Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) duvi válasza Phobion (#12650) üzenetére


duvi
nagyúr

Gondolom a bevételek miatt. Minden tábort meg akarnak célozni, hogy legyen miből finanszírozni a fejlesztéseket és a szerverek üzemeltetését.

(#12652) warcat


warcat
veterán

Na, egy kis túlórázás után elkészültem, a konda kikaparta a szarvasgombát:

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#12653) pcnet válasza warcat (#12652) üzenetére


pcnet
addikt

Gratulálok, szép teljesítmény! :) :R

Más! Ez a játék akkora átverés! Kár, hogy nincs refund. Ezer nő rendszer, aztán sehol egy sem! Pedig már kezdtem megörülni, hogy jó helyre tévedtem. De mire számíthat egy megfáradt harcos? :(

Aztán meg Remek platform, ami nem is remek, mert nem kapni A4 fuel scoopot.

Tök csalódott vagyok, megyek is inkább aludni. :(

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#12654) duvi válasza warcat (#12652) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula! Nem kevés munka és kitartás kellett hozzá :K

(#12655) CactuS válasza warcat (#12652) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gratula. Mivel tetted meg a hosszú utat? T7, python, majd T9? Vagy Conda?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12656) warcat válasza CactuS (#12655) üzenetére


warcat
veterán

Kihagytam a T-s vonalat :)
Csempészküldik Cobrával míg meg nem lett a lóvé Asp-ra.
Bányásztam vele (ha kitanulod a kisebb trükköket,jó pénz ezen a szinten,és van hangulata). A tökéletes elhelyezkedésű pristine metallic ring keresése közben rábukkantam két szomszédos rendszerre,amik csak egymással vannak összekötve.A bulletin board-os küldik gyakorlatilag a kettő között küldözgetnek össze-vissza. Ha átváltasz solo,open,private group között,külön küldik vannak,elég gyorsan megtelik a raktér.Ráadásul az egyik rendszer föderációs a másik birodalmi,ennek jótékony eredménye a vice admiral és a king rank elérése,ezzel a rangok kifarmolása is letudva, jó pénzt keresve közben(épp ezért megmosolygom,amikor az a jelenlegi tanács a rangok kifarmolására,hogy olyan rendszert camp-elj,ami csak charity-s küldiket ad,és akkor pár millió mínusszal megúszod a dolgot - ez jobb sokkal :P).Gyorsan meglett a python ára,ha épp eluntam magam,bányásztam pár kört.A számlát az anakonda húzta le,de sejtettem,hogy nem fog sokáig tartani a -20%,így is lett.Kikerekítettem a számlámat(csak 30m maradt rajta) és utána kezdtem el foglalkozni a tradekondával ha már meg volt vásárolva.

3500+os útvonalat nem olyan nehéz találni annyi kereső van már rá,de szerintem sok melóval jár ezek repülése ahhoz képest,hogy összeszedsz 20-30 csempész és szállítós küldit,majd átugrasz a szomszédos rendszerbe,nem nyűgözött azért le nagyon.
Az áttörést azt hozta,hogy hasonló árrésben találtam 1 ugrásos! útvonalat.Na innentől kezdve már nem volt megállás.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#12657) baphomet válasza warcat (#12656) üzenetére


baphomet
senior tag

Nagy taps :C a játékmechanika értő kihasználásáért. És kösz a tippet. Hogy ez nekem nem jutott eszembe! :O

Az utolsó patch-csel megnövelték a küldetések lehetséges célrendszereinek távolságát 10-ről 15 fényévre, valószínűleg ezután nehezebb lesz találni efféle magányos párosokat.

