Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) gigafun válasza orientcx (#12949) üzenetére


gigafun
senior tag

Akkor most végre megveheted a hőn áhított Clipperedet. :) Most nem kell hozzá Baron rang.

[ Szerkesztve ]

(#12952) CactuS válasza baphomet (#12950) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mire őt a rabszolgák legyezgetik, addigra már kint lesz a SC is. :D

On: Azt még mindig nem tudni, hogy meddig lehet megvenni bármilyen ranggal a klippert? Kicsit alábbhagyott a pénz farmolási lelkesedésem, így hétvégén nem jött össze.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12953) feldeci válasza gigafun (#12951) üzenetére


feldeci
tag

Nagyon szomorú hírrel kell szolgálnom, az Outsider nem elég, Serf minimum kell, hogy vehessen egyet, így továbbra is csak csorgatni fogja a nyálát és bánatában tovább fikázni a birodalmat - ahova mindig is vágyott csak sosem tudott bekerülni ;)

(#12954) gigafun válasza feldeci (#12953) üzenetére


gigafun
senior tag

Az csak egy ugrás. Akkor már csak pár hétig kell ágytálaznia a császárnál. ;]

(#12955) orientcx válasza feldeci (#12953) üzenetére


orientcx
őstag

Serf? Az meg miféle vajákosság? A serfőző rövidítése? Érdekes titulusokat tudtok osztogatni egymásnak ott a birodalomban. Mindenesetre most, hogy belegondolok, a Clipper valóban úgy néz ki, mint egy elfuserált pálinkafőző. El kell ismerni, praktikus az elgondolás, a Clipper alkalmas annak a pálinkamennyiségnek a lefőzésére, amennyire ahhoz van szüksége, hogy szépnek lássák. Ez tényleg zseniális. Hej, ha Kiszel Tünci is tudna pálinkát főzni, több kérője lenne neki, és kevesebb Aisling kisasszonynak... :DD :D :DD :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#12956) rtitusz válasza baphomet (#12948) üzenetére


rtitusz
őstag

Ez azért fasza, mert aki vérbeli felfedező és elmegy egy hosszabb (értsd több hónapos) útra, az semmit se tehet a repu csökkenés ellen, mint az esetem is bizonyítja. Ahogy látom Friendly alá nem csökken, de azért kicsit fáj, hogy hiába voltam allied mind a három frakcióval.

(#12957) rtitusz válasza orientcx (#12949) üzenetére


rtitusz
őstag

Aljas birodalmi lettél!? Valld be hogy a Clipperre hajtasz!

(#12958) orientcx válasza rtitusz (#12957) üzenetére


orientcx
őstag

De Pssszt, ez titok! A Python klubban egy szót sem, különben öri-hari! :B
-

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#12959) duvi válasza orientcx (#12958) üzenetére


duvi
nagyúr

orientcx kolléga Clipperben? :Y Mindenki kapcsoljon ki, mert eljött az ítélet napja! :DDD

(#12960) orientcx válasza duvi (#12959) üzenetére


orientcx
őstag

Nem tehetek róla, fiatal voltam, és kellett a pénz, és meg nagyon be voltam rúgva, és ez különben is csak egy aljas fotómontázs, stb :(((
-
De most egy pár komoly mondat(nem volt könnyű megszerezni magamtól az engedélyt hozzá, még szerencse, hogy erősen korrupt vagyok) :K
Mivel most épp semmi komoly cél nincs előttem, úgy gondoltam, minden szóba jöhető hajót kipróbálok(mondom szóba jöhetőt, tehát a T-Type kereskedők nyugodtan üljenek csak vissza a popójukra, tőlem aztán azok a szutykok mind ott fognak megbüdösödni a portájukon :K )
És mivel a Clipperért cserébe most éppen nem kell olyan fényesre polírozni az uralkodó alfelét, hogy jobban csillogjon, mint a császári ezüstkészlet az ünnepi asztalnál, hát ezzel kezdtem. Ennyi idő után illik kipróbálni, mit szidtam olyan sokat. De esküszöm, vagyok akkora kretén, hogy Dropship-et is veszek, meg Orca-t. Bár az Orca nem is biztos, hogy olyan gyurma jószág, legnagyobb szégyenemre ezt a videót találtam a you-tube-n. Lehet, hogy ezt a birodalmiak rendezték meg egy Pythont lejárató kampány keretében
Bár be kell valljam, hogy most akár én is ülhettem volna abban a szerencsétlen Pythonban, mert a hosszú kihagyás után olyan fakezű vagyok, hogy néha szabályosan szálkákat kell kiszednem szegény joy-ból :U

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#12961) rexsimus válasza orientcx (#12958) üzenetére


rexsimus
aktív tag

KAMU!!!!!

