Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#7001) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#7000) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tudom, melyik volt a ceg, eszembe jutott.

(#7002) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#7001) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

privibe jöhet :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7003) nchelp


nchelp
tag

Na urak, akasztják a hóhért... Kaptam egy brutális ajánlatkérőt, minden egyes tétel 2.4375-re van megadva, más néven Alloy K500. Ismeri ezt már valaki, mennyire lehet vele bánni?

nchelp

(#7004) Phülöp válasza nchelp (#7003) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha ez az, amire gondolok, akkor negativ vagosebesseg kell neki... :U
Sajat tapasztalataim nincsenek (sajnos, vagy szerencsere - meg nem dontottem el) - amennyire tudom, a nikkelt vittek tulzasba az eloallitas soran.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7005) nchelp válasza Phülöp (#7004) üzenetére


nchelp
tag

annyi bizonyos, hogy réz az alap, és ebben van egy rakás nikkel.

nchelp

(#7006) soldi3r válasza nchelp (#7003) üzenetére


soldi3r
veterán

Jonak tunik.

E30 (oo=[][]=oo)

(#7007) zolikaDB válasza nchelp (#7003) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezek alapján mi a pöcs is ez??? Jónak hangzik...
"Eine ausscheidungshärtbare Nickel-Kupfer-Legierung, welche die Korrosionsbeständigkeit von Alloy 400 mit grösserer Festigkeit und Härte verbindet. Sie hat ausserdem eine niedrige Permeabilität und ist bis unter -100°C nichtmagnetisch"

(#7008) Danivagyok válasza nchelp (#7003) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Nagyon röviden volt hozzá szerencsém. Egy sorozat présöntött mütyűrt kellett hornyolni, külsőleg baromira hasonlított a zamak cuccokra. Épp csak képtelenek voltunk az 1.5-ös hornyot sorjamentesen belefűrészelni. Az is csak azután ment, hogy feszmentesítve lett, anélkül piszok gyorsan elkopott a keményfém tárcsa. Menet közben is felkeményedik, ezért alacsony vágósebesség és nagyobbacska tolás kell. Simítás előtt is célszerű feszmentesíteni, ha pontos méretek és nagyobb lemunkálások vannak. Ha van rá mód csinálj próbát az ajánlat előtt. A Thyssennél nicorr vagy nicorrosként fut ez az anyag.

[ Szerkesztve ]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#7009) nchelp válasza zolikaDB (#7007) üzenetére


nchelp
tag

Most már tényleg tökön böködöm magam... Jónak tűnik, jónak hangzik... Lassan heresérvem lesz. :DDD
Zoli, azt én is megtaláltam, le is mentettem.
Bedobok egy kérdést, ami szárazjégként hat: megfagy tőle a levegő... :F Nem hiszem el, hogy a teljes csapatból még senkinek nem volt vele dolga.

Nagypontosságú menetes tengelyek vannak rajzon megadva, valszeg mozgatótengelyek, mert trapézmenettel mind (némelyik balmenet). A menet az utána következő átmérővel 4-5 századra van letűrve futáspontosságra. Ha a rajzot látnátok, rögtön tiszta lenne, hogy ez sokkal könnyebbnek hangzik, mint amilyen valójában. Fingom nincs, mihez kell, és mibe lesz beépítve. 19 különböző variációja van. Csak gyanítok dolgokat.

Összetevők: Cu/Ni/Al

A további kommentek előtt megjegyezném, hogy a netes kereséshez én is értek, és van többféle szerszámkatalógusom is, de engem a tapasztalatok érdekelnének, hogy lehet ezzel VALÓBAN dolgozni, mit enged meg esztergán/marón, főleg, hogy adott átmérőkhöz irracionális hossz is tartozik.

