Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#1901) nchelp válasza Phülöp (#1900) üzenetére


nchelp
tag

Olla, bocsesz, ott a pont. Vazze, fel sem tűnt. Szóval igen, kellenek a kis rácsok okvetlenül, különben mindkét irányban 5 méterrel arrébb akarja keresni a pontokat !

THX :W

nchelp

(#1902) nchelp válasza zolikaDB (#1892) üzenetére


nchelp
tag

A beszúrást sem értettem volna rendesen, amikor már átmérőket emlegetett, fontolgattam, hogy egy esztergályoshoz irányítom...

nchelp

(#1903) Phülöp válasza nchelp (#1901) üzenetére


Phülöp
addikt

gyaníthatóan ott már pont nem anyagba venné a G1 Z-10-et
:D

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1904) nchelp válasza Phülöp (#1903) üzenetére


nchelp
tag

De anyagba venné, csak kérdés, milyenbe :DDD

nchelp

(#1905) nchelp válasza szonni (#1894) üzenetére


nchelp
tag

Azt inkább hagyjuk, nem EU-kompatibilis... :O :DDD

nchelp

(#1906) SirTom válasza szonizoli (#1880) üzenetére


SirTom
tag

Üdv Zoli,
Megnéztem a hőcserélőnek a rajzait, ilyenekből csináltam egy jó pár raklappal, és általában random méretü, és mennyiségü furatok voltak ezekben a darabokban, a legnagyobbak olyan 1500-as átmérővel voltak megáldva, és több száz furattal.
Heidenhainre össze tudok állítani egy sablon programot, aztán úgy módosítod ahogy tetszik, de az az NCT-hez nem volt még szerencsém, gondolom így nem én leszek aki kirukkol a megoldással.
Programozástechnikailag a HDH-n az én megoldásom: (ezzel olyan 10 perc alatt egy ilyen darabot aminek a rajzát felraktad le lehet rendezni, ha már megvan a program törzse, és csak átírogatás megy)

1-pozicionálás x+11,4 y+16
2-CALL LBL 6 ez 6-szor fog IX+22,8 M99-et végrehajtani
3- L x-11,4
4- CALL LBL 106 EZ 6-szor fog IX-22,8 M99-et végrehajtani
5- x+0 x+35,72
6-CALL LBL 6 ld fent
7 x+0
8 CALL LBL 106
stb stb

Hogy tudjuk megoldani a változó darabszámú furatok meghívását?
A LBL cimke így néz ki:

LBL 6
L IX+Q1 RO FMAX M99
LBL 5
L IX+Q1 RO FMAX M99
LBL 4
L IX+Q1 RO FMAX M99
LBL 3
L IX+Q1 RO FMAX M99
LBL 2
L IX+Q1 RO FMAX M99
LBL 1
L IX+Q1 RO FMAX M99
LBL 0

A progam elején megadjuk, hogy Q1=+22,8 így nem kell a cimkét szerkesztgetnünk, csak azzal kell foglalkozni, hogy jóhelyen, és megfelelő darabszámú furatot hívjunk meg

A baloldali félhez való cimkék pedig:

LBL 106
L IX-Q1 RO FMAX M99
LBL 105
L IX-Q1 RO FMAX M99
LBL 104
L IX-Q1 RO FMAX M99
LBL 103
L IX-Q1 RO FMAX M99
LBL 102
L IX-Q1 RO FMAX M99
LBL 101
L IX-Q1 RO FMAX M99
LBL 0

valami hasonló elvel biztos az NCT-n is megvalósítható ez
sokk sikert :)

Nincs más hátra mint előre

(#1907) nchelp válasza SirTom (#1906) üzenetére


nchelp
tag

NCT-n ez a mutatvány "sajtos" nem műxik, ott, ha spórolni akarsz, akkor a furatképet ki kell raknod alprogramba. Tulajdonképp az NCT egy MAGYAR Fanuc... Sajnos, amikor a magyart írom, nem dagad a keblem a büszkeségtől jelen esetben... De erre a munkára jó. Más kérdés, hogy a kollégának csapágyas lesz a mutatóujja, mire ennek a darabnak a programját bevési.

nchelp

(#1908) szonni


szonni
csendes tag

? Mi a fúratkép?

