Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#1551) xmad válasza nchelp (#1549) üzenetére


xmad
őstag

Kolléga! ÁSZ vagy :)

én még ennyire nem értek hozzá, még csak középsuliban tanulom a szakmát meg a programozást, otthon meg önszorgalomból irok programot :)

(#1552) Phülöp válasza KrAt (#1550) üzenetére


Phülöp
addikt

szerintem dobd fel valahova a rajzot, úgy könnyebb

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1553) xmad válasza KrAt (#1550) üzenetére


xmad
őstag

már csak azt nemtudom, hogy a program felbontását miért nemtudom nagyobbra állítani 1024*768-nál

(#1554) KrAt válasza Phülöp (#1552) üzenetére


KrAt
veterán

Műszaki rajzot tudok papírra rajzolni, progim nincs, így körülírom: :)

gyakorlatilag egy csatlakozó, melynek az alsó részén van egy apa menet, asszem 8-as (megmérem pontosan, ha vki elvállalja) a tetején meg egy kinyúló szár, amire egy 8 vagy 10 mm-es (ezügyben még konzultálok az okosabba emberekkel) belső átmérőjű csövet lehet ráhúzni, és a közepe lyukas :)

Gyakorlatilag ennyi, ha lenne egy esztergagépem, akkor még én is meg tudnám csinálni a menet kivételével, de sajna nem áll eszköz a rendelkezésemre :(

[ Szerkesztve ]

(#1555) Toreszkiraly válasza zolikaDB (#1545) üzenetére


Toreszkiraly
csendes tag

Szia a Mechwartban végeztem.

Nem is tudod mennyire szeretném csinálni...Egy esztergályos, marós meló is jól jönne..Minden ami forgácsolás.

[ Szerkesztve ]

(#1556) nchelp válasza KrAt (#1554) üzenetére


nchelp
tag

Az aláírásodról annyit, kolléga, hogy: Omega, 2.5 V6, 24 V :D

nchelp

(#1557) zolikaDB válasza nchelp (#1556) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezt te újítottad be?

(#1558) nchelp válasza zolikaDB (#1557) üzenetére


nchelp
tag

ja-ja :D

nchelp

(#1559) nchelp válasza nchelp (#1558) üzenetére


nchelp
tag

Ha már szóba hoztam: gyakorlatilag így néz ki a szekér. Figyelem, ez nem az enyém! Kisebb eltérések vannak felszereltségben, kilométerállásban :B [link]

nchelp

(#1560) zolikaDB válasza nchelp (#1559) üzenetére


zolikaDB
veterán

Adja, bár nekem a műszerfal nem jött be. Viszont ez a szín nagyon ütős! :R Egészséggel, balesetmentesen! ;)

(#1561) Spawn


Spawn
csendes tag

sziasztok!Fanuc-nál nem tudja valaki h van e olyan funkcio h elmenti az offset értéket meg a geometriai értékeket?pl nct

(#1562) nchelp válasza Spawn (#1561) üzenetére


nchelp
tag

nem igazán értem... Ki lehet menteni pl kártyára, ha erre gondolsz.

nchelp

(#1563) Spawn


Spawn
csendes tag

végül is kimentés lenne a lényeg az offsetnek vagy a geometriának.letudnád irni h hogy kell kimenteni öket?

(#1564) nchelp válasza Spawn (#1563) üzenetére


nchelp
tag

Szerkesztő módban behozod a nullponttáblát, vagy az offsetet, utána a [BILL] funkcióbillentyű, majd a jobb nyíllal a monitor alatt addig lapozol, amíg meg nem látsz egy olyan lehetőséget, hogy [KIAD]. Ha magyarul beszél...

nchelp

(#1565) Spawn válasza nchelp (#1564) üzenetére


Spawn
csendes tag

szia!Ez a program ki másolása ha angol a punch meg exec ez tudom én is nekem az offset kéne vagy a beometria mint az nctnel

(#1566) zolikaDB válasza nchelp (#1564) üzenetére


zolikaDB
veterán

A Hurco sem egy semmi jószág, de látom ti is tudtok Fanucon kínaiul beszélni :DDD

(#1567) nchelp válasza Spawn (#1565) üzenetére


nchelp
tag

Igen, de ezeket is ugyanúgy kell kiküldeni.

nchelp

(#1568) nchelp válasza zolikaDB (#1566) üzenetére


nchelp
tag

Ebben némi képzavar van, mert a Fanuc japán cucc :D

nchelp

(#1569) Spawn


Spawn
csendes tag

sziasztok!Ma kiprobáltam sikerült kimenteni.De ez amit kiment ez az offset meg a geometria egyben?

