Hirdetés

2019. november 20., szerda

Gyorskeresés

(#2051) Met válasza jeni (#2048) üzenetére

Met
(veterán)
LOGOUT blog

Az írási sebességet célszerű úgy megválasztani, hogy amivel később lejátszod az "szeresse".
Értsd, némelyik asztali lejátszó válogatós, a 8x-osan írt lemezt lejátssza de a 16x-osat már nem. Ki kell próbálnod.
Ha az író nem tud biztonságosan írni a lemezre a minősége miatt akkor úgy se gyorsít fel.
Amúgy én 8x-os lemezre 4x-esen, 16x-os lemezre 8x-osan, tehát a maximális sebesség felével írok. Bár lehet baromság :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2052) vepe válasza Met (#2051) üzenetére

vepe
(senior tag)

jól mondod..minél lasabban írsz ki egy lemezt, annál jobb a kiirás minősége...

(#2053) IRON STORM válasza vepe (#2052) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Ez így nem igaz.
Általánosságban elmondható, hogy a mai íróknál nem érdemes lassan írni, ugyanis egy 8x-os írás nagy valószínűséggel jobb lesz mint egy 4x-es írás.
Ez tapasztalat, többféle íróval. Tehát a 16x médiákat célszerű 8x, vagy akár 12x sebességgel megírni.
A firmware-ben az egyes lemezekhez tartozó stratégiákat így optimalizálják.

Csak a TDi!

(#2054) kenyiiir

kenyiiir
(csendes tag)

hello mindenkinek
gyerekek én csak annyit szeretnék kérdezni hogy van egy dual layeres DVD írom de nemtudok vele írni DVD-DL-t .Má 4 dvd-t elrontottam vele és mivel nemolyan olcsók beleuntam.
Tudna valaki segíteni rajtam? Sikerult már valakinek DVD-DL -t felégetnie?
ha valaki tud segiteni akko elore is kosz: :)

(#2055) IRON STORM válasza kenyiiir (#2054) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Mit szeretnél felírni? Mivel próbálod felírni? Milyen íróval próbálod felírni?
kevés az info

Csak a TDi!

(#2056) ANT válasza kenyiiir (#2054) üzenetére

ANT
(őstag)

Ha nem elírás, és valóban mínuszos DL-t akarsz írni, akkor azt inkább hanyagold. Maradj a +R DL lemeznél.

Szerk: ti is észrevettétek, hogy (talán csak ideiglenesen) eltűntek a Panasonic TY lemezek? Viszont helyette felbukkant a Maxell.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2057) Met válasza ANT (#2056) üzenetére

Met
(veterán)
LOGOUT blog

a +-os mintha olcsóbb is lenne :U

(#2058) ANT válasza Met (#2057) üzenetére

ANT
(őstag)

Nem is az a legfontosabb szempont. A -R DL szabvány kicsit mostohagyerek a +R DL mellett. Jóval gyengébb a támogatottsága, sok író nem írja, sok asztali lejátszó nem játssza.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2059) M107 válasza Thrawn (#2047) üzenetére

M107
(addikt)

Adj Ist

P Péter lehet hogy nagy mester mert ő ezzel foglalkozik meg stb, de a modora meg néha a beszólásai hagy némi kíváni valót (részemről itt nem kívánok foglalkozni majd az ügyvédemmel feveszük forumon kívűl a kapcsolatot vele)

"Elbeszéltek egymás mellett, mert neked ez szakma, amiben nagyon sokat felmutattál már és segítettél/segítesz másoknak, neki meg 'csak' hobbi."

Nekem nem csak hobbi csak én mivel szegény gyerek vagyok nincs arra több millám hogy elindítsak egy vállalkozást mint neki.

