Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) adra válasza IRON STORM (#2338) üzenetére


adra
tag

Nem, ez az írás HT off módban ment. Csak egy darab ilyen TDK lemezem van, a tesztelés miatt írtam meg. A HT on beállítás nálam pl. a RICOH 16X DVD+R lemezeknél hozott minőségjavulást.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#2352) adra válasza nimfas (#2350) üzenetére


adra
tag

A Ritek médiakódos DL lemezekkel sokaknak volt problémája, Verbatim és Ricoh ajánlott.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#2353) kuwa


kuwa
csendes tag

A Ricoh kiszáll a CD/DVD piacról
dátum: 2007.12.09 17:42

A Ricoh is feladta a szélmalom harcot és kiszáll az opikai adattárolás piacáról. 2007,12,31-el beszüntetik a CDR/DVDR lemezek forgalmazását.

A Plextor és a Panasonic után a Ricoh is eltünik és ebben az a gond, hogy a Ricoh találta fel a +R technologiát, és ebben a kérdésben Ők irányítottak, fejlesztettek. A Nyugati világban 7* több +R lemezt adnak el, de nálunk kicsit (agyilag) korlátozott országunkban még a mai napig -R lemezek vezetik az eladási listákat.

Akik használtak idáig Ricoh lemezt azoknak érdemes lesz betárazni, mert már nem lesz utánpótlás és a 8x DL lemezei szinte verhetetlenek.

(#2354) capafog23 válasza kali (#2324) üzenetére


capafog23
őstag

Nah ez már jól működik idáig 5/5 és lehet is hallani hogy visszaolvasásnál nem erőlködik annyira az olvasó.

(#2355) kali válasza capafog23 (#2354) üzenetére


kali
legenda

ami jó, az jó :C

(#2356) Gallac válasza kuwa (#2353) üzenetére


Gallac
senior tag

Verbatim is van olyan sztem...

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2357) pinnacle válasza Gallac (#2322) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#2358) kali válasza Gallac (#2356) üzenetére


kali
legenda

így van, az is minőségi! :K

(#2359) csibor


csibor
őstag

Melyiket érdemesebb megvenni? Memorex 8x Dual Layer,vagy Maxell 2,4X Dual layer .

(#2360) IRON STORM válasza csibor (#2359) üzenetére


IRON STORM
őstag

Kiszámíthatatlan, hogy milyen lemezt kapsz. Ha Ritek kódos az gáz, ha Ricoh az jó.
Inkább picit drágábban Verbatim. Sokszor leírtuk már.

Csak a TDi!

(#2361) Hooper


Hooper
őstag

sziasztok!
Memorex 16x DVD-R (CMC) lemeznél jobb választás esetleg ezek közül valamelyik?

Maxell 16x DVD-R
Valuepack by traxdata 8x DVD-R (ritek g05)

Eddig elirtam vagy 150-200 memorexet, 1ik se hibázott még (samu íróval 4x esen firkálok rájuk), csak hátha van időtállóbb, jobb a két lehetséges közül.

Tudom tudom, verbatim, de az nemfér most bele :(
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2362) lorcsi válasza Hooper (#2361) üzenetére


lorcsi
veterán

komolyan mondod?
a 60 ft TY verba nem fér bele??

(#2363) Hooper válasza lorcsi (#2362) üzenetére


Hooper
őstag

ahol én veszem ott ezekböl 100db 4500, verba 100as pakk meg 8000...

(#2364) lorcsi válasza Hooper (#2363) üzenetére


lorcsi
veterán

látom pesti vagy, ott hatalmas a választék. nézz szét itt az aprókban

(#2365) lorcsi


lorcsi
veterán

találkozott már valaki iylen lemezzel ?
amit a hirdetésben keres

(#2366) kali válasza lorcsi (#2365) üzenetére


kali
legenda

:K igaz ahol én tudok (bp), ott kicsit drága; 100 db felett sem mennek 80 ft alá...

[ Szerkesztve ]

(#2367) RexpecT


RexpecT
addikt

Ma vettem TDK DVD-t az új világoskék fajtát.MID:TTH02.
Pioneer DVR 112.D írómmal vajh milyen sebességen lenne érdemes írni?

(#2368) RexpecT válasza RexpecT (#2367) üzenetére


RexpecT
addikt

Látom egy pár HSZ-al fentebb a megoldást :B .

