Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) almafa42


almafa42
aktív tag

Eddig Plextor TY lemezt használtam, a Verba TY lemeze hasonló minőségű? Ennél jobb nem kell (van egyáltalán? :) )

(#1552) adra válasza almafa42 (#1551) üzenetére


adra
tag

Ezt olyan vki tudja megmondani, aki mindkettőből írt/tesztelt/használt tonnaszámra. Én nem :DDD
Ezzel (TY) egy szinten van még az MCC, de én a Sony Accucore lemezekkel is meg vagyok elégedve.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1553) kali válasza attiati (#1548) üzenetére


kali
legenda

Verbatim 16X DVD+R 25-ös doboz (MCC) és Verbatim 16X DVD-R 25-ös doboz (MCC) ---> ilyen még elég sok helyen beszerezhető elfogadható áron!

[ Szerkesztve ]

(#1554) TeeJay válasza twollah (#1536) üzenetére


TeeJay
félisten

nemtudod véletlenül hogy ugyanott mennyibe kerül egy olcsóbb de még minőségi DL + lemez? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1555) TeeJay válasza attiati (#1548) üzenetére


TeeJay
félisten

az új csomagolású Verbatim is teljesen ugyanolyan jó
ugyanúgy MCC03RG20 csak változott kinézete meg más színeket kapott a henger
én már megírtam belőle vagy 20-at és ugyanolyan progi mint a régi csomagolású :R
megyek is a héten veszek még belőle mert megéri :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1556) TeeJay válasza kali (#1553) üzenetére


TeeJay
félisten

pláne a verseny utcai piacon van príma ára :DDD :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1557) kali válasza TeeJay (#1556) üzenetére


kali
legenda

nem voltam még ott sosem - és sosem vettem még más piacon sem lemezt -, de ha már ennyire emlegetitek, akkor ideje már oda is kilátogatnom... :K

[ Szerkesztve ]

(#1558) Sheltem77 válasza almafa42 (#1551) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Decemberben a pluszos Verbatimból(YUDEN000-T03-00) elírtam kb 200db ot, semmi gondom nem volt vele, az asztalik is eszik. Visszaolvasási görbe tökéletes, az elérési idők is frankók. PIE/POE engem nem érdekel(azokat nem tudom tesztelni amúgysem)

szerk.: 1 gondom van vele mindössze, hogy az ujjlenyomat rohadtul látszódik rajta, de enyni belefér

[ Szerkesztve ]

(#1559) Csorbi


Csorbi
addikt

Milyen lakkot ajánlanátok nyomtatott DVD lemez lefújásához? Ha tudtok, írjatok konkrét márkát hogy mit keressek!

(#1560) slaci007 válasza normanboss (#1542) üzenetére


slaci007
senior tag

Duplarétegű lemezből a verba és a ricoh ajánlott a többi elég gyatra minőségű.Jó lenne az íródra a legújabb firmware-t felrakni,lehet hogy akkor működne.Fuji és a philips elég lutri többféle gyártó lemeze lehet mindkettő.

Tungsram 1896-2022

(#1561) attiati válasza kali (#1553) üzenetére


attiati
veterán

régi dizájn? hol? mondasz konkrétumot?

amúgy #1525. hsz miatt: M107 azt írja, hogy az új Verba LG-vel írva asztali lejátszóban nehezen visszaolvasható, ha jól értelmezem

(#1562) kali válasza attiati (#1561) üzenetére


kali
legenda

itt és itt keresd, na meg mint mondják; a verseny utcai piacon... :)

(#1563) attiati válasza M107 (#1525) üzenetére


attiati
veterán

"Az új Designes Verba lemezeket néhány Lg típusú író előszeretettel megírja de a visszaolvasáss aztaliban már nehézkes és szagatt pl a film ...."

most mi újság akkor LG vs. új dizájn verbával? :U

(#1564) TeeJay válasza attiati (#1563) üzenetére


TeeJay
félisten

nemtudom mit parázol az új csomagolású verbatim lemeztől
ugyanaz a lemez mint eddig csak más a hengeren a zacsi
ugyanúgy MCC a lemez semmi újítás vagy hátrányos változás nem történt vele :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1565) kali válasza attiati (#1563) üzenetére


kali
legenda

na, már csak kíváncsiságból is kipróbáltam; a notimban LG GSA-T10N író van, az azzal megírt új verbatim dvd frankó!

(#1566) attiati


attiati
veterán

köszi srácok :)
M107 nem tudom miért írta, pedig ő minden részletre figyelni szokott :)

(#1567) kali válasza attiati (#1566) üzenetére


kali
legenda

ezért is hajtott a kíváncsiság a dologgal kapcsolatban; az említett lg íróval megírt új verbatim dvd lejátszásra került egy sony, egy lg és egy dimarson asztaliban is, és mindben tökéletesen ment!

