Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) nubreed válasza to.ca (#31147) üzenetére


nubreed
veterán

Ő külön ugrik... :DDD :DDD :DDD Hát ezen behaltam. :D :C

Amúgy én még nem láttam ilyet, a kérdésedre válaszolva.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31152) summers válasza 42861 (#31148) üzenetére


summers
tag

Hali!

Jól néz ki. Vajon FDL-re fognak kihozni ilyen raider kit-et?

(#31153) anatron válasza summers (#31152) üzenetére


anatron
aktív tag

Nana!Az FDL nem hippi hajó kéretik békén hagyni!

(#31154) nubreed válasza anatron (#31153) üzenetére


nubreed
veterán

Mint ahogy egy csomó más hajó sem a játékban. :) De pl az imperial cuccokat szívesen megnézném rozsdás textúrákkal és tüskékkel. :D Az Empire lovagok vajon mit szólnának, ha a vegytiszta, fehér high-tech csilivili clipperjükön vagy cutterjükön megjelenne a mad max stílus? :DDD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31155) to.ca válasza nubreed (#31154) üzenetére


to.ca
tag

Pedig pont ez járt az eszemben ;]
Pont most vettem egy Cuttert (kizárólag a 8-as modulok miatt), de gondoltam, ha beválik, egy ideig majd használom. Aztán felpakoltam A-s modulokkal, kimentem vele az ajtón, és lefagytam.
Igaz, soha nem volt T akáhányas szekerem, de ez a "manőverezhetőség"... A víz kivert, amikor rámjött az anarchy nav beacon-nál az összes arra kószáló Eagle, meg Viper. Rájuk se tudtam fordulni, ha nincs a vadásznénim, akkor most megint a Corvette-ben ülnék, mert vissza nem vásároltam volna, az tuti. Na jó, legfeljebb a pénz miatt, hogy aztán eladjam a francba.
Szóval, egye meg a rozsda ezt a tehetetlen bálnát, pont jó lenne rá egy raider-kit. :W

load"elite",8,1

(#31156) nubreed válasza to.ca (#31155) üzenetére


nubreed
veterán

Hát ez az, kívűlről meg belülről is csili-vili, meg lehet hogy alapból is gyorsabban boostol és nagyobb a végsebessége mint egy Corvette -nek, de a fordulékonysága elég gáz. Nem tudom, hogy egy G5 Dirty Drive tuning mennyit segítene rajta. A Corvette elég szépen megtáltosodott tőle önmagához képest.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31157) summers válasza anatron (#31153) üzenetére


summers
tag

Mindenesetre valamilyen kit-et dobhatnának ki rá. Úgy érzem, ebből a szempontból egy kicsit elhanyagolják az FDL-t, pedig népszerű hajó szerintem.

(#31158) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Suli mellet nem volt időm rég ED-zni, aztán meg a gép halt le... de végre, ma éjjel addig toltam a WU-i data packokat (na meg a passengereket amikből egy óra alatt 35-40 milla meg is van... :D ), hogy végre meg lett az a Baron rank! :))

A fél multi fél combat Pythont masszívabbnak éreztem, de ennek a hangja a külseje meg a sebessége kárpótol! :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#31159) nubreed válasza Micsurin (#31158) üzenetére


nubreed
veterán

Gratula. :) Csak nem tudom mit fogsz kezdeni ezzel a lomha bálnával. :D Mehet rá mad max kit ha lesz hozzá.

No offense, csak ezt nem hagyhattam ki. :))

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31160) duvi válasza Micsurin (#31158) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula az új hajódhoz! :)

(#31159) nubreed
Ugye az megvan, hogy ez nem egy Cutter, hanem egy Clipper ;) Ezt pedig nem igazán nevezném "lomha bálnának" :N

[ Szerkesztve ]

(#31161) Micsurin válasza nubreed (#31159) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A Pythonomtól agilisebb sokkal érzetre, és 3 pippel 320, boosttal meg 402 a vége. Nem lomha ez! :D
Az inkább gond nem találok Harm környékén 6A-s PP-t.

Tüskék jöhetnének .... lehet csak hülyeségből még rá is dobnám! ;] :DDD
...baron pipa, mehet a FED rang húzás. Birodalmi segget akarok rakni egy Corvett székébe! ;]

@duvi: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#31162) nubreed


nubreed
veterán

Ja akkor én kérek elnézést, tényleg azt hittem Cutter. :) Csak bennem maradt még to.ca reggeli hsz -e. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31163) duvi válasza Micsurin (#31161) üzenetére


duvi
nagyúr

ITT keress rá, hogy a közeledben hol van 6A PP:

(#31164) Micsurin válasza duvi (#31163) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R Isten vagy köszönöm!

