Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) UsagiYojimbo válasza Peak (#21743) üzenetére


UsagiYojimbo
tag

Nem tudom mit értesz a "csillivillis vacakok" alatt, de maga a rendszer és az XBMC tényleg nem foglal sokat, talán még 1 GB is elég.
Viszont az XBMC a médiatár adatbázisát, és a hozzá letöltött képeket (borítók, fanartok, bannerek, screenshotok, stb) is a lokális fájlrendszerben tárolja. Nálam ez most olyan 600 MB... És zenék még nincsenek benne...

"A róka néma volt, a holló meg süket. Kérem elnézésüket!" (Rímhányó - A róka és a holló, 5. variáció)

(#21752) cekkk válasza jeni (#21750) üzenetére


cekkk
veterán

De az amd szar azat itten ne ajánlgassad mert Enszuke haverod majd jól beszól, hogy milyen az mánn :Y ;] :P :DDD

(#21753) UsagiYojimbo válasza DanielK (#21725) üzenetére


UsagiYojimbo
tag

Ami eddig kimaradt a Málnával kapcsolatban, az a HDMI-CEC támogatás. Azaz: a TV / erősítő távja tudja vezérelni...
Sajnos az én LG TV-m távjában elég kevés SimpLink (így hívja az LG a CEC-t) kompatibilis gomb van...

"A róka néma volt, a holló meg süket. Kérem elnézésüket!" (Rímhányó - A róka és a holló, 5. variáció)

(#21754) jeni válasza cekkk (#21752) üzenetére


jeni
félisten

ez most vicc? :Y
mintha azt olvastam,hogy az AMD-s A10-5800K kenterbe veri az Intel bármely proci GPU-ját. Biztos,hogy egy fizetett Intel FAN mondja/mondta. ;]
jöjjön az a Enszuke,majd egy hideg sörrel lehűtöm. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21755) cekkk válasza jeni (#21754) üzenetére


cekkk
veterán

Irónia :DDD De akkor se ajánlgasd ;] :P :P

(#21756) tom_tol válasza cekkk (#21755) üzenetére


tom_tol
addikt

Elintézted a fórumtársat, nem szép dolog. :N

jeni #21754 Sosem volt szó iGPU-ról. :N

(#21757) cekkk válasza tom_tol (#21756) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem intéztem el semmivel :DDD
De inkább mér nem mondok semmit, mert mi itten nagyon buta emberek vagyunk. ;) :B

(#21758) DanielK válasza UsagiYojimbo (#21753) üzenetére


DanielK
addikt

az én lg tvm távirányítóján is van egy simplink felirat. ezek szerint akkor nálam is működne?
nekem elég a jobbra-balra mozgás, okézás és még play/pause, illetve tekerés funkció. ha ennyit bír, az nekem jó!
Most már tuti, hogy raspberry lesz. Egy ilyet szemeltem ki: [link]
ezzel az sd-vel is megy az xbmc? vagy ahhoz vegyek egyet külön?

(#21759) UsagiYojimbo válasza DanielK (#21758) üzenetére


UsagiYojimbo
tag

Ez a link ugyanaz, mint a múltkori kettő, együtt...
Az SD méretére a médiatár mérete lesz befolyásoló tényező. Nálam az adatbázis külső gépen van (MySQL), így csak a thumbnailek vannak az SD-n.
De ha a külső HDD-k közül az egyik fix lesz, akkor arra is át lehet tolni mindezt.

Amúgy a Pi-nek az SD a "rendszer-winyó", csak arról tud bootolni. Szóval lehet több, pl külön OS-eknek, de ha csak médialejátszónak használod, akkor összesen 1 is elég...

A SimpLink távval egy bajom van: nincs rajta Escape és/vagy Back gomb, ezek az XBMC kezelésénél jól jönnének.
Nagyjából ilyenem van: a 4 irány, az OK, és az 5 médialejátszó gomb (a 3 színes, kettő alattuk) működik.

"A róka néma volt, a holló meg süket. Kérem elnézésüket!" (Rímhányó - A róka és a holló, 5. variáció)

(#21760) UsagiYojimbo válasza Nova96 (#21739) üzenetére


UsagiYojimbo
tag

Akartam csinálni screenshotot az animével a háttérben, de a hw dekódolás miatt a screenshoton csak a szoftveresen rárakott felirat, illetve a codec info látszik...

Ezért csak ez utóbbit kivágtam:

Mielőtt valaki szólna érte, a szöveg kiírása terheli le a CPU-t, azért van csak 8 fps és 100% CPU az utolsó sorban.

