Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) cekkk válasza Tamoo (#21949) üzenetére


cekkk
veterán

De látod itt a lehetőség, hogy tesztelj, és hogy a te rendszereden ad-e hozzá annyit a hd hang, hogy megérje-e neked vagy ne :DDD :DDD

(#21952) Tamoo válasza cekkk (#21951) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Bízom benne, hogy a héten már sikerül megnéznem azt az egyetlen egy darab HD filmemet. :DDD valszeg ennyiben ki is merül a tesztelés amennyi időm van mostanában.

(#21953) Garyka


Garyka
tag

Tudtok segíteni távirányító ügyben? :R

(#21954) sb válasza #75912448 (#21942) üzenetére


sb
veterán

Kéne. :)
De az vicces, hogy már megint jönnek a DVI or HDMI + VGA lapok.
A tökért nem lehet 2013-ban rátenni két darab digitális kimenetet? Intelnél sincs az olcsóbb lapokon, de a drágábbakon igen. AMD-nél viszont eddig is vadászni kellett rá és lehet, hogy ez most sem változik.

(#21955) dane válasza slashing (#21941) üzenetére


dane
senior tag

Szia,

minden be van lőve pontosan így ahogy leírtad kivétel a jelszó és user. Azt nem adtam meg.
Mint mondtam ezek működnek: Teljes remote, now playing. A movies, music, tv shows menü viszont teljesen üres, no items found üzenet van csak benne.

(#21956) cekkk válasza dane (#21955) üzenetére


cekkk
veterán

Nem lehet, hogy a XBMCben is üres a médiatárad, és csak a elérési útvonalakat vetted fel, valamint a zenéknél sincs benne a médiatárban semmit? :B

(#21957) Patice válasza sb (#21954) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mert akkor a HTPC-nek való alaplapok megölnék a piac többi szereplőjét, amiben valószínűleg, akár közvetetten van érdekeltsége ugyan annak az alaplapgyártónak is. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21958) dane válasza cekkk (#21956) üzenetére


dane
senior tag

Ez jó kérdés. Megadtam egy elérési utat, hogy hol vannak a filmjeim. Behúzta megának, leszedte a port.hu-ról az infókat, minden szép és jó :) Lehet hogy nem része a média tárnak?

(#21959) cekkk válasza dane (#21958) üzenetére


cekkk
veterán

Van egy olyan menüpont, hogy filmek ezen áll amikor a xbmc betölt. na most ha itt nyomsz egy "entert" és kiadja a filmeket, akkor elméletileg benne vannak. De ha a fáljok között találod meg csak őket akkor nem.

(#21960) dane válasza cekkk (#21959) üzenetére


dane
senior tag

Igen megjelenik a filmek alatt szépen, a sorozatok és a zenék is a megejelő helyen. File módot nem használok. Szépen frissíti is a média tárat ha új tartalmat teszek a mappába.

[ Szerkesztve ]

(#21961) slashing válasza dane (#21960) üzenetére


slashing
senior tag

A webkiszolgáló alatt: XBMC távoli vezérlehetősége http-n, be van kapcsolva? Mert elvileg ez jeleníti meg a tarlmat a különböző eszközökön.

(#21962) dane válasza slashing (#21961) üzenetére


dane
senior tag

Igen be van kapcsolva, enélkül nem is menne a remote.

(#21963) slashing válasza dane (#21962) üzenetére


slashing
senior tag

hát gőzöm sincs akkor hogy mivan, egyvalamire tudok gondolni még de ez akkor hülyeség hogy ilyet tuti nem követsz el. Miszerint Nas-on vannak a tartalmak, onnan húzza be a képeket mindent de az nincs bekapcsolva. :DDD Ilyen esetben el tudom képzelni hogy nem jeleníti meg a képeket képeket bár ebben az esetben is kéne látni minimum szövegesen a tartlmat.

