Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Gambit válasza Tangerine (#1250) üzenetére


Gambit
őstag

Na majd ha kijavítva visszakapom, kiderül, hogy a tanár hogy gondolta! ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1252) Tangerine válasza Gambit (#1251) üzenetére


Tangerine
senior tag

Tanáron is múlik, hogy mennyire van képben. Nekem javítottak már jó mondatot rosszra annó.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#1253) Gambit válasza Tangerine (#1252) üzenetére


Gambit
őstag

Hát, ez igaz. Engem egyszer egy angoltanár arról akart meggyőzni, hogy a ''stable'', az csak istállót jelent, és stabilat nem. :F (Ráhagytam.)

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1254) keratom válasza gézu (#1238) üzenetére


keratom
tag

Valaminek az ismeretéről lenne szó, így akkor nyilván -Tomorrow, if I would know- lesz a megfelelő forma. (Akkor a would a will múlt ideje?:D)
Köszönöm a segítséget!:C

(#1255) AI


AI
tag

ki nem állhatom amikor valaki szándékosan beszél érthetetlenül:

''Nelson Thornes continue to add to their Blended learning portfolio with the launch of online test and assessment.''

a Blended learning egy eljárás, azt nem kéne fordítani, de a többit igen. thx.



szerk: itt a másik fasz, aki azt hiszi hogy csak azért mert összevissza beszél okosabbnak fog tűnni:

''Building on the success of Scientifica, the first fully integrated Science course, this year's BETT Show saw the unveiling of a new key facility in the company's portfolio of Blended teaching and learning resources - an online test and assessment service.''

[Szerkesztve]

42

(#1256) truptik válasza AI (#1255) üzenetére


truptik
csendes tag

'Nelson Thornes continue to add to their Blended learning portfolio with the launch of online test and assessment.''

A menetközbeni tesztelés és értékelés bevezetésével, Nelson Thornes-ék, folyamatosan, naprakészen kiegészitik Blended tanulási portfoliójukat.

'Building on the success of Scientifica, the first fully integrated Science course, this year's BETT Show saw the unveiling of a new key facility in the company's portfolio of Blended teaching and learning resources - an online test and assessment service.''

Építve a Scientifica sikerére, amely az első teljesen integrált Tudományos tanfolyam, ez év BETT Show-ján, láthattuk ahogy lehullt a lepel egy vadonatúj kulcsfontosságú segédeszközről a vállalat Blended oktatás és tanítási portfoliójában, nevezetesen a menetközbeni tesztelés és értékelés.

Talán így.

Have gun, will travel. Paladin.

(#1257) truptik


truptik
csendes tag

Egyébként az egész szövegnek egy kicsit grandiózus bullshit illatta van.

Have gun, will travel. Paladin.

(#1258) truptik válasza Gambit (#1251) üzenetére


truptik
csendes tag

Elképzelhető hogy a tanárnak nem lesz jó mert a lányommal is az a probléma hogy ha csinálok valamit akkor mindjárt azt mondja hogy nem így tanulják és a tanárnő szőrőzik. Ergo, ha az if-el, kell csinálni akkor azt be kell tenni.

Have gun, will travel. Paladin.

(#1259) L3zl13 válasza truptik (#1256) üzenetére


L3zl13
nagyúr

ez év = idei
BETT showján láthattuk = honnan jön, hogy BETT Showján és a mi?
Szó szerint BETT Show és látta, de jó volna tudni mi az a BETT Show és így nem tiszta, hogy a saw kire volnatkozik.

Aki hülye, haljon meg!

(#1260) L3zl13 válasza Gambit (#1253) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igaza is van. Mindenki tudja pl, hogy a programok istálló verziója a legjobb.

Aki hülye, haljon meg!

(#1261) corlagon válasza truptik (#1257) üzenetére


corlagon
senior tag

Egyébként az egész szövegnek egy kicsit grandiózus bullshit illatta van

Gratulálok, ezzel egy mondatba sűrítetted a marketing és PR lényegét :)

(#1262) gézu válasza keratom (#1254) üzenetére


gézu
őstag

Conditional-ban If után nincs would,itt a knew jelzi a feltételes módot és a másik tagmondatban van a would.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#1263) truptik válasza L3zl13 (#1259) üzenetére


truptik
csendes tag

BETT SHOW = Legyen BETT BEMUTATÓ
saw = legyen akkor látta vagy láthatóvá vált ahogy lehullik a lepel az új segédeszközről.

Have gun, will travel. Paladin.

(#1264) gézu válasza truptik (#1263) üzenetére


gézu
őstag

A BETT Show Európa legnagyobb oktatási kiállítása,Blended Learning and
Teaching - kevert formájú tanulási,tanítási forma,mely ötvözi az online oktatást
és a közvetlen tanár-diák kapcsolatot.
A ''saw'' alanya meg szvsz a kiállítás összes résztvevője.:F

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#1265) truptik válasza gézu (#1264) üzenetére


truptik
csendes tag

Igy is jó.

