Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) kali válasza Gallac (#1650) üzenetére


kali
legenda

verbatim esetében is volt hamis széria; a 8x / 25 db-os kiszerelésben...

(#1652) Sheltem77 válasza borix (#1649) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Tökéletes a görbe.

(#1653) Kazimír válasza kali (#1651) üzenetére


Kazimír
őstag

Akkor ha van ilyen a tulajdonomban, az tuti hamis?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#1654) IRON STORM válasza Kazimír (#1653) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem valószínű. Kizárólag a DVD-R 8x lemezekből volt.

Csak a TDi!

(#1655) Gallac válasza kali (#1651) üzenetére


Gallac
senior tag

Nekem Verbatimból is 16X lemezeim vannak MCC felületű:) asszem 75-ből 2 volt rossz de egyik áramkimaradás miatt.

TDK-t kaptam párat ezen TTY02 a médiakód asszem ez gáz vagy nem? Egyik barátom Pio 110es íróval csak TDK-ra ír és 500ból egyet sem rontott igaz ő csak 4x sebességen ír.. :R elég vegyes a kép a TDK-ról...

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1656) Sheltem77 válasza Gallac (#1655) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

MCC médiakódú nem felületű. Vigyázz mert jön ppeter és kioszt ha nem precízen fogalmazol ;)

(#1657) kali válasza Kazimír (#1653) üzenetére


kali
legenda

miért lenne tuti hamis? rég kifutott már a fake széria - hacsak valaki nem tárazott be belőle!
(csak említésre méltó volt, hogy a verbatim sem 100% garancia semmire...)

fake_verbatim

(#1658) Kazimír válasza kali (#1657) üzenetére


Kazimír
őstag

Nem gyűjtögettem, csak pár darab volt, most 16-ost használok, ez viszont "be van tárazva" :)
Kössz a linket, és az infót!

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#1659) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Segitségeteket kérném, meik dvd lemezt ajánlanátok, az alábbiak közül?

Datawrite titanium 8x CMC
Datawrite titanium 16x CMC TTH02
Memorex 16x CMC
Ricoh 16x TTH02
Ridisc 8x CMC TTG02

Igazság szerint eddig 8x-os Ridiscet (lila) használtam, és elirtam jo 200at és eddig talán 1-2 halt be, de azon látszott is vmi sérülés amikor kivettem a tokbol, szoval jo arányokat produkál... csak kiváncsi lennék, h van-e ezek között vmi jobb... sebesség se nagyon számit, 4X -esen irom, nemsajnálom azt a 15percet rá.
Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#1660) kali válasza Hooper (#1659) üzenetére


kali
legenda

kérdés, hogy milyen íróval írod...
bár a lemezek márkájától függetlenül, csupán két mid közül kell választani.
őszintén szólva ezek az olcsóbb lemezek - mint ahogyan a ridisc is (annál is többnyire CMC és TTH02 a mid)
talán még a legtűrhetőbb közülük a Ricoh 16x TTH02
írtam belőle néhányat és elég jó lett, csak kérdés, hogy az idő múlásával is olyan marad, vagy sem - ez majd kiderül...
például ha itt visszaolvasol kicsit, látni fogod, hogy a TTH02 esetében egy - két pioneer tulajnak nem jött be az említett mid, viszont én nec/optiarc esetében semmi panasszal nem élek irányában!

[ Szerkesztve ]

(#1661) Hooper válasza kali (#1660) üzenetére


Hooper
őstag

egy samsung sh-s182m íróm van [link]...jaja,ezek olcsobb lemezek, ezek olyan 60/db áron vannak.
A Richo TTH02 es mögé odavolt irva sok felkiátojellel h TDK.. gondolom akkor ez jobb alapanyagu lehet... (bár ridiscel eddig nemvolt gondom, tudom sokan szidják, kiv leszek pár év mulva rajtalesznek e az adatok..)
amugy egy 16xos lemezt mennyivel ajánlot t még irni? Vagy ez a 4-8Xos irás biztosabb "megoldás"?

(#1662) kali válasza Hooper (#1661) üzenetére


kali
legenda

az általad felsorolt lemezek maximum 50-55ft/db áron mozognak, 60ft/db áron már akár itt a fórumon is (vagy verseny utcai piac...stb) lehet kapni verbatim lemezeket, amik azért jobb minőséget képviselnek...
a lemezek megírása esetében valóban maximum 8x sebességgel érdemes dolgozni!

