Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Levin01 válasza ANT (#1850) üzenetére


Levin01
őstag

Hát ez szomorú, mert a Ricoh az 600Ft-nál kezdődik.

A Philips 2.4X DL+R típusról vélemény 400Ft/db-ért?

A Maxell-ben pedig reménykedtem mert nem egy nevesincs gyártóként ismertem meg annó a szalagos világban :(

(#1852) ANT válasza Levin01 (#1851) üzenetére


ANT
őstag

DVD lemezeknél sajna el kell felejteni a "hagyományos márkákat". Azok csak nevek, amit a lemezre pingálnak. A média azonosító (MID) a lényeg.
A Philips DL nekem talány. Itt pl. nem találom.

Szerk: talán majd jön valaki, akinél megfordult már ilyen lemez, és megmondja a frankót!

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1853) attiati válasza PPeter (#1842) üzenetére


attiati
veterán

"ezekből jó a dvd-r is de a dvd+r az igazi..."

két tök egyforma verbatim közül a plusszos jött ki igazinak... :)
Csak ezért írtam, de nem keresem én a balhét.

(#1854) IRON STORM válasza Levin01 (#1851) üzenetére


IRON STORM
őstag

Többféle middel van. Létezik MKM001( mint a Verbatim) CMC, és Ritek kóddal is.
Ha beletalálsz az MKM kódba akkor jó. Egyébként nem.

Csak a TDi!

(#1855) kali válasza attiati (#1853) üzenetére


kali
legenda

hogyan lehetne egy dvd-r és egy dvd+r tök egyforma :F
az mcc stimmel, de például;
verbatim dvd-r 16x MCC 03RG20 és verbatim dvd+r 16x MCC 004
amúgy nem is lehetne ezen balhézni, mert mind a kettő nagyon jó! az, hogy nálam az utóbbi nyert, szinte semmit sem jelent, biztosan van olyan is, akinél ez fordítva igaz. szóval nem a +r/rw és a -r/rw harcáról van szó...

[ Szerkesztve ]

(#1856) slaci007 válasza ANT (#1852) üzenetére


slaci007
senior tag

Itt a legtöbb lemez megtalálható[link]

Tungsram 1896-2022

(#1857) ANT válasza slaci007 (#1856) üzenetére


ANT
őstag

Köszi, megy a kedvencek közé!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1858) adra válasza slaci007 (#1856) üzenetére


adra
tag

Milyen érdekes, hogy, ha jól értelmezem, az MKM kódos Philipsek a legjobbak :DDD
Ugye jól értelmezem?

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1859) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Csak úgy megjegyzésképpen, viccesnek találtam, bátyámtól kaptam pár Verbatim DVD-t h írjak ki neki 1-2 cuccot és meglepett h még jó régi 8x-os Verba lemezek voltak :) De az íróm 12x-esen is megírta volna, mindegy.

Kérdés:
Havertól kaptam pár TDK dvd-t. Sajna most épp nero micro edition-om van és nincs Discspeed, de mitől lehet az hogy a teleírt TDK DVD-R-t (az a ronda kék) csak 8 perc alatt másolja fel a gépre az íróm? (NEC-7173-a íróm van) Nem sérült a lemez és nem is hibás, csak "lassú"...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1860) tihs


tihs
tag

én most Samsung íróhoz veszek Maxel DL lemezt

sok utána olvasás után és az ár is fontos kb 290Ft/db

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1861) MaSzKa válasza Gallac (#1655) üzenetére


MaSzKa
senior tag

TDK TTH02 kell venni az a jó minőségő

a CMC MAG AM3 az rosszabb ennél

és van valami Mxxx az meg még rosszabb

(#1862) MaSzKa válasza adra (#1686) üzenetére


MaSzKa
senior tag

hát én vagy 5 különféle helyről rendeltem már
midig ott veszem ahol olcsóbb
és simán megírtam őket

persze Samsung SH-183A írom van amit itt a ph tesztgyőztes lett a belseje 182D :R

áltlába 12x-be irok, mert jobb minőségű lesz mint 8x-esbe

de ha fontos az adat akkor 4x

(#1863) MaSzKa válasza slaci007 (#1835) üzenetére


MaSzKa
senior tag

Maxel a jó még ami olcsó

(#1864) raziel01 válasza MaSzKa (#1861) üzenetére


raziel01
veterán

"TDK TTH02 kell venni az a jó minőségő"

TDK az egy hulladék.
Verbatim a jó. Vagy még a Ricoh se rossz.

