Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) shteer válasza Anubis_9 (#2399) üzenetére


shteer
titán

mint ahogy a többi is ;]

..szerintem jónak tűnik

(#2402) messias2


messias2
tag

én eddig azt hittem hogy a verbatim a jó választás de rájöttem hogy a sony és a fuji is elég türhető minőség :K

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#2403) kali válasza messias2 (#2402) üzenetére


kali
legenda

sőt a ricoh, maxell, memorex...stb korongok között is vannak elfogadható minőségűek, csak válogatni kell a különböző médiakódok között!

(#2404) Anubis_9 válasza kali (#2403) üzenetére


Anubis_9
őstag

Eddig 16x-os +os Gold Ricoh-ra pörköltem, de már nem lehet azt kapni (böringmédia). Egy rakatot megírtam belőle, nagyon szerette az íróm. Most -R-es 16x-os Memorex-szel próbálkozom meg... Remélem, ez is beválik majd. :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2405) kali válasza Anubis_9 (#2404) üzenetére


kali
legenda

mid függvénye, és persze az sem mindegy, hogy milyen íróval akarja pörkölni az ember!
a ricoc gold az ricoh médiakódos, így remek minőség.
a memorex ha CMC MAG AM3 azt általában a legtöbb író normálisan megírja, de ha RITEK-F1 akkor csak óvatosan, mert nem minden író kedveli... készül még nagyon sok gyártókóddal, csak példát írtam!

[ Szerkesztve ]

(#2406) Chaser válasza FerNandor (#2380) üzenetére


Chaser
titán

Hol vetted a 8x ricoh rw-ket? Sehol nem találok, a mustárban vettem régebben 1-et, azóta is bánom, hogy csak 1-et vettem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2407) messias2 válasza kali (#2403) üzenetére


messias2
tag

juj télleg igazad van a maxell is kiválló :R

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#2408) FerNandor válasza Chaser (#2406) üzenetére


FerNandor
őstag

Ezt valójában nem tőlem kérdezed... :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#2409) Chaser válasza FerNandor (#2408) üzenetére


Chaser
titán

Valóban nem... krystman-nek szól a kérdés, de bárki segíthet aki tudja hol lehet 8x ricoh rw-t venni :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2410) Anubis_9 válasza kali (#2405) üzenetére


Anubis_9
őstag

CMC MAG AM3-as a Memorex-em. :U Amúgy Pioneer 215D-vel írok, 1.22-es firmware-rel.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2411) IRON STORM válasza Anubis_9 (#2410) üzenetére


IRON STORM
őstag

6x sebességgel javasolt írni, 8x,12x sebességnél már elég gáz.

Csak a TDi!

(#2412) Anubis_9 válasza IRON STORM (#2411) üzenetére


Anubis_9
őstag

Írtam egyet 8x-osan. Burning Studio 8.04-gyel. Csalódás... :( A következőt majd 6x-osan próbálom.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2413) IRON STORM válasza Anubis_9 (#2412) üzenetére


IRON STORM
őstag

Elkerülöm az ilyen lemezeket messziről. Csak a teszt kedvéért szoktam venni.:)

Csak a TDi!

(#2414) Anubis_9 válasza IRON STORM (#2413) üzenetére


Anubis_9
őstag

Majd küldök 6x-osan írt tesztet is a Memorexről.

Amúgy az Ashampoo Burning Studio nem gáz, nem? Sokan használjátok? Én a Nero-ban többször csalódtam, ezért tértem át erre.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2415) IRON STORM válasza Anubis_9 (#2414) üzenetére


IRON STORM
őstag

Szerintem nem gáz bár én Neroval és ImgBurn-el írok. Egyébként az írásminőség szempontjából teljesen mindegy melyik íróprogrammal írod.

Csak a TDi!

(#2416) kali válasza messias2 (#2407) üzenetére


kali
legenda

az túlzás, hogy kiválló, de például ricoh mid mellett aránylag jó...

