Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) kali válasza tope (#2300) üzenetére


kali
legenda

a ricoh dvd+r 16x mid; ricohjpnr03 szerintem megérne egy próbát!

(#2302) tope válasza kali (#2301) üzenetére


tope
addikt

Én is így gondoltam és rendeltem is belőle; 3-ra már a kezemben is lesz. :D
Köszi.

(#2303) kali válasza tope (#2302) üzenetére


kali
legenda

haver gépében dvr-111 van, ami csak max 12x sebességgel engedi a szóban forgó lemezt megírni, de a 8x és 12x sebesség mellett megírt lemezek kifogástalanok!

(#2304) kuwa


kuwa
csendes tag

üdv a ricoh lemez vagy kodak mindkettő jó lemez igazából ilyet én nem árúlok mert nincs rá kereslet. amugy meg a tdk nem változott semmit csak a színe sokan mondják h nem tudják megírni ha ez van akkor a dvdíró az a rossz. kb. nekem egy 5 éves samsung dvd íróm van , egy 3 éves lg, meg egy pio amit 1 honapja vettem és mind megírja a tdkát.
ha dvd lemezt akar valaki venni ajánlom a verbatimot tdkát maxellt memorex philipst igaz mind jó lemez nekem mind bevált több éve írok dvd mai napig jó igaz én csak 4*-en írok.
ha dvd vagy cd lemezt akartok venni olcson akkor a verseny utcai piacot ajánlom pl. én ott árulok ha valakit érdekel az írhat nekem.

[ Szerkesztve ]

(#2305) kali válasza kuwa (#2304) üzenetére


kali
legenda

esetleg azt is elárulod, hogy milyen mid mellett ajánlod a felsorolt lemezeket?

(#2306) Gallac válasza kali (#2299) üzenetére


Gallac
senior tag

Köszi Kodakból régebben írható Cd-im voltak mai napig is remekül olvashatók:) ezért voltam kiváncsi a DVD-vel a tapasztalatokra:) :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2307) Gallac válasza kali (#2303) üzenetére


Gallac
senior tag

Legfrissebb firmwaret próbáltátok már ? 1.29es asszem nekem is DVr-111 van :) Írtam vele Verbát, Maxellt, TDK-t és engedte 16x-os sebességebn írni az már más kérdés hogy írtózatos hangja van, elviselhetetlen:) maradok a 8x írásnál:) :))

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2308) Gallac válasza kuwa (#2304) üzenetére


Gallac
senior tag

Neked is thx az infóért:)

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2309) Gallac válasza Dani_kp (#2279) üzenetére


Gallac
senior tag

Maxell-t most írtam a napokban 3 db-ot is 8x sebességgel Pio 111 íróval , szerinte jó lemez.. :K

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2310) PPeter válasza kuwa (#2304) üzenetére


PPeter
addikt

Értelmetlenséget írsz, és nem csupán azért, mert pocsék a helyesírásod. A felsorolt lemezmárkák esetében mind-mind tudni kell a valós gyártót, illetve gyártástechnológiai forrást, amelyet a lemez gyártókódja valamin származási helyének ismerete adhat meg - ez ugyanis legalább annyit mond, mint a márkajelzés önmagában. Bizonyára sokan fognak menni hozzád vásárolni, ha azt sem tudod, mit árulsz - mondjuk a piacos IQ-betyárok 99%-a ilyen, tehát valószínűleg jól be tudsz illeszkedni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2311) kali válasza PPeter (#2310) üzenetére


kali
legenda

én egy kicsit árnyaltabban és némi rávezetéssel akarta eljutni ide - azért is tettem fel neki először óvatosan, az általa javasolt lemezek médiakódjára vonatkozó kérdést -, de te azonnal a lényegre törtél... :C

(#2312) PPeter válasza kali (#2311) üzenetére


PPeter
addikt

Én már nehezen viselem el, ha a szakmai topikokban zéró tudású emberek okoskodnak. De sajna ez a trend.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2313) R.P.


R.P.
aktív tag

Bocs hogy szakmai topicban ilyet kérdezgetek, de mostanában vennék nagyobb tétel DVD lemezt. Szempont az ár, és hogy mennyire tartós. Filmek, sorozatok, néha játék kerülne rájuk, és olyan 100-db-ot vennék belőlük.