(#12658) RichieTri válasza warcat (#12656) üzenetére


RichieTri
senior tag

Nekem is sikerült találni olyan rendszereket ahol oda vissza küldözgettek csempész áruval.
Még Cobrával kezdtem,de ASPvel (90t raktérrel) igazán ütős BBs smuggler köröket tudtam nyomni.
Most,hogy összeraktam a számomra tökéletes Vulturet kicsit kevesebbet tudok majd csempészni. Legalább a combat rangom is fejlődik egy kicsit...
Viszont amint beülök egy Pythonba rögtön visszatérek a pénzszerzés ezen módjához.😉 és a vadászatról sem kell lemondani.
Tényleg,Pythonnal le lehet szállni outpostra?

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#12659) baphomet válasza RichieTri (#12658) üzenetére


baphomet
senior tag

Le lehet. Nagy leszállópálya csak Clippernek, T7-T9-nek, Orcának és Anacondának kell.

(#12660) RichieTri válasza baphomet (#12659) üzenetére


RichieTri
senior tag

Kafa...
Akkor vszeg a Pythont megtartom majd. 😉

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#12661) warcat válasza baphomet (#12657) üzenetére


warcat
veterán

Igen,egyből el is kezdtem aggódni belogoláskor ezt a változást olvasva,de bár galaxy mapre pillantva úgy tűnik,van 15 fényévnél közelebbi lakott rendszer, mégsem kapcsolta őket össze ez a változás sem szerencsére.

Még a bónusz amit nem említettem, hogy high tech állomás az egyik pont (a boardokról mazsolázás közben feltöltekezhetsz bányászküldikkel!),csak itt kell egy kicsit figyelni,hogy ne scanneljenek sikeresen(de 452 imperial slave rakománnyal szemben ami ugye 1.8 millió,küldetéses rakománynál aprópénz 100-200k) a másik rendszerben outpostok vannak csak.Python tökéletes hajó erre a munkára.

Lehet hogy csak placebo,de érzésre a Pythont hadihajóként könyveli el a biztonsági szolgálat valamiért.Allied állomás esetén rendkívül ritka eset volt,hogy megpróbáltak scannelni.Asp,de Anaconda esetén is sokkal gyakoribb,bár persze csak akkor sikerül,ha hagyom :)

EA: It's in the crate!

(#12662) Íjász001


Íjász001
tag

Fusangban járt valaki esetleg? Nem olcsóbbak a hajók manapság?

Íjász

(#12663) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

No, sikerült 2. alkalommal megdöglenem. Állomásról kicsit sietősen akartam kifelé menni a T7-essel, befelé jött egy T9. Mivel felettem volt, így gondoltam majd alatta elboostolok. Majdnem sikerült, de csak majdnem, mivel a T9 elkezdett ereszkedni, így megütötte az én hajóm farkát, amivel megpördültem és belecsapódtam egy eddig nem látott kishajóba, majd onnan pajzs nélkül az állomás falába. Persze a kis pöcsös megpusztult, így engem is kilőttek a 212t cargoval együtt. Minusz 3+ milla. :DDD

Instant volt a halál, főleg a pajzs nélkül, így még Save and exit sem fért bele.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12664) CactuS válasza CactuS (#12663) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az kimaradt, hogy ezzel már lehet nevezni az IPSZ tagságra (mondjuk kadét rangra), vagy ahhoz a hajót is bukni kellett volna, nem csak a 212 t cuccot? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12665) VitoSagi válasza CactuS (#12664) üzenetére


VitoSagi
tag

Én megszavazom neked, bár én a hajót is buktam anno, azért kezdetnek ez sem rossz... :DDD

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#12666) baphomet válasza CactuS (#12664) üzenetére


baphomet
senior tag

Biztosítási díj + többszáz tonna kargó elvesztése több, mint elég az állandó tagsághoz, ha tudod tartani a szintet, és legalább havonta megismétled a mutatványt.
(#12665) VitoSagi totális vagyonvesztésessel járó teljesítménye mindannyiunkat lenyűgöz és áhítattal tölt el. Az az IPSZizmus egy teljesen más dimenziója. :DD

(#12667) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Nem tudom, hogy volt-e már, de Steam en 33% os akció van a játékra. :)

[ Szerkesztve ]

(#12668) duvi válasza rexsimus (#12667) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen és az online storeban is 33%-os akció van a játékra. Ezenkívül néhány póló és bögre, 20-60%-os kedvezménnyel rendelhető.