[ Szerkesztve ]

"A róka néma volt, a holló meg süket. Kérem elnézésüket!" (Rímhányó - A róka és a holló, 5. variáció)

(#21762) Nova96 válasza UsagiYojimbo (#21760) üzenetére


Nova96
őstag

Leírtam,a véleményem. Ez a kis kivágás, nem fog az ellenkezőről meggyőzni. ...

(#21764) cekkk válasza Enszuke (#21761) üzenetére


cekkk
veterán

10bit anime csak magyar oldalak az első oldalon van egy magyar oldalt
10bit magyar oldalak első oldalon találatok között nincs anime sorozatra utaló találat többsége megint külföldi

A HI10 anime Magyar oldalak pár faszbokus oldal és a ph fóruma jön elő
HI10 mkv nulla magyar találat

Akkor hogy a túróba keressek, hogy találjak 15 millió magyar találatot? :Y

Rákerestem neked eme műre, hogy Elfen Lied ezt 2008 óta 2258 ember töltötte le amit azt jelenti, hogy majd öt év alatt, amit meg én írtam sorozatot egy hét alatt töltötték le több mint 10 ezren.
Az, hogy hol látták mint látták még mindig nem jelent semmit, mert itt a 10BITRŐL vitatkozunk, és amit ennyien letöltöttek az 8bites, a 10 bites verziót már csak 215 ember. :U

Jah igen és az összehasonlítást megint itx-s lapokon végzed. majd akkor hasonlítsd össze mATX lapokkal is ha már ennyire benne, mert ez megint így fals eredményt ad, hogy egy kontextusból hasonlítod össze, de megszoktuk már tőled. :C :C
De legyen 1610 10541ft+lap 10741= 21282Ft
A4 9624 +lap 11702=21326 FT
Hatalmas különbségek. :)
(#21726) Enszuke
A masik, amit szinten irtam, gyenge geppel meg a lejtszhato tartalmak is nehezebben hozzaferhetoek. Tobb beallitast, nagyobb szakertelmet igenyel, ezzel egyutt tobb idot.

Akkor most te vagy én vagyok a skrizofrén, mert arra sem emlékszem, hogy mit írsz, itt írod, hogy gyenge géphez nehezen szerezhető be az anyag, mondom én hogy van egy A4-s APUM(szerinted ez fos) ami eddig mindent lejátszott a 10bit kivételével. Mondj anyagot amit nem képes lejátszani. Te persze én hazudok nem te megint. :Y :W

Mivel gyorsabb a proci, pl a viruskereso gyorsabban fut le es/vagy kevesbe terheli a rendszert
Érdekes nekem nem terhelte le a rendszert amikor rajta volt a gépen, most épp nincs semmi rajta, mert egy htpcnél nem sok értelmét látom ami megy naponta 1-2-3 órát. Ez megint gyenge érvvolt.

Keress fogyasztas adatokat. Alulfeszelt a4 is tobbet fogyaszt, mint a g1610. Es film nezes kozben tovabb no a kulonbseg
Írtam olyat, hogy kevesebbet fogyaszt? Már megint kitaláltál valamit amit én nem írtam le, és nem hoztam fel érvként, ez a te vessző paripád :Y

És még mindig Magyarországon vagyunk és még mindig hozzá tartozik nyelvhez az ékezetek használata így kérlek használd, mert ugyanis nem használatuk helytelen :P

(#21765) DanielK válasza UsagiYojimbo (#21759) üzenetére


DanielK
addikt

Értem, köszönöm! Az enyém nem így néz ki, de ezek megvannak, akkor ezek menni is fognak, remélem.
Akkor még egy kérdésem lenne.
Ezt [link] lehet valahogy telepíteni a Raspbmc alatt?

Csak mert a külső vinyó, amin a filmek vannak HFS+ -ra van formázva. :R

(#21766) cekkk


cekkk
veterán

Akkor még egy kis statisztika :DDD
Xvid/eng kategória legtöbbet letöltött torrentek első 100ban nincs anime.
HD/ENG kategória legtöbbet letöltött torrentek első 100ban 2 darab az az 2%ka anime, de ezek sem 10 bitesek.
A legtöbbet 1390 ember töltötte le 2012-04-05 22:39:27 óta, míg a top első ebben a kategóriában 12341 letöltő 2013-05-13 04:26:16 óta. Ami azt jelenti, hogy kb 10% ember érdekel a elsőhöz képest.
Több mint 500 ezer regisztrált felhasználó van az oldalon , ami eléggé lefedi a magyar internetes kölcsönzős társadalmat, szóval igen szerintem ki lehet jelenteni, hogy erre a 10BITES lejátszásra jelenpillanatban nincs akkora igény, ha valaki pedig animét akar lejátszani az úgy is tudja, hogy neki kell vagy nem a 10bit.

