Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#1051) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Kezdünk eltérni a Hurco-tól.
Tkp, nincs értelme a HDH-t G-ben programozni.
Laci: engem érdekelnének az NCT-s programjaid!

(#1052) Laci 1984 válasza zolikaDB (#1051) üzenetére


Laci 1984
csendes tag

Kúp marás legalábbis én így csináltam

T1
M6
G0 G54 X0 Y0 S3500 F1000
G0 Z50 G43 H1 M3 M8
G0 Z0
G1 G16 G42 D1 X-50 Y0 (kiinduló átmérő 100)
G2 X-30 Y-3600 I30 Z-20 ( az Y- érték a Z irányu elmozdulás szorozva 360-nal, tehát 20mm ert sűlyed 2 es fogásokkal 10*360)
(kész átmérő 60)
G2 I30 Y0
G40
G0 X0 Y0
G0 Z100 M5 M9
G100
M30

Lánckerék kiosztása, vagyis koordináta rendszer elforgatás

T1
M6
G0 G54 X0 Y100 S3500 F1000
G0 Z50 G43 H1 M3 M8
G0 Z2
G1 Z-2.5
M98 P120 L10
G69 (koordináta rendszer elforgatás, kikapcsolva)
G0 Y110
G0 Z50 M5 M9
G100
M30

P120-as alprogram
G1 X0 Y100
G1 Y95
G0 Y100
G68 X0 Y0 RI36 (X0 Y0 forgatás középpontja 36-fokonként végezze el)
M99

( PL: 5mm-ert benagyol, pontos rajz egy fog profilrol nincs itthon.)

Az alprogramban természetesen kontur követés is lehetséges, én is úgy csináltam a lánckereket, de baromságot nem akartam beírni.Egy 114 fogszámu dupla falu lánckereket martam így.

[ Szerkesztve ]

(#1053) Spawn


Spawn
csendes tag

végre egy fanucos vagy nctes program:)

(#1054) hazock


hazock
csendes tag

Üdv Urak!

SL ciklusokat használ valaki? Érdekelne, hogy másnak is csinál olyat, hogy a ciklus végén kiemel Z végállásra és oldalra is valamelyik végállásra? Nekem pl az automata szerszámcsere pozíció közelébe... egy kicsi idegesítő... Ez alapból ilyen, vagy csak az én gépem hülyesége lehet? :)

(#1055) zeee válasza hazock (#1054) üzenetére


zeee
senior tag

azt hiszem az nem mindegy hogy hogyan zárod le a proramot. M30, vagy M2, Vagy M5, már nem emlékszem sajna...

(#1056) hazock válasza zeee (#1055) üzenetére


hazock
csendes tag

M30-al szoktam mindig... a ciklusok után, de a kontúrt tartalmazó LABLE-k előtt...ahogy tanította a pesti ember... :D
mondjuk ez is érdekes, mert 530-as szimulátorokon így csináltuk és működött, mindkét gépemen a 430-as vezérlőkön szintén így működik, de ha az 530-as vezérlővel ellátott marógépeken próbálom, akkor addig nem fut le a progi, amíg át nem írom az M30-at a program legvégére... :((

(#1057) nchelp válasza hazock (#1056) üzenetére


nchelp
tag

Nekem sem volt gondom vele anno soha, sem 400-asokon, sem 530-ason. Azt gyanítom, konfigurációs gond lesz.

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#1058) zolikaDB válasza hazock (#1054) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem azt az értéket veszi fel a gép, amit beírsz neki a végére elpozícionálásnak? (Z, X, Y)

(#1059) korvics válasza hazock (#1054) üzenetére


korvics
csendes tag

Látni kellene a progit, vagy legalább is a rá meg leállást. Vagy lehet hogy van valahol egy felesleges szerszám meghívás és kimegy beváltani, de mivel az van benne semmi nem történik és folytatja tovább.

Pozitívan vagy negatívan - De mindenképpen valahogy!

