Hirdetés

2021. január 23., szombat

Gyorskeresés

(#2251) kali válasza looser (#2250) üzenetére

kali
legenda

verbatim dvd+r dl (mid; mkm)
400 - 500 ft-ér nagyon sok helyen kapható!
írótól függetlenül is ez a javasolt többnyire...

(#2252) Lotusz

Lotusz
tag

üdv, nyomtatható felületű dvd-k érdekelnének. mik a tapasztalatok, melyik típusokra lehet a legszebben nyomtatni?

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#2253) Osynho

Osynho
addikt

Hy.

Milyen CD-t vegyek, ami nem drága, de viszonylag jó minsőségű. Verbatimra gondoltam, DVD-ben elégedett vagyok vele, CD esetén is jó?

(#2254) slaci007 válasza Osynho (#2253) üzenetére

slaci007
senior tag

Tökéletes. :C

Tungsram 125 éves

(#2255) Met válasza Lotusz (#2252) üzenetére

Met
veterán

Én Verbatim-re szoktam nyomtatni, a normálra szép a végeredmény, van photoprint is belőle, gondolom elvileg az még szebb :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2256) Osynho válasza slaci007 (#2254) üzenetére

Osynho
addikt

köszönöm szépen :R

(#2257) looser válasza kali (#2251) üzenetére

looser
őstag

Köszi a választ! Midet tudni fogja az eladó szerinted? Vagy veszek egyet, megnézem és utána business? :)
Van sok DVD-R (TY03) és 25db DVD+R (MCC), igazából mind megy, még a '95-ben megírt (Yamaha SCSI 2x cd író) TDK kék fényű lemezek is, még nem ment egy sem tönkre, szerencsére.... kop-kop-kop :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2258) kali válasza looser (#2257) üzenetére

kali
legenda

ha megfelelő helyen veszed, akkor tudni fogják! ;)

(#2259) looser válasza kali (#2258) üzenetére

looser
őstag

Minden tiszta! A forrás is :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2260) Dolphine

Dolphine
addikt

Sziasztok!

Ajándékba kaptam 25 db TDK DVD-R lemezt MID kódja: MBI 01RG40.
Eddig TTH02-es kódú DVD-t használtam azzal nem volt gond. Ezzel lesz? Merjem használni? Van evvel a fajta TDK-val valakinek tapasztalata? LG DVD íróm van!
Előre is köszönöm a választ!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2261) slaci007 válasza Dolphine (#2260) üzenetére

slaci007
senior tag

Indiában készült jobb mint a tth02.
[link]
Hopp most nézem a médiakód nem ugyan az de valószínű hasonlóan jó a lemez.

[ Szerkesztve ]

Tungsram 125 éves

(#2262) Dolphine válasza slaci007 (#2261) üzenetére

Dolphine
addikt

Köszönöm szépen, hogy fáradoztál vele! :)
Lenne viszont egy nagy kérésem Hozzád! :F Ha nem nagy gond leírnád nekem részletesen (alias: szájbarágósan) akár priviben is, hogy hogyan kell ez a programot használni? Mert nekem még egyszer sem sikerült ezt grafikont elővarázsolni!
Előre is köszönöm!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2263) kali válasza Dolphine (#2262) üzenetére

kali
legenda

a programot könnyű használni, de! olyan optikai meghajtó kell hozzá, ami támogatja a minőségi ellenőrzést! ezzel kapcsolatban olvasd el az alábbi írást; link

[ Szerkesztve ]

(#2264) zsámoly

zsámoly
tag

Sziasztok!

A közeljövőben tervezem hogy beruházok DVD lemez vásárlásra 100db-os mennyiségben.

A következő termékeket néztem ki:
[Memorex DVD-R 16x Cake (100) ]
[TDK DVD-R 16x Cake (25) ]
[Benq DVD-R 16x Silver Shrink (100) ]
[Maxell DVD-R 16x Shrink (100) ]

Ezek közül melyik terméket tudnátok ajánlani?..(Elsősorban filmekhez lenne,így a minőséget szeretném előtérbe helyezni)

Előre is köszönöm :)

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#2265) Met válasza zsámoly (#2264) üzenetére

Met
veterán

Ha engem kérdezel akkor csak Verbatim :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2266) slaci007 válasza zsámoly (#2264) üzenetére

slaci007
senior tag

Maxell:újabb firmware-kel az írók jól megírják.

