Hirdetés

2019. október 14., hétfő

Gyorskeresés

(#15001) Jaks válasza jeni (#15000) üzenetére

Jaks
(csendes tag)

Köszi a tippeket!

(#15002) dh1

dh1
(csendes tag)

Sziasztok!

Elsosorban Nor- mestert kerdeznem, mivel a heten rendelnek toluk, de barki tanacsa jol jonne.

Playstation 1 CD es Playstation 2 DVD nyersanyagrol van szo.

Korabban Amiga CD32-hoz toletek (itmedia.sk) rendeltem Sony CD-R IT4938-at es szuperul bevalt. A CD32-ben Sony mechanika es olvaso fej van, gondoltam igy a PS1-hez is bevalik, de nem...
Sajnos a PS1 kinlodik vele. Oke lehet fejet allitani, de elso korben nem nyulnek meg a fejhez ;)
Milyen lemez markat es fajtat ajanlanal PS1-hez?

Aztan a PS2. Egy erdekes dolgot tapasztaltam. Mindenhol a leheto leglassabb irasi sebesseget ajanlanak. Ezust VERBATIM DVD-R volt a tesztalany, de egy regi talan 2-3 eves henger aljan maradt par darab.
SATA iro (TSSTcorp CDDVDW SH-224BB), 4x sebesseg... a vegeredmeny katasztrofalis... PS2 olvassa de kibanagy kinlodassal, akar percekig is ragodik egy-egy uj reszen a gameban...

Oke, bevetettem egy Apple Powerbookot 1x irasi sebesseggel... ;)
Elment az eletembol nem keves perc... Ez eredmeny mint a 4x-esen irt VERBATIM-nel, kinlodik a gep...
Majd irtam maximalis 16x sebesseggel es lass csodat, jo lett. PS2 boldogan viszi! Hm...
Ezt sikerult a maradek 6 DVD-n is abszolvalni! Mind jo lett! Hmmmmm!

Szoval ezen forditva eletet elo PS2-hoz kernek nyersanyag ajanlatott, a nalatok most kaphato lemezekbol?
Maradnek a VERBATIM-nel, de melyiket?

Koszi a valaszokat!

* Amiga Mania Magazin http://www.facebook.com/AmigaManiaMagazin * http://issuu.com/amigamania *

(#15003) Nor- válasza dh1 (#15002) üzenetére

Nor-
(tag)

Szia

verbatimbol igazabol mindegy, csak taiwani legyen.
CD-bol meg vigyel verbatim AZO crystalt, azok jobb optikai parameterekkel birnak mint a sima lemezek

http://itmedia.sk/

(#15004) dh1 válasza Nor- (#15003) üzenetére

dh1
(csendes tag)

Tehat DVD-R:
(43548) *Taiwan* (IT7880) vagy (43788) *TAIWAN* (IT13339)?
Afene atmenetileg elfogyott, ki vette meg? jelentkezzen :)

* Amiga Mania Magazin http://www.facebook.com/AmigaManiaMagazin * http://issuu.com/amigamania *

(#15005) flash-

flash-
(veterán)

ilyen tesco ból,mediamarktból amit árulnak mit érdemes venni dvd, és audiocd írásra?

[ Szerkesztve ]

(#15006) Ottó58 válasza flash- (#15005) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Magyarországon semmit, jogdíj!
...priviben a többi.

[ Szerkesztve ]

» A tisztesség ott ér véget, ahol a politika kezdődik. «

(#15007) Nor- válasza dh1 (#15004) üzenetére

Nor-
(tag)

Most már van készleten, tudsz rendelni taiwani 50-es cw verbatimot.

(#15008) flash- válasza Ottó58 (#15006) üzenetére

flash-
(veterán)

hát jó csak ha mégis úgy alakul hogy be kell szaladni a bótba venni, akkor totál mindegy?

teszkóba szoktam beszaladni, ők a + -os zöld slim tokos Maxellt árulják(RITEK-F16-01) ami pami5 egy régi hsz. alapján hozott jó eredményeket

[ Szerkesztve ]

(#15009) Nor- válasza flash- (#15008) üzenetére

Nor-
(tag)

Ha nem gond hogy egy 50-es hengerre kifizetsz plusz 2-3000 forintot akkor nyugodtan ...
Persze abba is gondolj bele hogy mennyit állt a tesco raktárában majd a polcon és ott mit kaphatott az a lemez ...

