Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) pcnet válasza summers (#31350) üzenetére


pcnet
addikt

Előbb tölt fel az FSD.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#31352) summers válasza pcnet (#31351) üzenetére


summers
tag

Ugráskor, vagy amikor lekapcsolod és vissza?

(#31353) scyllafren válasza summers (#31352) üzenetére


scyllafren
senior tag

99%, hogy ugraskor, a 4 masodperc elott.

(#31354) pcnet válasza summers (#31352) üzenetére


pcnet
addikt

Ugráskor.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#31355) Ice_Man22 válasza cacasz02 (#31347) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Ma jatszottam mukti crewt a haverral..... Az plusz pip nagyon sokat szamit. 4 potty a pajzson es a cuttert nem lehet kiloni 😀

(#31356) brd válasza summers (#31350) üzenetére


brd
nagyúr

Azt az időt csökkenti, amikor kikapcsolt állapotból bekapcsolva használható lesz. Sem a feltöltődésen, sem a lehűlési folyamaton nem gyorsít ez az effekt.

The only real valuable thing is intuition.

(#31357) Pro Cambarus válasza anatron (#31326) üzenetére


Pro Cambarus
csendes tag

Ahogy tudom, a Salomét kilövő parancsnok a védelmi wing tagja volt. Salome három beavatott kísérője azonban elérte a célt, ezért a Rift rejtély feloldása nincs veszélyben. Salome lehet, hogy csak mártír lesz (ismét. immár végérvényesen) a történetben.

(#31358) anatron válasza Pro Cambarus (#31357) üzenetére


anatron
aktív tag

Egészen pontosan a Children of Raxxlások a Smiling Dog Crew társulatot bérelték fel az event idejére Salomé védelmére.Azok közül az egyik Harry Potter aki közismert vérpista lőtte ki az álhölgyeményt.

Na emiatt most beindult az összeesküvéselméletgyár a neten.

Mert ugyebár:
-Miért bízzák egy fontos személy védelmét egy olyan playerre akiről köztudott,hogy egy vérkretén?
-Miért bérelnek fel egyáltalán külsősöket a Raxxlások ennyire balfaszok?
-Miért volt zártkörű a TS-ük a többi Raxlás előtt?
-Lehet,hogy nem is volt véletlen az egész?Talán pont Drew rendlete meg a bérgyilokot a készülő története reklámfogásául?
-Stb.

Na kb most ezeket lehet hallani,meg hogy halál Harry Pistára. :)

(#31359) Cooper911 válasza summers (#31350) üzenetére


Cooper911
senior tag

Az FSD modul bootolását gyorsitja, ha pl lekapcsolod, vagy lekapcsol mert alacsonyabb prioritáson van és a fegyóknak kell az energia. Ilyenkor gyorsabban bekapcsol. De az ugráshoz való töltést (charge) nem röviditi le.
Mivel az FSD-n a távolság növelésnél (Increased range) nincs hasznosabb dolog, ezért ez az upgrade felejtős.

Azt lehet már tudni, hogy milyen hajókhoz jön a Raider cucc? Meg erről az egész Raider lore-ról lehet olvasni valahol, hogy mi ez egyeltalán? Milyen előnyök hátrányok stb.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#31360) anatron


anatron
aktív tag

Na közben egy jóhír is,jelentem a Conda leszállt fészkére!

Mindenki nagyon boldog!

:)

(#31361) to.ca


to.ca
tag

Na most akkor hogy a halálba van ez?
Adatot fuvarozok Cubeo-ból, félóránként ad egy-egy adagot. Leszállás közben látom, hogy 2 CZ van pár ls-nyire. Nosza, felveszek gyorsan 2 massacre ships küldetést, egyet 108, egyet 63 db kill-re. Mire kimegyek a kapun, nincs ott egy darab CZ sem. De a két minor frakció továbbra is haragszik egymásra (state: civil war). :W

szerk.: Kilog-belog után is.

@anatron: :C

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#31362) summers


summers
tag

Köszönöm a válaszokat!

(#31363) duvi válasza anatron (#31360) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula! Nagyon szép :C

(#31364) anatron


anatron
aktív tag

Köszi!Köszi!
Már ki is raktam a polcra. :)

(#31365) Rick3D válasza anatron (#31360) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nagyon jól néz ki gratula hozzá :K

(#31366) summers


summers
tag

Sziasztok!