(#1060) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Meg egy Hurco progi is jó lenne már :) Bocs, akinek az agyára megyek ezzel!

(#1061) Petie válasza zolikaDB (#1060) üzenetére


Petie
veterán

szimulátorra gondolsz?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1062) zolikaDB válasza Petie (#1061) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem. Fentebb szoktak/unk beírni heidenhain-es progikat. Egy ilyet szeretnék már végre látni Hurco Ultimax-ra!

(#1063) Petie válasza zolikaDB (#1062) üzenetére


Petie
veterán

jah értem :)
engem most tanítottak be Hurco-ra és azon dolgozom most már 1,5 hete.
de ezen a Hurco-n nincsenek ilyen program részletek amiket be tudnék másolgatni sajnos :(

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1064) zolikaDB válasza Petie (#1063) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én értem, de van olyan ember, aki el tudná mondani pár szóban, h hogyan mar meg Hurco-n pl egy 150x60-as téglalapot, ami mondjuk 15 vastag???

[ Szerkesztve ]

(#1065) batyo85 válasza zolikaDB (#1064) üzenetére


batyo85
csendes tag

Üdv ZolikaDB!
Programrészletet én sem tudok bemásolni ,de leírom hogy is néz ki.
A hurcon amikor elkezded irni a programot akkor a képernyő jobb oldalán van egy menüsor itt tudod kiválasztani a marást,fúrást ,forgatást ,sablonokat ,pozicionálást stb.
A menüsorból kiválasztod mondjuk a marást ekkor a vezérlő megint felkínál a jobb oldali menüsorban különboző márási fajtákat pl.:egyenesek ívek, kör ,spirál ,zseb stb. az álltalad emlitett 150X60-as téglalap marásához nekünk ki kell választani az egyenesek ivek menüpontot.
Ekkor létrejön az 1-es mondat azon belül is a nulladik szegmens. A vezérlés itt felkínál különböző mezőket amiket már csak ki kell tölteni.
Ezek a mezők a következők:szerszám,xy start, z-start,z-le,simító szerszám,fúró előtolás,fordulatszám,fokozat mélység,konturkövetés.

A programot egy huszas maróra irom meg a nullapont a darabtetőn és a téglalap bal felső sarkán lessz kontúrkövetést nem használok.
Az első mondatunk igy fog kinézni:
1.Mondat
0.szegmens
Szerszám: 1
simító szerszám: nem
Konturkövetés:nem
X-start:-10
Y start:10
Z-start:0
Z-le: -15
fokozat mélység:3
Fúró előtolás:500
HA ez megvan jöhet az 1.szegmens.

1.szegmens
Xvég:160
Yvég:10
Zvég:-15

2.szegmens
Xvég:160
Yvég:-70
Zvég:-15

3.szegmens
Xvég:-10
Yvég:-70
Xvég:-15

4.szegmens
Xvég:-10
Yvég:10
Zvég:-15

Ezzel körbe is martuk a 150X60-as téglalapot.
Remélem valamennyire érthető ahogy leírtam bár az a helyzet hogy ezt a párbeszéde programozást elég nehéz ilyen formában leírni.

(#1066) zolikaDB válasza batyo85 (#1065) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nagyon jó, nagyon tetszik, pont így gondoltam! Respect! :R
Tkp a 0. szegmens a kötelező adat, a többi pedig a kontúr! Mondjuk, hülye a vezérlő fordítása. És pl a vezérlő azt tudja, hogyha befejezted a marást, akkor álljon ki pl Z200-ra, X, Y kezdőpontra, ami ugye ne a darab sarka legyen?
Ha pl kúpot szeretnék marni, akkor az hogy megy? (tkp elég lenne tudni, h a darab egyik élére egy "x" fokos letörést akarok tenni)

CAM progik hogy futtathatók ezen a vezérlőn?