[ Szerkesztve ]

(#12669) VitoSagi válasza baphomet (#12666) üzenetére


VitoSagi
tag

Azóta várom mikor ismétli meg valaki a mutatványomat egy fullosabb hajóval, 70 millió bukó nem egy megdönthetetlen rekord szerintem... :DD

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#12670) baphomet


baphomet
senior tag

Közérdekű tudnivalók rovat.

Meghirdették a "tiszta udvar, rendes RES" galaktikus mozgalmát. Tegnap bányászgatok lelkem csendességében, mikor is szorgos kis limpetjeim felszipkáztak egy párat a közelben lebegő biowaste tartályokból. "-Kell a szarnak két kanna kaka!" -mormogtam mérgesen, majd visszaszórtam a cuccot az űrbe. Percekkel(!) később ott piroslik a figyelmeztető felirat a jobbfelső sarokban, és a körzeti megbízott már tűzi is be a szemetelésért járó 150 credites sárga csekket az ablaktörlőm alá. :F
Szóval RESben se szemeteljetek, vagy, ha igen, akkor figyeljetek oda büntetésekre. Az azért elég banális, ha bányászás, vagy RES harc hevében észre nem vett, és befizetetlenül marad párszáz credites büntetés miatt lesz wanted az ember.

Innentől vélemény rovat. Lehet, elhamarkodott egy eset után kijelenteni, de a bányászat jelen formájában is veszett fejsze nyele. A tegnapi pristine metallic normál RESben eltöltött kb. másfél órás etapom alatt begyűjtöttem 2 azaz kettő(!) tonna fémet, az is valami értéktelen kobalt volt, a maradék nagyjából 100 tonna az csak még értéktelenebb ásványokból állt. A kasszáig még nem jutottam el, de azt hiszem, hogy a közben begyűjtött bountykkal együtt sem fogom karcolni a félmilliós bevételt, ami még mindig édeskevés volna a több, mint egy órányi munkáért.
Mondjuk önbizalom növelésre kiváló volt a dolog. Mikor a harapós ámde mégiscsak bányászpitonommal letolt gatyában cargo scooppal is viszonylag könnyedén leszedtem az engem zaklató legfürgébb (Eagle, Viper, DBS) hajókat is, akkor azért büszkén kihúztam magam. :) Bár nyilván csak az AI nem ér fel még mindig egy felső-középkategóriás pilótai képességhez. Belefutottam viszont egy bölcs AI-ba is, aki miután végigmért közölte, hogy "-Basszus, inkább mégsem öletem meg magam!", majd elkullogott. :DDD

(#12671) CactuS válasza baphomet (#12670) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az a bányászat akkor nagyon rosszul jött ki, rossz volt az RNG. Én még anno T6-osban voltam utoljára bányászaton, de azért az jóval millió fölött hozott per óra (Bhotho rendszer, Bhoto 2 azt hiszem), volt platinum és osmium is. Ha van hozzá quest, akkor meg főleg, mert 2-300k-t simán ad 1-3 tonnáért.

Tegnap próbáltunk áttradelni egy kis árut, hogy nekem is meglegyen a python egy cimborámmal. 211 tonnáról indultunk, végül 150 tonnánál álltunk meg. Láttunk olyan videót, ahol egymás szájába parkolva simán átdobálják. Hát az nem ment, folyamatosan kipattant. A limpetek meg T7ben valamiért extra bugosak. Gyakorlatilag területre küldve 1-2 darabot tudtak begyűjteni, a végén már levettem a pajzsot, de már a radaron látszott, hogy túl gyorsan közeledik a hajóhoz. Gyakorlatilag 6-7% hull-t levertek rólam a megsemmisülések között.

