Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) hoby36 válasza Primőr (#1049) üzenetére


hoby36
senior tag

Hogy tiszta karc,az nem annyira a lemez hibája szerintem.

A logikában semmi sem véletlen!

(#1052) Primőr válasza hoby36 (#1051) üzenetére


Primőr
aktív tag

LOOOOL :Y

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1053) M107 válasza ANT (#1033) üzenetére


M107
addikt

Mester
Nem tudom mi bajod van azokkal a lemezekkel......

Részleteznéd?

egy másik hozzászoláshoz reagálva jó a Maxell de még nem írtam ki rá sok mindent úgyhogy
egyenlőre marad a sorrend

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1054) polip


polip
addikt

én csak verbára írok...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1055) M107 válasza Eagle16 (#1050) üzenetére


M107
addikt

"Sok száz DVD megírása után szerintem:

Jó minőségű, megbízható dvd-k: Philips, TDK, Verbatim
Rossz, soha többet nem veszek: RiDisk, Ridata"

Erre azért mást mondanék "RiDisk, Ridata" Rossz.....

Nem hinném van rengeteg ilyen lemezem is és a mai napig mind vissza olvasható
Az írtam volna hogy nekem nem jött be
De elenézést ha beletiportam a lelki világodba

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1056) M107 válasza polip (#1054) üzenetére


M107
addikt

Jó választás Mester

Szerintem hogy egy dvd-t jó minőségben megtudj írni 3 dolognak kell teljesülni

1 Jó író
2 Jó lemez
3 Kis írás sebesség (2*,4*,6*) (engem soha nem érdekelt hogy pl (Verba 16X) én ezekkel a sebbeségekkel írom a lemezeim (a dvd-ket)

A cd-knél (4*,8*,10*,12*) a sebbeség talán ezért van a legminimálisabb gondom a lemezeimmmel (remélem az idő múlása engem igazol, mint ahogy idáig is tette)

Sok-sok lemezt írtam magamnak és hawerjaimnak szüleimnek és nem panaszkodom 90-99% aránnyal dolgozom

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1057) Primőr válasza hoby36 (#1051) üzenetére


Primőr
aktív tag

Amúgy ehhez még csak annyit, hogy most olvasom a Verba CD-ken, hogy teflonnal vannak kezelve, hogy nagyon idő-és karcállóak legyenek. Csak éppen azok egyszer írhatók. És hogy miért silány minőségű az én újraírható DVD-m? Azért, hogy ne azt az egyet használjam évekig, hanem vegyek szépen újat. Az egyszer írhatókra tehát tesznek védőrétegeket, az újraírhatókból ezt az üzlet miatt kihagyják. Sőt azon se csodálkoznék, ha éppen karcolódást elősegítő réteggel kezelnék az RW-ket....

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1058) hoby36 válasza Primőr (#1057) üzenetére


hoby36
senior tag

Nekem van 1 philips dvd rw lemezem.Kölcsönadtam 1000 embernek.Totál tele van karcokkal,de még így is lehet rá írni.Ráadásul már vagy 3 éves. :C

A logikában semmi sem véletlen!

(#1059) Primőr válasza hoby36 (#1058) üzenetére


Primőr
aktív tag

Erre is lehet írni, és ez is totál karc..

[ Szerkesztve ]

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1060) hoby36 válasza Primőr (#1059) üzenetére


hoby36
senior tag

Igaz

A logikában semmi sem véletlen!

(#1061) Dr. Romano válasza hoby36 (#1058) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hasonló tapasztalat, igaz ebben az esetben egy CD-vel:

Van egy Fujifilm 4x-esen újraírtahó 650MB-os lemezem. Kb. 2002 környékén vehettem, de még ma is kifogástalam állapotban van.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1062) Primőr válasza Primőr (#1059) üzenetére


Primőr
aktív tag

Kérdés, milyen minőségben lehet visszaolvasni és hányszor írtak rá.. és persze még meddig bírja...

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1063) ANT válasza M107 (#1053) üzenetére


ANT
őstag

Csak annyit tudok mondani a szóban forgó lemezekről, hogy a csomagolásuk több évesnek tűnő, kopott, mocskos celofán volt. Ezért aztán nem vettem belőlük. Bár lehet, hogy belül aranyat rejtett a henger, de inkább nem kockáztattam! :D Főleg nem rögtön 25-öt vagy 50-et! Ezek a lemezek amúgy nem Plextorok voltak, hanem TDK, Verbatim, Fuji, Ridata - legalábbis a feliratok alapján. Egyébként meg van jól bevált helyem, ahol állandóan vásárolok, úgyhogy ilyen kínai kalandra nincs szükségem. De ha neked bevált.... :C

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1064) M107 válasza ANT (#1063) üzenetére


M107
addikt

Mester

Én is sok helyről kapom a lemezeket és csak ridiscket + philips cd veszek a kínai barátainktól

Engem viszont az arany alsós tdk lemez érdekelne? hol lehet ilyet kapni?

