Hirdetés

2021. január 23., szombat

Gyorskeresés

(#2801) puttputt válasza kali (#2800) üzenetére

puttputt
őstag

Köszi, ezzel idáig még nem találkoztam. Hol lehet ezt a menüpontot elérni?

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#2802) kali válasza puttputt (#2801) üzenetére

kali
legenda

például az eszközkezelőben jobb klikk az optikai meghajtóra -> tulajdonságok -> dvd-régió beállítása fül!

(#2803) puttputt válasza kali (#2802) üzenetére

puttputt
őstag

Megtaláltam, de nálam nem módosítható, s most nincs semmi bejelölve.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#2804) kali válasza puttputt (#2803) üzenetére

kali
legenda

úgy sem, hogy a listában klikk; hungary -> ok?

(#2805) puttputt válasza kali (#2804) üzenetére

puttputt
őstag

Kiírja, hogy "Magyarország", meg kijelzi, hogy 2. régió, de azt írja, hogy ez nem a meghajtónak megfelelő típus.
Amúgy, most szépen megírta a cuccot, ráadásul szakasz-hozzáfűzéssel, szóval elégedett vagyok! :K

(#2806) punish3r válasza punish3r (#2795) üzenetére

punish3r
aktív tag

aki használ taiyo yuden dvd-r lemezt, kérem írjon egy pü-t! előre is köszi

Már a jövő sem a régi...

(#2807) schumifun5ma válasza kali (#2789) üzenetére

schumifun5ma
csendes tag

Köszönöm a linket, le is frissítettem az írót.

(#2808) schumifun5ma

schumifun5ma
csendes tag

Mély megdöbbenés:

Micimackós KDT DVD vs. Verbatim DVD 4-szeres írási sebességű írás után:

Általános Információ
Meghajtó: PIONEER DVD-RW DVR-215D
Firmware: 1.22
Lemez típusa:: DVD-R (KDTVVV)
Kiválasztott sebesség: Maximum
PI errors
Maximum: 73
átlagos: 11.75
Totál: 147950
PI failures
Maximum: 5
átlagos: 0.00
Totál: 226
PO failures: n/a
Jitter: n/a
Szkennelési Statisztika
Eltelt idő: 13:09
Minták száma: 12591
Átlagos szkennelési intervallum: 8.00 ECC
Tüskék eltávolítva: 0

Általános Információ

Meghajtó: PIONEER DVD-RW DVR-215D
Firmware: 1.22
Lemez típusa:: DVD-R (MCC 03RG20 )
Kiválasztott sebesség: Maximum
PI errors
Maximum: 17280
átlagos: 909.26
Totál: 11445753
PI failures
Maximum: 640
átlagos: 0.23
Totál: 23038
PO failures: n/a
Jitter: n/a
Szkennelési Statisztika
Eltelt idő: 11:53
Minták száma: 12591
Átlagos szkennelési intervallum: 8.00 ECC
Tüskék eltávolítva: 0

(#2809) karika011 válasza schumifun5ma (#2808) üzenetére

karika011
tag

Nem valami fényes eredmények,próbáltál más sebességen is írni?Nekem pl. egy lg-vel (GH20NS15 vIL00) sikerült 12x-s írással ilyet produkálni.
Igaz csak sokadik próbálkozásra.
A DVD-R-s lemez ilyen lett:
Ezt Lite-on iHAP322-vel írtam.

[ Szerkesztve ]

(#2810) IRON STORM válasza schumifun5ma (#2808) üzenetére

IRON STORM
őstag

Az a megdöbbentő, hogy azt gondolod az íródról, alkalmas a minőségellenőrzésre. Pedig nem. Semmit nem jelent amit belinkeltél. Egy olvasási teszt többet ér.

Csak a TDi!