[ Szerkesztve ]

(#1067) batyo85 válasza zolikaDB (#1066) üzenetére


batyo85
csendes tag

A vezérlő természetesen tudja azt hogy a marás után kiáll ,ezt úgy lehet programozni hogy a 2.mondatban kiválasztod a pozícionálást és itt kitőltöd az x y z pozíciókat.Ha nem töltesz ki z-ét akkor fölhúzza a szerszámot szerszámcsere pozícióba. Ugyanitt tudsz monjuk programozni program stopot és utánna startal tovább fut a program.
A program paraméterekben meg lehet adni még különbőző paramétereket mint példáúl z visszahúzási táv.
A z visszahúzási táv megadása azért fontos mert a programpéldában leirt konturt úgy marja ,hogy mikor 3mm-es mélységben körbemarja a téglalapot akkor fölhúzza a szerszámot erre az értékra (a z0-hoz képest emeli föl a szerszámot) majd visszamegy az xy start pontra majd z-3-ra gyorsjárattal megy ezután a megadott fúró előtolással lemegy z-6ra és folytatja a marást ezt ismétli addig amíg el nem éri a megadott marási mélységet.
Tehát ha panejzlivel,szoritóvassal van lefogatva a munkadarab akkor fontos ,hogy mit ütünk be a z visszahúzási távolságnak. CAM progikkal kapcsolatban nem tudok mit hozzászólni ugyanis mi ilyen progikat nem használunk.
A kúp marásnak majd megpróbálok utánna nézni ilyet még nem csináltam a gépen szoval ezzel megfogtál.
Egyébként lehetőség van DXF rajzról programot irni amit teljes egészében a vezérlő csinál.
Az embernek csak annyi a dolga ,hogy megrajzolja a 2D-és kontúrt ,majd beolvastatja a géppel ezután a grafikus kijelzőn ki kell jelölni a kontúrnak egy pontját és a vezérlő megírja a programot. A 0.szegmensbe már ezután csak a szerszámot kell megadni a fokozatmélységet és hogy legyen e kontúrkövetés.

(#1068) Petie válasza zolikaDB (#1064) üzenetére


Petie
veterán

na én meg épp melóztam, de batyo kolléga jól leírta a dolgokat :)
egy kis hibát vétett, de lényegtelen. konturkövetés: bal.

letörést nem tud csinálni sajnos csak lekerekítést. letörést azt mi egyenessel csináljuk és kész.
az a jó hogy nem sokat kell gondolkozni és számolgatni, mivel a beviteli egység egyben egy számológép is.
pl az előző példán ha 1*45 fokot akarok az élekre tenni akkor beírom hogy 160-1 x-re bevitel és 159et beveszi.
letörést egyenesekkel csináljuk.

további hiba a gépnél hogy nem lehet levenni a potit 0%-ra, előtolást, gyorsjáratot. ez kicsit idegesített az elején. van egy gomb ami a poti 0%-ot jelenti kb. azt kell nyomogatni :D

jó dolog. pl ha van egy bonyolult kontúrod (pl a kurzuson ezt a munkadarabot programoztatta velem a szaki), akkor ha nincsenek megadva konkrét értékek, pl egy rádiuszos ívnek a középpontja, vagy vége ilyesmi, akkor csak annyit kell beírni amit tudsz, utána mész a következő részre amit már lehet tudni és egy idő után összeköti, kiszámolja magának a gép az egészet.

A Hurcot az amerikai piacra csinálták, ahogy mesélte a Singár úr (ő a magyarországi Hurco képviselet és tanár is), mert a négereknek 2-3 nap alatt elmagyarázták és utána szög egyedül tudtak rajta dolgozni :) nekem bonyolultnak tűnt míg a kollégáim dolgoztak rajta, de így hogy megtanultam nagyon egyszerű. én nagyon szeretem :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1069) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok,

CNC marásra lenne szükségem, ki tudna segíteni?Kis tételről, kis dolgokról van szó... Semmi bonyolult, dehát nekem se gépem se tudásom. :) Megfizetem, ha valakinek van.