[ Szerkesztve ]

(#1570) nchelp válasza Spawn (#1569) üzenetére


nchelp
tag

Azt menti ki, amit látsz. Ha a szerszámlistát hozod be, akkor azt, egy az egyben, ha a nullponttáblát, akkor azt.

nchelp

(#1571) bubuka0267


bubuka0267
csendes tag

Sziasztok SZIKRA FORGÁCSOLÓT KERESEK,APRÓLÉKOS MUNKÁRA. Jól meg fizetném.Írj,nem fogod megbánni,jól jövedelmez

(#1572) bubuka0267 válasza bubuka0267 (#1571) üzenetére


bubuka0267
csendes tag

Munka nélkül vagy? SZIKRA FORGÁCSOLÁST TUDSZ VÁLLALNI? Gép adott? Meg keresheted pár nap alatt 2-3havi béred. Írj privátra,meg írom miról lenne szó

(#1573) bubuka0267


bubuka0267
csendes tag

Szikra forgácsolót keresek,aprólékos tökéletes munkáért,pár nap alatt 2-3havi béred meg keresheted. Irj privátra,meg írom miről van szó.

(#1574) zolikaDB válasza bubuka0267 (#1573) üzenetére


zolikaDB
veterán

Menj a francba. Helyesírás nulla, egy hirdetés háromszor ugyanabba a topicba...

(#1575) Petie válasza zolikaDB (#1574) üzenetére


Petie
veterán

/agree

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1576) péterd


péterd
csendes tag

Én is fanuc-ra kerültem maron nem rossz ,még ezt a paraméterezést nem értem de jó kis jószág már csak a rajzokat kéne megtanulnom értelmezni de az eszterga még mindig szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#1577) zolikaDB válasza péterd (#1576) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy 6+ oldalról megmunkálható test általában bonyolultabb, mint a rúdanyag...

(#1578) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!

Nem tudnátok ajánlani CNC-hez valamilyen adat továbbító eszközt? Soros portról van szó, RS232-es.Baloldali Találtam egy adaptert, de ez DB-9es, ami nekem nem jó.

Előre is kösz!

(#1579) Petie


Petie
veterán

Lö Cég :D

[ Szerkesztve ]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1580) barnapisti


barnapisti
csendes tag

emlékszik valaki a BMC 30-ra?

(#1581) barnapisti


barnapisti
csendes tag

ez a sarokban micsoda?
akár vmx 24 is lehet szemre legalábbis

(#1582) Petie válasza barnapisti (#1581) üzenetére


Petie
veterán

jobb sarokban? igen vmx42, azon dolgozom.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1583) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Csodaszép :P
Íme, egy két dolog a hétről:
videó1
videó2
videó3

(#1584) barnapisti válasza zolikaDB (#1583) üzenetére


barnapisti
csendes tag

Én vmx 30
vmx64 vsx330 meg bmc30-on nyomom
eccerűek mint a faék
nem tudja valaki hogy lehet megtörni a winmaxot?

(#1585) zolikaDB válasza barnapisti (#1584) üzenetére


zolikaDB
veterán

Dettó! VMX30 és VMX64. Szögegyszerű, de körülményes sok esetben, de ezeket kifejtettem már...

(#1586) péterd


péterd
csendes tag

Legalább van rajta grafikus megjelenítő fanucon nincs és elég szar mert mi írjuk a programot csak általában a kontúrt nem,azt megkapjuk a programozó-tol de nincs gond mert fogás elött z be fel azt hadszoljon. :)

[ Szerkesztve ]

(#1587) zolikaDB válasza péterd (#1586) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha a kontúrt is a programozó írja, akkor te mit írsz? :F
"fogás elött z be fel" - azaz elemelteted?