[url]http://www.tdk-media.eu/mytdk/activities/golden-tdk/[/url]

Rdiscet (a divx aviknak a munkahelyre este nézni) idáig még eggyel sem volt probléma amit megírtam. sőt a mai napig az 1 -ső lemezeim is müködnek (hála a jó kis Pio íroimnak+ a lassú 4-6* írásnak)

A cd meg (Audio cd vagy telepítő cdnek család magam és hawerok részére)

velük sem volt még gondom

Hawer viszont vásárol rendesen hisz ő Üllői Verbát,traxdatát,tdk,philipset,sőt elvétve még plextor cd/dvd-t) semmi gondja nem volt velük.

múltkor néztem a csomit az is tök rendben volt

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1065) punish3r


punish3r
aktív tag

minap találtam ezt a lemezt: RICOH 8X DVD+R DL FULL PHOTO PRINTABLE!
most az mit jelent, h full photo printable? így tok rá nyomtatni, vagy így, h az egész lemezt befedi a nyomat?
Ja és ugye labelflashes DVD íróval erre nem tok égetni semmit? :F
Annak örülnék, ha vki tudna mondani olyan helyet ahonnan lehet DVD+R DL labelflashes lemezeket venni! :R Vagy ilyet nem is lehet kapni?
előre is köszi mindenkinek!

Már a jövő sem a régi...

(#1066) punish3r válasza punish3r (#1065) üzenetére


punish3r
aktív tag

jah és amúgy ti milyen DL lemezt ajánlanátok a ricohon kívül? fontos lenne a minőség!

Már a jövő sem a régi...

(#1067) icons


icons
addikt

Pio 111essel írok Verbatim 16X DVD-Rre. Namost az egyik cikk alapján az derült ki, hogy 16Xosan írva lesz a legjobb. Csakhogy hallottam olyan rémhíreket, hha gyorsan írok egy DVDre, akkor azt az asztali lejátszó nem tudja rendesen lejátszani. Ez a PIE hibákra vonatkozik pl? Egyébként Samu DVD lejátszóm van az asztalra.

(#1068) Dr. Romano válasza icons (#1067) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát nem tudom, de én idáig amióta van dvd íróm (kb 2 éve) minden nyersanyagra max-al írtam (16x-os általában és Ridisc nyersanyagok).
Van egy LG házimozink és előtte egy ITT dvd playerünk, de nem volt egy olyan lemez sem, amit ne olvastak volna be (pedig elég sok dvd-t elírtam már).
Tehát szerintem ez egyátalán nem igaz...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1069) PPeter válasza Dr. Romano (#1068) üzenetére


PPeter
addikt

Szimplán szerencséd van. A 16x-osan írt Ridisc lemezeiden remélem nem sok olyasmi van, ami pótolhatatlan. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1070) ANT válasza M107 (#1064) üzenetére


ANT
őstag

Sajna nem t'om, hol lehet ilyen TDK-t szerválni. Ez valami új széria?
Amúgy én régebben TTH01, TTH02-es TDK-ra pörköltem (4x-esen). Mostanában viszont már csak TY lemezt használok (6x v. 8x sebességgel). CD-re meg már jó ideje nem írok semmit! :D

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1071) kali válasza punish3r (#1066) üzenetére


kali
legenda

a verbatim (mkm) dl lemezek + és - esetében is elég megbízhatóak!

(#1072) punish3r válasza kali (#1071) üzenetére


punish3r
aktív tag

köszi a segítséget! több helyen olvastam h DL-ből verbát vegyek és így is teszek!
az # 1065-re vki esetleg? :O

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#1073) kali válasza punish3r (#1072) üzenetére


kali
legenda

a full printable a második link alatt található verzió!
labelflash képes dvd dual layer változatban egyenlőre még nem ismert részemről, csak a "sima" fuji 16x verzió
labelflash íróval a lemez tetejére csak ennek a lemeznek lehet "gravírozni", (nyomtatható, lightscribe...stb nem kompatibilis) de lassan szerintem hazánkban is jönnek a memorex korongok, és gyártót ismerve náluk hamarabb széles lesz a paletta (gondolok itt a dual layer változatra is...)

[ Szerkesztve ]

(#1074) Skynet258


Skynet258
veterán

Tényleg, a Memorexről mi a véleményetek, milyen a nyersanyag? Mert nézegettem, és elég olcsó volt a DVD-jük, vettem 5-öt, de még nem firkáltam rájuk semmit :D

https://geekpulse.hu

(#1075) icons válasza PPeter (#1069) üzenetére


icons
addikt

És én szted 8Xosan, vagy 16Xosan írjak? Mint ahogy a másik topikban is írtam, nem tudom letesztelni, hogy mennyire lesz jó a lemez...