Szerk: mire beküldtem, megjelent Dani kommentje, megerősített félelmeimben... Ezer kösz, ebből már erőst sejtem, hogy aranyárban fogom kiajánlani :D

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#7010) TGWH válasza nchelp (#7009) üzenetére


TGWH
őstag

Merj nagyot álmodni! :D egyik verzió hogy keresnek mást, másik verzió meg hogy keresnek mást, de nem találnak, és mégis csak jó áron dolgozol, így viszik vissza :D
És ha még nagyobb elmék, akkor három-négy mérettel nagyobb anyagot küldenek, mint kéne :D
Úgy látszik nem sokan találkoztak ilyen cuccal. Kb. hasonló kategória lehet, mint amikor az edzett cuccott hozzák esztergálni :)

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7011) nchelp válasza TGWH (#7010) üzenetére


nchelp
tag

Az gondolom sokat elárul, hogy ezt a 17 tételt ( a 19 helyett, ami hülyeséget írtam) már kivágták auftragsvermittlerhez is, ennek ellenére még magyar földön is mindenki dobja vissza, mint ördög a szentelt vizet... Szóval igen félek attól, hogy nem tudok elég drága ajánlatot adni...

nchelp

(#7012) golyani válasza TGWH (#7010) üzenetére


golyani
addikt

Pedig az milyen szép amikor szalad lefelé az izzó forgács edzett anyagnál :D

Tegnap meg ma végre kipróbáltuk a telibefúrókat (Seco Perfomax 502) is a gépen.
Délutánra meg meghüjült a 840D vezérlés szimuláció közbe kifagyott mint az állat. Restart után meg megállt a "Waiting for HMI" feliratnál :F . Remélem holnapra megjavul, régebben csinált már ilyet, hogy nem akart elindulni, akkor egyik napról a másikra megjavult.

(#7013) nchelp válasza golyani (#7012) üzenetére


nchelp
tag

Sokkal szívesebben csinálnék keményesztergálást. Van cermet is a háznál, kerámia is, de ehhez hogy mihez kéne nyúlnom, egyelőre lila gőzöm nincs. Mert gyanítom erősen, hogy a normál éles lapka simán felejtős... Az is igaz, hogy ott még nem tartok...

nchelp

(#7014) zolikaDB válasza golyani (#7012) üzenetére


zolikaDB
veterán

Miben mit tud? Átmérő, hossz, anyag, vc, fz???

(#7015) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Manual guide:
G1041 Aljafényezés
G1042 Oldalfinomítás
.... :F :O :DDD

(#7016) littlejohnny


littlejohnny
tag

Hello Mindenki! Haas eszterga vezerlesben jartas emberket keresnek...

(#7017) zolikaDB válasza littlejohnny (#7016) üzenetére


zolikaDB
veterán

Gyanítom, h ez majdnem sima Fanuc.

(#7018) Phülöp válasza zolikaDB (#7017) üzenetére


Phülöp
addikt

Gyakorlatilag igen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7019) Klaus Duran válasza Phülöp (#7018) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Csak sokkal butább.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7020) golyani válasza zolikaDB (#7014) üzenetére


golyani
addikt

Hát nekem A38(S235)-ból kellett hézagoló gyűrűket gyártani 16 illetve 18-as furattal, előbbi 11mm utóbbi 6mm vastag hézagoló volt 50-50db. Lapka bele T400D és T3000D ami nem is teljesen ajánlott ide, de ez van. Vc=120 környéke volt (úgy a fele, mint a katalógus érték) fz=0,05mm. Mint kés a vajba :D. jött belőle folyó spirál, illetve tört forgács is. Ha kell tudok forgácsról, illetve lapkáról képet.

Majd ha lesz rá mód beszámolok aluról is, mi ilyen egyszerűbb anyagokkal szokunk dolgozni (c45, almgsi1, 7075). Kivétel volt a 61HRC C45 CBN-es keményesztergálása, amivel a köszörülést akartuk megkerülni, de eszközök híján megfoghatatlan darab volt: d10csap 54mm hosszú, 12-es peremmel, eleje kúpos és a peremen kívül fényesre kellet megmunkálni, technológia megvolt, csak szórta a méretet.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7021) nchelp válasza zolikaDB (#7015) üzenetére


nchelp
tag

igen, némely fordítások felérnek egy komoly büntetéssel :D

nchelp

(#7022) TGWH válasza nchelp (#7021) üzenetére


TGWH
őstag

Na ja, főleg amikor az angolt jobban megértettem, mint a magyart... egyszerűen nem tudtam elképzelni mit akartak :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7023) golyani


golyani
addikt

840D vezérlő mélylélektanát ismeri valaki?

tegnap kifagyott szimuláció közben, utána meg nem hajlandó felállni a rendszer waiting for HMI feliratnál legózik. azt sikerült kitalálnom h nem találja a HMI VNC servert.

