Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#1751) Laci 1984 válasza zolikaDB (#1749) üzenetére


Laci 1984
csendes tag

Megnéztem és fel is írtam de benne hagytam a munkás kabátba így csúszik az infó egy napot.De használunk még IDEAL , Walter tipusú menetfúrókat HSS-E, HSS-G.
Savállót mi úgy meneteltünk ,hogy egy picivel nagyobb volt a magfurat PL : M12 nél nem 10.2 hanem 10.5, és csak 7-8 as vágóval. azokat HSSE Co8-as menetfúróval volt és a bevonat pedig mindíg E. betűvel kezdődött.Ez a típu bírta a savállót.

A menet formázó végülis ugyan az mint a menet mángorló csak furatba.
Itt nem képződik forgács, mivel nem vágod hanem torzítod a furatban az anyagot így a menet is erősebb lesz.
A magátmérő teljesen eltér a menetfúróétol.
M6 5.55, M8 7.4, M10 9.3, M12 11.2 ,M16 15.
Itt ezt a plussz anyagot formázod menetté, és a magátmérőd annyi lesz mintha ismán furtad volna.A formázónak nincs éle, csak mintha hasítások lennének rajta.

Ezzel a kérdéssel hogy lineármotoros vagy sem, most megfogtál, nem tudom.
Azt tudom hogy forgó jeladós nem mérőleces.
A menetfúrás, nem kiegyenlítőbetéttel történik hanem patronba, vagy veldonba van megfogva a menetfúró.

(#1752) _BM_ válasza Laci 1984 (#1751) üzenetére


_BM_
senior tag

"A menetfúrás, nem kiegyenlítőbetéttel történik hanem patronba, vagy veldonba van megfogva a menetfúró."

Merevmenetfúrás a neve.

(#1753) nchelp


nchelp
tag

Ha forgójeladó, akkor kevéssé valószínű a lineármotor...

nchelp

(#1754) Locsi válasza konwktor (#1748) üzenetére


Locsi
senior tag

Ilyenre gondolsz? [link]

(#1755) nchelp


nchelp
tag

Üdv urak és hölgyek!

Friss híreim vannak!

Hollandiába kerestetik Oud-Beierlandba (Rotterdam felé) 1 db CNC-esztergályos, valamint 2 db CNC-marós. Komolyabb időtartamra, tehát várhatóan vagy a műhely, vagy az iroda be fog fizetni mindenkit holland nyelvtanfolyamra. Személy szerint én ismerem a műhelyt, voltam ott, elég jó a csapat, a főnökség sem surmóskodik. A vállalat linkje itt:[link]

A legalsó fényképen az egyik horizontos kolléga van, nagyon jó srác.

Hogy melyik esztergára keresnek embert, nem tudom, az egyik Mori-Seiki, (ez jellemzően szériás gép) a másik Doosan (ez egyedizik), tehát Fanuc alapú mindegyik, marósok készüljenek, hogy a műhelyben csak Heidenhain van, a 155-től 530-ig, szintén nem tudom, melyik gépre kell ember. Nagygépekről beszélgetünk, ritka a darab, ami fél tonna alatt van... A zsoldok az irodánál 9-10 netto+szállás+km pénz körül szoktak még tavaly alakulni, hogy ma mi a helyzet, nem tudom

Ismerve a műhelyt, csak nagyon kevés kolléga beszél németül (azok sem szívesen), tehát angolosok előnyben, és előnyt jelent, ha 28-30 évnél fiatalabb vagy. Az sem baj, ha még van mit tanulnod a szakmából... Akit komolyabban érdekel a dolog, az nálam privátban, mailen (nchelpmeister@gmail.com), vagy skype-on (lucim.fere) kopogjon.

nchelp

(#1756) nchelp válasza Locsi (#1754) üzenetére


nchelp
tag

De szégyenlős mindenki hirtelen...

Meló van emberek, akár kezdőknek is, nem kell???

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#1757) Angyal Zoli válasza nchelp (#1756) üzenetére


Angyal Zoli
csendes tag

Hát én azonnal lecsapnék erre, csak sajna Nekem még van hátra 3 hónap a gépész suliból, meg HDH-t nem ismerem csak a Fanuc-ot, remélem akkor is lesz ha már végeztem...

