Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Migee


Migee
tag

Milyen DL lemezt érdemes most venni Verbatimon kívül?
Ricoh lemezek eltűntek.....

(#2902) kali válasza Migee (#2901) üzenetére


kali
legenda

honnan tűntek el a ricoh dl lemezek? :U
ricoh és kodak 8x dl lemezeket is lehet venni ricoh médiakóddal, elfogadható áron!

(#2903) Migee


Migee
tag

Nem tudtam,h a Kodak is Ricoh médiakódos.IT media,és Gold media,itt szoktam vásárolgatni,ott a Ricoh eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#2904) kali válasza Migee (#2903) üzenetére


kali
legenda

úgy pontos, hogy kodak dl létezik ricoh médiakóddal is - de azért lehet más mid is!

(#2905) Met


Met
nagyúr

Segítsetek, ez most jó vagy rossz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2906) kali válasza Met (#2905) üzenetére


kali
legenda

na, azt ebből az író - lemez minőség párosításból sosem tudod/tudjuk meg... :N

az igazság odaát van! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2907) Met válasza kali (#2906) üzenetére


Met
nagyúr

ahha, esetleg a benchmarkból lehet következtetni a minőségre?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2908) kali válasza Met (#2907) üzenetére


kali
legenda

igen, mivel adott író nem alkalmas minőségi ellenőrzésre, így egy benchmark valósabb képet fog mutatni - főként egy szépen egyenletesen emelkedő görbe tetszetős!

(#2909) IRON STORM válasza Met (#2907) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen a visszaolvasási teszt többet mond.

Csak a TDi!

(#2910) Met


Met
nagyúr

Az így néz ki, az első törés valószínűleg azért van mert a KIS elkezdett frissíteni, utána már csak 4x-esen írta tovább a lemezt

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2911) kali válasza Met (#2910) üzenetére


kali
legenda

a pici törést leszámítva, jó az!

ha a kis beállításai alapon vannak, akkor automatikusan frissít, utána az új definíciók alapján újra átvizsgálja a karantént...stb, szóval rendesen visszafogja a gépet, ez rendesen beleszól az ilyesmire amúgy is érzékeny írásba! ha lehet, tedd manuálisra a frissítést, illetve az automatikus vizsgálatot is, vagy legalább olyan időpontra, amikor biztosan nem írsz - hajnalra, vagy ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

(#2912) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Verbatim DVD-R DL és a DVD+R DL (persze ezt szimpla -R és +R-es lemezekre is értem) lemezek között szerintetek írási minőségben és adat tárolási minőségben van valami különbség.

előre is köszi a válaszokat.

ui.: remélem nem kérdeztem hülyeségeket. :B :B

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#2913) IRON STORM válasza Adler (#2912) üzenetére


IRON STORM
őstag

DL lemez esetében ha pusztán adattárolásra használod akkor mindegy melyiket veszed.
Ha filmet szeretnél DL lemezre írni akkor kizárólag a + R DL lemez jöhet szóba.
Egyrétegű lemeznél teljesen mindegy melyiket választod.

Csak a TDi!

(#2914) Migee


Migee
tag

Üdv!

Memorex 8x +DL lemeznek mi a mediakódja?Milyen minőség lehet vajon?
Pio 216 , Lite-On Ihas 422 mennyire kezeli jól a legfrisebb firmwarrel?

Előre is köszi a választ .

[ Szerkesztve ]

(#2915) kali válasza Migee (#2914) üzenetére


kali
legenda

valószínűleg ritek s04 (001 vagy 066) lesz, ami minden író/firmware esetében zsákbamacska...

(#2916) Migee


Migee
tag

Verbatim +DL-től sem voltam elájulva,Pio 216 1.09 -el írva. Vagy csak másodosztályú volt

(#2917) kali válasza Migee (#2916) üzenetére


kali
legenda

másodosztályú? nem hinném. csupán kevés egy jó író és egy jó dl lemez az íráshoz!
sok más - néha apróságnak tűnő - dolog is sokat számít(hat) még...

