Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) M107 válasza generic (#11000) üzenetére


M107
addikt

:R

Kicsit olvass vissza, de segítek :

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11002) generic válasza M107 (#11001) üzenetére


generic
senior tag

szóval jobb a +os:)

(#11003) M107 válasza generic (#11002) üzenetére


M107
addikt

:R

Ezt így azért nem mondanám, a Mid számít de az nagyon sokat + a jó író és az írási sebesség.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11004) Interrupt


Interrupt
csendes tag

Verbatim Digital Movie Plextor PX-820SA iróval firkantva 8x-os sebességgel:

(#11005) M107 válasza Interrupt (#11004) üzenetére


M107
addikt

:R

Szép, amit egy Lite-on belsős író-tól :)
Megkéne nézni 3 éves 880SA-mat mit ad erre a lemezre hogyan ír. :U

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11006) kicsirigó7 válasza M107 (#11005) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

PLEXTOR PX-820SA valójában Sony NEC Optiarc AD-7200S klón. Chipset: NEC MC-10044

[ Szerkesztve ]

(#11007) zsolesz84


zsolesz84
csendes tag

Érdekes eredmény
4x irás

(#11008) speedbor


speedbor
csendes tag

A kép címe: NE rugdosd az asztalt
Író Samu SH222b
lemez ITmedia DVD-R 16x Glossy Print
írási sebesség 8x

és ha már nyugodtan ülünk ua.

itmedia.sk

(#11009) speedbor


speedbor
csendes tag

meg egy ket teszt az itmedia dvd-r glossy print lemezről
Samsung SH222BB (az elozo is az volt) 4x írás:

PIONEER DVR-110 8x írás:

[ Szerkesztve ]

itmedia.sk

(#11010) pami5


pami5
aktív tag

Egy mai írás tesztje az IT-től kapott +R-re, 6x, ImgBurn, AD-7250S
(lassan 1 éves):

Az AD-7260S eddig a tálcát elsőre mindig kiadja, de időnként, minden
beavatkozás nélkül zárja a tálcát, a lemezt "becsípve", sőt néha a kezemet is!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11011) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Mirror 16x DVD+R Full Surface Injekt Printable.
MID: AML 003

Az író: LG GSA-4165B fw: DL05

Érdekesség kép, az író firmware az MCSE szerint nem ismerheti ezt a 16x MID-et.
De, az AML 002 stratégiának megfelelő, 4 és 8x írási sebességet ajánlotta fel.
Ebből a 4x sebességet választottam.

Az eredmény:

[ Szerkesztve ]

(#11012) M107 válasza kicsirigó7 (#11006) üzenetére


M107
addikt

:R

Elnézést, akkor én tudtam rosszul. :D :D

UI :

Nagyon gondolkodom, hogy felhagyok a dvd lemezekkel, több okból is :

a,

Tárolás ( több ezer darab van itthon a szekrényeimben)

b,

Idáig majdnem mindent mentettem, (jó azért nem mindent :N ) és a felét sem de pontosítok 1-4 % ha láttam a filmeknek játszottam a Backup játékaim lemezeivel, s így tovább.

c,

Meguntam hiába vannak kategorizálva így is sok minden átláthatatlan + van olyan lemez(ek) amiket már kb 4-5 éve megírtam, de elő sem vettem

Így minek felesleges.

Holnap lesz a napja, hogy átnézem mi kell és mi a kuka, a maradék prémium és egyéb még felbontatlan lemezeimet eladom, csak annyit hagyok belőle amennyi szükséges.

Holnap jövők egy listával mi marad s mi nem (üres dvd-k) szintjén szívesebben becserélném őket, Blu-ray lemezre (Panasonic 25 GB).