(#1909) Phülöp válasza szonni (#1908) üzenetére


Phülöp
addikt

Furatkép: a furatok koordinátái. Az összesé.
Na jó, nem az összesé, de az egyformákat érdemes kipakolni alprogramba, ha nincs közöttük egyszerű, (pl. valamely tengelyen azonos távolságú) ismétlődés, és emiatt nem lehet ciklusba szervezni.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1910) SirTom válasza nchelp (#1907) üzenetére


SirTom
tag

Egyszer be kell vésni, nem tart az olyan sokára, és utánna már gördülékenyen megy, ennél egyszerübb elvet nem tudok, ha már egyszer megvannak az alprogramok, egy ilyen progi ehhez a rajzhoz 10perc a furatozás/dörzsárazás/letörés-hez, miután megvan a logikája. Ezekhez a munkákhoz csak lapkás furót szabad használni, visszajön az ára 1-2 darabon, én szerettem ezeket csinálni, jól néznek ki :)

Ha NCT-n alprogramba megy a furat pozíció, akkor legyen az alprogram neve: 6
és akkor az a progi 6db furatot küld egymás mellé inkrementálisan, az elv ua, csak így az összes alprogramot meg kell írni,és ha nem lehet külön könyvtárba rendezni, akkor hamar mindent elönt a sok program...Dehát régen is medoldották vhogy...A sok körmölést elkerülendő,ha a kollega a 6-os nevü progit 7-essé másolja, és mégegy ciklushívásos sor kell bele.És ha lehet a főprogramban megadni a furattávolság paraméterét,így az alprogramokhoz soha sem kell nyúlni.

Ez az elv akkor ajánlott, ha visszatérő meló,csak eltérések vannak a furatképben, ha csak 1-2 új típus mondjuk félévente, akkor az is megteszi, ha kézzel bevési valaki az összes pozíciot, ilyen progit is láttam, és több mint 1000 soros program volt, a német kolléga így oldotta meg, képes volt órákon keresztül gépelni!!! :C Hiba nélkül :R Csíptem ezt a tulajdonságát, de én az egyszerübb utat választottam, lusta vagyok én az ilyenhez :P

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#1911) SirTom válasza nchelp (#1907) üzenetére


SirTom
tag

NCT ide v oda, egyszer két hétig voltam rajta betanuláson,azóta sem láttam, mivel nem is vagyok otthon,de akárhogyis müködik, és magyar. A brittek még ilyet sem tudnak, ha jól tudom nem hoztak össze cnc-vezérlést mégidáig. Ha másnem Cam-es progikat tud futtatni, az meg mai világban mikor indiában egy tál rizsért, és egy kóláért megírják a Cam-es programokat :D

Új melóhelyen csináltam egy kis felvételt a masinákról:

http://www.youtube.com/watch?v=6Rsvu-k_TJg

Nincs más hátra mint előre

(#1912) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Még mindig munkát keresek, Móron vagy Székesfehérváron!

(#1913) nchelp válasza SirTom (#1910) üzenetére


nchelp
tag

Kolléga, mit vigyorogsz azzal a nokedliszaggatóval a műhelyben? :DDD
Asszony tudja, hogy bevitted ? :DD

Az NCT-ről a billentyűzet kellemes mechanikai tulajdonsága alapján gondolom, hogy jót fog tenni az ujjaknak, sanszos, hogy az idegeknek is :D Ja, és ezen a 3D-t felejtsd el, gyakorlatilag alkalmatlan rá.

nchelp

(#1914) kuntics válasza 3DFan (#1898) üzenetére


kuntics
aktív tag

64 bites Win7en nem nagyon akar elindulni:( De már kezdek rájönni az SSCNC-re.

(#1915) SirTom válasza nchelp (#1913) üzenetére


SirTom
tag

Úgy tünik többet látom a vezérlőt mint a nőket,a nokiedlit már el is felejtettem, évek óta nem ettem..Jó lenne, ha asszony mérges lenne,de most épp nincs. Vonalak helyett nem lehet bikinis csajokra cserélni a képernyőkímálőt HDH-n?? ;]

Nincs más hátra mint előre

(#1916) SirTom válasza kuntics (#1914) üzenetére


SirTom
tag

én megőszültem mire felvettem a referenciát az sscnc-n, aztán a licensz hamar le is járt,de nem rossz :)

Nincs más hátra mint előre

(#1917) nchelp válasza SirTom (#1915) üzenetére


nchelp
tag

röhögni fogsz, lehet... Az 530-on mindenképp, ott már láttam a hollandoknál, de ne kérdezd, hogy csinálták, fingom nincs.

nchelp

(#1918) SirTom válasza nchelp (#1917) üzenetére


SirTom
tag

Én még nem láttam csak pálcikákat, meg le lehet cserélni valami logóra PLC-ből, de az mégse olyan...