(#2417) Anubis_9 válasza IRON STORM (#2411) üzenetére


Anubis_9
őstag

Leteszteltem a Memorex (-R, 16x) lemezt, 6x-osan írva. Egy előző hozzászólásomban 8x-osan írt eredményekről számoltam be.
Ebből nagyon úgy néz ki, hogy mindegy neki, hányszorosan írom. :( Eddig a tesztek alapján elég rosszak a tapasztalataim ezzel a márkával.
---
Más: a DAO módot be szoktátok kapcsolni? Azt olvastam, ha tudja az író, használjuk ki ezt a lehetőséget, mert biztosabb írást tesz lehetővé... ;)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2418) M107


M107
addikt

Akkor is maradok a 6X írás mellett, ez egy örök tény lassabb írás jobban ég bele az anyag cd-nél is így volt blue-ray(nél) is így lesz.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2419) IRON STORM válasza Anubis_9 (#2417) üzenetére


IRON STORM
őstag

Én TDK lemezt teszteltem, nem volt ilyen gond 6x írásnál. Megnézném másik meghajtóban milyen az olvasási görbe.

Csak a TDi!

(#2420) Anubis_9 válasza IRON STORM (#2419) üzenetére


Anubis_9
őstag

Teszteltem egy másik meghajtóban is. Viszont az is 215D volt, ugyanezzel a firmware-rel. Az eredmény teljesen azonos lett. :U

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2421) IRON STORM válasza Anubis_9 (#2420) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem Pioneer meghajtóra gondoltam, mivel gyengébben olvasnak a Pio írók. :)

Csak a TDi!

(#2422) Anubis_9 válasza IRON STORM (#2421) üzenetére


Anubis_9
őstag

A +os 16X-os Verbatim azért nem hazudik, 8x-osan írva sem. :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2423) zsámoly


zsámoly
tag

Sziasztok

Érdeklődnék,hogy milyen élettartama van egy DVD(5-9)-es filmnek,amit pl. egy Verbatim (-) lemezre írtam föl(8x sebességgel)?..Mitől függ,ill. mire érdemes figyelni az íráskor?A minőség és élettartam függ az írástól,ill. a lemez márkájától?....Ha valaki el/megtudná nekem ezeket a dolgokat magyarázni,annak hálás lennék :)
Előre is köszönöm.

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#2424) kali válasza zsámoly (#2423) üzenetére


kali
legenda

aki egy megírt korong lehetséges élettartamát előre megmondja, az egy látnok!
a lényeg; megfelelő író, friss firmware, minőségi dvd lemez, megfelelő firmware - mid párosítás, ennek függvényében az írási sebesség megfelelő megválasztása. ha ezek alapján megírsz egy lemezt, és az az írás jól sikerül, akkor onnantól már csak a megírt lemezek tárolásra kell ügyelni - ami szintén nagyon fontos! megfelelő hőmérséklet (lehetőleg kerülni kell a hőmérséklet nagyobb ingadozását), számít még a páratartalom, valamint az is, hogy miben/hogyan tárolod a korongokat; mappában, hengerben....stb, szóval elnyomhatják-e egymást, deformálódhatnak vagy karcolódhatnak-e...stb.

(#2425) zsámoly válasza kali (#2424) üzenetére


zsámoly
tag

Köszi a gyors választ...Én eddig um. tudatlanul végeztem az írási műveleteket.Nero 7-est használok,minden filmemet 8x sebességgel írom,és mindig Verbatim - ill. + DVD-t használok...Minden írás jól sikerült eddig,asztali DVD lejátszón is teljesen jól működnek,tehát akkor ezek szerint a megfelelő tárolásra kell odafigyelnem...És ha tegyük fel elrakok egy kész lemezt a tokjába,megfelelő körülmények között, akkor 30 év múlva is tökéletesen nézhető lesz a film?