(#1663) Sheltem77 válasza Hooper (#1661) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

"A Richo TTH02 es mögé odavolt irva sok felkiátojellel h TDK."

Ezekszerint ha jól tippelem dvdr.atw.hu tól vettél a blahánál akciós ricoht 44ft/db ért.

Ehhez annyit fűznék hozzá mindössze, hogy én annakidején tőlük vettem akciósba hamis Verbatim 8x dvd-r -t ...(igaz hálistennek "csak" 50dbot ki is basztam utána mindet).

Óvatosan az akciós lemezekkel náluk meg pláne! (Azóta is tőlük vásárolok, mert útba esnek és azóta nem volt semmi gond, igaz nem is vettem akciós lemezt)

[ Szerkesztve ]

(#1664) Möhe


Möhe
addikt

Hali!
Régebbről maradt (2007 karácsony előtti) ismerősnél TDK+R DVD lemez,és nekem adta mert ő nemtud rá filmet írni. Kiderült hogy nekem sem megy,Pioneer DVR-112D-vel,de a másik gépben lévő LG sem tud vele mit kezdeni. Most ezzel a 10 lemezzel mi a rákot tudok kezdeni? Volt már hasonló eset valakinél?

(#1665) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Mivel lehet (ha lehet) a dvd-lemezekről letörölni az alkoholos filces írást úgy, hogy a felület ne sérüljön?

Köszi!

(#1666) kali válasza Möhe (#1664) üzenetére


kali
legenda

poháralátét... :F (na ez csak vicc lenne! lehet, hogy másra is jó...)
kíváncsiságból kérdezném, hogy milyen mid?

(#1667) Möhe válasza kali (#1666) üzenetére


Möhe
addikt

"kíváncsiságból kérdezném, hogy milyen mid?" - ezt kicsit pontosabban,mert estefelé már nemfog úgy az agyam

mod: Mauzes- talán körömlakk lemosó? :F

[ Szerkesztve ]

(#1668) Mauzes válasza Möhe (#1667) üzenetére


Mauzes
őstag

Az nem jó, oldja a felső réteget, ezért elkenődik az egész.

(#1669) kali válasza Möhe (#1667) üzenetére


kali
legenda

(#1670) Möhe válasza kali (#1669) üzenetére


Möhe
addikt

[link][link]

mod: ebből most mi derűl ki?

[ Szerkesztve ]

(#1671) kali válasza Möhe (#1670) üzenetére


kali
legenda

az, hogy nincs lemez a meghajtóban... (vagy csak nem látja)
a második kép lenne a jó, ha ott kiírná a lemez adatait!

(#1672) Hooper válasza Sheltem77 (#1663) üzenetére


Hooper
őstag

Még nemvettem meg,csak tervezem, és gondoltam kiprobálok vmit a Ridiscen kívül.. amugy igen elirtam a lemezek amiket irtam 50-55ft/db.. a "tdk"-s Richo 60ft/db 100tol 55ft/db. Nincs leértékelve, akkor is necces szerinted? max maradok a ridiscnél..eddig bevált (ismerőseim is erre irnak, panaszt még nemhallottam tőlük se..

(#1673) Hooper válasza Mauzes (#1668) üzenetére


Hooper
őstag

fujd le dezodorral a zsepit közelröl, és ugy töröld át :DDD vagy arcszeszt csepegtess a zsepira, kb ugyanaz.. alkohol, ennyi, az oldja a filcet, én is igyszoktam, tisztább lesz mint előtte :)

(#1674) kali válasza Hooper (#1672) üzenetére


kali
legenda

a korábban általad felsorolt lemezek közül szerintem egyik sem lesz gyengébb (sőt...), mint a ridisc... a két ricoh és a memorex főként bevállalható!

(#1675) Sheltem77 válasza Hooper (#1672) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

60Ft ért simán vehetsz verbatim ot a verseny utcai piacon(sőt ha jól tudom még olcsóbban is).

