Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#4001) SirTom válasza Danivagyok (#3999) üzenetére


SirTom
tag

Ha cermet nem válna be, még ott van a CBN(köbös bór-nitrid), mint lehetőség..

Nincs más hátra mint előre

(#4002) hajnalbros


hajnalbros
tag

Hali!

Elég nehézkes a furatbővítésem! Mindegy valahogy mellessz. Meg még menetet is vágnom kell bele 85 mélyen az is érdekes, de sikerült másodjára, jól begyűrte a 34es furatba a forgácsot!

De született még egy problémám. A 60as átmérőjű anyag végére kell két lapolás 45re. Semmi probléma, gondoltam, G12.1 - polármarással gyorsan megírtam a programrészt, erre a marás során az anyagra nem lapolást mart, hanem 1 kis ívet. Nem értem miért !!!
Szépen kiszámoltam a koordinátákat, elvileg szépen "egyenesen" végig megy a 4 pont közt, de mégsem, mintha a főorsót nem forgatná a megfelelő sebességgel .

Miért? Beadtam neki a szerszámvégállást, frankón veszi a kontúrkövetést is, mi lehet a baj ?

Találkozott már valaki hasonlóval ?

üDv!

Ketten jönnek ki az erdőből, az egyik FUTVA, a másik MEDVE !

(#4003) bandi777 válasza hajnalbros (#4002) üzenetére


bandi777
csendes tag

Szia

Csőből csináljátok ?
Ha fúrjátok X-nulpont eltolással fúrj még 1-et vagy 2-öt , az etolási érték átmérőben duplán
számit ( ha nem csigafúróval dolgoztok azzal ne próbáld meg )

Ha csőből van akkor is megfúrnám.

Aztán forgasd meg 220-240 vágóval 0,15 előtolással oszt HAJRÁ !!

Üdv : Bandi

[ Szerkesztve ]

(#4004) bandi777 válasza hajnalbros (#4002) üzenetére


bandi777
csendes tag

CTX -en még nemvolt lapolási problémám

Bandi

(#4005) hajnalbros válasza bandi777 (#4003) üzenetére


hajnalbros
tag

Csigafúróval megy! Tömör anyagból (60as átmérő, 780mm hossz - S355A szerkezeti acél) A legnagyobb probléma még mindig a bennragadó forgács a furatkés első fogásainál 31-33 mmen, van hogy annyi forgács ragad be, hogy a furatkés mindennemű remegése megszűnik, egy ideig megy mint állat majd hasad a lapka...

Pedig már találtunk 1 db 29-es fúrót és onnan megy fölfelé a furatbővítés.

Holnap kipróbálom a furatkést 0.25ös előtolással, 150es vágón, hátha jobb forgácsot tör, mert most 100as vágóval 0.15 ös tolással túl apróra töri, a lapka meg folyton pattog el, szerintem hősokkot kap a kis technológia miatt...

Az hogy végül kúposra kell a furatot besimítani, hogy végig tartsa a méretet már nem is meglepő.

A menetet is három nekiindulásból vágom, azzal nincs is gond, pedig tűrt menet !

Kemény így kezdő fejemnek ez, de le kell nyomni, mer a főnök már bevette az alapanyagot 3 milláért !

üDv, és köszi a jótanácsokat !

Ja és a marás problémáját nem tudtam megoldani, így azt lenyomják a marógépen a kollégák!

[ Szerkesztve ]

Ketten jönnek ki az erdőből, az egyik FUTVA, a másik MEDVE !

(#4006) hajnalbros válasza bandi777 (#4003) üzenetére


hajnalbros
tag

Amúgy a fúró nullponteltolásra nem tom mit lépne a 25ös keményfémfúró ??? Vigyázni kell rá, mer drága játékos és még csomó más mindenre is kell.

Ketten jönnek ki az erdőből, az egyik FUTVA, a másik MEDVE !

(#4007) zolikaDB válasza hajnalbros (#4006) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tudod mit mondok en erre? Inkabb semmit... Bar ha VALODI szakmabeli/szakerto olvassa: szerinted normalis az, h berendelek 7 tonna vasat, de b.szok venni egy 32-es csigafurot??? (elarulom, nem kell napi szinten, es meg soha nem volt veresen indokolt, de nalunk van 30-as, 32-es, 33-as, 33.5-os csiga is, 28-as, 32-es telibefuro is. Pedig csak elofurunk vele, nem celmunkara kell. Sot: eddig soha nem hasznalt ket elu felfuro is.)