Bizonyítsd be azzal, hogy tényleg a tiéd, hogy nekivágod egy birodalmi aszteroidának, és persze erről kérünk videót is!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#12962) gigafun válasza orientcx (#12958) üzenetére


gigafun
senior tag

Na tessék!!! Hova fajult ez a világ?! :Y :Y :Y
Szóval már csak én vagyok itt az egyetlen Fed bugris, aki tartja magát az elveihez?
Ezt a szégyent megélni. Hogy egy ilyen oszlopos IPSZ-tag, aki ráadásul a föderációs eszme legfőbb zászlóvivője volt, ilyen csúfosan bukjon el?
Nem is találok szavakat. :O :O :O

(#12963) orientcx válasza rexsimus (#12961) üzenetére


orientcx
őstag

Ejnye, rexsimus kolléga, fáj ez a bizalmatlanság. Hiába, nehéz lebontani a birodalmi kételkedés magas falait. :N
De azt kell hogy mondjam, a hónapos kihagyás után olyan béna vagyok, hogy azt a birodalmi aszteroidát legfeljebb az mentheti meg, ha egyáltalán oda sem találok a RES-hez(amire komoly esély van). Néha szabályosan gondolkodnom kell, hogy egy-két funkciót melyik gombhoz rendeltem annak idején. Hiába, egy Fed vitéz nehezen tanul, és azonnal felejt... :U
Na de sebaj, mi dicsekvéssel tökéletesen képesek vagyunk pótolni a tudás hiányát, mert nem az számít, hogy ki mit csinál egy csatában, hanem hogy hogyan emlékezik meg róla az utókor. :K :K :K
-
gigafun - Na ne, hát már te is kétekedsz? A Fed szájhős státuszom nem adom! Egyszerűen csak most olyan ügyetlen vagyok, hogy az már Clipperért kiáltott :D

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#12964) gigafun válasza orientcx (#12963) üzenetére


gigafun
senior tag

Legalább Orcát vettél volna. Az mégis csak harci gép. Na de ez a locsolókanna... :)
Ezt nehezen fogom megemészteni.

[ Szerkesztve ]

(#12965) baphomet válasza orientcx (#12960) üzenetére


baphomet
senior tag

"Bár az Orca nem is biztos, hogy olyan gyurma jószág,"
Tökéletes ramming hajó, látszik a videóból is. Ezer tonna Orcával már nem érdemes vitába szállni. :)

Azzal meg, hogy vettél egy Clippert, én is elértem mindent, ami csak lehetséges ebben a játékban. <elégedetten hátradőlő szmájli helye>

(#12966) rexsimus válasza gigafun (#12964) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Óvatosan, mert harapnak :D

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#12967) feldeci


feldeci
tag

Tudja valaki mi van ezzel a sensors témával? Az érdekelne, mennyire mindegy a 8A vagy 8D a gimballed fegyverek célzás-pontosság ügyében. A neten fellelhető infok aránya így oszlik meg:

- 40% nem számít
- 40% számít
- 20% csak a huge cannon/pa esetében számít, a kisebb fegyvereknél mindegy, hogy 8A vagy 8D

Akárhogy sakkozok, muszáj lesz a kondán az A sensorst beáldoznom a prismatic shieldért, így viszont jöhetnek a python flották! :DDD Kicsit több, mint a 7A 'rendes pajzs' + 8SB és így van +2 chaffom is..* kemény. Már értem miért ugrott a kis hercegnő az élre a héten így a sor végéről :D

* mármint 7A + 8SB 1540MJ, 7A Prism + 6SB 1570MJ és akkor van 2 chaffom

[ Szerkesztve ]

(#12968) baphomet válasza feldeci (#12967) üzenetére


baphomet
senior tag

Mérget nem vennék rá, de mintha dev szájából olvastam volna, hogy nem számít. Én Vulture-ön C-t a Pythonon, Clipperen A-t használok large gimballed pulse laserek mellett, és nem érzek semmi különbséget.

