Hirdetés

2021. január 23., szombat

Gyorskeresés

(#1351) ALI_G

ALI_G
veterán

6.3.1 neroval DVD másolásnál nem lehet (ha igen, hol?) megadni, hogy ha kész az image, akkor milyen sebességgel írja meg a lemezt. Vmiért a max. és az 1x között nem enged nekem váltani...és így 12x-esen írja a traxdata (ritek F1) lemezt és ez lett belőle :(

írás közben nem néztem, hogy ugrál-e a puffer, egy 250-es hitachi-ra rakta az image-t, van rajta bőven hely és nem ő a rendszer lemez.
Az író egy pioneer 112D (1.06 firmware).
A lemezt be se tudom olvasni, de a CD-DVD speed mégis elindult rajta. Kíváncsi lennék mit csinált egy asztali lejátsz, gyanítom meg se nyekkenne.

mod: minden azt írja ki, hogy no disc :(

[ Szerkesztve ]

(#1352) dany27

dany27
őstag

ma beszereztem pár henger Verbatim DVDt és nagy meglepődésemre új csomagolásban van mondta az akitől vettem hogy a bele úgyan az mint a régi kék csomizásúnak csak a design más és télleg úgyan az az mcc-s MID szvsz szentem ez egy jó minőség már megírtam beleőle több százat és eddig egy hiba volt össz visz az is azért me szar volt a nero!

(#1353) TeeJay válasza dany27 (#1352) üzenetére

TeeJay
félisten

bizony a lemez ugyanaz az MCC03RG20 csak más lett a szitázott fele meg új design a csomagolás
olcsó és egyik legjobb lemez az a lényeg :R
csak ilyet veszek énis mióta DVD íróm van

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#1354) TeeJay válasza ALI_G (#1351) üzenetére

TeeJay
félisten

lehet PPeter is azt mondaná neked hogy olyan progival kéne írni ami nem 2-3éves hanem friss és ismeri a viszonylag új íródat ;)
mondjuk 8-as Nero vagy 7-es Nero uccsó kiadások egyike már megfelelő lehet :DDD

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#1355) dany27 válasza TeeJay (#1353) üzenetére

dany27
őstag

én sajna vettem másokat is be is szívtam némelyikel az a röhej hogy kaptam egyik ismerősömtől ajándékba egy csomó value pack by traxdata márkájú DVDt és jobban bírja mint a TDK a TDKről két hét után nem olvastam vissza semmit de vol olyan h kiírtam és má utánna se...(TTH02)
A Value pack még mindíg jó pedig egy éve van rajtuk cucc! DE azt nem értem h beraktam egy bolti TDK lemezt és annak a MIDje is TTH02 de a Verbában még nem csalódtam csak így tovább verbatim :C
DE most akitől veszem az aszongya h ő neki van nem TTH02 hanem CMCs média kodú ez nem tom milyen lehet nah mind1 most az a 10Ft nem számít a Verba 80Ft a TDK meg 70Ft
Ennyit nem ér meg h fitty azt nincs rajt semmi :D

Verbatim+Pioneer 4ever :C

[ Szerkesztve ]

(#1356) M107

M107
addikt

Adj Ist

Már írni sem merek mert úgy is lesz itt olyan nagyokos aki leszól

De leírom

Ami ma a piacon (nem szó szerint értve) 50-60 ft között illetve felett kapható lemez az mind jó ha csak nincs gyártási hibája és megfelelően van kábelezve az író és az író progi sem annyira régi.

Saját megjegyzés:

Írj 4*,6* és még a low end lemezek is meghálálják, de én úgyan így teszek ha minőségi lemezre írok

Van 4 éve princom a mai napig olvasható tökéletesen bárhol akkor még 2x írtam

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1357) ALI_G válasza TeeJay (#1354) üzenetére

ALI_G
veterán

leszedtem a 8-as nero trial-t, de abban se engedi előre megadni a sebességet másolásnál. vagy max, vagy 1x sebességet kínál.