Akkor van remény :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#1919) 3DFan válasza kuntics (#1914) üzenetére


3DFan
aktív tag

Úgy rémlik XP-ig fut.

(#1920) zolikaDB válasza SirTom (#1911) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mert utána másik melóhelyet néztél, mi??? :DD
Ó, a német idők, Tomi :) Most max F1-es gépek mellett vigyorogsz!
Kemény a videó, én ezeket órákig tudnám nézni! :R

[ Szerkesztve ]

(#1921) Angyal Zoli válasza kuntics (#1914) üzenetére


Angyal Zoli
csendes tag

Na örülök hogy kezd menni az SSCNC, ha már ott tartasz hogy programozol figyelj arra hogy Fanuc vezérlőnként más-más G kódkészlet van: A, B, C játszik :S Én most a Siemens-el bajlódom de nem nagyon megy még...

(#1922) SirTom válasza zolikaDB (#1920) üzenetére


SirTom
tag

na most Te jösz, előtted a világ, meg a sok élmény :D Mai napig emlékszem ilyen volt leszállni Némeben a buszról, most is megvan a kihalt utca meg éjszakai levegő, és az érzés,hogy na most egy új országban élek, ahol még életembe sem voltam.
Nekem meg elegem lett a Britt időjárásbó. meg kell a gyakolat 5 tengelyesen is, bár nem nagy was is das, mivel progikat nem kell írni, de lehet nézni őket unásig. Meg közben másikat állítani, ez ugye alap :)
Elég laza a légkör 4-en vagyunk éjszaka.

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#1923) szonni


szonni
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Szépen haladunk :C

(#1924) SirTom válasza szonni (#1923) üzenetére


SirTom
tag

jók a képek vannak fenn a cégedről, azért egy pár ilyen "nokedliszaggatót" lezavartatok már ott nem?

Nincs más hátra mint előre

(#1925) szonizoli válasza SirTom (#1924) üzenetére


szonizoli
csendes tag

Hali!

Hát ja egy kazallal legalább, 230-1600 ig. :Y .A török csodán most is van fent egy 1250es 150vastag totál gáz :F nyúlik az anyag húzza a forácsot, tragédia 10xD 19.25 szerszámom van 50 ig letolok TKM fúróval,de szívás az egész.

(#1926) SirTom válasza szonizoli (#1925) üzenetére


SirTom
tag

Ez a 19.25-ös méret ismerős :) És TKM után mivel mivel furod a maradék 100-at?

Nincs más hátra mint előre

(#1927) szonizoli válasza SirTom (#1926) üzenetére


szonizoli
csendes tag

A Walternak 10xD cserefejes fúrójával.

(#1928) szonizoli válasza SirTom (#1926) üzenetére


szonizoli
csendes tag

A Walternak 10xD cserefejes fúrójával.

(#1929) szonizoli válasza szonizoli (#1928) üzenetére


szonizoli
csendes tag

Ja és itt csak 20bar van

(#1930) szonizoli


szonizoli
csendes tag

nchelpel kifejeltük a multori beszúrási feledatot :C

(#1931) nchelp válasza szonizoli (#1930) üzenetére


nchelp
tag

De akkor most repül, mint a szél? :D

nchelp

(#1932) zolikaDB


zolikaDB
veterán

20-as telibefúróra tudtok nekem paramétereket adni? (S, F, süllyedési mélység)

(#1933) SirTom


SirTom
tag

Rubinfejes bemérővel és tapintociklussal lehet nullapontot felvenni befordított fejjel 5 tengelyes gépen Heidenhain vezérlőn?
Össze kellett ütni egy egyszerü progit beforgatott fejjel, a darab oldalán dolgozva.
Én beadtam az Y-t mint szerszámtengelyt, aztán ez annyira megviselte a lelkét, hogy lefagyott, és újraindítani kelllett...

