Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) kíváncsi válasza umiki (#548) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Hi all!

nagyon köszönöm a helpet :)
Itt egy hosszabb szövegrész de szerintem Fokukac megterulesi rataja az igazi :)

Businesses have had more than an 85% return rate for this service after having customers participate in this type of promotion. These return customers come back on a regular basis for maintenance tans A these... azt tudom mit jelent csak a szövegkörnyezet miatt szúrtam be :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#552) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

erre mit mondtok ? We have clients that charge as little as € 15 for face/neck and as much as € 40 for the same, € 20 -
€ 75 for an upper body, and € 30 - € 110 for full body.

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#553) kíváncsi válasza kíváncsi (#552) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Besides the convenience of it, plain and simple, the alternative — exposure to the sun / UV rays is dangerous!

Amelett, hogy ez kényelmes, egyszerű ... :F

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#554) kíváncsi válasza kíváncsi (#553) üzenetére


kíváncsi
senior tag

It was listed with the FDA in 1973. Egyszerre jelent meg... :F

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#555) kíváncsi válasza kíváncsi (#554) üzenetére


kíváncsi
senior tag

It does not need a person's melanocytes to be in working order

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#556) kíváncsi válasza kíváncsi (#555) üzenetére


kíváncsi
senior tag

na még egy utolsó mára :) Have a date, a party or just want to go sleeveless?

Ha egy moderátor aki olvassa ezt a témát és úgy gondolja, hogy én azért írogatok ide csak, hogy növeljem a hsz-im számát akkor az nyugodtan szíjja le az itt írott hsz.im 2*-sét az összesből :)

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#557) kíváncsi válasza kíváncsi (#556) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Get the bronzed, sexy look all of Hollywood is sporting :U

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#558) kem


kem
addikt

Ez mit jelent? fontos lenne!
List of Pentium 4 motherboards that interfere with CNPS7000(A/B)
...ezt mi: interfere:F

Köszi!

(#559) Gambit válasza kem (#558) üzenetére


Gambit
őstag

Szerintem interfere = beavatkozni

Szerk: Ezesetben talán együttműködni?

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#560) kem válasza Gambit (#559) üzenetére


kem
addikt

Szerintem inkább eltérni.
Az interferencia szinonímája eltérés nem?!
Elég bizonytalan vagyok.

Köszi!

(#561) jakobkacsa válasza kem (#558) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

ez esetben az osszeakadast jelenti
(vagyis olyan P4 lapok listaja, amik nem fernek ossze a Zalmannal)

Dyslexia for cure found!

(#562) kem válasza jakobkacsa (#561) üzenetére


kem
addikt

Köszi:))
Akkor minden ok:DD

Köszi!

(#563) jakobkacsa válasza kíváncsi (#557) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

ezt a mondat pedig tokeletesen ertelmetlen, 2 ige van benne...

ha a ''look'' es az ''all'' kozott vesszo/pont/pontosvesszo lenne, akkor rendben, bar nem sok ertelmet latom akkor sem:
Szerezd meg a napbarnitott, szexi kinezetet; egesz Hollywood sportol (marmint most eppen) :F



szerk: #555: ez sem helyes mondat, mert felszolitassal kezdodik, aztan kerdes lesz a vege, de ha nagyon akarom, es egy ruhareklamrol van szo, akkor:

Randira mesz, vagy partyzni, vagy egyszeruen csak ujjatlanban akarsz lenni?
(es akkor ez egy ujjatlan polo/bluz reklamja lehet, amit minden alkalomra ajanlanak)

[Szerkesztve]

Dyslexia for cure found!