(#1758) nchelp


nchelp
tag

Na, ne tolongjunk, emberek, nem győzöm olvasni...

nchelp

(#1759) batyo85


batyo85
csendes tag

Üdv Szaktársak!
Egy kérdéssel fordulnák hozzátok vagyis inkább a véleményetekre lennék kiváncs.
A minap a főnököm hozott egy melót amit hamarosan meg kellene csinálnom.
A munka a következő adott egy 530mm hosszú 55x35-ös hasáb amit körbe kellene marnom 50x28-ra. A60-as anyag. A probléma ott van ,hogy az 50-es oldala m6-os tűrésű.A tűrésmező szélessége elég szűk azt hiszem ,hogy 1 vagy 2 század és ez ugye végig az 530mm hosszon. A kérdésem az lenne hogy tudom-e tartani ezt a tűrést ilyen hosszon vagy ezt már köszörülni kell. Mert én annyit tudtam mondani a főnökömnek hogy majd meglátom nem igértem neki semmit.
A válaszokat véleményeket előre is köszönöm.

(#1760) zolikaDB válasza batyo85 (#1759) üzenetére


zolikaDB
veterán

Elvileg az m6 50 +0.009- +0.025 mm. Ezt 3-4 satuban forgatva megmarva lehet hozni, én CrMO-s rúdanyagból állítottam elő ilyen mutatvánnyal egy fogaslécet (előgyártmányt), bár az 800 hosszú volt, és nem volt tűrve, meg 16x16nak kellett lennie, de sikerült 0.03mm-en belül dolgoznom.
Ha megoldható, a köszörülés biztos módszer az esetedre.

(#1761) batyo85


batyo85
csendes tag

Közben megnéztem pontosan a tűrést +0.009
+0.025

[ Szerkesztve ]

(#1762) nchelp válasza zolikaDB (#1760) üzenetére


nchelp
tag

A 42 CroMo, de úgy alapból ez az ötvözet elhanyagolhatóan vetemedik az A60-hoz képest. Én a mágnesasztalt javasolnám, kontúrozással...

nchelp

(#1763) batyo85


batyo85
csendes tag

Köszi a gyors válaszod!
Hát remélem kettő satu elég lessz hozzá ,mert csak annyit tudok felrakni.
A satuk 150mm-ert fognak ugyhogy kettő valszeg elég lessz.
Akkor először gondolom körbe kell marni ráhagyással minden oldalt és külön simítani.
Vagy mehet egyből minden oldalnak a simítása nagyolása egy felfogásból?

(#1764) Phülöp válasza batyo85 (#1763) üzenetére


Phülöp
addikt

nagyold körbe, jobban jársz

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1765) batyo85 válasza nchelp (#1762) üzenetére


batyo85
csendes tag

Hát a mágnesasztal külőve ugyanis az nincs.
A vetemedéssel kapcsolatba meg lövésem sincs hogy mennyire fog ez vetemedni.
Nálunk ez az alkatrész már elég nagynak számít legalábbis marás szempontjából ,ugyhogy nem sok tapasztalatom van ezzel kapcsolatban.

(#1766) nchelp


nchelp
tag

Urak, csak kiegészítésül megjegyzem: a #1755 alatt található álláshirdetések Hollandiába még aktuálisak!

nchelp

(#1767) Spawn


Spawn
csendes tag

hát nem kis alkatrészekkel dolgoznak a kollégák ahogy látom.Vannak kint magyarok a cégnél?

(#1768) nchelp válasza Spawn (#1767) üzenetére


nchelp
tag

Voltak, én voltam az utolsó. Most, hogy újra pörög a cég, keresnek ismét. Volt egy lengyel srác is (lehet, hogy még ott van), azt az okosok csak kalasnyikovnak hívták :D

nchelp

(#1769) Janezz Darko


Janezz Darko
újonc

Sziasztok!

10 éve CNC-zek egy nagyon rendes pécsi cégnél,nagyon megszerettem ezt a szakmát a maga egyediségeivel,remélem még sokáig csinálhatom.
Véletlenül akadtam rátok és örülök,hogy vagyunk páran...bár senkit nem ismerek,de már most sok-sok folyamatos forgácsot kívánok nektek! :)
Mivel jól érzem magam a munkahelyemen,ezért csak érdeklődés szintjén foglalkozom a szakma egyéb lehetőségeivel,mint pl. külföldi munka vagy technikai újítások,új projektek,stb.
Természetesen érdekel bármilyen munkaerőpiaci változás,mert mindig képben kell lenni...majd figyelek itt és tapasztalok :)

Üdvözlet mindenkinek!

(#1770) zolikaDB válasza Janezz Darko (#1769) üzenetére


zolikaDB
veterán

Üdvözlünk!
Szabad tudni, h milyen gyártásban vagy, mit termelsz és milyen gépen/vezérlővel?

(#1771) barnapisti


barnapisti
csendes tag

Dolgoztatok már mach 3-mal ?