Benq:szintén elég jó

Memorex annyira nem jó,a TDK pedig elég lutri mert több féle lehet a médiakódja.
Ha 10-15ft többet rááldozol lemezenként akkor Verbatim a tuti főleg a pluszos belőle.

[ Szerkesztve ]

Tungsram 125 éves

(#2267) zsámoly

zsámoly
tag

Üdv. ismét.

Köszönöm a válaszaitokat.Tehát azt mondjátok inkább Verbatim lemezt vegyek..Meggyőztetek(Bár ez a teszt nem tudom mit jelent :) )

:R :R :R

(Egyébként mi a különbség a minuszos és a plussos lemez között? (DVD-R DVD+R)

[ Szerkesztve ]

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#2268) kali válasza zsámoly (#2267) üzenetére

kali
legenda

(#2269) zsámoly válasza kali (#2268) üzenetére

zsámoly
tag

Köszönöm :R

(#2270) M107

M107
addikt

Jók a verba lemezek, mp3-as dvd-im is iyen lemezeken vannak.

De nálam még a Tdk, Maxell ,Traxdata, is menő sőt sok rdisc 8 X lemezem is van divx-es film-el tele és mind a mai napig olvasható tökéletesen.

(475 lemez divixes és 134 mp3 dvd)---(a divx gyűjtést 2005ben az mp3 gyűjtést dvd-re 2004 ben kezdetem, és minden lemezem gond nélkül beolvasható nap mint nap nézem a filmeket és hallgatom az mp3-kat lemezről)

Divx lemezeim 75% ridisc alapú 95-75% között változik a minősége pio íróval tesztelve de mint tudjuk nem használható tesztelésre mert fars adatokat szolgáltathat.

Csak Pioneer íróval írok 6X-an, Nero 7.5.9.0 programmal,
most perr pill 2 satás 215 író nyúzok.
UI:a verbára lehet esküdni hogy jó lemez de nekem is sikerült már kifogni 200 db hibás lemezt amit vissza is küldtem és a pénzem vissza utalták egyszerűen csak pergette az író és írás hibával kidobta más márkájú íróban is lett nézve 2 lg, 2 plextor 716 és u.a az eredmény.

Tehát nyugodtan használj verbát de azért a tdk és a maxell is nagyon jó lemezek

Magány vélemény volt

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2271) pigsty

pigsty
aktív tag

Hi!

TYG03-al mi a helyzet? Milyen sebességgel érdemes írni?
Pioneer 112D, 1.24, Nero 8-as sorozat.
Nézegettem PPeter adatbázisát, azért más véleményére is adok; van egy zsákkal ebből a lemezből. Jó vétel volt? Iron Strom említetted, nem vagy kibékülve a DVD-Rel még Verbatim esetén se. Miért, annyival rosszabb a DVD+Rnél?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#2272) pigsty válasza pigsty (#2271) üzenetére

pigsty
aktív tag

Persze azóta eltelt egy év, érdekes ez a topic. Tényleg csak divat lenne a TY a legjobb szlogen? Vagy egyforma az MCCvel? Ez utóbbi állítást itt korábban olvastam.
Az is érdekes, PPeter kategorikusan kijelenti, a - és + lemez között nincs különbség, mégis, fórumokon a +ost részesítik sokan előnyben, akkor most mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#2273) kali válasza pigsty (#2272) üzenetére

kali
legenda

nagyon jó a taiyo yuden, ezt kár is vitatni! hogy jobb mint az mcc, nehéz megmondani - mivel nagyon sok szempont alapján lehet vizsgálni a dolgot...
én maradok annyiban, hogy ez a két mid (főként) az ajánlottak közé tartozik.
olyan is előfordulhat, hogy valakinek nem jön be valamelyik, mert hát nagyon sok típusú író létezik, különböző firmware-támogatottsággal, és nem minden író írja meg tökéletesen adott firmware mellett egyik, vagy másik gyártókóddal ellátott lemezt.
a + és - szabvány összehasonlítása is érdekes dolog, alapban nincs különbség a kettő között. az, hogy nagyon sok esetben a + kerül előtérbe, mint kedveltebb szabvány, inkább annak tudható be, hogy bizonyos gyártók esetében a + előjelű korongok esetlegesen jobb minőséget produkálnak - de ez nem minden gyártónál van így, tehát nem jelenthető ki kategorikusan, hogy a + szabvány előjelével ellátott korongok jobb minőségben írhatóak, mint az ellenlábas lemezek - az viszont gyakrabban előfordul, hogy nagyobb téren kap kompatibilitást a megírt +r/+rw lemez (gondolok itt a többrétű olvasásra; asztali lejátszók, konzolok...stb)