(#2918) Migee


Migee
tag

Mire gondolsz Kali? Nem elég a legfrissebb firmware?IMG Burnel írok,4x sebességgel.
A síma verba lemezeket tök jól írja......MInőségellenőrizve Lite-Onnal

[ Szerkesztve ]

(#2919) kali válasza Migee (#2918) üzenetére


kali
legenda

megannyi hibaforrás van még; tuning, rossz/hiányzó illesztő (főként chipset), írás közben a gép csesztetése - főként húzósabb alkalmazások indításával/futtatásával, de néha már sima netezés is elég, vagy egy akadékoskodó védelmi program...stb -, és még sorolhatnám...

(#2920) Migee


Migee
tag

Ezekre nem gondoltam,nem hittem volna,hogy ennyire befolyásolják ezek a dolgok........
Akkor a legjobb,ha nyugiba marad az ember addig igaz?És nem nyúl a géphez....

(#2921) kali válasza Migee (#2920) üzenetére


kali
legenda

sajnos ezek is sokat számíthatnak - dl lemezeknél pláne...
visszaolvasva láthatod, hogy bizonyos esetekben már egy víruskereső által indított automatikus frissítési folyamat is meglátszik az írási/olvasási görbén!
sőt néha ha csak netezel írás közben, és pont olyan oldalt nyitsz meg, ahol például egy flash...stb jobban meglendíti a procit, már az is számíthat. tudom, ez már kukacoskodásnak tűnhet, de bizonyos esetekben sajnos ez van...

(#2922) Migee


Migee
tag

Ez a dolog négymagos procira is igaz?

(#2923) Adler válasza IRON STORM (#2913) üzenetére


Adler
aktív tag

köszi a választ.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#2924) babai


babai
csendes tag

helosztok....segitsetek a gépemen van egy pár pc game és ki szeretném irni öket 4.7 gb os dvd+r lemezre. ki is irtam joo sokat ami 4.7 gb alatt volt.namost azoknál ragadtam le amelyek.minimum 6-és 12 gb osak.hogykell 4.7 gb os lemezekre felosztani a játékot és ki irni??? elöre is köszi a segitséget

Asus m4a78 amd770---amd athlon 7750×2---geforce gts 250 512 asus dark kinght---2×2gb kingmax 800mhz---pioneer 216---samsung 640gb 16 mb---chieftec 500w---hàz jsp-tech jsp ez-cool n-650B

(#2925) Met válasza babai (#2924) üzenetére


Met
nagyúr

A 6 gigás még fel megy egy DL lemezre, a 12 gigásat szerintem csak úgy lehet, hogy kettévágod Winrar-al mivel nem tudnád úgy szétszedni, hogy telepítés közben kérje a 2. lemezt

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2926) slaci007 válasza babai (#2924) üzenetére


slaci007
senior tag

Tömörített állapotba kiírod több sima egyrétegű lemezre.

Tungsram 1896-2022

(#2927) csdm


csdm
senior tag

Hali! remélem jó helyen járok a problémámmal... Van egy laptopom Acer Aspire 5720Z és egy dulpa rétegű DVD-t szeretnék kiírni. Everesttel megnéztem hogy mit tud az optikai meghajtóm : [link]. A felsorolásban szerepel DVD+R9 dual layer irás olvasás. Viszont amit vettem DVD-n ott annyi áll hogy DVD+R DualLayer (fujifilm) Nem szeretném elrontani a dvd-t. tehát a bökkenőm hogy az R9 az MI? :O meg ezzel az íróval én nem tudnám kiírni erre a DVD-ra a cuccomat, mi? :(
Elöre is köszi

(#2928) IRON STORM válasza csdm (#2927) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ne tévesszen meg, az R9 csak a méretre utal ( 9gb) ami a valóságban igazából csak 8.5 GB.
Meg tudod írni nyugodtan a lemezedet amit vásároltál. Az más kérdés hogy a Fuji DL lemez nem a legjobb, érdemesebb lett volna Verbatim vagy Ricoh lemezt venned.