(#12969) feldeci válasza baphomet (#12968) üzenetére


feldeci
tag

Akkor viszont érthetetlen az ára, a súlya és a fogyasztása az A szenzoroknak a D-vel szemben, most az, hogy 6 vagy 8km pont semennyire nem érdekel.

(#12970) rtitusz válasza feldeci (#12967) üzenetére


rtitusz
őstag

Prismatic Shieldből nem csak 3A-tol 6A-ig van?

[ Szerkesztve ]

(#12971) feldeci válasza rtitusz (#12970) üzenetére


feldeci
tag

:N, van 7A is!

(#12972) duvi válasza feldeci (#12971) üzenetére


duvi
nagyúr

Tuti? coriolis.io szerint csak 3A-tól 6A-ig létezik.

(#12973) feldeci válasza duvi (#12972) üzenetére


feldeci
tag

Hát, én ezt matekoztam ki magamnak, én itt 7A-t látok :K

(#12974) duvi válasza feldeci (#12973) üzenetére


duvi
nagyúr

Jogos :K Sorry! Ezt benéztem, mert automatikusan a 6-os slotra kerestem a pajzsot, pedig mehet egyel feljebb is.

(#12975) rtitusz válasza duvi (#12974) üzenetére


rtitusz
őstag

Együtt néztük be, én a képedre emlékeztem.

(#12976) orientcx


orientcx
őstag

Hát ez gyalázat, mennyire nem érzem a csíziót. Egy nap kihagyás - egy hét visszaesés. Így a kihagyott hónappal számolva azt az eredményt kapjuk, hogy napra pontosan visszaértem kezdő Sidewinderes korom nem túl magas szintjéhez :) (pont 7 hónapja kezdtem) :K
Szégyenemben lebutítottam a kondát, és kufárnak álltam. Abban legalább nincs visszaesés, mert kereskedőnek már a kihagyás előtt is pont ugyanilyen pocsék voltam. :U

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#12977) RichieTri válasza feldeci (#12967) üzenetére


RichieTri
senior tag

+1 a számítra.

az a tapasztalatom, hogy minél gyíkabb sensor annál lassabban áll rá a célra,hamarabb el is veszti azt.
továbbá modul célzásnál a jobb sensor pontosabb.

viszont én is kérdeznék.
egy FSDI-nél számít-e, hogy A1 vagy A2? azon kívül, hogy a 2-s talán messzebbről operál. létezik, hogy az A2 "erősebb"? arra gondolok, hogy amikor már a kergetőzés megy és a kék/piros csík harcol egymással akkor nem kell olyan pontosan követni a másik hajót.?!

[ Szerkesztve ]

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#12978) feldeci válasza RichieTri (#12977) üzenetére


feldeci
tag

Az FSD Interdictor esetében a range-ben mindenképpen sokat számít, a wikin lévő táblázat segít. Én 4D-t cseréltem 3A-ra és azt vettem észre, hogy a minigame rövidebb lett, néhány másodperccel kevesebbet kell kergetőzni mire kint van SC-ből a delikvens.

Nem célzok modulra. Több idő kiválasztani mit akarok lőni mint ész nélkül szétlőni at egészet :DDD Viccet félretéve de a másik elmélet ugye, hogy a Class 8 miatt az Anaconda esetében a large/medium/small fegyverek esetében mindegy a D vagy A, csak a huge-nál számít, de én azt meg nem használok.

Nem értem amúgy, hogy ilyen alapvető, játékmechanikai dolgok miért titkosak. Elvileg ez egy szimulátor, a valóságban sem úgy szállnak fel a vadászpilóták, hogy 'majd kitapasztalod öcsém hogy működnek a fegyvereid'.. fegyverek, pajzsok statjait is redditől kell vadászgatni, ahol kipróbálgatják a népek aztán összeszedik egy excelbe. Tényleg nem értem miért kell ezt.

(#12979) RichieTri válasza feldeci (#12978) üzenetére


RichieTri
senior tag

köszi a táblát :) a range-t már a játékban is lehet látni, azt hittem legalább az erejéről van plusz info :F

Vulture-n volt A1-s FSDI,de tegnap vagy 3x nekiugrottam egy CMDR akárki Cobrának (mertfeliciásvolt)..és bakker annyira rajtatartottam az irányt amennyire lehet,de sosem tudtam megnyerni a meccset.
Ezért inkább beneveztem egy A2-s FSDI-re és a 4-be tettem egy A-s SCB ami eddig a 2-sben volt. Remélem ezzel kicsit előrébb leszek... azért a 4-s slotba nem fogok FSDI-t tenni. Már az A1-l is bármilyen NPC-t kikaptam SC-ből,de ezen most marhára meglepődtem :U

[ Szerkesztve ]

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#12980) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Hol lehet azt megnézni, hogy egy hajót melyik állomáson lehet megvenni?