''Rohadjon meg az is,aki behoz ide még...egy...brazil sorozatot. José don Padrafos''(Hofi)

(#2426) kali válasza zsámoly (#2425) üzenetére


kali
legenda

hát, 30 év hosszú idő! nagyon hosszú...
én egyenlőre annak is örülök, hogy 5 év után még lejátszhatóak az akkor princo(!) lemezre írt videóim! a jobb minőségű dvd lemezektől úgy 10 évet várok! a 30 év nekem már soknak tűnik... szerintem már 20 év múlva is más módon fogod tárolni a médiákat - nem, hogy 30 év múlva -, mint ahogyan például a videókazettáról is áttértünk a dvd lemezekre. ettől függetlenül majd kiderül, hogy a meghagyott lemezek miként viselkednek majd 30 év múlva.

(#2427) runner 125 válasza kali (#2426) üzenetére


runner 125
nagyúr

..a kb 5-6 éves Princo lemezeimen nekem is megvannak még az anyagok! Éppen a minap néztem meg egyet.. :))
Csodálkoztam is. :)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2428) runner 125


runner 125
nagyúr

..egyébként biztos szereplet már; az új szürke TDK DVD miben jobban mint a régi kék? :B
Köszi
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2429) mhorvat


mhorvat
senior tag

Üdv!

Nekem olyan kérdésem volna, hogy CD-ben milyet érdemes venni, ami jó minőség? Milyen alapanyaggal? NEC 7021-es íróhoz lesz. Elnézést, hogy OFF jellegű, de sajnos nem találtam CD tapasztalatok topikot.

Köszönöm.

(#2430) runner 125 válasza mhorvat (#2429) üzenetére


runner 125
nagyúr

Én személy szerint Verbatim CD-R -t használok,nagy megelégedéssel. :K
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2431) mhorvat válasza runner 125 (#2430) üzenetére


mhorvat
senior tag

Rendben, köszönöm válaszod!

(#2432) ivcsi86


ivcsi86
tag

Én csak Verbetim DVDt irok, Pioneer íróval... nincs az az isten h eltünjön róla adat...

(#2433) kali válasza ivcsi86 (#2432) üzenetére


kali
legenda

pedig idővel el fog tűnni róla minden! idővel... :)

(#2434) McCoy20


McCoy20
tag

Hy All

Csak egy gyors kérdésem lenne: duplarétegű DVD ből milyen tipust érdemes most venni?

Maxell vagy Verbatim a választási lehetőség (alapanyagot nem tudom egyiknél sem), van egyáltalán különbség (gondolom a Verbatim jobb, bár leeht tévedek)

Előre is kösz :R

(#2435) kali válasza McCoy20 (#2434) üzenetére


kali
legenda

nem tévedsz, a verbatim a jobb! maxell esetében nagy a szórás a minőségben - médiakód függvényében.

(#2436) IRON STORM válasza kali (#2433) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ne vedd már el a kedvét.. :) Mire tönkremennének a dvd lemezek addig már másra fogunk achiválni.

Csak a TDi!

(#2437) kali válasza IRON STORM (#2436) üzenetére


kali
legenda

:K én is ezen a véleményen vagyok, sőt hangot is adtam már ebben a részlegben is ezen dolognak 2 napja!

[ Szerkesztve ]

(#2438) 3x3y válasza M107 (#2418) üzenetére


3x3y
aktív tag

Hát tévedsz....
CD-nél valóban igaz amit írtál az írási sebesség és minőség kapcsán, de ez a DVD esetében nem állja meg a helyét.

NEM IGAZ, hogy a dvd-t lassaban megírva jobb lesz a minőség. Szerinted mi a francnak lenne akkor firmware frissítés???

Új írók, új lemezek, új "bios"ok, ezek kivétel nélkül a nagyobb írási sebességre hegyezik ki az "archiválást"...

Néhányunk pont ezért teszteli a lemezminőséget, nem viccből...

PF

(#2439) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!
Melyek a megbízhatóbb DVD lemezek amiket manapság árulnak?
Elsősorban a DL érdekelne, ha már kiírok annyi adatot az legyen tartós!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#2440) blattida válasza zed1983 (#2439) üzenetére


blattida
nagyúr

Röviden: Ricoh és Verbatim.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2441) zed1983 válasza blattida (#2440) üzenetére


zed1983
őstag

Okés köszi a gyors választ! :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#2442) deedee


deedee
őstag

üdv

csak a szokásos évenkénti jelentés érdekességként: 5 és fél éves princo lemezek még mindíg müxenek.ez még az "eredeti" széria. :)

emléxem annó mennyit tépelődtünk a dvd lemezek várható élettertama miatt....Hááát szerintem senki sem sejtette,hogy a princo eddig húzza...