(#1865) Gallac válasza raziel01 (#1864) üzenetére


Gallac
senior tag

Én a Philips-szel nem vagyok kibékülve nekem nem jött be, sztem ilyet írni egy márkára, hogy a TDK egy rakás szar az nagyfokú általánosítás, neked nem vált be, de ismerek olyat akinek 500 TDK-ból (TTH02) egy sem volt rontva:D és még 1 év után is jól olvashatóak. Én spec most Vebra MMC3as felülettel rendelkező lemezeket hasznalok, és meg vagyok elégedve velük. A TDK-t is írtam már, de nem volt nagy gondom velük. :DD

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1866) raziel01 válasza Gallac (#1865) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem sem rontott el egyet sem az íróm ,de a visszaolvasás lassabb, mint a Verbatimnál.

(#1867) attiati válasza kali (#1855) üzenetére


attiati
veterán

bocsánat, félreértettem, azt hittem azonos a mid is és minden, csak +/-ra megy ki a vita

(#1868) blattida válasza Gallac (#1865) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a Verba az MCC-és...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1869) kali válasza attiati (#1867) üzenetére


kali
legenda

isten ments, szeretem én mind a két formátumot :K

(#1870) raziel01


raziel01
veterán

Erről mi a vélemény?

Ricoh 16x DVD+R Gold

Mennyivel rosszabb, mint a Verbatim?

(#1871) kali válasza raziel01 (#1870) üzenetére


kali
legenda

szerintem simán vetekszik vele, egyszóval megbízható minőség az is :K

(#1872) v.gyuri


v.gyuri
csendes tag

szervusztok!

DVD+R DL tapasztalataim:

író: ASUS 1608P3S

lemezek:
1. Philips DVD+R DL 8x normáltokos Taiwan MID: RITEK S04 írható max 2.4x-esen, az
eredmény OK

2. Philips DVD+R DL 8x India normáltokos MID: RICOH JPN D01 írható max 2,4x az
eredmény SZAR, rétegváltásnál sorozatosan hibaüzenet.

3. TDK DVD+R DL 8x slimtokos zöld címkés. MID: RICOH JPN D01 írható max 2.4x az
eredmény SZAR, réteget vált, aztán elromlik az írás

4. Maxell DVD+R DL 2,4x hengeres, szine gold. MID: RITEK D01
eredmény OK, gond nélkül visszaolvassa yamada 6700 is.

5. Ridisc Printable cake DVD+R DL 2,4x MID: RICOH JPN D01 2,4-es írás.
eredmény OK

No, ezek után csak annyit tudok konzekvencia gyanánt levonni, hogy:

Ha az íróm gond nélkül megírta kb fél éve a ridisc lemezt a Ricoh JPN D01 MID anyaggal, és az ugyanilyen MID anyagú Philips és TDK lemezt nem tudja megírni, akkor nem én vagyok a hülye, s nem is az író. A helyzet valószínűleg az, hogy a PHILIPS és a TDK elqrja a gyártástechnológiát - vagy nem figyel eléggé a minőségre - esetleg csak vásárolt cuccot szitáz fel saját nevével. Ugyanakkor érdekes az ugyanolyan MID-del előállított Ridisc-et, ami szar szokott lenni, meg tudtam írni.