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#12981) duvi válasza e00dgy (#12980) üzenetére


duvi
nagyúr

ITT kiválasztod a keresett hajót és az alsó kommentekben mindig találsz értékesítőhelyeket. Vannak rajongói adatbázisok (pl. Diopapa sokoldalú EDInfo programja), de teljes gyűjtemény sehol nem készült.

(#12982) feldeci válasza e00dgy (#12980) üzenetére


feldeci
tag

Odamész és megnézed van-e, vagy google, és szűkítesz mondjuk az utóbbi egy hétre.

Ha 15%-ra vágysz: Lembava, Jafnhau, Diaguandri és Kamito a 4 high tech Li Yong-Rui rendszer, az első 3 egykupacban, az utóbbi kicsit odébb. Egy ilyen run-on én eddig mindent össze tudtam szedni (hajót, modulokat) amit kerestem. Nem tudom mit akarsz venni, Diaguandri-n vannak nagy hajók (Konda, T9) Kamito-n pedig van Clipper 15% kedvezménnyel, jelenleg ott a legolcsóbb.

(#12983) warcat


warcat
veterán

Nem számít semmit a szenzor gimballed fegyvernél,bármilyen észlelés placebo.Egy ideig ez lett terjesztve mert valakinek nem fért a fejébe hogy akkor mi értelme van 160 tonnás szenzort cipelni - pffft mintha ez kész kiforrott játék lenne.

EA: It's in the crate!

(#12984) duvi válasza warcat (#12983) üzenetére


duvi
nagyúr

"mi értelme van 160 tonnás szenzort cipelni" Azért néha a radar látótávolság is jól jön, ha keresünk/üldözünk egy hajót (pl. RES vadászatnál). Persze jóval kisebb a jelentősége mint a többi modulnak.

(#12985) baphomet válasza warcat (#12983) üzenetére


baphomet
senior tag

Placebo, vagy hazudnak. :)
Itt egy dev post, a lényeg: "All sensors do is resolve contacts on your sensor. There is no link between them and weapon tracking at all."

Itt leírja még egyszer, a turretek kapcsán: "Sensors do not affect turret behaviour in any way other than being used to resolve the contact in the first place so they can be tracked."

Itt meg, hogy mi értelme egyébként a jobb szenzoroknak.
Röviden, nem sok. Jobb szenzorokkal távolabbról tudod azonosítani a célpontokat. Simán és silent running módban is. Még silent módnál is van egy minimális távolság, ami alatt már be lehet fogni a hajót, ez E-s szenzor esetén 2-300m, míg A-ssal akár 500 méternél is több lehet.

(#12984) duvi
Én is emiatt használok jobb szenzorokat, ha belefér. Ha messzebbről azonosítom a célpontot, kevesebbet kell feleslegesen szaladgálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#12986) baphomet válasza feldeci (#12978) üzenetére


baphomet
senior tag

"Nem célzok modulra. Több idő kiválasztani mit akarok lőni mint ész nélkül szétlőni at egészet"

Target previous subsystem - ha van felesleges gomb, amire rá tudod programozni. 6-8 gyors gombnyomás (1-2 másodperc) a PP kiválasztása, a célpont konfigurációjától függően.

X52 tulajoknak ajánlom a görgőre tenni ezt a funkciót, úgy még gyorsabban megy.

[ Szerkesztve ]

(#12987) rexsimus válasza duvi (#12984) üzenetére


rexsimus
aktív tag

+1

RES-ben tényleg nagy haszna van a jobb szenzornak. Nem mindegy, hogy csak úgy repkedek, hogy 4 km-re kerüljek a zsíros célpontoktól, vagy pl már 6-7 km-ről kiszúrja a radar és célirányosan repülhetek a vérdíjért.

