Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) adra válasza Sheltem77 (#1499) üzenetére


adra
tag

Igen, normális. A 16x +/- TY Verbatimok ilyenek, nagyon szépen lehet rájuk írni filccel. Viszont az ujjlenyomatok is megmaradnak rajta szépen. :DDD

És egy kis MCC004: Lite-On LH18A1P, GLOF firm, 6x írás, SB on, többi off. Made In India. (mintha jobbak lennének mint a taiwani társaik)

[L:[url=http://kepfeltoltes.hu/view/080101/LOGLOF6XVERBATIM16X_MCC004INDIA_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/080101/LOGLOF6XVERBATIM16X_MCC004INDIA_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]][link][/L]

[ Szerkesztve ]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1502) adra


adra
tag

Szóval az előző hsz-hez a kép: :D

[link]

[ Szerkesztve ]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1503) IRON STORM válasza adra (#1501) üzenetére


IRON STORM
őstag

Amelyik sorozatszáma úgy kezdődik, hogy PAP vagy PAPA ,azok nagyon jók. Van egy 25 ös gurigám most ilyenből, ez pont Taiwani gyártású.

Csak a TDi!

(#1504) Sheltem77 válasza adra (#1501) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Köszi az infót.

(#1505) IRON STORM válasza IRON STORM (#1500) üzenetére


IRON STORM
őstag

Verbatim DVD+R 16x (MCC004) 16x-an írva
Lite-On 18A1P crossflashed 20A4P SB,HT,OHT on

Visszaolvasási teszt Pioneer 212D íróval:

Csak a TDi!

(#1506) TeeJay válasza attiati (#1464) üzenetére


TeeJay
félisten

Verbatim DVD+-R lemezzel csak jól járhatsz szóval mindegy hogy MCC vagy TY mert mindkettő a legjobb :R
én 16x DVD-R-re szoktam írni (MCC03RG20) és mióta megvan az íróm több mint 2 éve még 1 lemezt tehát 1 lemezt sem szúrt el :R mindegyik hibátlanul gyorsan visszaolvasható, összes asztali lejátszó hiba nélkül játszotta a rá írt filmeket szóval nálam csak Verbatim jöhet szóba semmi más :R
ja és 6x sebességgel írok mindig mindent Pioneer DVR-110 íróval ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1507) pigsty


pigsty
aktív tag

Szervusztok!

Visszaolvastam kb 500. hozzászólást, kezd körvonalazodni, Verbatim. + vagy - lényegtelen, és MCC vagy TY?
Ti kitől, hol vesztek jó minőségű, kipróbált Verbatimot, kit ajánlanátok?
DVD papa?

Egy Pioneer 112D boldog tulajdonosa vagyok. Volt eddig egy-két Fujifilm korong is, vajon az meddig bírja? :D
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#1508) Sheltem77 válasza pigsty (#1507) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Attól is függ hányszorosan írtad.

(#1509) pigsty válasza Sheltem77 (#1508) üzenetére


pigsty
aktív tag

8x-an, de akkor siettem, most 6x-an megy, (hátha) CLV-vel tovább (b)írja...

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#1510) Sheltem77 válasza pigsty (#1509) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

8x os is jó, a lényeg, hogy ha 16x os lemez 4x-8x ig írjad.

(#1511) KVamikaze


KVamikaze
tag

Vettem egy új irót Optiarc ND-7203A, és próbaképpen megirtam vele egypár TDK DVD-R TTH02-es lemezt 18x-ossan. Hozzá kell tennem ezt a lemezt nem sokra tartottam, és álltalába mindenkit lebeszéltem róla. De mostmár értem, hogy aki ragaszkodik hozzá az miért. Tökéletes visszaolvasása, amit eddig a Pioneer 110D 4x-essen se akarta megirni tökéletessen.
De azért még mindig Verbatim párti vagyok. :)

(#1512) Sheltem77 válasza KVamikaze (#1511) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Én nem bízom a TTH02 ben, de kívánom, hogy neked beváljon.

(#1513) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Nyomtatható lemezek felületének megóvására tudtok valami jó módszert? Felületkezelés nélkül ha valaki kicsit nedves, zsíros kézzel nyúl hozzájuk, akkor elkenődhet a festék, ezt szeretném megelőzni. (Verbatim fullprint lemezről van szó)

(#1514) gonczgabor


gonczgabor
csendes tag

Sziasztok

Egy kis érdekesség.
Már 2,5 éve verbatim lemezre írok, de előtte volt egy adag Arita lemezem RITEK G05.
A 2004 decemberben megírt Arita lemezek mindegyikénél meghibásodtak a lemez közepénél és szélénél lévő szektorok.
Most azzal foglalkozok, hogy minél több adatot meg tudjak menteni ezek közül, és az újabb aritákat pedig újraírom verbára.
Ezzel kapcsolatban ajánlanám mindenki figyelmébe a dvdisaster nevű ingyenes programot, amit linux alatt találtam, de van windowsos változata is. Ezzel a programmal lehet generálni egy ecc hibajavító kódot, amivel akár 60%-os adatvesztést is helyre lehet állítani.