Végső következtetésem: nem írok csak made in singapoore 800Ft/db Verbatimot. Ők valószínűleg a saját anyagukkal gyártják le a lemeztüket (mitsubishi cemical corporationnal, vagy taiyo yudennel), és nem vesznek kölcsön holmi kis szar gyártól valamit. A minőséget biztosan csak ők tartják: pl. mostanában a single DVDk (kék TDK, Ricoh, stb) vékonyabbak lettek, mint ezelőtt voltak. A Verbatim dvd+-r 16x-osa pedig ugyanolyan vastagságú az új dizájnnal is, mint a másfél évvel ezelőtti régebbi verzió. A Verba egyrétegű ugyanolyan vastag lemez, mint a Verba dupla rétegű lemez. Van benne anyag !!!

Másik konklúzió: Habár a maxell nem saját anyagra dolgozik, meglepő módon a DL lemeze a 2,4x-es arany színű - jónak tűnik. Tuti arhivlandó fontos cuccot azért mégsem vésnék rá. A dvd+r 16x-osa viszont nem írható biztonságosan 16-tal, ajánlom inkább 4-8x-os írásra.

Egyrétegű lemezekből egyenlőre ennyit nyilatkozom: a Verbatim dvd-r 16x - tényleg király. A Ricoh gold 16x - MID : TTH02 (vagyis kék TDK), vékony a lemez, viszont jól írható. Maxell dvd+r 16x - MID: RITEK F16 - jó lemez, de csak 4-8x-os írásra, és nem biztos, hogy 20 évig meglesz rajta a cucc, mert Ritek....viszont piszkosolcsó. Ricoh gold dvd+r 16x - ról egyelőre nem tudok nyilatkozni. A TDK kék dvd-r 16 (MID-TTH02) jól sikerült lemez, csak legyen aki talál rá fehér alkoholos filcet - hogy lapozóban olvashassa, mit írt rá - az a kék szín, amin semmiféle alkoholos filc szine sem látszik, csodálatos.

Fuhh, hosszú voltam, de kb ennyit tudtam mesélni, kinek-kinek más a tapasztalata.

ui: A szlovákoktól rendelek lemezt rendszeresen. A cég letiltott a honlapján, a lemezeket nem véleményezhetem, mert megírtam a frankót, hogy nem minden arany, ami szar. Rendelni a továbbiakban is tudok, de hol van itt a szólás szabadsága ???? Azért mert hülye Madarski vagyok és nem hovoris slovenski ezici ?

:D

menjen a búsba a t(R)iso :C

v.gyuri

(#1873) kali válasza v.gyuri (#1872) üzenetére


kali
legenda

érdekes eredmények, de tekintve az adott meghajtót (még az esetleges utolsó firmware esetében is) sajnos bármi megtörténhet! gyakorlatilag az íród belseje pioneer dvr-111 és kb 1 éve jött ki hozzá utoljára firmware, így nem csoda, ha beleakad néhány 8x dl lemezbe, aminél újabb a mid...

(#1874) MaSzKa válasza v.gyuri (#1872) üzenetére


MaSzKa
senior tag

javaslat vegyél samsung új írót

és a 8x-es lemezt csak 8x-esen írd

az nem létezik hogy a TDK DL szar!

amúgy nekem mindent ír az iróm nem válogat és olvas is rendesen
jobb minőségbe ír mint a Nec vagy Pioneer
beolvassa a Flex korongot is mint az LG

és gyári Samsung 2év gari van rá :C

igaz új FW ritkán jelenik meg, nekem midig a legújabb van fent
az összes progi a legújabb
az összes bios legújabb

és akkor nincs semmi gond csak írni kell

(#1875) Apollyon válasza MaSzKa (#1874) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem meg ne vegyen Samsung írót mert ők nem abban a legjobbak. Volt Samsung íróm, tönkrement, bátyámnak is volt az is tönkrement. Az újabb Samsung írója meg nem olvassa már a CD-ket. Azért ez elég rideg. Optiarc vagy Pioneer ezek a jók írásra.

