Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) zsolesz1982


zsolesz1982
csendes tag

HAli..Hol érdemes akkor DVD Lemezt rendelni..Én most DVDPapánál rendeltem verbát..De gyanus hogy ez is Kínai :( És még valami én ezeket a lemezek 8x-an írom PIO 215 satas íróval..legujjab Firmware van rajta...szerintetek..??

ASrock H61M/U3S3..Intel Celeron G530 1155..Sapphire Radeon HD 4830 512 MB...4GB Kingmax 1333 RAM..500GB Samsung SATAII 400W FSP Hexa

(#2602) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv

nemrég feltűnt az akácfa utcai bolt listáján ez a lemez:

Grundig 16X DVD-R
Alapanyag: TTH02 (EREDETI TDK) 72FT/db

az itmedia fórumán azt olvastam róla, hogy hibátlan lemez. minőségi.

kérdem én, hogy ez mennyire igaz? érdemes ilyet venni? :F

(#2603) gg72 válasza Blackdeath (#2602) üzenetére


gg72
veterán

Hát... A 8X TDK nagyon jó, a 16X már lényegesen rosszabb szerintem, rádaásul mindez Grundig név alatt... :F Én a helyedben maradnék a Sony-nál, vagy a 8X karcálló TDK-nál DVD-tokban, ill. a 8X pluszos Ricoh-nál CD-tokban.

(#2604) Blackdeath válasza gg72 (#2603) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

akkor jó. végül is megint sony-t vettem, de ezúttal a tesómnak egy 30-as hengert.

pedig jókat írtak a grundig lemezekről, de ha nem akkor nem. :)

(#2605) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Szerintetek DVD-R-t vagy DVD+R-t vegyek?
Úgy látom hogy jobb írás egyenletességben meg valamivel újjabb mint -R de az asztali lejetszó viszi őket?Vagy próbáljam ki?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2606) adra válasza Blackdeath (#2604) üzenetére


adra
tag

ha rosszat írnának, ki venné meg??? :F

gg72: egyetértek

[ Szerkesztve ]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#2607) georgeeboy


georgeeboy
tag

Hi All!
LG GSA4163B vel hogy tudnám megírni az infomediar30 (philips dvd-r 16x) lemezt több mint 4x?

::Ez van...::

(#2608) Blackdeath válasza adra (#2606) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

várj 1 kicsit! sztem félreérted a dolgot. nem maguk az eladók mondták, hanem akik vettek és írtak is belőle.

ennyire azért nem vagyok hülye. ha annyira rossz lenne akkor azt már 1 csomóan tudnák. na mindegy. :)

(#2609) IRON STORM válasza georgeeboy (#2607) üzenetére


IRON STORM
őstag

Sehogy. A firmware nem tartalmaz írási stratégiát az említett lemezhez, egy általános stratégiát alkalmaz hozzá.

Csak a TDi!

(#2610) georgeeboy válasza IRON STORM (#2609) üzenetére


georgeeboy
tag

Nah átbuheráltam a dolgokat, FUJIFILM04 strat -tal megíródott egy korong. Minőségtesztet nem tudok végezni sajnos, csak a benchmark van. Vajon ez a lemez meddíg lesz jó ;]

[ Szerkesztve ]

::Ez van...::

(#2611) Tomate


Tomate
veterán

25ös Philips csomagot vettem legutoljára és hát egy kalap kuka volt a cucc. Max 4xesen írt minden lemezt, amit meg is írt, vagy nemolvasta be, vagy volt, hogy eltűnt róla az adat :Y Asztali DVD lejátszók sem olvasták be mindegyiket. (egyiket igen, másikat nem. Teljesen random) Ezekre kellett volna kimásolnom az osztályomnak a szalagavatós filmet. Hozták is vissza hogy, nem játsza le... :W

(#2612) georgeeboy válasza Tomate (#2611) üzenetére


georgeeboy
tag

Gyanítom az is INFOMEDIAR30 volt. Nekem a noti így olvasta vissza ahogy lent látszik. A GSA4163B vel írtam.