(#564) jakobkacsa


jakobkacsa
senior tag

ehh, ha mar egyszer idetevedtem:

''We have clients that charge as little as € 15 for face/neck and as much as € 40 for the same, € 20 -
€ 75 for an upper body, and € 30 - € 110 for full body''
=
Nehany uzletfelunk alig €15-t, masok €40-t kernek arc/nyak [nemtom, mondjuk pakolasert???], €20-€75 kozott a felsotestert, €30-110 kozott az alsotestert.
[es itt a nagy arkulonbsegen vana hangsuly, ha jol ertem]


''Besides the convenience of it, plain and simple, the alternative — exposure to the sun / UV rays is dangerous!''
=
A kenyelmessege mellett, tisztan es egyszeruen, AZ alternativa [marmint a szoban forgo valami a napsutesre] -- a nap- es UV-sugarak veszelyesek! [pontosabban a nap-es UV-sugaraknak kiteve lenni veszelyes]''
[bar ez sem egy ertelmes mondat, mert ebben meg nincs ige, csak a mellekmondatban - ki a fene irta ezt a szoveget egyaltalan???]


''It does not need a person's melanocytes to be in working order''
=
Nincs szuksege egy ember melanocitaira [melanintermelo hamsejtjeire] ahhoz, hogy mukodokepes legyen [akamirol is legyen szo, valamilyen eszkoz, vagy modszer]

itt a []-es reszek mindenhol sajat megjegyzesek


Btw. mit is csinalsz te, valamilyen kozmetikai iparagban dolgozol?

Dyslexia for cure found!

(#565) jakobkacsa


jakobkacsa
senior tag

kíváncsi:

visszaolvastam #500-#550, telleg valami barnito izerol van szo, akkor ezek szerint meg jol is forditottam :DDD

Dyslexia for cure found!

(#566) jakobkacsa


jakobkacsa
senior tag

ehh, en vagyok teljesen marha, sorry, faradt vagyok
most hogy egy ora elteltevel visszaneztem ide, #556 valojaban teljesen egyertelmu:
=
Szerezd meg azt a napbarnitott, szexi kinezetet, amivel egesz Hollywood felvag [ugymint pavaskodik, enyhe rosszindulattal ;], vagy mondj egy jobb szinonimat - ehhez mar telleg keso van]

miert is nem alszom mar? csak irkalok hulyesegeket...

Dyslexia for cure found!

(#567) kíváncsi válasza jakobkacsa (#566) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Hi all!

júj de jó, hogy erre jártál :DD remélem jössz még errre

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#568) kíváncsi válasza jakobkacsa (#566) üzenetére


kíváncsi
senior tag

különben ez tényleg ilyen barnítós cucc :)
erre van valami ötleted :F It was listed with the FDA in 1973

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#569) gézu válasza kíváncsi (#526) üzenetére


gézu
őstag

It will create quite a buzz in your facility!
Az nagy felfordulást/izgalmat fog okozni a létesítményében,cégében.

#534
Some businesses merely put up some in-facility signs, others advertise...
Néhány üzlet/cég alig néhány létesítményen belüli táblát/jelet helyez
ki,míg mások reklámoznak...

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#570) umiki válasza kíváncsi (#555) üzenetére


umiki
tag

Nincs szüksége az egyén melanocytáinak közreműködésére. (szabad ford.)

(#571) umiki válasza kíváncsi (#554) üzenetére


umiki
tag

Gondolom: 1973-ban került fel az FDA listájára. (Az FDA 1973-ban engedélyezte. Az Food and Drug Administration - ez a szervezet vizsgálja és engedélyezi a hatóanyagokat, élelmiszereket stb az USA-ban)

(#572) umiki válasza kíváncsi (#556) üzenetére


umiki
tag

Randira, partyra, vagy csak egyszerűen, ha ujjatlant akarsz viselni.