(#7024) csiziktomi válasza g@bo (#46) üzenetére


csiziktomi
senior tag

valaki tud esetleg olyat amit hurrican marásnak hínak? sima g kóddal kellene(máshoz hülye vagyok).A legutóbbi helyzet szerint nem vesznek szerszámot,mondván csak 1 db kell belőle oldjam meg:( :W

[ Szerkesztve ]

(#7025) zolikaDB válasza csiziktomi (#7024) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tessek???
Szabi: a manual guide tud olyat, mint a HH SL ciklusa? 8 csap kellene egy 174*170-es lapra, aluba. Megoldhato maskepp, de az lenne az igazi. Bar ahogy emlekszem, nem vagy odaig a MG-ert :DDD (en se)

(#7026) Klaus Duran válasza csiziktomi (#7024) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

G2-vel süllyedni az anyagba?

Elméletileg ez fen van CNCbankon is

#1= xy (darabtető)
#2 xy (körönkénti süllyedés)
#3 =xy (teljes mélység)

G0 Xx Yy
G0 Zz
G1 Zz
G1 G41 Xx
N1 G3 I-i Z#1
#1=#1-#2
IF[#1 GE #3] GOTO3
G3 I-i Z#3
G3 I-i
G40 Xx Yy
G0 Zz

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7027) nchelp válasza zolikaDB (#7025) üzenetére


nchelp
tag

Az nem jelenti azt, hogy ne tudnám a választ, igen, tud olyant. Már használtam is elvétve.

nchelp

(#7028) nchelp válasza csiziktomi (#7024) üzenetére


nchelp
tag

Helical lesz az, nem?

nchelp

(#7029) zolikaDB válasza nchelp (#7027) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jovanakkor, csak meglelem reggel :)

(#7030) nchelp válasza zolikaDB (#7029) üzenetére


nchelp
tag

nem feltétlenül, mert más a logikája, mint a HH-nél. Sima alakos üreggel indítasz, csak amikor annak a kontúrja megvan, akkor nem End fn-billentyű kell, hanem Next, és akkor mehetnek a belső formák.

nchelp

(#7031) zolikaDB válasza nchelp (#7030) üzenetére


zolikaDB
veterán

HH-n is mas, Hurcon is, es Fanucon is. Fasza. Es ugyanazt csinaljak.
Mi van az Alloy-al?

(#7032) Klaus Duran válasza Klaus Duran (#7026) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

GOTO legyen inkább 1. :(((

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7033) Danivagyok válasza golyani (#7023) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Siemens HMI: human-machine interface, ez kommunikációs hiba lesz a plc és a számítógép között. Ha rendszeresen előfordul és régebbi a cucc + hálózatba vagy kötve akkor lehet hogy a router és/vagy a hálókártya hibás. Nekem a hálókártya döglött meg, azóta feszstabin keresztül megy az UTP.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#7034) nchelp válasza zolikaDB (#7031) üzenetére


nchelp
tag

Fanucon ráadásul annyiféle lehet, ahány gépgyártó :D

Nem valószínű, hogy adok rá árat, a tűrt méreteket görgőzni is kéne. De még anyagra sincs áram.

nchelp

(#7035) golyani válasza Danivagyok (#7033) üzenetére


golyani
addikt

nincs hálózaton, és 2011-es a gép.

ma rádobtunk egy monitort meg billentyűzet a PCU-ra. A win xp még safe modeban sem képes felállni (enter után megfagy a buli), úgyhogy sztem itt szoftveres hiba lesz. Majd szerviz megnézi.

(#7036) nchelp


nchelp
tag

Ez a Walter egyre jobban tetszik... WAP10-es bevonat, DNMG15-ös lapka, anyag 10CrMn, fogás 3 mm, tolás 0,4mm/ford, 350!!! méteres vágóval... :C

nchelp

(#7037) zolikaDB válasza nchelp (#7036) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mekkora átmérőt esztergálsz?