szerk: Elképzelhető hogy a lemezed pont Ricoh médiakódos, de az is lehet hogy a gyengébb minőségű Ritek.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#2929) csdm


csdm
senior tag

Köszönöm a választ :) Csak azért tévesztette meg , mert a nemrégiben vett Samsung DVD íróm is hasonló tudású (képet most nem tudok küldeni viszont [link] van.) PowerISO-val írtam a DVD-t és a DVD lezárásával 2 órát várt. 2,5 óra után én untam meg hogy még mindig zárja és vettem ki a lemezt... Ugyanezt csinálja egy normál 4,7-es DVD-vel... :S 3 lemezből csak a legelsőt tudta kiírni. A többi 2-t elrontotta... Laptopon is PowerISO-t használok az íráshoz, eddig semmi gondom nem volt vele.

(#2930) babai


babai
csendes tag

köszi a segitséged.aban még segitenél hogy kell ketéválasztani a 2 dvd.re a pc játékot win rarral?

Asus m4a78 amd770---amd athlon 7750×2---geforce gts 250 512 asus dark kinght---2×2gb kingmax 800mhz---pioneer 216---samsung 640gb 16 mb---chieftec 500w---hàz jsp-tech jsp ez-cool n-650B

(#2931) Met válasza babai (#2930) üzenetére


Met
nagyúr

jobb klikk a file-ra, hozzáadás az archivumhoz, a bal alsó sarokban a compression method (angol rarom van) legyen tárolás (store) és a split to volumes (azt hiszem kötet nagyság)-ben meg választd ki a DVD+R 4481 mb, vagy kézzel is beírhatod a méretet

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2932) csdm


csdm
senior tag

Úgy döntöttem hogy nem fogom egyesével 800ft-ért venni a DVD-ket, hanem 10esével. Viszont nem ártana ha mind a 10 dvd jó lenne. Ezért minöségit keresek. Illetve jó ár/érték arányúakat. Konkrétan ezt néztem ki [link] de említetted a Verbatim-ot csak az kicsit drágább... [link] megéri a plusz pénz a Verbatimért vagy a TDK is bőven elég jó minőségű? esetleg vannak itt negatív tapasztalattal rendelkezők a TDK-ról?

(#2933) babai


babai
csendes tag

köszi ..sokat segitettél.

Asus m4a78 amd770---amd athlon 7750×2---geforce gts 250 512 asus dark kinght---2×2gb kingmax 800mhz---pioneer 216---samsung 640gb 16 mb---chieftec 500w---hàz jsp-tech jsp ez-cool n-650B

(#2934) Met válasza csdm (#2932) üzenetére


Met
nagyúr

Vegyél Verba-t vagy Ricoh lemezt innen vagy innen
Én nem vennék TDK-t DL-es lemezből

babai: pls használd a válasz gombot

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2935) gg72 válasza csdm (#2932) üzenetére


gg72
veterán

DL-ből én csak Verbatimot vennék, én innen szoktam: [link]

(#2936) pigsty


pigsty
aktív tag

Üdvözlet!

Egy DVD írási hibámat már leírtam a szaktopicban, onnan a DVD lemez minősége az idevonatkozó, mármint, lehetséges-e egy rosszabb széria a Verbatim DVD-R lemezeiből, melyek MCC03RG20 kódot kapták keresztségben.
Kb februári vétel, Verseny u. piac, 25 darabos csomag. Előtte mindig jó, kifogástalan lemezeket vettem ott, ugyanazoknál az eladóknál.
Hát ez már kínai gyártású, és nem tájföldi yuden... :o
másnak volt hasonló problémája ezekkel a lemezekkel?
6x, 8x, 12x, 16x írás után egyaránt ilyen görbét kapok vissza.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#2937) gg72 válasza pigsty (#2936) üzenetére


gg72
veterán

A kínai Verbatim kerülendő, én is belefutottam már két rossz 25-ös hengerbe is... :(

Én nem tudok róla, hogy volt valaha is taiföldi Verbatim, Taiyo Yuden alapanyagú létezett valóban, de az meg japán volt.