(#573) kíváncsi válasza umiki (#572) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Nagyon szépen köszönöm :)

''It is important to avoid oily salt scrubs'' FOntos, hogy kerüljök az olajos, sós hatású dörzsiket :F

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#574) kíváncsi válasza kíváncsi (#573) üzenetére


kíváncsi
senior tag

. Shaving after will take off some of your tan,
so shave before. The same goes for waxing!
a waxing koozmetikában mit jelenhet gondolom nem vaxolást :D vagy de :F a többi részét értem.

na még egy bónusz :) under my arms should I remove any deodorant?
If you want your arm pits tanned, then Yes. Most people don’t tan their arm pits, but if you do, remove your deodorant and wait a few hours after your tan to reapply deodora

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#575) kíváncsi válasza kíváncsi (#574) üzenetére


kíváncsi
senior tag

na még egy nagyon utolsó :U ''Skin reactions can happen when sunlight interacts with certain chemicals or medications. Certain antibiotics, colognes and perfumes can cause irritation or cause your skin to become sensitive to the sun. ''

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#576) umiki válasza kíváncsi (#574) üzenetére


umiki
tag

Gyantázás

El kell-e távolítanom a dezodoromat?

Ha a hónalját is barnítattni szeretné, akkor igen. A legtöbb ember nem barnítattja a hónalját, de ha ön igen, akkor távolítsa el a dezodorát és a barnítás után várjon pár órát, mielőtt újra használja.

(#577) kíváncsi válasza kíváncsi (#574) üzenetére


kíváncsi
senior tag

UVA 315 to 400 nm az nm ugye nanométer:F :)

99% of the sun's UV radiation at sea level is UVA

99%-a a nap UV sugárzásnak a tengerszinten az UVA :F

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#578) gézu válasza kíváncsi (#575) üzenetére


gézu
őstag

Bőr irritáció keletkezhet,amikor a napfény kölcsönhatásba lép egyes kémiai
és gyógyszer anyagokkal.Egyes antibiotikumok,kölnik és parfümök
irritációt okozhatnak vagy okozhatják azt,hogy a bőr érzékennyé válik
a napfényre.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#579) gozso


gozso
senior tag

he who can does, he who cannot teaches (G.B. Show):C

[Szerkesztve]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#580) umiki válasza kíváncsi (#577) üzenetére


umiki
tag

Igen

Tengerszinten a nap UV sugárzásának 99% UVA.

(#581) chop


chop
őstag

nemtom volt-e mar:
One hut one Kate catch came!
Hole one a wait say?

hirtelen ezek jutnak eszembe:)

(#582) kíváncsi válasza umiki (#580) üzenetére


kíváncsi
senior tag

thx :)

vicces mondat bár biztos voltak :) Sir wanna you come on.
This no all! :)
If you war you wanna fun :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#583) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all! It does something psychologically for the customer; because it makes them feel like they are in control as they can see everything that is happening.

csak a because előtti érdekelne előre is thx!


szerk. :
They need a mirror they can get up close to. Szükségük van egy tükörre, hogy közelebbről megnézzék:F

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#584) kíváncsi válasza kíváncsi (#583) üzenetére


kíváncsi
senior tag

re :)

When performed correctly, most clients liken a Tan session to a relaxing, pampering, and uplifting experience. This easily invites standing appointments

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#585) gézu válasza kíváncsi (#584) üzenetére


gézu
őstag

Amikor a kezelés rendben befejeződik,az ügyfelek a barnítást pihentető, kényeztető és felemelő érzéshez hasonlítják.Magyarosan ilyennek érzik,
tapasztalják.
This easily invites standing appointments.Ez könnyen hív állandó találkozókra.
Ha ez az előzőhöz tartozik,akkor :Ez könnyen csábít további,rendszeres kezelésekre.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#586) umiki válasza kíváncsi (#583) üzenetére


umiki
tag

Akkor gondolom a második idézett részre hivatkozik az első?

Szükségük van egy tükörre amiben láthatják magukat (ebben nem vagyok biztos, hogy jól fordítottam), ennek pszichológiai hatása van a vásárlóra (szabad ford.: ez tudat alatt úgy hat az ügyfélre, hogy); mivel mindent látnak ami történik, ezért úgy érzik, hogy ők irányítanak (ők irányítják a folyamatot).