(#2811) schumifun5ma válasza IRON STORM (#2810) üzenetére

schumifun5ma
csendes tag

Ahogy a hsz-ed elolvasása utáni olvasgatásomból kiderült, valóban nem alkalmas rá.
Na de legalább ezt is megtudtam.
Ezután nem marad más hátra, mint beszerezni egy Lite-on fekete SATA írót. :))
[LH-20A1L] író jó választás ahogy a februári hozzászólásodat elnéztem. Ez a tézis még mindig áll?

(#2812) IRON STORM válasza schumifun5ma (#2811) üzenetére

IRON STORM
őstag

Igen ajánlott drive. De látom hogy van iHAP 322 igaz ez még IDE-s, vagy iHAS 220 ez már SATA-s , inkább ezek közül válassz.

Csak a TDi!

(#2813) attiati

attiati
veterán

hol lehet most ingyenes kiszállítással Verbatim lemezeket venni Bp-n kistételben? (50 db kéne)

Régen lemezbolt.atw.hu-n szoktam, de most beleolvadt egy másik bizniszbe, ha jól láttam :(
Vagy továbbra is ugyanúgy szállítanak, csak a honlap új?

[ Szerkesztve ]

(#2814) attiati válasza attiati (#2813) üzenetére

attiati
veterán

és az miért van, hogy egy helyen 16X Taiyo Yuden Silver 100-as henger 55ft/db akciósan, miközben az összes többi 70-80 ft ugyanott... ? :F
Az a lemez ritkaságszámba megy már nem? aranyat érne, nemhogy olcsóbb...

(#2815) ANT válasza attiati (#2814) üzenetére

ANT
őstag

Az a 100-as guriga szitázatlan TY érdekes állat. Kínálja magát, de valahogy senki nem meri megvenni. (Legalábbis ha rákeresel itt, csak olyan vonatkozásban bukkan fel, hogy "tud róla vki vmit?".) :(

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2816) ZsoAce

ZsoAce
tag

Hali, nem tudom más hogy van vele, de a nekem elég rossz a tapasztalatom a Maxel DVD-R 16X lemezekkel, 10-es csomagból 4-et rontottam (2.,4.,5.,6.) azután már csak 4x-en írtam inkább 8X helyett.

(#2817) kali válasza ZsoAce (#2816) üzenetére

kali
legenda

próbáld ki talán a maxell lemezt is...

(#2818) ZsoAce válasza kali (#2817) üzenetére

ZsoAce
tag

Persze nem tudom valóban MaxeLL volt-e, de nem a piacon vettem. (Hanem az Akácfa utcában. :) )

(#2819) kali válasza ZsoAce (#2818) üzenetére

kali
legenda

csak a pontosság kedvéért írtam/javítottam! :)
igaz, nem tartozik a legjobbak közé a maxell dvd-r 16x korong, de azért annyira nem is rossz, nekem nem sikerült rontanom egyet sem, még a ritek f1 médiakódosból sem, pedig azt nem minden író szereti!
milyen íróval írtad? azon milyen firmware van?

[ Szerkesztve ]

(#2820) ZsoAce válasza kali (#2819) üzenetére

ZsoAce
tag

Pio 111, nem tudom milyen Firm-el, gyanítom a gyárival, én még nem frissítettem, használtan vettem. Eddig nem volt baj a lemezekkel, TDK, Phillips, Datawrite is jó volt.
De mindegy, úgyis TDK-t veszek legközelebb. :N

(#2821) kali válasza ZsoAce (#2820) üzenetére

kali
legenda

ebben az esetben inkább az író (a régi firmware verzió) a hibás, nem ismeri fel rendesen az újabb médiakódot! sajnos tdk vagy bármilyen más lemezekkel is lehet majd ilyen problémád, ha belenyúlsz olyan szériába, ami hasonlóan újabb médiakóddal rendelkezik, mint a maxell!
ha az alábbiaktól régebbi firmware van az íródon, akkor érdemes lenne frissíteni - bár ehhez az íróhoz a legújabb firmware is közel 3 éves...
például a nero infotool kiírja, hogy milyen firmware verzió van jelenleg az íródon!
ha dvr-11d íród van, akkor; DVR111D_FW129EU
ha pedig dvr-111 típusú, akkor; DVR111_FW129EU

[ Szerkesztve ]

(#2822) kali válasza kali (#2821) üzenetére

kali
legenda

az első linkelés előtt a típus helyesen; dvr-111d akart lenni!