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1070) nchelp válasza rlazol (#1069) üzenetére


nchelp
tag

Hali, ha jól értem, kapacitást keresel.
Az ország melyik részén?

nchelp

(#1071) zolikaDB válasza Petie (#1068) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nagyobb kibontásokat, fészkeket hogy csinál a vezérlő? Az említett kúpos él hogyan készíthető el? Hogy az egyik él nem 90 fokot zár be a darab aljával, hanem mondjuk 20-at.
Paraméterezni lehet?

(#1072) batyo85 válasza Petie (#1068) üzenetére


batyo85
csendes tag

Üdv Petie!
Hát a kontúrkövetésnél tényleg becsúszott a hiba.
Egyébként ami nekem még nagyon tetszik az a dxf rajzról való programírás amit ugye a vezérlő megír csak ki kell jelölni a kontúrt.
Szerintem egy nagyon jó vezérlő könnyű programozi.
Egyébként pont ma néztem hogy van egy 3D opció menüpont is a marásnál ,de ezt nem lehet választani gondolom ezt külön fel kellene telepíteni.
A te gépeden ez a menüpont választható?

(#1073) Petie válasza zolikaDB (#1071) üzenetére


Petie
veterán

Nagyobb kibontásokat fészkeket zsebként kezeli és kiszámolja magának az útvonalat és úgy kiszedi, kimarja. lehet neki adni átfedést és akkora átfedéssel dolgozik (%-os).
illetve lehet programozni szigeteket is és akkor az kimarad többit lemarja :)
majd csinálok képeket ha lesz kis időm és rakok fel szemléltetésnek :)

paraméterezni mit szeretnél?
fokos gondolatod a Z-X vagy Z-Y tengelyre érted? kúpot még nemtok marni, de valahogy lehet azt tudom láttam már papíron valami ilyesmit :D

batyo85: üdv :) 3d nekünk se lett megvéve, de van 3d ív, bár azt nem tudjuk mit jelent, nem is használtuk még :D
igen programozni nagyon könnyű ezért is egyszerű a megtanulása sztem :)

bár ma egy újabb hibába futottam :) (ezt mondjuk zolikaDB-nek mondom)
a gép mindent programba ment. tehát a szerszámlistát, munkadarab nullpontot, és magát a programot is egy programként kezeli.
pl ma dolgoztam egy alkatrésszel és be volt szerszámozva minden és ezt a szerszámlistát visszük tovább és tovább, cserélgetjük a szerszámokat ha úgy adódik, de mindig a legutolsó program szerint van a szerszámzat. papíron mindenképp vezetni kell hogy mi található a gépben, mivel rugalmasan kezeli a szerszámokat. pl T1-et beteszi a 18as fészekbe és ha pl jön T2 akkor a T2 kerül a 18ba és így tovább :)
ma kaptam egy visszatérő munkát amiben teljesen más a szerszámzat, ezért az egész gépet ki kellett pakolnom és aszerint (ha csak nem akarom megírni újra a programot) kellett beszerszámoznom. ilyenkor látszik hogy a Hurcot inkább tömegtermelésre csinálták, nem pedig egyedi gyártásra. :)

[ Szerkesztve ]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1074) korvics válasza rlazol (#1069) üzenetére


korvics
csendes tag

Üdv!
Jó lenne valami rajz is, vagy legalább írd körbe mit szeretnél és miből és mennyit
.

Pozitívan vagy negatívan - De mindenképpen valahogy!

(#1075) scope2007


scope2007
addikt

hali!

vákuumhegesztőn dolgozik itt valaki?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1076) zolikaDB válasza Petie (#1073) üzenetére


zolikaDB
veterán

Értem.
A kúpost hogy is magyarázzam. Pl, az egyik élre tenni akarsz egy 15x45 fokos letörést, és ugye ezt nem saroktörővel! Hogyan teraszlod le? És a 45 fok helyett lehet 15, 60, v akárhány fokról szó!
Heidenhain-en ilyen esetben a felszín (Q paraméter) értékét szögfüggvény segítségével teraszoljuk le az adott szögnek megfelelően.