(#2443) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Asus DRW-20B1LT 1.00 firmware 8x írás: Maxell DVD-R 16x lemez( Ritek F1)

Csak a TDi!

(#2444) adra válasza IRON STORM (#2443) üzenetére


adra
tag

Igen ezt a médiakódot egyes írók szeretik. Viszont sajnos a teszteredmény nem minden, írtam gagyi Commodore lemezeket jó teszteredménnyel, aztán szóltak (egy éven belül) hogy írjam meg mégegyszer a lemezeket mert behaltak a Commodore-ok. :DDD :DDD

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#2445) IRON STORM válasza adra (#2444) üzenetére


IRON STORM
őstag

Megint más az hogy amikor megírod (elviekben) jó a lemez, aztán 1 év múlva meg kuka.
Ez lehet helytelen tárolástól, gondatlanul kezelik stb.. továbbá a lemez nyersanyag minősége is meghatározó lehet.

Szerk: Egyébként azért tettem fel ezt az eredményt, mert kíváncsiak voltunk mi a különbség egy Lite-On scan és az Asus 20B1LT író scanje között.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#2446) IRON STORM válasza IRON STORM (#2443) üzenetére


IRON STORM
őstag

Asus DRW-20B1LT 1.00 firmware 8x írás: Maxell DVD-R 16x lemez( Ritek F1)

Asussal tesztelve:

Csak a TDi!

(#2447) kali válasza IRON STORM (#2446) üzenetére


kali
legenda

hát, érdekes a kis különbség...

(#2448) Döme01


Döme01
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már szóba került a probléma, de már nincs idegem visszaolvasni, úgyhogy ezesetben elnézést. A gondom a következő: adott egy .nrg képfájl, több mint 4,5 giga. Fel akartam írni egy Sony +RW-s dvd-re, csakhogy 5 megával kevesebb hely van rajta, mint maga a fájl. Ilyenkor mit lehet tenni?
Az ezzel kapcsolatos másik problémám (ami egy kicsit OFF) pedig az, hogy bár a winrar szépen kicsomagolta az .nrg-fájlt, majd utána installáltam is a játékot (teljes install a merevlemezre), de elindításnál ugyanúgy kéri a dvd-t. Ezért szeretném kiírni lemezre, ha lenne hozzá elég hely...

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#2449) kali válasza Döme01 (#2448) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg dvd-r/rw lemezre kiírni, annak nagyobb kicsivel a befogadóképessége! amiket most hirtelen megnéztem (sony és tdk rw lemezeket), azoknak pont 5 mb a többlet a -r/rw szabvány javára! 4483 mb vs 4488 mb ezért lehet, hogy pont szerencséd lesz...
ha nem, akkor vagy kétrétegű dvd lemezre kell kiírni, vagy jönnek a macerásabb változatok; becsomagolod például a winrar segítségével a képfájlt, és úgy már ráírható egy egyrétegű dvd lemezre - de ekkor minden használatkor felmásolandó a merevlemezre, majd ott kicsomagolandó a használathoz -, vagy pedig kettévágod a képfájlt például a total commander segítségével, majd kiírod két egyrétegű dvd lemezre (vagy 1 darab 1 rétegű dvd + 1 darab cd lemezre :) ) - de ekkor is minden használat előtt felmásolandó, majd egyesítendő a két állomány.
mellesleg ha nem kicsomagolod a képfájlt a winrar segítségével, hanem normál módon indítod a képfájlt például a daemon tools segítségével, akkor is kéri a lemezt a telepítés utáni indításnál? lehet, hogy úgy nem...

(#2450) Döme01 válasza kali (#2449) üzenetére


Döme01
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ! Mínuszos dvd híján a daemon tools-szal próbáltam, és valóban nem kéri a lemezt, működik rendesen. Köszönöm mégegyszer!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.