(#7038) nchelp válasza zolikaDB (#7037) üzenetére


nchelp
tag

125-röl indul. A két végen a talpak maradnak 123-on, középen elvéve 440 hosszon 80-asra. Füstöl a csúcs a szegnyeregben :DDD

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#7039) zolikaDB válasza nchelp (#7038) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hu bmeg... Masik muhelyben meglatnak a 0.25-os emberek, es tuti sokkot kapnanak.
Ja, a fanucos SL nem jott ossze.
Kivalasztottam, h Pocketing, XY concave, kitoltottem, jott a figure, megadtam a feszek mereteit stb. Nem volt next gomb, next figure semmi... A figure gombra kattintva volt olyan, h XY convex, kitoltottem, fasza, es amikor ezeket leteszteltem, hibat adott, 3605 wrong figure type. Probalkoztam meg egy parat, varialtam, de nem csesztem tovabb az idot es megoldottam mashogy.

(#7040) Danivagyok válasza golyani (#7035) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Ha meglesz, majd dobd be mi volt a bibis.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#7041) nchelp válasza zolikaDB (#7039) üzenetére


nchelp
tag

Asszem, veszek lottót...

nchelp

(#7042) zolikaDB válasza nchelp (#7041) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nocsak...
Masik dolog. Ugye neha marok negyszogzsebet, a ciklus kb mukodik is. Miert van az, h esetemben 18-19 (amirol tudok) helyen levo szerszammal semmifele zsebet nem csinal meg. Wrong tool type. Ezekkel mindig gond van, de massal is lehet, csak meg nem probaltam, de az elso helyeken levok jok.
Ezt a marot minden adataval attettem a 16-os helyre, es megcsinalja a feszket. Na vajon mi a megfejtes?
Ja, zsebmaras, opcio: sullyedes 2 tengelyen (belefejel) vagy 3 tengelyen... Na utobbi micsinal? Elopozicionalo magassagra beall, majd 3 tengelyen gyorsjarattal raall a biztonsagi magassagra... :DDD

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7043) nchelp válasza zolikaDB (#7042) üzenetére


nchelp
tag

MG felőli szerszámlistát ki kell tölteni szerszámtípusra is. A ciklusok "egyéb" adatait is figyelni kell a második fül alatt a párbeszédablaknál. A fogásvételi előtolást is érdemes figyelni, valamint a mélyítés szöge sem mindegy, egyébként a mélyítő stratégiát a Fanuc mind a mai napig nagyon trehány módon oldotta meg. Attól csúnyákat tudok káromkodni én is.

nchelp

(#7044) zolikaDB válasza nchelp (#7043) üzenetére


zolikaDB
veterán

"MG felőli szerszámlistát ki kell tölteni szerszámtípusra is."
Ez hol van? Nem az offset gondolom...

(#7045) TGWH válasza zolikaDB (#7044) üzenetére


TGWH
őstag

Dede :D tippre az, ha több oldal van azokat is nullázd előszőr, úgy a legtisztább :) mondom ezt úgy, hogy soha nem láttam olyan izéét :) :P ami egy számjegyű, az lehet a szerszámtípus, mellik merre áll, általában :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7046) nchelp válasza zolikaDB (#7044) üzenetére


nchelp
tag

MG-nek is van offsetmenüje. Abban lapozgass jobbra...

nchelp

(#7047) zolikaDB válasza nchelp (#7046) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ja, aha... Még vagy pár napig él az érdeklődésem :DDD
Gondolom, a Tool Data lesz az:

[ Szerkesztve ]

(#7048) nchelp válasza zolikaDB (#7047) üzenetére


nchelp
tag

Fog az menni :DDD

nchelp

(#7049) TGWH válasza zolikaDB (#7047) üzenetére


TGWH
őstag

Huhh :D hát így könnyű :D próbálnád meg ,,összement'' monitoron, amin csak annyira tudták kinagyítani a képet, hogy fele pont olvashatatlan, így fingod nincs, hogy most hová írod a szerszámot :D mondjuk lényegében tök mindegy, lehet korrekciónak méred be, és a bemérésnél korrekciózól, de lekezeli a rendszer, mondván hülye user :D
De akkor elég morcos rendszer lehet, mert pl. a fanucon megevett mindent...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#7050) zolikaDB válasza TGWH (#7049) üzenetére


zolikaDB
veterán

Most miről van szó?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.