(#1568) Osynho


Osynho
addikt

Hy.
Vettem 10db Philips 8x-os DVD+R DL lemezt. A Nero viszont csak 2,4X-es tempót enged. Ez miért van? Vagy jobb is csak ennyivel írni. Manufacturer: CMC

(#1569) PPeter válasza Osynho (#1568) üzenetére


PPeter
addikt

Az íród firmware-re ehhez a lemezhez csak ilyen sebességű írási stratégiát tartalmaz. Firmware frissítés javallott, de igazából semmi bajod nem lesz (sőt), ha 2.4x-esen írod meg. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1570) Osynho válasza PPeter (#1569) üzenetére


Osynho
addikt

Pio 212D-m van 1.24es firmware-el. Asszem elég új. Lehet mégsem ismeri? Ha jól tudom a sima DVD-knél nem lesz jobb minőség ha 8xosnál lassabban irja az ember, sőtt, több is lehet a hiba. Ez nem így van? Vagy a DL lemezeknek más a lelki világuk? :DD

(#1571) PPeter válasza Osynho (#1570) üzenetére


PPeter
addikt

Rosszul tudod. Az adott író/firmware/lemez/írási sebesség és az írásmód megvalósításnak (CLV, CAV, P-CAV, Z-CLV) kombinációja a minőség kulcsa, ami nem feltétlenül a leglassabb, de nem is leggyorsabb sebességet teszi optimálissá, a DL-lemezek meg különösen érzékeny jószágok. Írd 2.4x-esen, ha majd veszel Verbatim vagy Ricoh DL-t, azt írhatod gyorsabban is.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1572) Osynho válasza PPeter (#1571) üzenetére


Osynho
addikt

Köszi a választ :R Jah úgy olvastam vmi tesztben, hogy nincs értelme pl 2x-esen irni, mert nemlesz jobb a lemez, mintha 8xosan írnánk. De pl ilyen 16x,18x sebesség már sokkal rosszabb végeredményt hoz. Ezekszerint a Ricoh és Verba lemezek a favoritok DL esetén? Akkor én nem is fogom tudni gyorsabban irni ezt a fajta lemezt? Zavar azért hogy nem ismeri fel rendesen.

(#1573) IRON STORM válasza Osynho (#1572) üzenetére


IRON STORM
őstag

Felismeri rendesen. Azonban úgy látták jónak, ha max 2.4 x sebességet enegdélyeznek.

Csak a TDi!

(#1574) Osynho válasza IRON STORM (#1573) üzenetére


Osynho
addikt

Mármint a firmware irói? Ennyire szar lemez ez?

(#1575) CactuS válasza PPeter (#1571) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha szépen megkérlek átnéznél egy pillanatra ide? Kéne egy apró help :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1576) IRON STORM válasza Osynho (#1574) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem tudom milyen minőségű lemez, azt tudom, hogy Verbatimot érdemes venni, meg talán Ricoh DL-t( ezt előttem írta PPeter).
Példának okáért én írtam Verbatim 2.4x lemezt a névlegesnél gyorsabban (4,6,8x :) ) és teljesen korrekt. Ehhez azonban buherálni kell a firmware-t, ezt nem javaslom neked az általad használt lemeznél.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#1577) Osynho válasza IRON STORM (#1576) üzenetére


Osynho
addikt

Hátjah. Én is 16xos Verbatim lemezeket használok egyébként, amihez simán fölajánlja a Nero a 18as tempót.. Csakmost egy-két dolgot ki szeretnék írni gépről, ezért vettem ezt a Philips DL-t, ami olcsó volt :B Legközelebb Verba lesz sztem :DDD

(#1578) TeeJay válasza Osynho (#1577) üzenetére


TeeJay
félisten

ha ki kell írni valamit akkor minek DL lemezt vettél?
egyaz hogy 8-10x drágább mint a sima lemez és sokkal lomhább megírni is szóval szerintem jobban jártál volna sima DVD-vel (16x Verbatim DVD+-R)
persze ha 6-7gigás videókat kell kiírni az más helyzet :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1579) Osynho válasza TeeJay (#1578) üzenetére


Osynho
addikt

Természetesen a nagyobb file-ok miatt vettem a DL-t. Egyébként 60ft egy Verba és teljesen jó minőség, de arra nem férek el.

(#1580) raziel01


raziel01
veterán

Rendeltem 50 db Verbatimot, mert azt ajánlottátok.
Kíváncsi leszek, hogy jobb lesz-e, mint a TDK.
Kedden fog megérkezni, majd beszámolok a tapasztalatokról.

(#1581) Sheltem77 válasza raziel01 (#1580) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

TTH02 tdk nál csak jobb lehet bármi :P

Nekem a filmjeim 70-80% a Verbatimon van, nem lesz vele semmi gondod.

(#1582) szeva000 válasza Sheltem77 (#1581) üzenetére


szeva000
addikt

főleg a verbatim:)

(#1583) szeva000 válasza TeeJay (#1578) üzenetére


szeva000
addikt

én pl a F1-et mindig kettévágva írom ki 2 lemezre,az plextorból is 200ft max:).Szerintem nem éri meg a DL ennyiért semmiféleképpen.