Nekem az életem az optikai meghajtók és a lemezekkel való foglalatosság

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#2061) Met válasza M107 (#2059) üzenetére

Met
(veterán)
LOGOUT blog

:U :W

(#2062) raziel01 válasza M107 (#2059) üzenetére

raziel01
(veterán)

Te normális vagy? Az biztos, hogy itt csak téged néznek hülyének. Mit fenyegetőzöl a bírósággal? Szerintem az életkorod éppen súrolja a hetest.
Ne lepődj meg, ha téged meg feljelentenek, hogy több száz illegális lemezt másolsz.

[ Szerkesztve ]

(#2063) M107 válasza raziel01 (#2062) üzenetére

M107
(addikt)

Tuti normális vagyok, az meg hogy mit fenyegetőzők az az én és a kicsit szabadszájú másik kollegátok dolga.

7 éves lassan 28 éves leszek :)

örültem

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#2064) 3x3y

3x3y
(aktív tag)

Látom "kollégák", elvagytok...Ezt máshol kellene...

PF

(#2065) Gallac

Gallac
(aktív tag)

Én 4x sebességen írok még mindig, mivel baratom is járt úgy, hogy 6x ill. 8x írt DVD film már a számítógépen akadozott...ugrált..hát még az asztaliban :))

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2066) Myers

Myers
(senior tag)

Üdv!

Kéne vennem pár lemezt, mert fogyóban van. Az nem kérdés, hogy Verbatimot veszek.

De találtam 1-2 érdekességet, ami számomra újdonság.

1. A csomagolás megváltozott, és narancsos beütésű lett. Ezek már a kínai Verbatimok? Nekem idáig mindig indiai volt, és soha egy darab sem ment tönkre. Szóval milyen ez a kínai Verbatim?

2. Néhol kiemelve írják, hogy TAIYO YUDEN MADE IN JAPAN, és ez drágább is 5Ft-al mint a "normál" Verbatim (ami gondolom MMC-s). Megér + 5Ft-o a TAIYO YUDEN?

http://www.muszaj.hu/

(#2067) 3x3y válasza Gallac (#2065) üzenetére

3x3y
(aktív tag)

2008-at írunk ám. A 4X sebességgel nem tudsz jobb minőséget előállítani, mert nem lehet. Mindig lemez és író és firmware triót kell nézni. Máshogy nem lehet...

PF

(#2068) Gallac válasza 3x3y (#2067) üzenetére

Gallac
(aktív tag)

Nem is azért, csak megszoktam a 4x sebességet. Nem sietek, illetve 8x sebességen egy-két
film akadozott több asztali lejátszóban is. 4x sebességgel írva nem volt ilyen hibajelenségem..:)

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2069) Nikitaa7 válasza Myers (#2066) üzenetére

Nikitaa7
(tag)

Én is pont ugyanezt a kérdést akartam feltenni! :) akkor most már ketten várjuk a válaszokat:)

köszi!

(#2070) 3x3y válasza Gallac (#2068) üzenetére

3x3y
(aktív tag)

Ha a te íróddal 4X-en, azzal a lemezzel, azzal a firmwareval jól megy a film asztaliban, akkor magad válaszoltál a saját kérdésedre.
A korrekt válasz ez lett volna:
A mai írókat a gyorsabb írásra, nem pedig a 4X-es írásra optimalizálják, így a 4X-es írás minősége rosszabb...elvileg.

PF

(#2071) blattida válasza Myers (#2066) üzenetére

blattida
(nagyúr)

1. A tajvani(kínai) verbatimok is ugyanolyan jók.
2. Ha még az az nec íród van, ami a konfigodban szerepel, ne vegyél TY MID-es lemezt, mert azt annyira nem fogja jól megírni.
Egyébként maga a korong rendben van.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2072) tibcsihead

tibcsihead
(csendes tag)

Szevasztok!
Verbatim +R 16x Yuden000 T03 (004) lemezem van, és az íróm (LG GSA H55L firmware 1.05) csak 4482MB helyet lát rajta. Az író nem régi, és a tesztek valamint a gyakorlat alapján hibátlanul ír. Mi lehet ennek az oka?

tib.

