Hirdetés

2021. január 23., szombat

Gyorskeresés

(#2951) Alex91 válasza adra (#2950) üzenetére

Alex91
nagyúr

Azt se irja :). Kenyesek ezek a vacak irok.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2952) dany27

dany27
őstag

hali

nem tudja valaki hogy most milyen árba mennek a DVD lemezek a verseny utcain??
Legfőképp verbatim ára érdekelne....
Legutóbb eléggé "drágán" vettem mivel akkor igen fenn volt az euró(300-310Ft is adtak egy euróért akkor).

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2953) pigsty válasza adra (#2950) üzenetére

pigsty
aktív tag

ha kínai MCC-s, akkor is Verba? ;] kicsit aggaszt az a visszaesés a végén, illetve a lassú lézerbeállítás, amit fentebb írtam. No de azzal együtt is olvasható az egész, tényleg ezek a lemezek ajánlottak.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#2954) Crytek

Crytek
veterán

Ilyen lemezel van valakinek tapasztalata ki mit tud erről?

Next PC Upgrade: 2022

(#2955) gg72 válasza Crytek (#2954) üzenetére

gg72
veterán

Inkább ne... DL-ből csak Verbatim, vagy Ricoh! :K

(#2956) Crytek válasza gg72 (#2955) üzenetére

Crytek
veterán

De miért? Vettem ebből 3-at mert ez volt a legolcsobb ott .
Majd ha lesz rá érdemes game akkor kiirok rá valamit.
Bár ez a lemezminőség dolog is olyan hogy yx ezt fevorizálja abc-től meg óva intenek
Emlékszem princo-t szegényt mennyit oltották azt kb 30db 4-évesnél több princo lemezem van filmekkel game-ekkel és semmi bajuk hibátalul visszaolvas ról a gép minden adatot.

(#2957) gg72 válasza Crytek (#2956) üzenetére

gg72
veterán

Mert rosszak vele a tapasztalatok, elég itt visszaolvasnod (pl. 10-el előtted: [link]), vagy böngészni egy kicsit a külföldi fórumokat: gyakran fel sem ismerik az írók, vagy a megírt lemez a rétegváltás után olvashatatlan lesz. A DL-lemezek esetében szerintem egyáltalán nem arról van szó, hogy yx ezt favorizálja abc-től meg óva intenek, az egyrétegű lemezek esetében ez valóban így van, de a DL-ek jóval érzékényebb "lelkűek"... ;)
De próbáld ki, lehet nálad jók lesznek!

[ Szerkesztve ]

(#2958) Crytek válasza gg72 (#2957) üzenetére

Crytek
veterán

Ezt fogom tenni most ugy is jön majd a Batman és a Resident Evil 5 pc-re amik megérdemlik hogy kiírjam őket :C

(#2959) Crytek válasza Crytek (#2958) üzenetére

Crytek
veterán

Na haverom jött hogy kell neki egy progi ami DL-es méretű kii is írtam neki 2x mindkettőt memorexre mondanom sem kell mindkettő a kukában végezte.

Akkor ilyet soha.

(#2960) gg72 válasza Crytek (#2959) üzenetére

gg72
veterán

Várható volt sajnos... :(

(#2961) kali válasza Crytek (#2959) üzenetére

kali
legenda

azért vedd úgy, hogy részben sikered volt, mivel van olyan író, ami el sem kezdi írni azt a dl lemezt! :U

(#2962) Crytek válasza kali (#2961) üzenetére

Crytek
veterán

A lemez irási felülete olyan lett mintha felszántották volna csíkok csíkok hátán.
még van 1 belőle majd irok rá valamit de az is kukában végzi tuti.
Az a baj a többi meg drága nekem.
Nem értem ha sima DVD 70ft-ért van akkor DL-be mi kerül 400ft-ba :(