(#2369) kali válasza RexpecT (#2367) üzenetére


kali
legenda

szeintem a 8x írási sebesség tájékán lesz az ideális, az író <-> lemez párosítást tekintve!
viszont ha nem az új firmware van az íródon, akkor érdemes frissíteni; DVR112D_FW128EU (19/11/2008)

(#2370) RexpecT válasza kali (#2369) üzenetére


RexpecT
addikt

Nem az új volt fent hanem a gyári.Köszi fel is raktam gyorsan :K .
Nero-bol melyik verzió ajánlott?(most 8.3.2.1 van fönt [egyébként mindig a Lite verziót rakom föl]).

(#2371) kali válasza RexpecT (#2370) üzenetére


kali
legenda

én jelenleg a 8.3.6.0 (full) verziót használom minden gépemen, tökéletesen dolgozik!
jó a nero 8 széria, amit te írtál, azzal sincs gond - pláne, ha neked elég a lite verzió!
ha időm engedi, majd kipróbálom a nero 9 szériát is - gondolom az is jó -, de arra sajnos kicsit még várnom kell. pedig kíváncsi vagyok...

(#2372) j.bravo


j.bravo
addikt

Üdv!
Ez milyennek számít? Pio 212D sata, Verbatim DVD-R, MCC 03RG20.

Biztos megtalálnám valahol a topikban vagy a google-val, de ha valaki megszánna azzal az infóval, hogy hosszú távú archiválásra a dvd-r vagy dvd+r alkalmasabb-e, nagyon örülnék... (saját fotókról lenne szó, a lemez írási/olvasási sebessége kevésbé lényeges, a tartósság lenne a fontos; ha elveszik, nem pótolható. Jóóó, többségük pocsék kép, de mégiscsak az enyém :D)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2373) kali válasza j.bravo (#2372) üzenetére


kali
legenda

hosszabb távra? sem - sem pedig + hanem dvd-ram :) ja, hogy az íród azt nem írja? :DDD
amúgy mindegy, hogy dvd-r vagy dvd+r csak minőségi lemez legyen! a szóban forgó verbatim elég jó! amúgy a visszaolvasási görbe jó!
mellesleg a firmware frissítése aktuális lenne az íródon; DVR212D_FW128EU

[ Szerkesztve ]

(#2374) j.bravo válasza kali (#2373) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi!
Hamarosan fel is teszem az új fw-t.

szerk: most (is) Verbatim pofájú lemezt vettem, Taiyo Yuden-t, az egyetlen fura dolog - nekem - hogy legalábbis a Nero (tudom, az is régi :D) a Manufacturer-hez írja a TYG03-at, a Code-hoz pedig semmit. A fent mutatott visszaolvasási görbét adó lemezről kiírta rendesen hogy Manufacturer: Verbatim, Code: MCC 03RG20.
Megnézem majd másik programmal is persze, de szerintetek ez így normális? (Ja, a visszaolvasási görbe szinte ugyanilyen)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2375) j.bravo válasza j.bravo (#2374) üzenetére


j.bravo
addikt

(letelt az időlimit)
Közben eszembe jutott, hogy lehet hogy FW frissítés után felismeri rendesen a nyersanyagot...
(de nem. Frissítettem az FW-t, de ugyanúgy írja ki. Keresek másik progit.)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2376) kali válasza j.bravo (#2374) üzenetére


kali
legenda

tegyél fel egy kiforrott nero 8 verziót!

(#2377) krystman


krystman
őstag

Hello!

Van nekem 2db Ricoh 8x DVD-RW lmezem. Írtam rá egy filmet, és azóta nem bírom letörölni egyik lemezt sem. Az egyik lemezre azt írja ki, hogy A TOC nem állítható vissza. A másik lemzt meg ugyan úgy nem tudom törölni, mert szinte fel sem ismeri az író. Mind a kettőt Pioneer A09XLA íróval írtam. De, próbáltam LG DVD íróval is, az sem tudja letörölni a lemezeket. TDK DVD-RW 6x lemezeim vannak még azokkal semmi gondom. Van még egy 3dik Ricoh DVD+RW 8x lemezem is, azzal semmi gond, csak ezzel a kettővel. Valami megsérült volna a kettő lemezen írás közben?