ja, hogy milyen sebességgel érdemes írni, azt csak úgy fogod megtudni, hogy azonos adattal írsz több sebességen is a szóban forgó típusú korongra az íróddal, majd azokat megfelelő feltételek mellett leteszteled - így láthatod majd az eredményeket. előre nehéz behatárolni, mert nem tudható, hogy melyik sebesség mellett találták el az optimális beállítást az adott firmware - mid párosítás mellett...

[ Szerkesztve ]

(#2274) Jarod1

Jarod1
addikt

Sziasztok

Írtam valamikor 1 filmet biztonsági másolatként, DVD formátumban le is tudtam mindenhol játszani de most nem játsza semmi,
A T commanderbe nem is látja, az alcohol és 1 dvd mentő ilyennek látja.

[link]

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#2275) pigsty válasza kali (#2273) üzenetére

pigsty
aktív tag

köszi a választ, gyakran olvasom ezt a topicot, azért kérdeztem egy gyakori kérdést, hátha valakinek azonos író-firm-médiakódos kombinációja van, mint nekem, megtud erősíteni, jót vásároltam-e, hosszútávon is megéri-e.
A Pioneer 112 úgy vettem észre, eléggé elterjedt Magyarországon, többi DVD-író között, és talán a Pioneerok között is. :F több szem többet lát
Ahogy nézegettem a Pioneer honlapján egy pdf fájlt (DVR 112höz), talán a + TY lemezeket gyorsabban, akár 18xal is meg lehet írni, míg a - és főleg - MCC lemaradásban van. Más kérdés, a megírási sebesség, hogy minél előbb legyen meg, nálam nem számít.
Az számít, a lemez anyagától függően lehető legtöbb ideig maradjon meg (tudom, tárolás), meg persze minél több olvasó tudja olvasni. asztali dvd lejátszó nem játszik nálam.

ppeter, és mások írásából azt vettem ki, talán a + os technológiánál van valami sorvezető, tkp. könnyebb az írónak belőnie a helyet, a lézer nem bénázik annyit, ez most konyhanyelven lett megfogalmazva.. :F illetve a +nak a fejlesztésére jobban ráerősítettek.
Verbatim márka /ill MCC, TY/ szempontjából kérdeztem a - + közötti különbséget, nyílván nem lehet aranyigazságokat univerzálisan kijelenteni.
mindegy, szerintem - TY is elég jó lesz.
sajnos mély tesztelésre nincs lehetőségem, csak visszaolvasás marad.

(#2276) M107

M107
addikt

Mindegy + vagy - lemez

De én fanatikus - r/rw vagyok s no persze ram

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2277) Dani_kp

Dani_kp
őstag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem...memorex dvd -r es dvd-ről van valakinek valamilyen tapasztalata? Jó, rossz...
Tudom, hogy többnyire mindenki a verbatim-ot ajánlja, de nekem olyanra nincs pénzem :DDD . Illetve nem tudom, hogy mennyire bízhatnék a maxell dvd-be mert a cd-ivel nem sok jó tapasztalatom van.....pioneer 109-es dvd íróm van (tudom jó régi de még bírja :)) csak el ne kiabáljam :B ), a maxell cd-t jól megírta meg minden de mikor olvassa és felpörgeti akkor érdekes hangok jönnek ki, mintha nem jól volna berakva és a széle súrolódna vhova, és érdekes hangot ad ki, szóval nem tudom, hogy a dvd-i nem csinálnának e ilyet.

Minden estre várom a válaszokat memorex dvd-t illetően :B :) .

(#2278) kali válasza Dani_kp (#2277) üzenetére

kali
legenda

nem dobogós minőség, de azért nem is az alja, vannak tőle gyengébb minőségű korongok is!
régebben a memorex lemezek túlnyomó többsége cmc mid mellett készült - de mostanában elég nagy lett a szórás mid tekintetében.
nekem van több memorex (cmc mid) lemezem még régebbről írva, 2 - 3 év múltán szépen visszaolvasható mind!