(#2963) gg72 válasza Crytek (#2962) üzenetére

gg72
veterán

Itt elég gyakran szokott lenni akciósan 300 Ft-ért Verbatim (most 344):
[link]

(#2964) Met válasza Crytek (#2956) üzenetére

Met
veterán

Ne az árát nézd :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2965) slaci007 válasza Crytek (#2962) üzenetére

slaci007
senior tag

Hát így hogy kukába ment drágább mint a Verbatim. :F

Tungsram 125 éves

(#2966) adra válasza slaci007 (#2965) üzenetére

adra
tag

Így van. Nem szabad rá sajnálni a pénzt. Úgy tudom azért aránytalanul drágábbak a DL lemezek, mert sok a gyártási selejt, amit persze a nem nyel le a gyár, hanem megfizeti a vevő...

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#2967) Laci4

Laci4
senior tag

Hellósztok!

Megint kifogytam dvd-ből, kellene néznem valamit,de "gondban" vagyok.
Nálam általában két kategória van.

1: A kategória: fontosabb dolgok, képeim, videóim, fontosabb progik.
(bár a képeimnek külön van még kb 10darab régi Slim tokos szines TYG02 Verba, made in japan. Ezek nagyon jó kis lemezek. Legalábbis annak mondták, és eddig semmi baj velük)

2: B kategória: filmek, játékok, mp3, ami nem olyan nagy gáz, ha esetleg idővel meghal..többnyire újra meg lehet szerezni őket.

Nos. az A kategóriába eddig nekem a fent említett Verbán kivűl a TYG03-as verbák voltak. A B kategória meg csak régebben volt, illetve most kezdett újra kialakúlni. Ugyanis míg nem volt hiánycikk, a TYG03-at, és a TDK lemezeket(TTH02) használtam ebben is.

Mostanság viszont nem találok TYG03-as verbákat :O E helyett kezdtem nézni valamit. Többen pozítív tapasztalattak bírtak a TDK-val.TTH02, ezek voltak asszem a "sötétkék" lemezek.
No de utoljára pl már csak világoskék CMC-s TDK-t kaptam náluk. Sajna náluk nincs kiírva mi az médiakód. Ezért asszem visszatérek hozzájuk. (elötte is tőlük vettem általában)

Szóval.Szerintetek mit érdemes innen mostanság venni a fentiek helyett? (esetleg hol lehetne még kapni őket? TY verba, TTH02 tdk)

Láttam ajánlotta valaki a sony-t is. Most pl. van akcióban 50ft-ért!! :Y :C
Ez kb. milyen szinten lehet? A TTH02-es tdk? esetleg a TYG03-as verba? (vagy ezek amúgy is kb egy szinten vannak) jó lemezek ezek? Nálam elmegy az A kategóriába is, vagy inkább a B kategóriába javasolt? Az 50ft-os árával teljesen jó, ha nem gázos a lemez, szinte biztos veszek. Ha másnak nem is, de filmeknek jó lesz..

"A" kategóriámba mit javasoltok?
Pl az MCC-s Verbatim 16X DVD-R 80Ft-ért? (ez hozza a TY hoz hasonló jó minőséget?)
Vagy Taiyo Yuden 8X-16X DVD-R100-as doboz 60Ft. ez nekem kicsit gyanús.. ez vajh milyen?
Esetleg inkább valamelyik Ricoh TTH02, vagy RICOH kod, 100Ft (ezek már elég drágák..)