Kösz előre is!

(#2378) j.bravo válasza kali (#2376) üzenetére


j.bravo
addikt

Megpróbálom :)

Whatever.

(#2379) M107


M107
addikt

7.5.9.0 nero-t használj szerintem amióta kijött csak ezt használom mert stabil és mindent jól kezel le.

Nero 8 - 9 rontott lemezek audio cue skeverések 1-6-7-14-8-3 s még a normál audio lemez track-ket is összekeveri akár eredeti cd image-ból is.

A 7.5.9.0 idáig Pio 109-110-111-112-115-116 és a Sata vers.
Teac, lg ,sony, nec írókat is jól kezeli mind a régieket s mind az újjakat

krystman

Ha Daemon tools használsz kapcsolj ki minden emu-t bár a 4.3 tól elméletileg nem kell de próba cseresznye

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2380) FerNandor


FerNandor
őstag

Hali!
Nagy segítségre lenne szükségem. Az utóbbi időben kb. kiírtam 3 dvd-t, ahogy szoktam, menüsen stb. de a laptopról, ás az asztali philips dvd lejátszó nem képes normálisan lejátszani. NEm jön be a menü, hanem kb 2 perc valamennyit kiír és megy a jelenet, de a jelenet viszont nem az eleje a tényleges 2 perc valamennyi, hanem jóval későbbi. És ez már a 3. ilyen. Laptopon lejátszva semmi gond, bejön a menü, kiválasztom a lejátszást és megy is.

Nem tudom mi lehet, nem merek így már kiírni semmit. 8.2.8.0-ás nerot használok. Vagy az asztalin lett vmi elállítva? Amúgy eredeti dvd-t minden gond nélkül viszi, a mátrixot pár napja néztem és jó volt.

Előre is nagyon köszönöm,
üdv

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#2381) kali válasza M107 (#2379) üzenetére


kali
legenda

a nero 8 vagy 9 verziója sem keveri össze, csak tudni kell használni/hozzáadni!
nem szabad maradinak lenni! sem nero verzióban, sem az írási sebesség megválasztásában, sem másban... haladni kell a korral, és a fejlődéssel! :)

[ Szerkesztve ]

(#2382) capafog23 válasza M107 (#2379) üzenetére


capafog23
őstag

Én amióta megjelent az imgburn csak azt használom több gépen is, neroba újabb verziókba túl sok felesleges feature van és sok helyet foglal és mindenhova beírja/berakja magát.

(#2383) 3x3y válasza FerNandor (#2380) üzenetére


3x3y
aktív tag

Sokminden okozhatja a galibát. Nézz meg egy régebben kiírt, akkor még működő lemezt, hogy azzal hogyan viselkedik az asztali lejátszód. Ha a hiba jelentkezik, akkor az asztaliddal lesz bibi. Ha nem, akkor frissítsd a Nero-dat, mondjuk 8.3.2.1 verzióra. Ha továbbra is gond van, akkor már csak 3 hiba lehet.
1. szarok a lemezeid
2. szar a Windows-od
3. szar az íród.

PF

(#2384) FerNandor válasza 3x3y (#2383) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi a választ,
én most arra gondoltam, hogy a lemezek szarok, az utóbbi 3 kiírás szar és mindhárom zöld maxell, a korábbiak mind verbatimok és jók, hamarosan hazaér egy verbatim, kiírom ugyanazt és ha jó, akkor tényleg a lemez szar, és remélem, hogy csak ennyi lesz :K

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#2385) FerNandor válasza 3x3y (#2383) üzenetére


FerNandor
őstag

Na új fejlemény... Vettem egy verbatim minuszosat, amilyenekre régen írtam és azok jók is, de ez most ismét szar, az elején beakad.... Megnéztem, hogy írta rá és képzeld, csak félig látszik, hogy ráírt, régen mindig egységes volt, az egész felületre írt, de most csak egy 3 cm es sugarú körben... lehet, h az író a szar, toshiba laptopom van és mathsita író van benne...

ilyet tapasztaltál már?? vagy esetleg valaki?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#2386) mhorvat


mhorvat
senior tag

Sziasztok!

Verbatim lemezeket fogok a jövőben venni, ahogy olvastam a mínuszos vagy pluszos nem számít. Tudtok mondani nekem megbízható, olcsó eladót itt a PH!-n, aki ilyet árul? Keresgéltem, de elég drágák voltak, amiket találtam.