(#15010) flash- válasza Nor- (#15009) üzenetére

flash-
(veterán)

persze értem és a legjobb betárazni a jóból, na csak arra az esetre volt a krédés hogy ilyen esetbe bármi ajánlott e ha pont kifogyok,de akkor inkább betározok a jóból :D

[ Szerkesztve ]

(#15011) pami5

pami5
(aktív tag)

Minden fórumtársnak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket !!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#15012) bajuszatti válasza pami5 (#15011) üzenetére

bajuszatti
(tag)

Csatlakozom, hasonlókat kívánok én is.

bajuszati

(#15013) erer1000

erer1000
(őstag)

Vettem egy asus drw-24d5mt meghajtót, mert előző behalt, és ha már rendelés, kíváncsiságból a szokásos CD DVD pakkok mellé csaptam egy DVD-RAM ot Verbatim 3x bontható cartridge-s. Van egy ára, de az olvasottak alapján az előnyei kárpótolnak majd :)

itt ott olvastam, hogy FAT32-re lehet formázni a DVD ramot akár.

olyan kérdésem lenne, hogy ezt pontosan hogy kell? mert nekem formázásnál csak UDF-eket ajánl fel.

illetve egy olyan kérdés, hogy a FAT32 milyen hátrányokkal/előnyökkel jár pontosan?

sajnos szinte alig találtam valami infót ezügyben :/

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#15014) winhate válasza pami5 (#15011) üzenetére

winhate
(őstag)

Koszi
Szinten mindenkinek hasonlo jokat es BUEK !

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15015) justice84

justice84
(tag)

Sziasztok.
Kis segítséget kérnék tőletek. Adott egy ismerősömnél egy LG RC388 LG Digital Combi Recorder ebbe keresnék üres dvd lemezt.
A gond az hogy némelyik lemeznél hibát ír ki hogy nem megfelelő a régió kód. Maga a LG RC388 ALL (Mind) régiókódos.Írott lemeznél még érthető lenne a régiókód de üresnél még nem találkoztam ilyennel.Egyáltalán létezik üresnél ilyen ?
Köszi előre is.

(#15016) inpius

inpius
(csendes tag)

Lehet, hogy elsőre hülye kérdés, de hátha...

Van-e olyan oldal, adatbázis, ahonnan ki lehet deríteni, hogy bizonyos típusú írókat és lemezeket mikortól meddig gyártottak?

Mitudomén, pl, a Verbatim 80mm-s nyomtatható DVD 2001 és 2011-ig volt gyártásban (hasraütésre, csak tipp)

Illetve, ki lehet-e deríteni, hogy egy adott lemezt mikor gyártottak? Van-e valami módszer/program erre? Tehát nem az érdekel, hogy mikor írták meg, hanem azt, hogy mikor jött ki a gyárból.

(#15017) Nor- válasza inpius (#15016) üzenetére

Nor-
(tag)

a lemez gyartasi ideje altalaban benne van a kozepso gyurun.
mas infot nem fogsz talalni a neten

(#15018) tomaszka88

tomaszka88
(aktív tag)

Sziasztok!

Az It Media oldalról, melyik dupla rétegű lemezt érdemes rendelni Verbán kívül ?

Mert már Traxdatát rendeltem, és a legutóbbiban volt jó néhány hibás.

néztem még a Kodak-ot esetleg olyan oldalon , mint ebay és hasonlók.
:)

[ Szerkesztve ]

(#15019) djculture válasza tomaszka88 (#15018) üzenetére

djculture
(félisten)

MAXELL DVD+R Double Layer 8x 10cake *PRINT* volt mindig a leértelmesebb olcsón de nem tudom betudják e még szerezni...

(#15020) Nor- válasza tomaszka88 (#15018) üzenetére

Nor-
(tag)

Szia

már lassan senki sem gyárt DL lemezt, tehát kérdéses mit kapsz.
A kodak is valószinű MBI lesz mint mostaniban a TRAXDATA, tehát nem leszel vele előrébb.

elvileg maxell DL printet tudunk majd még rendelni, de kérdés meddig.

Sajnos az olcsó húsnak egyre hígabb lesz a leve, ha minőséget akarsz, maradnak az FTI lemezei (verbatim UAE, illetve a saját FTI lemezeink)
sajátból most perpill csak ezüst tetejű van ...

(#15021) jeni válasza tomaszka88 (#15018) üzenetére

jeni
(nagyúr)

A DL disc lemezről már kijelenthető,hogy sem választék sem minőség se nagyon van. Ez a típus a DVD korszak sajátossága,valamint a Xbox 360 konzolra kihegyezett formátum. Ide sorolható a DVD-RAM is.
Amúgy meg drágább a Blu-Ray lemeznél is.
Aki teheti és nem az említett konzolra kel és van BD írója és asztali lejátszója akkor már érdemesebb a BD lemezre átpártolni.