Az én gondolatom:

Sony a filmeknek egyszerűbb játékoknak. (alsó kat)
MCC-s Verba a mp3-aknak, normálisabb, fontosabb progiknak.
És a jóó öreg TYG02-es slim tokos 8x-os verbáim a képeimnek, videóimnak.. amíg még van belőle..
Vélemény?

ui: bocs a sok rizsáért, azért remélem nagyjából felfogható, áttekinthető :B

(#2968) gg72 válasza Laci4 (#2967) üzenetére

gg72
veterán

A 16X mínuszos Sony szerintem sokkal jobb lemez TDK-nál (TTH02), az én 2 írómban (Pio 116 és NEC 7203S) megközelítik a Taiyo Yuden lemezek minőségét!
Itt most (a héten) valóban csak 48 Ft/db, be is rendeltem belőle: [link]

Amit még ajánlani tudok, az a 8X +-os Ricoh Gold, abszolút első osztályú lemez, egyenrangú a TY lemezekkel, sőt! :K Ma már alig beszerezhető, de itt még van CD-tokos verzióban 100 Ft-ért: [link]

A kínai mínuszos Verbatim erősen kerülendő!

(#2969) Laci4 válasza gg72 (#2968) üzenetére

Laci4
senior tag

Köszönöm a választ. Szerinted ahonnan te rendeltél, illetve a második link(akácfa) lévő Akciós sony ugyanaz?
(a rendelős oldalt még nem néztem át rendesen, de ott ha jól láttam bp-n+ 5xx a postaköltség? Házhoz viszik, hozzák?

(#2970) gg72 válasza Laci4 (#2969) üzenetére

gg72
veterán

Szerintem ugyanaz a lemez, habár az Akácfa utcában hengeresnek hirdetik, a rendelős helyen pedig fóliázott, éppen most hozta a futár (házhoz). 8800 Ft felett ingyenes a házhozszállítás, az alatt pedig 548.

(#2971) Laci4 válasza gg72 (#2970) üzenetére

Laci4
senior tag

Köszi!
Lehet elgurulok akkor az akácfába. Rendelőssel az a baj, hogy az elkövetkezendő 3 napban, sose vagyok itthon napközben.

Nem kell nagy tétel.. az 50es sony egy darabig kitart.. bááár.. most eléggé tele a winyó :B :D

(#2972) gg72 válasza Laci4 (#2971) üzenetére

gg72
veterán

Remélem a szokásos Sony minőség lesz, akkor pedig nem árt bespájzolni belőle 50 Ft-ért... ;)

(#2973) adra válasza gg72 (#2972) üzenetére

adra
tag

Ha a médiakódja SONY16D1, akkor igen. Merthogy van TTH02 is, sztem az nem annyira jó.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#2974) gg72 válasza adra (#2973) üzenetére

gg72
veterán

SONY16D1 a médiakód, éppen most bontottam ki... :K

(#2975) Sanyuc

Sanyuc
csendes tag

Ha már vetetek és a médiakódja: SONY16D1, akkor szóljatok légyszi, mert vennék én is egy valaggal.

(#2976) gg72 válasza Sanyuc (#2975) üzenetére

gg72
veterán

Igen, az a médiakódja, lásd előző hozzászólásomat.

(#2977) Sanyuc válasza gg72 (#2976) üzenetére

Sanyuc
csendes tag

Rám vertél pár secet és már meg sem néztem írás után, hogy írtak-e addig.
Köszi szépen, holnap megyek bevásárolni. :R

(#2978) Laci4 válasza Sanyuc (#2977) üzenetére

Laci4
senior tag

Ha az akácfába mész, majd írd már meg milyen a médiakód, mert gg72 nem onnan vette!
Én meg holnap nem tudok elmenni.. max pénteken.. (akkor is csak melóból ;) )
Köszi (bár az oldalon SOny van irva alapanyaghoz...de sose tudni...)