Amúgy meg a Philips DL teljesen jó, a TDK túl drága szvsz

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1876) kali


kali
legenda

újabb típusú; nec/optiarc/sony, pioneer, esetleg lg :K

(#1877) slaci007 válasza raziel01 (#1870) üzenetére


slaci007
senior tag

Hasonlóan jó mint a MCC004-es verba,csak majdnem a felébe kerül.

Tungsram 1896-2022

(#1878) wwenigma válasza Apollyon (#1875) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

NEC 7170s

Philips 8x +DL, 5/5 sz@r , mindegyik mas irasi sebesseggel. Sohatöbbet. (Made in nemtom, CMC mid, az ujabb RITEK-S04 mid-es jobb lehet, pl. Memorex 8x)

Verbatim 2,4x +DL , 10/10 4x-en irva , mindegyik tökéletes.... a 2,4x vs. 4x meccs a 4x javára dőlt el, szebb a visszaolvasás, kevesebb PIE/PIF hiba. (Made in India, MKM-001-00 mid)

Ricoh 8x +DL , 5/5 tökéletes, 4x-en írva. (Made in nemtom, RICOHJPN-D01 mid, mint a TDK-nak)

Iroja válogatja, aki bátor, vegyen krvajo Philipset, hátha irja neki facául....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1879) attiati


attiati
veterán

a narancssárga csomagolású verbatimok még forgalomban vannak?

Legutóbb is kéket kaptam, és ahogy nézegetem az oldalakat, mindenhol a kék csomagolással illusztrálják.

(#1880) raziel01 válasza attiati (#1879) üzenetére


raziel01
veterán

Nem mindegy a csomagolás? Az a lényeg, ami benne van.

(#1881) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Helo! Néztem elég olcsón van most Maxell DVD - R
Mik ezzel a tapasztalatok? Itt néztem

(#1882) attiati válasza raziel01 (#1880) üzenetére


attiati
veterán

teljesen mind1, de érdekel!

ahogy képest hogy új, sehol sem látni új csomagolásút!

(#1883) Apollyon válasza wwenigma (#1878) üzenetére


Apollyon
Korrektor

7173a-val tökéletesen megírta a Philips DL-t, nem volt gáz ebből indultam ki.
Viszont én is észrevettem azokat a hullámokat az adat oldalon, erről el is feledkeztem, de elég bizarr volt... Mért vannak olyan hullámok egy lemezen?! :F

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1884) kali válasza Atomgeszi (#1881) üzenetére


kali
legenda

Maxell 16x DVD-R (MID: CMC MAG AM3)

M16xDVD-R

ha erről van szó, akkor aránylag tűrhető minőség (de azért nem verbatim, ricoh...stb :U )

[ Szerkesztve ]

(#1885) gg72 válasza kali (#1884) üzenetére


gg72
veterán

Az 50es henger tudtommal Ritek F1 alapanyag, amit pl. az NEC 7203 író tökéletes minőségben ír meg.

[ Szerkesztve ]

(#1886) kali válasza gg72 (#1885) üzenetére


kali
legenda

Maxell 16x DVD-R létezik 50 darabos hengeres kiszerelésben többféle is;
TTH02, RITEK-F1, TYG03, MXL RG04 és ProdiscF02 szóval elég nagy a szórás...
sőt lehet, hogy van még más MID is, de én utoljára az előző hozzászólásomban belinkeltet próbáltam...

[ Szerkesztve ]

(#1887) kali válasza kali (#1886) üzenetére


kali
legenda

*jav; amilyen képet beillesztettél (az dobozos!) - abból valóban RITEK-F1 az elterjedtebb mostanság. amelyik képet én beillesztettem, abból 50 darabos és 100 darabos hengeres (csak fóliás) van szinte mindenütt - abból a CMC MAG AM3 és a TTH02 a gyakori.
annyira nincs nagy jelentősége a dolognak (maximum annyi, hogy mindeki használja azt a típust, ami az írójának tetszik), csak a pontosság kedvéért...