(#1358) IRON STORM válasza M107 (#1356) üzenetére

IRON STORM
őstag

Nem szóllak le, csak megjegyzem, hogy az aláírásodban kétszer is rosszul van leírva a Ridisc szó, valamint a mondataidban használj vesszőket is. :DDD

Egyébként egyetértek max 6x, 8x írás és no gond.

Csak a TDi!

(#1359) TeeJay válasza M107 (#1356) üzenetére

TeeJay
félisten

hát én ilyen hülyeséget nem mondanék hogy minden piacon kapható lemez jó :U
vannak elég trágya minőségűek is és akkor meg már megéri pár forinttal drágábbat venni ami tényleg minőség
Verbatim Ricoh meg TY lemezekre gondolok ;)

(#1360) ANT válasza ALI_G (#1357) üzenetére

ANT
őstag

És a Nero BurningRom-mal próbálkozol?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1361) Sheltem77

Sheltem77
aktív tag

Hát gyerekek.. Ezek a TTH02 es Ricohk... Ahogy elnéztem csomó embernek volt már gondja TDK val a topicban így gondolom nálam se véletlen. A megírt lemezek közül 2 nél olyan szépen visszaesik a visszaolvasási görbe a lemez végénél , hogy öröm nézni. Átírom mindet pluszos Ricohra azt hiszem azokkal tökéletesen megvagyok elégedve. Ezeket a TTH02 ket ezentúl kerülöm nagyívben. Kíváncsi vagyok a pluszis TY -s Verbatimok milyenek lesznek ezekre a YUDEN00 al kezdődő lemezekre még soha nem írtam. Remélem a Pio 212es szeretni fogja őket.

(#1362) Sheltem77 válasza Sheltem77 (#1361) üzenetére

Sheltem77
aktív tag

Hja igen mielőtt valaki...4szeresen írtam őket.. :(((

(#1363) ALI_G válasza ANT (#1360) üzenetére

ALI_G
veterán

igen.
smart-ot sose használtam, nem is próbáltam.

(#1364) TeeJay válasza Sheltem77 (#1361) üzenetére

TeeJay
félisten

vegyél Verbatimot
MCC03RG20 attól nem kell jobb lemez mert az tökéletes ;)

(#1365) Sheltem77 válasza TeeJay (#1364) üzenetére

Sheltem77
aktív tag

Pluszos lemezekre írok, úgyhogy ezentúl szerintem csak Ricoh+ illetve az új Verbatimokra(YUDEN000-T03-00) írok 4xesen. Remélem ezekkel nem lesz gond.

Amúgy lemezeim 8090% a memorex CMC-s pluszos amit 2x illetve 4x írtam, eddig nem volt gond velük sem.

(#1366) ANT válasza ALI_G (#1363) üzenetére

ANT
őstag

Hopp! Korábban azt írtad, hogy "Az író egy pioneer 112D (1.06 firmware)."
De eszerint ahhoz az íróhoz nincs is 1.06 fw. :F Vagy valamit elírtál? Akárhogy is, sztem egy frissítés mindenképp kellene.

(#1367) Csorbi válasza ANT (#1366) üzenetére

Csorbi
őstag

Egyetértek, 1.24-es a legutolsó, ha jól látom. Ártani biztos nem árt!

(#1368) Sheltem77

Sheltem77
aktív tag

Olvastam immáron több helyen(lehet nem kéne ennyit foglalkozni ezzel a dologgal, mert csak összezavarodik az ember), hogy a Pio 212D Taiyo Juden optimalizációja nem sikerült túl jól. Ezekszerint én jobban járok ha Ricoh 16x+ (RICOHJPNR03) Gold lemezeket használok Verbatim DVD+R 16x (YUDEN000-T03-00) lemez helyett? (8as Neroval írok 1.22Fw 4xesen).