Have gun, will travel. Paladin.

(#1266) AI válasza AI (#1255) üzenetére


AI
tag

gézu, truptik és leslie, köszönöm! Egyébként igazatok van, ez egy nagyvállalat marketing-osztályának legújabb termése. Több oldalon keresztül beszélnek arról, amit 2 sorban le lehetne írni :)

42

(#1267) Gambit


Gambit
őstag

Sziasztok! Akinek van kedve, megint fordítgathatna nekem egy kicsikét, nagyon megköszönném.

1; Bárcsak ne adott volna a tanár házit!
2; Jobb lett volna, ha nem hívtál volna meg a szülinapi bulidra.
3; Szivesebben maradok otthon szombatonként, minthogy vásárolni menjek.
4; Sziveebben szívtam volna el egy cigit Péterrel, minthogy elmenjek Misivel inni.
5; Jobb lenne, ha azonnal fogyókúrázni kezdenél, mert borzalmasan nézel ki.
6; Bárcsak tudnék ízletes ételeket főzni, akkor senki sem mondaná, hogy ügyetlen vagyok.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1268) Gambit válasza Gambit (#1267) üzenetére


Gambit
őstag

Ööö, ez is holnapra kéne... ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1269) Marianna válasza Gambit (#1267) üzenetére


Marianna
csendes tag

1; If only the teacher would not have given (me) homework. vagy I wish the teacher hadn't given (me) homework.
2; It would have been better if you hadn't invited me to your birthday party.
3; I prefer staying at home on saturdays to going shopping. vagy I prefer to stay at home on saturdays rather than go shopping.
4;I would have preferred to have a cigarette with Peter rather than go to drink with Misi.
5; It would be better if you started to slim immediately because you look terrible.
6; I wish I could make delicious foods, then nobody would say I am clumsy.

Forget about the people in your past... they didn't make it to your future for a reason!

(#1270) ffodi


ffodi
veterán

Sziasztok! Van egy szöveg ami kellene nekem magyaru:D:

My question is this: Isn't your bottleneck now your RAM? Are you using a
divider to keep RAM under or at 200Mhz? What benefit do you really get from
speeding up the bus to 308?. Why not just keep the FSB at 200 and crank up
the multiplier? This confuses me about overclocking. I have read SOOOOOOOOOO
much about overclocking but have yet to do it myself, and I keep seeing
these insane FSB overclocks. Is the goal really about speeding up FSB and
then divide it so the RAM is still within the 200MHZ range (Assuming
ddr400/pc3200?) I am very curious how this works.

I anxiously await your reply sir and thank you.


Ha lefordítanátok akkor azt megköszönném

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1271) Marianna válasza ffodi (#1270) üzenetére


Marianna
csendes tag

A kérdésem ez: Nem a RAM-od miatt van az adatátvitel lassúsága? Használsz osztót hogy a RAM-odat 200 Mhz-en vagy alatta tartsd? Igazából milyen előnyökhöz jutsz azzal hogy felgyorsítod a buszt 308-ra? Miért nem tartod az FSB-t 200-on és indítod a szorzót? Ez megzavar a processzor gyorsításnál. Oooooolyan sokat olvastam a processzor gyorsításról de magamnak még nem csináltam és folyamatosan látom az őrült FSB gyorsításokat. A cél tényleg az hogy felgyorsítsuk az FSB-t és utána elosszuk úgy hogy a Ram még mindig 200 Mhz-en belül maradjon? (feltételezve ddr400/pc3200?) Nagyon kíváncsi vagyok hogyan működik.

Aggódva várom a válaszod és köszi.

Forget about the people in your past... they didn't make it to your future for a reason!

(#1272) Tangerine válasza Marianna (#1269) üzenetére


Tangerine
senior tag

Szerintem az 5-ösnél a: ''You had better...'' verziót várják.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#1273) Marianna válasza Tangerine (#1272) üzenetére


Marianna
csendes tag

Oké, akkor legyen You had better start to slim immediately because you look terrible. A magyar mondatban ''jobb lenne ha'' volt és nem ''jobban tennéd'', azért fordítottam úgy, de majd Gambit eldönti melyik kell neki.

Forget about the people in your past... they didn't make it to your future for a reason!

(#1274) _Volkovy_ válasza Marianna (#1271) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

:B

[Szerkesztve]

(#1275) Marianna válasza _Volkovy_ (#1274) üzenetére


Marianna
csendes tag

Miért írtad a :B smiley-t? :) Nagyon sok hülyeség van a fordításomban?

Forget about the people in your past... they didn't make it to your future for a reason!