Egyéb random ötlet:

újratelepíteni az applikációt ha ez sem segít akkor az xbmc-t is
új ip címet rendelni az xbmc-s géphez és azzal is megpróbálni, ne adj isten másik portot megadni neki, lehet összeakad valamivel
kipróbálni hogy valóban működik-e a webkiszolgáló: böngészőbe beírni az xbmc-s gép ip címét és a portot Pl: 192.168.1.101:80 (nálam így van) ha nem jön be semmi akkor tuti valami gubanc van ott.(csak akkor jön be az oldal ha fut az xbmc!! és ez érvényes arra is hogy csak akkor látsz tartalmat az eszközön ha fut az xbmc a htpc-n vagy sima számítógépen)
tűzfal kikapcsolása, ha routeren is van akkor ott is, routeren port engedélyezés port forward

más nem jut eszembe

[ Szerkesztve ]

(#21964) dane válasza slashing (#21963) üzenetére


dane
senior tag

ok, ezeket végig játszom :) gyanus hogy valamelyik portot zárja a win 2008 server csodatűzfala.
Amúgy ezt látom a home screenen a tv-n:

Szal gondolom a libraryval minden ok...

[ Szerkesztve ]

(#21965) dane


dane
senior tag

Működik... :) boldogság van :)

Megoldás:
80-as portról átettem a 8888-ra
megnyitottam a portot a Windows 2008 Serveren
adtam usert és pass-t

:) tökéletes köszi a helpet mindenkinek...

(#21966) #75912448 válasza sb (#21954) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez lesz a mi lapunk :) : ASRock KA5200-ITX mit AMD A6-5200 (Kabini) Ott van mindkét kimenet. Szvsz a 4cm-es zajkeltő helyére pedig szükség esetén mehet egy hangtalan 9cm körüli venti. USB és S3 kimenettel is rendesen ellátták.

[ Szerkesztve ]

(#21967) slashing válasza #75912448 (#21966) üzenetére


slashing
senior tag

nincs most kedvem utánaolvasni, túl sok újdonság van mostanában pc oldalról, szóval mi is ez a Kabini és miért hallom egyre gyakrabban hogy ez nagyon jó lesz nah meg akkor jöhet majd megint egy vita hogy haswell vagy kabini?

(#21968) #75912448 válasza slashing (#21967) üzenetére


#75912448
törölt tag

Röviden a legnagyobb Kabini (A6-5200): 4x2ghz cpu, HD8400 IGP hivatalos 3D és 4k support, 25w TDP, Sata3 és USB3.0. Szóval HTPC-re termett, én kipróbálok vele egy passzív gépet és meglátjuk marad-e :)

szerk: Haswell vagy Kabini? Szvsz előzetes infók alapján ízlés vagy ár kérdése lesz. Eddig egy HQV tesztet láttam Haswell-ről, ez még kevés infó, de látván az AMD előrébb tart.

[ Szerkesztve ]

(#21969) slashing válasza #75912448 (#21968) üzenetére


slashing
senior tag

ez tényleg nagyon jól hangzik :K

(#21970) F34R válasza #75912448 (#21968) üzenetére


F34R
nagyúr

A H-s mobil haswell ami az Iris pro 5200-t tartalmazza az erosebb a 7660d-nel 10-15 % -al [link]. viszont ~400 usd :DDD ezek a kabinis dolgok kevesebb cu-t tartalmaznak mint a deskoposok es alacsonyabb orajelen is jarnak. azert kivancsi leszek az elso tesztre ahok az eloddel hasonlitjak ossze,

(#21971) #75912448 válasza F34R (#21970) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyelőre szép ára van :) , de nekünk nem is az erő lesz lányeges, hanem a képminőség. Bár kétségtelen, hogy renderer és egyéb erőforrás igényes alkalmazásokhoz - mint pl interpolálás - kellhet nagyobb számítási kapacitás. Aki "csak" XBMC-zik majd szimpátia és vagy ár, esetleg felszereltség alapján dönthet a kettő közül. Szvsz képminőségben látható eltérés nem lesz, vagy elhanyagolható.

(#21972) szabi__memo válasza #75912448 (#21968) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

4K csak 24p-vel, ha jol sejtem, ugye?
Nem mintha jelenleg szamitana, vagy a tobbi jobb lenne, de lehet 1-2 even belul szamit es akkor ez nem feltetlenul lesz nyero.

