Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) Rick3D válasza duvi (#31399) üzenetére


Rick3D
senior tag

Csak úgy magától az ugrálástól , ez komoly ? :Y

(#31402) duvi válasza Rick3D (#31401) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem az ugrás, hanem a tartós SC-ben repülés rongálja a hullt. Még a kezdetekkor jöttünk rá, csak mostanában nem került szóba.

(#31403) 42861 válasza duvi (#31399) üzenetére


42861
senior tag

Felfedezni vagyok épp, de nem mentem 300 fényévet sem az egyik állomástól mikor észrevettem. Ott javítottam mindent a hajón. Most este elindítom és 0% hull fogad..

(#31404) scyllafren válasza 42861 (#31398) üzenetére


scyllafren
senior tag

A hirtelen 0%-os hull az ismert bug, ha sokba kerulne, akkor ticket Frontiernek, es megnezik.

(#31405) 42861 válasza scyllafren (#31404) üzenetére


42861
senior tag

Egy ASPX-ről van szó, nem vág földhöz az összeg. A kérdés inkább az, hogy most valósan 0% a hullom, vagy csak a kijelzés krepált be? Van egy 5D pajzs a gépen, de a következő 10k fényévre nem terveztem megállót.

(#31406) Rick3D válasza duvi (#31402) üzenetére


Rick3D
senior tag

Hmmm , ezt eddig nem tudtam és nem is vettem észre , köszi az infót ;)

(#31407) scyllafren válasza duvi (#31402) üzenetére


scyllafren
senior tag

Ez ugy ahogy van, hulyeseg, kamu. Nemreg orakat toltottem SC-ben, USS-eket vadaszva, hull semmit se serult, max az internal 1-2%-ot, de az normalis amortizacio.

(#31405) 42861 : Sajna a 0% valos, amint leesik a pajzsod valami miatt, vagy hokarosodas er, bumm. Javittasd.

(#31408) to.ca válasza 42861 (#31405) üzenetére


to.ca
tag

Ismert bug, legalábbis connection error esetén a 2.3 élesedése után gyakran előfordult. Nekem mindig bedokkolás után jött elő. Elég sokba került a Corvetten javítani (kb. 10-szer), de nem töltöttem az időt a support abajgatásával, benyeltem a kárt.
Elvileg a legutóbbi update-ben orvosolták, legalábbis nekem azóta nem jött elő. Nálad - úgy tűnik - kissé mások a "tünetek".

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#31409) to.ca válasza scyllafren (#31407) üzenetére


to.ca
tag

Lehet, hogy korábbi verziókban volt ilyen, de én nem vettem észre hull-károsodást csak SC miatt, pedig elég sokat voltam felfedezni. Ha benézi az ember a tankolást, az más. Emergency drop esetén persze, hogy károsodik.
A gond szerintem az, hogy a hull és a PP nem javítható az AFMU segítségével, ez extrém hosszú utaknál probléma lehet, kezdhetnének vele valamit. Jó, a hull-ra vigyázzon a pilóta, de egy haldokló PP-vel elég szenvedős hazajutni Beagle Pointról, ha egyáltalán... Márpedig a PP-re hiába vigyáznál, kopik az magától is.
Mint ahogy a festés is. Nem kell ahhoz rider-kit, hogy viharverten fessen a gépezet egy 20-30k Ly-es dzsörni után. :))

load"elite",8,1

(#31410) duvi válasza scyllafren (#31407) üzenetére


duvi
nagyúr

Akkor biztos csak álmodtam azt a javítási költséget ;) Lehet, hogy ezt kivették egy mostani patchben, de még nem volt alkalmam kipróbálni. Nemsokára hazaérek a felfedezőutamról és akkor kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#31411) 42861 válasza to.ca (#31408) üzenetére


42861
senior tag

Volt egy fagyás előtte a galaxy mapon, akkor kiléptem a játékból. Valszeg itt jöhetett elő a bug. Na mindegy, nyomok egy önmegsemmisítést, nem vagyok túl messze az állomástól. Ezt a 10k Ly-es utat nem vállalom be így.

