


nchelp
tag

Egész jó vagy még... nekem fél évem ráment.

nchelp

(#1325) nrvn válasza nchelp (#1324) üzenetére


nrvn
csendes tag

Uh fél év vizsga után? Az nem semmi. Akkor valóban egész csekély az én 1 hónapom, habár remélem nem kell fél évet várnom, hogy valahova felvegyenek :W

(#1326) nchelp válasza nrvn (#1325) üzenetére


nchelp
tag

Miféle vizsga? 12 éves szakmai múltam van :) ebből 10 CNC.

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#1327) zolikaDB válasza nchelp (#1326) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én vizsga után 2 nappal már dolgoztam :) Csak azért akkor, mert addig papírok után jártam. Bár nem volt benne köszönet sajnos, de egy csekély alapot adott. A köv helyemre is úgy mentem, h felmondtam, másnap már az új hely, és utána is így alakult. Sőt, hívtak egyszerre három helyre is, most utolsó munkahelyváltáskor. Olyan helyre, ahova nagyon vágytam, de a pénz nagyobb úr. Erről beszélgettünk is nchelp-pel!
Bár, amikor nagyon szabadulni akartam, akkor meg semmi nem jött.
És mindez a keleti régióban. Hihetetlen szerintem is. Bár a melóhely minősége is fontos szempont.
Viszont nekem meg németbe nem sikerül kifognom valami jó helyet. Úgyhogy egyelőre marad a pénzgyűjtés!

(#1328) nrvn válasza nchelp (#1326) üzenetére


nrvn
csendes tag

Nem vizsgáztál semmilyen gépészeti cuccból vagy mi? Vagy csak én nem értem? :D
Nyilván akinek van szakmai tapasztalata annak jóval könnyebb új munkát találnia mint nekem null tapasztalattal még éppen száradó vizsgapapírral...

(#1329) zolikaDB válasza nrvn (#1328) üzenetére


zolikaDB
veterán

nchelp igencsak ottvan szakmailag, természetes, h van papírja!
Sztem a te eseted minden szakmára igaz manapság. Sőt, a diplomásoknak nincs munkája, mert totál felhígult a piac, sokan vannak, az oktatás is ezzel egyidőben. A szakmunkásokkal is ez van, ott elsősorban meg az oktatás lazult el, mert ugye sokan mennek felsőoktatásba, minek kínozzák magukat a megmaradt pár emberkével...
Tkp azt tapasztalom/tam, h itt senki nem akar oktatni, de mindenki egyetemista, meg tele van a város hátitáskás borostás buliarcokkal, akik 10 évig járnak egy iskolába.

(#1330) nchelp válasza zolikaDB (#1329) üzenetére


nchelp
tag

Csak előzetesnek: természetesen van rendes, idevaló szakmám, marós vagyok, amióta végeztem, abban dolgozom. A fél éves munkanélküliség egész friss eset, most, májusban ért véget...

Zolikának: Vazze, itt nagy b a vastagbetű :D. Na, komolyra fordítva a szót, én próbáltam otthon az oktatást csinálni. Konkrétan erre volt elsősorban kiváltva a vállalkozóim. De annyira nem volt munkám, hogy az albérletemet kifizessem belőle. Pedig arra gondoltam, hogy gépkereskedőknél alvállalkozóként csinálom elsősorban, de így meg különösen nem volt. Inkább a saját emberüket nyomták, aki magát a gép kezelőfelületét el tudta mesélni, de a programozásról már nem nagyon volt fogalma. Mert az még benne volt a gép árában is. Egyedül a Szimkertől volt viszonylag rendszeres megrendelésem, de ha azt nézem, hogy egy gépkereskedő havi átlag 1-2 gépet ad el, és ehhez nem feltétlenül kérnek oktatást, akkor ez így már beszédes... Pedig ahova egyszer kimentem, oda szívesen visszahívtak, mert nem egy munkán akartam milliomos lenni. Szemléltetésképpen: egy 5 napos komplett Fanuc oktatás a gép mellett a dolgozóknak nálam 80 ezer + útiköltségbe került. Ha Pestről lemegy a szerviz Szigetvárra, akkor a kézfogásig 50000, és még annyit sem mondott, hogy szevasz.