Pesti vagy, a ridiscről nem mondok véleményt mert van itt aki leharapja a fejem érte :)

(#1676) attiati válasza Hooper (#1673) üzenetére


attiati
veterán

és papírról a tintát mivel? :U :D

[ Szerkesztve ]

(#1677) Hooper


Hooper
őstag

Ez a verseny utcai piac, ottvan a Dózsa Gy út, Kerepesi küzött? Nemvoltam még ott.. meg nem is szeretek ien piacokra járni, "kultursokk" rendesen.. de lehet DVDért elnézek.
Amugy honnan lehet ott tudni, h nemveszek zsákbamacskát? (hamis lemezre gondolok) vagy ott jo cuccok vannak?
Télleg ez mien piac? Kilopják a szememet is ha nempislogok folyton? :DDD

Attitati: összegyűröd, kidobod :DDD ..vagy lakkbenzin+öngyujtó is müxik :K

(#1678) adra válasza Mauzes (#1665) üzenetére


adra
tag

Alkohollal :))

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1679) Janoska26


Janoska26
addikt

mostanság 16x-os TDK-t szoktam venni, óccsó is és naggyon jó, csak ajánlani tudom mindenkinek :C Verba, memorex még ami szóba jöhet. :))

(#1680) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Tegnap vettem észre, hogy pár db régebbi Verbatim lemezem midje CMC-MAG-AE1.

Nem is tudtam, hogy Verbatimból van TY/MCC n kívül más mid.

Mondanom se kell annyira nem örültem a dolognak :((

(#1681) kali válasza Sheltem77 (#1680) üzenetére


kali
legenda

régebbi verbatim dvd létezik még cifrább is! mid; RITEK-G05, MBI 01RG20, TTG02...stb :K

(#1682) Kazimír válasza Hooper (#1673) üzenetére


Kazimír
őstag

és bűzleni fog az összes lemeze :D
én is inkább alkoholt javallanék.. nem, nem sört, bort, pálinkát, vagy abszintot, hanem 96% feletti tisztaságú (pl patikában beszerezhető) alkoholt - valamiféle nem sajnált törlőkendővel/zsebkendőel kombinálva :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#1683) kali válasza Kazimír (#1682) üzenetére


kali
legenda

úgynevezett gyógyászati alkohol :K de a paitkákban sajnos már nem nagyon kapni...

(#1684) Kazimír válasza kali (#1683) üzenetére


Kazimír
őstag

és tudsz más beszerzési forrást?
én anno - hát jó régen volt - magnófejtisztításhoz vettem, de van még egy kevés belőle :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#1685) kali válasza Kazimír (#1684) üzenetére


kali
legenda

én is ilyen és hasonló dolgokra vettem régebben, de már el is fogyott, és már beszerezni sem tudok sajnos... :(

[ Szerkesztve ]

(#1686) adra válasza Janoska26 (#1679) üzenetére


adra
tag

Mostanában elég sok panasz van a TDK lemezeire (más fórumokon is). Ha neked bevált, OK. Mondjuk engem senki nem tudna meggyőzni hogy ne Verbatimot vegyek :DDD
TDK-t nem használok, Memorexet egyszer vettem, 25db-ból 5db anyaghibás volt :(((

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1687) adra válasza Sheltem77 (#1680) üzenetére


adra
tag

Igen ez volt anno a "Pearl White" Verbatim. Én CMC és RitekG05 middel láttam. Ne aggódj, sztem a Verbatim nem vesz/ad el sz@rt...

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1688) dany27 válasza adra (#1686) üzenetére


dany27
őstag

tökéletesen igazat adok neked! Én se vennék sose TDK dvd lemezt tök mind1 h mennyivel olcsóbb a verbatimnál akkor is verbatim! Történt egyszer hogy vettem egy 50es hender TTH02 média kodú TDK-t nah azzal mit szoptam kiírtam rá az anyagot erre pár hét múlva nem tom vissza olvasni sőt volt amit írás után egyből! Nah akkor megfogadtam hogy TDK-t soha többet csak Verbatimot! TDKnál még a Valuepack by traxdata is jobb(Ritek média kódja van), ebből van olyan ami már több mint egy éves és simán vissza olvasom róla!
Egy helyen valaki azt írta h TTH02es TDK az jó csak a MCC-s nem nah ezt nem értem mert aki nekem hozza DVDket az mondta h most tud adni occsón TDKt mondom neki nekem az nem kell me szoptam vele és erre azt mondta h ez MCCs nem a hamisított!
Nah akkor ez hogy van ?? melyik a hamis és melyik nem ?? Amúgy érdekes egyik ismerősöm adott DVDt h írjak neki valamit rendes bolti volt rajta az Artjus matrica meg minden, nah mondom ezt megnézem és az is TTH02! nah akkor ez hogy van?