(#1077) Petie válasza zolikaDB (#1076) üzenetére


Petie
veterán

azt hiszem értem :)
ilyet nem tanultam, nem csináltam én, szerintem még a többiek se csináltak ilyet.
nálunk nincs ilyen speciális letörés, ha meg van pl 30 fokos akkor arra van állítható lapkás saroktörőnk.

Ha lenne 3D-opció a gépben akkor szerintem meg lehetne :F

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1078) batyo85


batyo85
csendes tag

Üdv mindenkinek!
A hourcot szerintem nem lehet paraméteresen programozni legalábbis én nem láttam a gépkönyvébe erre utalást.
Egyébként a gépkönyv amit kaptunk le lett fordítatva magyarra ,de az valami borzalom.
Az alapján biztos ,hogy nem tanulja meg az ember a programozást.
Ha fel lenne telepítve a gépre a 3d opció akkor valószínű tudna a letöréseket.
Mi most szívunk rendesen a géppel mert a szerszámcserélő kar nem működik rendesen nem jó szögben áll és lejt kifele ezért ha szerszámot akarunk váltani eldobálja a szerszámokat és kézzel kell cserélni az összes szerszámot.
A főnök meg baszik kihívni a szervízt.

(#1079) batyo85


batyo85
csendes tag

Egyébként a hurcot lehet g-kódosan is programozni ,de azt hiszem ezt is meg kell rendelni hozzá.
Kíváncsi lennék hogy a gkódos programozása mihez hasonlíthat leginkább.

(#1080) Petie válasza batyo85 (#1078) üzenetére


Petie
veterán

paraméteresen sztem se lehet.
g-kód meg simán iso ahogy mesélték. most nem is tudom hogy a mienkben benne van-e.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1081) zolikaDB válasza Petie (#1080) üzenetére


zolikaDB
veterán

A G kódos NCT 100-ast, meg az azutánit lehetett paraméterezeni!
Egyébként köszönöm a segítségeteket!
CAM programok használata hogy is megy? (mert ugye HDH-n tool cal, M-ek, bizt mag, F, S, meg sok-sok L, CC, C..., kiállás, M30)

[ Szerkesztve ]

(#1082) nchelp válasza ember42 (#9) üzenetére


nchelp
tag

Bocsesz, benéztem valamit...

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#1083) zolikaDB válasza zolikaDB (#1081) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hurco: hatszög marása? A sarokpontok koordinátáinak hiányában!

(#1084) Petie válasza zolikaDB (#1083) üzenetére


Petie
veterán

üdv, bocsi hogy csak most írok, de hétvégén sok volt a tennivaló :) kicsit fáradt vagyok most, ezért a 1081-es kérdésed nem nagyon értem :D

a hatszöget ma leprogramoztuk, mert reggel láttam hogy erre kíváncsi vagy :)
szóval nem tudjuk a sarokpontokat. nem lényeg :)
de mindenképp kell tudni hogy milyen hosszú a hatszög oldala, illetve hogy hogyan áll.
Csináltam egy skiccet, nincs forgatva 10mm-es oldal.
Nullpont hatszög közepe. ez igazából marhára mind1, hogy mondjuk egy bonyolultabb alkatrészen belül hol van a nullponthoz képest a hatszög közepe, mert el tudjuk tolni pozícióba a hatszöget.
Kicsit ügyeskedni kell majd a darabnál. (megjegyzés: a képeken ahol a SZÁM szerepel a számok (x,y,xy-hossz,szög) előtt azt a gép számolja ki.
1. mondat így néz ki. adatokat kitölteni értelemszerűen. (Z-start: ahonnan G1-el megy már a maró és ettől számolja az első fogást is, Z-le: végső mélyeség, fokozat mélység: a lépték, ha 0 akkor egybe szedi le.)
Amit itt hirtelen tudunk az az X-start, ami -5, mivel 10-es az oldal. Az Y-t nem tudjuk, nem akarunk számolni. Oda beírunk valami megközelítő értéket hasraütésszerűen, ezt majd a végén ki fogjuk törölni és akkor átszámolja magának az egészet.
1. szegmens: itt megadjuk amit tudunk megint csak. x-vég, xy-hossz, és a szög. többi üresen marad, nem írunk semmit. (itt adunk előtolást is a marónak, nem az első mondatban,mivel tudunk szegmensenként előtolást választani, mondjuk ha egy sarokba megy be a maró ahol többet visz akkor visszavehetünk az előtolásból.
2. szegmens: itt is azt írjuk be amit tudunk. Y-vég ami 0, xy hossz, és a szög.
és egy így megy tovább a többinél is.
szegmens 3-4-5-6
7-es, utolsó szegmens meg egy kis tovább küldés hogy ne hagyjon pöcköt.
ezután töröljük mondat 1-ben az y-nt és kiszámolja körbe az egészet.
így néz ki a végső kontúr. (sárga szaggatott vonal maró útvonala, kék vonal a kontúr