Biotech Conductors-t talált már valaki a múlt heti frissítés óta? Tudom, hogy küldetésekkel lehet szerezni, de nem dob be egy olyan küldetést sem, ami adna ilyen materialt. Pedig korábban mindig belebotlottam.

(#31367) Mortel


Mortel
senior tag

Sziasztok!

Lehet a Condor-on kívül más fightert is venni valahol?

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#31368) spank0309


spank0309
tag

Szisztok, elindultam nagy felfedező utamra, változott valamit az ár táblázat a bolygó scannél?

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#31369) Pissti válasza summers (#31366) üzenetére


Pissti
csendes tag

Szia!

A múlt héten és a héten is találkoztam jó pár küldetéssel, ami adott ilyen materialt. Főleg Boom alatt lévő rendszerekben mozogtam (nem biztos, hogy van jelentősége)

Mortel:

Lehet venni más fightereket is. Federation ugye a Condor, Empire területen Imperial fighter és Independent területen Taipan.

[ Szerkesztve ]

(#31370) 42861 válasza spank0309 (#31368) üzenetére


42861
senior tag

Hello. Igen, elég jól felnyomták az árakat. A szokásos earth-like, water world, ammonia world, fehér törpe, neutron csillag, fekete lyuk hatos mellett most már a high metal content world szkennelése is nagyon jól fizet.

(#31371) Pro Cambarus válasza to.ca (#31361) üzenetére


Pro Cambarus
csendes tag

Lehet, hogy a végére értél oda. Asset átadása és CZ leesése megelőzi a state változást, még inkább a térkép ezirányú frissítését.

[ Szerkesztve ]

(#31372) to.ca válasza Pro Cambarus (#31371) üzenetére


to.ca
tag

Kösz, bunyó van megint Cubeo-ban. Pár óra CZ hoz 30 millát, vagy többet + a merit,mert ugye időnként azért le is kell szállni. Jó ez így most. :D

load"elite",8,1

(#31373) D4M13N válasza Mortel (#31367) üzenetére


D4M13N
aktív tag

http://elite-dangerous.wikia.com/wiki/Ship-Launched_Fighters

Három fajta van,különböző fegyverzettel és statisztikával:
F63 Condor
Imperial Fighter
Taipan Fighter

(#31374) Mortel válasza D4M13N (#31373) üzenetére


Mortel
senior tag

Köszönöm!

Én mindenütt csak kondorokat találok... :)

Taipant és Imperial fightert merre lehet lelni?

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#31375) duvi válasza Mortel (#31374) üzenetére


duvi
nagyúr

- "The Taipan Fighter can be purchased in Alliance and Independent systems only, but can be restocked in any system."
-"The Imperial Fighter can be purchased in Empire systems only, but can be restocked in any system. "

Magyarul Taipant a szövetséges és független rendszerekben lehet venni, Imperial Fightert pedig csak a birodalmi rendszerekben.

(#31376) Mortel válasza duvi (#31375) üzenetére


Mortel
senior tag

Köszönöm!

Rájöhettem volna... :B

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#31377) rtitusz válasza duvi (#31375) üzenetére


rtitusz
őstag

- Két Imperial Fighter lesz!
- Melyik Cutterhez vihetjük?
- Ja, én azzal a Corvette-vel vagyok itt a 35-ösön. Galamb... Azaz fighter lövészetre lesznek.
- Igen-igen, jó kis harci gépek.
- Félreért. Kiküldöm, majd lelövöm őket. Minél messzebbről, és minél nagyobbat durran, annál több pont.

:D :))

[ Szerkesztve ]

(#31378) duvi válasza rtitusz (#31377) üzenetére


duvi
nagyúr

Most jöhet egy Birodalmi válasz rá :D

(#31379) anatron


anatron
aktív tag

Hát igen a fedes bugris csak akkor tud lelőni egy birodalmi vadászt ha a sajátjaira lő. :P