Üdv mindenkinek!
Gábor

(#1515) PPeter válasza KVamikaze (#1511) üzenetére


PPeter
addikt

Tökéletessen nem is lehet megírni, legfeljebb tökéletesen, de a TTH02 egyébként nem lenne annyira rossz korong, csak elég nagy a szórása. Épp ezért nehéz belőni a firmware-ekben az írási stratégiát minden ilyen MID-del készült lemezre. Könnyen lehet, hogy amit egy hónap múlva veszel, azt már 8x-osan (se) fogod tudni megírni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1516) PPeter válasza Csorbi (#1513) üzenetére


PPeter
addikt

Lakkozás, spray formában kényelmes. :)

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1517) Csorbi válasza PPeter (#1516) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszönöm, én is ilyesmire gondoltam, csak kémiai ismereteim hiányában nem tudtam, hogy a lakk mennyire zabálná meg esetleg a lemezt :DDD
Tudtok ajánlani esetleg valamilyen konkrét spray-t, mit keressek? :R

(#1518) hubandika


hubandika
tag

Sziasztok!

Nem tuzdtok ajánlani valami jó helyet, ahol jó áron tudnék venni dl +-os verba lemezt? rendelni nem akarok azért, mert holnapra kéne.thx

(#1519) kali válasza hubandika (#1518) üzenetére


kali
legenda

itt

(#1520) attiati


attiati
veterán

tudnék még szerezni Plextor TY-t? szerintetek megbízható azok után is, hogy elvileg már nincs...

(#1521) attiati válasza attiati (#1520) üzenetére


attiati
veterán

vagyis tudnék még szerezni!

kijelentés :) nem kérdés

(#1522) hubandika válasza kali (#1519) üzenetére


hubandika
tag

köszi kali!!! :C :DD

(#1523) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok
Adott egy Pioneer 112L
Eddig TDK-R (TTH02) lemezt használtam, 6X-an írtam őket. Semmi gondom nem volt velük.
Most adott egy olyan éehetősék hogy tulajdonomba kerülhet más fajta lemez.

Kérdés az hogy megéri-e váltani.
Az új lemez: Ricoh 8x DVD+R (zöld papíros)
6X-an írnám ezeket is.

:F

(#1524) kali válasza Calogero (#1523) üzenetére


kali
legenda

a ricoh dvd+r (elvileg a mid; ricoh?!?!) szerintem jobb, mint az említett tdk!

(#1525) M107 válasza TeeJay (#1506) üzenetére


M107
addikt

Adj Ist

"6x sebességgel írok mindig mindent"

Ha egy (PH! addikt) is a 6X sebességre esküszik csak jó ember lehet :)

Amúgy tényleg igaz és most nem a Pi1 PI0 értékekre gondolok, hogy ha lassabban írsz néhány lemezfajtánál alacsonyabb néhol meg magasabb, hanem arra de ez örökérvényű igazság, hogy minnél lassabban írsz annál több ideje van az anyagot (adatot) a lézersugárnak belevésni a hordozórétegbe.

Kezdődőtt ez az audio cd-vel minnél lassabb az írás annál jobb, de a lemez minősége is sokat számít+a kábelezés+s az író is.

Amúgy én is e sebességet favorizálom minden dvd lemeznél

Az új Designes Verba lemezeket néhány Lg típusú író előszeretettel megírja de a visszaolvasáss aztaliban már nehézkes és szagatt pl a film ugyan ezen író a (16X sötétkék) Tdk lemezeket gond nélkül írja s lejátszás is tökéletes (jó a kábelezés 3 hónapos nero és mindig a legfrissebb firmware )

Mi a baj?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1526) Márton válasza M107 (#1525) üzenetére


Márton
nagyúr

Ugyanez a gondom a Verbákkal.
Legalábbis a nyomtatható, fényes felületü lemezekkel.
3 íróval próbáltam (benq 1625, pio 115d, lg h66 sata) ugyanabban a gépben,
amelyik nem nyomtatható és matt nyomtatható lemezeket hiba nélkül megír,
az új verbákból 1/5 az arány. Mármint 4-et elront, vagy visszaolvasni nem tudja.
Tuti lemezgond. Szóval vigyázat!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1527) kali válasza Márton (#1526) üzenetére


kali
legenda

vagy esetleg nem is a lemez problémája - talán majd egy - egy új firmware kiadásával realizálódni fog a dolog a legtöbb író esetében...