Milyet lenne érdemes venni, és ha tudtok egy helyet, vagy embert a fórumról aki ilyesmivel foglalkozik, és Bp-en van, légyszi azt is írjátok meg. :R

Üdv.: R.P.

(#2314) kuwa válasza PPeter (#2310) üzenetére


kuwa
csendes tag

miért írnék értelmetlenségeket ? és akkor mi a f.... van ha pocsék a helyesírásom gyerek?
szerinted hülye vagyok h nem tudom a gyártot stb...

(#2315) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok!Filmeket archiválok, idáig Verbatim 16X TYG03-ra mentettem.Most Verbatim 8X TYG02-t tudnék venni, szerintetek a kettő közül melyik a jobb, ha egyáltalán van különbség, vagy tudtok-e jobbat ajánlani (az lenne fontos, hogy legalább 10 évig kibírja, akkor majd újramásolom)?A Verbatim 16X ilyen eredményt ért el, nem tudom, hogy ez milyennek számít?

(#2316) kali válasza kuwa (#2314) üzenetére


kali
legenda

fék, nyugi, pihi...
de milyen információkkal tudnál akkor szolgálni dvd lemezekről? csak annyival, amennyit korábban leírtál? hát az elég kevés, tekintve, hogy van olyan márkajelzés, ami nagyon sokféle médiakóddal párosulhat, és jelentős eltérések lehetnek közöttük minőségben is! ha már említetted a tdk dvd lemezekkel kapcsolatos problémát; lehet a mid: yuden, ricoh, cmc, tth, ttg, tyg, mbi, ritek...stb, sőt ezeken belül is van több változat - ezért is nem írtam ki a pontosan egyiket sem!
egy igényes eladó minimum azt tudja, hogy milyen médiakóddal rendelkezik egy adott dvd lemez, ha már árulja!

rövid sztori; haver kimegy a verseny utcai piacra, hogy vegyen dvd lemezt. egyik helyen kérdezi, hogy egy bizonyos márkajelzésű dvd lemeznek mi a médiakódja, mire az eladó; hát az ott van ráírva! haver mondja, hogy őt nem az érdekli, hogy tdk, maxell, memorex...stb, de mindegy, van nála notebook, kérne egy lemezt abból a típusból, hogy abban ellenőrizze, hogy mi a mid! az eladó káronkodva mondja, hogy hát értse már meg, hogy ott van ráírva, meg amúgy sem bont fel sem 25 darabos, sem pedig 50 darabos hengert, hogy valaki a gépébe próbálgassa... haver köszönte szépen, de máshol vett lemezt! szerencsére még azon a piacon is vannak korrekt eladók, egy másik helyen kapott egy darabot próbára...

[ Szerkesztve ]

(#2317) PPeter válasza kali (#2316) üzenetére


PPeter
addikt

Óh, hát privátban már kurvaanyázott a lelkem, meg hogy "4milláér" vesz árut hetente :)) . Nem hiszem, hogy érdemes rá egy karaktert is pazarolni. Többek között azért (is) szálltam ki a CD/DVD-bizniszből 4 éve, mert ezektől lett herótom.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2318) capafog23 válasza kuwa (#2304) üzenetére


capafog23
őstag

Lehet hogy csak én fogtam ki rossz szériát, de tdk-ból 10-ből 2 lett tökéletes 1 meg néha jó néha nem, és 3 fajta íróval/gépen próbáltam megírni(pio 111d, samsung, meg egy satas pio), fentebb ki van tárgyalva.
Philipsel is ugyanez volt a helyzet, szóval most szopóágon vagyok. (5/3 at arány vele)
Megjön jövőhétre az 50 verba dl meg 50 sima, azok mindig jók voltak. Jobban kijövök mintha veszek 10 tdk-t és zsákbamacska hogy mennyit lehet belőle megírni.

(#2319) capafog23 válasza PPeter (#2310) üzenetére


capafog23
őstag

Emiatt van az is hogy első időszakomba megírtam 20 tdk dl-t full tökéletesen, erre most 10-ből 2 lett jó. Nem a lemez márkája számít hanem a disc id, hogy miből van. Csak ezt sajnos sok netes dvd áruházban nem írják ki, hogy mi a lemez disc id-je, pedig nem lenne nagy fáradtság.

(#2320) kali válasza capafog23 (#2318) üzenetére


kali
legenda

a tdk dvd lermezek nem a régiek már... nagyon válogatni kell - főként mid tekintetében -, ha jót akarsz kifogni!