(#2279) Dani_kp válasza kali (#2278) üzenetére

Dani_kp
őstag

:R Értem. Köszi az infót!
és van rá esély, hogy pl. egy 100 db-os kiszerelésben van közte selejt? :F mert utoljára (2 éve) haverokkal vettünk 1050 db ridisc-t kék színűt és azok közül 1 db nem volt rossz! illetve még 150 tdk-t de azt más vette, de abba se volt 1 rossz se!

(#2280) kali válasza Dani_kp (#2279) üzenetére

kali
legenda

arra mindig van esély, hogy egy hengerben lehet selejtes darab! volt már rá példa drágább lemeznél is. nekem volt már ridisc, ritek, tdk, de verbatim között is selejtes (például zárvány, vagy repedés), de arányában ezek száma elhanyagolható...

(#2281) Dani_kp válasza kali (#2280) üzenetére

Dani_kp
őstag

:R kösz szépen mindent. Akkor szerintem maradok a memorex dvd-nél.

(#2282) Diego2002

Diego2002
tag

Sziasztok!

Elolvastam a Burn.hu-n lévő tesztes írást, és arra kaptam választ, amire korábban is kíváncsi voltam már. Nevezetesen arra, hogy az én NEC-4571A írómmal érdemes-e tesztelni, ill. adni az eredményre... Nos, a cikkből az derült ki, hogy pl. ezek az NEC írók néha teljesen rossz eredményt mutatnak. Így a továbbiakban (amíg nem veszek majd új írót), nem is tesztelgetem az otthoni lemezeimet.

Pedig igen érdekes dolgokat tapasztaltam. Én Verbatim lemezeket szoktam vásárolni, DVD+R-t. Azonban érdemes tudni, hogy nem mindet ugyanott gyártják: Made in Japan, Made in India, Made in China, Made in Taiwan - én ezekkel találkoztam már.

Kezdetben nem figyeltem ezeket a tényezőket, amíg egyszer nem mondták, hogy a Made in Japan, az ugyebár eredeti Taiyo Yuden-es alapanyag (erre mondják, hogy a legjobb - ezért vettem is ilyet akkor), aminek a médiakódja is teljesen más, TY02 talán... A többinek MCC 004.

A lényeg amit mondani szeretnék, hogy a fenti 4 "különböző" lemez, különböző teszteredményeket adtak. A TY nem jött be igazán, a Made in India-s viszont 97-es eredményeket produkált a teszteken, a napokban pedig Made in China-t és Made in Taiwan-t teszteltem (NEC-vel):

Made in China:
[link]

Made in Taiwan:
[link]

Érdekes a különbség. De a cikkben olvasottak alapján, nem érdemes adni rájuk. Mégis az a kérdésem, hogy ha azonos íróval készítem a tesztet, akkor lehet-e az eredményekből következtetést levonni? Ahogy olvastam a fenti lemeznek olvashatatlannak kellene lennie, pedig nem az, lejátszható... Milyet vegyek ezután?

[ Szerkesztve ]

..::Diego::..

(#2283) kali válasza Diego2002 (#2282) üzenetére

kali
legenda

az alábbi írást is olvastad? link

(#2284) Diego2002 válasza kali (#2283) üzenetére

Diego2002
tag

Most már olvastam, köszi!

De akkor az lenne a kérdésem, hogy azt tudja-e valaki, hogy a Made in India, Made in Taiwan, Made in China Verbatimok közül melyiket érdemes venni? Melyik a legmegbízhatóbb? És teszem fel a kérdést azután, hogy tudom, az írómmal történő tesztelés egyáltalán nem biztos, hogy hiteles eredményeket ad...

..::Diego::..

(#2285) kali válasza Diego2002 (#2284) üzenetére

kali
legenda

azonos mid esetében nem nagyon van szerintem különbség csak azért, mert indiai, taiwani, vagy kínai gyártósoron készült az adott korong...
a hiteles eredmény pedig legyen az, hogy rendesen visszaolvassa minden a megírt lemezt!

(#2286) capafog23

capafog23
őstag

Idáig TDK DL dvd lemezt használtam 20/20 volt vele az átlagom erre ma vettem még 10 TDK DL-t írom őket és dobálhatom ki sorba az ablakon mert a layer 1-be vagy valamikor már a 0-ba fogja azt write error imgburnel több gépen (Pio író, samsung, LG) is kipróbáltam mindegyikbe ugyanez 10-ből sikerült 2db 3k kiröppent az ablakon. Disc ID: RITEK-S04-66
TDK-t soha többet. Már meg is rendeltem az 50 DL verbát.