Azért nem hagyom itt e fórumrészt, csupán csak nem fogok annyi dvd-t írni. (max újraírható 4-6-8X Singapurie Verbatim DVD+RW)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11013) jeni válasza M107 (#11012) üzenetére


jeni
félisten

van egy rossz hírem :U

A Blu-Ray lemezekkel is így leszel majdan :DDD ;]

hogy azokat sem nézzed meg,majd azok is a szekrény alján fognak porosodni.

(#11014) verybigboy


verybigboy
senior tag

Úgy látszik csak VBB. a stabil DVD-s? ... :B

(#11015) M107 válasza jeni (#11013) üzenetére


M107
addikt

:R

Annyit azért nem gyűjtök össze belőlük, csak ami számomra fontos.
Az utóbbi időben csak azért írtam ki lemezeket, a lemezek 75%-át hogy meg legyen, például 1822 db xvides dvd-ből jó ha 100-120 láttam és volt meghajtóban írás után. + akkor ha teszteltem véletlenszerűen az olvashatóságát mármint a lemeznek (lemezeknek).

Sorozataim is csak megnéztem 1X, és ment vissza a pakkba. Abból is van vagy 1500 db + Backup game mentések stb.

Mostantól csak az marad meg amire tényleg szükségem lesz, és ilyenkor is csak minőségi lemezekre írok majd ami még meg marad , + a családi dolgok képek, videók.

Ez nem jelenti hogy végleg szakítok a DVD-vel csupán már nem fogok évente 1500-2000 db dvd-t kiírni.
Tanácsot ezután is adok, bár lemezügyben nem annyit csak amiket ismerek és használok, s felszabadul havonta pár 10-20 óra amit a dvd-írással töltöttem.( 6-8-12X sebességgel).

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11016) M107 válasza verybigboy (#11014) üzenetére


M107
addikt

:R

Fő mester úr !!!! Dvd lemezek, és írók doktora, sok sikert kívánok, továbbra is a dvd lemezekhez írókhoz, és a lemezek teszteléséhez.

Szerintem marad még stabil dvd-s akihez lehet fordulni tanácsokkal, neveket most nem kívánok mondani.

UI :

Fórumtársaim becsüljétek meg Verbigboy kollégát, s tapasztaltait, mert nagyon érti a szakmáját és mindig csak hasznos információkat ad, minden kedves Ph fórumozó számára itt a dvd topicban főleg.

Persze a többi nagyágyút sem említem másként, de ő az aki mint szakember s mint igaz barát is itt és a fórumon kívül is, nagyon sokat tett és segített például nekem is a dvd lemezek és annak írása témakörében.

Verybigboy , Gábor köszönöm teljes tisztelettel, köszönök minden.

M107 (Tóth Mihály) , Szolnokról

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11017) djculture


djculture
félisten

Ezt már én is elhatároztam már legalább tízszer hogy nem irok több dvd-t de ha megtelik a merevlemez és törölni kellene a nem fontos dolgokat, hirtelen minden fontos lesz ;] :DD

Aki ebbe beleszokott, ezen már túl lépni bármit csinál csak úgy tud max túl lépni hogy az internetet visszamondja és elköltözik egy lakatlan szigetre:D

[ Szerkesztve ]

(#11018) csontika78


csontika78
csendes tag

Gondoltam váltok a jó öreg verbatim DL singapore helyett valami no name de jó fajta lemezre.
Xbox 360-hoz kellene vásároltam is FTI DL-t fullprint 20db-ot próbára potom 70-80ft/al olcsobban mint a bevállt verba.
Minőségre ,külsőleg szebb ez a lemez mint a verba.Sajnos az írásnál a módosított ihas 124 íróim az xgd3-as lemezeket mind elrontotta,megírta,de ellenőrzésnél hiba.Pocsék eredmény jött ki lemez tesztnél is :(. 2db ilyen íróm is van mindkettőnél ez lett az eredmény.laptopon sima xgd2-vel próbálkoztam azon is ellenőrzésnél hiba.
A jó a rosszban hogy az asztalin az ihasokkal xgd2-öt sikerűlt tökéletesen megírnom legalábbis 1-et még.
Nem tudom csak nálam ilyen ez a fajta lemez?
Verbatim akármennyire is írják sokan hogy silányabb lett.Rengeteget elhasználtam belőle és annál ez nincs!Jah és csak hengereset vásárolok.100-ból 100 jó tuti.
Próbáltamaz FTI-nél a ritek féle maxburnert is annál is ez a helyzet.
Maradok a verbánál úgy néz ki.Spórolni akartam de nem jön össze.

