Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) slaci007 válasza remington2 (#1200) üzenetére


slaci007
senior tag

Postát nem tudom személyesen is át lehet venni Dunakeszi-Bp vonalon.Telcsin kéne felhívni Gabit és megkérdezni a posta dolgot.

Tungsram 1896-2022

(#1202) remington2 válasza slaci007 (#1201) üzenetére


remington2
senior tag

A postát a lapon említették. Futárcég? Vagy - ártól eltekintve - mindegy? Bár még nem tudom hol veszek és mit :D

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#1203) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Szóval: itt vettem egy 50db-os (elméletileg) TY alapú Verbatim csomagot. A lyuk körül (átlátszó rész) levegőfoltos a ragasztás, valamint a tekercs lemezt oldalról nézve látszik hogy kifolyt a ragasztó minden egyes darabnál!
Szerintetek hamis?

80Ft/db áron volt...

(#1204) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

ezt a képet neten találtam, de nálam is ugyanígy néz ki a lemezek széle. elég hamisítvány-szaga van a dolognak, nem?

(#1205) Hooper válasza ANT (#1183) üzenetére


Hooper
őstag

Hello!
Telepítettem az Andvdt, de a filmet továbbra sem tudom lejátszani Pcn.. berakom a lemezt, és csak pörgeti :W
Szerintem visszaviszem, bár asztalin, megy szoval lefogját tojni...

(#1206) ANT válasza Hooper (#1205) üzenetére


ANT
őstag

És csak ezt az egy gyári lemezt nem játssza le? Esetleg próbáld meg Eszközkezelőben eltávolítani a drive-ot, aztán restart. :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1207) adra válasza horvathkrisz (#1204) üzenetére


adra
tag

Szerintem nem hamisak. A Taiyo lemezeknek ilyen a széle, ez van. Nézd meg lámpafény alatt a lemez közepén levő kódot és GH000142 v. vmi hasonlót kell látnod.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1208) slaci007 válasza horvathkrisz (#1204) üzenetére


slaci007
senior tag

Taiyo lemezeket pont ezekről lehet megismerni. :C

Tungsram 1896-2022

(#1209) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Ezt komolyan mondjátok??!! :Y Nem oltatok egész véletlenül?!

(#1210) adra válasza horvathkrisz (#1209) üzenetére


adra
tag

Komolyan mondjuk :K

[ Szerkesztve ]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1211) PPeter válasza horvathkrisz (#1209) üzenetére


PPeter
addikt

Nem hamisak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1212) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Gyerekek a Ricoh mínuszos 16x Gold dvdkről mi a vélemény? 8x osan írnám őket.
Ahogy hallottam csak a pluszos Ricoh alapanyag, a mínuszos CMC mégis mennyire megbízhatók ezek hosszútávon? (Pioneer 212D s-ata író)

(#1213) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki küldeni egy Verbatim 16X DVD+R Taiyo Yuden /YUDEN000 T03/ lemezről Plextor 740A íróval vagy BenQ1640-es íróval írva, de másféle íróval tesztelt minőség-teszt ereményt?

Köszi :)

További szép napot!

(#1214) kali válasza Sheltem77 (#1212) üzenetére


kali
legenda

Részemről a Ricoh DVD-R esetében az alábbi három MID ismert; CMC MAG AE1, CMC MAG AM3, FUJIFILM03. A +R esetében valóban többnyire a Ricoh valamelyik változata a MID (bár van még Ritek, MBI, Daxon is, bár utóbbi +RW) és szerintem ezek jobbak is mint a -R, de ha normálisan írod (mondjuk nem maximum sebességen) akkor vélhetően nem lesz problémád a fent említett két CMC-s verzió esetében sem.
TDK DVD-R 16x lemezeim vannak a fenti is említett CMC MAG AM3 MID változatban, azokkal semmi probléma, igaz csak 4x és 8x sebesség mellett íródtak!