Ezennel én befejezem és Enszuke én nem akarlak téged megbántani, ha sikerült elnézésedet kérem, de úgy állítod be ezt a dolgot, mintha enélkül nem lehetne élni, de igen is lehet, mert nagyon kevés embert érdekel, akit meg igen azt tudja, hogy mi kell neki, mint az a 4 ember aki ebbe a fórumba kérdezte az évek során.

(#21767) szabi__memo válasza cekkk (#21764) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Felve kerdezem, de az altalatok valasztott inteles alaplappal megy a 24p? Vagy attol most amugy is eltekintunk?

[szerk]
bocs hogy nincs ekezet. de angol billentyuzeten azert igen szar am ugy irni (nekem legalabbis). Azert remelem ebbol nem lesz flood...

[ Szerkesztve ]

(#21768) DanielK válasza DanielK (#21765) üzenetére


DanielK
addikt

Akkor így állna össze a kép:
raspberry pi B ver2
átlátszó ház
1.2 táp
és ez [link]

~21e Ft körül lenne.

(#21769) cekkk válasza szabi__memo (#21767) üzenetére


cekkk
veterán

Ezek Ivy processzorok ha jól tudom , és megkapták a 24p támogatást, talán, de ha rosszul írom akkor bocsi.

De egy poszton belül is hol használ ékezetet hol nem :(

(#21770) szabi__memo válasza cekkk (#21769) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ahogy Abu is írta, csak a 7-es verziós alaplapokkal.
Szóval ezt az apróságot se felejtsük el egy htpc-nél

(#21771) cekkk válasza szabi__memo (#21770) üzenetére


cekkk
veterán

Ez mit jelent, hogy 7es széria? :DDD Intel vonalon nem vagyok otthon :DDD

Csúsztatott már megint Enszuke? ;] :P

Legolcsóbb 7es mITXes lap, na akkor ,ár ez sem 11 ezer ugye Enszurke, mert htpcnél kell a 24p is ;) Szóval tényleg nem vagy becsületes versenyző...
Ezt nagyon sajnálom :(

[ Módosította: Qru ]

(#21772) F34R


F34R
nagyúr

En is utalom a 10 bitet, pedig en is szoktam nimet nezni rengeteget, hal' istennek van tobb subber csapat akik 8-bitben kodolnak, ugyis lejatszon szoktam nezni nem gepen. Van neki egy subkulturaja ami itthon nem nagyon van nyilvan, a nyugati filmekkel ellentetben (amik nem kicsit tul vannak ertekelve).
Szerintem a vitat le lehet zarni ennyivel , Intel erosebb CPU-ban ami a 10p-hez kell, ezert nem is viszi semmilyen kissebb AMD APU sem, nekem mint felhasznalonak a ketto kozti allapot lenne jo, ezt pedig egyik oldal processzora sem tudja.

(#21771) cekkk

chipset, b75, h77, z77.

[ Szerkesztve ]

(#21773) cekkk válasza F34R (#21772) üzenetére


cekkk
veterán

Közben igen megtaláltam. Köszi! :R

(#21774) szabi__memo válasza cekkk (#21771) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

20ezer.. Na ezért nem mindegy...

(#21775) cekkk válasza szabi__memo (#21774) üzenetére


cekkk
veterán

Így van, és ő neki ezt tudnia kellett, de be akart vinni a málnásba, ha nem jössz akkor sikerült volna is neki :R ;]

(#21776) slashing válasza jeni (#21750) üzenetére


slashing
senior tag

Lehet hogy valami ilyesmi lesz a helyzet mert ha tényleg csak 7-es széria + ivy van a 24p-re akkor nem csak procit kéne cserélnem, ráadásul elég drágák a hd4000-es intelek....

(#21777) UsagiYojimbo válasza DanielK (#21765) üzenetére


UsagiYojimbo
tag

Nem tudom, hogy lehet-e telepíteni, de szerintem nem kell, mert a Raspbmc kerneléhez van hfs és ntfs modul is...

"A róka néma volt, a holló meg süket. Kérem elnézésüket!" (Rímhányó - A róka és a holló, 5. variáció)

(#21778) Pista0001 válasza cekkk (#21775) üzenetére


Pista0001
addikt

Hozzáteszem hogy a közelmúltbeli tápos eszmecsere után jeni kolléga 5800K-s ajánlatához konstruktívabban is hozzászólhattál volna az ironizálás mellett, mielőtt valaki egy 60 80 wattos paneltáppal akarná kombinálni pár ezer hozzászólás kivonataként. :P

(#21779) cekkk válasza Pista0001 (#21778) üzenetére


cekkk
veterán

Ebbe én nem látok táp ajánlást vagy kombinálást :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21780) tom_tol válasza cekkk (#21779) üzenetére


tom_tol
addikt

Ezt lejátssza a Brazors ?