(#4008) Danivagyok válasza hajnalbros (#4005) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Mondjuk azon sírva tudok röhögni, amikor egy ilyen kaliberű melóhoz "drága" a 32-es fúró 18 ezerért. Vagy egy passzos furatkés lapkával 35-ért......

Heh, mire bepötyögtem Zoli is bemondta a tutit.

[ Szerkesztve ]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#4009) zolikaDB válasza Danivagyok (#4008) üzenetére


zolikaDB
veterán

Lattam mar belso hutest HSS furora szerelve. A furo palastjan a toveben egy menetes furat, azon egy szabvany csatlakozo, es erre dugtak az eszterga hutovizet. Persze ez szegnyeregbe szerelt furo volt. (Nemetorszagban, atmeroben olyan 40 korul volt a cucc, es cirka 8-10D-s.)
De egy Komet Kub Quatron, belso hutessel, valamint egy speci kes... 32-rol 33-ra mar eleve nem keletkezne olyan tetemes forgacs, amit ne hozna ki a viz.

(#4010) Danivagyok válasza zolikaDB (#4009) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Érdekes ez a palást kivezetett fúró, majd rákeresek. A kolléga a sima vasához viszont nem is kell a hűtést túlextrázni.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#4011) hajnalbros válasza zolikaDB (#4007) üzenetére


hajnalbros
tag

A technológus faszán kitalálta... de már mevvan a 32es fúró is , holnaptól azzal nyomom!

Mondjuk hozzáteszem, hogy a próba 5 dbot kellett határidőre lenyomni, a továbbiakhoz lesz még véve ez meg az mert termelékenyen kellene ugye csinálni!

Mondjuk 1 normális titex 32es fúró úgy 60-70e körül van.

De mondjuk az hogy mit vesznek nem az én dolgom, csinálom amivel tudom. Holnap a 32es fúrót beköszörülöm, hogy vigyen 33-at, utánna egyenesben leszek.

A polármarásom továbbra is íveset hoz, a szervíz küld majd szerelőt, mer valszeg a gépnek van baja! (a 3 hónapos taiwani csoda...)

üDv!

[ Szerkesztve ]

Ketten jönnek ki az erdőből, az egyik FUTVA, a másik MEDVE !

(#4012) zolikaDB válasza hajnalbros (#4011) üzenetére


zolikaDB
veterán

Megint van egy kis zavar... Miért nem egyből 33-ast vesznek neked?

(#4013) Phülöp válasza hajnalbros (#4011) üzenetére


Phülöp
addikt

Holnap a 32es fúrót beköszörülöm, hogy vigyen 33-at, utána egyenesben leszek.

Ezt kicsit erősnek érzem.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4014) zolikaDB válasza Phülöp (#4013) üzenetére


zolikaDB
veterán

Plusz, sose azt nezd, mennyi a szerszam. Felejtusk mar ezt el. Mi kozod hozza???
Nem hinnem, h 60e haszon lenne a melon. Tovabba: ne, barom, itt a melo, tegyel bele 200 melyen 33-as lyukat. Meg nesze, itt egy 40 hosszu 10.2-es furo, csinald azzal. Akkor megprobalod azzal es ha nem megy, szolsz. Aztan ha ezutan is 32-est vesz, akkor ott gondok vannak a felfogassal. Arrol nem is beszelve, h a szovegertes is hibadzik.

(#4015) Phülöp válasza zolikaDB (#4014) üzenetére


Phülöp
addikt

Plusz, sose azt nezd, mennyi a szerszam. Felejtusk mar ezt el. Mi kozod hozza???

ööö... nem igazán értem a kirohanásodat irányomban.
A 32-es fúrót nem érdemes úgy elköszörülni, hogy 33-at vigyen, mert az csak abban az esetben működik, ha telibe fúrunk, ugyanis a szimmetriatengelytől eltolt keresztél vezeti meg a fúrót, így ad az nagyobb átmérőt. Mivel 25-ös átmérőjű a furat előzőleg (azt kell kibővíteni), a keresztél pont nem fogja vezetni a fúrót, tehát értelmetlen félreköszörülni.
Elnézést kérek, amiért szakmai oldalról közelítem meg a témát - úgy látszik, jelen esetben ez nem számít.