(#1528) PHM válasza M107 (#1525) üzenetére


PHM
addikt

A legjobb tudomásom szerint a mai írókat és a lemezeket is gyorsabb írásra optimalizálják.
Ezért nem árt vigyázni, néha a túl lassú írás sem jó, "beéghet" az adathordozó réteg.
Jómagam is próbálgattam régebben a sebességeket.
Ugyanolyan lemezt írtam meg 2-4-6-8x-osan.
Azt tapasztaltam, hogy az írás minősége jobb volt 8x, mint 2x-esen írva.
Egyébként szerintem is 4-8x-os sebességgel érdemes írni, PIO-nál a 6x-ost tartom ideálisnak. :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1529) blattida válasza PHM (#1528) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a bizonyos réteg a büdös életben nem fog beégni, mert a lézersugár teljesítménye egyenesen arányosan nő az írás sebességével, ergo, ha lassan írsz,kisebb energiákat mozgósítasz a sűrített-fókuszált fénysugárban. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1530) PHM válasza blattida (#1529) üzenetére


PHM
addikt

A lézer vezérlése sem tökéletes.
Beégni valóban nem fog, csak a kontraszt lesz rosszabb, jobb szót azonban nem találtam rá.
Az információt nem az ujjamból szoptam, vagy itt, vagy az sg egyik szakcikkében olvastam.
De magad is meggyőződhetsz róla, ha van kedved/időd pár lemezt 1-2x-es sebességgel megírni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1531) PPeter válasza PHM (#1530) üzenetére


PPeter
addikt

Felületes megközelítés -> hibás következtetés. Nem azért nem tudsz normális minőségben írni az új korongokra lassan, mert a lemez nem bírja a lassú írást, hanem főleg azért, mert az új írókban nem az alacsony sebességű írási stratégiákat optimalizálják első körben, hanem a minél nagyobb tempókhoz tartozó beállítási paramétereket. Ha normális stratégiát használnának hozzá, akár félszeres sebességgel is tökéletesen megírható lenne egy 16x-os korong.
Az "sg" meg a "szakcikk" szavakat egy mondatban vegyíteni pedig az álmoskönyv szerint sem jelent túl sok jót.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1532) blattida válasza PHM (#1530) üzenetére


blattida
nagyúr

Már régen túl vagyok ezeken a sebesség teszteken, a többire pedig PPeter válaszolt helyettem. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1533) PHM válasza PPeter (#1531) üzenetére


PHM
addikt

"A legjobb tudomásom szerint a mai írókat és a lemezeket is gyorsabb írásra optimalizálják."
Ez állt az első hozzászólásomban.
Az pedig, hogy a mai írók írási stratégiája alacsony sebességen nem túl jó, nem az én bűnöm.
Csupán azt akartam mondani, hogy nem feltétlenül a leglassabb írás lesz a legjobb minőségű.
Szakkcikk volt az, és valószínűleg itt olvastam. :)

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1534) PPeter válasza PHM (#1533) üzenetére


PPeter
addikt

Még mindig nem érted, drága barátom. Az a jelenség, hogy a gyors írást optimalizálják, nem azt jelenti, hogy ebből kifolyólag alacsony sebességen "túlégeti" a lemezt az író - márpedig ezt írtad korábban. Ugyanis semmi köze egymáshoz annak, hogy miképp ír egy író gyorsan és lassan. Egy író firmware-ében egy adott MID-hez (gyártókódhoz) külön-külön szerepel írási stratégia minden egyes támogatott (felajánlott) írási sebességhez. Tehát ha behelyezel egy lemezt az íródba, és azt látod, hogy a program mondjuk 4x, 6x, 8x, 12x, 16x tempókat ajánl fel, akkor ezt azt jelenti, hogy az író firmware-ében a kérdéses korong MID-jéhez 5 féle írási stratégia található, minden egyes felajánlott tempóhoz egy-egy saját beállítás. Namármost ha a 4x-es stratégia jobban eltalált, mint a 16x-os, akkor a 4x-es ad majd jobb végeredményt, illletve ha a 8x-os, akkor a 8x-os lesz a legjobb. Természetesen bele kell kalkulálni a különböző gyorsabb írási sebességek sajátos megvalósítását is (CAV, P-CAV, Z-CLV), amelyek tovább árnyalják a helyzetet. De a lényeg az, hogy a 16x-os lemezek ugyanolyan jól megírhatók akár 1x-esen is, amennyiben az író tartalmaz 1x-es írási stratégiát hozzá, és ha ez a stratégia kellőképpen optimalizált. Mivel a DVD-R és DVD+R lemezek hordozórétegében messze nem történt annyi változás az 1x-es lemezek megjelenése óta, mint a CD-R lemezek első generációs és ma használatos kémiai összetételében, ezért a 16x-os DVD-lemezekre egyébként nem lenne nagy mutatvány normális 1x-es írási stratégiát optimalizálni. Egyetlen korlátot a kommersz optikai fejek szűkös kalibrálhatósága jelent, ezért nem is próbálkoznak a legtöbb új íróban már 4x-es és 6x-os sebességnél alacsonyabb tempót összehozni, de ilyenkor ugye ha akarnánk, se tudnánk lassan írni.
Érdekesség: az írható DVD-k említett technológiai sajátosságai miatt nem tudtak túl sok eredményt felmutatni az adatbiztonság terén (miközben a sebesség egyre nagyobb lett), ezzel szemben az írható CD-nél egész sor olyan fejlesztés történt másfél évtized alatt, ami kimondottan az adatbiztonságot, tartósságot szolgálta. Sok szakértő ezért jósolja azt, hogy az elkövetkező években sokkal több kellemetlen tapasztalatunk lesz a megdöglő DVD-lemezekkel, mint a hasonló korú, vagy akár kétszerte "idősebb" írt CD-R korongokkal.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1535) adra válasza PPeter (#1534) üzenetére