Mindegy, meglett a Python végül, igaz még B-s FSD-vel, de innen már alakul. Mondjuk az első felszálláskor valamiért kifelé menet kaptam egy 9k körüli bountyt/wanted lettem és elkezdett rám lőni valaki (állomás, vagy rendfenntartó, nem tudom, de pucoltam, mint állat, nem akartam visszaülni az Adderbe. :D ) Lehet, hogy lefejeltem valakit kifelé és észre sem vettem? :F

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12672) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Egy dolog eszembe jutott tegnap: Ha csak simán rongyolok befelé/kifelé egy állomásra és meghallom a scan detectedet, akkor ugye van kb 5-10 másodpercem, mire végez a scannelés. Mi történik, ha eközben kiérek range-ből? (tehát mondjuk 5 km-en kívülre, vagy az állomáson belülre), vagy egyből nyomok egy heatsinket? Olyankor sikertelen a scannelés?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12673) baphomet válasza CactuS (#12672) üzenetére


baphomet
senior tag

Ha már elindult a szkennelés, akkor a heat sink nem segít. 10 másodperced van dokkolni, vagy eltépni gyorsan 3km-en kívülre, illetve egy chaff ellövésével tudod 10mp-cel késleltetni a szkennelést.

(#12674) duvi válasza baphomet (#12673) üzenetére


duvi
nagyúr

"illetve egy chaff ellövésével tudod 10mp-cel késleltetni a szkennelést"
Tegyük hozzá, hogy az állomás hatósugarában büntetés jár a chaff használatért. Persze még így is olcsóbban megússza, mintha elkapnák az illegális rakománnyal :)

(#12675) CactuS válasza baphomet (#12673) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

10 sec a dokkolás, vagy 10 sec, hogy beérjek a levélbedobón? (belül eddig még 1x sem akartak scannelni)

duvi: Nem tudom, hogy mennyi jár szemetelésért, de szerintem inkább azt választom, ha nagy a baj. :)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12676) baphomet


baphomet
senior tag

És már megint azok fránya birodalmiak járnak jól. :P

A Laveconon mutatták/beszéltek róla. Birodalmi Eagle variáns (Eagle - Mk3), korai koncepció:

Még minden változhat a későbbiekben, de egyelőre a tervek szerint a sima Eagle-höz képest:
-a pilótafülke belső tere birodalmi dizájnt kapott
-gyorsabb
-erősebb pajzsok és páncélzat
-a középső fegyver kicsi helyett közepes
-gyengébb manőverező képesség

Aszondják, a DB variánsok sikerét látván, több ehhez hasonló hajóváltozatra számíthatunk.

[ Szerkesztve ]

(#12677) rexsimus válasza baphomet (#12676) üzenetére


rexsimus
aktív tag

:C

Ez végre jól néz ki, az Imperial Courier szerintem nagyon ronda lett. :O

[ Szerkesztve ]

(#12678) baphomet válasza baphomet (#12676) üzenetére


baphomet
senior tag

... és a PP-je is jobb.

(#12679) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

A boost újratöltődését a 4 PIP-en kívül mi befolyásolja? Thruster, Power distributor, power plant?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12680) baphomet válasza CactuS (#12679) üzenetére


baphomet
senior tag

A power distributor, minél jobb annál gyorsabban tölt vissza mindent.

(#12681) warcat válasza baphomet (#12670) üzenetére


warcat
veterán

Rossz helyen bányásztál,ki kell ám tanulni a szakmát ! :D
Először is, nem resben bányászunk,semmi értelme.

