Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47601) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi!
Rendelnék egy ilyent Convoy s2+-hoz, de lenne pár kérdésem:
1. Fényerőt rontja?
2. Tényleg nem vakítja ezzel az autósokat?
3. Rendelt már valaki erről az oldalról? Ugyanúgy műkszik mint Gearbest, Ebay stb., szállítási költséget, mindent itt fizetek ki és átvételkor semmit? Honnan küldik, kínából?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47602) -szabi-


-szabi-
őstag

gyenesmartin, peestike

Köszi a válaszokat. :)

üdv

(#47603) ZozzV6 válasza jjeahh (#47601) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Mindenre igen a válasz.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#47604) jjeahh válasza ZozzV6 (#47603) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fényerőből sokat elvesz? :B :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47605) ZolkoW válasza jjeahh (#47601) üzenetére


ZolkoW
őstag

tegnap megjött a Convoy shopos csíkos és 10 fokos lencse, nekem a csíkos nem nagyon jött át.
működni működik, de mint láttátok, én eleve eléggé egyedül vagyok ezzel a szűk vetítési kép mániámmal biciklire, úgy nézzétek ezt a hozzászólást :)
El nem tudom képzelni, mire kell olyan széles vetítés... még terepen sem. a 10 fok is sok nekem, de az azért használható.
Ami kellemes meglepetés, hogy ezek a lencsék nem sárgítanak, mint az ebayes -egyébként tök hasonló- lencséim.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#47606) BaLee válasza ZozzV6 (#46935) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Megérkezett az új 18350-es cső a BLF A6-hoz, a régi mellé tettem (ami nem működött) és ránézésre hosszabb az új kb. 1mm-el. Ezzel már működik, szóval megvan az új kis zsebrakétám. :C

[ Szerkesztve ]

(#47607) ZozzV6 válasza jjeahh (#47604) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Maga az össz fényerőd ugyanaz de moveé sokkal szélesebb a kép a hatótáv kb feleződik. 3500-3900 kandelából lesz 1700 környéke 2.1A-es S2+ esetén.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#47608) jjeahh válasza ZolkoW (#47605) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& ZozzV6: Hm, ha a vetítése sokkal szélesebb, akkor hagyom a francba :N . Pont azon agyalok, hogy ha leakcióznák vagy kuponoznák valaha újra $10 alá az M1-et (sajnos nálunk $10 fölött megfogja a vámos), akkor vennék egyet az S2+ helyett, mert elvileg messzebbre "lát".

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47609) Yahhher válasza jjeahh (#47608) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Egyébként mit jelent a vám nálatok? Mekkora + költség?

Üdv B.

(#47610) jjeahh válasza Yahhher (#47609) üzenetére


jjeahh
nagyúr

$10 fölött asszem 27% áfa de nem vagyok biztos, legközelebb rákérdek erre is a postás csajnál. Meg az is macera, hogy heti kétszer délelőtt van vámos nálunk és mindenbe beleköt, kibontja, rákérdez mi micsoda és mire való, tisztára b*romság megy itt ilyen szempontból :U . Mondjuk legalább más gond nincs, a posta gyors és megbízható, semmiből nem lopják ki az elemeket stb :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47611) WestBam válasza jjeahh (#47608) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Merre van ez a 10$ vámhatár ha nem titok?

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#47612) UberMutant válasza WestBam (#47611) üzenetére


UberMutant
őstag

ott , ahol nem fér bele a személyi a pénztárcába

(#47613) jjeahh válasza UberMutant (#47612) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, Románia :DDD. Na de a pénz cserébe kisebb és mosható :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47614) benfolds válasza jjeahh (#47613) üzenetére


benfolds
őstag

Nade a vamszabályok nem egységesek az unióban?