(#2938) IRON STORM válasza pigsty (#2936) üzenetére


IRON STORM
őstag

Taiwan, India, Singapore, China gyártású Verbatimok léteznek. Thaiföldiről még nem hallottam.
( Ez még nem jelenti azt, hogy nincs is).

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#2939) pigsty válasza IRON STORM (#2938) üzenetére


pigsty
aktív tag

tájföldi inkább szójáték volt, taiyo yudenből ;) , bár kit tudja mi lesz itt még, meddig lehet spórolni a gyártáson....
és a linkelt hozzászólásomban leírt pozicionálási hiba mitől lehet? nem akar írás kezdetén beállítani valamit a lézernél... néha többszöri kísérletre se kezdi el írni, ilyen még egy vietnami DVD-nél se engedhető meg :P

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#2940) Migee


Migee
tag

Üdv.A TDK MBI 01RG40 alapanyagú lemez mennyire jó minőség Pio 216 ,Lite-On 422 számára?

(#2941) kali válasza Migee (#2940) üzenetére


kali
legenda

átlagos, mostanság jellemző tdk minőséget takar az említett médiakód, a dvr-216d író probléma nélkül megírja, a másik íróval nem próbáltam, de szerintem annak sem jelent gondot...

(#2942) Blind69


Blind69
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok valamit a HP +os DVD-ékről? Milyenek, megbízhatók?

Üdv.

(#2943) kali válasza Blind69 (#2942) üzenetére


kali
legenda

én CMC MAG-M01 médiakódossal találkoztam, jól megírta szinte minden író, és ha nem is dobogós, de aránylag jó minőség!

(#2944) $p@rr0w válasza Blind69 (#2942) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Én most írom a 9.-et, eddig mind jó, és lefutott a teszt is, a memorexek viszont szarok, 10ből 5 úgy ahogy jó, 2 végigment de az ellenőrzés nem, 3 a felvezető szakasznál elájult.

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#2945) Blind69


Blind69
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, most már én is kitudtam próbálni őket, eddig bejönnek:) Csak lenne egy kissebb-nagyobb gondom... Lehet hogy rossz helyre írom, sőt bíztos. Adott a Memorex DVD+R DL lemez.. Írom egy LG GSA-H20L Fekete író... és nagyon nem szeretik egymást, de olyannyira sem, hogy még a Nero ki sem jelzi hogy lenne benne lemez... Régebben már frissítettem firmwaret, de még azelött se írta meg, ismerte fel.. Gondoltam talán most. Szerintetek mi lehet a probléma?:S Nagyon jó lenne ha mukodna... :(

(#2946) $p@rr0w válasza Blind69 (#2945) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Írtam h milyenek nálam a memorexek, sztem ne várj többet tőlük... :(

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#2947) Blind69 válasza $p@rr0w (#2946) üzenetére


Blind69
csendes tag

De annyira rosszak lennének hogy még fel sem ismeri őket?:S

(#2948) Alex91 válasza Blind69 (#2947) üzenetére


Alex91
félisten

Mara ez a DVD iras nagy gagyi lett! En se tudok megirni normalisan egy DL lemezt se :). Keresni kell valamit, amit komal az iro, aztan bevasarolni belole...

(Gyujtom a penzt NAS-ra.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2949) Met


Met
nagyúr

khm :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2950) adra válasza Alex91 (#2948) üzenetére


adra
tag

Verbatimot kell venni. Igaz hogy drágább mint a többi de legalább lehet rá írni/olvasható. Mindenhol Verba és Ricoh DL lemezeket ajánlanak. Nem véletlenül.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.