Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#351) BloodPandus


BloodPandus
csendes tag

Írtam választ, de nem látom itten.
Mivanmá'?? :W
:O :(

(#352) BloodPandus válasza Budrash (#348) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Én úgy mentem ki németbe, hogy tudtam: Ja, nein, sajze, bitte, dankesön...

Engem a tudásom tartott itt.
A rajz nemzetközi, azt tudni kell.
Tudni kell a gépet, amin vagy, meg tudni kell a forgácsolást.

Ha ez megvan, a nyelvtudás visszaesik a fontossági listán harmadrangúvá.
Nem az számít, mennyit tudsz németül, hanem az, hogy milyen melót teszel le az asztalra.

Ha jó az, amit csinálsz, akkor az csak másodlagos probléma, hogy szótárt sűrűn lapozva társalogsz.

[ Szerkesztve ]

(#353) Budrash válasza BloodPandus (#352) üzenetére


Budrash
újonc

Hát egen :D ez mondjuk igaz...finnül is meg lehet tanulni ha úgy van az ember...habár németül biztos nehezebben menne...nagyon nem az én nyelvem..hmm
De gondolok arra hogy egyrészt a kijutás is nehezebb , no meg ha közvetítenek akkor meg ki vagy szolgáltatva nyelv nélkül.
De dolgozni meg vigyorogni bármien nyelven tudok :DDD

(#354) BloodPandus válasza zolikaDB (#345) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Nem, nem csináltam még, én sem tudhatok mindent.
Viszont ismerek olyan lányt, aki ilyenen dolgozik, nap, mint nap...
Német lány... :))

(#355) zolikaDB válasza BloodPandus (#354) üzenetére


zolikaDB
veterán

Persze, de ha valamire kíváncsi vagyok, akkor kérdezek, bkit, aki ittvan!
Ó, de szexi lehet, Giselle Müller CNC-Maschine Bearbeiterin/Fachfrau! Leírni is gondban vagyok :DDD :DDD :DDD

(#356) defede


defede
tag

Sziasztok!

Visszaolvastam a fórumot és nagyon kedves volt ZOLIKADB leírása a CAD/CAM szakterületről. Mivel ezzel foglalkozom nap mint nap azt hiszem van róla fogalmam, hogy mennyi munkával és gondolkozással jár. Kíváncsi lennék ha mellém ülne és végignézné egy komolyabb fröccsöntő forma programozását utána is az lenne a véleménye hogy csak kijelölöm a felületet és hajrá.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/frenkdrebin-2705/hero/1804670 Hammer of justice crushes you Overpower

(#357) zolikaDB válasza defede (#356) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akit ennyire foglalkoztat a dolog, annak csak ennyi is... Akit meg érdekel, az nyilván szépen megcsinálja. De olyan szarvas hibákkal találkozok néhanapján, h kamilláznál, BloodPandusnak beszámoltam már róla.
Te írnál simítóprogramot olyan szabadon levő maróra, ami 0.1-et üt? Na... ha ennél jobban érdekel, akkor nyertél :DDD

[ Szerkesztve ]

