Hirdetés

2021. január 23., szombat

Gyorskeresés

(#1801) Hold válasza Hold (#1800) üzenetére

Hold
őstag

:F

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#1802) IRON STORM válasza Hold (#1801) üzenetére

IRON STORM
őstag

Pioneer 2xx, NEC 72xx , bármelyiket veszed jól jársz.

Csak a TDi!

(#1803) #00809728 válasza Hold (#1799) üzenetére

törölt tag

Pio ill plextor én ezek et javaslom mert ezeket ismerem. :K

[ Szerkesztve ]

(#1804) Hold válasza IRON STORM (#1802) üzenetére

Hold
őstag

NEC AD-7200 SATA DVD író 6360 FT ?
Pioneer DVR-212D SATA DVD író 6300 FT ?

[ Szerkesztve ]

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#1805) IRON STORM válasza Hold (#1804) üzenetére

IRON STORM
őstag

Mindkettő jó. Bármelyiket választhatod.

Csak a TDi!

(#1806) TeeJay válasza Primőr (#1784) üzenetére

TeeJay
félisten

van vagy 5 darab Verbatim DVD+RW 4x lemezem és több tucatszor írtam már rájuk és azóta is megbízható mindegyik
ajánlom neked is mert 1700ért adják 10-es hengerben és nagyon jó lemez!!! :R

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#1807) TeeJay válasza Hold (#1804) üzenetére

TeeJay
félisten

Pio 115D meg gondolom hamarosan jön majd a 215D is
bár végülis ugyanolyan mint a 112D/212D csak ez már tud 20x sebességgel is írni(ha egyáltalán van olyan lemez amit enged)

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#1808) attiati

attiati
veterán

csináltam egy gyorstesztet, amin elsőre lett két leszúrás (pedig semmi program nem futott közben)

[link]
ez most rossz?

(Másodikra meg tök egyenes lett. :F )

[ Szerkesztve ]

(#1809) kali válasza attiati (#1808) üzenetére

kali
legenda

lehet, hogy volt a lemezen valami piszok, amit az első olvasáskor ledobott, másodszorra már azért lett jó... :U

(#1810) attiati válasza kali (#1809) üzenetére

attiati
veterán

valószínű talán volt egy bejövő jel, amit akkor épp tűzfal blokkolt (vagy hasonló)

De ha valóban lesz egy másik lemezen két ilyen leszúrás a görbén, akkor az nagy gond?

(#1811) Apollyon

Apollyon
Korrektor

Nekem a TDK+-RW-k bejöttek. Mondjuk a -RW tönkrement, de kb 1,5 évig bírta, úgy olyan 100-120-szor lehetett újraírva. Egyébként semmi baja nem volt de egyszer kölcsönadtam valakinek, és már úgy kaptam vissza hogy szar.
(Soha többet nem adok kölcsönbe senkinek lemezt, már sokadik alkalom)
Azóta egy csúcs piros (vagy bordó) TDK +RW-t használok, a célnak megfelel.
Már egy 30-szor az is újraíródott.

De jó, nem jó, ezentúl az RW-kből is csak Verbát fogok venni, mert abban nem csalódtam még 1x sem, másik meg hogy nincsenek idióta színei (Az a kék TDK DVD+-R borzasztó)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1812) Matt-OPT

Matt-OPT
aktív tag

Létezik lightscribe-os duplarétegű dvd lemez?

(#1813) Dr. Romano

Dr. Romano
veterán

Hali Mindenki!

Nemrég haverom hozott 10db 8x Ridisc lemezt.
A Nero CD-DVD speed ezeket az infókat adja róla:

Ez tényleg a jobb minőségűek közé tartozik (Ridischez képest)? A Nero felajánlja rá a 12x-es írási lehetőséget... hát ez biztató de inkább maradtam a 8x-osnál. :)
Mi a vélemény erről (konkrétan erről a MID-ről)?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1814) ANT válasza Dr. Romano (#1813) üzenetére

ANT
őstag

Made by kereső :U

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1815) Dr. Romano válasza ANT (#1814) üzenetére

Dr. Romano
veterán

Köszi szépen... azzal kezdtem :U
De a 3db hsz nem elégítette ki a kíváncsiságomat mert konkrétat senki nem írt... ezért mertem kérdezni!

(#1816) ANT válasza Dr. Romano (#1815) üzenetére

ANT
őstag

A három véleményből kettő pozitív. Írd max. 6x-an, és nem lesz azzal gond. Nekem van ilyen MID-es Datawrite is, és mai napig olvasható. (Azt még 4x írtam.)