(#1276) gézu válasza ffodi (#1270) üzenetére


gézu
őstag

A kérdésem:nem a RAM-od a szűk keresztmetszet? Használsz osztót arra, hogy a RAM-ot 200 Mhz-en vagy ez alatt tartsad?Milyen előnyöd származik abból,ha az FSB-t felpörgeted 308Mhz-re?Miért nem tartod az FSB-t 200Mhz-en és emeled meg a szorzót?
Emiatt össze vagyok zavarodva a túlhajtással kapcsolatban.Oly sokat olvastam a túlhajtásról,de ezt saját magamnak kell megtennem és folymatosan lesni
ezeket az elvetemült FSB órajeleket.Igazán az a cél,hogy felpörgesd az FSB-t
majd leoszd csak azért,hogy a RAM 200Mhz-en belül maradjon
(feltételezve ddr400/pc3200)?Nagyon kiváncsi vagyok,hogyan is működik ez.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#1277) Gambit válasza Marianna (#1269) üzenetére


Gambit
őstag

Nagyon nagy hálám! Szuper vagy! ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1278) Marianna válasza gézu (#1276) üzenetére


Marianna
csendes tag

Tudtam hogy bele fogsz kötni :) amúgy köszi, a legtöbb helyen igazad van, de az első mondatoddal akkor sem értek egyet. A bottleneck szó szerint tényleg szűk keresztmetszetet jelent, de hogyan függ össze a RAM és a keresztmetszet? Találtam egy oldalt ami ezt írja a bottleneck-re: The delay in transmission of data through the circuits of a computer's microprocessor or over a TCP/IP network. Szerintem az első mondatban azt kérdezi hogy nem a RAM okozza-e a delay-t.

Ja és itt volt a bottleneck: Bővebben: link

Forget about the people in your past... they didn't make it to your future for a reason!

(#1279) lorcsi válasza Marianna (#1278) üzenetére


lorcsi
veterán

Gyönyörű neved van :C :R


vajon ez hogy van angolul....:B

(#1280) Marianna válasza lorcsi (#1279) üzenetére


Marianna
csendes tag

Tényleg tetszik a nevem vagy komolyan érdekel hogy van angolul? :) Amúgy you have a nice/beautiful/wonderful/breath-taking name, választhatsz, esetleg egy mondatban az összes :P

Forget about the people in your past... they didn't make it to your future for a reason!

(#1281) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Esetleg valaki egy önéletrajz fordítást be merne vállalni? Vagy ez már pofátlanul nagy kérés lenne? :B

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1282) lorcsi válasza Marianna (#1280) üzenetére


lorcsi
veterán

nem komolyan szép a neved.....(angolul tudok annyira)...:B
volt 1 Marianna osztálytársam annyira szép volt, nagyon....:R
( de tudom nem te vagy a mailcímedben a neved :B)
I think the beautiful it's the better. :B

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1283) lorcsi válasza Marianna (#1280) üzenetére


lorcsi
veterán

csak nem ilyesztettelek meg?
YaY! :Y

(#1284) Marianna válasza lorcsi (#1283) üzenetére


Marianna
csendes tag

Nem, dehogy,csak meglepődtem.... vagy van rá okom hogy féljek tőled? :)

Forget about the people in your past... they didn't make it to your future for a reason!

(#1285) lorcsi válasza Marianna (#1284) üzenetére


lorcsi
veterán

miért lenne :F

(#1286) Marianna válasza lorcsi (#1285) üzenetére


Marianna
csendes tag

Én is ezt kérdezem, nem értem miért gondoltad hogy megijedtem :)

Forget about the people in your past... they didn't make it to your future for a reason!

(#1287) lorcsi válasza Marianna (#1286) üzenetére


lorcsi
veterán

későn válaszoltál :)
hirtelen eltűntél

(#1288) gézu válasza Marianna (#1278) üzenetére


gézu
őstag

Ne vedd belekötésnek:B,egyébként hasznos dolognak tartom,ha ütköztetjük
a véleményeket,hiszen senki nem tud tökéletesen,meg mindenki hibázhat.
Szerintem az mindenki hasznára válik,ha közösen keressük és találjuk meg a legjobb megoldást.:)

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#1289) Marianna válasza gézu (#1288) üzenetére


Marianna
csendes tag

Teljesen pozitívan értettem a belekötést, bocs ha kicsit hülyén fogalmaztam :) megnézted a bottleneck-et?

Forget about the people in your past... they didn't make it to your future for a reason!

(#1290) gézu válasza Marianna (#1289) üzenetére


gézu
őstag

Szerintem itt egyszerűen arra utal a levél írója,hogy a gép összműködésének
a szűk keresztmetszete a ram...mint amikor egy gépben minden alkatrész nagyobb teljesítményre lenne képes,de a lassú RAM visszafogja a teljesítményt.
Szerintem...;)

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#1291) ffodi válasza Marianna (#1271) üzenetére


ffodi
veterán

Köszi szépen!