(#21781) #25954560 válasza tom_tol (#21780) üzenetére


#25954560
törölt tag

tudsz feltenni valahova egy felperces mintat?

(#21783) cekkk válasza tom_tol (#21780) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem 100%, hogy nem, sőt az A4es APU sem fogja, mivel ez 10bites, ha jól látom, az egyetlen ami a magon fent van :DDD

Enszuke!
Abba hagytam nem fogok rá reagálni, eljátszottad azzal az alaplapossal összehasonlítással a becsületedet nálam teljesen ne várd a válaszomat ezentúl. :R

[ Szerkesztve ]

(#21784) szabi__memo válasza Enszuke (#21782) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, eltevesztettem ,7-est akartam kerdezni a 6-os elleneben, mert ugy tudtam a 6oson meg rosszabb mint a 7-esen. Amit Abu meg is erositett. Az meg hogy nem veszik eszre nem jelent semmit. Ugye ezt eleve nem mindenki latja (de akinek latja annak azert ez megiscsak gond), masreszt lehet, hogy az erre fogekonyabbak eleve nem vettek Intelt :P

(#21785) DanielK


DanielK
addikt

Jelenleg úgy is szoktam lejátszani filmeket, beamer app mellett, hogy a mac minin futtatom az universal media servert [link], és PS3-on kikeresem a machez usbn kapcsolt 3TB vinyóról a filmet.
Viszont tetszene, ha egy xbmc-n keresztül tudnám böngészni a filmeket és el is tudnám indítani.
Ezért a következő a kérdésem:
Szerintetek megoldható lenne-e, hogy a tv-hez kötött raspberry pi-n futna egy raspbmc és ugyanígy, ahogy a ps3 is, a machez kötött vinyóról streamelné az adatokat? magyarul azt állítanám be neki forrásnak?
Mac mini wifin, a raspberry pi meg vezetékkel lenne a routerre kötve, egy hálózat természetesen :B

Félig meddig idevág.... :B

(#21786) cekkk válasza Enszuke (#21782) üzenetére


cekkk
veterán

Most megkövezem magam, mert mégis reagálok!

"van egy A4-s APUM(szerinted ez fos) ami eddig mindent lejátszott a 10bit kivételével. Mondj anyagot amit nem képes lejátszani. Te persze én hazudok nem te megint."
Miert mondjak? Egy peldat mond itt mas.(a hsz szerzoje es az utolso sor az erdekes) Igaz, ez megint nem lesz jo, mert az utobbi par napban a minoseg nem szamit a htpc forumon.

Válaszolnál nekem arra a kérdésem,re, hogy a MADVR mióta tartalom/anyag? Mivel mint írtam a 10bitesen kívül minden ment, mondj olyan tartalmat(tudod film sorozat stb) ami nem megy. Ez megint a körtét az almával összehasonlítás, megszoktuk tőled. De olyan nehéz megérteni TARTALOM a 10biten kívűl?

Eddig azt bizonygattad, hogy ahol nezed alig van anime, nem hogy 10 bites. Szerinted onnan fogjak beszerezni, ahol nincs?
Ez az itthoni legnagyobb oldal, bárki bármit szabadon feltölthet. Amikor egy közvélemény kutatás során akár 2-3 ezer ember megkérdezéséből egész országra vonatkozó információkat szűrnek le, akkor egy 500 ezres csoport igényeiből szépen lelehet erre szűrni, hogy nincs rá akkora igény mint amit te mondasz.

Megint egy 20ezres mITX alaplapot hasonlítasz össze a legolcsóbb mATX-el? :Y :C Gratulálok. :Y

(#21787) UsagiYojimbo válasza DanielK (#21785) üzenetére


UsagiYojimbo
tag

Meg.
Ha a MacMini-n meg tudod osztani, akkor az XBMC-ben hozzá tudod adni forrásként...
Nálam az alap Raspbmc ezeket ismeri:
- Hálózati féjlrendszer (NFS)
- SAP stream
- UPnP device
- Windows hálózat (SMB)
- Zeroconf Browser

Van még két olyan, ami eszköznek tűnik, ezek a RePlay TV device, és a HDHomeRun device.

Mondjuk nem tudom a WiFi (vagyis WLAN) elég stabil-e streamelésre, főleg, ha mellette a Mini mást is csinál...

