Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#332) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!

Adott a cuccaimnál szereplő gép.
Már jó ideje használom ezt a Kingston V+100 SSD-t. Anno HDD-ről mentettem át rá a rendszert, amikor még P35-ös lapom volt. Közben aláraktam egy AMD 770-es lapot is, most pedig egy 970-es chip-es lapon van a rendszer, win. újratelepítés nélkül. Ennek ellenére nem igazán észleltem problémát, de szeretném megkérdezni, hogy van-e értelme újratelepíteni a Win7-et (figyelembe véve, hogy semmi kedvem hozzá), ill. érdemes-e pl. a sata vezérlő saját driver-ét használni, vagyis hoz-e számottevő gyorsulást? Valamint láttok-e valami "hibás" beállítást, amin lehetne javítani?
A jelenlegi keszekusza winnel így néz ki a helyzet:
SSDLife
SSDOK

Felmerült egy gyorsabb SSD vétele is, pl. Samu 830. Szerintetek ezzel a mindennapos használatban lenne jól érzékelhető gyorsulás?
Másik ötletem, még egy V+100 vétele, Raid-be a jelenlegivel, de ahogy olvasgatom a teszteket, ez nem hozna a 4K olvasásban jelentős javulást?

-= Pancsermeste® =-

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.