Megint van egy kis zavar... Miért nem egyből 33-ast vesznek neked?

Itt van az igazság, nem a félreköszörült fúró a megoldás.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4016) Petie válasza Phülöp (#4015) üzenetére


Petie
veterán

nem irányodba volt a kirohanása, hanem a munkáltató felé szólt a kérdés hogy a ki a f*szt érdekel hogy mennyi a szerszám? ha szükség van rá akkor szükség van rá és meg kell venni!

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#4017) Phülöp válasza Petie (#4016) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor viszont rossz helyre címezte, mert az én hozzászólásomra válaszolt, abban meg semmi olyan nem volt, ami indokolná a stílust. :N

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4018) zolikaDB válasza Phülöp (#4017) üzenetére


zolikaDB
veterán

Persze, h nem, este írtam, már csipásan, ez azoknak szól, akinek, na... Tudod. :DDD A kenyéradó gazdának. Tőled bocs, szakmailag teljesen helyes volt a válasz, másoknak meg a szakmai szó okoz gondot.

(#4019) Phülöp válasza zolikaDB (#4018) üzenetére


Phülöp
addikt

én meg reggel olvastam, még csipásan :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4020) hajnalbros válasza Phülöp (#4015) üzenetére


hajnalbros
tag

Igazad van, köszönöm, mint mondtam kezdő vagyok egy 6 hónapos CNCs tanfolyammal a zsebben...

Ketten jönnek ki az erdőből, az egyik FUTVA, a másik MEDVE !

(#4021) hajnalbros


hajnalbros
tag

Viszont ma szóltam a főnöknek, hogy kell Komet Kub Quatron furó! Azt mondta, hogy semmi gond venne is DDEE az esztergán szar a revfej, a tömítéseknél elengedi a nyomást, és hűtővíznek max 6-8 bar nyomása van. Ezekhez a szerszámokhoz meg ilyen 30-40 átmérőn a minimum nyomás a gyártó szerint 15 bar.
Korábban amikor beüzemelték a gépet ki lett rajta próbálva ilyen fúró de nem működött.

Úgyhogy uraim marad a --- 25 - 32 - furatkés --- megoldás... A sorozatgyártáshoz még kaphatok majd még 1 nagyobb fúrót is de arra sztem nem lesz szükség, mert 30-35 körül már jó a forgácskihordás..

üDv !

Ketten jönnek ki az erdőből, az egyik FUTVA, a másik MEDVE !

(#4022) zolikaDB válasza hajnalbros (#4021) üzenetére


zolikaDB
veterán

Végülis... 3 művelet, elüldögélsz a gép mellett, és azt sem mondhatod, h nem tettél meg mindent, ami tőled telik. Sajnos ez az akarat és kitartás hiányzik sok emberből, aki ezt a szakmát választja. Aki egy tanfolyammal is túl akar élni, úgy, h törekszik arra, h a legjobb legyen, az fogja vinni vmire.
Nem vagyok esztergályos, hagyományoson van pici tapasztalat, de ha szakaszosan fúrnál, mondjuk 40-50mm-enként, nem kizárt, h elég lenne az 5-6 bar. De ugye megint a hülyeség: van belső hűtés, de nem használjuk, mert a tömítés kaki. Ne haragudjon már meg a világ, addig elvileg át sem szabad venni a gépet, amíg minden funkció tökéletesen nem működik.
De ez lerágott csont.
Ilyen hűtésre gondoltam Dani: [link]

(#4023) hajnalbros válasza zolikaDB (#4022) üzenetére


hajnalbros
tag

A G83as fúróciklus pont így működik, szakaszosan. Sőt a furatbővítésem a belső furatkéssel is ilyen fúróciklushoz hasonlóan megy 40 mm-es átmérőig (egy fogással 30mm-t be aztán ki,60mm-t be, ki, ... 105ig) aztán 40mm-től már kijön a forgács szépen, és megy végig a furatkés, átmérőben 2 mmes fogás mélységgel, 90-es vágósebességel, 0.15ös tolással, ahogy a fórumtársak sugalmazták.

Ketten jönnek ki az erdőből, az egyik FUTVA, a másik MEDVE !