(#1076) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Verbatim, és riadata-val még nemvolt komolyabb bajom :R

(#1077) punish3r válasza kali (#1073) üzenetére


punish3r
aktív tag

köszi!
verbából ezt találtam nyomtathatóból: VERBATIM 2.4X DVD+R DL PRINTABLE! ez is full printable lehet szted? fontos lenne tudni, mert nem szeretnék feleslegesen olyat venni ami nem felel meg a célnak!
az előzőleg beírt ricohnál vki + tudná mondani h rétegváltásnál mi a helyzet?

Már a jövő sem a régi...

(#1078) kali válasza Skynet258 (#1074) üzenetére


kali
legenda

a memorex többnyire cmc alappal kerül forgalomba, de van még többek között ritek változat is; a cmc átlagos, a ritek kicsit jobb minőségű! (gondoljunk csak bele, cmc kóddal ridisc, datawrite...stb szitázású lemezek léteznek) szóval nem a csúcs, de normális körülmények között, és kellően lassan írva azért elfogadható minőség... ja; van tdk és hp is cmc kóddal, az azért jobb kellene, hogy legyen, mint mondjuk egy datawrite...
sokan csak a csúcsra esküsznek - persze van is benne valami - a taiyo yuden, ricoh...stb tényleg megbízhatóbb, de; van például rengeteg olyan princo lemezem, amit 4 éve írtam meg 1x sebességgel, és még mindig hibátlan, pedig akkoriban azt mondták, hogy arra csak akkor írjak, ha 1 évnél tovább nincs szükségem a lemezre írt adatokra! (tudom, van a és b minség, nekem mind a kettőből van...)

[ Szerkesztve ]

(#1079) kali válasza punish3r (#1077) üzenetére


kali
legenda

az említett verbatim nem teljes, csak sima nyomtatható!
a rétegek közötti váltásnál jobb lemezek esetében általában nincs probléma...

(#1080) Skynet258 válasza kali (#1078) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha a Nero programja jól jelzi ki, akkor ez Ritek verzió, szal remélhetőleg nem lesz gon vele. Köszi! :R

https://geekpulse.hu

(#1081) punish3r válasza kali (#1079) üzenetére


punish3r
aktív tag

akkro szted nem fogom semmi hátrányát látni a ricoh lemeznek se? mindenképp full printable kell és verbából sehol se találok! :O 12DB-t kéne vennem uh. tényleg nem akarok mellényúlni!

Már a jövő sem a régi...

(#1082) kali válasza punish3r (#1081) üzenetére


kali
legenda

a ricoh (a + főleg) nagyon jó, azzal tutira nem nyúlsz mellé!

(#1083) gyalak


gyalak
tag

Az a kérdés,hogy van egy Pio 212-es és egy 7173S Nec írom és hogy merjek e egyszerre 2 dvd-videot írni velük,és milyen sebességgel ha igen,mert sokan azt modják lassan (4X) még lehet hogy rosszabb mint ha 8x-osan írnám. Neroval írok és TDK-ra. A gépben 2Gb 800Mh-es ram van.
Előre is kösz!

(#1084) M107 válasza Dr. Romano (#1068) üzenetére


M107
addikt

Mester

Én sem írtam volna 16X semmilyen lemezre hiába támogatja :Y

nékem is vannak sok-sok itt alsó kategóriásként emlegetett ridisc lemezeim de én (4*,6*) írok rájuk s a mai napig egyet sem kellett kukába dobni (Csak egy pár olyat amit öcsém a szekrénynek dörzsölt mérgében :O :O )

De le tudtam menteni róla hál ist az adatokat (Utils dolgok)......
Divxes filmek nagy része is ilyenen van és máig maga a tökély (Egyesek szerint akik nem jósolnak sok időt ezen lemez típusnak én rácáfolok) Van 4-5 éves princo és Rdisc lemezem és jól olvassa az optikai drive (samu dvd-r121 asztali r/rw/ram, Pio 108,109,110,111,112 írók,Toshiba 5272 dvd+-rw, orion 5000 A divx player, lg házimozi, samu dvd- p117)

Akkor it hol a gond :)
4*,6* írás és láss csodát nem kell alátétnek és a kukába dobni mert ha hibás az író az elején úgy is kidobja vagy ahol épp a hiba van

16* SOHA NE ÍRJ NEM ÉRI MEG

De fontosabb doksik, mp3 dvd-filmek (Verba,Traxdata,Tdk) csücsülnek... szintén 4-6* írás mellett

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1085) M107 válasza PPeter (#1069) üzenetére


M107
addikt

Mester

16x írás mellett a minőségi lemezzel szerinted nem fodul elő hogy az idő múlásával elveszhet az adat ???