(#2823) ZsoAce válasza kali (#2822) üzenetére

ZsoAce
tag

OK, köszi a segítséget. Majd megnézem, és kipróbálom mit tudok tenni. Csak fura, hogy eddig nem volt gondom, de ha az új lemezek ilyen...-ek akkor csodás ez a fejlődés. Persze fogyasztói társadalom vagyunk, miért nem veszek új írót? :F

(#2824) kali válasza ZsoAce (#2823) üzenetére

kali
legenda

sajnos a régebbi típusú írókat a gyártók már nem nagyon támogatják új firmware verziókkal. új firmware hiányában nincs meg a szükséges adatbázisa az írónak, ami tartalmazná az újabb típusú lemezek médiakódját, az ahhoz párosított írási stratégiákat...stb, enélkül párosít az író/firmware egy általános írási stratégiát az adott lemezhez, ami nem mindig hoz megfelelő/elvárható eredményt.
ha tudsz, szerezz be régebbi típusú (esetlegesen 8x) lemezeket, ha az íród (még) rendben van, akkor azokat frankón megírja majd!
ha az íródon régebbi firmware van, mint a linkelt 1.29 verzió, akkor pedig feltétlenül frissíts!

[ Szerkesztve ]

(#2825) ZsoAce válasza kali (#2824) üzenetére

ZsoAce
tag

Na, frissítettem 1.23-ról (2006.05.11.) 1.29-re (2006.08.10.)
Nem hiszem, hogy hatalmas változást eszközöltem... :N
Viszont mindjárt próbálok frissen vásárolt TDK lemezt. ;]

...
AHHHÁ, ezt jól pörgeti! Lehet, hogy a frissítés is hatott, de én inkább mégis azt hiszem, hogy a TDK jobb (az én íromnak legalább is), mint a Maxell.

[ Szerkesztve ]

(#2826) kali válasza ZsoAce (#2825) üzenetére

kali
legenda

régebben a tdk név nagyon jó minőségű lemezt sejtetett, mára sajnos már nagy a szórás mid tekintetében, kifogható a korábban említett maxell lemez médiakódja, a ritek f1 is, de lehet még sok más is - ennek függvényében minőségben is van szórás...

(#2827) attiati

attiati
veterán

beírom ide is, hátha tudjátok:

Van egy 2 gigánál kisebb xp-rendszer iso fájl, amit dos alól kéne bootolni. És mellé akarok írni még 1,5 adatot, úgy hogy bootolható dvd maradjon belőle.
Ezt hogy lehet megoldani?

(#2828) hauer1 válasza kali (#2824) üzenetére

hauer1
tag

Hát valahol nem is lehet frissitenni mert 3éve nem csináltak hozzá frissebet.

Az emberekkel mindenki vigyázzon!!!!! Akik nem megbízhatóak: jtibi842, örökös, tibi842, carloss, *Jellyfish*, motorolamobi, elite123, megamanone, sanadreas, ppdsgame,

(#2829) kali válasza hauer1 (#2828) üzenetére

kali
legenda

nem hát, vegyen csak mindenki újat. fogyasztói társadalom, meg üzletpolitika... :(((

(#2830) Brekecs

Brekecs
aktív tag

Sziasztok !

Találtam egy elég olcsó DVD+R lemezt. Neve nincs, zöld a színe és annyi van felül hogy VS illetve még annyi hogy 1-16x-ig, de az iróm csak 4x-8x ig mutatja. A gyártója : Ritek Mid : F16 001 (01h) Üres Kapacitás : 4.38 GB szerintetek érdemes ebből venni, vagy felesleges pénzkidobás ?

