Hirdetés

2021. január 23., szombat

Gyorskeresés

(#2651) kali válasza Blackdeath (#2650) üzenetére

kali
legenda

nem, nem jobbak, de főként kompatibilitási okok miatt ajánlott inkább a dvd+r dl lemez!
a linkelt 3 teszt esetében inkább azzal magyaráznám az eredményeket, hogy a régi típusú író (illetve az azon lévő firmware) a 4x dl lemezt jobban felismerte/kezelte 7 hónapja, mint a 8x dl lemezeket 1.5 - 2 éve... lehet, hogy a 8x és a 4x dl lemezek megírása közötti 1 - 1.5 évben esetleg még firmware frissítés is volt?!?!

[ Szerkesztve ]

(#2652) Blackdeath válasza kali (#2651) üzenetére

Blackdeath
aktív tag

az könnyen meglehet. többször is megtörtént a fw csere/újítás a pio112d-men. :)

gondoltam megkérdezem ezt a dl "+-"os dolgot. akkor asszem maradok a jó kis "+"-os 8x-os mkm003-as verbánál. annál nincs jobb. :C

(#2653) Killing

Killing
addikt

Sziasztok!
Mikor DVD-RW-ről akarok DVD+R-re másolni akkor nem akarja megcsinálni.De ha DVD-R-re másolom akkor már csinálja.Mi lehet a baj?Megnéztem és kompatibilis a DVD író a +R-es lemezekkel.(a típusát nem tudom a DVD írónak)Vagy a -os lemezről nem lehet egyátalán +-osra másolni?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2654) ANT válasza Killing (#2653) üzenetére

ANT
őstag

A +R-es lemez néhány MB-tal kisebb kapacitású. Sztem helyhiány miatt nem megy rá az anyag.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2655) Killing válasza ANT (#2654) üzenetére

Killing
addikt

De nincs tele a -RW-s lemez sem.4,37 GB van rajta.A +R-es lemez pedig 4,7 GB
Akkor nem lehet a helyhiány a probléma

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2656) ANT válasza Killing (#2655) üzenetére

ANT
őstag

Legyünk egész pontosak: 4,7 GB hely egyik lemezen sincs, az a marketinges kapacitás.
A + és - lemezek valós kapacitása 4482 vs. 4489 MB.

(#2657) Killing válasza ANT (#2656) üzenetére

Killing
addikt

Durván 300 MB-ot képesek lecsalni?
Akkor már értem.Lehet hogy DVD író csere lesz... :(((

(#2658) Killing válasza ANT (#2656) üzenetére

Killing
addikt

Durván 300 MB-ot képesek lecsalni?
Akkor már értem.Lehet hogy DVD író csere lesz... :(((

(#2659) kali válasza Killing (#2657) üzenetére

kali
legenda

az író nem csal le semennyit, ~ 4.37 gb az írható dvd lemezek befogadóképessége!
pont az a helyzet, mint a merevlemezeknél, a valós méret kevesebb, mint a névleges!
1000 a marketinges váltószám; 4.7 gb a lemez névleges mérete, ami = 4700 mb = 4700000 kb = 4700000000 b / de a valóságben ugye 1024 a váltószám, így 4700000000 b = 4589843,75 kb = 4482,27 mb = 4.37 gb (lemezektől és formátumtól függően +/- minimális eltéréssel persze)

(#2660) georgeeboy

georgeeboy
tag

Sziasztok! Melyik újabb írót válasszam?

NEC AD-7203 SATA
Pioneer DVR-216D SATA
ASUS DRW-2014S1T
Plextor PX-810SA/T3B

Melyikkel lehetne tesztelgetni is? köszi!

::Ez van...::

(#2661) cocka válasza georgeeboy (#2660) üzenetére

cocka
addikt

Az ASUS és Plextor drága, a Pioneer egy rakás kaki úgyhogy marad az NEC.

Én személy szerint ezt ajánlanám: NEC AD-7200 SATA

Mi a fenének neked labelflash? Tetszik a kékes árnyalat? :DDD

Na meg ezek a tesztelgetések... A világon semmi értelmük nincs, ráadásul ha visszaolvasol pl. a verbatim lemezek kapcsán is irtó nagy a szórás. Meg egyik író ilyen értékeket dob ki, másik amolyat, meg még az olvasási sebesség se mindegy.