Köszi!

(#2387) Doom válasza FerNandor (#2385) üzenetére


Doom
aktív tag

Az író belülről kifelé ír egy spirál mentén, amíg el nem fogy az anyag, nem ír össze-vissza tudtommal. Régen szerintem azért volt egységes, mert olyan volt a hordozóréteg, hogy szemre nem volt markáns különbség az írott és nem írott felület között, én is láttam már ilyet.

(#2388) FerNandor válasza Doom (#2387) üzenetére


FerNandor
őstag

Nem is össze-vissza ír, hanem úgy, ahogy mondod, csak ez nem megy ki a széléig, hanem a közepétől kb 2-3 cm-ig terjed, és nem azért mert kevés az anyag, tehát marad még hely, mert többnyire a 4,4 giga körül vannak a filmek... most felraktam a 9-es nerot, vettem egy RW-t, ha szar lesz, elugrok vele a szervízbe.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#2389) Doom válasza FerNandor (#2388) üzenetére


Doom
aktív tag

A Nero kiírja a hibát, vagy látszólag végigmegy a folyamat? Utóbbi eset meglehetősen fura... :)

(#2390) FerNandor válasza Doom (#2389) üzenetére


FerNandor
őstag

Nem, a nero nem ír ki hibát. És az a durva, hogy berakom a laptopban ugyanabba, amin kiírtam és lejátssza. De nem gondolom, hogy az asztalival lenne gond, mert a korábban kiírt lemezeket simán viszi, de ezekre mintha máshogy lenne felírva a dolog... nem tom, mi lehet ez...

valamelyik pl. olyan, hogy kiér a végéig az írás(a lemezen, amit szemmel látunk), de közben van kb 3 éles határ ami szemmel is jól elkülöníthető, ilyen régen nem volt, egyszerűen egybefüggött az egész. :F

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#2391) FerNandor válasza FerNandor (#2390) üzenetére


FerNandor
őstag

Felraktam a 9-es nerot és expresszel kiírtam a filmet (iso) egy dvd+rw verbatimra és jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D tiszta király

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#2392) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Egy dupla-rétegű lemez visszaolvasási görbéjének így kellene kinéznie? Nem hinném... :(((

Amúgy ez egy Memorex +DL 8x, RITEK S04 066 alapon.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2393) kali válasza Anubis_9 (#2392) üzenetére


kali
legenda

de, így kell kinéznie! mellesleg tedd össze a két kezedet, hogy a ritek médiakódos lemezt egyáltalán megírta az író(d), mert a legtöbb író nem túlzottan kedveli, sőt...

(#2394) Anubis_9 válasza kali (#2393) üzenetére


Anubis_9
őstag

Értem. Köszi! :C

Leteszteltem még egy ugyanilyen lemezt. Ezt is hasonló lett, de nem olyan szép egyenletes a görbe. :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2395) IRON STORM válasza Anubis_9 (#2394) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ez az olvasás teljesen korrekt egy Pio írótól. Egy normálisan olvasó íróval még szebb lenne a görbe.

Csak a TDi!

(#2396) mhorvat


mhorvat
senior tag

Amúgy több helyen olvastam a PH!-n, hogy ritkaságszámba megy mostanában a TY-s Verbatim lemez, a Vaterán van pár eladó, akik bár drágábban adják, mint sima Verbatim lemezeiket, de külön fel van tüntetve, hogy Made in Japan.

(#2397) Anubis_9 válasza IRON STORM (#2395) üzenetére


Anubis_9
őstag

Milyen márkát értesz normális alatt? A Pio nem az? :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2398) IRON STORM válasza Anubis_9 (#2397) üzenetére


IRON STORM
őstag

De. Csak bizonytalanabbul olvas mint mondjuk egy Lg, Lite-On.
De ettől függetlenül jó író.

Csak a TDi!

(#2399) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Ez a lemez kuka? :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2400) kali válasza Anubis_9 (#2399) üzenetére


kali
legenda

a dvr-215d meghajtó nem alkalmas ilyen jellegű tesztelésre, így az eredmény nem feltétlenül valós és értékelhető!
olvasd el az alábbi írást; DVD-lemezek minőségi ellenőrzése 1.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.