(#2073) IRON STORM válasza tibcsihead (#2072) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

4.7 GB = 4,7000,000,000 Bytes / 1,024 = 4,589,843 KB
4,589,843 KB / 1,024 = 4,482 MB

Helyesen látja a lemez kapacitását.

Csak a TDi!

(#2074) tibcsihead válasza IRON STORM (#2073) üzenetére

tibcsihead
(csendes tag)

Kösz a választ, de nekem általában 4486, ill. 4489 Mb-ot lát. TDK-t,Philips-et, de főleg TDK-t szoktam használni. Az utóbbi időben tértem át a Verbatimra, és ennél is változó a kapacitás, a fent írtak szerint. Na most azt nem tudom, hogy nem (-)-os volt-e az , amit többnek látott. De a számtanod korrekt, köszi!

[ Szerkesztve ]

tib.

(#2075) IRON STORM válasza tibcsihead (#2074) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

A DVD-R lemezekre kicsit több fér, talán 5-6 MB plusz kapacitás

Csak a TDi!

(#2076) Myers válasza blattida (#2071) üzenetére

Myers
(senior tag)

Ok, még ez az íróm van. Kössz a választ!

http://www.muszaj.hu/

(#2077) Janoska26

Janoska26
(addikt)

Valaki tudja hogy ezek a barom dvd lemez gyártók a pluszos lemezekre miért írják rá hogy RW? :F Mert szegény egyszerű embereket ezzel megtévesztik, legalábbis ma ezért reklamáltak nálam :) . Ha valaki tudja a sztorit, vagy éppen a jelentését, mert szvsz nem Rewritable-t jelent :U

(#2078) kali válasza Janoska26 (#2077) üzenetére

kali
(legenda)

(#2079) Janoska26 válasza kali (#2078) üzenetére

Janoska26
(addikt)

nagyon szépen köszönöm az infót Uram :R :DD

(#2080) kali válasza Janoska26 (#2079) üzenetére

kali
(legenda)

nagyon szívesen, de az érdem a cikk írójáé, én csak emlékztem rá, hogy hol olvastam ilyesmit...

(#2081) Thusor

Thusor
(őstag)

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy több helyen olvastam, hogy a TDK új mid típusai TTH02 nem túl jó minőségűek...megéri az új Verbatim DVD-R dvdkre cserélnem őket, vagy ezek csak pletykák? Mível ahol eddig vásároltam őket még nem volt vele gondom...mindig rendesen be tudta olvasni a dvd-olvasóm. Nem szeretnék fölöslegesen drágább Verbatim dvdket venni, ha nem muszály, de azért a minőség rovására sem szeretnék spórolni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Dell U2312HM monitor / Logitech M570 egér / HP Workstation z600 / Genius SP-HF2000X 2.0 hangfalpár / DELL PowerEdge T20 / Xbox One / Xiaomi Redmi 2 PRO

(#2082) kali válasza Thusor (#2081) üzenetére

kali
(legenda)

tény és való, hogy általában a verbatim minden mid esetében valamivel jobb minsőséget képvisel, mint a tdk lemezek, de! ez nagyban függ attól is, hogy milyen íróval (firmware) kerül az adott korong megírásra. ha olyan íróval írod meg a tth02 lemezeket, amiben a firmware kellően megfelelő optimalizálást kapott a szóban forgó médiához, úgy nem lesz problémád az adott mid jelzéssel ellátott tdk lemez minőségével, tehát nem érdemes annyira aggódni, hogy ijedtedben azonnal lecseréld az összes tth02 mid tdk lemezt bármilyen mostanság forgalmazott verbatim csodára...
sőt! találkoztam már olyan íróval is, aminek az akkori firmware mellett jobban tetszett a ttg02 mint a verbatim mcc 02rg20 :U

(#2083) Thusor válasza kali (#2082) üzenetére

Thusor
(őstag)

Nekem NEC ND-3520A íróm van...elég régi daram, de a legújabb elérhető firmware van rajta. Ehhez szerinted jó a TDK TTH02-es midű lemezei? Vagy inkább cseréljem le verbatim mcc-re?