Ezt pedig mindenkihez írom:

Nincs ember aki pl. e fórum alapján objektíven dönteni tudna abban a kérdésben, hogy ma milyen dvd lemezre célszerű írni ami 15 év múlva is kifogástalan minőségnek fog örvendeni.
Meg az is száz, hogy normális ember nem tesztelgetésre használja az íróját, hanem írásra. Megírod a cuccot, esetleg csináltatsz egy adatellenőrzést és ha minden ok, akkor tovább a kutyát nem érdekli. Felesleges nyakra-főre tesztelgetni. Vagy itt egyesek fél évente újraírják az adataikat? :DDD

Annak sincs sok értelme, ha valaki pontos paramétereket ad meg médiakóddal, mit tudom én mondjuk DVD-R, 8x, Verbatim, MCC. Egyik író komálja, másik nem. Mi több a tapasztalat sem ér sokat, mert mint láttuk volt aki sokáig ugyanazt a márkát részesítette előnyben, aztán hirtelen állítása szerint rosszabb lett a lemezek minősége. Az meg főleg erősen kérdéses, hogy a lemez minőség tesztelése hogy tud objektív értékítéletet hozni a lemezek között. :D De majd az okosok megmondják a frankót, amire a magam részéről irtó kíváncsi lennék.

Szóval persze, mindenki leírja a tapasztalatát és véleményét, de hogy ezzel bárkinek is hasznos tanácsot tudnánk adni azt erősen kétlem. Akármilyen téma van, amúgy sem lehet objektíven dönteni különböző ajánlások alapján, mert kinek a pap, kinek a papné, de ez különösen igaz a dvd lemezeknél. :P

(#2662) slaci007 válasza georgeeboy (#2660) üzenetére

slaci007
senior tag

Pio vagy Nec tesztelésre egyik sem jó,arra egy Lite-On megfelelő.[link]

Tungsram 125 éves

(#2663) cocka válasza slaci007 (#2662) üzenetére

cocka
addikt

Azért a Lite-on nem az az író, amit minden utcasarkon pár ezerért vesztegetnek.

A tipikus és jó eséllyel jóval több helyen kapható írok ezek: Samsung, LG, NEC, Pioneer, ASUS

A többit meg úgy kell megrendelni Pestről. Ha egyáltalán rajta van az adott számtechbolt rendelhető termékpalettáján. De nekem az volt a kedvencem mikor Pesten azt mondták, hogy hát majd hétfőn kapunk a nagyker.-ből. Majd biztos megvárom mi? :D

Tehát a hol mi Lite-onoknál meg Plextoroknál meg Teacoknál 2 eset van:

Fővároson kívüli városokban: Jó esetben van 1 db üzlet, ahol készleten vannak, a többiben meg rendelhetők vagy nem. Ez utóbbi szokott a jellemző lenni.
Fővárosban pedig: Van csak legfeljebb máshol.

(#2664) kali válasza cocka (#2661) üzenetére

kali
legenda

a pioneer dvr-216d egyáltalán nem rossz író, sőt...

(#2665) georgeeboy válasza slaci007 (#2662) üzenetére

georgeeboy
tag

De akkor ez csak tesztelni jó, vagy jól is ír ;] Lehet hülye kérdés, vagy akkor ezek jó minőségnek számítanak? Mert ez annyival nem kerül többe, akkor lehet inkább ilyenbe ruházok. :F

(#2666) fekeandras válasza ANT (#2656) üzenetére

fekeandras
őstag

Én a sima (pink/fehét "lángoló" mintázatú) 4.7Gb DVD-R 8x ARITA lemezre felírtam Nero7-el 4493 MB -nyi fotót.Sima túlírással.(4599 MB-ra állítva a túlírást)

(#2667) IRON STORM válasza georgeeboy (#2665) üzenetére

IRON STORM
őstag

Itt korábban felsoroltam melyik típusok ajánlottak: link

Csak a TDi!

(#2668) Gallac

Gallac
aktív tag

Hali mindenkinek! A Verbatim még mindig jó minőségű írható lemezeket gyárt ugye?:) sima DVD-r 16x lemezeket néztem ki :)

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2669) gg72 válasza Gallac (#2668) üzenetére

gg72
veterán

Arra figyelj, hogy ne kínai legyen, én megjártam vele nemrég...

