Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#1351) lali62


lali62
csendes tag

azt irja ,hogy nincs találat

(#1352) zolikaDB válasza lali62 (#1351) üzenetére


zolikaDB
veterán

www.cncbank.hu/cnc szakmai letöltések/egyéb publikációk/HURCO ULTIMAX 4 Programozói Kézikönyv (Kategória: VEZÉRLÉS INFÓ)
Ha valami infóra szükséged van, inkább kérdezz!

(#1353) nchelp


nchelp
tag

Ilyen az, amikor ráérnek a programozók... : [link]

Ezért a gépért valszeg a fél utcát eladhatnám, lévén a Matsuura nanotechnológiás gépeket is gyárt, és a sima gépei is igencsak ott vannak...

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#1354) nchelp


nchelp
tag

Egy kis tempózás C45-ben... [link]

nchelp

(#1355) Petie válasza lali62 (#1348) üzenetére


Petie
veterán

üdv. feltöltöttem a mi hurco vmx42-nk manual cd-jét IDE. remélem segít valamit. :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1356) lali62


lali62
csendes tag

köszönöm te egy ur vagy

(#1357) Petie válasza lali62 (#1356) üzenetére


Petie
veterán

szivesen

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1358) Petie válasza zolikaDB (#1346) üzenetére


Petie
veterán

tesztfuttatás gomb van nálunk is de még nem használtam.
ezeket se tudom :D

einzel nekem nem rak be utolso programba. ha autoban vagyok és megnyomom akkor utána egyből vált egymondatosra.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1359) CNCBank


CNCBank
csendes tag

Üdv!
Jelenleg sikerült időt szakítanom és rendet rakni a portál szerverén,
így némi helyet is megtakarítottam...
A nagy sikerre és érdeklődésekre tekintettel ezért már fel tudtam tenni
a Technológiai Rádió fórumába az első online adásunk élő műsorának archivált változatát.
mely a Német, holland munkavállalás c. műsor...
A műsort nchelp és én követtem el...
Akit érdekel az már bármikor meg tudja hallgatni :)
Így pl. erre a linkre kattintva bármikor meg lehet hallgatni:

[link]

Amennyiben elindítjuk a Technológiai Rádió tematikus műsorait,
természetesen már akkor minden szerkesztett műsor hasonlóan rögzítve lesz,
és egy archívumban bármikor, tetszőleges időpontban is visszahallgathatóvá válik.

Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

(#1360) zolikaDB válasza CNCBank (#1359) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szedjük is le :K
Szerintem feltölthetnéd a Petie-féle Hurco VMX42-es CD anyagát is!

(#1361) CNCBank válasza zolikaDB (#1360) üzenetére


CNCBank
csendes tag

A HURCO anyagot publikálni fogom, csak helyet kell rendeznem neki, ugyanis kissé telítve vagyunk...

A Német, holland munkavállalás c. műsor hanganyagát csak meghallgatni tudjátok a portálon (bármikor), de sajna letölteni nem... Ugyanis a zenei alájátszás és átkötések miatt (szerzői jogok) a törvények és az idevonatkozó egyéb szabályzók miatt nem engedélyezettek a rádiós anyagok letöltései :(

Üdv.: A CNCBank Szakipari Portál-ról

(#1362) lali62


lali62
csendes tag

sziasztok skacok.
egy HURCO ultimax-4re lenne szükségem,magyar nyelvüre
kössz, sziasztok

(#1363) zolikaDB válasza lali62 (#1362) üzenetére


zolikaDB
veterán

Drága Lali... Nem vagyok ideges, csak nem arról szól a fórum, h belöksz egy kérdést, és teszel a fentebbi 1300 hsz-re. Én is majdnem nulláról kezdtem a Hurcozást, de a fórumban sok kérdésre választ kaptam, amit használhatsz, illetve erről beszéltünk is Norbival, meg Petie-vel. Van könyv, meg CD is. Csak olvass.