Windows 10 Enterprise x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard lifetime ! :-)

(#2831) gg72 válasza Brekecs (#2830) üzenetére

gg72
veterán

Hát attól függ, hogy mennyibe kerül és milyen minőségben írja az íród...

(#2832) kali válasza Brekecs (#2830) üzenetére

kali
legenda

milyen íród van?

(#2833) Met

Met
veterán

Szerintetek ez lehet lemezhiba? Verba 16x nyomtatható, 25-ös guriga

I 15:47:51 Source File File System(s): ISO9660; UDF (1.02)
I 15:47:51 Destination Device: [0:0:0] PIONEER DVD-RW DVR-115D 1.22 (E:) (ATA)
I 15:47:51 Destination Media Type: DVD-R (Disc ID: MCC 03RG20) (Speeds: 4x; 6x; 8x; 12x; 16x; 20x)
I 15:47:51 Destination Media Sectors: 2 298 496
I 15:47:51 Write Mode: DVD
I 15:47:51 Write Type: DAO
I 15:47:51 Write Speed: 8x
I 15:47:51 Link Size: Auto
I 15:47:51 Lock Volume: Yes
I 15:47:51 Test Mode: No
I 15:47:51 OPC: No
I 15:47:51 BURN-Proof: Enabled
I 15:47:54 Advanced Settings - Optimal Writing Speed: No
I 15:47:54 Filling Buffer... (40 MB)
I 15:47:55 Writing LeadIn...
I 15:48:29 Writing Session 1 of 1... (1 Track, LBA: 0 - 2294316)
I 15:48:29 Writing Track 1 of 1... (MODE1/2048, LBA: 0 - 2294316)
W 15:48:29 Failed to Write Sectors 800 - 831 - Reason: Invalid Address For Write
W 15:48:29 Retrying (1 of 20)...

Az iso-t átpörgettem a Shrinken és az általa készített iso-t megírta rendesen.
Előtte megírtam egy lemezt és az jó lett, tegnap 2 lemezt írtam.

A régi gépemmel is csinált ilyet, a régi és az új gép között az író és az IDE kábel azonos.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2834) Met válasza Met (#2833) üzenetére

Met
veterán

Szerk.

Most elrontott egy ugyan ilyen MID-jű de nem nyomtatható lemezt, adatot írtam volna.
A második lemezt már írja.

(#2835) kali válasza Met (#2833) üzenetére

kali
legenda

más sebességen is próbáltad? például 6x vagy 12x esetén is hibázik?

(#2836) Met válasza kali (#2835) üzenetére

Met
veterán

Nem, csak 8x, régóta.
Gondolod azzal van gond?
Tegyem Auto-ra?

(#2837) kali válasza Met (#2836) üzenetére

kali
legenda

elvileg nem lehetne gond 8x sebesség mellett sem, de próbáld ki 6x vagy 12x sebességű írással is, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#2838) attiati

attiati
veterán

Ezt miért írja ki?
[link]
Most vettem új 50-es verba hengert, Mcc04, de 4-ből 2-t elrontott lezárásnál.

4x-esen szoktam eddig is ugyanezeket (de még tavalyi henger), LG H10 író.

(#2839) attiati válasza attiati (#2838) üzenetére

attiati
veterán

Egyébként teszt után egyenletesen növekvő a grafkikon (és olvasható a dvd).
Jó ez így, vagy csináljak másolatot, mert gond lehet belőle?

(#2840) gg72 válasza attiati (#2838) üzenetére

gg72
veterán

Nem kínai Verbatim véletlenül? Nekem azzal sok gondom volt...

(#2841) attiati válasza gg72 (#2840) üzenetére

attiati
veterán

Már nem emlékszem, papírját eldobtam, de taiwan, vagy korea volt rajta (ahogy az előzőn is), nem kínai.