Otthon sajnos nem kötelező a szerszámgép mellé az oktatás biztosítása, nem úgy, mint pl. itt. A németeknél anélkül NINCS gépátadás... Ennyit az oktatásról. Akinek én adtam át a gépet, az tudja hajtani, és érti is. De én nem adok papírt. Egy OKJ-s tanfolyam, nulla gyakorlattal, hasbaakasztós példákkal, gyakran értékelhetetlen tudással súlyos százezrekben fáj. Akkor ezek után NEKEM nincs munkám??? Csinálja a kis t...-öm, inkább kijöttem.

nchelp

(#1331) Boci_83


Boci_83
őstag

Hy all!
Még efféle topic is van?? :D
Én is CNC-zek egy rövid ideje, most kezdek ismerkedni a vezérlőkkel igazán, majd jól olvasgatok itt néha, bár látom annyira nem pörög a topic... :U

**********

(#1332) nchelp válasza Boci_83 (#1331) üzenetére


nchelp
tag

Nem mindig. Néha teker, megérem követni, néha napokig pang, mint most is.

nchelp

(#1333) Boci_83 válasza nchelp (#1332) üzenetére


Boci_83
őstag

Most vizsgáztam amúgy én is, kaptam szép kék kis könyvet, cnc gépkezelő szöveggel. :D
Munkaügyi által támogatott 960 órás képzés volt, 8 hónap alatt csináltuk, szerencsére már dolgozom is, persze nem véletlen, mert felvett utánam a cég egy kisebb vagyont, aztán vagy beválok náluk, és megtartanak, vagy elküldenek a picsába ha már kimerült a keret amit kaptak utánam pénzt.
DNG 3+1 tengelyes gépek 2 palettával, vízszintes elhelyezésű főorsóval, Siemens Sinumerik 840D vezérléssel, amin nagyon meglepődtem, hogy magyar menüs, ám néha furcsa a fordítás.
Korábban lángvágót és plazmát láttam el szabástervekkel, hát nem egy kategória... :B

**********

(#1334) nchelp válasza Boci_83 (#1333) üzenetére


nchelp
tag

Hát: a váltással mindenképp nyertél. Kéz- és lábtörést hozzá. :D

nchelp

(#1335) zolikaDB válasza Boci_83 (#1333) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mélyvíz, hajrá! Helyileg hol vagy? Mit gyártotok?
Ez így szokott lenni, ha van valami érdekes téma, probléma, akkor jönnek a kollegák és átbeszéljük. Pl, amikor vki paraméterezni akart, vagy amikor én álltam át Hurco-ra. Vagy amikor a külföldi melózásról van szó.

(#1336) Boci_83 válasza zolikaDB (#1335) üzenetére


Boci_83
őstag

Heves megye, Zagyvaszántó. Alumínium öntvények megmunkálása, legfőképpen a MAN -nak gyártunk alkatrészeket, hűtő- levegő, vízcsövek, termosztátházak, olajteknő stb.

Kis gyakorlatot szeretnék szerezni, aztán az első alkalommal amikor van valami lehetősségem, külföld a cél. :K

**********

(#1337) nchelp válasza Boci_83 (#1336) üzenetére


nchelp
tag

Ejj, de ismerős az a név nekem, meg a gyártás...

nchelp

(#1338) Spawn


Spawn
csendes tag

sziasztok!Én meg ugy vagyok sajna hogy szeretnék tovább fejlödni megtanulni teljes programot irni meg a gépráálásokat de sajna a gépkezelöi szintröl itt a mi cégünk nél nem lehet feljebb lépni mert van 3 ember akiböl 2gépbeállitó aztán azok az istenek a termelésvezetö szemében a többi hülye nem ért hozzá csak ök.Na ehez mit szóltok más hol is igy van ez?

(#1339) nchelp válasza Spawn (#1338) üzenetére


nchelp
tag

Igen, sajnos már láttam ilyent máshol is, nem egyedi eset...

nchelp

(#1340) zolikaDB válasza nchelp (#1339) üzenetére


zolikaDB
veterán

De azért durva lehet...
Nálunk attól néztem nagyot, hogy mondta a főnök a többieknek, h a kis alkatrészeket úgy csinálják, mint én. (az "új gyerek", aki tkp kicsoda az "öregekhez" képest?)
Ugyanis van a Hurcon egy olyan megmunkálási mód (ciklusféle - a nem Hurcosoknak), hogy minta -> minta rendezése merőlegesen (vagy a másik: eltolás pozícióra), ahol megadom, h melyik tengelyen, hányszor, és adott tengely nullájától mekkora távolságra ismételje meg a programot/kontúrt/bármilyen programot/programelemet. Ezt olyankor használom, ha kell egy kis mütyür, beteszek egy alu/acél/műanyagcsíkot 2 satuba, és megismételtetem a kontúrt vagy 20x. És fel sem állok a géptől. Nah, ezt koordinátatologatással meg lehet csinálni HDH-n is, csak a többieknek nem volt szokása. Persze tegyük hozzzá, h a VMX-30-ason villámgyors a szerszámváltás, és így megéri. Illetve, az azonos szerszámmal történő műveletet mindegyiken megcsinálja, utána vált, és így tovább.