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1292) ffodi válasza gézu (#1276) üzenetére


ffodi
veterán

Neked is köszi szépen! :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1293) ffodi válasza gézu (#1276) üzenetére


ffodi
veterán

Akkor itt lenne a válasz magyarul amit megköszönném ha angolra lefordítaná valaki!:

Bizonyos szempontból a RAM a szűk keresztmetszet. A biosban osztom le a RAM-okat (5:4 arányban). Azért használom 308-as fsb-n mert 9-es szorzóval így jön ki a 2775 MHz.És a ramot azért osztom le mert a 616 MHz-et nem bírja. és ha 5:4 arányban leosztom akkor 492 MHz lesz, amit még bír. Azért nem tartom 200-on az fsb-t, mert a ''sima'' Athlon 64-eknél nem lehet felfele állítani a szorzót, csak lefelé. A szorzót Athlon 64 Fx-eknél lehet felfelé állítani. Remélem segítettem.

[Szerkesztve]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1294) Csepy válasza ffodi (#1293) üzenetére


Csepy
senior tag

In certain aspect the RAM is the bottleneck. I divide the RAM multiplier in the BIOS(in a 5 to 4 ratio). I use the FSB value of 308 because together with the mutiplier 9 it gives 2775MHz. I divide the RAM ratio because the RAM cannot cope with 616 MHz of speed whilst with the division of 5/4 ratio will set it to 492MHz, on which it runs perfectly. The reason I do not keep the FSB on 200 is that you canot rise the multiplier on a ''normal'' A64, only lower it. You can only rise the multiplier of an A64 FX processor. I hpoe I could help.


Csak egy nagyon durva fordtás, de a célnak megfelel.

Regards: Csepy
[kép]

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#1295) ffodi válasza Csepy (#1294) üzenetére


ffodi
veterán

Köszi szépen!!

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1296) keratom


keratom
tag

Lehet, hogy le fogtok b@szni, hogy itt hülyéskedek, de ezt most hallottam és sztem nagyon jó. Szóval sztetek ez mi:
I also you not good also you not
és ez:
One hut bitch come
Szóval tudjátok?;)
Persze az is lehet, hogy ezek már qrvára régiek csak most jutottak el hozzám


[Szerkesztve]

(#1297) balage000


balage000
csendes tag

Sziasztok!

Valaki segítsen lefordítani az alábbi szöveget. Köszönöm


We are a technology company group with two business divisions: Factory Automation Steel and Printing and Factory Automation PlasticsThe focus of our Factory Automation Steel and Printing business unit is on Machine Vision systems, control systems and new technologies in the field of quality assurement systems.The business unit Factory Automation Plastics is a leading supplier of automated handling systems (robotics) for plastic injection molding machines.We regard ourselves as a close partner of the manufacturing industry and provide integrated and innovative automation solutions that can meet the requirements of increased production speeds, greater unit flexibility, and improved quality.We focus our efforts on growing automation markets especially on the segments: control systems, machine vision, quality assurance systems and robotics.Important pillars of our corporate strategy are the improvement of our global market reach, acceleration of innovation projects, the improvement of our market position by means of acquisitions and strategic co-operations and the increasing utilization of synergy potentials resulting from our product portfolio.

(#1298) Totyi


Totyi
őstag

Sziasztok.
All 4 life products are manufactured from the highest quality natural raw materials.Manufacturing takes place under the most stringent conditions in accordance with good manufacturing practices to ensure you have purchased the highest quality food supplement available.Keep out of the reach of children.Keep tightly closed ina a cool dry place.


Ez mit jelent?

(#1299) bcs válasza Totyi (#1298) üzenetére


bcs
aktív tag

a legjobb minőségű alapanyogokból készült, a legnagyobb szakértelemmel, hogy biztosan a legjobb minőségűt kapd (bla-bla). gyerekek elől, hűvős, száraz zárt helyen kell tartani.

(#1300) Bero


Bero
aktív tag

Hali mindenkinek!

Nagyon hálás lennék ha ezt nekem valki lefordítaná, esetleg elküldené a mélcímemre. Ez a Maroon 5 együttes Secret című száma. Előre is kösz!

Watch the sunrise
Say your goodbyes
Off we go
Some conversation
No contemplation
Hit the road

Car overheats
Jump out of my seat
On the side of the highway baby
Our road is long
Your hold is strong
Please don't ever let go Oh No

I know I don't know you
But I want you so bad
Everyone has a secret
But can they keep it
Oh No they can't

Driving fast now
Don't think I know how to go slow
Where you at now
I feel around
There you are

Cool these engines
Calm these jets
I ask you how hot can it get
And as you wipe of beads of sweat
Slowly you say, I'm not there yet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.