Rá is dobok egyet és irány megnézni, hogy bírja a pofonokat 1,540 armorral! :D ...ha már a shield harmat 580.... 4xBoosterrel....

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#31165) Secundus válasza Micsurin (#31161) üzenetére


Secundus
tag

Az Imperial Clipper a Cutter-rel ellentétben egyáltalán nem lomha. Sőt az egyik legyorsabb hajó a Galaxisban, a fordulékonysága pedig valahol a felső mezőnyben van. Tájékoztatásul itt van a gyári táblázat a hajók fordulékonyságáról csökkenő sorrendben:

Hajótípus Fordulékonyság (4 pip engine)

Eagle Mk 2 50.0 °/sec
Vulture 46.2 °/sec
Sidewinder Mk 1 45.0 °/sec
Cobra Mk 3 42.9 °/sec
Federal Assault Ship 42.4 °/sec
Asp Scout 41.9 °/sec
Imperial Eagle 40.9 °/sec
Diamondback Scout 40.9 °/sec
Hauler 40.0 °/sec
Adder 40.0 °/sec
Imperial Clipper 40.0 °/sec
Fer-de-Lance 40.0 °/sec
Asp Explorer 38.3 °/sec
Imperial Courier 37.5 °/sec
Python 32.7 °/sec
Diamondback Explorer 32.1 °/sec
Viper Mk 3 32.1 °/sec
Federal Dropship 31.0 °/sec
Cobra Mk 4 30.5 °/sec
Viper Mk 4 30.0 °/sec
Federal Corvette 28.6 °/sec
Beluga Liner 28.1 °/sec
Type-6 28.1 °/sec
Keelback 27.3 °/sec
Anaconda 27.3 °/sec
Orca 26.7 °/sec
Federal Gunship 26.5 °/sec
Type-7 22.2 °/sec
Type-9 20.5 °/sec
Imperial Cutter 19.3 °/sec

Mint látható, a szegény Cutter kb. mint a terhes bálna.. :) De nem ezért szeretjük. :)

Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

(#31166) Cooper911 válasza Secundus (#31165) üzenetére


Cooper911
senior tag

A Clippernek a fel-le irányú thrustere gyenge, a fordulása teljesen rendben van.
A Cutter meg érzésre úgy megy mint a T9. Ahogy látom az értékeket nem sokkal marad el tőle. Tehát akinek volt T9e az már tudja mire számithat. Viszont a T9el ellentétben meg is tudja védeni magát és le is tud lécelni ha kell (Igazi Birodalmi hajó na :DD )

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#31167) anatron válasza Cooper911 (#31166) üzenetére


anatron
aktív tag

Igazi birodalmi hajóként inkjább valami hasonló formatervezést vártam volna a Cutter helyett anno.

(#31168) Cooper911 válasza anatron (#31167) üzenetére


Cooper911
senior tag

Űristen! Hát örülök, hogy nem ilyen lett :))

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#31169) anatron válasza Cooper911 (#31168) üzenetére


anatron
aktív tag

Ízlések és pofonok,én a Cutterre mondtam anno hogy úristen...

(#31170) BandiT85 válasza anatron (#31169) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Nekem a cutterre mindig az jut eszembe, mikor haverral ültük a padon, láttunk egy csajt hátulról, mindketten húbazz, mire megszólal a haver: "Figyeld, megfordul, és támadóborz feje van."
Elég bunkón fogalmazott, de a lényeget leírja, Cutter esetében is.
Egyébként nem próbálta valaki Orient kolléga FAS-za ram-taktikáját cutterral? Atom pajzs, atom súly, atom boost...

(#31171) cintula187


cintula187
addikt

Még csak most tudtam a patch óta kipróbálni, de szerintem a frame dropon javítottak tényleg. És így elsőre a bolygó textúra is szebb lett.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31172) Cooper911 válasza anatron (#31169) üzenetére


Cooper911
senior tag

Mivel a Cutter hasonlit a Clipperrre ami ugye szép (Ezt még Orientcx is leírta, de úgyis letagadja), szóval eleve nem lehet ronda :) Na jah kinek a pap kinek a papLAN.

A nap texturás hibát javitották?