(#1364) lali62


lali62
csendes tag

bocsánatot kérek mindenkitöl akit zavartam, megvan a kézikönyv
hello. szia ,szevasztok
Csak a ZTE..... NEMKELL senkimás....

(#1365) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Sziasztok!

Találtam egy új CNC-s weboldalt: [cnc.hu]

Cikkek, videók, stb. Hátha érdekes lesz.

(#1366) kgabi84


kgabi84
újonc

Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne hogy most töltöttem le az MTS cnc simulatort, de csak demo módba fut, esetleg valaki nem tud egy serial számot hozzá? vagy esetleg egy olyan szoftvert amiben lehet gyakorolni Cnc- esztergályos programozást Fanuc vezérlőre?? nagyon fontos lenne, előre is köszi !

(#1367) goldukat


goldukat
újonc

Tiszteletem!

Budapesten keresek Cnc-s gyakornoki állást Jelenleg nem végeztem. Gyakorlatomat végzem. egyenlőre sinumerik 810t vezérlőn emco kis esztergán. Szeretnék tanulni! Minden megoldás érdekel! örök hálám üldözné azt aki tudna segíteni.
adamffyzsig@gmail.com Kérem ide írjanak/írjatok.

(#1368) zolikaDB válasza kgabi84 (#1366) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hardwarekulcsos, úgyhogy esélytelen :(

(#1369) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Akinek kell, Mazak, Fanuc, Haas, NCT 90 esztergavezérlőben tudok segíteni...

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#1370) nrvn


nrvn
csendes tag

Nos szokásomhoz hűen beköszönök és örömmel konstatálom, hogy végre van melóm. 2 hónapos próbaidőn vagyok éppen - heh úgy hangzik mintha most szabadultam volna :D - úgyhogy annyira nem mocoroghatok.

Kisebb fajta családi vállalkozásnak mondható a cég, 3 talán átlagosnak mondható és 1 komolyabb gépezettel:
Egy Maho Graziano gr200c (nct 2000.es vezérlővel), egy Deckel Maho dmc63v (fanuc vezérlővel) és ami még itt a műhelybe van egy Emco Hyperturn 665mc plus (sinumeric 840d-vel) nomeg kicsit odébb egy vízsugaras vágó.

Jelenleg is épp az Emco-t "püffölöm" itt a melóban... :))

[ Szerkesztve ]

(#1371) Spawn válasza Radeon.Z (#1369) üzenetére


Spawn
csendes tag

sziasztok!Engem érdekelne a fanuc vezérlö!!

(#1372) zolikaDB


zolikaDB
veterán

A tapasztaltaktól kérdezném, h melyik CAM progit használjátok, ill. mit ajánlotok tanulni, ami magamtól is megy, és valahogy fel tudnám varázsolni a gépre, mert a UGS nagyon nem akarja az igazságot...

(#1373) Radeon.Z válasza Spawn (#1371) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Kérdezz bátran!

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#1374) Radeon.Z válasza zolikaDB (#1372) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Nem vagyok ebben tapasztalt, de a Solid Edge V.20, Edge Cam 12 kombó nekem felment simán, magyar nyelvű, és van benne gyorstalpaló oktatórész, egész szépen belejöttem, csak utoljára 1,5 éve foglalkoztam vele, így most nincs előttem.

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#1375) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Idióta.....

[link]

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#1376) zolikaDB válasza Radeon.Z (#1374) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezekkel mit lehet programozni? (HDH, Hurco?)