(#47615) jjeahh válasza benfolds (#47614) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek szerint nem :F, pedig én is azt hittem.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47616) cidalain válasza benfolds (#47614) üzenetére


cidalain
veterán

nem egységesek, múltkor utánanézetem. 10 és 22 euró határ között tagországonként változik. de az viszont le van fektetve hogy 10 alatt mindenhol áfamentesnek kell lennie, és hogy 22-nél több nem lehet a határ.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#47617) cidalain válasza cidalain (#47616) üzenetére


cidalain
veterán

illetve pongyolán fogalmaztam. mivel ez nem vám, hanem áfa, ami eleve nem egységes az Unioban, ezért az áfa fizetésére sincs egységes határ. 10-22 Euro van megkötve. ettől függetlenül a vámra lehet hogy egységes határokat alkalmazunk az Unioban, passz.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#47618) benfolds válasza cidalain (#47617) üzenetére


benfolds
őstag

ja, közben nekem is eszembe jutott, hogy lehet, hogy a vámszabályok egységesek, de az áfa különböző...
viszont maga az eljárás is más romániában ezek szerint ("heti kétszer van vámos, mindenbe beleköt" :DDD)

(#47619) cidalain válasza benfolds (#47618) üzenetére


cidalain
veterán

az itthoni megoldás jobb?
mindig van vámos, de a papírokon ül egy hónapot...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#47620) benfolds válasza cidalain (#47619) üzenetére


benfolds
őstag

hát inkább várok, mint hogy személyes interakcióba kelljen kerülnöm a bürokrácia képviselőjével.

(#47621) -szabi-


-szabi-
őstag

Nem tudom volt e már: New Version Lumintop ODF30C

üdv

(#47622) ace22


ace22
tag

Kiszerettem a "nagy" lument tudó lámpákból mostanában. A legújabb szerzemény egy Fitorch P30R - az utolsó két fokozatában 900mA és 2.05A (ami 300 ill. 1180 lumennek kellene, hogy megfeleljen) az áramfelvétele (melegszik is rendesen), a fényerőben viszont csak egy ici-pici növekedés látszik (XP-L LED van benne, abban még van tartalék 1000 lument felett).

Ebből arra gondolok, hogy az emberi szem sajátságai miatt nincs értelme 2-3000 lumennek. 500 lumen mindenhova elég, ahova nem, oda csak a 10,000+ lumenes fénykardok meg a magnéziumfáklya elegendő, de azok sem bírják sokáig...

(#47623) benfolds válasza ace22 (#47622) üzenetére


benfolds
őstag

a dt35 óta én is elgondolkodtam rajta, hogy lumenben/kandelában hol kezdődik a wow fokozat. hiába az s3/c8 volt azelőtt a legerősebb lámpám, mégsem tűnt utánuk a dt35 igazi revelációnak. úgy is mondhatnám, hogy míg az s3-tól egyből lehidaltam, pedig csak 1000 lumen, ahhoz képest hiába tud a dt35 ötször annyit, annyira nem voltam elájulva. persze ha az első lámpám lett volna, nyilván eldobtam volna az agyamat.
én szeretnék még wow érzést, úgyhogy keresem a következő bivaly lámpámat, szerintem thrower irányba kell elmozdulni, pedig alapvetően floodos típus vagyok.

(#47624) jjeahh válasza benfolds (#47623) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én nem igénylem annyira a wow faktort, viszont bringán terepen nagyon kell a fény (az s2+-t montin használom), kb. úgy kell elképzelni, hogy csigatempóban 250 lumennel már hazajutok, 1000 lumennel lehet gurulni rendesen 20-max 25km/h-val, de 30 fölött már nem merek :D, 50-60-as tempót csak aszfalton vállalok be vele... Mondjuk az is lehet, hogy nem fényerőből kéne nekem sem több, hanem valami sisakra szerelhető fél-throwert kéne beszereznem, mert azzal nagy sebességnél már messziről észreveszem a kátyúkat-akadályokat. Mindenképpen ki kéne próbáljam valahogy azt az M1-et :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47625) benfolds válasza jjeahh (#47624) üzenetére


benfolds
őstag

én is s3-at használok biciklin, de nem szoktam kevésnek érezni. mondjuk ha lenne helyem a kormányon, feltennék mellé egy m1-et.
amúgy a te környékeden a terepen való éjszakai biciklizés és a medvék hogy viszonyulnak egymáshoz? :U

(#47626) jjeahh válasza benfolds (#47625) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Üvöltve kell tekerni :DDD . Így jelzed, hogy jössz és van idejük elsétálni az utadból... De amúgy tényleg nem merek durvább helyeken éjszaka tekerni, sőt egyedül még nappal sem sajnos. Bár nem annyira a medvék miatt, azokat zajongással el lehet kerülni, engem inkább a r*hadt sok pásztor kutya zavar :(
M1: vegyél szélesebb kormányt :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47627) Tony21 válasza jjeahh (#47624) üzenetére


Tony21
tag

Próbálgattam már a Q8-at bringán, nem rossz, lehet vele tépni az éjszakában :D
Csak picit nehéz ...