Nincs más hátra mint előre

(#1934) SirTom válasza zolikaDB (#1932) üzenetére


SirTom
tag

Teszteld le mi a sok neki,aztán vegyél vissza belőle :)
a lapkák ha berepedeznek-tul nagy fordulat, előtölás az látszik a forgácson, hogy mit bír, rozsdamentesnél olyan 50-70-es vágóval nyomtuk a Comet márkanevü furókat. A legnagyobb olyan 57-es lehettett a legkissebb meg 14-es. Az előtolás már nem rémlik..
Kezdésre olyan S700 F120 meg egy pár füldugó :D

Nincs más hátra mint előre

(#1935) zolikaDB válasza SirTom (#1934) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kedves főnököm megkérdezte a forgalmazót, és az S2600 F250-et mondott, de azt hittem, mire kifúr 6 furatot a 10-es lemezen, felborítja a gépet :)
Nem úgy van, h "síkban" beméred a darabot, és a gép elforgatja a koordinátarendszert (a tiéd ugyebár szimultán)? Mert olyan gépeknél, amik nem szimultán 4/5 tengelyesek, ilyen nincs, ha beforgatod a fejet, akkor az Y, vagy az X a szerszámtengely. (426-oson így volt, és a mostani helyen egy Mahon is így van horizont üzemmódban 530-al). De te is dolgoztál nem szimultán fejforgatós géppel annó, Tomi bácsi! :)

(#1936) nchelp válasza zolikaDB (#1935) üzenetére


nchelp
tag

Azt felejtsd el. 80-100-as vágókat tudnak stabilan, viszont ezt akármiben, 0.08-0.1mm/ford, de hat század alatt semmiképp, és forgácstörés tilos!

Ezt tudja a központi lapkás is, meg az eltolt élű is egyaránt.

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#1937) SirTom válasza zolikaDB (#1935) üzenetére


SirTom
tag

Sztem jól mondod, mert ahogy én csináltam az nem volt jó :)
akkor ezt majd le is tesztelem egy darabon, lehet már holnap, szóval az a beforgató ciklus beforgatja nekem a koordináta rendszert is a fejjel.
Eddig csak 4 tengely volt, amit osztásra használtam.
Igen itt mind egyszerre mozog, de még szimultán fejforgatós csak a Thyssennél volt Kecskeméten két hétig, de ott csak átforgattuk a fejet másik irányba, és annyi volt, másutt még nem volt, mire gondolsz Zoli bácsi :D

Nincs más hátra mint előre

(#1938) SirTom válasza nchelp (#1936) üzenetére


SirTom
tag

Ja a forgácstörés nem is szükséges a belső hütés kihozza a forgácsot, de mély furatnál már muszáj,akkor már beszorul. Ott a legnagyobb ellenség az a 10mm-es vastagság, és az azzal járó ZAJ,meg állandó átszakadás, mire elkezd furni a szerszám vége is. Az 50-70-es vágó rozsdamentesre vonatkozott, a normál acél, azt ahogy NC javasolja!
A szerszám dílereknek még hisz valaki?? :N :N

Nincs más hátra mint előre

(#1939) Phülöp válasza SirTom (#1938) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem oly rég egy hűdemérnök bácsi valami saját maga által megálmododott élkiképzésű marót hozott tesztelésre (20-as tömör keményfém).
Beleengedtük a 20mm vastag 1.4301-be teljes mélységben az általa megadott technológiával. Amikor eljutott félátmérőig, felizzott a maró (is). Azóta ismerem a dörzshegesztés technológiáját. :)

Ugyanez az ember hozott másik gépre marót: D18, R2 tömör keményfém. Vörösréz teknőbe engedtem bele S4000, F0.12/z, 4mm-es fogásmélységgel. Mintha vajba engedtem volna... Műszakonként mázsa fölötti forgácsmennyiség jött le (voltak kevésbé rabolós műveletek is a darabon, ami sajnos lehúzta az átlagot. Nem kicsit élveztem, á, dehogy. :D:D:D

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1940) SirTom válasza Phülöp (#1939) üzenetére