(#31412) to.ca válasza 42861 (#31411) üzenetére


to.ca
tag

Akkor ez lehet ugyanaz a hiba. Connection error-ba is fagyott már be nekem többször, az, hogy ilyenkor kidob-e a desktopra, vagy nézegetheted a fekete képernyőt, és a taskmanagerből lövöd ki, a végkifejlet szempontjából édesmindegy.

load"elite",8,1

(#31413) nubreed


nubreed
veterán

A beta teszt előtt általában mennyi idővel szoktak infókat csepegtetni az épp aktuálisan érkező update -ről az Fdevesek?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31414) summers


summers
tag

Sziasztok!

Valakinek sikerült már kipörgetni Palin-nál Dirty Drive tuningra +40% vagy nagyobb Optimal Multiplier-t? Nekem eddig +39% sikerült, FDL-ben használom, de még így is volt olyan játékos szintén FDL-el, akit nem bírtam lehagyni, gyorsabb volt nálam. Ha nincs rajta armor meg HRP 544-el boost-ol.

(#31415) duvi válasza nubreed (#31413) üzenetére


duvi
nagyúr

Nagyon ritkán és kevés infót adnak ki előre, a következő tartalmi frissítésekről :( Ez egyre inkább érezhető a kezdetekhez képest. Akkoriban még közzétettek olyan doksikat mint pl. a The Beginning Early Game Designs. Nem sokkal indulás után, még ezt is letakarították a hivatalos forrásokból, de akkor már késő volt mert nagyon sokan letöltöttük és továbbosztottuk (a mi összefoglalónkban is megtalálható).

[ Szerkesztve ]

(#31416) BandiT85 válasza summers (#31414) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Milyen fittel használod? Csak érdeklődöm, mert a mostanit kezdem unni, bár még nincs teljesen kész. Az enyém egy nagy gimballed OC multicannon, meg 4 fix rapid pulse, bi-wave pajzs. Palinig még nem jutottam el...

(#31417) summers válasza BandiT85 (#31416) üzenetére


summers
tag

Én 4 db medium fix beam laser-t efficient tuninggal, így sokáig tudom használni, meg egy gimballed huge mc-t corrosive effektel. De PVP-ben nem jó ez a fegyverkiosztás, de NPC-k ellen tökéletes. Más játékosok ellen inkább long range tuning a legjobb szerintem fix fegyverekkel, így a sebzése 5 km-re is ugyanolyan jó mint 500 m-re.

[ Szerkesztve ]

(#31418) BandiT85 válasza summers (#31417) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Hát ja csak 5 km-ről találj el valakit fix fegyóval,nem is látom. Max ha kiteszem tv-re UHD-ben akkor látok valamit... Kivéve ha Cutter a célpont...az még 5 km-ről is betölti a teret. :DDD

(#31419) summers válasza BandiT85 (#31418) üzenetére


summers
tag

Az igaz, 5km tényleg sok😃, de azt akartam kihangsúlyozni, hogy jelentősen nő a fegyver hatásossága long range tuninggal, ami PVP-ben sokat számít szerintem

[ Szerkesztve ]

(#31420) duvi


duvi
nagyúr

Imperial Eagle festéscsomagok érkeztek az online storeba.

(#31421) duvi


duvi
nagyúr

(#31422) cintula187


cintula187
addikt

Feltelepült ma a 17.4.4-es Radeon driver és valami siralom lett az FPS. 20 alá lemegy állomásba berepüléskor. :W

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31423) Ice_Man22 válasza cintula187 (#31422) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

En vissza raktam a 17.4.3 as drivert. Igy turhetoen megy. 40 50 fps egy ideig, aztan szepen 75 fps en marad.

(#31424) nubreed válasza cintula187 (#31422) üzenetére


nubreed
veterán

Én mindig úgy voltam vele, hogy minek cserélje le egy drivert ha az bevált. Most mielőtt videókártyát cseréltem, kapaszkodjatok meg, de a 15.7 -es drivert használtam és nem volt vele bajom az újabb címeknél sem.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31425) orientcx válasza summers (#31414) üzenetére


orientcx
őstag

summers - "Valakinek sikerült már kipörgetni Palin-nál Dirty Drive tuningra +40% vagy nagyobb Optimal Multiplier-t?"