Dell U2312HM monitor / Logitech M570 egér / HP Workstation z600 / Genius SP-HF2000X 2.0 hangfalpár / DELL PowerEdge T20 / Xbox One / Xiaomi Redmi 2 PRO

(#2084) kali válasza Thusor (#2083) üzenetére

kali
(legenda)

volt ilyen íróm évekkel ezelőtt, és már az akkori firmware mellett is szerette a tdk lemezeket - igaz én főként ttg02 mid jelzésűeket írtam vele. viszont a párhuzamos verbatim korongokat (főként mcc03) is gyönyörűen megírta. a kb. azonos időben íródott szóban forgó verbatim és tdk lemezek a mai napig egyformán szépen visszaolvahatóak, de ha hosszabb távra szánod a megírt tatalmat, akkor szerintem (is) érdemes inkább verbatim vagy ricoh korongra írnod - jelentősen nem drágábbak mint a tdk, de azért valamivel jobbak...

(#2085) Thusor válasza kali (#2084) üzenetére

Thusor
(őstag)

Köszi a válaszodat...akkor beruházok egy Verbatim DVD-R 100-as packra.

(#2086) guiness

guiness
(csendes tag)

Sziasztok!

Nem tudom hogy jo helyen tezsem-e fel akerdesemet, de remélem nem haragszik meg senki erte most igy itt. A kérdésem az lenne hogy van egy pio 215D irom és már annyit olvastam de nem tudom még mindig hogy melyik az idealis irasi sebesseg ennel az ironal (4x,8x vagy melyik), eddig egy pio 108om volt azzal 4x-en irtam. Az idö nekem nem szamit csak az hoyg jo minösegben legyenek megirva a lemezek, amugy föleg TDK-t hasznalok,neha Verbatimot.

A masik kerdesem hogy a neronal is meg a decryternel is a felirt adat visszaellenörzesenel mit kell nezni a naplofajlban vagy honnan latom hogy jol irta mega lemezt és nincs semmi hiba sem, midnen kivalo volt, nem nagyon ertek semmit se a naplofajlbol mi micsoda. Azt mar tudom hogy midnig ellenorizzuk le iras utan, csak azt nem tudom mit kell ezutan ezekböl leszürni. Tisztelt PPeter szaktudasa erdekelne elsösorban de mindenki maset is szivesen fogadnam.
Elöre is köszönöm a valaszokat es elnezest ha ez nem ide tartozik.

üdv.: Guiness

(#2087) kali válasza guiness (#2086) üzenetére

kali
(legenda)

az író típusa szerint kategorizált legjobb írási sebesség nincs, az mindig a használt lemez (mid) függvényében változik az éppen használt firmware szerint. ezt mindig csak úgy tudod kideríteni, hogy adott lemez/mid esetében minden általad használhatónak ítélt - mert hát van, akinél például szóba sem jöhet a 16x írás, mások meg szinte csak maximumon dolgoznak, kérdzvén; mi az a 4x sebesség...stb - sebesség mellett írsz egy (vagy több) korongot, és azokat utána leteszteled.
a tesztelésről PPéter írását elolvashatod; itt

(#2088) funkygee

funkygee
(tag)

Mi a véleményetek a Memorex 16x DVD+R ( CMC MAG.M01) lemezről? ebben lenne írva:
ASUS DRw1814..köszi.

Sonyericsson BST-38 akku,töltő,headset, M2-2gb memorystick eladó.

(#2089) kali válasza funkygee (#2088) üzenetére

kali
(legenda)

közepes minőségűnek mondható, nem a csúcs, de nem is annyira gagyi...