(#1888) M107


M107
addikt

Adj ist

Maxell lemezt most vettem 500 db (10 henger) mindegyik Ritek F1 mid tartalmaz.
Az 50 tdk dvd-r pack cmc mid-jelű a 25 henger TTH02.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1889) kali válasza M107 (#1888) üzenetére


kali
legenda

Látom, van még aki mer venni/használni Ritek MID lemezt :R
(mostanság szereztem be ismét nagyobb tételben a kifutóban lévő RIDATA 8x DVD+R RITEK R03 lemezből, ami korábban nagyon bejött nekem... :C )

(#1890) gg72 válasza kali (#1889) üzenetére


gg72
veterán

Hát nekem elég érdekes tapasztalatom van a Ritek F1 MID-es lemezzel: a Memorex-es kiváló minőségű, ellenben a Maxell, amit éppen most vettem, nagyon rossz, ugyanazzal az íróval (NEC 7203) és írási sebességgel 8X.

(#1891) kali válasza gg72 (#1890) üzenetére


kali
legenda

nekem szerencsére mind a két lemez esetében jó lett (bár utóbbiból csak néhányat írtam) 7173A író 1.03 firmware.
neked az 1.05 firmware van az íródon?

(#1892) gg72 válasza kali (#1891) üzenetére


gg72
veterán

Igen, az 1.05-ös, amúgy a Maxell 10es hengeres, míg a Memorex slim tokos verzió.

(#1893) slaci007 válasza Atomgeszi (#1881) üzenetére


slaci007
senior tag

Új firmwarekkel egész jó


[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#1894) adra


adra
tag

Új firmekkel kimondottan jó :DDD
Mondjuk ez Memorex 16X DVD-R:

[link]

[ Szerkesztve ]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1895) kali


kali
legenda

há mondom én, hogy lehet jó az a ritek mid, csak megfelelő író - firmware párosítás kell hozzá!
(ajaj, pedig valaki több, mint egy éve nem nagyon szerette a ritek f1 mid-es lemezt - sírt is miatta -, és később a "gagyi" jelzőt kapta tőle a ritek r03 mid is, igaz slaci... :DDD )

(#1896) slaci007 válasza kali (#1895) üzenetére


slaci007
senior tag

Ezért fontos a firmware frissítés de ritek r03 továbbra sem egy nagy durranás a ricoh olcsóbb és jobb.

Tungsram 1896-2022

(#1897) kali válasza slaci007 (#1896) üzenetére


kali
legenda

a firmware frissítésének a fontossága nem vitatott!
a ridata dvd+r r03 lemezek nálam hasonlóan jó (sőt!) eredményt hoztak, mint nálad az f1 mid. a ricoh olcsóságáról viszont annyit; nem hinném, hogy bárki olcsóbban tudna nekem bármilyen(!) ricoh lemezt szerezni, mint amennyiért én vettem a fent említett ridata korongokat... de ettől függetlenül a ricoh ár/érték aránya nagyon jó - ezt sem vitatom!

(#1898) BSOD


BSOD
senior tag

Hali!

Kezdek kifogyni a készleteimből és a megszokot forrásom jelenleg nem tart plextor-t :O . Lenne helyette többek közt panasonic és verba (a médiakódot nem tudom megállapítani, csak ha már vettem belőle).
Pofára a pana szimpibb :B - még ha ez nem is szempont - inkább hajlok felé, de szeretném kikérni pártatlan és elfogulatlan szakik véleményét :F
+R-t keresek, mert azt komálja az asztali lejátszóm és Pio212-vel írok...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#1899) wwenigma válasza BSOD (#1898) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Panasonic nem rossz, sőt a Verba TY mellett ugy tom az egyetlen TY lemez a piacon (100as henger) De +os Verba is van ugyanolyan jó. Szerintem. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1900) ANT válasza BSOD (#1898) üzenetére


ANT
őstag

Sztem nem fox mellé egyikkel sem! Akár TY, akár MCC. Bár az előbbi egy kicsit jobb.
És asszem Plextort már nem csak a megszokott forrásod nem tart.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.