(#358) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Olvasgattam a hsz-eket, (bocs, sziasztok), és személy szerint frissen vizsgázott CNC-seket eltanácsolnék a "mélyvíztől", pláne külföldön. Én 13 éve CNC esztergálok, jelenleg egyszerre 5 gépen dolgozom. Ezek : 12 szerszámos Tornado Fanuc 21-t vezérlő, Mazak Quick Turn 8SP, Mazatrol vezérlő, két Mazak 6T , egyik Flex GL-6 robotkaros, a másik 3 méteres száladagolós, mindkettő Mazatrol 640T vezérlős, és egy Tornos Bechler 2 orsós hajtott szerszámos hosszeszterga. Dolgoztam (és közben dolgozok) Haas esztergán, Epa-n ,ez tiszta Hunor vezérlő, NCT. Én is Hunoron kezdtem, egyből az esztergályos szakma elvégzése után ('1994,országos szakmai verseny, Miskolc) . Én 5 hónap alatt lettem teljesen önálló Hunoron, beállítás, program, stb. Ekkor elmentem Veszprémbe a Bakony művekbe tanfolyamra, és - nem szeretnék nagyképűsködni - de szerintem az adott Hunor vezérlőt rugalmasabban kezeltem, mint a tanár.
Aztán jöttek az újabb gépek a céghez, és én rájuk kerültem, megtanultam őket, már amennyire a munka kívánta. Minden nap 1-2átállást meg kell csinálni, így gyakorlat már van szerintem, révén kis darabszámokat is csinálunk. Mi max szegnyereggel dolgozunk (Haas eszterga), soha nem dolgoztam bábbal. Viszont be kell látnom, hogy maga a CNC tanfolyam semmit sem ér. Jött hozzánk is friss vizsgás, első nap reccsent a Hunor. Beállításnál azt sem tudta hogyan kezdjen hozzá. A gyakorlat itt mindennél fontosabb. Most 32 éves vagyok, a cégnél is kevesebb a munka, semmi túlóra sincs már fél éve, holott eddig aranybánya volt, most fele a pénzünk. Németül jól beszélek, 5 éve tanulom, Ausztriában sokat gyakorlom, angolul is elkezdtem, erősen gondolkozom egy külföldi állásban, de mégsincs hozzá önbizalmam, mivel minden gyár másra van specializálódva.
Mi főleg tárcsákat csinálunk 100mm átmérőig, abban aztán minden van, menet , furat-és homlokbeszúrás, illesztések, vagy csapokat szintén menettel, illesztésekkel, furat, furatmenettel.
Szóval a CNC elég összetett szakma, főnököm is belátta, a papír nem számít, ha bizonyít az illető, akár pincér is lehet. Nálunk is van egy, én tanítottam be Fanuc vezérlőre 3 hónap alatt, 3 éve csinálja, és már ráérzett a technológiára is.
. Ahogy nézegetem az állás ajánlatokat, Ausztriában is felére estek vissza a CNC-s hírdetések.

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#359) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Megkérdezném, Mazak gépeken senki nem dolgozik? Kedvenc vezérlőm, de Ausztriában pl. alig elterjedt. Ott igazán a Sinumerik, és Heidenhand (vagy mi) gépek vannak. Olyast meg sosem láttam.

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#360) korvics válasza defede (#356) üzenetére


korvics
csendes tag

Bár nem én lettem megszólítva, de az asztalnál egy számítógép előtt ülsz, vagy konkrétan a CNC-gépen, mellet ülve programozol?
Nem a szakmai rajzolói és/vagy tervezői hozzáértés kritizálom,
DE nekem is sok gondom akadt a szerszámméretek, felfogathatóság elhanyagolásával, illetve egyéb paraméterek hibás, illetve hiányos megadásával, az un. tervezőktől.
Tisztelet a nagy tudású ... :R

Sajnos náluk nincs CAD/CAM összeköttetés a géppel. Szóval odahozzák a törött alkatrészt és azt mondják csinálj egy "ilyet". Még a megrajzolással se kínlódnak.

Nem tudom, hogy lehetne összehozni a gépet, a laptoppommal?
A gépen van valami csatlakozó, de én nyomtató portra tippelek. :F

Pozitívan vagy negatívan - De mindenképpen valahogy!

(#361) zolikaDB válasza Radeon.Z (#359) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én az Industrián láttam Mazakot, és akkor láttam először nagy gépet, Mazakot, meg hajtott szerszámos esztergát. Nekem nagyon tetszett, de akkor még közöm nem volt a CNC-hez.
Elég fura, hogy ilyen régóta dolgozol CNC, és nem láttál Heidenhaint. Bár van vezérlőjük esztergára (nálunk is), de inkább marón népszerű. Szeretik, mert viszonylag egyszerű, szájbarágós, párbeszédes. (egyesek szerint a Hurco egyszerűbb.) De mondjuk a szabadkontúr készítésénél meg kell érteni a tervezők logikáját, onnantól az is megy. Mivel ez is német, ezért a germánoknál népszerű, a Siemens mellett, de pl Bloodpandus Hurcon melózik.