(#21973) Patice


Patice
Topikgazda

regger, láttad a mini-itx topikban a linkelt Asus AX-S thin mini-ITX Kabini lapot? :DDD :C

Két HDMI kimenet... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21974) #75912448 válasza Patice (#21973) üzenetére


#75912448
törölt tag

(#21972) szabi__memo

Ezt nem tudom, de nem ma lesz 4k tévém úgy hiszem :)

(#21973) Patice

De ebben "csak" A4-5000 van, amiről itt egy teszt. Egyébként ha működik külön a kép és a hang, az nagyon jó hír.

(#21975) Patice válasza #75912448 (#21974) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem sokkal rosszabb egy A4-5300-as Trinity-nél proci erőben. És az előző 15W a Trinity meg 65W.

Azért nem mindegy. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21976) slashing


slashing
senior tag

Hát én a 4K-ra abszolút nem készülnék semmilyen szinten, persze ha a hardver elég erős hozzá nem bánom de nem magyar ember pénztárcájához lesz az szabva még legalább 3-4 évig és még akkor sem nagyon lesz hozzá tartalom. A 4k elterjedéséhez meg önmagában nem elég az hogy legyen hozzá egy megjelenítő ami kvázi még csak prototípus állapotban van, kell hozzá még egy adathordozó is mert a blu-ray szerintem kevés hozzá, aztán kell hozzá még tartalom is. Kíváncsi lennék arra is hogy egy 4k megjelenítőn hogy néz ki egy full HD felskálázva, nem biztos hogy az olyan jól fog kinézni főleg nem az optimális távolságból nézve.

Szerintem lassítani kéne az egész dolgon mert ami az elmúlt 5-10 évben volt tv és képmegjelenítés fronton az valami hihetetlen kaotikus katyvasz lett. Kezdve a mindenféle aspect ratioval a képfrissítésen át az adathordozókon keresztül, egészen a Smart hülyeségekig, közben meg a plazma mint megjelítő elsüllyed a foltos led háttérvilágítás mellett. Az egész olyan mintha mindig csak a hasukra ütnének aztán majd lesz valami a szerencsétlen user meg próbáljon összetákolni egy rendszer hozzá.

Vezessék be a 4K aztán álljanak is meg ott vagy 10 évig de még a 4k el se indult de egyesek már 8k-t akarnak, nonszensz ez az egész.

Tudom kell a fejlődés de basszus nálunk még csak nem is HD a tv adás egy újonnan megjelent blu ray film meg az átlagfizetés 5-10% között van.

Úgy le vagyunk még maradva a HD-től is mint a japán mágnes vasúttól a máv járatok.

(#21977) #75912448 válasza Patice (#21975) üzenetére


#75912448
törölt tag

Te is gondolkodsz egy kabini megoldásban? :)

(#21978) szabi__memo válasza Patice (#21975) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez komoly? :o

slashing:
4K most tavolinak tunik, de mivel mar ma is van eleg elerheto aron (persze meg nem itthon) en egyaltalan nem csodalkoznek ha ez is berobbanna mint a 3d es kb jovore, legkesobb '15-ben a tobbseguk az lenne.
Sosem fognak megallni, ha baromira nincs ra szukseged akkor is eroltetik, hogy ujabbnal ujabb lejatszot, hangrendszert, tv-t es videoforrast vegyel...

(#21979) sb válasza #75912448 (#21966) üzenetére


sb
veterán

Nem rossz. :)
Na már csak a házat kéne kitalálnom mi legyen. Ha nem kellene 3x3.5" HDD akkor még a Feel 202 is maradhatna. Ez kb. ugyanott lesz fogyasztásban mint az Ion-om. Csak 3-4x gyorsabb. :D

(#21980) Patice válasza #75912448 (#21977) üzenetére


Patice
Topikgazda

Csak ötletelgetek.. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21981) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Asrock IMB180

[ Szerkesztve ]

(#21982) F34R válasza Patice (#21975) üzenetére


F34R
nagyúr

?? jah csak ez mobil az meg desktop, a kettot ne keverjuk, azt az 50w-t meg csak teljesitmenycsokkenessel lehet ledolgozni.