(#4024) Danivagyok válasza zolikaDB (#4022) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Ez aztán a szép méretes anyagszétbaszómű. Nálam be se férne az ajtón. Főleg keresztbe nem.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#4025) zolikaDB válasza Danivagyok (#4024) üzenetére


zolikaDB
veterán

:C :C
hajnalbros: nos, a telibefúró azért telibefúró, mert telibefúrsz vele. Én a Komet-tel 100 mélyen kiemelés nélkül fúrok. Kivételes esetekben emeltetem ki. Szerintem a te ciklusoddal is lehet olyat, h annyi a süllyesztési mélység, mint a teljes, fúrni kívánt mélység.

(#4026) Kislecso87


Kislecso87
csendes tag

Sziasztok!

Jövőhéten fogok elkezdeni egy fél éves hétköznap délutánonkénti oktatással egy CNC forgácsoló tanfolyamot. Szolnokon a Gépipari szakközépben. Összesen 900 óra. 30% elmélet, 70% gyakorlat.

Érdeklődnék, hogy végzett e itt valaki? Ha igen mi a vélemény?
Milyenek most a frissen végzettek elhelyezkedési lehetőségei? Főleg ebben a régióban érdekelne.

Mivel az eddig megszerzett fölösleges OKJ-s végzettségeimmel semmire nem mentem így ebben bízom. De az interneten sajnos sok negatívumot lehet olvasni, de azt mindig előbb megírják, mint a pozitívat. A félreértések elkerülése végett nem az a kérdésem, hogy kereshetek e egyből 400 nettót. Hanem egyáltalán van e értelme belefektetni az időt, pénzt, és energiát?

Várom válaszaitokat!
Üdv!
Kislecso

(#4027) Angyal Zoli válasza hajnalbros (#4005) üzenetére


Angyal Zoli
csendes tag

Hali! Gyakran találkozom átmérőjéhez képest mély furatok furatolásával, méghozzá felületi érdesség tűréssel fűszerezve. Ezeket egy Doosan Puma 240M gépem kell megoldanom. Furatoláskor, hogy ne gyűrje be a forgácsot bentről kifelé szoktam furatolni kis fogásmélységgel, TNMG lapkával. Így nem a furatba befelé tolod a forgácsot, hanem a forgács bentmarad, a kés pedig halad kifelé. Ha fenekes a furat, akkor beszúrás átmérőre F0.03-al, majd F0.1-0.15 ki Z1-ig.

(#4028) Phülöp válasza Kislecso87 (#4026) üzenetére


Phülöp
addikt

odaát válaszoltam

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4029) hajnalbros válasza Angyal Zoli (#4027) üzenetére


hajnalbros
tag

Hali! Teccik a dolog! Kérdésem, mi az a kis fogásmélység ??? Én átmérőben 2mm-t fogatok, 1et is fogattam , de semmi különbség nem volt közte. Ja és pontosan milyen TNMGs lapkával, milyen rádiuszú, 0.4 v 08 ???

üDv !

Ketten jönnek ki az erdőből, az egyik FUTVA, a másik MEDVE !

(#4030) hajnalbros válasza Angyal Zoli (#4027) üzenetére


hajnalbros
tag

Ja és milyen vágósebességel mész? Nekem a 90 jött be legjobban, fölötte már nagy volt a rezonancia. a fordulat 35ös átmérőn 8-900 körül jár ...

Ketten jönnek ki az erdőből, az egyik FUTVA, a másik MEDVE !

(#4032) zolikaDB válasza brd666 (#4031) üzenetére


zolikaDB
veterán

Üdv! Ez mi akart lenni?

[ Szerkesztve ]

(#4033) nchelp válasza brd666 (#4031) üzenetére


nchelp
tag

Tényleg muszáj volt ezt majdnem az összes cnc-s topikra feltenni??? Ennyire unalmas a húsvét?

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#4034) arpad.attila


arpad.attila
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg CAD-CAM informatikusnak tanulok, és azt tervezem, hogy majd utána elvégzek egy 1 éves CNC forgácsoló, majd végül egy fél éves CNC programozó technológus tanfolyamot.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek hol a legszínvonalasabb a CNC forgácsoló oktatás felnőttképzési rendszerben, melyik iskolát ajánljátok?

Milyen képzéseket érdemes még elvégeznem ebben a témában?

Tudnátok néhány linket + oktató anyagok elérhetőségét megadni, ahonnan megfelelő szimulátorprogikat, oktatóprogikat, jegyzeteket tudnék letölteni, megrendelni?