Nekem sikerült 40.4%-ot kicsikarnom Palin mágustól, igaz, én a Corvettet pakoltattam föl ezzel a cukisággal, és azt kell mondjam, egy Corvette-től nem is olyan rossz az a 378-as tempó(ráadásul a hőtermelési mutató sem mondható tragikusnak). :)

Viszont azt tudnod kell, hogy a sebesség nem csak a thrusterektől, és azok tuningjának milyenségétől függnek, hanem a felpakolt modulok/utility-k/fegyverek súlyától is, méghozzá nem is kicsit. Pl ha a Corvette-re felpakolok egy 7B-s SCB-t, akkor ettől már önmagában is 5-7 km/s-al csökken a sebesség(és ebből a modulból csalirakományos HazRES mókához kettőt is be szoktam csomagolni), de ugyanígy csökken a sebesség egy-egy fighter/SRV hangártól, no meg az ilyen-olyan + rakománytól, ID-től, stb. A harci ménem teljes pompában már csak 358-at szakít. Tehát ha a nálad gyorsabbnak bizonyult FDL telis tele van nyomva tömegcsökkentő upgradekkel, no meg persze egy jól sikerült thruster tuninggal, ráadásul ha egy már eleve könnyített szettet állított össze magának, akkor még az esetben is gyorsabb lesz nálad, ha a te multiplier adatod jobb az övénél

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#31426) sensor060


sensor060
aktív tag

Van-e arra lehetőség, van-e olyan weboldal ahol esetleg vissza tudnám keresni hogy anno régen (még a Horizons megjelenése előtt) merre jártam felfedezni.
Konkrétan arra gondolok hogy amikor én voltam az első felfedezője egy adott égitestnek akkor a nevem odakerült mellé...nos ez után kutatok, hogy ilyen adatbázis létezik-e mondjuk egy weboldal formájában.

(#31427) Rick3D válasza sensor060 (#31426) üzenetére


Rick3D
senior tag

Abban az esetben ha az EDSM mint logger be volt kapcsolva akkor ezen az oldalon megtalálhatod. Én legalábbis ennyit tudok róla , itt követtem részletesen mikor merre jártam felfedezni. Viszont azt sanszosnak gondolom ha nem volt semmiféle loggered annak idején bárhol is megtalálnád ezt az infót. Esetleg még utolsó tippként ha nem törölted azóta a játékot és nem pucoltad le a vinyodat valamelyik .cfg-ben rálelhetsz (talán..) de pontosabbat nem tudok írni , talán valaki a régiek közül tud okosat mondani.

(#31428) cintula187


cintula187
addikt

Logitech extreme 3Dpro-t kapott már szét valaki? Avval tudok esetleg valamit csinálni ha a "Z" tengely nem annyira pontos? Úgy értem nem nyúlok hozzá mégis kanyarodok enyhén. Meg a 7-12 gombok is eléggé lassan reagálnak,

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31429) duvi válasza sensor060 (#31426) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha nem törölted az ED mentéseket (vagy raktad újra a gépet), akkor itt tudod visszaolvasni a log fileokat időrendi sorrendben, hogy mikor mit csináltál: C:\Users\Usernév\Saved Games\Frontier Developments\Elite Dangerous

(#31430) sensor060


sensor060
aktív tag

Köszi a segítséget Mindkettőtöknek!

Sok idő eltelt azóta hogy utoljára kicsit böngésztem a mélyűrt, és azóta volt már teljes rendszer csere (teljes gépcsere is), úgyhogy akkor majd manuálisan kutakodok a Galaxy Map-ben.

Ha már felfedezés... írtátok ,hogy van az a bug, hogy a hull hirtelen leesik 0%-ra.
Arra gondoltam, mi van akkor ha ez akkor jön elő amikor a "sima" Elite-tel megy ez a felfedezés (a gyorsabb ugrási idő miatt). Lehet hogy emiatt van a bug ?

(#31431) Ellia


Ellia
addikt

Hali!