[ Szerkesztve ]

(#2979) Sanyuc válasza Laci4 (#2978) üzenetére

Sanyuc
csendes tag

Huhh még jó hogy jöttél.
Most olvastam vissza én is. :)

Akkor leszek a tesztalany ha megmondod, melyik kerület ez az akácfa és hány szám, mert még sosem voltam ott. Volt egy megbízható forrásom, de a vámosokkal meggyűlt a baja és már nem tudok venni tőle és vadászom a jó dvd-ket.

http://www.olcsolemez.com/
Itt láttam pl. verbatim tayo yudenes dvd-t, de sajna most nem kapható

(#2980) Laci4 válasza Sanyuc (#2979) üzenetére

Laci4
senior tag

Uhh.. pontos címet én se tudok. Blahánál van első utca.. bemész.. egy kereszteződés.. átmész, utána szinte már ott is vagy.. jobboldalt, kis üzlet.. ha a BKV székháznál vagy, akkor már túl is mentél rajta.
Itt egy térkép. Kb. itt van.

(#2981) Sanyuc válasza Laci4 (#2980) üzenetére

Sanyuc
csendes tag

Köcce, a többi rajtam múlik. ;)

(#2982) gg72

gg72
veterán

Az Akácfa u.-ban (7-es szám, sötétített üvegű ajtó...) is a Sony médiakódú lemez kapható.

(#2983) Sanyuc válasza gg72 (#2982) üzenetére

Sanyuc
csendes tag

:R

(#2984) Laci4 válasza gg72 (#2982) üzenetére

Laci4
senior tag

Hmm.. akkor ha ez meg is közelíti a TY lemezeket, lehet vennem kéne egy 100ast(2x50)...bár ha már a TDK TTH02-nél jobb, akkor is.. másnem filmeknek jó lesz.. előbb utóbb elfogy.. 50é meg nem rossz ár..

A pio 216-os iróm meg csak komálja majd..
Ejj.. holnap el kell kéredzkednem melóból... 06-18ig vok.. jöv héten meg ki tudja mi lesz :B

[ Szerkesztve ]

(#2985) gg72 válasza Laci4 (#2984) üzenetére

gg72
veterán

A TDK-nál biztosan jobb, szerintem egyenrangú a (nem kínai) Verbatim-mal, íme egy NEC 7203S-el 8X megírt lemez:

(#2986) gg72 válasza Laci4 (#2984) üzenetére

gg72
veterán

Ez a Sony lemez egy Pio 116-al 8X megírva:

Ez pedig egy kínai Verbatim:

Ez meg a TY:

(#2987) Laci4

Laci4
senior tag

Jelentem voltam akácfában..
Sony DVD zsugorfóliás vagy minek mondják, Media code/Manufacturer ID: SONY16D1.
Plusz vettem 5 Ricoh goldot.. tarcsiba archiválni...

(#2988) kali válasza Laci4 (#2987) üzenetére

kali
legenda

a ricoh gold 8x dvd+r nagyon jó lemez! :C

(#2989) Laci4 válasza kali (#2988) üzenetére

Laci4
senior tag

Ennek örülök, hogy mégegy ember így gondolja :R
A jó öreg TY-s verbatim pastel-ek utánpótlásának vettem.. bár, lehet kellene vennem még egy 5-öst. Verbából még van origi 10db-om, és akkor még lenne ebből is 10 :U
Hm.. érdekes.. a linket nem nyitja meg nekem, de bemásolva az url-t igen.. :U :F
http://www.ixbt.com/optical/verbatim-dvd/verbatim-pastel-8.jpg
ui: linkre hibát hoz IE. egyszerüen címsorra új enter,és behozza.. frissítésre nem.. LOL

[ Szerkesztve ]

(#2990) gg72 válasza Laci4 (#2989) üzenetére

gg72
veterán

A Ricoh Gold 8X +os az egyik valaha létezett legjobb lemez, így addig vegyél belőle, amíg még van belőle elfekvő készlet! :K

(#2991) pigsty válasza gg72 (#2990) üzenetére

pigsty
aktív tag

Ez a SONY16D1,illetve Ricoh Gold 8x lemez Pioneer 112D (1.24 gyári firmware)-be is jó? Az én Piommal mennyivel írjam ezeket a lemezeket majd?
Akácfában mi a tarifája a két lemeznek?