(#362) zolikaDB válasza korvics (#360) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bár nem én lettem megszólítva, de az úriember a leírása alapján számítógéppel dolgozik.
Nem kezdem el sorolni a problémákat, de fentebb ecseteltem pár esetet, amikor nem rajtam múlt a siker, a programozó figyelme elkerült pár dolgot, aminek én ittam meg a levét.
És ezzel nem a te munkádat akarom becsmérelni, de egy jó 3D-s darab a két fél munkáján egyaránt múlik.

korvics: igen, az LTP port. De ahhoz, h lássa a gép a laptopodat, kellene a CNC hálókártyája, drivere, és hálóba kellene kötni a két gépet. Onnantól fedúrhatnád a saját programjaidat CNC-re. :DDD

(#363) korvics válasza zolikaDB (#362) üzenetére


korvics
csendes tag

A probléma ott kezdődik hogy nincs együtt működés, ugyanis nincs kivel.
A mérnökünk be se tudja kapcsolni a gépet, az informatikus segít,- majd lehozok egy nyomtatót ha lesz leselejtezés-. :O
Csak szerszám karbantartással ill. alkatrészekkel foglalkozok. De, ha egy fröccsöntő szerszámnál, repedés-hegesztés után kell lemunkálni "egyszerű" 3D-ben, rajz nélkül, kézből írt programmal, ... Nem egyszerű.
Egy új szerszám gyártása egy kicsit másabb. Legalább van rajz. :DD
De ne sírjak, önállóan dolgozhatok. Meg a felelősség is az enyém.
Mi kéne más?

Pozitívan vagy negatívan - De mindenképpen valahogy!

(#364) korvics válasza zolikaDB (#362) üzenetére


korvics
csendes tag

Mennyibe kerülne egy ilyen komplett hálókártyá-s beruházás kb.
Hátha rá tudom venni őket. :U :K

Pozitívan vagy negatívan - De mindenképpen valahogy!

(#365) zolikaDB válasza korvics (#364) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem tudom. A lényeg, h a CNC-t kell felkészíteni arra, h hálózatba lehessen kapcsolni. Nyomtatót minek? Laptopon is van ilyen kimenet, meg a gépen is, csak egy 200 ft-os kábel kell. Meg belőni a hálózatot!

(#366) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Mi RS232-vel kommunikálunk a számítógép, és a gépek között, bár az amerikai gépeink (Haas marók, és eszterga) nem támogatja, ott USB memóriával, vagy a régebbieken floppyval visszük a programokat. Viszont nevetséges, hogy a 2 éves Mazakunkon Windows van, de USB nincs, a régit ne is említsem. Egy ilyen komoly márkánál azért....
Viszont szerintem az általam ismertek közül a legjobb vezérlő a Mazaké, a régi T32-2, vagy az új Mazatrol 640-T. és összességében is nagyon jó gépek.

Főnök beruházott Bluetooth adapterre is, de valahogy nem lehet összehozni a Fanuc vezérlésű Colchester Tornado gépekkel, pedig ezekből is van 4 db.

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#367) Radeon.Z válasza zolikaDB (#361) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Pedig nem láttam, mivel ez az eddigi egyetlen munkahelyem, más cégnél meg nem jártam még. Pedig szívesen megismerném a vezérlőt, mint ahogy a Sinumeriket is.

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#368) korvics válasza zolikaDB (#365) üzenetére


korvics
csendes tag

A könyvtárban van választási lehetőség (TNC, RS232 meg még valami). Ezek szerint a gép képes rá? :F
Majd ráuszítom az IT-s embert. Az RS232 nem a sebességre vonatkozik?
Süket vagyok hozzá! :W

Pozitívan vagy negatívan - De mindenképpen valahogy!