(#47628) HollyBoni válasza jjeahh (#47624) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az a baj a wow faktorral bringán hogy ahhoz a wow faktorhoz kell jó sok energia. Ha 10 perc után felgyullad egy lámpa, és/vagy fél órán belül lemerül azzal nem sokat érsz bringán ahol folyamatosan maxon üzemeltetve órákat tekersz. Persze én is szoktam pót akkut vinni és cserélem út közben, de azért nem mindegy hogy kettőt vagy mondjuk 8-at kell vinni...

Nekem M1 van és bátran lejtőzök terepen vele. Nem tudom az S széria milyen bringán, szerintem flood lámpa felesleges mikor egy fél méter széles ösvényen csapatod lefele, inkább használja a fényerőt okosabban.

Sisak + lámpa sz*r, legalábbis nekem az volt. Nagyon nehéz, zavar ahogy mozgatod a fejed, a sisak pedig mozoghat akkor is ha jól passzol.

[ Szerkesztve ]

(#47629) FBLLMAG válasza HollyBoni (#47628) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Mindig emlegetem, hogy bicajosoknak bicajra való lámpát. A Fenix BC30 -at / BC30R -t szoktuk ajánlani. Egymás elé 2 db HOT SPOT -ban világít hosszában, és a lámpa felső részén van olyan rész az üveven, ami lefele irányítja a fényt, hogy ne vakítson.

A Nitecore BR35 esetében alapból egymás alá tették a 2 lámpát. A felső messzebbre visz, az alsó jobban terít. Az alsó fölé ráadásul tükröző felületet is helyeztek, így szinte az első tengelytől meg van folyamatosan világítva az út.

Ezek a lámpák 800 - 900 lm fényárammal 6000 - 7000 cd fényerőre képesek távra, ez kb. 30 m -ren 6 m átmérőt jelent, míg a közeli 2000 - 3000 cd fényerejű kb ugyanolyan fényáramnál, és a fele távra, 15 m -re 6 m átmérőjű HOT SPOT -ot. Mindezt kb 10 LUX -ra mérve, TURBO fokozaton. Egyébként a TURBO fokozat kapcsolója a Nitecore és a Fenix esetében is ki van vezetve, hogy bármikor könyedén elérhető legyen.

A CONVOY M1 amit kedveltek, kb fele átmérőjű HOT SPOT -tal, mérve, talán 2x több lux fényeséggel (szemre alíg látható különbség) világítana.
A bicajos lámpákon láthatod ráadásul a fenmaradó időt is, amíg a lámpa világít. Egyébkén külön - külön szabályozható a távolsági és a közeli fény.

Ha enyit bicajoztok, szerintem megérné beinvesztálni egy ilyen lámpába. Megéri. Biztonságosabbá teszi a közlekedést. 😉

[ Szerkesztve ]

(#47630) jjeahh válasza Tony21 (#47627) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Érdekesen nézhetett ki :D

HollyBoni: Nincs olyan folyamatos lejtő, ahol olyan sokáig lehet 30-40 fölött egy huzamban csapatni, hogy lemerüljön a lámpa :D . Alacsonyabb sebességnél meg elég a közepes fokozat, olyankor nem merül annyira... tavasszal 80km-t tettem meg vele hazafele éjszaka és 1x kellett akkut cserélnem, szal ilyen szempontból nincs gondom vele.
Sisaklámpa nem a kormányra applikált lámpa helyett kéne hanem mellé, mert engem pont, hogy nagyon zavar az, hogy folyamatosan csak azt a pár métert látom ami a bringa előtt van, arra is akarok látni amerre éppen nézek.