[ Szerkesztve ]

(#2992) kali válasza pigsty (#2991) üzenetére

kali
legenda

1.24 verziós firmware? :Y tessék azonnal frissíteni! :K DVR112D_FW128EU
az utoló firmwareverzió mellett, biztosan jó minőségű írást kapsz majd mind a két lemez esetében!
az említett ricoh lemezt elég lesz 8x sebesség mellett írni! :)
a sony esetében is ajánlott a 8x sebesség, vagy max 12x ;)
amúgy; link

[ Szerkesztve ]

(#2993) pigsty válasza kali (#2992) üzenetére

pigsty
aktív tag

Wow!
Itt tényleg vágják itt sokan a témát! Köszönöm kali, én már lemondtam erről az íróról - frissítés szempontjából, lassan lesz 4 éves is. Ehhez képest megnézted, vagy tudtad fejből, van-e újabb firmware - kösz!
Felrakhatom a 1.28-at, de azt írják: 1.28 Format erroe problem on WindowsVista DVD-RAM Full Format are solved.
Azért WinXp mellett is megéri ezért felrakni? ;) Vagy pontosabban nem árt vele...de mennyire lehet benne más javítás?

Gyakorlatból kérdeztem az írást, hogy adott kombinációval vajon mi a legszerencsésebb; természetesen betéve tudom a PPéter összest, szerintem már urban legendet is tudnék lassacskán oszlatni. Ugye egyesek szerint 6x felett jobban szétégeti a lemezt stb stb :)
Sima visszaolvasás nálam mindig egyenletes szokott lenni, kb 5x-el kezdődik, és 12x-vel végződik, szinte minden sebességgel megírt Verbatimom.
bár a kínai Verbánál, mint korábban írtam, furcsa esések voltak a végén, akár végigírtam a lemezt, akár felénél, háromnegyedénél írtam meg, és az MCC-st továbbra is fél percig pörgeti fel a Nero...reméljük az akácos lemezek jobban beválnak!

[ Szerkesztve ]

(#2994) kali válasza pigsty (#2993) üzenetére

kali
legenda

ha nem is kimondottan érint téged az utolsó firmware verzióban javított hiba, attól még megéri frissíteni, biztos kerültek be új médiakódok - és hozzá tartozó írási stratégiák!
és a korábban említett 16x sony lemez médiakódja azért újabb, mint a 8x ricoh lemezé!

(#2995) Sanyuc

Sanyuc
csendes tag

Taiyo Yuden 8X-16X DVD-R
100-as doboz
Alapanyag: TAIYO YUDEN
Ár: 60

Akácfában láttam ilyet... Mennyire lehet zsákbamacska? :F

(#2996) Laci4 válasza Sanyuc (#2995) üzenetére

Laci4
senior tag

valahol mintha láttam volna egy olyan írást, hogy: "sokan szemeznek vele, de még nem merte senki bevállalni"...

(#2997) kali válasza Laci4 (#2996) üzenetére

kali
legenda

pedig anno csak 50 ft volt darabja... :U

(#2998) Crytek

Crytek
veterán

Erről mit tudtok nyilatkozni mennyire jó vagy rossz ez a lemez??
Philips DVD + R 8x Double Layer

[ Szerkesztve ]

(#2999) kali válasza Crytek (#2998) üzenetére

kali
legenda

nem kimondottan ajánlott, de lelked rajta...
csak hozzávetőlegesen; 10 íróból ~ 3 el sem kezdi írni, és ~ 5 pedig a rétegváltásnál rontja el!
dl lemezekből főként a verbatim és a ricoh ajánlott (médiakód alapján is) - mint már sokszor leírásra került ebben a részlegben is!

(#3000) IRON STORM válasza Crytek (#2998) üzenetére

IRON STORM
őstag

Kis szerencsével Ricoh médiakódos, ha nem akkor valószínűleg nem fognak túl jól sikerülni.

Csak a TDi!

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.