(#1772) nchelp válasza barnapisti (#1771) üzenetére


nchelp
tag

Olyan gyorsan még soha :D Ahhoz szemüveg kéne :DD

nchelp

(#1773) zolikaDB válasza barnapisti (#1771) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha hobbigeprol van szo, akkor valoszinu, h a hobbycnc.hu oldalon tudnak segiteni! Meg azt hiszem, a syil hungary is ezzel a vezerlovel arulja a gepeit!

(#1774) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hát, ööö, azért annyira nem volt lekötve a horizont, de ez már nekem kicsit sok...
Horizont helyett vertikál...

(#1775) nchelp válasza zolikaDB (#1774) üzenetére


nchelp
tag

Szó se róla, elég ótvar dolog... :(

nchelp

(#1776) nchelp


nchelp
tag

És most vissza a korábbihoz: hölgyek-urak, friss infó a holland állásokról a CNCBankon, ajánlanám mindenki figyelmébe a hollandiai munka rovatot

nchelp

(#1777) zolikaDB válasza nchelp (#1776) üzenetére


zolikaDB
veterán

:C :R
Zoli ist fleissig und tüchtig!

(#1778) Janezz Darko válasza zolikaDB (#1770) üzenetére


Janezz Darko
újonc

Szia!

Főként dohány-,gyógyszer-,élelmiszer-,autóipar,de szinte mindenféle ágazatba készítettem már valami szépet. :))
Éppen a héten tartottak információbiztonság kiselőadást a főnökeim,ami arról szól,hogy sehol nem beszélhetek a cégről,ami vicces,mert a mobiltelefonnal bármikor bemehetek és bármelyik dolgozó is készíthet videót vagy képet,mert nincs ránkpirítva,hogy nem vihetem le a mühelybe...szóval csak felesleges okoskodás megint.
Annyit mondhatok,hogy Siemens 880M vezérlésű megmunkálóközponton dolgozom és szeretem! :DDD

Nagyon kíváncsian figyelem a cnc technológia fejlődését és az ipar alakulását,mert fém mindig van és lesz :)

(#1779) nchelp válasza zolikaDB (#1777) üzenetére


nchelp
tag

Also: willst du versuchen?

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#1780) zolikaDB válasza nchelp (#1779) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ja, "natürlich", aber es war schrecklich; ich habe Angst gehabt, und alle Maßen, die geschweisst waren, haben fast nirgendwo zur Zeichnung gepasst...

(#1781) nchelp válasza zolikaDB (#1780) üzenetére


nchelp
tag

Großartig! :D Sprachkentnisse wurde geprüft, von mir eingegangen :DD

No, váltsunk vissza, akkor tied a terep, elérhetőségeket adtam már?

nchelp

(#1782) zolikaDB válasza nchelp (#1781) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hollandiába?

(#1783) nchelp válasza zolikaDB (#1782) üzenetére


nchelp
tag

Öhöm, de már emlékszem, ha igaz, akkor adtam emilt

nchelp

(#1784) zolikaDB válasza nchelp (#1783) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bizony, én meg reagáltam, ill ejtettem pár szót Európa tisztán németül beszélő általam preferált vidékéről. :)

(#1785) nchelp válasza zolikaDB (#1784) üzenetére


nchelp
tag

Azt láttad egyébként, hogy kb két hete kerestek az expresszen Ausztriába szerszámműhelybe CNC-s emberkét?

nchelp

(#1786) SirTom


SirTom
tag

Üdv a szakitársaknak!
,munkahelyet váltottam a héten, és infó kellene: nem tudnátok vhonnan leírást 5 tengyelyes géphez? Heidenhain 530-on vagyok 3 napja, eddig betanuláson vagyok,de a szakitársakra nem nagyon számithatok,ők olaszul hadoválnak,amit tudnak angolul elmondanak azért jó lenne utánna tanulni... :)

Nincs más hátra mint előre

(#1787) SirTom válasza SirTom (#1786) üzenetére


SirTom
tag

csak annyit, hogy HDH-n 4 tengelyig 11 éve dolizom, és most ilyen új 5 tengelyes gépeken kell furnom/faragnom a kevlár és kompozit meg müa alkatrészeket, formákat. Szóval 4 tengelyig nem volt gond.

Nincs más hátra mint előre

(#1788) nchelp válasza SirTom (#1787) üzenetére


nchelp
tag

vazze, te tényleg átmentél olaszba???

nchelp

(#1789) SirTom válasza nchelp (#1788) üzenetére


SirTom
tag

át vazze :)
bárminek ellenállok,de ennek nem lehetett....:DD
fizetik a négycsillagos hotel svédasztalos reggelivel, céges ruha tetőtól talpig forma1-es csapat logóval, 500euro áttelepedés. Rimini egy laza órányira innen, tengerpart bikinis csajok, csak lenne már nyár..
Lineár motoros gép kettő darab de az A és C tengely bekavar nekem meg a sok uj M kód..
Németország fele jöttem, nagyon nosztalgikus érzések kerítettek hatalmába,sikerült visszamenned??