[ Szerkesztve ]

(#2287) ANT válasza capafog23 (#2286) üzenetére

ANT
őstag

Gondolom, a jó széria Ricoh MID-es lehetett. De semmi esetre se ritek :(

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2288) capafog23 válasza ANT (#2287) üzenetére

capafog23
őstag

Imgburn szerint: RITEK-S04-66

Kicsit felbasztam magam rajta.

(#2289) ANT válasza capafog23 (#2288) üzenetére

ANT
őstag

Pffff. Erre tippeltem volna utoljára! Már csak a 20/20 arány miatt is. És a jól megírt széria lemezei olvashatók? Nehogy még nagyobb meglepetés érjen! :Y

(#2290) capafog23 válasza ANT (#2289) üzenetére

capafog23
őstag

Hát volt az első 20 lemez ami még ilyen régebbi TDK az mind jó tökéletesen megy, ez meg valami újabb fajta így le kell tekerni a henger tetejét mert menet van benne. (life on record) 10-ből 3 ami sikerült az tökéletes, ami rossz imgburn kiírta hogy melyik layer, melyik sectort nem tudja megírni mindegyiknél és full random volt volt hogy eleje volt hogy felénél.

Megnéztem a régebbieknek a 20db ami jó volt: Disc ID: RICOHJPN-D01-67
A rosszakat meg már beírtam.
Nálunk itt a városba nem lehet kapni verba tok nélkülit, de mostmár rendelek inkább minthogy ilyen zsákbamacsakába belemenjek.

(#2291) kali válasza capafog23 (#2290) üzenetére

kali
legenda

dl lemezeknél a + szabvány ajánlott, és verbatim valamint ricoh mid lemezeket vegyél, azokkal többnyire nincs gond! a ricoh lemezeknél az az igazi, ha "külsőre" is ricoh a lemez, nem csak a mid szerint - mert van néhány olyan lemez, ahol a ricoh mid ellenére nem minden író írja meg rendesen az adott korongot.

(#2292) ANT válasza capafog23 (#2290) üzenetére

ANT
őstag

Ja, akkor félreértettem a dolgot. Szóval akkor a ritek, amit előbb beírtál, nem a jó széria MID-je! Azér' lestem, hogy megírtál 20 ritek DL-t, és mind jó lett?! :Y Ezzel talán a világon egyedül lettél volna! :DDD

(#2293) capafog23

capafog23
őstag

Van valami honlap ahova beírod a disc id-t és elmondja hogy milyen minőségű vagy valami infot ad róla?

(#2294) ANT válasza capafog23 (#2293) üzenetére

ANT
őstag

Van.

(#2295) kali válasza capafog23 (#2293) üzenetére

kali
legenda

itt is vannak használható infók; link
a lemez technikai adatainak megtekintéséhez klikk a sor elején a nagyítóra!

(#2296) kuwa

kuwa
csendes tag

üdv mindenkinek cd vagy dvd-ről infó kell valakinek az nyugotan írhat.
amugy dvd árus vagyok.

(#2297) Gallac

Gallac
aktív tag

A Ricoh és Kodak írható DVD lemezeivel tapasztalata van valakinek? :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2298) Gallac válasza kuwa (#2296) üzenetére

Gallac
aktív tag

Halihó! Akkor hozzád intézem a kérdésem:) :DD

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2299) kali válasza Gallac (#2297) üzenetére

kali
legenda

ricoh; ha a mid szerint és "külsőre" is ricoh a lemez, akkor szinte garantált a jó minőség, ha csak mid szerint ricoh, akkor írója is válogatja, és akadnak kevésbé minőségi lemezek is a különböző verziók között, és végül ha külsőre ricoh a lemez, de a mid más - például tth02 - mert én személy szerint eddig csak ilyennel találkoztam -, akkor az is remek választás!
kodak; dvd+r és dvd-r 16x mid; mbi - ilyet írtam már néhányat, szépen megírta több típusú író is a +r és a -r korongokat is, jónak tűnnek!

(#2300) tope

tope
addikt

Innen milyen DVD-t vennétek (eddig Verbatim-ot vettem, de érdekelne esetleg az olcsóbb kategória is)

Az írom Pio 111L

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.