(#1817) Dr. Romano válasza ANT (#1816) üzenetére

Dr. Romano
veterán

Rendben köszi! ;)

(#1818) PPeter válasza Dr. Romano (#1813) üzenetére

PPeter
addikt

Ami Philips és Fuji márkanéven ilyen gyártmányú lemez hozzám kerül, az nekem mind nagyon bevált, az akkori írókkal 6x-osan írva soha nem volt bajom velük. A Ridisc vélhetően kicsit gyengébb lesz, mert általában a rosszabb szériákat veszik át a gyártó(k)tól, de szerintem nem lesz bajod vele.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1819) Dr. Romano válasza PPeter (#1818) üzenetére

Dr. Romano
veterán

Köszi szépen :R

(#1820) slaci007

slaci007
senior tag

Mustáros árak:
DVD IRHATÓ 50DB DVD+R (4.7GB) RICOH 16* (CAKEBOX) 1 583,00 1 900,00 :C

Tungsram 125 éves

(#1821) suti_88

suti_88
addikt

üdv. ugye lényeges különbség nicns a minuszos illetve plusszos dvd-ket illetően? mármint kompatibilitás illetve biztonság szempontjából? mert én évek ota minuszosokat használok, és vennék DL lemezeket, és hogy abból is vehetek nyugodtan minuszosokat is?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1822) 3x3y válasza suti_88 (#1821) üzenetére

3x3y
aktív tag

Vegyél nyugodtan, ha az íród támogatja, akkor olyan nagy baj nem lehet...
U.I.: Abszolút plusszos vagyok....
Csak ha nincs szalvéta vagy papírzsebkendő a boltban, akkor veszek mínuszos lemezeket...

PF

(#1823) 3x3y válasza slaci007 (#1820) üzenetére

3x3y
aktív tag

A múltok vettem ilyen lemezeket, nem nagyon váltak be. Most ezeket nálad lehet venni?

PF

(#1824) suti_88 válasza 3x3y (#1822) üzenetére

suti_88
addikt

én már nem is tudom miért használok minuszosat. pedig technologiában a plusszos az ujabb és a fejlettebb nem? mindtha anno azt mondták volna, hogy a minuszosra több adat fér valamivel...vagy nem si tudom...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1825) PPeter válasza suti_88 (#1821) üzenetére

PPeter
addikt

Szia! Kétrétegű lemezek közül egyértelműen a DVD+R DL az előnyösebb, ilyet vegyél, mert a rétegváltási pozíció meghatározása rugalmasabb, az erre érzékenyebb céleszközökben (asztali lejátszók) jobb a kompatibilitása.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1826) suti_88 válasza PPeter (#1825) üzenetére

suti_88
addikt

ha játék kiirásra kell akkor is plusszosat vegyek?

(#1827) PPeter válasza suti_88 (#1826) üzenetére

PPeter
addikt

Szerintem olcsóbb és jobban olvassa a legtöbb drive.

(#1828) slaci007 válasza 3x3y (#1823) üzenetére

slaci007
senior tag

Mistrálba,mostaniak made in India.

Tungsram 125 éves

(#1829) suti_88

suti_88
addikt

üdv. beraktam a 800 forintos Philips plusszos DL lemezt...

nem állitottam be semmit, a kijelzőn a sáv már nem 4500, hanem 8500 megáig terjedt, ebből gondoltam ,hogy nem kell semmit sem piszkálnom. elinditom az irást, és az első réteg felénél hibaüzenet, vmi ilyesmit ir ki:

Az Egymenetes (DAO) lezárás nem hajtható végre.....vagy vmi ehhez hasonló...mi lehet a bibi?

(#1830) Worker

Worker
aktív tag

Sziasztok!

Ezek kozul melyiket valasszam? A minosegi iras a lenyeg.

DVD-R
Verbatim 16x MCC (25db-os hengerben): 65.-
Verbatim 16x Taiyo Yuden, Made in Japan (50db-os hengerben): 70.-

DVD+R
Verbatim 16x MCC (25 db-os hengerben): 70.-

Az iro majd egy pio 215D lesz (meg csak most rendeltem).

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#1831) kali válasza Worker (#1830) üzenetére

kali
legenda

szerintem az utolsót! ezekből jó a dvd-r is de a dvd+r az igazi...

(#1832) slaci007 válasza Worker (#1830) üzenetére

slaci007
senior tag

Utolsó :R

Tungsram 125 éves

(#1833) suti_88

suti_88
addikt

frissitettem a firmware-t az 1.41-re tegnap. (pio 110D) meg is irta a lemezt. de a második DL lemezt, amit msot akartam irni megint elkurta. mi lehet a baja? ezt irta ki megint: Az egymenetes DAO lezárás nem hajtható végre. mi lehet a baj?

(#1834) wwenigma válasza suti_88 (#1833) üzenetére

wwenigma
Jómunkásember

5 Philips +DL-t b@szt@m el, CMC mid-es... szvsz a 200ft-os maxell dl inkább...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1835) slaci007 válasza suti_88 (#1833) üzenetére

slaci007
senior tag

Verba és ricoh dl-es lemezeken kívül a többi felejtős.800-ért durva a philips lemez sajnos zsákbamacska hogy éppen mi a médiakódja.Itt néz körül[link]

Tungsram 125 éves

(#1836) suti_88

suti_88
addikt

wwenigma, slaci: hogy értettétek az utóbbiakat? ezekszerint nem a gépem és az iróm a hibás, hanem a lemezekkel van a gond? az az igazság hogy a gépem nem a legjobb...ráférne egy ujratelepités..eddig azt hittem ez a probléma...és megmondom őszintén, eszembe sem jutott volna, hogy a philips nem jó. hisz mégiscsak egy philips....nekem legalábbis mint márkanév többet mond mint verbatim, meg ehhez hasonlók. akkor még sem jók?