Nincs más hátra mint előre

(#1790) nchelp válasza SirTom (#1789) üzenetére


nchelp
tag

Ja, egy éve költöztem vissza, május óta melózok is..

Az olaszok egész jól nyomják a zsetont...

nchelp

(#1791) zolikaDB


zolikaDB
veterán

SirTom: király vagy, akkor csak sikerült! :D Mennyi a kavics?
nchelp: igen, első körben kisegítő kellett volna, aztán kiderült, h mégiscsak állandóra kellene mindenes (marós, szerszámkészítő, hibafeltáró, bütykölő stb), péntektől kellett volna ott dolgoznom, amikor belekarattyoltam németül a telefonba, már nem kérte a fickó a német önéletrajzot, csak menjek, 8€/óra. De meséltem, h milyen terveim/kilátásaim vannak. Vagy nem jól emlékszem?

(#1792) SirTom válasza nchelp (#1790) üzenetére


SirTom
tag

Gratu az álláshoz akkor mostmár jó helyen vagy :) Ott a lufhansa-nal vannak még jolfizető állások, ott érdemes szétnézni, volt egy állás, kerestek 5 tengelyre muzsikust, de mire már jelenzeztem betelt az állás. jó fizu volt ott.
Ukben a Rolls Royce meg Airbus keres most embereket, de oda nem könnyü bekerülni.
ZoliDb: ment a kért info priviben, sok sikert németben

Tényleg nincs infó 5 tengelyes témakörben nem találok semmit sem.. hát akkor ezt is az életben kellesz megtanulnom, ma HDH355-ösön furkáltam titániumot HSS fúróval bírta,de nem ugy hallatszott, hogy nagyon tetszett a szerszámnak, gondolom először a muzeális gépen kell mutanom vmit mielőtt ráraknak az egyik monstrumra, aminek az árából egy-két afriakai falut lehetne venni, a nagyobb gép az 400mFt, két éve a recesszióban vették, gondolom ez akciós ár :Y
ezek az olaszok tényleg jól nyomják a zsetont, nem tudom mennyi itt az átlagfizetés, nem tünnek nagyon elengedve az átlagemberek

Nincs más hátra mint előre

(#1793) zolikaDB válasza SirTom (#1792) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mifele monstrum? Nem szedultel az inch-es 530 utan a 355-oson? :)

(#1794) SirTom válasza zolikaDB (#1793) üzenetére


SirTom
tag

Van 2 darab DinoMax, azokat hívom monstrumnak, meg 2 darab Stinger, továbbá még egy HDH 355, meg 2db számomra beazonosíthatatlan verzérlő. Előző helyen hozzászoktam az őskövületekhez is, szal nem gond igazán,hogy 355-ös, bár ez is forgatja a fejét (W-tengely)
A raporterem az 30mmX1"X0.4" méretü, ugyhogy kompatibilitis európában is :)
5 év imperial rendszer után a metrikus túl egyszerü, fura,h a maró szerszámsugara kerek összeg :DD

[link]

Nincs más hátra mint előre

(#1795) Spawn


Spawn
csendes tag

hát nem semmik ezek a gépek!ezek be már lakni is lehet ne

[ Szerkesztve ]

(#1796) SirTom válasza Spawn (#1795) üzenetére


SirTom
tag

Volt már olyan is,hogy bent laktam a munkahelyen, nem itt, hanem valahol máshol. :)

Nincs más hátra mint előre

(#1797) nchelp válasza SirTom (#1796) üzenetére


nchelp
tag

Ki nem, aki külföldön járt ? :D

nchelp

(#1798) SirTom válasza nchelp (#1797) üzenetére


SirTom
tag

Hehe, és meddig? :) Én négy hónap
Egyszer Spanyolba elmennék dolizni, volt már valaki arrafelé CNC-s vonalon??

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#1799) nchelp válasza SirTom (#1798) üzenetére


nchelp
tag

Én csak hat hétig, aztán a góré szomszédja lettem, ott szerzett albérletet a burzsujnegyedben :D

Konkrétan haver dolgozott spanyolban, és mondja, hogy a zseton ott nem annyira finom...

nchelp

(#1800) SirTom válasza nchelp (#1799) üzenetére


SirTom
tag

Nekem meg említette,h ingyé van-e kedvem benn lakni, mert nyugodtabban alszik, hisz van ott valaki, és nem üres a cég éjszaka.
Hát spanyolban én is úgy hallottam, h nem túl rózsás a helyzet fizetésügyileg, meg a munkanélküliség is nagy..de talán egyszer..

Nincs más hátra mint előre

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.