(#369) korvics


korvics
csendes tag

Valaki nem vállal korrepetállást? :))
Pesten indult egy cnc programozos után képzés, HDH 530iTnc, TS digitalizálás, CAD/CAM UGS. :O
Kár hogy Debrecenben nincs ilyen

Pozitívan vagy negatívan - De mindenképpen valahogy!

(#370) zolikaDB válasza korvics (#368) üzenetére


zolikaDB
veterán

Amelyiken van valamilyen kimenet, az képes rá. Igen, a TNC az maga a gép, az RS232 meg akkor lesz aktív, ha a kábel végén lóg egy PC. Az RS232 az soros port, adatkommunikációra való. Hogy az LTP ugyanez-e, mint a soros, abban nem vagyok biztos, de egy kép alapján kétféle RS232 van, és én a nagyobbat ismerem nyomtató, a kisebbet soros portként.
Ezek RS232-k.

Amúgy az RS232 sebességet is jelent, az egyik legrégebbi adatkommunikációs lehetőség. De mivel nem mozgatsz gigákat, elég!

(#371) zolikaDB válasza Radeon.Z (#366) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bluetooth: párosítani nem enged? Vagy ezen felül nem működik? Mert van valami olyasmi is, h a rezonancia, amit a gépek állítanak elő, zavarja a bluetooth frekvenciáját... Legalábbis én hallottam ilyesmit.

(#372) Radeon.Z válasza zolikaDB (#371) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Egyszerűen nem látják egymást a gépekkel. Paraméterbeállítások elvileg jók. maradtunk az RS232-nél,végülis az is azt a célt szolgálja, csak húzkodni kell azt a bazi hosszú kábelt.
Igazáből csak visszatérő munkáknál használjuk, vagy ha bonyolult új munka jön, amúgy az ember hamar bezongorázza a programot, ha nincs tört rádiusz, vagy hiányzó metszéspont.

Mazakon ez sem gond, ott a vezérlőben elég az ismeretlen érték helyére kérdőjelet tenni, és a gép kiszámítja az értéket. Ami Fanuc vezérlővel 20 perces program, Mazakkal 5 perc.
Mindent felajánl, ciklussal csinál mindent. Kár hogy nem ismeritek, élmény programozni.

Külön pozitívum, hogy a beadott szerszámgeometriából maga meghatározza a forgásirányt, kontúrkövetést, max. alámerülési szöget, valamint az anyagminőségből a vágósebességet, fogásmélységet, és előtolást mind simításnál, mind nagyolásnál.

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#373) zolikaDB válasza Radeon.Z (#372) üzenetére


zolikaDB
veterán

Baró, akkor ez szájbarágósabb, mint a Heidenhain/Hurco :DDD
Ott is van szabadkontúr-programozás, de vmit meg kell adni, pl egy egyenesnek legalább az irányát az előzőhöz képest!

(#374) Radeon.Z válasza zolikaDB (#373) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Mazatrol vezérlőn a program első sora a nyersanyaggal kezdődik.
Kéri az anyagminőséget, max., min. átmérőt, leghosszabb megmunkálási hosszt, ráhagyást X-ben, Z-ben, homlokfelületen (ha nem akarunk nagyolni, akkor ezek értéke "0".), és a max. fordulatszámot.
Utána minden ciklus első sora a szerszámszám beírása után maga kitöltődik, úgymint nagyoló, simító vágósebesség, fogásmélység, előtolások. Ha nem írsz nagyolószerszámszámot, akkor az utána beírt kontúr egyből készre megy.

Szóval nagyon állat. Igaz, mi gyakran felülírjuk a forgácsolási paramétereket, mert nálunk csak darabbér van, így nyomni kell ezerrel, persze ésszel azért.