SirTom
tag

Ezt a vörösrezes dolgot ne nagyon emlegesd a környéken, még a végén felnyomják a mühelyt miatta :DDD

Én most kóstolgatom az új helyemen a gépeket, 50-es maró, aluba 12.000-es fordulat, 15.000-es előtolás, 1mm fogás, meg 2 fokos fogásvétellel anyagba a gép észre se vette,gondolom ezek piskóta értékek, főleg a rezedhez képest,de még mindig jobb volt mint egy 200x100-as anyargról 30mm-t lesíkolni beremegő 20-as!! maróval :U Ugyanis ez volt a CAM-es programban :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#1941) Phülöp válasza SirTom (#1940) üzenetére


Phülöp
addikt

A fölnyomás már megvolt pár éve, de ésszel csinálták: a nyers, megmunkálatlan rezet vitték el a raktárból. :(
A fordulatot a szerszám meg az anyag igényelte volna még, de eléggé leharcolt állapotban van a főorsó... Sztem S6000-nél már elszállna a szerencsétlen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1942) zolikaDB válasza SirTom (#1937) üzenetére


zolikaDB
veterán

nchelp: 100-as vágó, 0.08-0.1 foganként, és ne emeljem ki?! Értettem, köszönöm! :R
Tomi: én azt hittem, h a Thyssen-nél az a gép olyan, mint az én TOS FS80-asom volt régen, azaz nem szimultán - én erre gondoltam, Meistro! :) Az enyém 2.5 fokonként reteszelt! Ezért volt, h sokszor felkerült a sinus-asztal!

[ Szerkesztve ]

(#1943) nchelp válasza zolikaDB (#1942) üzenetére


nchelp
tag

hahó, én fordulatonkéntit írtam... a lágyabbakba talán elbírja a 0.08/él tolást is, de kár nyüstölni, könnyebben maga alá gyűri a forgácsot.

nchelp

(#1944) szonni válasza nchelp (#1931) üzenetére


szonni
csendes tag

Így is van,de még szerszámokat kajtatok.
Üdv.
:R :R

(#1945) zolikaDB válasza nchelp (#1943) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kiprobaltam - kiemeles, forgacstores nelkul. Mint a szart, ugy vitte hang nelkul.
Fonokom szerint igy is keves a tolas persze...

(#1946) nchelp válasza zolikaDB (#1945) üzenetére


nchelp
tag

Ha vastagabb anyag lenne, gyanítom, hogy repíthetnéd jobban is, de a telibefúrónak átka a rezgés, a nem folyamatos forgácsolás. Ezért is kell kerülni a kiemeléseket. Szerintem a 140-160at tartósan bírná vágóból. Nekem eltolt lapkás 20-asom van, 4D mélységig tud, a 70 mm-en hang nélkül lement. Pedig nálam a kis Kondián csak 10 bar van. A 14-es tömör keményfém ment 42CroMo-ban 1600/160-on, 100 mélyen (extra hosszú szerszám) szintén kiemelés nélkül...

nchelp

(#1947) zolikaDB válasza nchelp (#1946) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én csak profitáltam a dologból, mert megint tanultam egy hasznos dolgot!
A mai próbán 20-as lemezt fúrtam, itt már kisebb volt a rezonancia 1500/100-as értéknél!

(#1948) SirTom válasza nchelp (#1946) üzenetére


SirTom
tag

Kondián én is büvészkedtem, jó kis gépek, kedvelik akkor a németek, másutt nem láttam még. Ezek a Stingerek szépen meg vannak bonyolítva, a központi zsírzás ma megadta magát, így rövid müszakom volt, gépkönyv nuku, négyen éjszakás müszakban, és még a hó is szakad,hát nem ezért jöttem én olaszba, hogy havon csúszkáljak a kocsival :D

Nincs más hátra mint előre

(#1949) nchelp válasza zolikaDB (#1947) üzenetére


nchelp
tag

Az a százas tolás simán lehet inkább 120, az sem jó, ha nem elég vastag a forgács. Kimorzsolja a szerszám élét.

nchelp

(#1950) nchelp válasza SirTom (#1948) üzenetére


nchelp
tag

Kondiából van otthon is, csak ott sajnos inkább NCT-vel árulják, ami igen sokat ront a dolgon, a kezelhetőségén.

nchelp

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.