Megjelenés után megvettem az alap ED-ét, kb 20-25 órát toltam bele, repkedtem, próbálgattam a dolgokat (főleg landolni ;]), feladatokat csinálni...stb de félre is tettem mert egyszerűen nehéz volt és se elég időm nem volt rá. Tegnap gondoltam egyet és a beruháztam a Horizonsra és újra pilótafülkébe pattantam. Alap dolgokba elég gyorsan belerázódtam, de sok minden nem tiszta még. Pl. ezek a fakciók, hogyan működnek, na meg, mindegy, hogy solo vagy open playben játszok csak az a különbség, hogy az egyikben látok más játékosokat is?

(#31432) phybercat válasza cintula187 (#31428) üzenetére


phybercat
csendes újonc

a "Z" tengely deadzone-ját vedd magasabbra akkor nem kanyarodik majd.
a gombokra nincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic" - Arthur C Clarke's 3rd law

(#31433) cintula187 válasza phybercat (#31432) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi ez hatott valamit.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31434) cintula187


cintula187
addikt

Amit most észrevettem és nem értek (nemtudom volt -e már szó róla) a passenger missionoknél available vannak olyan transport küldetések amik mégse vehetőek fel, mert amikor a kabint választom kiderül, hogy nem elég a kapacitásuk.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31435) Rick3D válasza Ellia (#31431) üzenetére


Rick3D
senior tag

3 db játék mód van.
- Solo , (Singleplayer /PVE)itt egyedül játszol nem találkozol más játékossal csak is kizárólag npcvel.
- Private group , (COOP/PVE) Tudsz készíteni saját privát csoportot a barátlisádról meghívva játékosokat. Itt csak egymást látjátok és npcket. Csak akkor működik ha mindegyikőtök privát groupban kiválasztja ugyan azt a nevű csoportot és abban kezd el játszani.
-Open , (PVP/PVE) Itt az összes olyan játékossal találkozhatsz akik open-ben játszanak ezen kívül npck is vannak.

A PowerPlay-t vagy ahogy te írtad a frakciókat szerintem hanyagold még így kezdőként , pár száz óra után is elég kacifántos töviről hegyire érteni , ismerni és tudni kezelni a Powerplayt nem hogy kezdőként ;)

Küldizz , gyűjts pénzt , élvezd a játékot a sötét oldalhoz később is csatlakozhatsz ;]

[ Szerkesztve ]

(#31436) duvi válasza Ellia (#31431) üzenetére


duvi
nagyúr

Rickboy már leírta a lényeget. A játékmódok között csak annyi a különbség, hogy találkozhatsz-e más játékosokkal, vagy csak NPC hajókkal. Minden más paraméter megegyezik közöttük és ugyan azt látod mindenhol. Az összefoglaló Első Lépések fejezete részletesen taglalja ezeket az infókat.

(#31437) Ellia válasza Rick3D (#31435) üzenetére


Ellia
addikt

Köszi-köszi!

Nemrég lecseréltem (ergo nagyon hamar) a kis Sidewindert egy Cobra MK-3, elég nagy előrelépés volt (és milyen parányi sok hajóhoz képest... :D). Egyenlőre csak ugrálgatok és szállítós küldiket csinálok, eszel így kezdésnek elég szépen tudok haladni.

(#31438) duvi válasza Ellia (#31437) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez teljesen jó taktika kezdésnek :K Gyűlik a pénz és fokozatosan ismered meg az új funkciókat és lehetőségeket.

(#31439) Rick3D válasza Ellia (#31437) üzenetére


Rick3D
senior tag

Semmiség.
Jól csinálod :)) Jó szórakozást ;)

[ Szerkesztve ]

(#31440) Kidus válasza Ellia (#31437) üzenetére


Kidus
őstag

En is ezt csinaltam, meg community event-ekbol csopogtettem kis extrat, abbol lett ASP :) Azzal mar lehet normalisabb bountykat is szedni, meg felpakolni cargoval, ugy tudsz tobbet szallitani meg repet huzni.
Meg mindig az hajo a kedvencem. FDL ide vagy oda. Arrol nem is beszelve, hogy kitagul vele a vilag egybol.