Szerintem igen!
Bár a mester majd megmondja: (hisz nem égeti bele a hordozórétegbe úgy a cuccos-t min 4* v 6* írás mellett)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1086) slaci007 válasza gyalak (#1083) üzenetére


slaci007
senior tag

Irhatsz nyugodtan 8x-an is,én egy Benq 1655-tel és egy Plex760-nal szoktam egyszerre írni.

Tungsram 1896-2022

(#1087) Dr. Romano válasza M107 (#1084) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát nem tudom nálam a 16x-os írással továbbra sincs gond. Bármit amit ezzel a tempóval írtam (szinte az összes lemezem), még ma is viszi az asztali játékosom, és azoknál sincs gond akiknek kölcsönadtam őket idáig. :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1088) punish3r


punish3r
aktív tag

rendelt már vki innen ilyen lemezt: Verbatim 2,4X DVD+R DL Photo Print! Ha igen megmondaná mi az alapanyaga? Eddig mindenhol MKM-t találtam! És olyan is kellene... Ebből gyártottak egyáltalán MCC-s lemezt?

Már a jövő sem a régi...

(#1089) ANT válasza punish3r (#1088) üzenetére


ANT
őstag

Sztem a +R DL Verbák mind MKM001-esek. Akár sima, akár nyomtatható.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1090) kali válasza ANT (#1089) üzenetére


kali
legenda

pontosan... :K

(#1091) punish3r válasza kali (#1090) üzenetére


punish3r
aktív tag

köszi skacok! már csak a helyet kell eldöntenem, h honnan veszem:)
jah és az akk mindegy h tokos, hengeres, stb...?

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#1092) kali válasza punish3r (#1091) üzenetére


kali
legenda

hogy tokos vagy hengeres, az azon múlik, hogy milyen kiszerelésben árulják - az említett verziót inkább tokos változatban -, de ha lenne mind a két módozatban, akkor már csak tőled függ (kell a tok vagy sem), mert minőségben eltérés nem lehet...

(#1093) ANT válasza punish3r (#1091) üzenetére


ANT
őstag

A hengeres (általában 10 db-os) kiszerelés vmivel olcsóbb darabáras (50-100 Ft darabonként, kereskedőtől függően). Sztem érdemesebb olyat venni.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1094) punish3r


punish3r
aktív tag

na megrendeltem a cuccost! azon az 50Ft-n nem variáltam és tokost rendeltem (inkább biztosra mentem, ki tudja h a hengeresbe mi bele nem kerül:)))! majd pár nap múlva írok, rétegváltásnál h muzsikál a lemez!
viccet félretéve az egyik kerskedő mondta, h nem tudja pontosan, elvileg MCC-s is lehet benne, és nem tudja megnézni! uh másiktől rendeltem!

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#1095) wwenigma válasza punish3r (#1094) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Semmi kulonbseg a hengeres és a tokos lemezek között. Legutobb Philips 2,4x DL lemezt vettem , 10es henger, ricoh mides, az iro felajanlotta a 8x irasig mindet... termeszetesen 2.4x-en lett pörkölve...mindegyik franko.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1096) ANT válasza wwenigma (#1095) üzenetére


ANT
őstag

Jó hogy említed ezt a lemezt. Valahol olvastam-hallottam, hogy a Philips DL lemez is létezik MKM001-el. Erről tudsz valamit?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1097) punish3r válasza wwenigma (#1095) üzenetére


punish3r
aktív tag

késő bánat... :B már megrendeltem sajna (rem hnap jön is)!
amúgy a LOTR-ot írom ki extrákkal együtt arra a 12DVD-re! Eddig az lesz még nem keresek, h megvehessem eredetiben:)

Már a jövő sem a régi...

(#1098) wwenigma válasza ANT (#1096) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Elméletileg létezik, én még nem találkoztam vele...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1099) M107 válasza Dr. Romano (#1087) üzenetére


M107
addikt

"Hát nem tudom nálam a 16x-os írással továbbra sincs gond. Bármit amit ezzel a tempóval írtam (szinte az összes lemezem), még ma is viszi az asztali játékosom, és azoknál sincs gond akiknek kölcsönadtam őket idáig."

Legyen szerencséd mester, de az örök érvényű igazság, hogy minnél lassabb az írás annál nagyobb a jelerő és annál jobban ég bele az adat a hordozórétegbe...

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1100) 3x3y válasza M107 (#1099) üzenetére


3x3y
aktív tag

Hát reméljük, nem is lesz, de szerintem lesz...

PF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.