(#2670) ANT

ANT
őstag

A Sony DVD-R 4,7GB-os lemez SONY16D1... MID-es? Ha igen, írt valaki ilyet NEC-7xxx szériás íróval? Ha igen, mi a konklúzió?
Csak mert itt a vonatkozó kommentek szinte kivétel nélkül lehúzzák a Sony lemez-NEC író párosításokat.
Lassan kifogyok a TY Verbából, és nem t'om mit kéne venni? :F

(#2671) gg72 válasza ANT (#2670) üzenetére

gg72
veterán

7203-assal már nagyon sokat és szerintem nagyon jó párosítás! :K
[link]

(#2672) pohár válasza ANT (#2670) üzenetére

pohár
félisten

Esetleg TDK?

Én már több százat megírtam egy SATA-s Pio 212D-vel, egyetlen nélkül, szóval bírják egymást :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel | MFK Baccarat Rouge 540 és PdM Oajan decantok eladók!

(#2673) georgeeboy

georgeeboy
tag

Ritek-F16-01 ??? :U (Maxell DVD+R) Valaki erre nem csinált tesztet esetleg?

(#2674) IRON STORM válasza georgeeboy (#2673) üzenetére

IRON STORM
őstag

Lite-On 20A4P 8x írás Maxell DVD+R 16x lemez:

Csak a TDi!

(#2675) kali

kali
legenda

a legolcsóbb dvd+r dl (nyomtatható) lemez, a félelmetes ritek (d01-001) médiakód, notis lg gsa-t20n (wa03) íróval 2.4x sebesség mellett írva (csak ezt a sebességet kínálta fel), nero 8.3.6.0 verzióval, vista hp 32 bit alatt;
dl
őszintén szólva, az írás kezdetekor arra sem merte volna fogadni, hogy egyáltalán sikeresen befejződik az írási művelet...
ennek ellenére kellemesen csalódtam, sőt; a lemezt egy válogatósabb sony házimozi is tökéletesen kezeli! :C

csak a rend kedvéért; egy - a saját tulajdonomat képező - erdeti dvd lemezről (film) csináltam másolatot - saját használatra! :)

[ Szerkesztve ]

(#2676) Blackdeath

Blackdeath
aktív tag

üdv

ezeket a benti céges géppel írtam - persze nem magamnak :)) (philips 16x dvd-r - infomedia r30):

6x írás:

[link]
:Y :C

8x írás:

[link]
ez már nem lett olyan jó. :D

16x írás (véletlenül :DD ):

[link]
ahhoz képest nem rossz, hogy egy infomedia lemez. :C

(#2677) slaci007 válasza Blackdeath (#2676) üzenetére

slaci007
senior tag

Ritek F1-es philipsek ennél sokkal jobbak,ezért lutri philips lemezt venni.[link]5 féle médiakód lehet.

Tungsram 125 éves

(#2678) slaci007 válasza IRON STORM (#2674) üzenetére

slaci007
senior tag

Egész jó látszik hogy Lite-On és a mediatek chipszetes írók a pluszos lemezeket jobban írják. :C

Tungsram 125 éves

(#2679) Alex91

Alex91
nagyúr

Az mitol lehet, hogy a Verbatim TY lemezt az egyik iro jol irja ki, mig a masikban csak egy ! jel szerepel a mediakodnal?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2680) kali válasza Alex91 (#2679) üzenetére

kali
legenda

lehet, hogy az író - illetve az azon lévő firmware - nem ismeri az adott médiakódot?

(#2681) BSOD

BSOD
senior tag

Sziasztok!

A Taiyo Yuden Silver 16X-ról van valakinek tapasztalata?
pio216-al lenne írva...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#2682) Alex91 válasza kali (#2680) üzenetére

Alex91
nagyúr

En is erre gondolok, nem is irja tokeletesen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2683) kali válasza Alex91 (#2682) üzenetére

kali
legenda

milyen típusú író? firmware frissítés nincs hozzá?

(#2684) Alex91 válasza kali (#2683) üzenetére

Alex91
nagyúr

LG, es a legutolsot tettem fel. (Pont azert, mert nem jol irta meg.) Most viszek mas fajta lemezeket, probalni.

(#2685) DarkDeer

DarkDeer
senior tag

Üdv!

16x-os TDK DVD-R lemezből 3 féle van itthon, kívülről egyformák, csak a MID különbözik.
MID-ek:

1. TTH02
2. MBI 01RG40
3. CMC MAG. AM3

Kérnék egy minőségi sorrendet. Íróm LG GSA-H62N.
Előre is köszönöm!