(#11019) djculture válasza csontika78 (#11018) üzenetére


djculture
félisten

xbox olvasója eleve nem szereti csak a verbát mert gyenge nagyon a lézere. ... fti jó lemez amúgy csak nem erre való, pc-s adatmentésre.

[ Szerkesztve ]

(#11020) AtG válasza csontika78 (#11018) üzenetére


AtG
aktív tag

Ezzel én is ugyanígy voltam, azért rendeltem én is FTI-t, hátha. De csak a Verbához működik a Maxburner firmware, sőt, az indiait ugyanúgy elszúrja rétegváltásnál mint bármilyen másik lemezt.

(#11021) csontika78 válasza djculture (#11019) üzenetére


csontika78
csendes tag

Az én xbox-om speciel viszi az fti-t,csak felmásolásnál van a baj,na meg írás után problémázik rögtön már a pc is.Egyszerűen nem akarja az xgd3 (8,13 GB) helyesen megírni.

(#11022) csontika78 válasza AtG (#11020) üzenetére


csontika78
csendes tag

Szerencsére mostanában csak singapore -hoz volt szerencsém úgy hogy nem tudom,remélem olyat szerez be ismét a itmedia is.

(#11023) M107


M107
addikt

:R

Dupla rétegűben csak 2 lemez jöhet szóba, Ricoh Japan és Verbatim Singapure.

UI :

A többi kerülendő.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11024) M107 válasza djculture (#11019) üzenetére


M107
addikt

:R

Viszi az a Maxell-t is, csak mostani játékok nem fognak felférni erre a bizonyos lemeztípusra.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11025) M107


M107
addikt

:R

Mivel befejezem a dvd írós korszakom, így e lemezek kiárusításra kerülnek.

Átvehetők Szolnok (Bármikor), és jövőhét szerda, vagy csütörtök (attól függ melyik nap vagyok fenn) Budapest Keleti pályaudvar.
12 és 15 óra közt.

Posta nincs !!!!!

Maxell Dvd+R 33 (231 Db) 15015 Ft (65 Ft) Taiwan !!!! Nem kínai.

Maxell Xtreme (9 db) (egyesével lefóliázva vastag nagy dvd-tok) 1800 Ft (200 Ft/db)

Prémium lemez

Ricoh 8X prémium Japan lemez (5-sével csomagolva vastag tokos) 5 doboz 5000 Ft (200 Ft/db)

Prémium lemez

Verbatim U.A.E (27 Db) 5670 Ft (210 Ft)

Össz : 15 000 + 6800 + 5670 = 27 470 Ft

De a minimum ár 20000 Ft (és minden lemezt vihetsz) !!!!

Egyszeri alkalom élj vele ha tudsz.

Priviben várom a csak a tuti jelentkezéseket !!! telefonszámom is ott adom meg. Nem átverés nem kamu 1 Deák Feri vagy 2 db Szent István, max 5 db Széchenyi Feri jöhet szóba.... :DDD :DDD :DDD

1X-ri alkalom.....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11026) szabi325


szabi325
tag

Sziasztok!
Az alábbi képen látható probléma okára próbálok rájönni:

Gagyi az író, a lemez, vagy a program amivel kiírom az iso-t (8x sebességgel írom) ?