Kb ennyi :)

albumnézet

[ Szerkesztve ]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1085) batyo85


batyo85
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Éppen ma nézegettem a hurco gépkönyvét és ott van ,olyan sajnos csak rendelhető opció hogy különlegességek és ebben van hatszög marás is.Persze nekünk ez sincs megrendelve.De gondolom akkor ott elég lenne megadni csak a laptávot.
Egyébként jól leírtad petie gratula! ;)
Én még igy nem programoztam le hatszöget ,ha kellett marni mindíg kiszámoltuk a sarokpontokat vagy már előre szóltunk az irodába hogy szerkeszék már ki nekünk a pontokat.
Mondjuk mostanában ritkán jutok oda a hurcohoz régebben többet dolgoztam rajta de most főleg fanucot programozok ,ugyhogy sajna nem sok időm van próbálgatni pedig egy nagyon fasza gép én szeretek rajta dolgozni.

(#1086) zolikaDB válasza Petie (#1084) üzenetére


zolikaDB
veterán

Értem, értem! Nagyon hasonlít a HDH szabadkontúrjához, csak más a körítés, de tkp ugyanazokat kell megadni.
Nagyon köszönöm, sokat segítettél!
1081: tkp arra akartam rákérdezni, h nálatok programoznak-e CAM rendszerrel Hurco-t?

(#1087) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Olyan üzemmód nincs, h programírás mellett a képernyő másik felén kirajzolja a kontúrt felülnézetben?

(#1088) Petie válasza zolikaDB (#1087) üzenetére


Petie
veterán

két képernyő van, csak a jobb oldali amin a kirajzolás is van az halott és nem cserélik ki. próbálták megjavíttatni, de 1-2 órát bírt és újra kiment :O
szóval most rá van kötve egy monitor és így dolgozunk :D tiszta szánalom :((

előző kérdés: nem programozzák cam-el, mi írjuk meg a progit a gépen. ha bonyolultabb ív van akkor csak dxf-be lehozzák és beolvastatjuk és ennyi. progit még nem küldtek így rá úgy tudom. talán régebben, de akkor még nem voltam ott :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1089) zolikaDB válasza Petie (#1088) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ejha, köszi! És ha a DXF rajzon több sík is van, értem ez alatt azt, h pl egy sima lap, benne egy 10 mély fészek, abban egy 3 mély horony, meg a lap kezdősíkjából kiemelkedik egy csap, aminek a közepében furat van, azzal is elbánik a vezérlő?

(#1090) Petie válasza zolikaDB (#1089) üzenetére


Petie
veterán

hmm ezt nem tudom :F
majd holnap megkérdezem :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1091) Petie válasza zolikaDB (#1089) üzenetére


Petie
veterán

nu.
dxf-ek csak 2d-sek, így ilyet nem lehet. csak kontúr meg furatok vannak, aztán a mélységeket meg rajzról kell beirogatni/megadni.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1092) zolikaDB válasza Petie (#1091) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R :R :R Respect!