(#1588) nchelp válasza zolikaDB (#1587) üzenetére


nchelp
tag

Ő... nos talán a felmondását :D de tényleg, ezt a z fel dolgot én sem értem. Fanucon miért is nincs grafika?

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#1589) zolikaDB válasza nchelp (#1588) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hunoron is volt grafika, bár van nálunk egy kb 30 éves Gildemeister-Fanuc eszterga 1soros kijelzővel, számológépre emlékeztető pálcikabetűkkel. Na azon nincs grafika, meg z-be fel funkció sem, talán azért, mert ez már több, mint az útmérő, de kevesebb, mint a CNC :DDD

(#1590) barnapisti


barnapisti
csendes tag

naszóval
van valakinek tippje a winmax desktop törésre?

(#1591) nchelp válasza barnapisti (#1590) üzenetére


nchelp
tag

Kalapács?...

nchelp

(#1592) Petie válasza nchelp (#1588) üzenetére


Petie
veterán

gondolom z-ben pluszba eltolja a 0pontot mikor csinál valamit.
mikor fanucon dolgoztam akkor első darabnál én is karcolgattam 5 százodot kb hogy lássam hogy aránylag jót csináltam vagy sem :D

[ Szerkesztve ]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1593) zolikaDB válasza barnapisti (#1590) üzenetére


zolikaDB
veterán

Parancsolsz? Van nálunk egy Winmaxos TM8-as eszterga, de dolgozni már nem tudtam vele, mert hamarabb megpusztult benne a HDD (érkezés után). Megvan az új winyó is, csak nincs aki beüzemelje...

(#1594) péterd válasza nchelp (#1588) üzenetére


péterd
csendes tag

Fogás vétel után handle-ba vissza tekerjük z-t -0.1 vagy -0.05-re és megnézzük h mit csinál.96os fanuc om vezérlő .Természetesen nem minden esetben íratjuk ki a kontúrt csak ha nincs rendesen méretezve a metszés pontok ma például kaptam 1 tárcsát 6x5.5 furat 4x2 furat ,a tárcsa belső peremébe 1 bemarást kellett csinálni 1egyenessel kezdR8 -as körivel tovább valamivel kisebb sugárral mint a tárcsa sugara és szintén R8-al fejezi-be add meg ebből az x y kordinátákat metszés pontokat úgy hogy az egész 7 fokkal elvan tolva az x tengelyen és semmi adat számolgasson a f...m cad-al 10 perc alatt megvan a pályára állás kórdínátája a körinterpolációk végpontja, az I-k K-k, leállási pont,szóval ilyen esetekben ezt szépen al progiban nagyolás kisebb sugárral több fogásban majd 1 fogásban simitás nagyobb sugárral vagy másik szerszámmal. az öreg aki szerint nincs rajta holnap meg kérdezem nem hiszem h másfél hónap után nem mutatta volna meg ,nem tudom majd holnap.

[ Szerkesztve ]

(#1595) péterd válasza Petie (#1592) üzenetére


péterd
csendes tag

ott a pont :C

(#1596) nchelp válasza péterd (#1595) üzenetére


nchelp
tag

Akkor ezért nem vágtam. Én alapból úgy tervezem az első fogást.

nchelp

(#1597) péterd


péterd
csendes tag

szó nagyolás nagyobb sugárral a ráhagyás miatt elnézést.

(#1598) péterd válasza nchelp (#1596) üzenetére


péterd
csendes tag

általában nem 1-2 mm a marási mélység ezért az alprogramban megírt fogás mélységtől függően annyiszor hívom meg a progit amilyen mély ,vagy fő programba 1x megcsináltatom vele z.-0.05
mélyen de akkor már inkább meg várom amig odaér az all progihoz mint h újra begépeljem vagy át írjam
lemegy és utána ,,,,,,,,elemeltetem,,,,, :(( ,,,

[ Szerkesztve ]

(#1599) nchelp válasza péterd (#1598) üzenetére


nchelp
tag

Kis durcás :D Na, jóccakát.

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#1600) péterd válasza nchelp (#1599) üzenetére


péterd
csendes tag

Nincs rajta grafikus megjelenítés .

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.