Fanuc vezérlőn pl. , de főleg NCT-n szinte csak G50, G0, G1,G2,G3 kódokat használunk, plusz menetvágás, menetfúrás. Fúróciklust sem szeretem személy szerint (G83 Fanucon), mivel ha csigafúróval (mondjuk 10-essel) elkezdek ST-52-t fúrni, 1500 a fordulat, az első kiemelést 15 mm után írom, de ha mondjuk 60-70 mm-ig be kell fúrni, ezt nem bírná végig a 0.16-os előtolással. Ciklusban meg ugye nem lehet variálni a kiemelést, és előtolást.
Pl. N50 G83 Z-70 Q1000 F.12 (csak annak írom, aki most tanulgatja)

Mazatrol vezérlőn lehet variálni a kiemeléseket, sőt, többfajta fúróciklus is van (igaz Fanucon is van néhány, de mi csak G1-el fúrunk)

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#375) Róth válasza Radeon.Z (#366) üzenetére


Róth
aktív tag

"Viszont nevetséges, hogy a 2 éves Mazakunkon Windows van, de USB nincs, a régit ne is említsem. Egy ilyen komoly márkánál azért...."

Nincs ebben semmi különös. Az Okuma kábé egy éve szállít USB-s gépeket, azelőtt csak floppy volt. Viszont a legújabbak is csak 2 MB memóriát adnak az alkatrészprogramhoz. Ha ennél hosszabb a progi, akkor DNC-t kell rendelni egy csomó pénzért. A japán brandok nagyon konzervatívak ilyen szempontból.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#376) Róth válasza Radeon.Z (#374) üzenetére


Róth
aktív tag

"Ciklusban meg ugye nem lehet variálni a kiemelést, és előtolást."

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#377) Radeon.Z válasza Róth (#375) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Végülis Mazakon nem nagy gond a kommunikáció hiánya, mivel gyors a programozása, és elég nagy a tárhely kapacitás (az újabbakon legalábbis). A Quick Turn 8SP-n viszont csak 8-10 közepes program fér el, mindíg törölnünk kell valamit. Ott még magnószalagos mentési lehetőség van. 23 éves gép, most kapott új szánokat, golyósorsókat már másodszor, főorsócsapágyat mióta nálunk van (12 éve) 2-szer. Nagyon jó kis gép.

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#378) Radeon.Z válasza Róth (#376) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Nofene, ezt nem tudtam/tuk. Igaz gépkönyvünk sincs, amiben meg lehetne ezt találni.
Köszi.

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#379) Róth válasza Radeon.Z (#378) üzenetére


Róth
aktív tag

"Köszi"

Ne köszönd, mert hülyeséget tettem fel. Most látom, hogy egy adott furaton belül nem lehet módosítani az előtolást és a fúrási szakaszok mélységét, csak külön furatonként (az egyik furatban ennyi, a másikban annyi). Mondjuk, ennek nem tudom, mi értelme van :F

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#380) Róth válasza Radeon.Z (#377) üzenetére


Róth
aktív tag

"és elég nagy a tárhely kapacitás (az újabbakon legalábbis)."

Mennyi a tárhely? A mazakot nem ismerem.

Tárhelyileg a Heidenhein a legjobb (eddigi ismereteim szerint), mert a vinyó teljes kapacitása rendelkezésre áll az alkatrészprogram számára.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#381) defede


defede
tag

Bocsánat de hétvégén nem vagyok internet közelben. Válaszolva a kérdésekre PC-n irodában programozok. 6 évig voltam CNC marós szerszámüzemekben és alkatrészgyártásban (belekóstoltam a szériába is de az nem nagyon feküdt). Utána képeztem át magam CAD/CAM programozóvá. Ez az átképzés rengeteg seggeléssel járt. Eleinte magamnak írtam a programokat. Később átkerültem egy szerszámüzembe ahol az összes gépet már én programoztam. Amit írtatok a programozókról, az fordítva is igaz. Rengeteg magát szakembernek mondó egyénnel találkoztam aki órázásról nem hallott, ha ütközött akkor eszébe sem jutott ránézni a satura (aztán milliós károkat csinált). Sokáig úgy kellett programoznom, hogy a gépkezelő nem vehette le az előtolást és a fordulatot. Mindent nekem kellett beállítanom. Mondanom sem kell, hogy nem egyszerű akkor ha nem hallod a szerszám hangját.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/frenkdrebin-2705/hero/1804670 Hammer of justice crushes you Overpower