(#31380) orientcx válasza anatron (#31379) üzenetére


orientcx
őstag

Ebben bizony van valami. Ugyanis ha a láthatáron feltűnik egy Fed vitéz, akkor a következő pillanatban már csak egy hosszan elnyúló birodalmi kondenzcsík tanúskodik arról, hogy a helyszínen az előbb még egy császári pilóta játszotta a nagymenőt az éppen első útjukat teljesítő, nagy "T" betűs Hauleres kadétoknak. Még jó, hogy az űrben nem terjednek az illatok, mert így az Uralkodó pilótáinak alsóneműi meg tudják őrizni az ilyen találkozásoknál óhatatlanul előálló, szagokban dús titkaikat. :D
És mivel a birodalmi hajók gyorsak, hisz eleve iszkolásra tervezték őket, ezért ha imperial vadat akarunk lőni, akkor tényleg vennünk kell magunknak egyet... ;)

rtitusz - jajaja, én is kérek egy tucatot :K :K :K

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#31381) nubreed


nubreed
veterán

Nem rég beújítottam egy videokártyát, egy R9 290 -et váltott egy GTX 1070 MSI Gaming x.
Gondoltam ez elbír mindent, tehát ED grafikai opciókban felvettem mindent ultrára. Ha az árnyékot vagy az Ambient Occlusiont felveszem max-ra ugyanúgy max 40-45 fps -em van, mint a 290 -nél. Ez más nVidiásoknál is így van? Még ki kell tapasztalnom, hogy melyik a hunyó valójában, az árnyék vagy az AO. De nem volt kedvem vele tovább mókolni már tegnap este. Most úgy is Mass Effect Andromedával vagyok elfoglalva. És várom a csodát, hogy ED-ben megérkezzenek a thargoidok rendesen.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31382) csigi válasza nubreed (#31381) üzenetére


csigi
addikt

Akkor valami nem kerek Nálad.
Nekem ultra van és 60fps -el megy (Giga 1070) úgy, hogy utólag látszik nem is volt maximum frekvenciákon a GPU meg a memória. Ez a játék nem jelent neki terhelést.

AMD után lehet valami driver eltávolítós trükköt kellene bevetned...?

nofene

(#31383) nubreed válasza csigi (#31382) üzenetére


nubreed
veterán

Nem szeretem a DDU-t és társait. Az AMD -nek van saját eltávolító utility -je, miután uninstalltam a drivert és rebootoltam, még azt is lefutattattam safe mode -ban. Elvileg kigyomlált mindent. Más játékok, pl ME:A GTA 5, tökéletesen mennek ultrán, csak itt az ED -nél volt ez.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31384) duvi válasza nubreed (#31381) üzenetére


duvi
nagyúr

Ott valami nem kerek. Ugyanez a VGA van nálam is. Simán megvan a 60+ FPS (SC-ben 100 fölött)

(#31385) brd válasza nubreed (#31381) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg nem ablakban játszol? Mert abban az Nvidia sajnos gyengébb. Ha más, VGA-t használó program is fut, akkor az jobban igénybe veszi a kártyát, mint AMD esetén, jobban zavarják egymást a programok. Én is R9 290-ről váltottam, és sajnálkozva vettem tudomásul, hogy ez a helyzet, az R9-cel simán néztem filmet is a másik monitoron az Elite mellett, és nem akadozott, Nvidia-n pedig kicsit trükközni kell ugyanehhez. Egyébként a AO és az árnyékok terhelnek legjobban (az élsimítás mellett), de a 1070-esnek bírnia kell, nálam minden maxon van, és még az AA-t is rányomtam (SMAA, 1.5, vagy 1.25, most nem emlékszem) és így is 60 FPS stabilan (VSync On), és csak bolygófelszínen kapcsol boost órajelre a kártya, máshol a sima órajelén (~1560) fut max., sőt SC-ben 1100 környékére is lemegy többnyire. Mondjuk én még Win7-et használok.

The only real valuable thing is intuition.

(#31386) nubreed válasza brd (#31385) üzenetére


nubreed
veterán

Akkor még az is lehet, hogy az EDFX kavar be, amit én használok. Ma este majd tesztelgetem.
Nem ablakban játszom, azt sosem szerettem, mindig full screen. Nekem más nem fut a háttérben, ami jelentősen kihasználná a kártya erőforrásait. Böngésző az megy, de nem hiszem, hogy az bekavarna. Meg MSI Afterburner mindig.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31387) Cooper911 válasza orientcx (#31380) üzenetére


Cooper911
senior tag

A színes lézerek után jönnek a színes kondenzcsíkok is, a birodalmi gépek alapból barnát kapnak majd.
Kicsit később érkezik a boblehead szekcióba a Wunderbaum is :)

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#31388) duvi


duvi
nagyúr

Ha valaki vásárláson töri a fejét, de előtte szeretné megnézni, hogy pontosan miket tartalmaz a Raider kit: Raider Ship Kit - Cobra Mk III: Elite: Dangerous

(#31389) Mortel válasza nubreed (#31386) üzenetére


Mortel
senior tag

Szia!