(#1837) wwenigma válasza suti_88 (#1836) üzenetére

wwenigma
Jómunkásember

A nagy márkák neve alatt legtöbbször valami dzsunka szív dobog.... így értettem.

mod: vegyél 8x Ricoh DL lemezt, azt batran ajanlom, olcsobb mint a Verba és kb. ott van minosegileg.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1838) attiati válasza kali (#1831) üzenetére

attiati
veterán

PPeter azt a következtetés vonta le annó egy hsz végén, hogy írás minősége szempontjából teljesen mindegy, hogy pluszos vagy minuszos!

mégis mindig előkerül a téma, én ezt nem értem :F

[ Szerkesztve ]

(#1839) kali válasza attiati (#1838) üzenetére

kali
legenda

PPeter írásait és az azokban leírtakat, a témával kapcsolatos minden mondandóját azt hiszem mindannyian megfogadjuk és tiszteletben tartjuk!
viszont két (vagy több) javasolt lemez közül már csak lehet voksolni valamelyikre, nem :F

(#1840) M107

M107
addikt

PPéter mindig igazat mond ez ne felejtsétek

De van amiben tévedett ezt most nem szeretném felsorolni mert nagy szakember.

most írtam egy tdk dvd-r ami 3 gb-mál egy lemezhiba miatt kidobta az író (pio 115)

látszik is rajta egy Q alakú hiba.

de mindegy 25 pack-ból ő volt azutolsó lemez ennyi belefér.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1841) PPeter válasza M107 (#1840) üzenetére

PPeter
addikt

Szerintem erre semmi szükség. Amúgy minden szakmai vitára nyitott vagyok.

(#1842) PPeter válasza attiati (#1838) üzenetére

PPeter
addikt

Szerintem itt két (vagy több) konkrét lemez összehasonlítása volt terítéken, nem a DVD-R és a DVD+R közötti különbségek.

(#1843) M107 válasza PPeter (#1841) üzenetére

M107
addikt

Én megértelek

De tényleg van ami nem úgy müködik ahogy leírtad, pl nforce 2 chipkészlet, feltelepítve jobb PI PO arányt ad mint csak simán (amikor nincs felrakva).

kipergettem már sok dvd-t de csak ha tényleg felületi sérülés volt akkor volt csak hiba

Amúgy mind a mai napig olvasható mindegyik dvd amit megírtam

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1844) PPeter válasza M107 (#1843) üzenetére

PPeter
addikt

Ha az ATA/IDE vezérlőtől függően más eredményt kapsz ugyanarra a lemezre minőségi ellenőrzéskor, az csak azt mutatja, hogy valamelyik (vagy mindkét) vezérlőprogram hiányosan kezeli azokat a speciális parancsokat, amelyekkel a meghajtó működése közben le lehet kérdezni az alacsony szintű hibajavítási folyamat statisztikáját menet közben. Nem igazán értem, ehhez mi köze annak, amit én írtam korábban.

(#1845) Matt-OPT

Matt-OPT
aktív tag

Tud valaki olyan programról ami egy 7GB-os iso filet ketté tud vágni amit utána két dvd-r lemezre ki tudok írni és egy másik gépen tudom használni?

(#1846) PPeter válasza Matt-OPT (#1845) üzenetére

PPeter
addikt

Mármint a másik gépen szeretnéd összefűzni és felmountolni mint egy virtuális meghajtót/lemezt, vagy mondjuk azon a gépen kiírni később? Akkor a legegyszerűbb, ha feldarabolod a Total Commanderrel a nagy ISO-t, mondjuk 100-200 megás darabokra, kiírod őket két lemezre elosztva, a másik gépen Total Commanderrel összefűzöd és már fel is mountolhatod, ahogy tetszik. A Total Commander Fájl menüjében találod a Fájldarabolás és Fájlegyesítés parancsokat.

(#1847) Matt-OPT válasza PPeter (#1846) üzenetére

Matt-OPT
aktív tag

Köszi!

(#1848) Levin01

Levin01
őstag

Sziasztok!

Vennék dual layeres lemezeket és a következő két típus jött számításba:

Maxell 2.4X DL+R 350Ft/db vagy
Memorex 2.4X DL+R szintén 350Ft/db

Melyik márkát ajánljátok inkább a kettő közül?

(#1849) adra válasza Levin01 (#1848) üzenetére

adra
tag

Szia

Én (nálam a témában profibbak tanácsai alapján) a Verbatimot és a Ricoh-t ajánlom. Mondhatnám úgy is hogy a kérdezettek közül egyiket sem venném meg.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1850) ANT válasza Levin01 (#1848) üzenetére

ANT
őstag

Jó eséllyel mindkettő ritek MID-es, azaz szvsz felejtős. :(

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.