(#382) defede


defede
tag

Azt elfelejtettem mondani, hogy zolikaDB-nek teljesen igaza van abban, hogy jó munkához a marósnak és a programozónak is jónak kell lennie. Nekem úgy kell itt hagynom a programokat éjszakás műszaknak, hogy reggel nyugodtan tudjak bejönni. Nagyon kevés kivétellel már jópár éve teljesen nyugodtan jöhetek dolgozni.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/frenkdrebin-2705/hero/1804670 Hammer of justice crushes you Overpower

(#383) Radeon.Z válasza Róth (#379) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Azért is köszönöm, mert vetted a fáradtságot, és utánanéztél, én viszont nem vettem a fáradtságot, hogy pontosan elolvassam, mert nem értem még rá, csak átfutottam. A gyors olvasáshoz meg az angolom még hiányos. Német az menne.

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#384) Radeon.Z válasza defede (#381) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Én is most képzem magam Solid Edge /Edge Cam-ra, viszont teljesen igazad van, hogy hallás nélkül nehéz programozni. Én is a gépen beírok egy programot, először csak "szerényen" hozom össze, aztán még 3-4 szer beleírok, módosítom, mire elfogadhatóan szerepel.
Te mivel dolgozol/programozol?

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#385) Radeon.Z válasza Róth (#380) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Most meg nem mondom fejből, de utánanézek holnap, ha el nem felejtem.
De: jelenleg 97 program van a 2 éves gépünkben, és 3% a foglalt memória....

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#386) Róth válasza Radeon.Z (#384) üzenetére


Róth
aktív tag

"Te mivel dolgozol/programozol?"

Én már ott-hagytam a szakmát, mást csinálok. Egyébként beállító, majd technológus voltam kábé 20 évig. A végefelé gépkereskedőnél melóztam, javarészt fanucos gépeket adtam át. Betanítás stb.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#387) Radeon.Z válasza Róth (#386) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Köszi hogy válaszoltál, de ezt "defede" kollégától kérdeztem, vagyis hogy mivel dolgozik/programoz. :N

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#388) defede


defede
tag

Munkahelyemen hivatalosan PROE2001-el tervezek és programozok. Ha valaki el akarja kezdeni akkor ne ezzel tegye :). Otthon ha van egy kis mellékes akkor Unigraphics-al (NX4) de volt , hogy Powermill-t kellett használnom mert azt kérték. Az NX4 szerintem nagyon jó habár jópár hiányosságot felfedeztem benne főleg a Powermill után. Nincs tökéletes program az már biztos. Valmit mindegyikben találok ami nagyon tetszik meg jópár olyan is van ami hiányzik a másikból.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/frenkdrebin-2705/hero/1804670 Hammer of justice crushes you Overpower

(#389) zolikaDB válasza defede (#388) üzenetére


zolikaDB
veterán

És akkor te mit ajánlsz, kezdőknek? Amivel önerőből is meg lehet tanulni rajzolni, és esetleg programozni?
Tehát nem úgy kezdő, h még sose látott ilyet, hanem némi rálátása van arra, h hogy kell kinéznie egy rajznak! (AutoCAD nekem, ugyan elsőre, de nehéznek, és kevésbé felhasználóbarátnak tűnt, mint pl a Solidworks)
Mint CAM rendszer, mit gondolsz a Solid termékekről?

(#390) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Tudtommal a Solid programok a közepes kategóriát képviselik, míg az Unigraphics a felső kategória.
De ne nagyon szidjátok a Solid Edge-et, mivel ezt tanulom most, hozzá az Edge CAM-el. :N

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#391) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

Hogy ilyen topik is van :DDD. 3D formagyártás, azon belül kovácsszerszámok marásával foglalatoskodom. Valaki EdgeCAM guru dobhatna egy pü.-t :R Azzal dolgozom, de már azon gondolkodom áttérek másra, mert elég korlátozottak a lehetőségek benne.