Az író: Samsung SH-224 BB/RSMS
Program: Nero Burning ROM 12.0.2
Lemez: Maxell 16x (RITEK F1) (( jó-jó tudom nem a legjobb... de a régi NEC írom nem ilyen "csíkosra" égeti illetve van Philips lemezem azt is hasonlóan csíkosra égeti :( )

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#11027) M107 válasza szabi325 (#11026) üzenetére


M107
addikt

:R

Sebességet váltást a lemez felületén. Minőségben nincs romlás, csak a halványabb rész gyorsabban lett megírva.

Sem az író : Samsung SH-224 BB/RSMS
Sem a lemez : Maxell 16x (RITEK F1)

Nem gagyi :)

Biztos hallasz olyat, hogy írás közben picit gyorsabb sebességre kapcsol az író, na az okozhat ilyen csíkozódást.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11028) szabi325 válasza M107 (#11027) üzenetére


szabi325
tag

Köszi szépen a gyors választ ! :)
Igen hallani, csak számomra így ránézésre meglepetést okozott, mert a régi NEC 4551A nem produkált ilyet. Már megijedtem hogy az írás minőségéhez lehet köze...

[ Szerkesztve ]

(#11029) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok priviben olyan linket adni/ajánlani ahol "jobbféle" hengeres 10/25/50 db-os dvd+r, dvd+r dl, vagy esetleg tokos dvd+rw -t lehet venni?

A választ előre is köszönöm!

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#11030) Nor- válasza Moonwolf (#11029) üzenetére


Nor-
tag

(#11031) M107 válasza M107 (#11025) üzenetére


M107
addikt

:R

Elkelt minden lemez :)

a Hozzászólás így semmis.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11032) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

-Próbaképp kiírtam egy Philips DVD+R DL lemezt. Az íróval utána meglehetett nézni, viszont másodjára már olyan volt mintha semmi nem lenne benne. Egy NEC/Sony/Optiarc DVD RW AD-7240S ATA ról van szó, 1.03 as fw van rajta, a honlapon meg kint van az 1.04 es verziójú, sztetek érdemes lenne felrakni javítana rajta valamit?

-A régi gépet sikerült újra üzembe helyezni amiben egy Pioneer DVD-RW DVR-110 1.11 dvd író van, ami érdekes hogy fel ismerte. Viszont ha jól tudom azzal nem lehet DL t írni.

-Ezzel a típusú Pioneeral volt valakinek tapasztalata?

Nor-
-Látom van jó sok minden. DVD knél a Taiwan meg a regular jelző mit takar?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#11033) M107 válasza Moonwolf (#11032) üzenetére


M107
addikt

:R

Max. 16x writing speed for DVD-R/+R*
Max. 8x writing speed for DVD-R DL (Dual Layer) and +R DL (Double Layer) Discs
Max. 6x writing speed for DVD-RW
Max. 8x writing speed for +RW

Pioneer DVR 110 nem lehet DL írni ez baromság már ne is haragudj, de nekem nem hiszel itt egy link :

[link]

a, lezártad normálisan a lemezt (nem többmenetes írás kezdtél)
b, minden író és olvasó tudja a 2 rétegű médiát már a kezdetek óta olvasni
c, ha anno az 1.03 firmwaréval felismerte a lemezt és még írás után működött, akkor nem hiszem hogy egy firmware frisstés majd olvashatóvá teszi az egyébként is megírt lemezt.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11034) djculture válasza Moonwolf (#11032) üzenetére


djculture
félisten

Az ilyen ritek vagy cmc dl lemezeket max 4x lehet megírni, gondolom 8x írtad ...

[ Szerkesztve ]

(#11035) Nor- válasza Moonwolf (#11032) üzenetére


Nor-
tag

A taiwan az a gyartas helye.
Verbatim lemez eseteben jelenleg ez a legjobb minoseg.
a regular az a hagyomanyos lemezt (kiszereles foleg) jelenti, tehat hogy nem folias hanem hengeres.

http://itmedia.sk/

(#11036) Moonwolf válasza djculture (#11034) üzenetére


Moonwolf
senior tag

M107: Azt nem mondtam hogy nem lehet, azt mondtam hogy ha jól tudom, de tévedtem ezek szerint. :)
Egyébként az összes lemezt minimum sebességgel írom amit felkínál az író program.
CDBurnerXP-t használom. Egyébként az írás minősége lehet program függő?

djculture: 4× sebességel lett kiírva.