(#1377) csiben


csiben
újonc

Szevasztok!
Új vagyok a fórumon, röviden bemutatkoznék. 3 éve dolgozom gépbeállítóként (Emco turn 365,465, hyperturn 665- sinumerik 810T,840D). Gépipari technikus a végzettségem.
Mostanában kezdtem el gondolkodni azon, hogy elkezdek egy cnc programozói sulit. Van jó pár iskola is, de nem tudok dönteni melyiket lenne érdemes választanom. Ehhez kérném a segítségeteket. Ti mit ajánlotok, szerintetek melyik suli a legjobb? Fontos, hogy csak a legjobb érdekel. Fontosnak tartanám CAD/CAM rendszerek, technológia professzionális oktatását, illetve nem lenne hátrány ha több vezérlőre oktatnának (sinumerik, fanuc, nct, heidemheim). Egyáltalán létezik Mo.-on ilyen suli ami nagyon jónak számít? :F Itt tenném hozzá, hogy engem nem a papír érdekel,hogy mi van ráírva, hanem a megszerzett tudás!
Illetve szerintetek, ha sikeresen végeznék vele milyen esélyekkel lehet pályázni programozói állásokra, vagy főiskola nélkül felejtsem el?
Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#1379) Spawn


Spawn
csendes tag

látom más hol is ismerös a virág delegáció. nálunk szöllösi is volt de semmi uj nem történt csak nézelödöt nevetgélt aztán ennyi egy hétig.

(#1381) nchelp


nchelp
tag

Uraim, ha leszerveznek egy-egy gépet valamelyik műhelyben Fanuc és HDH vezérlőre, komplett kezelő- vezérlői programozó oktatást adok rájuk 4 hét alatt. Mondjuk csoportonként hat fő esetén. Makrózásig. :DD CAD-CAM-ra keressetek mást :)

nchelp

(#1382) zolikaDB válasza nchelp (#1381) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ööö, németből hazajönnél ezért? :D

(#1383) nchelp válasza zolikaDB (#1382) üzenetére


nchelp
tag

Miért, ha én csak a negyedéért csinálnám egy suli árához képest, egy 6 fős csoporttal nekem is megérné, meg amit tanulnak, az után bőven nekik is... Én nekem bőven elég lenne a képzésre 250-300/fő ezer helyett a 65 is... És mivel gépnél történne, rögtön gyakorlat is lenne hozzá. De nem véletlenül voltam ilyen bátor, mert szerintem ezért nem kell egy hónap szabira mennem... Csak idegesítettem magam kicsit. :D Mintha nem lenne az elmúlt hetekben elég bajom.

nchelp

(#1384) zolikaDB válasza nchelp (#1383) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nah, mi baj? Hidd el, ha szivatós meló, abból kijut nekem is, mesélhetnék... Az elmúlt hónapban nem ültem 10 percet a gép mellett. Szar rajzok, apró darabok 4-5 felfogásból, zúg a fejem.

(#1385) nchelp válasza zolikaDB (#1384) üzenetére


nchelp
tag

A meló álom. Azzal semmi baj. De pl 4 hónapot vártam erre a tetű munkavállalásira, és csak negyedszerre adta meg az a kis tetűláda beamter... Amire azt mondták, hogy négy héten belül megvan. Gyakorlatilag hétfő óta dolgozok itt legálisan. És most is csak azért van, mert a góré már eldurrant agyilag, hogy egy hozzá nem értő aktakukac senkiházi akarja neki előírni, hogy kit vegyen fel, és újsághírt csináltatott belőle.

Íme, németül tudóknak: [link] És ez csak egy a sok közül. Csak belegondolok, és remeg a kezem, majdnem tajtékot vet a szám széle a dühtől! Májustól már nincs is többé erre a szájonpárzott engedélyre szükség!!!!!! :W

nchelp

(#1386) zolikaDB válasza nchelp (#1385) üzenetére


zolikaDB
veterán

nchelp egy "Wunschkandidat" :) Amúgy hihetetlen, ami ott megy, régen igazság szerint semmi ilyesmi nem volt, de nagyot változott a világ az elmúlt 10-15 évben, úgy tűnik :(
A meló mitől álom? Mit kell csinálnod? Én ma ilyen idomszerféleségeket csináltam, martam magamnak 1.2342-ből 1.5-es lemezt, abból meg lemartam egy darabot 0.94-re, meg 0.76-ra, hihi. A nap végére kezdtem begolyózni...