Szeretnék mostmár pontot tenni a dolog végére, melyik az ajánlottabb ehhez az író/sebesség párosításhoz? Ppeter a te véleményedre is kíváncsi lennék(az, hogy pluszos lemez az fix, nekem jobban beváltak mint a minuszosok).

(#1369) kali válasza ANT (#1366) üzenetére

kali
legenda

lehet, hogy nem írt el semmit; 1.06 volt az a firmware, amivel először kijöttek a szóban forgó írók! csak gondolom azóta nem volt frissítve... valóban illene rátenni az 1.24-est!

én itt szoktam még új firmware után keresgélni; forum.rpc1.org

(#1370) ANT válasza kali (#1369) üzenetére

ANT
őstag

Akkó' mégis van hozzá 1.06 fw!? Elég régi darab lehet! :Y

(#1371) kali válasza ANT (#1370) üzenetére

kali
legenda

tény, hogy szinte minden (a különböző gyártók optikai meghajtóinak a firmware frissítéseit összegyűjteni és elérhetővé tenni szándékozó) fórumon a 112d esetében az 1.09 az első letölthető frissítés, de először 1.06 majd később 1.08 firmware volt a kiadott meghajtókon gyárilag. bizonyíték; link
tényleg nem most volt...

(#1372) ALI_G válasza ANT (#1366) üzenetére

ALI_G
veterán

de, ezen ez van. a beszúrt képen is látható többek között, egyébként mivel pár hónapos, így gondoltam nem vmi régi fw van rajta, de ezek szerint mégis.
majd felteszem akkor.
thx a figyelmeztetést.

(#1373) Sheltem77

Sheltem77
aktív tag

Gyerekek megint egy rendkívül "okos" kérdésem lenne :)

Látom, hogy verbatimoknál az adattárolási réteg technológia lehet Azo, Azo+ , Advanced Azo illetve Metal Azo.

Ezekről tud valaki mondani valamit? :) Ahogy elnéztem a topicban nem volt még róla szó. Gondolom utal a minőségre ezis. Mit lehet erről tudni? Élettartamban számíthat, hogy melyik technológiával készült a lemez?

Bocs ha nagy butaságot kérdezek, télleg érdekelne a dolog.

(#1374) Sheltem77 válasza Sheltem77 (#1373) üzenetére

Sheltem77
aktív tag

Amúgy itt találtam leírást az Azo-ról, csak a különböző verziók közötti különbségekről nem.

[link]

Gondolom azért nem csak engem érdekel a dolog :R

(#1375) tbs

tbs
addikt

Leggyorsabban írható, Mo.- beszerezhető dvd-ram lemez típusa, beszerzési forrása érdekelne. Esetleg vki..?

(#1376) Sheltem77

Sheltem77
aktív tag

Betáraztam a pluszos Japán Verbából tegnap :B Egy darabig elég lesz.

Haldoklik a topic , vagy így évvégén ünnepek miatt nem ír senki lemezt? :((

[ Szerkesztve ]

(#1377) kali válasza tbs (#1375) üzenetére

kali
legenda

3x sebességűt szinte bárhol találsz (verbatim, tdk...stb), attól gyorsabb változatot még nekem sem sikerült beszereznem. (ha reális áron mégis lenne valahol, az engem is érdekelne...)

Sheltem77; szeintem most is sokan írnak lemezt, csak kevesebb problémával...

(#1378) tbs válasza kali (#1377) üzenetére

tbs
addikt

:R Akkor jól látom a piaci helyzetet... Marad a csigabackup... :DDD

(#1379) TeeJay válasza kali (#1377) üzenetére

TeeJay
félisten

panasonic boltba menj be ott kapni 5x írható RAM-ot is :K

(#1380) TeeJay válasza Sheltem77 (#1373) üzenetére

TeeJay
félisten

Verbatim lemezzel csak jól járhatsz
szóval mindegy hogy AZO vagy nem AZO zsír lesz amit ráírsz ;)

(#1381) tbs válasza TeeJay (#1379) üzenetére

tbs
addikt

:C Meglesem én is.