[ Szerkesztve ]

(#1689) blattida válasza dany27 (#1688) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem médiakód kérdése, hogy hamisított e. A TTH-s nem rossz egyébként, csak kevés olyan író van, ami képes normálisan megírni. Az MCC-s viszont biztos, hogy jobb. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1690) Sheltem77 válasza dany27 (#1688) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

" tök mind1 h mennyivel olcsóbb a verbatimnál akkor is verbatim! "

Ebben az esetben nem értem miért foglalkozol azzal melyik tdk "hamis" és melyik nem.
Amúgy szerintem nincs hamis tdk, csak van amelyik író az egyik fajta midet szereti jobban van amelyik a másikat.

(#1691) dany27 válasza Sheltem77 (#1690) üzenetére


dany27
őstag

pioneer 111D az író

(#1692) kali válasza Janoska26 (#1679) üzenetére


kali
legenda

a Nec/Optiarc/Sony írók mondhatni kedvelik a TDK lemezeket (legyen az akár a többnyire Pioneer tulajok által szidott TTH02 is...)

(#1693) Janoska26 válasza adra (#1686) üzenetére


Janoska26
addikt

valószínüleg jobb forrás után kéne nézned, Én csakis megbízható forrásból szerzem, és nem is volt nekem problémám egy lemezzel se nagyon még :DD de istenigazából kipróbáltam Én már az összes féle fajta lemezt, anno a rózsaszín ARITA-tól megkezdve a Benq retekig, és az a legtutibb, hogy az 1 éve írott Benq már szarakszik, míg a 3 éves akkor marhaolcsónak számított Arita még most is hibátlan, meglepő. Nomeg szvsz főleg írófüggő, akkoriban 109-es PIO-val tekertem :R bár ez a mostanim se kuttya, majd kiderül 2-3 év mulva :DD

(#1694) Sheltem77 válasza Janoska26 (#1693) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Azért Aritán nem tartanék fontos adatot a helyedben.

(#1695) M107


M107
addikt

Adj Ist

A TTH02 Mid code -hoz szólnék most csak hozzá

::::::::::

Több száz ilyen code-os lemezt írtam meg (Ált) TDK, Rdisc.

Van amelyik lemez 1.5 ; 1.8 éves és mind a mai napig olvastható 10000 kb/s feletti sebességgel (kb 8X) tökéletesen igaz volt hogy két hengerben 2-3 hibás amit már nem is akart el sem kezdeni írni...

Környezet

most 2db pio 112 dvd-rw sec master /slave

régebben pio 111 és toshiba 5272 dvd-+-rw

Nero 7.5.9.0 uata 66 (kivéve a toshiba, mivel nem mai dvd-+rw) uata 33

a megírt db-ok semmi baj

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1696) M107 válasza Hooper (#1672) üzenetére


M107
addikt

Adj Ist

A mai piacon vannak azér már Az rdiscen kívűl is olyan árban jó lemezek

Nekem is rengeteg Rdisc lemezem van s a mai napig kifogástalan álapotban olvasthatók
(Pio 109 110 111 112) vel lehet írva 6X sebességen

Mondjuk 1500 ft 25 db ridisc lemez adj hozzá + 1000 ft és 25 db Verbád lesz.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1697) hemaka válasza adra (#1686) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jah a kék ezüstös TDK elég rossz, nekem csak 4X hajlandó megírni az író, amíg a Verbat simán megírja 8-16Xsan is hibátlanul... : :(((

(#1698) Sheltem77 válasza M107 (#1696) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Nekem ebben a kategóriában(ridisc,ridata, memorex, arita, traxdata) az utóbbi azaz a traxdata jött be legjobban. Tudom sima ritek(g02,g03) alapanyag, de a legrégebbi lemezeim is olyan szépen olvashatóak, hogy le a kalappal. A memorexek között azért van ami picit nyögvenyelősebb(nem sok, pár darab)és annakidején azt mondták a CMC jobb alapanyag mint a ritek.A tapasztalat nem ezt igazolja. Azért a régi lemezeim közül is a fontosabbakat átmentettem verbatimra :P

[ Szerkesztve ]

(#1699) kali válasza hemaka (#1697) üzenetére


kali
legenda

ez legyen inkább az íród (firmware) problémája, nem pedig a lemezé...

(#1700) raziel01 válasza Sheltem77 (#1694) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem is van pár darab Aritám és nem olvassa be a Pioneer DVR-110-es íróm.
Az asztali lejátszó simán viszi minden gond nélkül és a nővérem NEC írójában is tökéletes.
Az én meghajtómban fel sem pörgeti a lemezt. Nem tudtok erre valami megoldást?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.