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#31173) anatron válasza Cooper911 (#31172) üzenetére


anatron
aktív tag

A Clipper egy méretarányos hajó,a Cutter nem az.Ergo az én szememben randa. :K

(#31174) duvi válasza Cooper911 (#31172) üzenetére


duvi
nagyúr

"A nap texturás hibát javitották?"
Hamarabb tölti be a textúrákat, de még mindig késve és a szaggatás is javult, de ez sem tökéletes.

(#31175) to.ca


to.ca
tag

A Docking Computerrel nincs problémátok a frissítés óta? Nem készítettem statisztikát, de érzésre baromi sokat hibázik. Előtte majdnem mindig betalált, de újabban sokszor mellé megy.

load"elite",8,1

(#31176) duvi válasza to.ca (#31175) üzenetére


duvi
nagyúr

Még nem tudtam tesztelni, mert kint járok a Soul nebulában, de ha hazaérek akkor megnézem a condával.

(#31177) to.ca válasza duvi (#31176) üzenetére


to.ca
tag

Hú, de jólkinéző!

load"elite",8,1

(#31178) Cooper911 válasza anatron (#31173) üzenetére


Cooper911
senior tag

Hát azért azt a ~700 tonnát csak be kell rakni valahova. :)

Duvi: Köszi.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#31179) Kidus


Kidus
őstag

Miert erdemes Beagle point-ra elmenni? Azon kivul hogy rohadt messze van, es lehet, hogy oda sem ersz :)
Gondolom explorer rank miatt igen, de az amugy is megy felfele szepen.
Van valami meglepi ott, amirol nem tudok? :B

Amugy ki hogy nevezte el a csonakjait?

Assuming Control

(#31180) rtitusz válasza duvi (#31176) üzenetére


rtitusz
őstag

Nagyon jó kép!

(#31181) orientcx válasza duvi (#31176) üzenetére


orientcx
őstag

Azt ugyan nem tudnám megmondani, merre van az a Soul nebula, de ez a kép olyan gyönyörű, hogy holnaptól mindenkinek azt hazudom majd, hogy én csináltam :D
(úgyhogy még ma gyorsan élvezd ki a dicsőséget ;)).

Mindenesetre pont olyan, mint ha a Star Wars-ból az uralkodó állna ott háttal nekünk a lobogó köpönyegében, amint épp villámokat szór a messzeségbe(Tán ott lapul néhány wuki. Vagy evoc. Esetleg Törpilla, vagy mittomén). :)

Amúgy látom, szépen gyarapítod az ED kasszáját, és beruháztál egy pulse paint job-ra is. Tényleg dekoratív. Nem tudom, hogy mutatna egy Corvetten, vagy FDL-en, de ha passzolna rájuk, én is beruháznék egyre. :K

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#31182) pcnet válasza Kidus (#31179) üzenetére


pcnet
addikt

Lényegében semmi különös nincs Beagle pointon. Csak afféle próbatétel. Explorer rang sem feltétlenül lesz meg egy bubi-Beagle point úton. Én bubi-Colonia-Sag A*-Beagle point vonalon scanneltem a központi csillagokat, valamit ahhoz közeli csillagokat és gázóriásokat. Hazafelé 2.3 miatt csak D-Scant nyomtam, tankoltam és ugrottam. Így lettem pioneer 69%. Pedig Colonia alatt scanneltem 2 hétig neutron csillagokat is. Most újra Colonia alatt scannelgetek és viszem az adatokat mérnököknek.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#31183) anatron válasza pcnet (#31182) üzenetére


anatron
aktív tag

Ja,nekem sem lett meg.Pioneer rangig jutottam vele ezért most úton vagyok a SagA-hoz,megint.
Majd egy jó alapos neutron mező scannelés után jövök vissza az elite rangot beváltani.

Kidus:

Anno én azért indultam el,hogy találkozzak idegenekkel,de végül ezt kaptam az út végén:

Az én csónakomat Táltos-nak hívják.

[ Szerkesztve ]

(#31184) to.ca válasza anatron (#31183) üzenetére


to.ca
tag

Ezért kell olyan ladikkal menni, amelyik max. 20 ly-t ugrik. Tuti meglesz az elite, mire hazaérsz.
Mondjuk, nem csak a központi csillagokat szkenneltem, hanem a közelieket is, földszerű bolygókért meg utaztam is, de csak max 3k ls-t. Ja, és felkerestem mind a két neutron-mezőt is. :K
Simán meglett az elite, meg a pénz egy meglehetősen jó felszerelt kondára.