(#2321) capafog23 válasza kali (#2320) üzenetére


capafog23
őstag

Sajnos a saját bőrömön tapasztaltam.

(#2322) Gallac válasza pinnacle (#2315) üzenetére


Gallac
senior tag

Szerintem a Verbatim még most is az egyik legjobb lemezfajta a piacon főleg a TY midű gyártmánya. Megjegyzem van itt a prohardveren is lemezfajták tesztje és jól szerepel a Verbatim,a DVD+R lemezek közt talán az egyik legjobb... igaz nekem tapasztalatom az MCC midű Verbáról van, de nem csalódtam abban sem:) :)) ha jó áron be tudod szerezni veheted nyugodtan :K

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2323) capafog23


capafog23
őstag

Most jött meg:
25db szimpla verba dvd Disc ID: MCC-004-00
25db dl verba dvd Disc ID: MKM-003-00

Tapasztalatok ezzel a szériával?
(remélem ezekbe már nem kell csalódnom)

(#2324) kali válasza capafog23 (#2323) üzenetére


kali
legenda

ezekkel már nem lesz gondod - persze csak ha az íród és a rendszered is úgy akarja... :)

[ Szerkesztve ]

(#2325) messias2


messias2
tag

A verbatim lemezek elég megbizhatóak én szinte csak ezekkel élek és megvagyok velük elégedve :R

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#2326) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

Új TDK -"szürke"- lemezről vélemény? :U
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2327) IRON STORM válasza runner 125 (#2326) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha a DVD+R lemezre gondolsz akkor: Pioneer 212D íróval 8x sebesség

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#2328) IRON STORM válasza IRON STORM (#2327) üzenetére


IRON STORM
őstag

Visszaolvasási teszt:

Csak a TDi!

(#2329) kali válasza IRON STORM (#2328) üzenetére


kali
legenda

na, ez ám a visszaolvasási görbe... :U

(#2330) IRON STORM válasza kali (#2329) üzenetére


IRON STORM
őstag

Elég rosszul sikerült írás, megpróbálom 6x-an írni a Pioval hátha jobb lesz.

Csak a TDi!

(#2331) adra válasza runner 125 (#2326) üzenetére


adra
tag

Hello,

én egy DVD-R példányt írtam Lite-On íróval 6x sebességgel.

Nem rossz.
adra

[ Szerkesztve ]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#2332) IRON STORM


IRON STORM
őstag

TDK (MBIPG10R05) DVD+R Pioneer 212D íróval 6x sebességgel:

Visszaolvasási teszt:

Csak a TDi!

(#2333) heno68


heno68
tag

Hali

Ezek a képek, amiket belinkelet, milyen progik ? Mivel tesztelitek az írót ?

Üdv

Heno

(#2334) kali válasza heno68 (#2333) üzenetére


kali
legenda

az alábbi írásban minden szükséges infót megtalálsz; DVD-lemezek minőségi ellenőrzése 1.

(#2335) Tibord


Tibord
senior tag

Üdv mindenkinek

Szeretnék érdeklődni hogy mit tudnátok nekem ajánlani, mint jó írható DVD-t.
simát meg nyomtathatót is. Vagy ezek közt nincs különbség?

Főleg úgy érdekelne a dolog hogy nem konkrétan egy fajta íróhoz hanem amit akár a sz.rabb is meg tud mondjuk "rendesen" írni. Nyilván nem 23425x-os sebességgel.

Előre is köszi a válaszokat és tanácsokat.

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#2336) heno68 válasza kali (#2334) üzenetére


heno68
tag

Köszi...

Heno

(#2337) Alpee válasza Tibord (#2335) üzenetére


Alpee
aktív tag

Sziasztok
@Tibord: Verbatim esetleg Sony, attol fugg mennyit akarsz irni, nekem bevaltak. :K

Melyik Nero verziot ajanljatok :F mar nagyon reg nem volt ra szuksegem, de mar kezdd betelni a winyo, irni kell. (Egyebkent Pio 212D-m van)

(#2338) IRON STORM válasza adra (#2331) üzenetére


IRON STORM
őstag

OHT funkciót bekapcsoltad? Szerintem javítana a minőségen. Érdemes lenne crossflashelned 20A1p-re Codeking elég sokat kihozott az utolsó KLOP firmware-ből.