Itt egy teszt arról a Philips es dupla rétegű dvd ről.
Az mitől lehet hogy az elején szépen indult a közepétől meg nagyon pocsék?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#11037) djculture válasza Moonwolf (#11036) üzenetére


djculture
félisten

Ja mert a rétegváltás után a lézer elektronikának szabályoznia kellett volna az emissziót de nem tette, így azután a gyenge lézer nem tudta normálisan felírni az adatot a második rétegre. Ez különben legtöbbször az iró lézerének gyengeségére utal. Azt vettem észre sajnos elég sok új írónak hulladék a lasere pl az új nec-ek.

[ Szerkesztve ]

(#11038) Moonwolf válasza djculture (#11037) üzenetére


Moonwolf
senior tag

2009 es év végi az író. Annyira azért nem új.

A firmware frissítés esetleg segíthet ezen a problémán?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#11039) djculture válasza Moonwolf (#11038) üzenetére


djculture
félisten

Ha gyengült a laser akkor nem. Gyenge laserrel amúgy érdekes de pl a singapore verbatim 8x dvd+r dl-t meg lehet simán írni.

[ Szerkesztve ]

(#11040) Moonwolf válasza djculture (#11039) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Azt miből lehet megtudni hogy gyengült a laser?

Amúgy egy fw frissítistől mit lehetne remélni max? :)

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#11041) djculture válasza Moonwolf (#11040) üzenetére


djculture
félisten

Fw frissités csak írási stratégiákat ad hozzá és plusz lemez típusokat/gyártó alapanyag típus média kódokkal meghatározva/ amit eddig esetleg nem ismert az író.

[ Szerkesztve ]

(#11042) Moonwolf válasza djculture (#11041) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Értem.
Tehát ha frissítem rosszabb nem lehet akkor ugye ? :U

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#11043) djculture válasza Moonwolf (#11042) üzenetére


djculture
félisten

Rosszabb nem lehet ha rendesen sikerül a frissítés...

(#11044) Moonwolf válasza djculture (#11043) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Az mitől függ?

Esetleg van valami segédlet dvd fw frissítéshez?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#11045) Pete1


Pete1
tag

Itt egy mai teszt a ma érkezett IT MEDIA DVD+R DL 8x 10cake *OEM* Silver lemezről
A lemez jelenleg a legjobb, de -szerintem- az író sem olyan rossz.

(#11046) Pete1


Pete1
tag

Bocsánat, lemaradtak az adatok:
ASUS 24B5ST 1,0 fw
IMGBURN 2.5.7.0 4x írás OPC be

(#11047) M107 válasza Pete1 (#11045) üzenetére


M107
addikt

:R

FTI-től többet vártam már az itt leírtak alapján.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11048) djculture


djculture
félisten

Én ezen is azt látom hogy gyenge a lézer, nem a lemez a rossz..

(#11049) M107 válasza djculture (#11048) üzenetére


M107
addikt

:R

Azért egy rossz beállítás és egy rosszul megadott illesztőprogram paraméter is csúnyán befolyásolja a végeredményt.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11050) Pete1


Pete1
tag

Sziasztok!
Ez egy este megírt lemez tesztje...
Minden paraméter ugyanaz.

Ez egy kicsit jobb, mint az előző. Szerintetek a lézer gyenge? Ez az író összesen két lemezt írt eddig. Ezt a kettőt, mert ezt az Asus írót csak tesztelésre használom. Kétrétegű lemezt meg sem próbáltam az AD-7280 írómmal megírni. Tényleg olyan rossz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.