(#21983) DanielK


DanielK
addikt

Esetleg egy apple tv is lehet már alternatíva... (akár az új 1080p-s is)!
[link]

Teszteltem, eddig csak sorozatokon (SD és 720p) és teljesen jól vitte.
(Mac mini wifin, az apple tv etherneten volt és egy ilyen reouterem van.)

Gondoltam megosztom, mint érdekesség.

Illetve ha a filmeket is viszi (720p-1080p), akkor a kitalált htpc-t a család egy másik tagjának adom. :D

(#21984) Patice válasza F34R (#21982) üzenetére


Patice
Topikgazda

Még ha mobil proci is, a tesztek alapján nem sokban marad le az asztali társától. A fogyasztás számomra fontos, még ha az teljesítménycsökkentéssel is jár. Nem akarok videókat vágni azon a gépen, amire szánom. Csak egy médialejátszót kell kiváltania. :))

Az alaplap meg beszerelhető bármilyen mini-ITX kompatibilis házba.

Nekem ez a lényeg.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21985) F34R válasza Patice (#21984) üzenetére


F34R
nagyúr

sima medialejatszot egy Brazos is kivaltja tokeletesen, en mar csak ezenknek a kis integralt dogoknek az arara lennek kivancsi,

(#21986) tom_tol válasza #75912448 (#21974) üzenetére


tom_tol
addikt

Ha be akarják vezetni, nem lesz választás. Mint a 3D.

Mindenki
Hobbit 3D iso xbmc alatt állandóan megáll. Más lejátszó programmal, mountolva nem csinál ilyet.
Ez miért van? Xbmc hogyan működik? Iso fájlokhoz csinál egy saját virtuális meghajtót vagy másképpen ?

(#21987) cekkk válasza tom_tol (#21986) üzenetére


cekkk
veterán

Az xbmc nem támogatja a 3D isot így ezért. az mkvval nincs gond de a 3D BD az nem megy vele egyenlőre.

(#21988) tom_tol válasza cekkk (#21987) üzenetére


tom_tol
addikt

Az a problem hogy leáll pl. 1 óra 8 percnél. Ki lép mintha vége lenne. Azt tudom hogy nem tud 3D-t.

(#21989) dane


dane
senior tag

Sziasztok,

Megint egy kis XBMC...

Aki esetleg szeretne a weather kiegészitő alatt is fanartot az tegye a következőket:

1, Pack letöltése: [link]
2, Unpack
3, Weather-en belűl opciók és ott fanart elrejtését ki kell kapcsolni
4, Opciók megint, majd Fanart elérési útjának megadása. Rá kell mutatni a kicsomagolt fanart pack-ra.

Eredmény (skin: Xperience1080):


Hátha valakinek hasznos :)

(#21990) cekkk válasza tom_tol (#21988) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor ha tudod, hogy nem kezeli, miért lepődsz meg azon, hogy le áll kifagy és nem működik megfelelően? :U

(#21991) tom_tol válasza cekkk (#21990) üzenetére


tom_tol
addikt

Mert 2D-be nézném. Megnyitja a 2D-s m2ts-t, oszt jó napot. Eddig nem vettem észre semmilyen problemát.

(#21992) zsigus válasza szabi__memo (#21972) üzenetére


zsigus
őstag

Az 1080p is csak max. 24p.

"The Blu-ray Disc video specification allows encoding of 1080p23.976, 1080p24, 1080i50, and 1080i59.94."

(#21993) dabadab válasza zsigus (#21992) üzenetére


dabadab
titán

"Az 1080p is csak max. 24p."

Hol, mit miert? Mar az UVD2.2 is siman vitte az 1080p60-at, pedig az nem tegnap volt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21994) zsigus válasza dabadab (#21993) üzenetére


zsigus
őstag

Elméletileg létezik, de BD-n úgysem fog ilyen megjelenni, tehát egy gyakorlatilag felesleges feature szvsz.