(#1215) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Szóval, a hamisnak vélt lemezeimről egy kis tapasztalat:

Megírtam egyet 16X-os sebességgel, mondom csak elrontja (nem valami jófajta író, 2 éves-> LG GSA4163B). Nem rontotta el. Gondoltam összetöröm a lemezt, meglátjuk milyen anyagból van: nem tört össze, ellenben annyira összehajtottam hogy a két "széle" összeért. Nem volt hajlandó törni, sem repedni. Időközben rájöttem, hogy véletlenül letöröltem egy filmet, amit erre a lemezre írtam ki. Visszahajlogattam a DVD-t és láss csodát: visszaolvasta róla az adatokat! :Y
LOL :C

(#1216) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Vettem TDK 16x mínuszost. Ilyen a Nero Infotool szerint: CMC MAG. AM3
Ez most akkor milyen? :U

(#1217) PPeter válasza horvathkrisz (#1215) üzenetére


PPeter
addikt

Az ilyen kétrét hajtott lemezen sok-sok mikrorepedés lesz, aztán ha szétrobban a meghajtódban vagy a lejátszódban - és szépen tönkreteszi azt -, akkor majd nézel mint Rozi a moziban.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1218) 3x3y válasza horvathkrisz (#1215) üzenetére


3x3y
aktív tag

Gondolj bele, ha szarul robban szét ezer darabra a lemezed, és abból egy, csak egyetlen egy darab a te vagy a veled szembenálló szemébe megy...na az lesz majd a csoda...

PF

(#1219) horvathkrisz válasza 3x3y (#1218) üzenetére


horvathkrisz
addikt

:O

(#1220) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv!

mennyire szabad karcosodnia egy DVD-nek, ha egy ilyen Hama 24db-os hordozható, antisztatikus tokban vannak?

ilyen egész aprók, nagyon a külső rétegen vannak. gondolom nem ezen vannak az adatok, ha jól tudom.

mert a ps2-es játékokat abban tartom tokhiány miatt. lehet hogy csak azért karcosodnak, mert túl sokat veszem ki belőle a lemezeket rosszul? vagy mi?

(#1221) Krissz22 válasza Blackdeath (#1220) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Gondolom attól függ, hogy a tok mennyire karcolja a lemezeket, hogy az az anyag amivel a lemez érintkezik, milyen %-ban műanyag....

Nyílván a ki-be rakástól karcosodnak, de ez szerintem elkerülhetetlen. A normál cd tokok érdemes használni, ha ezt az ember szeretné megelőzni.

(#1222) dany27


dany27
őstag

sziasztok

egy olyan gondom van h multkor vettem 50db TDK dvdt az olyan szarok voltak hogy csak na volt amelyikre kiírtam a cuccot má utánna nem tudtam vissza olvasni a cumót de volt ami bírta kb 2-3hétig most Verbatim van itthol ezzel semmi gond nincs príma árú de TDKt tudnák 20Ftal occsóba 70Ft/db áron kérdeztem is akitől vettem a Verbatimot h nem mondta még senki h iszonyú szar a TDK elkezdi ő is ezt használ meg ilyent adott el csomótés senki se panaszkodik mondjuk a TDKtén se tőle vettem! Ezé fordulok hozzátok hogy szentetek megéri az a 20Ft vagy haggyam inkább maradjak Verbatimnál??

Valaki azt is mondta h az lehet h hamisított TDK volt... Me amit haver vett boltba annak egy picit a színe is más...

UI: még a Value Pack is jobban bírja az még mindíg jó nem úgy mint a TDK.... :W

[ Szerkesztve ]

(#1223) Krissz22 válasza dany27 (#1222) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Nekem "eredeti" TDK-val még sosem volt gondom. Sőt! Szerintem nagyon jó lemezeket csinál. Nem vagyok egy nagy kiírós, de kb 5éve megírt TDK lemezt gond nélkül visszaolvasok, míg pl. a Philips már régen meghalt....ha nem vagy abban biztos, hogy eredetit veszel, akkor szerintem maradj a Verbatimnál.

(#1224) kali válasza dany27 (#1222) üzenetére


kali
legenda

a tdk esetében több mint 20 féle mid szóba jöhet a -r és a +r oldalról, de még akkor széles a skála, ha feltételezzük, hogy egy mostanság annyira elterjedt 16x példányról van szó. a te tdk lemezeid milyenek pontosan? sebesség? - vagy + illetve mi a mid? milyen íróval írtad meg őket, és milyen sebességgel?