::Ez van...::

(#2613) zsolesz1982


zsolesz1982
csendes tag

HALI..(#2601) erre valaki válasz???nemvagyok pesti ugyhogy csak rendelni tudok...csak az érdekelne hogy honnan lenne érdemes és milyet??? köszönöm

ASrock H61M/U3S3..Intel Celeron G530 1155..Sapphire Radeon HD 4830 512 MB...4GB Kingmax 1333 RAM..500GB Samsung SATAII 400W FSP Hexa

(#2614) Killing


Killing
addikt

Hogy tudom kideríteni hogy a 25 db-os TDK-m eredeti-e?
(DVD-R,16X)

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2615) kali válasza Killing (#2614) üzenetére


kali
legenda

adott esetben mit jelent számodra az, hogy eredeti?
mi a médiakódja?

[ Szerkesztve ]

(#2616) Killing válasza kali (#2615) üzenetére


Killing
addikt

Honnan lehet megnézni hogy mi a médiakódja?Kerestem de nem találtam. :(((

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2617) kali válasza Killing (#2616) üzenetére


kali
legenda

lemez berak az optikai meghajtóba, és arra alkalmas szoftver segítségével tudod megállapítani a lemez médiakódját! például; a nero infotool, vagy a nero discspeed kiírja neked!
mellesleg; "eredeti" lesz az a tdk dvd lemez, csak mostanság nagy a szórás médiakód - és ennek függvényében a minőség - tekintetében!

[ Szerkesztve ]

(#2618) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv

kíváncsi voltam, és megnéztem pár régebbi lemezemet visszaolvasási tesztben:

8x ridisc extreme piros dvd-r - ritek g05 @ 4x-es írás pio 107d-vel, kb. 3.5-4 éves:

[link]
:O :(

8x ridisc kék dvd-r - mcc02rg20 @ 8x írás pio 107d-vel, kb. 4.5-5 éves:

[link]
:C :R

8x ridisc kék dvd-r - cmc.mag.ae1 @ 4x írás pio 107d-vel, kb. 3-3.5 éves:

[link]
:Y :R

mit csináljak azokkal a ritek-retek g05-ös lemezekkel? archiváljam sony lemezekre? :F

(#2619) cocka válasza Blackdeath (#2618) üzenetére


cocka
veterán

Hát ezen én egy cseppet sem csodálkozom. Mondtam már itt is, hogy kék DVD-R 8x-osan írható Ridisc az teljesen ok. Enyémek CMC Magnetics-esek voltak, kár hogy mind elfogyott. Csak a kutyát nem érdekelte, hogy mit írok, mert mindenki abban a hitben él, hogy a Verbatim az atyaúristen és minden más szar. Ellenérv: A Verbatim ráadásul az egyik legdrágább. :P

Vevő lennék újakra. Ha valakinek vannak ilyen kék 8x-osan írható Ridiscjei.

(#2620) Blackdeath válasza cocka (#2619) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

figy, az tény hogy naon jók a verbatim lemezek. de ma meg már kezdenek veszíteni a minőségükből. még mindig jobbak mint ezek a retek ritek alapanyagú hulladék lemezek.

most vettem 100db sony lemezt, kíváncsi leszek hogy veri-e a mai verbákat minőségben. bár a mai mcc-s verbák jobbak mint a taiyo-s társai. sajna a taiyo lemezek ma már nem vmi jók.

kinek mi a drága. nekem a 80ft/db a plafon, annál többért sosem vennék dvd-r lemezt. persze néha vannak kivételes esetek.

kétrétegűből is csak verbatim meg ricoh lemezt veszek, azokból is csak +-osat. sajna írtak nekem ki pár hete(!!!) olyan memorex 2rétegűt (ritek s04) aminek a második rétege már szinte alig olvasható. ezért nem mindegy, hogy milyet veszel. 2rétegűnél már pláne nem szabad spórolni, különben már rögtön írás után dobhatjuk ki a lemezt mert olvashatatlan.