(#392) BloodPandus válasza zolikaDB (#389) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Az AUTOCAD minden, csak nem felhasználóbarát.

Én nemsokára feltelpítem valamelyik Solid verziót, és nekiállok az új dimenzióimat kifejezni... :))

(#393) zolikaDB válasza BloodPandus (#392) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jah, öntőszerszámok, bélyegek, csészék dögivel, mii? :DDD
Többiek? Ki mit ajánl?

(#394) Radeon.Z válasza BloodPandus (#392) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Szevasz!
Én pár napja raktam fel a Solid EdgeV20-at, januári frissítéssel, magyarítva (a biztonság kedvéért) Nagyon tetszik, gyorsan megtanulható, alapok legalábbis, és a 3D-s alkatrészrajzból könnyen lehet műhelyrajzot csinálni, vagy átvinni CAD-re, és ott megcsinálni.
ha ismered, és ezeket tudtad, akkor én kérek elnézést... :B

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#395) BloodPandus válasza Radeon.Z (#394) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Tudom róla, amiket leírtál, ezért választottam pont ezt.

Csak most már neki kellene ülni, és belevágni.

Vagy energiám nincs hozzá, vagy lusta vagyok, nem tudom, de még nem indultam el vele. :)

ÉN kérek elnézést... :))

(#396) CNCBank


CNCBank
csendes tag

[P:C]
A CNCBank CNC Szakipari Portál beindítja az Online CNC Szakipari Felnöttképzési Rendszer-ét!

Új fejlesztésünk, - az országban egyedülálló online speciális képzési rendszerünk - mely által úgy a szakoktató, mint a hallgató otthonról, akár a munkahelyéröl bejelentkezve tudja lebonyolítani a szakképzéseket.

Ez nem egy offline, azaz elöre felvett, letölthetö bemutatókon alapuló, hanem valós idejü interaktív szolgáltatás.

Erössége, hogy nem egy általános CNC képzést nyújt, legyen szó gépkezelöi, vagy programozói képzésekröl, hanem a szolgáltatás megrendelöje által kívánt gépre, berendezésre, vezérlésre orientált és specializálódott szakképzést nyújt. Mind ezt az adott specifikációban, a lehetö legtöbb szaktudással rendelkezö szakoktatókon keresztül.
Mivel így a szakképzés nem helyhez kötött, így lényegesen a piaci ár alatt tudjuk kínálni szolgáltatásunkat. Ez által akár egyéni úton is finanszírozható és nem jelent különösebb anyagi nehézséget, a szakmai tudás fejlesztése egy munkavállalónak sem.

A képzés teljesen rugalmas és interaktív, azaz úgy az oktatónak, mint a hallgatónak saját egyéni felülete van a kurzus kezdetétöl a végéig, melyen minden számára fontos adat kiíródik , és intézheti dolgait.

A hallgató felületén vannak feltüntetve a képzésével kapcsolatos aktuális letölthetö jegyzetek, modulok, órák idöpontjai, melyröl a rendszer automatikusan a megfelelö idöpontban értesíti. Továbbá az aktuális modul témazáró tesztjének idöpontja és határideje is, mely tesztet szintén interaktív módon, a saját felületén idöre tölt ki, majd a rendszer elküldi az oktatónak kiértékelésre.

Sikertelen teszt esetén a hallgatónak még kétszer lehet ismételni, melyre tesztenként egy hét áll rendelkezésére, de természetesen a folyamatban lévö oktatásokon továbbra is részt vesz, csupán sürübben kell tesztet írnia. Amennyiben a harmadik teszt is sikertelennek minösül, és nem finanszíroz ujabb órákat, akkor a hallgató a tanfolyamról kizárásra kerül.

A gyakorlati órákhoz a portál biztosít adott gépre, vezérlésre szimulációs rendszert, valamint, munkahellyel nem rendelkezöknek gyakorlati helyet.