Assuming Control

(#31441) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Sikerült kipróbálnom az ed-t egy oculus-al. Nos lehet a vr-re finnyogni hogy szúnyoghálós meg drága meg még messze van a jótól, de ha azt érzed hogy most kell, hogy kocsi helyett egy ilyen, meg hogy aztaaaaa akkor érzékelhetitek mi történt. A sidewinderben klausztrofóbiám lett, az asp-ben meg agora :)

(#31442) Vesa válasza cacasz02 (#31441) üzenetére


Vesa
veterán

Nem az a baja, hogy drága, hanem az, hogy egészségkárosító hatású. Meg azok feje is megfájdul pár óra múlva, akik jobban bírják. Olyat is láttam, aki hányt tőle.

A tudomány a valóság költészete!

(#31443) cacasz02 válasza Vesa (#31442) üzenetére


cacasz02
aktív tag

Ahm ezt cáfolnom kell. Nyílván van aki az álomásról felszállva a forgásoktól megszédűl, de ez nem a vr hibája. Nem mindenki bírja a hullámvasútat még kevésbé a műrepülést. Ettől még a vrtől oltári nagyot ugrik az ED játékélménye.

(#31444) rtitusz


rtitusz
őstag

Egy újabb csodálatos Isinona videó!

https://youtu.be/moITRrezrUI

(#31445) kiskuplung válasza cacasz02 (#31441) üzenetére


kiskuplung
őstag

De durva, hogy pont most írod ezt: a héten rendeltem meg a Rift + Touch csomagot, remélem holnap meg is érkezik :)
Én még War Thunder játszottam DK1--gyel még kb. 3 éve, azóta számolom a napokat...
És most visszafizettem a lakáshitelt, úgyhogy asszonytól is megjött az engedély egy kis extra hülyeségre :)
Már alig várom!

(#31446) Ellia


Ellia
addikt

Elmorzsoltam egy könnycseppet amikor megláttam az Anaconda árát... :D:D

(#31447) duvi válasza Ellia (#31446) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem kell a nagy hajók árát nézni, főleg induláskor! Hidd el, hogy idővel felgyorsul a pénzszerzés. Minél nagyobb/erősebb hajód lesz, annál többet keresel adott időegység alatt ;) Élvezd ki a játékot és ne ess bele ebbe a tipikus hibába - mint oly sokan-, hogy csak a pénz számít és minél hamarabb meglegyen a legnagyobb/legerősebb hajó. Ez a mentalitás megöli a játékot és nagyon hamar kiégeti az embert.

(#31448) rtitusz válasza Ellia (#31446) üzenetére


rtitusz
őstag

Akkor nézd meg a Cutterét. :D

coriolis.io/icutter

(#31449) duvi válasza rtitusz (#31448) üzenetére


duvi
nagyúr

Gonosz! :P

(#31450) Rick3D válasza Ellia (#31446) üzenetére


Rick3D
senior tag

+++Duvi jól írja.
Az Anaconda pedig nem a jéghegy csúcsa :DDD Cz speciális combatra Corvette , szállításra Cutter :DDD Ha igazán maximalista vagy de ez most még nem számít. 1 nagyon fontos dolgot kell észben tartanod : Amikor összegyűlik a pénz egy következő jobb hajóra pl : vulturéd van és meglett a pénz FDL-re vagy Phytonra akkor vedd meg lépd meg. Természetesen itt azért ha megkérdezed melyik éri meg jobban szívesen segítünk :) Ugyanis minden feladatkörre megvan kategóriánként a legjobb hajó és ezek skálázása.
Ha effektíven akarsz haladni a játékban de közben nem kinyírni a játékélmény a grindolással , sok helyzetben érdemes feljebb váltani a hajókkal az adott feladatra mert ha nem is egyenes arányosságban több zsetont kapsz de jó pár % gyorsabban tudsz haladni amivel azért pörgősebb a játékmenet. Én nekem ASPból lett Anacondám (mikor még az volt a max) Full combat fittel , több mint 1 évre itt is hagytam a játékot. Ne kövesd el ezt a hibát :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.