[Szerkesztve]

(#587) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

umiki, gézu thx :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#588) ALI_G


ALI_G
veterán

ez egy jó topic :C
még nem láttam eddig

(#589) divot


divot
veterán

Nagyon nagy segítséget kérnék valakitől. Van itt ez az oldal: Bővebben: link, ami nekem kínai, viszont fontos lenne tudni, hogy tényleg gyárilag olyan ratyi a felvétel iPoddal, mint azt tapasztalom, vagy csak nálam rossz.
Ha valaki összefoglalná a lényeget, annak fizetek egy búzasört a következő PH! talin. :)

(#590) lao ce válasza divot (#589) üzenetére


lao ce
aktív tag

roviden szar.

nagyjabol forditva, cimszavakban, bekezdesek megjelolve ha valamelyik jobban erdekel esetleg.

Core functionality
amint a belkinnek a hangrogzitoje a griffin italkja is csak a 3Gipodokkal mukodik es nem fog menni sem a korabbi ipodokkal sem a ipod minivel

Recording Performance
(our review)
mikor teszteltek a Voice Recoreder-t akkor kiveseztek az automatikus felvevoreszt es kepessegeit az ipodnak, most nem szuttyognek ezzel mert semmi nem valtozott tavaly okt ota. harom cuccot neztek amik mint p&p, ua a voice memo kepernyo jelentkezik be csatlakozaskor egy bazi idozitovel es gombokkal (felvetel es cancel), es a menurendszer egyszeru
(the primary)
az elsodlegesen szar dolog az apple rendszer programban van es nem a ipod hardvereben: mono 8 khz wav formatumu hangrogzites. ez korlatozza mindegyik felvevo felh. teruletet csak szovegrogzitore. a kovacs meg egy komcsi. bocs, csak vicceltem. szoval, nem szamit milyen fasza a mikrofon vagy barmi mas amit bedugsz, a felvetel minosege mindig szar lesz es mivel wave formatumu ezert mertektelenul sok helyet foglal el a hdd-n. abban remenykedik a cikkiro hogy majd az apple elojon kesobb egy mp3 magas bitrataju rogzitovel kesobb az apple a rendszerprogramban az ipodhoz, az italk meg csak beszedrogzito marad.
(with that said)
el voltak keveredve milyen dogos az italk felveteli teljesitmenye mert automata gain kontrol (jelszint kiegyenlito) van benne, ami k. fontos.
(gain control)
a bemeneti auto szintszabalyozas hianya szignifikans de megbocsathato volt a belkinek elsogeneracios hangrogzito cuccaiban es habar az UMA tartalmazza a felhasznalo altal allithato haromfokozatu szintszabalyzo kapcsolot (a tobbszinu led kijelzot ami segit az embereknek a helyes szintet kivalasztani), de a griffin egyszerubben megcsinalta ezt a dolgot mivel automatikusan megy az allitas, de azert talaltunk egyetlen helyzetet amikor az UMA uberebb: ha magas bemeneti erzekenysegre allitjuk es 30 feetrol pofazunk a mikibe.
(in short)
rovidtol kozepes tavolsagu fevetelnel az italk konnyebben kezelheto es jobb minosegu. a masikkal tokolni kell hogy jo legyen, de akkor jo lesz tenyleg.
(its also)
az italk beepitet mikrofonja kicsit jobb mint a belkinnek. kristaly tisztan szol a cuccos ha emberi szovegrol van szo, nincs hatterzaj. ez azert megno 30 feet korul, de ertheto marad a duma. 40 feet korul mar nehez elvalasztani a zajt a dumatol. ehhez a fajta felvetelhez mar hasznalni kell egy normal mikit.

the good:
jo minosegu felvetel auto szabalyzas beleertve a belso kulso be kimeneti lehetosegeket egyetlen olcso cuccban
the bad
a hangszoro kimenet epphogy elfogadhato, a 8 khz-es mono mintaveteli frekvencia limitacioja az ipodnak korlatozza a felhasznalasi teruletet egy csomo felhasznalonak.