(#1584) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok most vettem(még nincs nálam és még nem biztos a típus azért kérdem) 50db tdk dvd+r lemezt filmek írásához 55Ft/db áron a dvd-r 52 Ft-t lett volna, de úgy hallottam filmet jobb +-ra írni. Mi a vélemény :F
(#1578) TeeJay. DL dvd+r 295-350Ft-ig ;)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1585) blattida válasza Bagira01 (#1584) üzenetére


blattida
nagyúr

Alapból nem jó, egyébként mondj MID-et és megmondjuk milyen... ;]
Az a DL is egy világszám lehet. :)

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1586) Bagira01 válasza blattida (#1585) üzenetére


Bagira01
veterán

Miért világszám? Szóval akkor retek a tdk dvd+r?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1587) blattida válasza Bagira01 (#1586) üzenetére


blattida
nagyúr

TDK DL nem a legjobb választás. Verbatim vagy Ricoh ajánlott, pláne ilyen árak mellett... :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1588) Bagira01 válasza blattida (#1587) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem dl tdk-t mondok hanem sima tdk dvd+r. DL-ből verbatim-ot veszek :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1589) blattida válasza Bagira01 (#1588) üzenetére


blattida
nagyúr

Ja, igaz. De azzal is ugyanaz a helyzet, zsákbamacsek, hogy igazándiból milyen lemez... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1590) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Fura ez azért. A TDK nagy név, annakidején VHS kazettáknál ők voltak a profik.

Most meg túlzás nélkül állítom, hogy TTH02 vel szívtam annyit mint egyik másmilyen lemezzel se. (pl ma is dvd copyztam és volt egy unrecoverable read error az egyik nél amit kb 2-3 hete írtam meg).

Hozzáteszem sok lemezt írok, nem szokott ilyen lenni. De ez a húgy tdk....:(
Mindenkit lebeszélnék róla...

[ Szerkesztve ]

(#1591) Sheltem77 válasza Sheltem77 (#1590) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Azt meg valahogy nem akarom elhinni, hogy a legújabb Pioneer 212BDK író és a Plextor 130A olvasó nem szereti. Verbatimból írok MCC-t is pluszos Yudenból meg már több százat megírtam(4x esen és utóbbi időben 6xosan is) mégsincs semmi bajom velük. Ami szar az szar akkoris ha van akinek bevált és természetesen védi.

(#1592) TeeJay válasza Bagira01 (#1584) üzenetére


TeeJay
félisten

hát én 54ért veszem a Verbatim DVD-R lemezt (MCC03RG20 ami az egyik legjobb)
amúgy tökmindegy hogy + vagy - csak minőségi lemez legyen meg jó DVD íróval kell írni :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1593) TeeJay válasza Sheltem77 (#1591) üzenetére


TeeJay
félisten

Verbatim lemezei a minőséget képviselik
nemhiába van az hogy csak azokat lehet 18x-20x tempóval is megírni
a többit nem igazán lehet :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1594) Bagira01 válasza TeeJay (#1592) üzenetére


Bagira01
veterán

Na király, akkor most szar lemezeket veszek :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1595) Calogero


Calogero
addikt

Nekem eddig TDK-R 16X lemezekkel nem voltak bajaim, igaz hogy ősz végén vettem őket.
Elég sok helyen olvasom hogy mostanában vásárolt TDK-kal gondok vannak :(

Így most 3 versenyző van.

Verbatim +R vagy -R (nem tudom melyikkel járok jobban (DivX filmek illetve DVD filmek tárolására használnám őket, főleg asztali lejátszóba)

Rico + R 8X
Az íróm (Pioneer 112L (legfrisebb fw) topikjában Ppeter nem volt elájulva a Rico lemeztől.
Valaki használ Rico +R-es lemzeket az említett íróval?.

(#1596) kircso13 válasza Calogero (#1595) üzenetére


kircso13
senior tag

Elég régóta használom a verbatim dvd+r lemezeket. Csak +os lemezeket veszek :) , nem véletlenűl :)

..,

(#1597) kali válasza Bagira01 (#1584) üzenetére


kali
legenda

TDK DVD+R 16x lemez esetében kifogható mondjuk YUDEN000-T03 MID is, ami azért elég jó!

(#1598) attiati válasza TeeJay (#1592) üzenetére


attiati
veterán

hol veszel te annyiért? :U megírod priviben?

(#1599) blattida válasza Bagira01 (#1594) üzenetére


blattida
nagyúr

Ennyire nem drámai a helyzet... :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1600) blattida válasza Calogero (#1595) üzenetére


blattida
nagyúr

A pluszos Ricoh abszolút jó, de csak a 16X-os(RICOHJPN MID). Pluszos vagy minuszos lemez, ma már teljesen mindegy. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.