Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#2001) nchelp


nchelp
tag

és 2000? Basszus...

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#2002) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Úgy hallottam a napokban érkezik hozzánk egy mazaktron vagy mi a bánatos vezérlővel ellátott Mazak megmunkálókp.. Arra leszek még kíváncsi.. :D

(#2003) zolikaDB válasza gamek!ller (#2000) üzenetére


zolikaDB
veterán

Fujj, kaka gép, kaka vezerlovel! (NCT 100?)
Mazak: huha, az nagyon feszgeti a fantaziamat, Laci forumtars tobbet tudna rola meselni!!!

[ Szerkesztve ]

(#2004) gamek!ller válasza zolikaDB (#2003) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Szerintem is az, bár olyanon dolgozom. Pontosabban ezen. Néha nagyon nem tudom mire vélni a dolgait.

[ Szerkesztve ]

(#2005) Phülöp válasza gamek!ller (#2004) üzenetére


Phülöp
addikt

BP, V.P. utca?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2006) gamek!ller válasza Phülöp (#2005) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem. Dunaújváros.

(#2007) Phülöp válasza gamek!ller (#2006) üzenetére


Phülöp
addikt

Onnan már 15 éve eljöttem. :)

Egyujjas megvan még a főkapunál?
Éjszakás műszak után ott vettük be az álomhozó söröket. :U

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2008) gamek!ller válasza Phülöp (#2007) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Egyujjas? A főkapuval szemben van 1 büfé aztán annyi. Ott viszont nem lehet alkoholt kapni.

(#2009) Phülöp válasza gamek!ller (#2008) üzenetére


Phülöp
addikt

valahol itt

B.sszus, főiskolás koromban kötelező jelleggel végigjártuk az összes kocsmát a városban. Aztán vasműsként újra. :)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2010) nchelp válasza gamek!ller (#2004) üzenetére


nchelp
tag

Semmi baj ezekkel a gépekkel. Én egy B500-ast meg egy B1050-est nyüstölök, és kifogástalanok (mármint, amit az elődöm nem tett tönkre rajtuk :W ). Hozzáteszem, valószínűleg a HH vezérlő okán klasszisokkal emberbarátibbak, egyet láttam otthon én is NCT-vel, attól prüszköltem nagyon..

nchelp

(#2011) nchelp válasza Phülöp (#2009) üzenetére


nchelp
tag

Vazze, te jártál fősulira? :D Pedig ez a mutatvány technikumból és szakmunkásból is tökéletesen végrehajtható :DD

És szerintem településfüggetlen a dolog, Kaposváron is teljesen jól bevált :D

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#2012) gamek!ller válasza Phülöp (#2009) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ja, tudom miről beszélsz, azt a helyet Dee-Dee bárnak hívják már. :) Azt hittem közvetlen a főkapu előtt mondod. nchelp: A legnagyobb baj ezekkel a gépekkel az, hogy dolgozni kell velük.

[ Szerkesztve ]

(#2013) nchelp válasza gamek!ller (#2012) üzenetére


nchelp
tag

Én is csak azóta szeretem újra a munkám, amióta nem ugat bele senki, és kiélhetem magam...

nchelp

(#2014) zolikaDB válasza nchelp (#2013) üzenetére


zolikaDB
veterán

Annál nincs is jobb, sokszor fizikálisan is bánom, amikor vmelyik kollega javaslatot tesz a megoldásra..
Lehet, HDH-val jobb, de nyüstölés nélkül is amortizálódik. Amin én voltam, annak rendesen kottyant Z-ben az orsója, pedig nem fiatal volt. Ha Y-ban kiment végállásra, akkor az kétemberes mutatvány volt. Illetve, h nincs kihelyezve a kézikerék, az olyan Bridgeportos. Másik műhelyben 3-4 db van egymás mellett, és olyan 5000-nél pokoli visítás, főleg, amikor az összes egyszerre jár, mindnek kivan a csapágyazása... Nekem kényelmetlen, nem szerettem. A két Hurcom ezerszer emberbarátibb, kényelmes, ülve indikálok, veszek fel nullát, mérek be szerszámot. És statikailag is viszonylag stabilak, ami extra benne, azt néha elfogadnám HDH-ban is. Persze a lényeg, h jó munka legyen a gépre és onnantól nincs gond.
Sokkal jobban utálom, amikor veszek egy nullát, zöld és meg 5 órát a gép CAM-es progival. Inkább úgy menjen, h én írok rá valamit, az már szép!