kb ennyi van a felvetelrol.

nicht kompot

(#591) benyo


benyo
tag

I f@ck the corner of your mouth, my dear Alexander!
tükörfordítás?:D

HAÉRTMIGO

(#592) divot válasza lao ce (#590) üzenetére


divot
veterán

Köszönöm!
Hát ezt hamarabb kellett volna elolvasnom, és akkor nem lennék szegényebb 10K-vel. :(

(#593) lao ce válasza divot (#592) üzenetére


lao ce
aktív tag

hat, azt irja hogyha szoveget akarsz vele rogziteni arra jo... szoval lehet azert elalvas elott a titkos regenyed sorait diktalni bele, nem?

nicht kompot

(#594) divot válasza lao ce (#593) üzenetére


divot
veterán

Szó-szó, így is elég vacak a minősége. A 18ezer forintos Diva 100*jobb ezen a téren. :(
Szétnézek az apple oldalán, hátha kiadtak már valami frissítést esetleg. Bár nem nagyon hiszem. :((

(#595) kíváncsi válasza lao ce (#593) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Haj lao ce! :)

HA itt vagy segítenél nekem ebben? :
4) Keep the people at your salon tan, it’s great advertisement!
5) BE TAN YOURSELF!
6) One of the most successful ways to advertise to customers about this new and amazing system is to offer ''A Tan Facial''. This is a amazing opportunity to talk to your customers about skin care (if that applies) or other products or services you offer, then for a small first-time trial fee
(€ 7-€ 10) you can Airbrush Tan their face and neck with Aruba Tan and let them experience the results first hand.

Értem őket csak magyarra lefordítani gáz :)

Tényleg mit dolgozol ha szabad tudni? :)

szerk még egy pici :) aki tud segíthet :)

7,Consider a local Newspaper ad. Pricey, but typically effective.
8) Consider a local Radio ad. Again, pricey, but typically effective.
9) Consider local mailer coupon books or flyers that are mailed out with ads in them, these can be done cheaper than newspaper or radio advertising. Most allow you to choose the specific neighborhoods they go into so you can target the areas within a few miles of your business.
10) Have business cards and pamphlets printed and put them on display at your business.
11) If you know any teens, give coupons out around prom or formal time for 1/2 price tans, because a few girls with tans equals lots of jealous non-tan people who’ll book tan appointments! Consider advertising in school papers.
12) Get a new business story with photo in your local newspaper. Simply contact your local paper — this is easy and free! Many businesses call their local news station to do a feature story on this exciting new service


[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#596) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Valaki help! plz :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#597) lao ce válasza kíváncsi (#595) üzenetére


lao ce
aktív tag

hello kedves kivancsi.
lao ce vagyok itt, kerlek... a tobbi nem ide tartozik.

nicht kompot

(#598) Marianna válasza kíváncsi (#595) üzenetére


Marianna
csendes tag

Tartsd az embereket lebarnulva a szalonodban (nem annyira pontos, de magyarul jobban hangzik így: A szalonodban lévő emberek mindig legyenek szép barnák), ez egy nagyszerű reklám.
Te magad is legyél barna!
Az egyik legsikeresebb módja hogy reklámozd a vendégeidnek ezt az új és csodálatos rendszert egy „Barnító arcápolás” felajánlása. Ez egy elképesztő lehetőség arra hogy beszélhess a vendégeiddel a bőr védelméről vagy egyéb termékekről vagy szolgáltatásokról amiket kínálsz, ezután egy alacsony, első alkalmi próba díjért lebarníthatod az arcukat és nyakukat és engedd hogy első kézből tapasztalják az eredményt.



Forget about the people in your past... they didn't make it to your future for a reason!

(#599) kíváncsi válasza lao ce (#597) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Sry ha megbántottalak javíttatom egy Moderátorral...

Nem tudsz segíteni a fordításban:F

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#600) kíváncsi válasza Marianna (#598) üzenetére


kíváncsi
senior tag

thx :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.