adra
tag

Ha már erre jársz az #1479 hsz-re mit mondasz? :F (Nero Jitter ill.TA tesztek)

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1536) twollah válasza hubandika (#1518) üzenetére


twollah
nagyúr

Kimesz Pesten a Verseny utcai piacra es 500 local credit korul kapsz Verbatim DL lemezt.

(#1537) attiati válasza attiati (#1520) üzenetére


attiati
veterán

valaki a hsz-re?

tudnék még szerezni! (nincs kérdőjel)

(#1538) adra válasza attiati (#1537) üzenetére


adra
tag

Ha nincs kérdőjel, felkiáltójel van, akkor mi a kérdésed :F
Egy helyen látok BP-en Plexet (legalábbis a weblapon szerepel), privátban átküldöm a linket, ha szükséges.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1539) Csorbi válasza adra (#1538) üzenetére


Csorbi
addikt

Segítek:
Nyilván arról van szó, hogy tudna még szerezni, esetleg érdekel-e valakit - várja a megrendelést :C

(#1540) kali válasza attiati (#1537) üzenetére


kali
legenda

ment privi...

(#1541) blattida válasza adra (#1535) üzenetére


blattida
nagyúr

A Lite-On minőségtesztje a Nero-val is működik, használható, de a K-Probe-bal lenne az igazi. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1542) normanboss


normanboss
csendes tag

cső!
nekemvan eg olyan problémám, hogy vettem philips dupla rétegü lemezet+osat és nem olvassa az olvasom de a fujit olvassa! xbox játékot akarok vle irni mivelvan aprobléma? irjatokpsme fontos!!!!

(#1543) normanboss


normanboss
csendes tag

privibe irjatok plls

(#1544) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Verbatim (MKM001) 2.4x DVD+R DL 8x sebességgel írva.
MKM003 lemez 8x- os írási stratégiáját felhasználva.
SB, HT,OHT on
Lite-On 18A1P crossflashed 20A4P 9P54 firmware

Csak a TDi!

(#1545) adra válasza Csorbi (#1539) üzenetére


adra
tag

Pedig szeretem a feladványokat, na mindegy...

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1546) adra válasza blattida (#1541) üzenetére


adra
tag

Ok, ezt tudom/tapasztalom, de pl. TA tesztet eddig csak Plextor meghajtókkal láttam elvégezni. A Nero oldalán az újabb verziójú CD/DVD Speed programoknál Lite-On-hoz írja a jitter és TA teszteket. Az érdekel, hogy kinek van erről tapasztalata ill. mennyire hitelesek ezek a mérések?

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1547) attiati válasza adra (#1538) üzenetére


attiati
veterán

szóval, tudnék venni plex ty, de nem tudom megbízható e.
Mert elvileg már nem is kapható. Nem csak hamisítvány?

(#1548) attiati


attiati
veterán

régi csomagolású Verba MCC-t tudtok valakitől?

(#1549) adra válasza attiati (#1547) üzenetére


adra
tag

Itt-ott elképzelhető hogy maradt/kapható még. Miért ne lenne megbízható? Miért lenne hamis? Sztem ha TY lemezt akarsz jó a Verbatim és a Panasonic (mínuszos, 100-as henger) is.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1550) adra válasza attiati (#1548) üzenetére


adra
tag

Miért fontos a régi csomagolás? Én írtam/teszteltem újból többet is, hibátlan.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.