[ Szerkesztve ]

(#1387) Radeon.Z válasza nchelp (#1385) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Azért a főnököd jó fej lehet...elzavarta a f@szba a tudatlan, semmirekellő németeket :)

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#1388) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Viszont azért van idióta hozzászólás is bőven. Ha tudnák egy ilyen gépnek az árát, az alapanyag árát, valamint a szerszám árát, + a gép rezsióradíját, nem háborognának, és nem követelnék, hogy adjanak lehetőséget nem hozzáértőnek is.
Egy tudatlan, nem hozzáértő hiba, és mehetnek a száz, esetenként ezer eurós javítási költségek. Nálunk is volt példa, mikor a Haas maró belerongyolt az asztalba (betanuláson lévő srác figyelmetlen volt), és a kerámia csapágyház széttört, közel 2 millió volt a javítása a gépnek.

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#1389) nchelp válasza Radeon.Z (#1388) üzenetére


nchelp
tag

Nem is tudod, mennyire igazat szóltál.

Meséli a góré naponta, mikor elnézegeti, hogyan dolgozok, hogy előttem a srác mit művelt.

3 szinte teljesen új állapotban lévő gépet vett anno, az egyik 5 tengelyes volt. A "kolléga", az a nagytudású, kvalifikált német szakerő mind a hármat majdnem fémhulladékká zúzta. A góré az öttengelyest eladta, miután főorsózta, valamint kicserélte a kupplungot a körasztalhoz...

A másik nagygépen a második főorsó van gallyra vágva, Most próbálok kis stexet gyártani a köszörüléséhez. X-tengelyen golyósorsó és anya lett cserélve..., Ugyanez várat még magára a kisgépen. A befogókról most inkább nem szólok.

nchelp

(#1390) Radeon.Z válasza nchelp (#1389) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

De tudom, van tapasztalat környezetemből....
15 éve leszek áprilisbana cégnél, mint cnc-s. Annó egy Hunor PNC 721-esl kezdtem, majd hamarosan párban, mivel 2db volt egymással szembefordítva. Aztán bejött a 3 műszak, vettek is fel embert hamar, frissen tanfolyamvégzetteket. Szinte mindennapos volt az ékszíjsivítás, mikor blokkolták valami szerszámmal a főorsót, de gyakran volt tományraváltás is fúrórúddal. A legkomolyabb az volt, mikor a srác 3000-es fordulatnál a 250 es tokmányra ráváltott 25-ös rúddal...beremegett a föld is, főorsó szarrá ment, revfej mechanika is. na ekkor kirúgták végre.

Fanuc esztergáinkon nálunk is kb. 5 évente van cserélve golyósorsó, ez részben a szar kenésnek köszönhető, mert zsírzógombok vannak, nem pedig olajszivattyú. A gépkezelő meg néha hónapokig elfelejt zsírt nyomni... Mazakon 12 év után lett újra cserélve szán, és orsó, de éjjel nappal mennek, egész hónapban, 30 napot.
Szinte évente vesz a főnök új gépet, most már csak Mazak esztergát, és Haas marókat, rájött, hogy a vezérlések variálás, és a kínai gépek (Topper) nem az igazi döntés...Topper marónk a leszúrási pucnit sem bírja lesüllyeszteni, kimozdul az asztal....
Szerencsém van, mindíg én kerülök az új gépekre, most 4 Mazakon, és egy Tornos hosszesztergán dolgozom egyszerre. Legújabb gépünk egy hajtottszerszámos Mazak Matrix Nexus. Az a gond, ha hétvégén nem vagyok bent akkor tudatlanok is rámennek a gépre, nyomják a a darabbért, az első szerszámtörésig, vagy hibakódig, (legyen az olajzásleürülés, vagy csak helytelen módváltás)és akkor lekapcs., és befejezték. Kértem főnököt, ne engedjen már minden jöttmentet az új gépeinkre, mert egy karamból, aztán nem fog többet "K"-s tűrést csinálni a gép szériában az biztos. Volt olyan, el volt kopva a 8,5-ös magfúró, a terhelés miatt már letiltott a gép (Mazak érzékeny rá szerencsére), d emegköszörülni, bemérni nem tudták volna, így visszavették inkább 50%-ra az override-ot, úgy dolgoztak. Egyébként is nálunk a fúróköszörüléshez csak 1-2 ember ért velem együtt. Nevetséges.
Szóval becsülendő, hogy téged alkalmaztak, biztos nem véletlenül, legyen szerencséd továbbra is, alázd a német "szakembereket" :) !