(#1382) kali válasza TeeJay (#1379) üzenetére

kali
legenda

esetleg konkrét üzletet is tudsz javasolni? mert két nagyobb pana szaküzletben is voltam kb. 1 hónapja, de csak 3x volt - az is csak asztaliba való boxos, de vettem olyat és kiszereltem a lemezt a házból. sőt tdk is csak 3x box változatban volt, az 2 oldalas - azt is szétkaptam...

(#1383) TeeJay válasza kali (#1382) üzenetére

TeeJay
félisten

ferenckörúti metrónál van egy panasonic bolt én ott vettem vagy 2éve 5x RAM-ot kb ezresért
idén is vettem egyet de akkor épp csak 3x lemezük volt de mondta a faszi hogy szokott mindig lenni 5x RAM nekik és ez védőtokmentes szóval rendes slim vagy CD tokban van ;)

(#1384) kali válasza TeeJay (#1383) üzenetére

kali
legenda

ott is néztem anno, de sajnos csak 3x volt...
mindegy köszi, majd még benézek hozzájuk (is), elég sűrűn járok arra.

[ Szerkesztve ]

(#1385) adra válasza Sheltem77 (#1368) üzenetére

adra
tag

Hát a Pioneer 108D TY16X +/- és SONY16X+ optimalizációja így sikerült: :DDD

1.20 firm, 6X írás...

[link]

[link]

[link]

A fene se hitte hogy ilyen jól írja a 16X lemezeket egy 3 éves író :))

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1386) Sheltem77 válasza adra (#1385) üzenetére

Sheltem77
aktív tag

Ezekhez a Pi meg PIF hibákhoz nem nagyon értek én csak visszaolvasási tesztet szoktam csinálni. Jónak számít a grafikonodban a YUDEN000T03 eredménye?

Ilyet vettem végül.

(#1387) IRON STORM válasza Sheltem77 (#1386) üzenetére

IRON STORM
őstag

Jónak számít, de nem a legjobb. A többi sokkal jobb.

Csak a TDi!

(#1388) Amur válasza adra (#1385) üzenetére

Amur
addikt

ja,nekem is pio 108 van,és primán égeti a 16x-os lemezeket! (sőt igazán még semmilyen lemezzel nem volt gondja-talán valamelyik narancssárga gagyi ridata volt régen..)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay + sportfogadás vidik=**=

(#1389) cszsolt

cszsolt
csendes tag

Sziasztok!
Az én szerény véleményem szerint íróban csakis Pioneer ami szóba jöhet, asztali lejátszóban viszont a gagyinak tűnő Dimarson!!! Amit már ez sem játszott le az tényleg hulladék lemez -bár ilyet még nem tapasztaltam, csak íráshiba vagy lemezkarcok miatt voltak lejátszási gondok- tehát bátran merem állítani, hogy ha már a Dimarson nem játsza le a filmet akkor az 100 %, hogy eldobandó mert semmi más nem fogja vinni!!! Tapasztalataim szerint azokat a lemezeket amiket a közel 100.000 forintos Pioneer házimozi, de ide sorolhatnám azokat a nagy márkákat mint a Sony, Panasonic stb... lejátszók szó szerint fel sem akartak ismerni, azokat a Dimarson röhögve akadásmentesen végigjátszotta! Ilyen gondok egyébként akkor voltak, amikor még a kompletten vásárolt gépemmel kapott Mercury íróval írtam. Na ezeket a végtermékeket nem sok lejátszó vitte! A Pioneer íróról annyit, hogy mióta őt megvásároltam semmi negatív visszajelzés nincs, mindenkinek minden írott film tökéletes!!! Persze sosem vettem meg a leggagyibb lemezeket de volt olyan aki ilyet hozott mert neki erre volt pénze vagy abszolút nem is foglalkozott a minőséggel de el kell, hogy mondjam ez is tökéletesre sikeredett (az már más kérdés, hogy meddig fog megmaradni az adat a lemezen)! Teljesen mindegy, hogy + vagy - egy dolog viszont lényeges DVD-t maximum 4x sebességben írni semmiképp se gyorsabban!