XFX Pro 650W & Seasonic Prime Ultra 550 W Gold eladóak.

(#15022) tomaszka88 válasza Nor- (#15020) üzenetére

tomaszka88
(aktív tag)

Szia!

Köszönöm a kielégítő választ, a Maxell print duplarétegű, az egyenlő minőségű a sima Maxell dupla rétegű lemezzel ? Az íróim típusa : Optiarc DVD RW AD-7280S
LiteON iHAS124 B

ezekkel az írókkal jól meglehet a Maxellt és a saját FTI lemezeket ?

Általában a Nero, és a BurnAware író programot használtam.

jeni : Az is igaz, olyan árakban, már BD lemezre is lehetne menteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#15023) inpius

inpius
(csendes tag)

Üdv mindenkinek!
Vannak azok a lemezek, amik nem nyomtathatóak tintasugarassal, mert thermo nyomtatásra lettek tervezve, mert szitázásra előkészített ezüst a felületük, vagy csak mintás a tetejük.
És van a lemezre való címke. Ebből láttam mattot, fényeset, tintasugarashoz, lézerhez valót. Azon gondolkoztam, ki kellene próbálni. Erről és az ezekről hasonlókról lenne szó:
https://www.avery.hu/termek/dvd-cimkek-supersize-c9780-15

Akinek van tapasztalata a dologgal, elmondhatná, mennyire használhatóak ezek a matricák, megmarad-e a ragasztó a lemezen, nem válik-e fel használat közben?

(#15024) Nor- válasza inpius (#15023) üzenetére

Nor-
(tag)

Rövid távon jó, hosszútávon a ragasztó el fog porladni és leválik.
Az avery talán jobb mint a noname társaik, de ott is csak idő kérdése.
Felragasztáshoz kell központozó, különben nem fog szépen sikerülni, illetve nem árt ha erősen por és zsírmentes a felület ...

Mi tavaly selejteztünk le egy igen nagy adagot ezekből a papirokból.

(#15025) inpius

inpius
(csendes tag)

Üdv mindenkinek! Kellene egy kis segítség.
Szereztem néhány LightScribe lemezt.

Ebből van még 10. Megvan a hozzávaló író, amivel majd az adat rákerül, az az író is megvan, amivel majd a felirat fog a lemezre kerülni. Csak azt nem tudom, hogy magához a LightScribe-hoz melyik programot érdemes használni, ezen a téren sajnos 0 tapasztalatom van (Itthon Antergos, Win7 SP1, esetleg XP SP3 áll rendelkezésre).

(#15026) kkgabor

kkgabor
(csendes tag)

Sziasztok!

Milyen DVD és DVD-RW lemezeket érdemes manapság megvenni megbízható adattartás céljából?
Gyártanak még japán vagy arab DVD-ket? Verbatimok közt van még minőség?

(#15027) flash-

flash-
(veterán)

Hali
Én azt kerdeznem hogy akkor a Lightscribe lemezek teljesen megszüntek tehát a lightscribe iroval nem lehet semmire sem printelni már? A printable lemezekre sem?

(#15028) Ottó58 válasza flash- (#15027) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

A "printable" lemezre nyomtatóval kell nyomni a képet.

(#15029) #84735232 válasza kkgabor (#15026) üzenetére

(törölt tag)

Szia! Én ezt tudom neked ajánlani archiválásra: [link] Ezt viszont csak olyan íróval lehet megírni, mely támogatja az M-Disc írási lehetőséget, az olvasást egy mezei olvasó is támogatja, de írni csak M-Disc kompatibilissel lehet. Esetleg ha nem támogatja az íród, vagy nem szeretnél költeni íróra, ilyet is lehet venni: [link] Ebayen érdemes még Taiyo Yuden-eset beszerezni, ha olcsóbb kell, de a fentiek ajánlottak archiválásra. :)

(#15030) xrvman

xrvman
(senior tag)

Sziasztok!

Hol lehet manapság jó áron DVD-R lemezt venni? Pl. 25 db hengerbe és hozzá CD tokot?

(#15031) Nor- válasza xrvman (#15030) üzenetére

Nor-
(tag)

itmedia.sk

(#15032) xrvman válasza Nor- (#15031) üzenetére

xrvman
(senior tag)

Köszi, jó lesz.