(#1225) dany27 válasza kali (#1224) üzenetére


dany27
őstag

hali TDK DVD-R 16X
Az íróm: Pioneer 111D Én 4Xes sebséggel írok minden DVDt!
Mi az a Mid?? :B jah kérdeztem a csávót és mondta h ő neki még senki sem panaszolta hogy szar lenne a TDK mondjuk ő tőle még sose vettem TDKt csak Verbatimot...

(#1226) kali válasza dany27 (#1225) üzenetére


kali
legenda

mid = manufactured id ~ gyártó azonosítója, gyártókód, médiakód.
ha nero az általad írásra használt program, akkor a nero infotool vagy a nero discspeed kiírja neked az optikaiban lévő lemez adatait, ott szerepelni fog a mid is;

ez itt egy tdk dvd-r 16x lemez (a sok típus közül) link

[ Szerkesztve ]

(#1227) dany27 válasza kali (#1226) üzenetére


dany27
őstag

pont ugyn ez a MIDje mint a te képeden TTH02!
Jah és megnéztem direkt egy másik TDK-ét is ami tuti h bolti és annak is U.A.
Csak úgy beraktam egy Value Pack lemezt és arra jöttem rá h nem is arita utód hanem ritek belű cucc végülis....

Akkor most ezt a TDKt nem értem ugyan az a MIDje mint a boltinak mégis az amit úgy vettem hengerbe qrva szar!

(#1228) SzalaiG


SzalaiG
addikt

A RAM lemez mire jó?

(#1229) Krissz22 válasza SzalaiG (#1228) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Arra is tudsz másolni. :)
Úgy néz ki mint egy dvd lemez és nem kell hozzá író program. De állítólag elég lassú és drága....nekem még nem volt. :(

(#1230) dany27 válasza dany27 (#1227) üzenetére


dany27
őstag

#1227re valaki me kéne rendelnem valamilyent csak nem tom hogy adjak e még "esélyt" a TDKnak vagy adjak 20Ftal többet értük és akko normális Verbatim mert ebbe még nem csalódtam, TDKban annál többet....

(#1231) Krissz22 válasza dany27 (#1230) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Nyílván olyat vegyél amiben nem csalódtál...

(#1232) adra válasza dany27 (#1230) üzenetére


adra
tag

Vegyél Verbatimot. Ennyi. ;)

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1233) SzalaiG válasza Krissz22 (#1229) üzenetére


SzalaiG
addikt

Olyan mint a flopy?

(#1234) Gabás válasza SzalaiG (#1233) üzenetére


Gabás
addikt

nem, olyan, mint a dvd:)
1 000 000-szor írható újra, míg a dvd-rw 1000-szer. max. írási sebessége 3x-os
mod: (habár vannak gyorsabb lemezek és írók, csak nem itt)

[ Szerkesztve ]

(#1235) IRON STORM válasza SzalaiG (#1233) üzenetére


IRON STORM
őstag

Adattárolásra megbízhatóbb, másolhatsz, törölhetsz róla mint egy merevlemezről.

Csak a TDi!

(#1236) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Karcolódás veszély?
A win kezeli v saját progija van?

(#1237) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Gyerekek van már info róla, hogy a minuszos vagy a pluszos dvdr ek az időtállóbbak? tudom tudom nem ettől függ hanem minél lassabban kell írni őket, de mégis a pluszos vagy a minuszos a szakértők szerint az időtállóbb? Ezek a Ricoh lemezek úgy néz ki beválnak amúgy.

(#1238) Skynet258 válasza SzalaiG (#1236) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem van ramom, használom is (pio 212, illetve az asztali dvd-íróval), karc nincs rajta (kissé másabb is a felülete, mint a sima dvd-nek), és akár program sem kell hozzá, drag and drop elven tudsz rá írni. Sztem jó cucc :K

https://geekpulse.hu

(#1239) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

A mostani Ricoh 16x dvd-r es lemezek MID je amúgy TTH02. Ilyet még nem is hallottam. Vélemény?