Maximum saját készítésű videóknál jöhet jól, de nem hiszem, hogy olyan sokan rendelkeznek ehhez megfelelő eszközzel. Bár mostanában nem követem a digitális fényképezők és kamerák világát, mobiloknál pedig nem a felbontás/képfrissítés a lényeg... van ott elég baj. :)

slashing:

A 4k tartalom a kiadók részéről egy e-mail-be kerül kb.. A korábbi 35mm-es (analóg) filmeknek elméletben a 4k-nál is nagyobb a felbontása, és már szvsz amióta elkezdtek csepegni az infók a 4k-ról (vagyis most már hivatalos nevén UHD), és lefektették az alapszabályokat, a kiadók már alapból 4k-ban digitalizálták ezeket a filmeket, majd "leskálázták" 1080p-re. De ha még nem is így történt akkor is megoldható (kivéve ha sérültek a kópiák, de ezek is baromi sok munkával talán helyrehozhatóak, kivéve ha nagyon károsodtak).

Ráadásul már szintén egy jó ideje a digitális rögzítésben is alkalmazzák a 4k-t, pl. RED, vagy Sony kamerákkal.

Tehát tartalom lenne rá...

A felskálázás pedig szvsz nem lesz olyan csúnya mint pl. egy SD tartalom egy FHD megjelenítőn.

[ Szerkesztve ]

(#21995) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Szerintetek van rá esély, hogy a kabini is kap ehhez hasonló 6db sata-s alapot??:

Asus Intel H87I-PLUSZ

Nagyon tetszetős.. csak hát nem AMD..

(#21996) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Tudtok ajánlani codegen mx31 házba olyan -nagyon csendes- procihűtőt, ami alá beférnek még a normál (nem lp) ramok is?
ivy cerka-proci, ház-légcirkuláció megoldva, van egy gondolatom, h elmehetne a proci paszív hűtéssel is, csak nyilván akkor valami nagyobb borda kellene..
Köszi!

(#21997) F34R válasza Tibiajax (#21996) üzenetére


F34R
nagyúr

Milyen CPU-d van Tibi ? Ha nem sokkalod erte akkor Noctua NH-L9a/NH-L9i (AMD, INTEL)
ezek mellett elfernek a magas ramok is.

(#21998) Tibiajax válasza F34R (#21997) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

írtam :) celeron g1610 ivy. Nem rossz ez a noctua, de ha ennyi pénz, akkor bejön a képbe pl a be quiet shadow rock topflow-ja is, ami nagyon tetszik, de az se olcsó. Viszont halk rohadtul, pl. Szóval vagy passzív borda kellene, vagy valami más jó lenne azért 10k alatt maradni..

(#21999) F34R válasza Tibiajax (#21998) üzenetére


F34R
nagyúr

akkor olcsobbak kozul :
-ARCTIC Alpine 11 Plus
-ARCTIC Freezer 11 LP CPU
-Xigmatek Praeton LD964
-Scythe SCSK-1100 Shuriken
-Alpenföhn Silveretta

(#22000) sb válasza zsigus (#21994) üzenetére


sb
veterán

1080p60 azért a tengerentúlon "előfordul" szerintem.

A 4k-val az a a gond, hogy szerintem a pixelméret miatt nincs létjogosultsága. Legalábbis filmes tartalmaknál kb. nulla. Egyszerűen a képernyőméretből és nézési távolságokból ez egyelőre egy erősen átlagigényeken felüli valami. Gyk. egy látóteret jórészt betöltő "moziról" van szó ami azért pár elvetemült emberen kívül, mint itt a topicban. :) a nagyközönségnek nem igénye szerintem. Főleg az ára mellett.
Ebből ered szerintem az a jó meglátásod is, hogy az FHD->UHD skálázás sem sok vizet zavar. Egyszerűen azért mert sok látszata nincs, ha nem a megfelelő környezetben használják.

A scan-ek minőségéről sem vagyok meggyőződve, hogy sokkal jobb lesz. Analógon azért zaj is van, ahol néha jóságos hatásai vannak a kisebb mintavételnek. Arról meg már inkább nem is beszélek mikor a jelenlegi FHD felbontásra is ráb*sszák a film graint... szerintem már enélkül előrébb lennénk, mint a 4k-val.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.