Csak a TDi!

(#2339) kali válasza Tibord (#2335) üzenetére


kali
legenda

a verbatim és a ricoh (utóbbi lehetőleg ne csak mid szerint, hanem külsőre is az legyen) dvd lemezekkel általában minden író jól párosul!

Alpee; a nero széria tökéletes! én például a 8.3.6.0 verziót használom előszeretettel!

(#2340) Alpee válasza kali (#2339) üzenetére


Alpee
aktív tag

10X :DD :R

(#2341) kali válasza Alpee (#2340) üzenetére


kali
legenda

most nézem, hogy kimaradt a nero után a 8 szóval a nero 8 széria tökéletes!
bár a 8.3.6.0 gondolom utal rá...

(#2342) Tibord


Tibord
senior tag

:R

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#2343) R.P.


R.P.
aktív tag

Valaki esetleg erre?

Üdv.: R.P.

(#2344) kali válasza R.P. (#2313) üzenetére


kali
legenda

ilyen jellegű kérdésre nem szívesen írok semmi szakmait, de javaslom, hogy artisjus matricás dvd lemezeket vegyél, mert az némileg akár enyhítő körülmény is lehet... ;]

(#2345) R.P. válasza kali (#2344) üzenetére


R.P.
aktív tag

Szóval szerinted nem megbízható így DVD-t vásárolni? Szerintem se, de nem szánok 3* annyit egy DVD-re mint amennyiért így meg lehet vásárolni. Ezen kívül pedig mindig így veszek DVD-t, és soha nem volt vele problémám. Tény, hogy semmi életbevágó nem kerül rá (mint írtam is ;] ) és sosem szoktam ellenőrizni az írás minőségét, de még nem volt olyan amit ne tudtam volna visszaolvasni.

Mégis, ha neadjisten az érkezne meg amit rendelek, és feltételezzük ezt, milyet érdemes?

Vagy indítsak egy topicot milyen DVD lemezt vásároljak címen? :)

(#2346) kali válasza R.P. (#2345) üzenetére


kali
legenda

félreértettél...
a láthatóan törvénysértő magatartásoddal van probléma - illetve inkább azzal hogy kiemelten hangoztatod...

(#2347) R.P. válasza kali (#2346) üzenetére


R.P.
aktív tag

Félreértettelek.
Ne haragudj, én szoktam errefele más topikokat is olvasgatni, és úgy ítélem meg hogy nem kirívó a magatartásom (egy kicsit sem).
Azt meg sem említem, hogy biztosan más emberek azért vesznek ennyi DVD-t százas egységcsomagban, hogy saját maguk által írt Word dokumentumokat és saját maguk által fotózott képeket rakjon rá. Meg linuxot.

Az Artisjus matrica nekem nem ér meg 1Ft-ot sem, bár nem tudom hogy most mi az árfolyam.

[ Szerkesztve ]

(#2348) Alpee válasza kali (#2341) üzenetére


Alpee
aktív tag

8.3.6.0 -as virusos volt amit talaltam neten, en meg almos :D uh .8.1.1.4 et guberaltam elo a hazi kincstarbol :DDD De lattam 9 es verziokat is a neten. Erdemes raszanni az idot, vagy inkabb varjak meg, amig kiforrottabb lessz :F

(#2349) kali válasza Alpee (#2348) üzenetére


kali
legenda

mindig csak tiszta (eredeti) forrásból! veszélyesek lehetnek a netről innen - onnan (esetlegesen warez fórumokról) letöltött ákom-bákom dolgok...
kipróbálhatod a nero 9 szériát is, nem kiforratlan ám az sem, de a saját honlapjáról húzd le; nero (a megadott e-mail címre elküldik a próbakulcsot)

[ Szerkesztve ]

(#2350) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Ide is beírom hátha válaszol valaki :-(

Most vettem egy LG GH22NS30-as írót... van 30 db Memorex DVD+R DL (Ritek S04 revision :66 kódú) lemezem és az Istenért nem tudom megírni.... pedig ezért cseréltem írót, egy LG 4163B-m volt... amúgy Taiyo Verbatimra DVD-R szoktam írni, azzal semmi baja.

Meg lehet oldani hogy működjön a lemezzel, vagy próbáljam meg kicseréltetni a lemezt?

Előre is köszi....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.