Szép az a Distant Worlds plecsni, irigykedem is kicsit miatta. Kár, hogy már nem osztogatják. :(((

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#31185) to.ca


to.ca
tag

Elhúzódik ez a Power Play update... Meg a kliens is azt írja, hogy régi, frissítsem... Szal, itt a 2.3.02?

load"elite",8,1

(#31186) nubreed válasza to.ca (#31185) üzenetére


nubreed
veterán

Lemaradtam valamiről? A keddi 2.3.0.1 után máris van egy újabb update?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31187) brd válasza anatron (#31183) üzenetére


brd
nagyúr

Majd egy jó alapos neutron mező scannelés után jövök vissza az elite rangot beváltani.

Ha igaz ez a kép (2.3 óta elvileg ennyi a reward), akkor a FGK (és talán még az M is) típusú csillagok körül keringő, minél színesebb (de a kékeket mindenképpen!) bolygókat sokkal érdemesebb Detailed Surface Scan-nel kezelgetni, mert így egy naprendszerből pár perc alatt 1-2 milla is kieshet (pl. pár High Metal Content/Metal Rich gyakorlatilag majdnem mindben van, sokszor pár 10 LS-re a csillagtól), ha szerencséje van az embernek és több terraformálható is van benne (a FGK miatt ez esélyesebb).

The only real valuable thing is intuition.

(#31188) to.ca válasza nubreed (#31186) üzenetére


to.ca
tag

Nem tudom, de 9.40-re írták a visszakapcsolást, és még semmi. Meg mondom, a klienst is frissíteni akarja, ez meg sima PP update esetén nem szokványos.

szerk.:
Hopp, itt is van:
Update 2.3.02 Coming 10am BST 27/04

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#31189) Rick3D


Rick3D
senior tag

BRD kolléga , még érvényes az ajánlatod ? Egy kicsit megkésve :))

(#31190) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ezt nem értem ... már 4 tutoriált néztem az SRV radar vackáról de továbbra se megy.... nem találok semmit vele, mintha "fake" jelekkel lenne tele. :U

Az létezik, hogy bebuggolt? :F

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#31191) nubreed válasza Micsurin (#31190) üzenetére


nubreed
veterán

[Ez] segíteni fog és megérted, hogy mi micsoda.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31192) Micsurin válasza nubreed (#31191) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Azt nézegetem és már lassan egy órája bóklászom de semmit nem találok. :F Odaérek, elveszi a jelet de sehol semmi.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#31193) BandiT85 válasza Micsurin (#31190) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Az létezik, hogy bebuggolt?

Ebben a játékban? Simánszky. :U

(#31194) nubreed válasza Micsurin (#31192) üzenetére


nubreed
veterán

Lehet hogy bug, könnyen. Mostanában nem voltam bolygó felszínen materialt gyűjtögetni, de kb 2 hete még működött.

Más: Most látom, hogy tényleg befutott időközben a 2.3.0.2 update is. Úgy tűnik szépen ráfeküdtek a hibák reszelgetésére. Egy héten belül 2 patch.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31195) brd válasza Rick3D (#31189) üzenetére


brd
nagyúr

Hogyne. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#31196) phybercat


phybercat
csendes újonc

Vasárnapig bezár a bazár..

Sites offline
The following sites are offline for the duration of this message:

Captain's Log
Coriolis EDCD Edition
ED-Board
Elite: Dangerous Codex
Elite: Dangerous Database (EDDB)
ED Shipyard
Elite: Dangerous Star Map (EDSM) (Please note that our API are still available)
INARA

[ Szerkesztve ]

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic" - Arthur C Clarke's 3rd law

(#31197) nubreed válasza phybercat (#31196) üzenetére


nubreed
veterán

És ez miért?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31198) phybercat válasza nubreed (#31197) üzenetére


phybercat
csendes újonc

mert a Frontier nem támogatja eléggé a 3rdparty cuccokat.
ez amolyan figyelemfelkeltő sztrájk..

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic" - Arthur C Clarke's 3rd law

(#31199) nubreed válasza phybercat (#31198) üzenetére


nubreed
veterán

Rohadjon meg a Frontier erre csak azt mondom. Fogalmam sincs, hogy, hogyan oldottam volna meg bizonyos dolgokat pl. az EDDB, Coriolis, vagy Inara nélkül.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31200) Cooper911 válasza Micsurin (#31190) üzenetére


Cooper911
senior tag

A radaron állitsd át a kijelzés távolságát akkor látni fogod ha a közelben van valami cucc.

(#31199) nubreed: Kockás füzet, hónapokig tartó keresgélés, fórumozás :D Amúgy én a frontier helyében egy két ilyen oldalt simán megvettem volna és beraktam volna a galnetbe.

[ Szerkesztve ]

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.