FBLLMAG: Ezek "csak" 10-13x drágábbak mint egy S2+, sőt, én a sajátomat $5.99-ért vettem tavaly és semmi olyan extrát nem látok rajtuk, ami miatt ennyivel többet érnének számomra :N . Szvsz a bringalámpák általában borzasztóan túlárazottak, pont ezért vettem Convoy-t, amit mellesleg pont itt ajánlottak a kollégák (örök hálám :D ). Egy BC30R árából én tuti hamarabb vennék egy levegős telót, vagy kicserélném az egész hajtást-fogaskoszorút, na de akinek a pénztárcája engedi... hajrá. Ha mindenből 10x drágábbat vehetnék csak azért mert jobb, már rég valami carbon endurot hajtanék, de sajnos csak budget megoldásokat engedhetek meg magamnak :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47631) may15 válasza FBLLMAG (#47629) üzenetére


may15
csendes tag

Figyelj, lehet megint a számokkal trükközni, hogy mi hogyan mennyi, bár én ezt nem értem, és nem tartom relevánsnak hogy hány méteren mekkora a fénykör, hiszen nem a falra világítok majd vele. A Nitecore bringalámpa akciósan 55ezer helyett csak 45ezer, ellentétben egy convoyyal, ami max 5ezer. Ez azt jelenti hogy 7dbconvoy + akksik + konzol, és az akciós nitecore árban is vagy. Viszont annyi fényed lesz, hogy mindenki letérdel aki szembejön.

Tudod pontosan Te is, hogy ezen a fórumon mindenki az olcsó csodát keresi, és senki nem vesz nitecore-t vagy fenixet. Mert egyszerűen drága. Kész. És lehet bármit mondani, teljesen mindegy. Ennyit nem tudsz számolgatni nekik fényerőt, hogy valami helyett megvegyék a 9x drágább valami mást.

(#47632) FBLLMAG válasza may15 (#47631) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Akkor tegyenek 3 db Convoy S2+ / S3 +1 db M1 lámpát a bicajra, úgy, hogy egymás elé világítsanak, lengőkapcsolós kivezetést mindegyikhez, és akkor hasonló rendszert kapnak. Valószínűleg még jobb is lesz így. A 4 lámpás rendszerrel jobban fognak látni.😉

Csak hát a 3 - 4 db -os lámparendszert meg senki sem szeretné bepróbálni.

A Fenix BC30 -as egyébként olcsóbb, de ez is 100 € körül van.

Tudod, ez hasonló mint ha a C8 -at beltérbe, a S2 -t meg távolsági lámpának használnám. 😉

[ Szerkesztve ]

(#47633) may15 válasza FBLLMAG (#47632) üzenetére


may15
csendes tag

Én magam részéről egy convoy s8-at használtam sokat, teljes megelégedéssel. Sok barátom eagle exe x2r-t használ, és arra sincs panasz. Nyilván a sok lámpa túlzás, de egy normálissal is el lehet lenni. Mondjuk nekem már Armytek c4 pro van a bringán. A barracuda pro-t nem merem feltenni.

(#47634) FBLLMAG válasza may15 (#47633) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nem rossz. Mi a véleményed egyébként a Barracudáról?

Próbáltad egyébként a bicikli lámpákat?

[ Szerkesztve ]

(#47635) may15 válasza FBLLMAG (#47634) üzenetére


may15
csendes tag

Nem tudtam turbo 1 és 2 közt váltani, mert neki pontosan 15+-2 katt kell, amíg mondjuk a partnernél is 15 katt lenne, de 29-re is vált. A kezelése kicsit szokatlan, de könnyen hozzá lehet szokni. Dunában rendszeresen úsznak, mindenféle probléma nélkül. Igazából elégedett vagyok.