(#2015) gamek!ller válasza zolikaDB (#2014) üzenetére


gamek!ller
senior tag

"Ha Y-ban kiment végállásra, akkor az kétemberes mutatvány volt." - Kulcs a főnöktől elkér, elektromos láda kinyit, szólni valakinek, hogy nyomja a gombot hátul, vész hiba törlés, elállás végállásról mi? :D

(#2016) Phülöp válasza nchelp (#2011) üzenetére


Phülöp
addikt

szakmunkásképzőben még rendes gyerek voltam
szakközépben is, úgy-ahogy
a fősulin kezdtem elqrvulni
munka mellett még jobban
ilyen az ÉLET

:D :D :D

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2017) nchelp válasza zolikaDB (#2014) üzenetére


nchelp
tag

A fene tudja, ha lemegyek végállásra, akkor hátul egy kapcsolóval ideiglenesen ki tudom iktatni a hibát, visszalövöm a szervót, és lehozom a gépet határon belül. De egy ideje ez nem gond, mert minden irányban 5 millával rövidebbre vettem a szoftveres végállást.

Az amortizációról: 80-as döntött lapkás fejjel 2 milla fogás telibe, 240-es vágó, lapkánként 0.25, 6 élű szerszám... Anyag C45. Nyikkanás nélkül hozza ezt a mutatványt a kisgép. Mint mondtam, ha az elődömet leszámítom, akkor szavam nem lehet rájuk. Ja, és a kézikerék a szokásos HH kábeles, nem fix beépítésű.

nchelp

(#2018) nchelp válasza Phülöp (#2016) üzenetére


nchelp
tag

Én már általánosban sem voltam rendes gyerek... :D Képzeld el, mi volt később! ;] :C :F

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#2019) Phülöp válasza nchelp (#2017) üzenetére


Phülöp
addikt

korrekt technológia
az öreg Spinner, amit mostanában nyomkodok, ennyitől 2* hanyattesne.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2020) Phülöp válasza nchelp (#2018) üzenetére


Phülöp
addikt

egyszer itthon jársz, sörölhetnénk
meg anekdotázhatnánk a sörök között/mellett/alatt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2021) nchelp válasza Phülöp (#2020) üzenetére


nchelp
tag

A sörök között/mellett még csak-csak, de az "alatt" helyhatározó számomra ma már csak egy dögös nővel elképzelhető :C Esetleg még asztal szóba jöhet, ha a "sörök között" című attrakció túl sikeres volt :DDD Igaz, amióta hátul hordom a seggem, olyan még nem fordult elő velem. Pedig gyakran kísérem a sört pl szilvával :D

De hogy mikor jutok haza, arról lövésem nincs.

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#2022) SirTom válasza nchelp (#2017) üzenetére


SirTom
tag

ezeket teli anyagban hozza a kisgép? nem semmi paraméterek, meddig birja a lapka, milyen szerszám?

Nincs más hátra mint előre

(#2023) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Üdv!

NCT 90 T eszterga programot tanulok, és az lenne a kérdésem, hogy nincs valamilyen erről vezérlő leírás véletlenül? G kódokkal, meg a program felépítésről?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#2024) Phülöp válasza pottyantós (#2023) üzenetére


Phülöp
addikt

[CNCBank]

NCT 99T van fent, de annyira minimális a különbség, hogy nem gond a verzióeltérés.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2025) nchelp válasza SirTom (#2022) üzenetére


nchelp
tag

Ja, így muzsikál. Igaz, a terhelésjelző 85% körül mozog. A lapka Sandvik négyszög, 4040-es minőség. Kb másfél órát bír így ki.

nchelp

(#2026) Laci 1984 válasza gamek!ller (#2002) üzenetére


Laci 1984
csendes tag

Ha tudok a Mazakkal kapcsolatban segítek szívesen.
Bár ha új gépet kapsz akkor azzal jár pár nap oktatás, legfeljebb a kis trükköket tudom elmondani.