Az oktatók saját felületükön találják a kiosztott órarendjüket, melyröl aktuális idöpontban a rendszer üzenetet is küld nekik. Továbbá az adott órákra való hallgatói adatokat. Az oktató segítségére az élö elöadás alatt a rendszer megjeleníti, hogy mely hallgató van online jelen és az idöpontját is menti a rendszer, mint egy jelenléti ív (tól-ig).

A valós idejü órákra, csak az arra jogosultak tudnak bekapcsolódni. Az órák alatt látható maga az elöadás, az elöadó szakoktató neve, a téma címe és ideje. Továbbá mennyi ideje tart az elöadás és mennyi idö van még hátra az aktuális elöadás befejezéséig.

A CNCBank CNC Szakipari Portál képzéseire már folyamatosan lehet jelentkezni

A képzések április elsejétöl indulnak folyamatosan, maximálisan 9 fös kurzusokkal.

A képzéseket gazdasági cégek is igényelhetik és a képzés díját megoldhatják a szakképzési hozzájárulás terhére. Egyéni jelentkezöknél részletfizetési lehetöség is biztosított.

A felnöttképzési oldalunkat áprilisig demo prezentációs üzemmódban tekinthetik meg, melyen a fontosabb menüpontok vannak csak aktiválva. Természetesen az oldalon minden részletesen olvasható és egyben pdf dokumentumokban letölthetök.

A portál folyamatosan keres szakoktatónak jelentkezöket, ki úgy érzi egy adott CNC -vel kapcsolatos témában megbízható tudással bír és megfelelö díjazásért szívesen lenne a munkatársunk.

Várjuk cégek megkeresését, akár befektetöként is, a további fejlesztések miatt.

Az oldal elérése; a portál bal oldali menüpontjáról az „Online Tanfolyam” gobra kattintva.

[P:C][/P][link]

[ Szerkesztve ]

Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

(#397) CounterBoci válasza CNCBank (#396) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Ha jól értelmezem akkor ez kíván némi szakmai ismeretet, inkább továbbképzési jellegű?

(#398) korvics válasza CNCBank (#396) üzenetére


korvics
csendes tag

Ez most reklám, toborzás, vagy segítség a rászorulóknak?
Vagy.
A CNCBANK SZAKIPARI PORTÁL-on feltett kérdéseimre, itt megkaphatom a választ pénzért? :C

Pozitívan vagy negatívan - De mindenképpen valahogy!

(#399) Szaki-sldzzt


Szaki-sldzzt
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne hozzátok, talán tudtok segíteni. http://prohardver.hu/dl/s/n1.gif
Az lenne a problémám hogy jövő héten kezdek új munkahelyemen, és más típusu gépen kell majd dolgoznom. Eddig Hurcon dolgoztam, és most Haas gépre fogok kerülni. Egy elég szegényes gépkönyvet lefénymásoltunk munkatáesammal, mert szeretünk elökészülni ilyesmire, mivel nem ismerjük a fanuc vezérlést. a problémám hogy a kezelöfelületröl nincs normális kép a könyvben, és eddig neten se találtam. Ha tudtok valamit légyszives irjatok.:) Köszi. Bezzeg heidenhainhez 700oldalas preciz könyv volt meg gyakorloprogramot is lehetett letölteni.:)

(#400) Radeon.Z válasza Szaki-sldzzt (#399) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Esetleg ha el nem felejtem ma éjjel csinálok egy képet neked a Haas kezelőfelületről. Én Haas SL 10 esztergán dolgoztam 3 évet (ha jól emlélszem :))nálunk van egy, és van 3 Haas maró. Melyik érdekel? fanuc vezérlőtől nem kell megijedni, viszont figyelni kell, mert míg a nálunk használatos többi Fanucon nem kell az egész számérték mögé tizedes pont, addig a Haas vezérlőnél kell....ennek hiánya, a nyugalom megzavarásásra alkalmas képi ,és hanghatásokat eredményezhet..:) (tapasztalat).
Bármi kérdésed van Haas-al kapcsolatban, szólj nyugodtan. (mondom, eszterga)

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.