(#47636) Műszakis válasza FBLLMAG (#47629) üzenetére


Műszakis
tag

Ez nem is olyan vészes árban , https://www.banggood.com/search/bg10.html
de szerintem hamar leszívja az akut

[ Szerkesztve ]

(#47637) ks52 válasza may15 (#47633) üzenetére


ks52
csendes tag

Bicajra, ilyenkor nyáron nekem elegendő pl. egy Armytek Tiara A1 vagy az MH 20GT, de télen a BC 30 mellé már felraktam egy 1000m-es hatótávú m3xs-ut-t is, ahogy az utat bevilágította az csodálatos filing volt, jó, egy kis őrültség is kell hozzá, de ez egy lámpás fórum, ahol ezt elmondhatom, persze mondanom se kell, hogy semmi problémám nem volt az autó reflektorokkal, jó másfél km-re már időben leváltottak tompítottra, persze én is kikapcsoltam a fényágyút és maradt a szigorúan magam elé világító másik lámpa.
További fényes napot.

(#47638) FBLLMAG válasza jjeahh (#47630) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Igaz, hogy olcsóbb a 2 - 3 Convoy lámpa, és tényleg lehet velük látni. Ezzel egyetértek.

Csak, hogy érthető legyen, ezek a bicajra való lámpák olyanok, mintha közelre Olight S2 Baton lámpát használna, távolabbra pedig Fenix PD35 -öt, esetleg Armytek Prime C2 -őt. Mindezt 1 lámpában + pár kiegészítővel. Így nézve már nem is olyan vészes az áruk.

20 - 30 m távon, valószínűleg a S2+ -t tartod Te is jobbnak a C8 -cal szemben. 10 - 15 m távon pedig az Olight Baton sorozata, világít még sokkal szélesebb HOT SPOT -tal.

De mindenki maga tudja.

(#47639) ZolkoW válasza FBLLMAG (#47638) üzenetére


ZolkoW
őstag

van, aki 30 ezerből egy komplett bicajt vesz, én 1 vagy 2 féket, van, aki fél bicós lámpát ;-) én inkább úgy vagyok, hogy a "vedd meg a drágát, az biztos jó lesz" elv a legtöbbször működik, csak abban nem látok semmi kihívást. van, aki ténlyeg csak világítani akar, a céleszközöket is támogatom egyébként, de az már önmagában is a játék része, hogy kikeresd a kínálatból a neked legmegfelelőbb lámpát. vagy megcsináld :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#47640) FBLLMAG válasza ZolkoW (#47639) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Kicsit kisérleteztem a lámpáimmal a pincében, hogy olcsón jól használható megoldást találjak nektek. Szerintem a legtöbbeteknek nem fog + kiadással járni.

A Skillhunt H3 jó lenne közeli fénynek mint az Armytek fejlámpái. Csuklópántja használható a kormányra való felszereléshez. Terít is rendesen, kicsit lefordítva, kb 10 - 15 m távra állítva, pont jó. Convoy S2+, S3 lámpátok is van. Ezt 1 - 2 € -ós szerelékkel, kb 30 m távra a bicaj elé állítjátok, és már meg is van. Aki kicsit messzebb szeretne látni, ott az M1. Próbáljátok ki, szerintem nem fogtok csalódni.

Én Armytek, Fenix, Olight, Nitecore lámpákkal próbáltam. Nekem így tetszett, és nem kellett a MAX fényerő sem. Így hosszabb üzemidő érhető el. 😉

sk52:

Az a Barracuda szintén elég messze elvisz. 😉

(#47641) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#47640) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Bocs. ks52 -t akartam írni.

U.I. A Barracuda ráadásul tartja is a TURBO fokozatot.

(#47642) vince válasza FBLLMAG (#47640) üzenetére


vince
őstag

A jól terítő fejlámpa jó ötlet közeli fénynek, a rögzítést viszont én inkább egy ilyenre bíznám a csuklópánt helyett.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#47643) jjeahh válasza vince (#47642) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm ez jól néz ki, van belőle olyan is, amivel a convoy előre világít :DDD , valaki használta is már? Terepen megtartja a lámpát? Jelenleg ilyeneket használok és rendben vannak, viszont idővel mind elszakad és elég macera felrakni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47644) HollyBoni válasza FBLLMAG (#47629) üzenetére


HollyBoni
veterán

Drága bringám van, meg ruhára is sokat költöttem, nem vagyok spórolós. De a 30 ezres lámpát feleslegesnek tartom. Maximum akkor vennék ha csakis kizárólag sötétben tekernék. :)

Az M1-gyel teljesen jól elvagyok. Akartam régebben erősebb lámpát, de már nem látom értelmét. Forgalomban teljesen jól látnak, én aszfalton teljesen jól látok és akármilyen tempóval tudok menni mindenféle extra figyelem nélkül. Terepen is mindenféle gond nélkül el vagyok vele. Könnyű, nem gyullad fel maxon sem, az üzemidő jó, ha viszek pár akkut tovább bírja mint a két lábam. Na meg van egy lámpám amit nem csak bringán tudok használni. A filléres tartó pedig beton stabil.