[ Szerkesztve ]

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#1391) zolikaDB válasza Radeon.Z (#1390) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hihetetlen, de kevés emberrel találkoztam még én is, akinek flottul ment volna a fúró/maróköszörülés. Mert az egy dolog, h tudja, mit kell csinálni, meg hány fokban, és nem látja jól, azért visz +/- pár tizeddel többet/kevesebbet a szerszám. De aki csak kb sejti, h milyen is egy szerszám új korában és az alapján próbál élezni, na az sajnálatos.

(#1392) Radeon.Z válasza zolikaDB (#1391) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Nem nagyképűségből, de szerintem nekem jól megy, gyakran kell köszörülnöm, eleve a gyári fúró esztergán nem jó, mert nagy a keresztél, és nincs eléggé aláköszörülve, így nyom.
Többnyire elsőre eltalálom, hogy adott méret+ 2-5 századot vigyen. gyakran vannak olyan munkáink, ahol, mondjuk 10 +0,05, +0,1 a tűrés, és mivel gépbeállító vagyok, meg kell oldani fúróval. Igazából szeretek is fúrót köszörülni. Persze van úgy, hogy fel kellene vinnie a fúrónak a méretet kicsit, na akkor csak azért is "0"-ásat visz....

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#1393) nchelp válasza zolikaDB (#1386) üzenetére


nchelp
tag

Régen is volt ilyen, csak amióta EU-tagok vagyunk, azóta ilyen retkek a németek. Ha pl. Ghánából jöttem volna, egy héten belül lettek volna papírjaim. Tudod, ez azért van, mert az újonnan csatlakozott EU-tagok polgárai "előnyben" vannak egy harmadik országból érkező polgárral szemben... :W Ha valami orosz háborús menekült lennék, mostanra már saját lakást is kaptam volna szociális alapon... egy hónapon belül! Veszne meg minden tetű tintanyaló!!!

És attól álom a meló, hogy ugyanolyan elérhetetlen a vége :D

Látom, azért neked is kijut a jóból...

nchelp

(#1394) zolikaDB válasza Radeon.Z (#1392) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi WNT-s unifúrót használunk, és 6-osig H7-et visz. Van olyan, h 0.005-ös futáspontosságú befogóban a majdnem új 10-es dörzsár 9.8-as furatból 10.03-at csinál... Az orsó nem bug-os, beleóráztam, 0-s. Fúrótokmányaim is újak és nullások. Simító 6H7-es keményfém fúró telibefúrva kollegának és nekem is lötyögős "H7"-et csinált...
Persze én legtöbbször aluval és vmilyen fajta műanyaggal dolgozok.

Petie: te hogyan melegíted a Hurcokat? Mert ha gyári beállításokat alkalmazok melegítésnél (100, -1000, 2000), akkor egy fél óra meló után nyúlik az orsó. 0.03-ot a VMX30-ason, de a 64-esen eljutottam 0.07-ig :(( (raporterrel ellenőrizve az asztalhoz)
Most hogy a felső limitet 4000-re lőttem be, jobb a helyzet, néha visszallenőrizve a tasztert (mert ugye nekem az is szerszám), csak pár mikron az eltérés (haha, amikor az óra 0.01 pontosságú). De ha egy kicsit karmolok 6-7 ezerrel, nyúlik.
Mi lenne a jó megoldás? Írjam át 2000, -1000, 6000-re a melegítési beállításokat?
Síkolásnál mindig újra kell mérnem a síkolófejet...