én nem kötelezek senkit arra, hogy csak minőségi lemezt vegyen. de ha azt akarja, hogy pár év múlva is hibátlanok/visszaolvashatóak legyenek a lemezei, akkor igen is felejtse el ezeket a hulladék ritek és infomedia lemezeket.

[ Szerkesztve ]

(#2621) cocka válasza Blackdeath (#2620) üzenetére


cocka
veterán

én egy árva szóval nem mondtam, hogy valaha is használtam riteket meg informediát.

CMC aeg-et használok meg MCC-t. Ennyi.

Ja meg izét.. 3x-osan írható Matsushita Electric Industrial gyártójú Verbatim ramot.

Médiakódja: M01J3003

(#2622) Blackdeath válasza cocka (#2621) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

jó, én nem akarlak lecseszni, csak leírtam hogy mit gondolok ezzel kapcsolatban. :)

azok jók amiket használsz, semmi gond. nem téged akartalak kritizálni. csak azokat, akik spórlonak a lemezeken 10-20-30 ft-okat csak hogy olcsó legyen. és lesz@rják hogy milyen alapanyagú.

(#2623) georgeeboy válasza Blackdeath (#2620) üzenetére


georgeeboy
tag

Ezek a Sony-k milyen médiakóddal vannak?

::Ez van...::

(#2624) Blackdeath válasza georgeeboy (#2623) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

na most kíváncsivá tettél. :))

meg is néztem: sony16d1

(#2625) adra válasza zsolesz1982 (#2601) üzenetére


adra
tag

privi ment

georgeeboy: a mínuszos SONY16D1, ahogy írták. A pluszos SONYD21. Mínuszost láttam már TTH02 kóddal is...

[ Szerkesztve ]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#2626) georgeeboy


georgeeboy
tag

Szitázatlan Maxell DVD+R (TAIYO YUDEN) lemezt használt valaki? Vélemény róla?

::Ez van...::

(#2627) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv

nah itt van 1-2 eredmény:

sony 16x dvd-r - sony16d1 (8x írás - pio 112d) friss írás:

[link] , [link]
én azért kicsit többet vártam a sonytól. de azért nem rossz eredmény. :)

ridisc extreme 8x dvd-r (@4x írás - pio 107d) ca. 3.7 éves:

[link] , [link]
kukaérett mind2ő. :DD

panasonic 16x dvd-r (@8x írás - pio 112d) ca. 2-2.5 éves:

[link]
ilyennek kell lenni egy lemeznek. :C :R

eredeti sötétkék tdk 16x dvd-r (@4x írás - pio 107d) ca. 2.3 éves:

[link]
hoppácska. pedig simán olvasható, de ezek szerint már nem vmi kósher. :))

[ Szerkesztve ]

(#2628) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

boccs, de kimaradt 1-2 dolog:

kék ridisc 8x dvd-r - cmc mag.ae1 (@4x írás - pio 107d) ca. 3.3 éves:

[link]
pedig teljesen jól beolvassa minden cucc. ez van. :)

kék ridisc 8x dvd-r - mcc02rg20 (@8x írás - pio 107d) ca. 4.2-4.3 éves(!!!):

[link]
:Y :R :C

[ Szerkesztve ]

(#2629) cocka válasza Blackdeath (#2628) üzenetére


cocka
veterán

Kicsit régi már az íród. A pio 107D még dual layeres lemezt sem ír.

(#2630) RexpecT


RexpecT
addikt

Az Imgburn írás minőségben felveszi a versenyt a Nero-val?
Szerintem váltok rá,mivel a Nero-ból is csak a Micro változatot használtam.

(#2631) Blackdeath válasza cocka (#2629) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

sajna már nincs meg olyan kb. 2 éve. meghalt szegény. olyan kb. 3-4 éves lehetett. írás közben nyúlt ki. :O

(#2632) IRON STORM válasza RexpecT (#2630) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az írás minősége nem függ a használt programtól.