Mivel érdemes kezdeni?

Előre is köszönöm a megtisztelő válaszokat.

(#4035) sabesz770


sabesz770
újonc

Angolul, Németül, esetleg Hollandul alapfokon beszélő CNC esztergályosokat-marósokat keresünk Hollandiai munkára.
Érdeklődni: www.eastmen.eu
sabesz70@gmail.com

címeken lehet.

(#4036) Phülöp válasza sabesz770 (#4035) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez állásajánlatnak igencsak karcsú, főleg, hogy a weboldalon sincs semmi konkrétum.
Vagy csináld rendesen, vagy keress más szakmát.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4037) SirTom válasza sabesz770 (#4035) üzenetére


SirTom
tag

Milyen órabért kínáltok angolul v németül beszélő több éves gyakorlattal rendelkező cnc-marósnak/esztergályosnak? Számokat szeretnénk látni :R

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#4038) Phülöp válasza SirTom (#4037) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem csak a számok hiányáról van itt szó. Konkrét ajánlata nincs a cégnek, adatbázist építenek, aztán majd lesz valami. Vagy nem.
Kifordított világban élünk, az ilyenek meg bőszen élősködnek rajtunk.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4039) SirTom válasza Phülöp (#4038) üzenetére


SirTom
tag

én kiváncsi lennék mennyi jut a melósnak,ez így csak egy fél ajánlat, ha egy fórumba beírnak illik válaszolni, nem kérdeztem kényeset, szóval szabad megszédíteni a számokkal! Jó persze sok minden más is közrejátszik,van akinek fontos lehet a legális füvezés is :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#4040) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#4038) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

0 napja regisztrált, első hozzászólás pont ebben a topicban..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#4041) nchelp válasza SirTom (#4039) üzenetére


nchelp
tag

Én voltam náluk anno, nem tudnák megfizetni, hogy akár csak ajánljam a céget. Az meg, hogy visszamenjek? Önkezűleg lövöm magam főbe, ha egyszer azt veszem észre, hogy komolyan elkezdtem foglalkozni a gondolattal. Igaz, én duplán ráfaragtam, mert kifogtam a románokat... Ott a fiatalabbik piskóta ritka senkiházi tetű. Nem elég, hogy román???

nchelp

(#4042) zolikaDB válasza nchelp (#4041) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi van?? Kinél, mit, kivel, mennyiért? Ki ez, mi ez, ismered???

(#4043) nchelp válasza zolikaDB (#4042) üzenetére


nchelp
tag

Konkrétan őt erről a névről nem. De az eastmenhez volt szerencsém. Azóta is kiráz a hideg, ha eszembe jut.

nchelp

(#4044) zolikaDB válasza nchelp (#4043) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezért van a fórum...

(#4045) nchelp válasza zolikaDB (#4044) üzenetére


nchelp
tag

Dumatopik...

nchelp

(#4046) Danivagyok


Danivagyok
csendes tag

Ez a dumatopik nem volt valami nagy ötlet. Át kéne keresztelni CNC tanfolyam és pályakezdők topikra, a duma meg maradhatna itten.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#4047) zolikaDB válasza Danivagyok (#4046) üzenetére


zolikaDB
veterán

:K :K :K

(#4048) SirTom válasza nchelp (#4043) üzenetére


SirTom
tag

szabad-e dumálni... :F
sztem is fontos,ki milyen tapasztalatokat szerzett, melyik ügynökséget ajánlja, mikor bedobnak ilyen sablon szöveget, az mindíg sántít, gyanítom jó ha 10 eurót eléri az órabér, persze ők bármikor megszakíthatják a szerződést, míg a "felkarolt" szerencsétlen meg dolgozzon 12 hónapot min. Mi szóltunk, ha vki mégis ezt az utat válassza, az inkább kérdezzen. De ne azt, hogy kell-e tudni forgácsolni egy programozó technológusnak? :W

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#4049) Petie válasza SirTom (#4048) üzenetére


Petie
veterán

miért?kell? a gép megcsinál mindent!!444!! :DDD:DDD

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#4050) Phülöp válasza Petie (#4049) üzenetére


Phülöp
addikt

szerszámkatalógusban meg benne vannak a technológiai paraméterek... :U

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.