(#1390) perempe

perempe
addikt

Datawrite DVD-R 8x *RED* 50cake
Ebből sikerült MCC-set kifogni, 16x-osan írható. Remek minőség.

* George Benson : White Rabbit *

(#1391) perempe válasza TeeJay (#1364) üzenetére

perempe
addikt

Vegyél Datawrite Red-et!

* George Benson : White Rabbit *

(#1392) tmb

tmb
csendes tag

Üdv!

Van az EMTEC-nek ez a DVD-R Gold lemeze. Az adattároló rétege állítólag 24 karátos aranyból készült, és lényegesen hosszabb élettartammal bír, mint az átlagos lemezek.
Megéri szerintetek az ilyesmibe fektetni /kb.8x drágább/. Mondjuk ha tényleg "hosszútávú" a lemez, nekem megérné, de ezt majd úgyis az idő dönti el. Most minden esetre vettem párat.
Tapasztalat, vélemény?

(#1393) lorcsi válasza tmb (#1392) üzenetére

lorcsi
veterán

ez egy vicc :))

"sokaknak kevés, keveseknek sok jut"

(#1394) Amur válasza cszsolt (#1389) üzenetére

Amur
addikt

nekem a panasonic asztalikkal nagyon jó tapasztaltom van! nálam meg pont az a joker,mindent visz!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay + sportfogadás vidik=**=

(#1395) kali válasza lorcsi (#1393) üzenetére

kali
legenda

viccnek is rossz... :W

(#1396) wwenigma válasza kali (#1395) üzenetére

wwenigma
Jómunkásember

Nem, ez nem vicc, amennyiben tényleg Emtec Gold lemezről van szó, annyit megér, 4-500 forintért nagyon jó áron van....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1397) Csipisz válasza tmb (#1392) üzenetére

Csipisz
tag

Tapasztalat nincs. Vélemény: Ha van rá pénzed akkor hajrá!
Gondolom a gyártó garantálta a hosszab élettartamot! ;]

XCapitol

(#1398) kali válasza wwenigma (#1396) üzenetére

kali
legenda

nem a meglétét vitattam, hanem az értelmét!
nem érdemes ennyire hosszan előre tervezni, mert rohamosan jönnek az új szabványok...

(#1399) wwenigma válasza kali (#1398) üzenetére

wwenigma
Jómunkásember

A CD is 28 éve van piacon...nem értelek!?

mod: sajat celra krva fontos videokat-fotókat archivalni kell, nem csak kiirni vmi xarra, max tartalékba vesz 2-3 dvd olvasót, ha kezd kifutni 5-10 év múlva...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1400) HUNNIA1920

HUNNIA1920
őstag

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a megírt dvd lemezeken a win. nem lát semmilyen adatot sem. Tehát jelzi, hogy van rajta pl.: 4.2 GB adat, mégis olyan, mintha üres lemez lenne. Két lemeznél is ezt csinálta (TDK 16X -R, Maxel 16X -R), így már több lemezt nem akarok a kukába dobni.
Igazából azért ide írom, mert egy 3 hete cseréltem gépet és az előző gépemnél ilyen gond nem volt. Persze az íróm (NEC 4550A) is meghibásodhatott, csak érdekes, hogy előtte semmi gondom nem volt vele.
Esetleg más is tapasztalt már ilyet?
Már próbáltam másik lemezzel is, amit még régebben írtam és azt beolvassa minden gond nélkül.
CDBurnerXP 4.0.017.335 - ös verziót használom.
FirmWare - t hogyan / honnan lehet frissíteni?
Köszönöm előre is a segítséget! :R
Üdv.

[ Szerkesztve ]

"Nagy-Magyarország te sosem maradsz árva, mindig szívünkben élsz, szeretetbe zárva" - EF.

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.