(#2027) zolikaDB válasza nchelp (#2017) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hasonlót a Hurco is tud, csak pokolm, D80, 8 él, 1000-es fordulat, 1800-as tolás, tehát a fogankénti valamelyest kevesebb, viszont a terhelés nem több 40-50%-nál.
Viszont egy 85%-os tartós terhelés nem feltétlen tesz jót a gépnek...

(#2028) nchelp válasza zolikaDB (#2027) üzenetére


nchelp
tag

ritkán van ilyen meló... de most két hétig ezt csinálom... A B500-ról magában több forgácsot szedek le, mint az 1050-ről, meg a Robodrillről együtt. A HH hajtásokat, motorokat nem féltem, és ha a terhelés folyamatos, nem pulzál, akkor nincs komoly gond. Ja, a pokolm lapkákat 0.25-0.5 közötti tolással nyüstöltük anno, szerették. Sőt, két tized alatt könnyebben lemorzsolódik, mert visszatűri maga elé a forgácsot, ha az nem elég vastag.

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#2029) zolikaDB válasza nchelp (#2028) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ebben teljesen igazad van, a WNT-s fickó is mondta, h nyugodtan toljam neki. De nálam sincs fent ilyen munka állandóan, amikor megkaptam, 1 szerszámlap volt már csak, amire hagytak vagy 2 millit...

(#2030) zizis


zizis
újonc

Sziasztok!
Még teljesen"új"vagyok erre felé,de úgy néz ki,hogy állás váltás előtt vagyok,nem önszántamból.:(
Nem tudom,hogy milyen lehetőségeim vannak,mivel 16.éve jelenlegi helyemen dolgozom,miután munkahely keresés gyanánt költöztem el régebbi lakhelyemről.
Szeretném tőletek kérdezni,hogy nem tudnátok-e ajánlani tömbszikraforgácsolói állás lehetőséget,itt Pest környékén.Eddig szinte minden AGIE tömbösön dolgoztam,20éve ezt gyakorolom,nehéz lenne váltani.
Integrál 2.-3.-as.Innovation 3.-on,Hyperspark 2.-es,
Segítségeteket előre is köszönöm!!

(#2031) zolikaDB válasza zizis (#2030) üzenetére


zolikaDB
veterán

Annyit tehetsz, h a szerszamgyarto cegekre rakeresel a neten es bekopogtatsz. Tau Form, Z Form stb.

(#2032) Phülöp válasza zizis (#2030) üzenetére


Phülöp
addikt

Szigethalom, Szerszám Progress
nem tudom, hogy állnak most

Vagy Szigetszentmiklóson Elsner és tsa.
Ő az utóbbi 10 évben nagyon beindult.

gugliban biztos van elérhetőség

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2033) zizis válasza Phülöp (#2032) üzenetére


zizis
újonc

Köszi az eddigi javaslatokat!
Az Elsner-t ismerem elég jól,nekünk is köszönheti,részben,hogy felfutott.:)
Sok munkát adtak ki tőlünk nekik,meg a hegesztéseket is(javítások)sokáig ők készítették nekünk.

(#2034) Danivagyok válasza zizis (#2033) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

A budaörsi, blauform kft-nél kerestek embert egy 200c-re, de valószinűleg a tömb melett mást is kell tudni

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#2035) SirTom válasza zolikaDB (#1749) üzenetére


SirTom
tag

Tegnap fellöktünk egy 4000x2000x300-as darabot, megy a vetítés, élő egyenesben lehet nézni unásig redbullozás közben :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#2036) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Megjött a mazak.