(#15033) snake1977

snake1977
(őstag)

Sziasztok, verbatim azo cd-t szeretnék venni, néztem az itmedia.sk-t de elfogyott megint, a dvdolcson.eu oldalról érdemes rendelni? Rendeltem már onnan, de a csomagolás nem 100%-ban ugyanaz. [link] vs. [link], ps1-hez használnám. Még ezt nézegettem bár a márka számomra ismeretlen Media range. :U

(#15034) Nor- válasza snake1977 (#15033) üzenetére

Nor-
(tag)

Szia

a mediarange noname, az azo sokkal jobb.
Adjal le ra elorendelest es a het vegfele megkapod az itmedia.sk oldalon ...

(#15035) snake1977 válasza Nor- (#15034) üzenetére

snake1977
(őstag)

Köszönöm úgy lesz.:)

(#15036) flash-

flash-
(veterán)

hali
dvd író alkalmazást melyiket használjátok?

imgburn-t már ideje nem fejlesztik, mi mostanában az ajánlott?

(#15037) blattida válasza flash- (#15036) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Teljesen jó az imgburn. Miért kellene belőle továbbfejlesztett változat? Nincs szükség rá.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#15038) Nor- válasza flash- (#15036) üzenetére

Nor-
(tag)

A program semmi mást nem csinál csak fogja az adatot a gépedről és átküldi az írónak.
Ha azt egyszer jól megírták, akkor nem kell piszkálni, menni fog amíg az oprendszer támogatja :)

(#15039) sunny1

sunny1
(csendes tag)

Sziasztok!
Kérném a segítségeteket.Telepítő lemezt készítenék Verbatim DVD+RW lemezre.Véleményeket kérnék.Köszönöm.

(#15040) snake1977

snake1977
(őstag)

Sziasztok!
Sikerült beszereznem pár lightscribe lemezt, de még soha nem graviroztam, nem is nagyon tudom hogyan kell, tudnátok erre valami infót hogy milyen szoftvert érdemes használni hozzá?

(#15041) M107

M107
(addikt)

:R

Ennyire leállt a topic ?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#15042) blattida válasza M107 (#15041) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Kábé annyira, amennyire az optikai adattárolás: Már csak kevesen űzik. Normális alapanyag is alig van már, ami meg esetleg van, az horror áron megy...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#15043) Kcsabi válasza blattida (#15042) üzenetére

Kcsabi
(tag)

Sziasztok! Fanatikusoknak lenne vagy 250db Philips DVD+R, INFOMEDIA R30 lemezem, 150Ft/db.

(#15044) gaben22 válasza Kcsabi (#15043) üzenetére

gaben22
(aktív tag)

Helo, sajna szakmai topicokban tilos a hirdetés, tedd fel hardverapróra. Amúgy ezen az oldalon vesd össze az árakat és nézd meg reális-e.

(#15045) M107 válasza Kcsabi (#15043) üzenetére

M107
(addikt)

Jó ár, de tényleg igaz itt ne hirdess.

Még van 4X 50 fóliás 50-es UAE verbám is sőt annyi DVD-m amit szerintem ki sem írok, főleg kisebb backupnak max RW lemezt
BD-R BD-RE minőségi meg van dögivel, de minek hisz szerintem hozzá se nyúlok még a 2% sem az elkövetkezendő 2-3 évben.
A kis 206D-m is csak azért van mert sok fontos dolgom van kint minőségi lemezen is meg máshol is.
2012 óta.

Jó lenne gondolkodnék rajta de arra hogy ott álljon felesleges.

UI:

A kis Plextor írod még jól megy és ír ha tudod mire gondolok :)
Bár nem nálam ismerősnél
2015-ben lett véve tőled. :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#15046) M107 válasza gaben22 (#15044) üzenetére

M107
(addikt)

Reális ilyen lemezt főleg ilyen middel nem igazán kapsz újonann.
Nekem van ilyen lemezem egy pár de még adatvesztésem nem volt.

(#15047) gaben22 válasza M107 (#15046) üzenetére

gaben22
(aktív tag)

én lemaradtam a Taiyo Yuden lemezeknél :), már amíg DVD-re mentettem a cuccokat, mostmár BD-re mennek

(#15048) Dr. Romano

Dr. Romano
(veterán)

Üdv.

Eszköz leírása TSSTcorp CDDVDW SH-224BB drivehoz, tudna valaki linkelni egy friss FW-t. Ha jól látom az SB01 van rá, de nem találom sehol.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15049) Ottó58 válasza Dr. Romano (#15048) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

[link]

(#15050) Dr. Romano válasza Ottó58 (#15049) üzenetére

Dr. Romano
(veterán)

Köszi úgy látszik működik ez jó lehet. :R

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.