[ Szerkesztve ]

(#1395) nchelp válasza Radeon.Z (#1392) üzenetére


nchelp
tag

Amikor ide kerültem, a fúrók javát köszörülhettem át... Sajnos a lapkás fejekből újat kellett rendelnem, de amióta látja a góré, azaz kb rögtön az első hét után, hogy a szerszámot nem gépasztal marására, vagy hasonló huncutságokra használom, hanem a meló készül vele, kérhetek bármi szerszámot, ami kell, akár előre is, már rendeli...

nchelp

(#1396) Petie válasza zolikaDB (#1394) üzenetére


Petie
veterán

gyárilag beállitottal nincs belenyulva. de igen nekünk is 4 századot csal mig be nem melegszik. de nekünk nem mozog a z tengely mikor melegit, lehet amiatt, nem?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1397) zolikaDB válasza Petie (#1396) üzenetére


zolikaDB
veterán

A Z nem, csak az X és Y, de az orsó forog, és ezért nem értem. Mert ha hidegen pörgetném fel, akkor OK, elfogadom, de ha 4000-n jár, én meg utána megkínálom 6000-el, nem kellene a 4 század...
A MAS 750-es 13000-es orsófordulatú gépében ugye kerámiacsapágy van, illetve hőkompenzáció. Kvázi bmilyen meleg, az orsóban lévő jeladó ezt figyeli, és kompenzálja a külömbségeket a bemért értékhez képest.

(#1398) nchelp válasza zolikaDB (#1397) üzenetére


nchelp
tag

Azért azt ne felejtsd el, hogy ha nem teljesen fémszáraz a főorsód, meg a befogó, amit épp beváltasz, akkor kb pont az a 4-6000 körüli fordulattartomány az, ahol már a "felszívó" hatás (azaz mennyire mélyen ül fel a kúp az orsóban) erősen megmutatkozhat. Rendszeresen találkoztam vele én is. Bemértem a szerszámokat, 3-as, 4-es marókat a Renishaw-n, aztán, mikor megpörgettem maxon, vagy akár csak 8000 körül az aluban, minnyá csinált egy 3 százados vállat a sarkoknál, ahol a fenékfelületet fel akartam simítani. Rendszeresen kellett 3-4 századokat utána korrigálnom. Finommechanikában nem szeretik az ilyesmit...

nchelp

(#1399) zolikaDB válasza nchelp (#1398) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én nem finomechanikázok, bár, amikor 0.94mm/0.76mm-es idomszert gyártottam, keletkezett pár selejt, mert se megfogni, se pontosságot hozni nem tudtam.
Jó gép, mert pontos amúgy a kontúroknál, nem üt, nagy a fordulat, de az ilyenektől minden bajom van.
Bár, amiket hallok a régebbi gépemről (TOS FS80)... Tűzforró orsó, munka közben az orsóházat locsolják, a kúpok sülnek meg :Y Tuti az se mar most egy darabig H7-et semmilyen irányban.

Amúgy mit érezhetett a kollega, amikor a Haas maró asztalát felszántotta? Pokoli érzés a géptörés, bár inkább 5 perccel tovább nézem át a progit, mintsem bajt okozzak...

[ Szerkesztve ]

(#1400) nem_tom


nem_tom
őstag

Üdv!

Csak azt szeretném megkérdezni, hogy egy CNC-s körülbelül mennyit keres átlagban? Plusz egy hónapban, hányszor van hétvégi meló? Fontos lenne.
Válaszokat előre is Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.