(#1240) adra válasza horvathkrisz (#1203) üzenetére


adra
tag

A teljesség kedvéért: én is vettem ott ugyanilyen lemezt (pluszost) és így sikerült megírni az elsőt:

[link]

Teljesen rendben van, ez már az új design-os Verba: eredeti és jó minőségű. ;)

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1241) kali válasza Sheltem77 (#1239) üzenetére


kali
legenda

Ricoh DVD-R / TTH02 MID párosítással eddig még nem találkoztam, ezért kérlek dobj fel egy tesztet, ha írtál belőle - és persze időd engedi... :R

(#1242) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Nagyon nem akartam foglalkozni vele, mert a pluszos midje sokkal szimpatikusabb:

Ebből most vettem 50 et de még egy 100ast akarok ma venni amíg van ilyen midű.

Ha elmondod, hogy tudom tesztelni a TTH02-t szívesen megcsinálom. Pioneer 212BKD íróm van és plextor dvd olvasó (PX-130A).

(#1243) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Egyébként én 4x esen írok mindent, nagyon ritkán 8xosan. Tesztek ide vagy oda

(#1244) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Na vettem ugyanilyen pluszost ugyanilyen RICOHJPN-R03-04 médiakóddal ami viszont érdekes, hogy az előző széria Made in India volt ez meg Made in Taiwan. Az egyik széria hamis lenne? :F Ha nem melyik a jobb ugyanolyan média kód esetében?

(#1245) kali válasza Sheltem77 (#1242) üzenetére


kali
legenda

például nero cd-dvd speed -> lemez minőség példa

(#1246) M107


M107
addikt

Na írtam pár + lemezt vélemények:

Az írás elején tovább calibrál az író
A - lemezhez képest lassabb beolvasás
Asztalik gyorsabban beolvassák mint a - lemezt

kb ennyi

azt hiszem maradok -r/rw (dvd-ram) párti

Pio 112 író (sec/master-slave) nero 7.5.9.0 a 7 sorozat legjobbja (szerintem)

+-DL még nem írtam van mindkettő csak nem tudom mit írjak kí rájuk :)

Lemez Sorrend:(-r/rw dvd-ram)

Plextor
Verbatim
Maxell
Traxdata,Panasonic (-r/rw)
Panasonic (dvd-ram)
Tdk
Fuji
Ridisc

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1247) Sheltem77 válasza kali (#1245) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Szia!

Első körben elég kaka lett, sajnos:

(Nero 8 al lett írva, Pioneer 212DBK, 4x sebességgel, a teszt Plextor PX-130A olvasóval készült)

TTH02 minuszos

RICOHJPN-R03-04 pluszos

Egy ősrégi traxdata(4x minuszos) amit még 2xesen írtam(egy ősrégi NEC1200assal 2004.áprilisban):

Ugyanilyen ősrégi lila ritek 4x minuszos 2xes írással ugyannabban az időben(középső szakadékot ne nézd, mert ott dvd decrypterrel próbáltam kideríteni a pontos midjét):

De TTH02 még érdekel miért lett ilyen rossz ezért mindjárt csinálok még1 tesztet róla.

(#1248) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Nah szóval az új eredmények már jobbak:

TTH02

RICOHJPN-R03-03

(#1249) kali


kali
legenda

Kerestem egy régebbi kiadású üres lemezt - amivel kapcsolatban már aránylag jól kiismertem magam -, mert kíváncsi voltam a vista ultimate + nero 8 párosításra. Előkerült egy Premium Media DVD-R 8x (Orange) RITEK-G05 amivel maximum(!) sebességen az alábbiakat sikerült produkálni; Benchmark & Quality

[ Szerkesztve ]

(#1250) adra válasza M107 (#1246) üzenetére


adra
tag

Nálam a pluszos lemezeket hamarabb kezdi az íróm mint a mínuszost... A többit nem teszteltem még...

Szerintem kimaradt a felsorolásból a Sony lemez ill. a Verba és a Plex akár helyet is cserélhetne...

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.