Szépen supercruiseban ellebegünk a gyűrű legsűrűbbnek látszó része fölé,majd lehetőleg lassú tempóban ráközelítünk.Ekkor szépen bedob a saját krumplimeződre ahol rohadtul egyedül leszel és a kutya sem fog rádnézni - kivétel az érkezés utáni rövid időszak,ekkor vagy egy biztonsági szolgálatos hajó érkezik,ami egy gyors scan után továbbáll, vagy pedig a szokásos random kalóz.Utóbbi csillagporrá robbantása után kezdődhet a meló.

De térjünk vissza a megfelelő hely kiválasztására.Először is,a bányászat csak bányászküldikkel ad elfogadható jövedelmet,mondjuk az Asp szint és felette.Persze nehézkes 70 tonna osmiumot elpasszolni küldiken keresztül,de nem lehetetlen az általam már korábban említett bulletin board surfing-el.

Bányászós küldikhez high-tech állomás kell,tehát az ideális rendszer: high tech állomás pristine reserves gázóriás körül,vagy legalább a közelben.
A pristine reserves még önmagában nem elég: metallic öv kell. Még a metal rich sem jó!

A gyűjtendő fémek listája:
-platina,painite,osmium (a 3 küldis érc/ásvány)
-palladium (viszonylag drága,elmegy)
-tölteléknek igény szerint arany,ezüst (pl egy 160-as rakteret megtölteni csak fő ércekkel rengeteg idő,erre kell egy kis töltelék,kb egy-másfél órá után elunod magad addigra jó dolog a teli raktér) A többi cucc hulladék.

Hány limpetet vigyek?
Nyilván függ attól,mennyi collector dronet használsz.Pythonon én 4+2+2 konfigurációt használtam.A nagyobb collectort érdemes külön fire groupra rakni és külön kipakolni.
Ami bevált,az a rakterem fele + az első adag drone (tehát 160-as raktérnél 88 darab limpet) Az esetleges felesleget bármikor kidobhatjuk,viszont ha kifogyunk akkor vége is van az adott körnek.

Limpetekről: Elég könnyen elpusztulnak szerencsétlenek seperc alatt ha nem figyelsz oda,azonban pár alapszabály betartásával jól használhatóak.

-soha ne dobj le dronet úgy,célpontként ki van jelölve egy fragment.ekkor begyűjti azt az egy darabot,majd felrobbantja magát.
-a pörgő,egyenetlen krumplik ha megütik a drónodat,azonnal felrobban.Az ilyen aszteroidákat csak megfelelő szögből érdemes bányászni
-sajnos hagyni kell,hogy minden szirszart felszedjenek a környéken.Majd kidobod a refineryből.Ha nem így teszel,folyamatosan megpróbálják majd a hátrahagyott cuccokat felszedni és a hajód hatótávából kiérve szintén megdöglenek.Hurrá.Éppen ezért időnként szükség lesz tiszta lapra.Érdemes a gázóriást vagy hasonló célpontot kitargetelve tartani az övben való tájékozódás miatt (hogy ne tévedj vissza a már megtett útvonaladon) Ha sok a szemét,a drónjaid éppen megölték magukat/lejártak , érdemes kidobni a hulladék érceket,majd szépen elhúzni onnan,míg ki nem tisztul a radar.Drónokat lerakod és mehet tovább a buli

+1:Érdemes a gyűrű napos oldalán bányászni
+2:ship lights:aki nem használná,tessék kikeresni.Ezt felkapcsolva segít a megfelelő mintavételezési távolság eltalálásában.Amint megjelenik a lámpáid fénye az aszteroidán,egy kis extra közeledés után már lehet lézerezni,ezt majd minden érdeklődő kitapasztalja.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#12682) baphomet válasza warcat (#12681) üzenetére


baphomet
senior tag

Köszi! Ez aztán alapos. Első hsz-ben a helye. :R

A pristine metallic övbe mentem, de ennek ellenére metál csak pilótafülkében szólt, a raktérbe nem sok jutott belőle. :) Megpróbálom mindenképp, ahogy javasoltad, hogy mi a helyzet, ha nem RESbe ugrok.