(#2090) Seraph 16

Seraph 16
(őstag)

Sziasztok!
min. 50, de inkább 100db ilyenre lenne szükségem: SONY-R mid:sony16D1. A baj az, h Bp-n nem sok helyen kapható hengerben jó áron, az postai megoldástól meg picit félek nehogy rám sózzanak vmi hamisítványt, meg amúgy is ilyen kis tételben drága a posta. Nincs vkinek eladó v nem tudjátok véletlen, h hol tok ilyet beszerezni? Nehezítő körülmény, hogy BP-n is csak ma meg hnap vok, aztán egy darabig nem.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2091) adra válasza Seraph 16 (#2090) üzenetére

adra
(tag)

privi ment

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#2092) dany27

dany27
(őstag)

hi

Szerdán voltam pesten és a keletibe ért be a vonat így gondoltam kimegyek a Verseny utcaira és veszek pár lemezt! És kellemesen csalódtam mert már még olcsóbb lett vagy én fogtam ki jó árust mert én már 50Ft/db áron vettem :D Gyorsan vettem is 4 henger verbát.
Én azt hidtem h it van 1 ilyen árus azt majd keresni kell de igen keményen nyomják mert vannak ott sokan még van nekik tán "orosz katona" is :D
Eddig sajna kénytelen voltam vidéken venni és itt 80pénzért adták darabját ott meg majdnem fel :Y

Verba és Pio 4ever :R

[ Szerkesztve ]

(#2093) Hegyirabló válasza dany27 (#2092) üzenetére

Hegyirabló
(őstag)

Sziasztok!

Mi a véleményetek Maxell Taiyo Yudenről? Régebben nekem Maxellel jó tapasznyalatom volt, manapség milyen?

Köszi!

H.

(#2094) blattida válasza Hegyirabló (#2093) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Ha valóban TY MID-es lemez, akkor csalódni nem fogsz benne, bár az igaz, hogy nem minden író kedvence... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2095) kali válasza blattida (#2094) üzenetére

kali
(legenda)

a sony/nec/optiarc írók például imádják a ty mid-es lemezeket :C

(#2096) attiati

attiati
(addikt)

Nem tudjátok honnan lehetne szerezni üres dvd tartó hengert?

ha valakinek van felesleges, szívesen át/megveszem.

(#2097) harom.14

harom.14
(csendes tag)

Sziasztok!
Milyen lemezt ajánlotok ha az elsődleges (egyetlen) cél, hogy minél több idő múlva is visszaolvasható legyen a ráírt adat? Dvd lejátszó kompatibilitás nem érdekel, csak számítógéppel fogom olvasni, és valószínűleg nem sűrűn, el lesznek téve és örülnék, ha évekkel később is hozzá tudnék férni a tartalmukhoz. Az ár nem számít - persze értelmes korlátok között.
Előre is köszi,
Tibor

Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

(#2098) attiati válasza harom.14 (#2097) üzenetére

attiati
(addikt)

Verbatim vagy Plextor.
MCC vagy Tayo Yuden-es médiakóddal.
Ezek most a legjobb minőségű lemezek.

De az íród minősége is fontos, és hogy milyen lemezekkel muzsikál jól.

(ha csak pár lemez, akkor inkább írd meg kétszer, vagy csinálj másolatot róla 1-2 év múlva)

(#2099) Met válasza attiati (#2096) üzenetére

Met
(veterán)
LOGOUT blog

Itt pl. lehet kapni, vagy bemész az olyan boltokba ahol lehet lemezeket venni darabra is papírtokban (pl. Akácfa u.) és megkérdezed

(#2100) Met

Met
(veterán)
LOGOUT blog

Elfogytak az RW DVD-im, vettem Philips +-ost (Ricoh) de nem tudok rá írni se ImgBurn-el se Roxio-val.
DVD Infopro-val leformázom (2mp alatt lefut a full formázás) de továbbra se látja formázottnak.
:F

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.