Azt mondod, hogy vettem egy adag selejtet? :O
Ugyanaz a forrásom, minden változatlan.

Miért pont a lezárásnál volt gondja mindkettővel? Gyanús. Viszont mindkettő lemez csurig, szó szerint csurig lett írva, amiatt nem lehet, hogy nem maradt hely a lezáráshoz? vagy nem értek hozzá

(#2842) Alex91 válasza attiati (#2841) üzenetére

Alex91
nagyúr

Ugyanezt csinalta nalam is Verbaval. Vegigirta, aztan a lezarasnal megakadt. Ahogy eszrevettem olvashato a lemez. Szinten LG nyugva iro :DD. (Most mar mas fajta lemezeim vannak, pedig ezt a Verbat mas irok (elotte szintugy LG is) megirta szepen.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2843) gg72 válasza attiati (#2841) üzenetére

gg72
veterán

Nem hiszem, hogy selejt lenne, a kínai sem az, csak rosszabb minőségű, mint a taiwani gyártmány. Vagyis nálam az a 25db, amit vettem egyszer, rosszabb volt. Azóta kerülöm...

(#2844) attiati válasza Alex91 (#2842) üzenetére

attiati
veterán

Érdekes, akkor minden stimmel.

Az azért fura, hogy a mindkettő lemez, amit elrontott, 4.699.500.000 byte körül volt. Nagyon közel a maxhoz.

(#2845) fekeandras

fekeandras
őstag

Jelenleg akciós azon a bizonyos üres lemezes oldalon a Memorex 4,7Gb dvd-r lemez (42ft/db).Ez milyen minőségű?Bevallom én eléggé szkeptikus vagyok, nekem egyik lemez olyan mint a másik.Egyedül a Miata volt az amire azt mondom, hogy ingyen sem kéne mégegyszer.Minden más termékkel elégedett voltam eddig.Szóval véleményeket várnék.

(#2846) ANT válasza fekeandras (#2845) üzenetére

ANT
őstag

A minősége nem a ráírt márkanévtől függ, hanem a médiakódtól. Ha nem ismered pontosan a kódját, zsákbamacska.
Amúgy miatúró az a Miata? :F

(#2847) fekeandras válasza ANT (#2846) üzenetére

fekeandras
őstag

Miata 4,7Gb DVD-R.25db-os zsugorfóliásból 2db volt hibás.Nem lehetett írni rá.Pedig akkor még jó kis atomstabil NEC íróm volt.Mindent bekajált nem válogatott a lemezek közt.
Hát igen nem ismerem a lemez pontos típusát. :N

(#2848) ANT válasza fekeandras (#2847) üzenetére

ANT
őstag

És milyen kiszerelésben kapható ez a Memorex? Mert ha nem kell rögtön egy talicskányit venni belőle, néhány darabot próbaképpen bevállalhatsz.

Ez a Miata valami baromi titkos fegyver lehet, még ez a kereső se tud róla. Hol vettél ilyet? :F

(#2849) gg72 válasza fekeandras (#2845) üzenetére

gg72
veterán

Én nemrég vettem slim tokos Memorex 16X -r lemezt, annak a médiakódja CMC, elég jól megírja a Pio 116 és NEC 7203S íróm is. Azonban pont ez a médiakódú lemez az, amiből elég nagy a minőségbeli szórás, én már találkoztam belőle nagyon gyengével is...

(#2850) fekeandras válasza ANT (#2848) üzenetére

fekeandras
őstag

100db-os zsugorfóliás kiszerelés.Igazából nem teljesen noname úgyhogy olyan nagyon ratyi csak nem lehet.Ha 100ból 1-2elmegy az nem vészes.

Nem biztos, hogy Miata márkanév volt mert a lemezre semmi sem volt írva.Sima tejfehér lemez.A fólián volt Miata felirat.Abból gondoltam, hogy az.Egyébként piacon vettem árusoktól.

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.