[ Szerkesztve ]

(#12683) orientcx válasza baphomet (#12682) üzenetére


orientcx
őstag

Mi történt a Duval házzal? Így lesoványodott a kassza, hogy az alattvalók már kénytelenek voltak vájárnak állni, hogy tíz deka bauxitot cseréljenek tíz deka parizerre? :DD
Hát kapja össze magát a császárotok, mert még pár nap, esetleg egy hét, és visszatérek a pilótafülkébe(az aszteroidák meg jól teszik, ha már most valami masszív fedezék után néznek, mert fel fogom polírozni megkopott IPSZ nimbuszomat) :K
Ja, és a Clipperre szakosodott bontók gondoskodjanak sok-sok helyről, szükségük lesz rá :K :K :K
(az off topic kapcsolót még így 52 év után sem sikerül elsőre bekapcsolni, de hát ez érthető, ez egy roppant bonyolult művelet)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#12684) baphomet válasza orientcx (#12683) üzenetére


baphomet
senior tag

Egyelőre nem visz rá a lélek, hogy beüljek egy kereskedő hajóba, a bányászat egy fokkal ingergazdagabb elfoglaltság (főleg, ha zaklatnak kalózok is közben ;] ), és még a trade rank-ot is növeli. Ha meg elérem a birodalmi King rangot, akkor a saját magam bányászta aranyból akarom megcsináltatni a koronámat. :) Az Earl-li kutyabőr már kész van, Fed kutyák bőréből. :P

(#12685) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

PP-ben az endgame tekintetében (ami szerintem nem a kereskedés/csempészés lesz, mert ha már megvan minden, akkor úgyis a lövöldözés marad. Ha meg tovább tart összeszedni a legnagyobb hajót, akkor az csak bónusz) kihez érdemes csatlakozni? Rewardok ugye nem adnak semmi extrát, így maradna a bónusz, amit ad. A Lavigny-Duval, Pranav Antal, Zachary Hudson aki ad bounty payout bónuszt, ebből a legtöbbet a Hudson és az L-D. Ezek közül térbeli elhelyezkedés miatt érdemes választani? (Ezek közül egyik empire, másik Fed. bár én még mindig nem látom át, hogy melyikhez éri meg "csatlakozni" véglegesen :B )

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12686) VitoSagi válasza CactuS (#12675) üzenetére


VitoSagi
tag

Nekem eddig a scan detected után elég volt bejutni a postaládába, utána tökölhettem már bármeddig. Mondjuk talán 3 ilyen alkalomra emlékszem, de biztos nem tettem le 10mp alatt. Inkább lekapcsolok minden felesleget előre és 2 heat sink dobálok felváltva.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#12687) duvi válasza baphomet (#12682) üzenetére


duvi
nagyúr

"Ez aztán alapos. Első hsz-ben a helye."
Betéve a Hasznos tippek kezdőknek részhez:
- Bányászati tanácsok warcat kollégától.

(#12688) CactuS válasza CactuS (#12685) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Erre esetleg valaki? Vagy hülyeség mentén kezdtem el gondolkozni? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12689) duvi válasza CactuS (#12685) üzenetére


duvi
nagyúr

"Rewardok ugye nem adnak semmi extrát" A semminél azért azért többet adnak. Ha nem is halálcsillagot, de egy-két fegyvert és egyéb modult, amik használhatóak. A Powerek pozíciója állandó mozgásban van és kiszámíthatatlan, hogy mit hoz a következő reset. Szerintem ráérsz ezen akkor gondolkodni, amikor elérted az összes kitűzött célodat :)

(#12690) RichieTri válasza duvi (#12689) üzenetére


RichieTri
senior tag

Azt gondolod,hogy PPzni csak azután érdemes mikor az ember már nem a "pénzre"/repra hajt?