Csak a TDi!

(#2633) IRON STORM válasza Blackdeath (#2628) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha így tesztelgetsz annyit érdemes tudni, hogy a Lite-On írókhoz gyárilag a Kprobe programot kell használni 4x sebességgel. Tudom így tovább tart, de ez a hivatalos.
Azt nem tudom megmondani, hogy lehet-e különbséget észlelni a Nero és a Kprobe eredményei között, mivel csak a Kprobe-t használtam kizárólag.

Csak a TDi!

(#2634) adra válasza IRON STORM (#2633) üzenetére


adra
tag

Én többször kipróbáltam már hogy ugyanazt a lemezt letesztelem Neroval és KProbe-al is (4X) és minimális a különbség az eredmények között.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#2635) Blackdeath válasza IRON STORM (#2633) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

hát én próbáltam, de mintha teljesen leminősítene minden lemezt amit próbáltam idáig ellenőriztetni ezzel a lite-on íróval. sokkal rosszabbnak állítja be (rengeteg hibát mutat), mint a nero cd/dvd speed. pedig mindegyiket simán beolvassa bármelyik lejátszó.

de ha gondolod, akkor újra felrakom majd és letesztelem a melóhelyen lévő géppel. mert abban van ez az író.

(#2636) slaci007


slaci007
senior tag

Verbatim azért még mindig sokkal jobb:
Japán pluszos verba :R

Kínai verba

Sony szintén 8x írva

6x-an írva

Tungsram 1896-2022

(#2637) Blackdeath válasza slaci007 (#2636) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

hát ilyen nincs. veszek 100db sony-t, és tessék. simán vehettem volna mcc-s verbát, hisz látszólag semmi baj sincs a kínában gyártottakkal. jó mi?

látszik hogy az új taiyo-k se olyanok már mint régen. durva, hogy már az mcc-s jobb minőséget ad.

mindegy, most már nem dobom ki a sonykat. megírom, azt lesz ami lesz. annyira azért csak nem rosszak. :)

(#2638) gg72 válasza Blackdeath (#2637) üzenetére


gg72
veterán

Azért azt is bele kell számítani, hogy slaci007 egy LiteOn íróval írta meg a Sony-t, te pedig egy Pio-val, szóval így nem sok értelme van összehasonlítani az eredményeket...
Nálam (Pio 116 ill. Nec 7203) pl. a mínuszos Sony-k lényegesen jobb eredményeket produkálnak, mint a kínai Verbatimok, ezért is az az "alapszabály", hogy minden író másfajta lemezeket szeret, kísérletezgetni kell, általánosan jó és minden íróhoz illő lemez nincsen, talán a TY-k...

A lemezek teszteléséhez: nálam is járt nemrég új sorozatú LiteOn író és bizony állandóan gyengébb eredményeket kaptam vele a tesztprogramokkal, mint egy régebbi LiteOn, ill. Plextor meghajtóval. :F

[ Szerkesztve ]

(#2639) Blackdeath válasza gg72 (#2638) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

lehet hogy egy pio 116-ot vagy egy nec 7200-ast kéne vennem a 112-es pio mellé? ki kellene próbálnom? megéri?

az íróm most volt két éves, szal még nem olyan öreg, de gondolom már rég nem ír olyan minőségben, mint korábban. gondolom a maiak sokkal jobban írják meg pl. a sony lemezeket.

de azért ma még egyszer átmegyek az idáig megírt sony lemezeimen a céges gép lite-onjával, csak most 4x-es olvasási sebességgel. bár tudom hogy ettől még nem lesz jobb a lemez, de hátha más eredményt fog kiköpni.

(#2640) gg72 válasza Blackdeath (#2639) üzenetére


gg72
veterán

Hát csak egyfajta lemez miatt ne cserélj írót, ha másfajta lemezt szépen megír.