[ Szerkesztve ]

(#12988) orientcx


orientcx
őstag

CZ-ben is aranyat ér a jobb szenzor,mert sokszor nagyon széthúzódik a mezőny, és így egy pillanat alatt átlátod, merre úszkál a sok sneci között a kapitális harcsa(Hogy honnan vettem ezt a hasonlatot :F Mintha valaha is pecáztam volna)
Persze hajója válogatja, mert az A-s szenzor csak úgy tömi magába a wattocskákat, és ha spórolni kell, nyilván inkább ezen érdemes, mint mondjuk a PD-n, vagy SB-n. A kondára nekem pl hiába az A8-as PP, csak egy B8-as szenzor fért fel.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#12989) Necc válasza duvi (#12959) üzenetére


Necc
addikt

Nekem meg clipperre se futja ;] :P

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#12990) duvi válasza Necc (#12989) üzenetére


duvi
nagyúr

Én is csak egy félkész Pythonban kuksolok ;] Van mellette egy fullos ASP a felfedezőutakra, meg az apróságok. Nem rohanok sehova. Van amikor csak fanból röpködök/harcolok a kicsikkel, pedig szinte semmi pénzt nem hoznak ezek a kalandok :N Cserébe jól szórakozok :D Mindenkinek megvan a saját tempója. Ne sajnáld, hogy (még) nincs pénzed Clipperre. Majd eljön az az idő is ;)

[ Szerkesztve ]

(#12991) Necc válasza duvi (#12990) üzenetére


Necc
addikt

Egyetlen dolgot sajnalok csupan, ha nem vagy "founder", akkor rengeteg, nagyon jo penzes kuldetes nem erheto el szamomra :(

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#12992) duvi


duvi
nagyúr

Elite: Dangerous Newsletter #84.
Eheti sztárfotónkon az Imperial Eagle:

(#12993) rtitusz válasza duvi (#12992) üzenetére


rtitusz
őstag

Ez az Imperial Eagle pofás, de azért most már kezdi zavarni a csőrömet, hogy mindig az imperialok kapnak új hajókat, a föderáció a föderációs tehén óta nem kapott semmit, az aliance pedig totál el lett felejtve.

(#12994) macy válasza rtitusz (#12993) üzenetére


macy
addikt

Ezért lépek most be az imperialhoz.

(#12995) duvi válasza rtitusz (#12993) üzenetére


duvi
nagyúr

Tudom, nem sok vigasz, de az F63 Condor föderációs hajó lesz. Az más kérdés, hogy az Arénán kívül mire tudjuk(érdemes) majd használni :F Ezenkívül ott áll a sorban a Federal Corvette, ami a legnagyobb játszható (és mindent ütő) hajó lesz. Jó lenne, ha két hét múlva bejelentenék a Corvette érkezését is :D Gyanítom az ára, szó szerint csillagászati lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12996) gigafun válasza macy (#12994) üzenetére


gigafun
senior tag

Én meg csak azért sem.
Ma harmadszor is megkísértett a gonosz, de csak azért sem vettem meg a Clippert. :D

(#12997) duvi


duvi
nagyúr

Szeretném felhíni a társaság figyelmét az alábbi sorokra, ami a mostani hírlevélben olvasható:
"In this week's dev update I'm going to follow up on the player supported minor factions and some changes coming to the background sim as part of the CQC update (1.4)."

(#12998) rtitusz


rtitusz
őstag

Hasznos kis videó, ha elég erős a géped, és kicsit tuningolnál a grafikán: https://www.youtube.com/watch?v=iIosivU9uVw
A SweetFX/ReShade/GemFX régi cucc, tudtam, hogy léteznek, de hogy a textúra és egyéb beállítások a Ultra fölé is tolhatók, csak át kell írni pár dolgot, azt nem. Ugye ez azért lehetséges, mert a bolygók és sok egyéb textúra is procedurális, nincs végső határ, csak a grafikus kártyád.

(#12999) orientcx válasza gigafun (#12996) üzenetére


orientcx
őstag

Hát, arra még én sem tudtam rászánni magam, hogy beleüljek a Clipperbe, ott porosodik a kisszoba sarkában a törött hokedli, meg a kicsorbult váza mögött. De azóta esténként, mikor elcsendesedik a környék, ha fülelek, mintha furcsa, ijesztő, kísérteties hangok szűrődnének ki onnan, nem is beszélve arról az átható kénkő szagról...
:) :)) :D :DD

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#13000) Necc


Necc
addikt

Ha valakit erdekel, KAMITO rendszerben a NEWCOMB HUB-ban minden hajo kb. 15% kedvezmennyel kaphato.

Csak nehany fontosabb hajo: van cobra mk3, asp, T6, T7, clipper, python es konda. Es igen, sidewinder is kaphato :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.