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#12691) duvi válasza RichieTri (#12690) üzenetére


duvi
nagyúr

Sorry ha rosszul fogalmaztam! Erre a gondolatmenetre írtam, hogy ráér a végén dönteni:
"Ezek közül egyik empire, másik Fed. bár én még mindig nem látom át, hogy melyikhez éri meg "csatlakozni" véglegesen"
Szerintem szintezéskor több értelme van a PP-nek mint az endgame alatt.

(#12692) CactuS válasza duvi (#12689) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, a cél az lenne, hogy begyűjtök kb minden kedvelt hajótípusból egy felfitteltet egy olyan rendszerben, amit nevezzünk "otthonnak". Ehhez viszont kéne választanom egy PPs emberkét, mert nem árt, ha baráti a rendszer. Kereskedés szerintem mint endgame kevésbé lesz vállalható, lévén a lövöldözős CG is sokkal jobban bejött., mint a szállítós (mondjuk a mostani az elég szar, nem is csinálják sokan, két kört mentem és még mindig 70%-ban vagyok).

Hudson közelebb van a mostani kóricálásaimhoz, illetve most ugye akciósak a fegyverek nála (bár ez nem sok mindent jelent a jövőre nézve), a jutalmat tekintve viszont lehet előbb használnék egy railgun-t, mint egy fragcannon-t.

Lehet úgy kéne kérdeznem, hogy mi alapján érdemes oldalt választani?

A szintenként adott bónuszokért? Vagy a végső jutalomért? Vagy hogy melyik oldalhoz tartozik és ott milyen hajók vannak? (Fed: Dropship, Birodalom: Courier + Clipper)

Másik kérdés, hogy pl: ki lehet-e maxolni minden oldalhoz a rangot? Tehát meg tudom venni elvileg a Fed és az imperial hajókat is akár? Van ezeknek "értelme"? Azaz használható hajók pl: egy Fer-de-Lance/Python/Conda elleni küzdelemben, vagy csak "gyűjtőknek" való?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12693) VitoSagi válasza CactuS (#12692) üzenetére


VitoSagi
tag

Minden hajó használható. Egy idő után különösen kellemes új kihívást találni valami kisebb hajóban. Más dolog persze az NPC és player ellenfél. NPC Clipper például még belefért Sidewinderrel is nagy nehezen, de szerintem itt a fórumon találnánk olyan játékost aki akár a kedvenc Vulture konfigomból is ki tudna könnyen hámozni. Nekem mondjuk a Python nem feküdt, el sem jutottam odáig, hogy teljesen felszereljem, de szerintem maxra húzva is kínlódás lett volna vele harcolnom. Kisebb, mozgékony gépeket kedvelem, most éppen Courier. Szóval van értelme próbálkozni mindegyikkel, a változatosság jó dolog és lehet belőle tanulni is.

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#12694) baphomet válasza duvi (#12687) üzenetére


baphomet
senior tag

És valóban hasznos volt! Kösz még egyszer warcatnak!
Így, hogy nem RESbe menten, hanem a gyűrű belső övébe ugrottam véletlenszerűen, máris csurrant-cseppent ezüst, arany, palládium és a küldetésekhez szükséges termékekből is akadt rendesen. Máris nem a bányászbéka segge alatt volt a bevételem. Elvileg a RESek azért vannak, -főleg a HI- hogy nagyobb rizikó, nagyobb jutalom, oszt mégse. :F
Most viszont az a baj, hogy nem akarnak zaklatni bányászás közben. :(( Át kell ugranom egy RESbe, ha nyakon akarok vágni valakit. :)

[ Szerkesztve ]

(#12695) baphomet


baphomet
senior tag

Őfelsége jó egészségnek örvend, felébredt a kómából! :C :R :DDD

Az utolsó mondatot mindenki, de különösen orientcx pilótatárs figyelmébe ajánlom. ;) A nagy örömünnep részeként Clipper és Courier vásárlásához elég a legalacsonyabb birodalmi rang is.