(#1341) Petie


Petie
veterán

Tegnap kaptunk egy jó kis tesztszerszámot. Speed Tiger HPSS.
2700/950 12 mm mély 2mm-es oldalfogás. st37es anyagba, elég frankón bírja. Fraisa szerszámokkal szoktunk dolgozni, de ez sokkal olcsóbb mint a Fraisa, és kínai :D nem hittem volna hogy tud ilyet.

telibe 6mm-t fogott 740es tolással ment fordulatot most nemtom, mert váltóm tesztelte azt...

tegnap egész du dolgoztam vele és nem vettem észre kopást rajta.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1342) zolikaDB válasza Petie (#1341) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pofára olyan, mint a WNT alumarói, de azok olyan fosok, h rendesen látszik rajtuk a kopás. Illetve alumarás után műanyagba már nem játszanak, oda leginkább a polírozott maró való.
Ezen jól látom, h nincs bevonat?
Mai menü (meg holnapi): VMX 64-esen műanyag alkatrész, 1800 hosszú (asztalmozgás X-ben 1625 mm). Vastagság Z-ben 26 mm, és az 1800-as hosszon lesz egy szög, ami jobb oldalról, 103 mm-es vastagságról fut ki bal oldalra, nullára, 3.7 fok. Kérdem én: hogy fogom meg, teszem alátétre kb 900 mm-től a műanyagot? Satuba nem mehet, mert a darab 26 vastag, és teljes vastagságban kell a szög. Segédlapra hogy tegyem? Semmi nincs rajta, alakra olyan lesz, mint egy nagy kés... Majd lefotózom, ha elkészült :))

(#1343) Petie válasza zolikaDB (#1342) üzenetére


Petie
veterán

wnt-ket nemtom milyen, de ez jól bírta nagyon az st37et :)) jó dolgoznak a kis kínaiak :D
remélem lesz még ezektől pár szerszám.

spankóval? több helyen finoman? mi az ilyeneket spankózzuk.
sok sikert ^^

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1344) nchelp válasza zolikaDB (#1342) üzenetére


nchelp
tag

Esetleg finoman, oldalszorítóval, és a fok felülről megy rá, így mehet asztalra...

nchelp

(#1345) zolikaDB válasza nchelp (#1344) üzenetére


zolikaDB
veterán

Két darab kellett, ugye nullára fut ki, és a kisebbik 0.5 fokos... Satuba be, szögbe kiállítottam, és egy 100-as fűrésztárcsával levágtam. Természetesen a vége vékony, mint a papír, és görbe, mint az állat, nem csoda, pár tized POM-nak nincs tartása. Ha leszorítottam volna, a maró tuti szétcibálja a kifutásnál.
Majd tezsek fel képet/videót!

(#1346) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Petie:
Olvasgattam a winmax pdf-ét, és találtam pár érdekes dolgot, szeretném tudni, h vajon az ultimaxon is vannak ilyenek?
- Tesztfuttatás gomb
Az előtolás és fordulatszám szabályozása
potenciométerrel és a megváltoztatott
értékek programba történő átvétele egy
gombnyomással. - Nekem hiába van, megnyomáskor prog.futtatás módban nem reagál...
- NC- és Dialóg programok ötvözése
Lehetővé teszi egy Dialóg program
NC-programmal történ kombinálását. - Opció ugyan, de ezt hogyan lehet?
Az egyedi mondat üzemmód hogyan működik? Mert amikor megnyomom az Einzel gombot, akkor megjelenik a legutóbbi program...

(#1347) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Na, ez már karusszel: [link]

(#1348) lali62


lali62
csendes tag

Tisztelt Urak.
sürgössen keresek Hurco vezérlői kézikönyvet,kezelési programozási utasitást
kérek mindenkit akinek van,hogy küldjön el számomra eggyet.
elöre is köszönöm
tisztelettel Takács Lajos

(#1349) zolikaDB válasza lali62 (#1348) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kedves Lajos! Ultimax vagy Winmax? Maró vagy eszterga, és hány tengelyes?
A cncbank.hu-n van egy Ultimax 4-es könyv magyarul, de sajna nagyon gyenge eresztés, alig van benne vmi, ami használható és iszonyat magyartalan!
Egyébként a topicban fentebb szó volt az alap Hurco kezelési ismeretekről, szerintem Petie szépen pontokba szedte és Bloodpandus is mondott róla szépeket régebben!

[ Szerkesztve ]

(#1350) lali62


lali62
csendes tag

szia.CNC MARO 3tengelyes,megnézem amit ájánlottál
köszi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.