"A róka néma volt, a holló meg süket. Kérem elnézésüket!" (Rímhányó - A róka és a holló, 5. variáció)

(#21788) DanielK válasza UsagiYojimbo (#21787) üzenetére


DanielK
addikt

elméletileg nem kell, hogy gond legyen a wifivel. emaitt vettem annó még egy linksys ea2700 routert.
most is megy simán a ps3-mal és macről beamer app al apple tv-re.
de ezekkel az a bajom, hogy fájlstruktúrában kell turkálni és nem media center

(#21789) cintula187


cintula187
addikt

Ide még nem írtam be de hátha itt kellett volna kezdeni :)

Helyzetem. Adva van pc amit HDMI vel összekötöttem illetve kötnék a pioneer vsx827 erősítővel. Onnan tv-re HDMI out bol. MInden HDMI kábel minőségi 1,4-es. Közvetlen összekötve a pc-tv kiad képet hangot is.
Az erősítőn kép helyett az alábbi hangyák háborúja megy:

[link]

Próbáltam 50hz is állítani a kimenetet ami minden esetben látható ha 800*600 as felbontásra kiterjesztem az asztalt. Más forrásról továbbit képet hdmi-n az avr. VALAMINT laptopról is gond és mindenféle átállítás nélkül is.SAjna a laptopon nincs catalyst így össze se tudom hasonlítani a beállításokat.
Fura hogy az 50hz is a tv szerint 60hz ként továbbítja, de a legfurább az hogy a héten már 2 esetben is sikerült továbbítani a képet, de amint restart volt megint csak zizi kép jött be. Amíg müködött mindenféle hangformátumot átadott.
Catalyst a legfrissebb, nem tudom már mit állítsak ott be.
Az ablakon kibaszás hangulata kerülget, azt hittem ez egyszerűbb lesz.

Hálás vagyok minden tippért, segítségért! :R

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#21790) cekkk


cekkk
veterán

Kipróbáltam most felraktam a MADVR + LAV és tökéletesen működik :C :C
Régebben szakadozott a kép most már tökéletes, akkor ezek szerint már ez is GPUból dolgozik. :DDD

(#21791) Tonyo válasza cekkk (#21790) üzenetére


Tonyo
őstag

mi volt a gebasz? Nekem nem nagyon jön ki win 8 al. Sőt legtöbbször a mdvr-t konfigolni se tudom, mert valami tűzfal hülyeségre panaszkodik. Plusz botrány a kép. Mintha valami layer lenne az emberek arcán, látom, h ugrik egyet pixelesena szája ahogy beszél.

(#21792) cekkk válasza Tonyo (#21791) üzenetére


cekkk
veterán

Nem tudom nekem nem ugrott fel semmi tűzfalas móka.
Először nekem sem tetszett a képe pixeles volt, most kicsit próbálkoztam vele, de vagy a beállítások nem jó vagy a szemem ne megy sas de nem érzem, hogy jobb lenne mint a xbmc. Sőt...
De ez akkor sem tartalom :D

(#21793) cekkk válasza cekkk (#21792) üzenetére


cekkk
veterán

(#21794) ricsik válasza cekkk (#21793) üzenetére


ricsik
őstag

Ez nem valami jó!

(#21795) Peak válasza ricsik (#21794) üzenetére


Peak
addikt

mi? :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#21796) ricsik válasza Peak (#21795) üzenetére


ricsik
őstag

Nem mondom meg. :D . Hogy cekkk mért rakta be, nem teljesen egyértelmű, az írást nem nagyon figyeltem, de a képminőség rossz.

(#21797) cekkk válasza ricsik (#21796) üzenetére


cekkk
veterán

Képet itt ne nézd, mert nem teljes ablakos képmentés hanem ablakos lejátszás közben történt valamint a paintből vágtam ki és a mérete miatt a ph átkonvertálta jpeg-re :DDD

(#21798) Tonyo válasza cekkk (#21797) üzenetére


Tonyo
őstag

Akkor mit kell nézni?:D Következő HSZ-ben jön a többi képkocka és megnézzük a sorozatot?:D ;]

[ Szerkesztve ]

(#21799) Peak válasza ricsik (#21796) üzenetére


Peak
addikt

gondolom a dropped frames 114 x 2.97 minutes = 338 perc.. annyi meg nincs a film...
de ilyet a seekelés, bufferelés vagy bármilyen más miatt is okozhat.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#21800) cekkk válasza Peak (#21799) üzenetére


cekkk
veterán

Volt amikor 12 órát írt ki :DDD :C

Egyébként az első sor miatt raktam be, hogy ez már szinte majdnem a 23.976 :D

Itt van egy nvidias kép.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.