De ettől függetlenül a Pio 116/216 és a NEC 7203 is jobb minőségben írnak, az biztos. A kettő közül pedig nehéz választani, talán a NEC jobb valamelyest, nálam legalábbis a kétrétegű Verbatim-ot hibátlanul írja meg, míg a Pio csak "nagyon jól"... :K Más lemezek esetén szinte ugyanolyan írásminőséget produkálnak, a Pio viszont halkabb.

Érdemes régebbi LiteOn-nal is letesztelni a lemezeket, szerintem jobb eredményeket fogsz kapni! És mindenképpen 4X sebességgel tesztelj.

(#2641) Blackdeath válasza gg72 (#2640) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

a 112-est nem szedném ki a gépből, hanem a nec-et raknám mellé mint 2. írót. na mindegy, ez már így is elég OFF. nekem az író zaj szempontjából teljesen mindegy, szeretem a zajt. már megszoktam. a pionak is azért van ám hangja mikor berakok 1 üres lemezt. :))

az a helyzet, hogy itt bent a cégnél a gépekben sztem nincs régebbi lite-on író. na mindegy, lehet hogy majd még megnézem kprobe-al 4x-esen.

[ Szerkesztve ]

(#2642) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Pioneer 216D 1.09 firmware 4x írás: Verbatim DVD+R DL 2.4x lemez( MKM001)
Bekapcsoltam az OWS funkciót.

Csak a TDi!

(#2643) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

na ennyit a sony lemezekről (vagy az írómról):

sony 16x dvd-r - sony 16d1 @ 8x írás pio 112d-vel:

[link]

ez most mitől van? a pi failure mindegyik sony lemezemet lehúzza. ezt meg pláne. :O

(#2644) gg72 válasza Blackdeath (#2643) üzenetére


gg72
veterán

Próbáld meg újra indítani az olvasást, nálam is előfordult már, hogy a lemez elején ilyen magas értéket produkál a LiteOn meghajtó, aztán a második olvasásra már nem...

(#2645) gg72 válasza Blackdeath (#2643) üzenetére


gg72
veterán

Sony DVD-R 16X (8X írás):

Pio116
[link]

NEC 7203S
[link]

Új írókkal nagyon jó kis lemez ez! :K

(#2646) gg72 válasza gg72 (#2645) üzenetére


gg72
veterán

Ez pedig a kínai Verbatim NEC 7203-al írva:

[link]

:(

(#2647) Blackdeath válasza gg72 (#2646) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

én ezt már tényleg nem értem. pár hozzászólással feljebb még egy hibátlan kínai mcc-s verbát látok, most meg egy ilyen gyengébb minőségűt. érdekesek ezek a mostani verba lemezek. így nem valószínű hogy fogok venni a jövőben ilyen lemezt.

(#2648) slaci007 válasza Blackdeath (#2643) üzenetére


slaci007
senior tag

Tesztelni inkább 4x-en próbálj,nekem is produkált ilyet 8x-an és másodikra valóban jó lett. :Y

Tungsram 1896-2022

(#2649) Blackdeath válasza slaci007 (#2648) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

az a helyzet hogy most nem hoztam be a melóba ilyen lemezt (a melóhelyemen lévő gépbe van lite-on dvd író), de majd holnap ha nem felejtem el behozok egyet, és letesztelem 4x-esen. :)

(#2650) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

újabb 1-2 teszt:

verbatim dvd-r dl 4x mkm01rd30 - @ 4x írás (pio 112d) ca. 7 hónapos:

[link]
:C :R

ricoh dvd+r dl 8x ricohjpn d01 - @ 2.4x írás - csak ennyit engedett (pio 112d) ca. 1,5-2 éves:

[link]
úgy látszik hogy nem szereti/szerette a 2.4x-es írást. :))

ricoh dvd+r dl 8x ricohjpn d01 - @ 4x írás (pio 112d) ca. 1,5-2 éves:

[link]

fura hogy a "-"-os dl verbánál nem látszik olyan durván a rétegváltás. egyébként jobbak minőségileg mint a "+"-osak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.