(#1093) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Üdv, keresek valakit aki 1-2 sörért segítene nekem az nct vezérlőre írt programomból mazak vezérlésre átírtni a dolgokat (a koordináták nem hiszem hogy változnának) így első sorban a G kódokat M kódokat és szerszámváltásokat. Mivel nincs lehetőségem a mazak gépeken játszani, de a szakdolgozatomban azokra a gépekre kell programot írni, gondoltam hogy itt találok majd segítő embereket. 3 pofon egyszerű eszterga program + egy maró programom van amit mazakosítani kellene.

(#1094) boecce válasza zolikaDB (#1086) üzenetére


boecce
tag

Bár én csak olvastam Hurco-ról, úgy tudom, átkapcsolható ISO-kódra, és innentől lehet CAM-mel programozni

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#1095) zolikaDB válasza boecce (#1094) üzenetére


zolikaDB
veterán

A HDH-t is átlehet, kollégák játszottak is vele, de nem tudták rábírni, meg nincs is rá szükségünk, azért dialog, h ne nehezítse meg az életünket.

(#1096) nchelp válasza zolikaDB (#1095) üzenetére


nchelp
tag

Zolika, annyi a titok, hogy amikor létrehozol egy új programot, akkor a név mellé odateszed a kiterjesztést is, azaz "nnnnnnnn.i". Ekkor G-kódos programot írsz. Ennek a megírásához ugyanúgy használhatók a párbeszédes menü billentyűkészletei. Csak a programsorokat ISO-ban illeszti be.

nchelp

(#1097) boecce válasza zolikaDB (#1095) üzenetére


boecce
tag

Nos, amit viszont láttam is: Ha CAM- mel készült a program, lehet a "klartext-ben" íratni, de állítólag ilyenkor lassabban olvas a soros portról, mint ha ISO - ban menne. Annak is lehet valami oka, hogy Sinumerik-et is láttam, hogy ISO-ban íratták a CAM-el (úgy értem, minden elemi mozgás megjelent a programban) , majd összefűzték vagy alprogramként meghívták a szokásos Sinumerik felületről. (nyilván 3D-s felületek marásánál nem jöhet szóba a saját ciklusai)

Nyilván, ha nem bonyolult, 3D-s marásról van szó, akkor jobb a saját nyelvezetet használni, jobban kiszolgál, a mai korszerű vezérlésekben meglehetősen sokféle támogatást adnak a műhelyszintű programozáshoz

[ Szerkesztve ]

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#1098) zolikaDB válasza nchelp (#1096) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na ez az. Elkezdtem megírni úgy, h program.i (a .h kiterjesztést is mindig oda kellett biggyeszteni, mert indítás után alapból táblázatot kezdett írni a gép anélkül), de dialogban jelent meg a felület. Persze mostmár értem!

(#1099) Fr3eWar válasza Fr3eWar (#1093) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Na annyi előrehaladást elértem, hogy elhoztam a megmunkálási file-okat a gépekről, de PBF (eszterga) és PBD (maró) a kiterjesztésük és nem tudom megnyitni semmivel őket. Ha jegyzettömbbel megnyitom akkor csak a program neve olvasható az első sorban, utána pedig csak kockák láthatóak. Csak a megmunkálógép tudja értelmezni, meg elvileg létezik sok sok pénzért olyan szoftver amivel számítógépen írod meg a progit és onnan küldödheted el a cnc gépre. Elvileg azzal meg lehetne nyitni ezeket a programokat. De nem tudom hogy mi lehet a neve annak a programnak... Szóval kész vagyok.

(#1100) zolikaDB válasza Fr3eWar (#1099) üzenetére


zolikaDB
veterán

MTS? Demoverzió van belőle a cncbank-on! HDH v vmi ilyesmi szimulátor? (csak próbaképp...)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.