Long Live the Emperor!

Senator Anders Blaine, Chancellor to Emperor Hengist Duval made a surprise statement on the steps of the Imperial Palace today. With obvious joy on his face he declared that the Emperor has awoken from his coma.

“It is with great pleasure I can announce that Emperor Hengist Duval awoke from his coma in the early hours of this morning. His physicians have completed extensive medical tests and declared him well on the way to becoming fit and healthy. They have advised a few days of rest and monitoring before he resumes his state functions.

As can be expected from our Emperor, he has expressed his intention to lead the senate in a few days time.”

The welcome news of the Emperor’s recovery has rapidly spread throughout the Empire and inspired impromptu celebrations in every level of Imperial society .

Amidst the well wishes a small number of the more cynical pundits have muttered that they will believe the good news when they see the Emperor in person. Most commentators though are simply overjoyed to hear of the Emperor’s return and hope that this will herald a new and more united future for the Empire.

As part of the celebrations for this news it was also announced that all independent pilots with an active rank with the Imperial Navy will be able to purchase the Imperial Courier and Imperial Clipper ships.

[ Szerkesztve ]

(#12696) CactuS válasza baphomet (#12695) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azt írták esetleg, hogy meddig él ez az akció?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#12697) baphomet válasza CactuS (#12696) üzenetére


baphomet
senior tag

Arról egyelőre nincs infó.

(#12698) orientcx válasza baphomet (#12695) üzenetére


orientcx
őstag

"A nagy örömünnep részeként Clipper és Courier vásárlásához elég a legalacsonyabb birodalmi rang is"
-
Juhéééé! Akkor most azonnal indulok, és veszek egy Clippert! Mit egyet, veszek mindjárt egy kartonnal! :D És még az sem tart vissza, hogy most kiderül, miszerint eddig pusztán azért nem Clippert vettem Python helyett, mert csak egy mezítlábas Fed bugris vagyok, akinek elérhetetlen messzeségben van a bárói cím, és csak azért szidtam ezt a gyönyörű űrjárművet, mert savanyú volt a szőlő. :(( De nem számít, vessetek meg, nézzetek le, vesszen az önbecsülésem, csak az a fontos, hogy végre nekem is lesz Clipperem!
OOOPS, hogy én még outsider sem vagyok a birodalomban? Akkor én még így sem juthatok hozzá álmaim hajójához? :U
A manóba, akkor nem marad más lehetőségem, mint tovább fikázni azt a rusnya jószágot. Nem is kéne, még akkor sem, ha utánam dobnátok! :N :N :N
Abcúg Clipper, abcúg Empire! :K :K :K
Komolyra fordítva még az is lehet, hogy tényleg veszek egyet, már csak hogy kipróbáljam azt a rusnya kétágú locsolókannát. De ha beleszeretek, akkor követve Htibimor kolléga útját resetelem magam, és álnéven fogok új birodalmi karriert építeni. Úgyhogy ha egyszer csak eltűnök, és hirtelen egy tündöklő új csillag ragyog fel a birodalom egén, akkor már tudni fogjátok, ki az. :DD

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#12699) baphomet válasza orientcx (#12698) üzenetére


baphomet
senior tag

Ajjaj! Már a birodalmi aszteroidák sem érezhetik magukat biztonságban. :)

(#12700) orientcx válasza baphomet (#12699) üzenetére


orientcx
őstag

Nem vagyok sem rasszista, sem nacionalista, én eddig sem különböztettem meg az aszteroidákat sem származásuk, sem hovatartozásuk szerint, bármelyikre hajlandó voltam felkenődni. :)
Viszont sajnos kb a jövő hét közepéig még szabadon kószálhatnak, de akkor reményem szerint megint nyeregbe pattanok, és kíméletlenül matricázok válogatás nélkül! :K
ezt az off topic-ot csak egyszer ne felejteném el szerkesztés nélkül...

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.