Vezérlő - Gép

[ Szerkesztve ]

(#2037) zolikaDB válasza SirTom (#2035) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mire? Nem öttengelyesre? S miből? És mit martok? F-1-es autót műgyantából? :) Hú, mondanám, h csinálj képet, de gondolom nem lehet. Akkor most annyi 2 hétig, h 52-es maróban lapkacsere műszakonként kétszer? :)
gamek!ller: dehát ez eszterga! Azt hittem, ez is maró. Ez akkor a beszélgetős Mazatrol? Milyen? Kipróbáltátok már? Hajtott szerszám?

(#2038) gamek!ller válasza zolikaDB (#2037) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem mondtam, hogy maró jön. A megmunkáló központ fogalma pedig relatív, mert ez tud esztergálni is és marni is... :) Nem láttam még működés közben, de egy kész tengelyt láttam már amit ez munkált meg. Nem volt rossz.

[ Szerkesztve ]

(#2039) nchelp válasza SirTom (#2035) üzenetére


nchelp
tag

Tulaj is nyomja ott bent ezeket az energiaitalokat (főleg így hét elején, új élettársa van :D ), hát valami fertelmes büdös. Mint valami avétt cefre, ami valamikor vegyi-gyümi akart lenni...

nchelp

(#2040) nchelp válasza gamek!ller (#2038) üzenetére


nchelp
tag

Igen, de azt esztergaközpontnak hívják általában...

nchelp

(#2041) gamek!ller válasza nchelp (#2040) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ne haragudjatok, nem sok ilyennel találkoztam még eddig.

(#2042) batyo85


batyo85
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Nállunk is van eszterga központ csak az Samsung fanuc vezérléssel ugyan úgy C tengelyel mint a Mazak.
A C temgely a főorsó forgástengelye ,úgyhogy szerintem azért a marás az elég korlátozott.
Mi legfőképp furni szoktunk paláston illetve homlokfelületen arra nagyon jó + még néha reteszfészkeket marni. De szerintem bonyolultabb marásokra a C tengely már kevés. Mondjuk Cam szoftverrel biztos lehet vele komolyabb dolgokat is leszimulálni.

(#2043) batyo85


batyo85
csendes tag

Egy öt tengelyes esztergaközpontot azért megnéznék élőben munka közben.
Azon már lehet fajin marásokat művelni :)

(#2044) SirTom válasza zolikaDB (#2037) üzenetére


SirTom
tag

De DinaMax öttengelyelyesre,Rako Tool,az anyag neve, nem fém,CarbonFibre formázószerszám lesz belőle, ez lesz az alváz formája, azért ilyen nagy darab, cirka 24.000 euro az anyagár. Elég könnyen le lehet darálni, eddig 30 órája farigcsálja a gép. Müa flakonok újrahasznosításából készítenek ilyen anyagot.

Most ez a MAZAK, az dumálni fog a melósnak???? És mit? Időjárás, és vízállásjelentést?? :Y :Y :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#2045) SirTom válasza nchelp (#2039) üzenetére


SirTom
tag

Gondolom akkor a tulajnak teljesítenie kell otthon is, meg melóban is,nincs mese, kell a plusz energia :K
Nekem bejön az illata, ritkán iszom, mert akkor hiperaktív leszek,de itt ez van szóda helyett. Vezetés közben nagyon jó, nem hagy elaludni!!! Életmentő! mult szombaton nem tudtam buli után elaludni miatta, alvás nélkül mentem be vasárnap :D :D :D

most meg sör van kekszel vacsorára nálam, éljen az agglegény élet :DDD :DDD

Nincs más hátra mint előre

(#2046) nchelp válasza SirTom (#2045) üzenetére


nchelp
tag

Amikor az ősszel műszak után indultam el hazafelé, Bécsnél már nem láttam kettőig. vagy kicsivel előbb, kb St. Pöltennél. Ott vettem kettőt én is, hát annyit ért, mint halottnak az arcpakolás, de olyan ocsmány szag terjengett tőle a kocsiban, hogy attól ment fel a vércukrom :D