(#2686) BSOD válasza BSOD (#2681) üzenetére

BSOD
senior tag

Már látom, hogy nem erre vágytam...
Kivárok. Veszek átmenetileg egy kis adag tdk-t a megszokott forrásból inkább.
Majdcsak észhez tér a gyártás és kapunk megint jófajta verbákat... :F

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#2687) pohár válasza DarkDeer (#2685) üzenetére

pohár
félisten

A 3. típus mennyire ratyi?

Én úgy tudom a TTH02 az origi, a többi koppincs... :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel | MFK Baccarat Rouge 540 és PdM Oajan decantok eladók!

(#2688) kali válasza pohár (#2687) üzenetére

kali
legenda

nem koppincs a többi sem, a tdk (is) rengeteg médiakódhoz adta a nevét, de tth02 médiakóddal is készültek például; datawrite, maxell, panasonic, ridisc, sony...stb lemezek.
és annyira nem ratyi a 3. sem, ha szűken vesszük, az pedig a memorex névhez kötődik.
nézz meg néhány nagyobb gyártót (legyen az a sony, ricoh, tdk, panasonic, verbatim...stb), hogy milye médiakódokhoz adja a nevét; link

[ Szerkesztve ]

(#2689) #00809728

törölt tag

sekerült ebből a fajtából vennem 50db-ot.Igaz + lemezt.Mennek rá a féltve őrzőtt 80-as évek zenéi.

[ Szerkesztve ]

(#2690) dany27

dany27
őstag

hi

Bocs lehet nem pont ide illik!
nem tudja valaki hogy mi történt a verseny utcai helyel? Mert tegnap voltam ott olyan fél4 fele és bevolt zárva minden!

Előre is köszi!

(#2691) kali válasza dany27 (#2690) üzenetére

kali
legenda

13:30 - 14:00 körül általában záróra...

[ Szerkesztve ]

(#2692) dany27 válasza kali (#2691) üzenetére

dany27
őstag

jah értem akkor majd legközelebb korábban megyek!
kössz

(#2693) georgeeboy

georgeeboy
tag

Erről mi a véleményetek? [link]
Iron írta, hogy "AZ új iHAP/S sorozat abból is a 120/220 felejtős" ez akkor pont a felejtős ( 7-220A) ?

(#2694) IRON STORM válasza georgeeboy (#2693) üzenetére

IRON STORM
őstag

Nem.
Az NEC 7220 is Lite-On alapra épül mégpedig az iHAP/iHAS 322/422 sorozatra.
Ajánlott drive.

Csak a TDi!

(#2695) georgeeboy válasza IRON STORM (#2694) üzenetére

georgeeboy
tag

Oks, Köszi!
:R

(#2696) Blackdeath

Blackdeath
aktív tag

üdv

megint vettem kétrétegű verbatim dvd+dl lemezt, de most ez már indiai gyártmány. az előző (pár hete vett) ugyanilyen lila borítós verba viszont még szingapúri.

nincs vkinek tapasztalata a fentebb írt 2rétegű indiai verba lemezzel? :F

(#2697) Gézengúz

Gézengúz
addikt

Franc....világoskék TDK, TTH02...

Neroval 8* és Alcohollal 12*-en is ugyanaz.... valamit lehet vele tenni?

Kipróbálok egy régebbi sötétkék TDK-t annak más a médiakódja, lehet csak a dvd íróm kezd meghalni....

[ Szerkesztve ]

Forrfüles 18650-es Liitokala akkuk eladók!

(#2698) Gézengúz

Gézengúz
addikt

Hopsz...MBI01rg40 nevű Memorexxel ugyanezt csinálja....
Na még egy sötétkék TDK-t...az CMCMagnetics...

[ Szerkesztve ]

(#2699) Gézengúz

Gézengúz
addikt

A görbék a különböző lemezeknél szinte teljesen fedik egymást...Bár a filmek tökéletesen mennek róluk...

Kezdődő dvd író hiba?

(#2700) crosgals válasza Blackdeath (#2696) üzenetére

crosgals
tag

Hali!
Szerintem nincs baj vele kb 30db-ot irtam és nem volt hibás egyik sem.

A privátokat hamarabb észreveszem!

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.