Szóval szerintem ne próbálj meg megoldást keresni mert nálam pl. nincs probléma. Na meg ne a pincében kísérletezz, hanem bringán. :) Az más.
Nekem személy szerint nem kell flood lámpa, mikor nappal tekerek akkor sem az első gumit bámulom hogy mi van 1 centivel előtte. Úgy nem nagyon lehetne haladni.

Ha kifejezetten bringás lámpát vennék akkor már valami több LED-es, több ezer lumen-t tudót néznék amihez külön akkupack kell. De persze itt megint jön az hogy forgalomban ennek a negyedét használnád különben elvakítanál mindenkit, akármilyen trükkös lencse van előtte.

(#47630) jjeahh: Azt gondoltam hogy a sisaklámpa másodikként lesz, de az nem változtat a dolgon. Próbáld meg hogy a mostani lámpád a sisakon egy kis szigszalag segítségével. Persze azt is számold bele hogy egy thrower valószínű nehezebb lesz a nagyobb fej miatt.

Engem nagyon zavart a súly, és az amúgy perfektül passzoló sisak mozgott a fejemen az extra súly miatt.

[ Szerkesztve ]

(#47645) jjeahh válasza HollyBoni (#47644) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm, lehet, hogy nem válna be, majd kipróbálom. Milyen konzolod van?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47646) vince válasza jjeahh (#47643) üzenetére


vince
őstag

Olyanom van, amivel a hagyományos lámpa előre világít (csak szerintem a pipalámpához praktikusabb az, amit linkeltem). Nagyon jó tart, keményebb gumi a tömb, nem forog el a kormányon, a tépőzárak meg nagy játékteret adnak átmérőben mind a kormánycső, mind a lámpa tekintetében.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#47647) FBLLMAG válasza HollyBoni (#47644) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Összehasonlítás végett próbáltam ma reggel ott, de este élőben is próbálom. Az biztos, hogy a kombinált, nálam Tiara A1 + kipróbálom valami gyengébbel (Armytek Prime A2 PRO vagy Fenix LD22) meglátom mit mutat. Azért ott lesz a MH23 -as is meg a BR35 is. 😉

(#47648) HollyBoni válasza jjeahh (#47645) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tartóból ez a stílus van. Szeretem de nem feltétlen ajánlom. Beleragasztottam egy belsőt és szépen körbevágtam, így már szuper, de amúgy nem tartotta meg a lámpát. Ha mondjuk a zárókupak nagyobb átmérőjű mint a test akkor nem biztos hogy be tudja fogni a lámpát, de pl. C8 is még pont belerakható.
Azért szeretem mert betonstabil, és alacsony profilú. A tépozáras, gumis, bepattintós és hasonló tartókba nem tudok megbízni, de ez csak a saját hülyeségem, tudom hogy működnek.

(#47647) FBLLMAG: Nézz majd bele szemből is, két lámpa brutális tud lenni. :))

[ Szerkesztve ]

(#47649) jjeahh válasza HollyBoni (#47648) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, ezt ismerem, ilyenem van. Gondom nekem sincs vele, leszámítva, hogy nappalra le szoktam venni a lámpát a kormányról, majd este visszarakom és ez a csavaros megoldás nem éppen a gyors rögzítésről híres.

vince: Kösz, be is rendelek egyet :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47650) HollyBoni válasza jjeahh (#47649) üzenetére


HollyBoni
veterán

No offense de akkor nem tudom mit csinálsz, belerakni a lámpát + felrakni a kormányra egy olyan jó 20-30 másodpercet vesz igénybe. :DDD Vagy lehet csak nekem nem számít ez olyan sok elveszett időnek az életemből. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.