És ez az agglegényélet megéri?

nchelp

(#2047) zolikaDB válasza SirTom (#2044) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hű, Tomi, akkor te nem is tudod, h itthon mik vannak: Kobra, Bulldózer, T5, 1.5 literes kiszerelésben 180 Ft-ért :D
De akkor ezen a gépen a fej adja egyedül a 4.-5. tengelyt? Ahhoz képest, h ásványvizes üvegből van, jó drága.
Magam sem ismerem ezt a Mazakot, csak hallottam kollegáktól, h a megmunkálással kapcsolatban akar veled dumálgatni a vezérlő :)

(#2048) SirTom válasza zolikaDB (#2047) üzenetére


SirTom
tag

Igen, a Z-tengelyen van a fej, ami beforgatható, az asztal fix, padlómagasságban van, olyan mint egy garázs, és akkora is. A falak is fixek, nem mozognak, annak a tetején vannak a lineár motorok. A teteje meg harmónikaszerüen kialakított áttettsző ponyvaféleség.
Kb ilyen meg ilyen Eddigi legjobb gép ami megfordult a kezem alatt,lehet mégegyszer sem leszek ilyen gépen, a leharcolt Brigeportok után ez felüdülés.

Anyagi szempotból ez az agglegényélet megéri amíg ötször annyit keresek mint otthon, szállás fizetve, szóval nem panaszkodom.Ha valakinek ajánlanak egy állást külföldön, menjen, ne gondolkodjon, aztán majd talál egy jobbat kint! Nem heti 45-50 órára vagyok kalibrálva, többnyire 60-65 órákat dolgoztam, úgyhogy most full teli vagyok szabidővel CNC.-s forumokba irogatni :D :D

180-ért 1.5 liter? Akkor a redbull-nak van egy kis haszna, nem aggódok a fizu miatt... UK-ban vettem Hell energiaitalt, az is ungarish :)

Valaki kivándorolt CNC-s ként az USÁ-ba az idén??? Úgy hallottam megkönnyebbítették idéntől a munkavállalói vízum kiadását. És ez a gondolat szöget ütött a fejembe....

Nincs más hátra mint előre

(#2049) zolikaDB válasza SirTom (#2048) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hű, álmaim egyike (horizont, karusszel :) ) egy ilyen gép, aminek az asztala padlószintben van, és X-ben több, mint 2 méter! Hozzáteszem, a Bridgeportokat utálom. Melóhelyen is van, de a Maho 700C kellemesebb benyomást kelt, még akkor is, ha 52-es maróval nagyol 180 mélyen. :))
Én ehónap 280 órára kalibráltam magam, két gépre, egyedi melóra, úgyhogy ennek az lett az eredménye, h azt vacsoráztam, mint te :)
Viszont: Hurco VMX-64. Halódik. Amikor beteszek egy szerszámot, megforgatom kézzel, recsegő hangot hallat, és ez nem hátulról jön, hanem az orsóházból. Csapágyas lenne? Plusz megmozgattam a marót, és a mérőóra mozdult 3 századot. Gép paraméterek: 1625*840-es elmozdulás, 12000 rpm, kúp SK40. Garvírozásnál szoktam forgatni 10000 körül, 25-ös gyorsmaró 0.4-es fogással 6000-es, 50-es gyorsmaró 0.5-ös fogással 4000-es tolás. Többnyire alu megy rajta, lapok, néha keménymarás, de csak elősimítás/simítás, nagy ritkán szerszám. De ilyen munka nem mindig van, a gép meg 2007-es és egy évet állt.
Gyerekek, egy ilyenen dolgozni :R : VMX-84
Mondjuk, ekkora gép ilyen kis kúppal és ahogy látom szép hosszúszárú befogókkal... Kár érte. ISO50-es kúppal lenne az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#2050) zolikaDB válasza zolikaDB (#2049) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jajj, az emlékek, régi gépem, csak kisebb főorsófordulattal és szerszámváltó nélkül: TOS. Szerettem. :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.