Szvsz az EDFX lesz a gond...

Egy "mezei" I3 4170-nel, és egy 3GB-os 1060-al full hd-ban, minden ultrán (ami lehet), soha nem esik 50 fps alá...

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#31390) Mortel


Mortel
senior tag

Beszereztem két pulse festést az anacondára, az első 2,5 font, míg a második csak 2 fontba került... :F

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#31391) duvi válasza Mortel (#31390) üzenetére


duvi
nagyúr

Mind a 6 pulse festés 2£-ba kerül az Anacondához. Szerintem az egyiket euróban fizetted és az valóban 2,5 euróra jön ki. Nézd meg a tranzakciók számláit és ott látni fogod, hogy miben fizettél.

(#31392) nubreed válasza Mortel (#31389) üzenetére


nubreed
veterán

Nem hiszem el. Tudjátok mi kavart be? Ha kikapcsolom a frame rate limitet a display beállításoknál és mindent ultrára illetve a legmagasabbra állítok, semmi gond nincs, nincs több fps drop. EDFX -szel sincs semmi gond, be van kapcsolva. Szóval ez az egy kavart be. Egyébként az fps limit 60 -ra volt állítva. De hogy ilyenkor ha ez be volt kapcsolva, miért esett le ultra shadow -val 40-45 -re, lövésem sincs... a lényeg, ezzel meg is oldódott.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31393) Mortel válasza duvi (#31391) üzenetére


Mortel
senior tag

Ok. Asszem először gondolkodom, azután hallgatok.. :B

Minden esetre köszönöm a kiigazítást!

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#31394) Mortel válasza nubreed (#31392) üzenetére


Mortel
senior tag

Az a lényeg, hogy megoldódott! :)

Bár, ahogy emlékszem a "frame rate limit"-et valamiért ajánlották bekapcsolni, lehet akkor, ha a "v-sync", és a "refresh rate" is be van kapcsolva... Ki tuddja... :F

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#31395) nubreed válasza duvi (#31391) üzenetére


nubreed
veterán

A 10 eurót soknak tartom a raider kitért. Viszont az jó, hogy a Corvette kapott új festést, egyszer lehet még megveszem rá ezt az újat.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31396) Mortel


Mortel
senior tag

Két fighterhez csak egy pilótát lehet felvenni? Nem lehet kettő pilóta két vadászhoz?

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#31397) to.ca válasza Mortel (#31396) üzenetére


to.ca
tag

Lehet 3 is, de csak 1 aktív.
Én most vettem fel a másodikat, mivel az első hamarabb lett elite, mint én. :DDD
Ha egyszer elveszítem a hajót, veszik vele az aktív pilóta is, de ha van (két :D ) tartalék kiképezve, akkor nem akkora gáz. (De.)

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#31398) 42861


42861
senior tag

Sziasztok. Mitől lett a hullom hirtelen 0%-os? Semmi olyasmi nem történt a hajómmal, ami a hull fogyását eredményezte volna. Ez valami ismert bug?

(#31399) duvi válasza 42861 (#31398) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha sokat repülsz SC-ben (pl. felfedezéskor), akkor az durván rongálja a hullt.

(#31400) orientcx


orientcx
őstag

Ez a raider cucc egy felfedező Asp-nak, vagy egy meghekkelt csempész Cobrának tényleg nagyon jól áll(bár a tüskékre akkor sem igen tudnék ésszerű magyarázatot adni, hacsak nem azt, hogy éles helyzetben a pilóta amolyan süni módra össze tudjon gömbölyödni velük :) ).
Viszont ez a kitt egy igazi ragadozó géphez sehogy sem passzol. Hogy egy 20-30k Ly-s csavargás után így nézzen ki egy leharcolt űrmadár, az teljesen rendben van, és valóban megvan a maga hangulata. De igazán nem szívesen indulnék neki rendet rakni egy HazRES-be olyan géppel, ahol külső kábelekkel van összefoltozva a rendszer, és csendesebb pillanatokban hallani lehet, ahogy épp csámcsog a rozsda(megjegyzem nem gondoltam volna, hogy a mélyűr ilyen csapadékos hely. Nehogy hamarosan lehessen a store-ban ablaktörlőlapátokat is venni :D )
Na mindegy, spóroltam 10 Fontot :)

Cooper911 - Barna kondenzcsík császári pilótáknak? kiváló ötlet, én pártolom :C

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.