Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) djculture válasza AtG (#6985) üzenetére


djculture
félisten

Ennek örömére nézd meg nállad mennyivel tudod visszaolvastatni róla az adatokat mert ez a lassú lemez újabban.

(#7002) AtG válasza djculture (#7001) üzenetére


AtG
aktív tag

Pár perc alatt visszaolvassa az adatot, szóval ilyen gondom nincs.

(#7003) Tompie


Tompie
őstag

Ezeket a minőség teszteket milyen sebességgel kell csinálni, amilyen sebességgel írtam vagy mennyi az annyi? :)
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#7004) Tompie


Tompie
őstag

Mit jelent az ha az értékek jók de a fenti grafikon nem olyan szép egyenes? 6X írásnál szebb igaz ott sem volt tökéletes de 8X-nál már elég gáz. Létezik hogy magasabb írásnál jobb lesz vagy maradjak a 6X-osnál?
Philips +R INFOME R30 és Asus DRW-22B2S író. Vagy ehhez az íróhoz van valakinek valami tanácsa írási sebességben?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#7005) Joltee válasza verybigboy (#7000) üzenetére


Joltee
aktív tag

Az LG 4167B-t vagy a NEC 7200A-t kínáltad már meg ezzel a lemezzel? Ízlett nekik? :U

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7006) Joltee válasza Tompie (#7003) üzenetére


Joltee
aktív tag

8x-osan.
Mit értesz az alatt, hogy nem "egyenes" a grafikon? Kisebb kiugrások lehetnek benne! Linkelj be egy képet, úgy könnyebb lesz eldönteni.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7007) Tompie válasza Joltee (#7006) üzenetére


Tompie
őstag

Igen, kiugrások vannak rajta ha 8x csinálom a tesztet akkor nagyobbak is, ha 4x akkor nagyok nincsenek. Képet meg nem engedett beszúrni azt írta hogy nem felel meg az előírásoknak közbe meg megfelel. Így már töröltem a képeket :(

(#7008) Joltee válasza Tompie (#7007) üzenetére


Joltee
aktív tag

Igen, 4x-esen általában jobban néz ki, viszont 8x sebességnél jobban előjönnek az esetleges hibák.
(Próbáld a kepfeltoltes.hu-t. Bár ha már nincs mit feltölteni, akkor tényleg :( )

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7009) Tompie


Tompie
őstag

6x-osan írva:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7010) verybigboy válasza Joltee (#7005) üzenetére


verybigboy
senior tag

Még nem próbáztam, igaz mindkettőnél igen jó esélyek vannak hogy jó eredményt kapunk (mármint ami kihozható a lemezből).
Az én kisebb csomagom ( ;) ) ma jött meg, leghamarabb hétfőn látom meg mit is vettem ... én bizakodok! :K

(#7011) Flashget válasza Tompie (#7009) üzenetére


Flashget
félisten

4x sebességnél lesz a legpontosabb a teszt. Csak nem szeressük mert lassú :D
4x vagy 8x sebességen végezd a tesztet.
Mondjuk azt nem értem a PI szinte 40-ig felment (amit okozhat egy kis kosz is nem csak lemez hiba) de lent csak 21-t ír.

Realme GT Master Edition

(#7012) djculture válasza AtG (#7002) üzenetére


djculture
félisten

Akkor az még a régi az 100%,újabban ugyanilyen kinézetűvel nem egy haver mondja hogy mint a tetű a visszaolvasás.Héten vett haver egy 25 ös packot annál ugyanez van.Szerintem már a kukába vágta az egészet idegességébe.Amit észrevettem a zsír lemezen is sötétebb részek/karikák/ vannak az irható részen

[ Szerkesztve ]

(#7013) Tompie válasza Flashget (#7011) üzenetére


Tompie
őstag

De akkor a lényeg a lényeg, hogy akkor ez elvileg jó írásnak számít? Mert akkor majd 6x-osan pörkölöm a többit is :)

(#7014) fer válasza djculture (#7012) üzenetére


fer
őstag

Nálam szerencsére semmi gondot nem okozott a visszaolvasás, ha egyszer jól meg van írva a lemez, akkor nem is okozhatna!! Akkor a haverod rosszul írja meg a lemezt! Milyen írót használ?

A 25-ös pack, lehet nem infomer30 mides! Sőt valószínű, hogy nem az!

Épp most fejeztem be a visszaolvastatást, még 5percig sem tartott! Samu203D pedig már igen a végét járja!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7015) djculture válasza fer (#7014) üzenetére


djculture
félisten

Ja minden haver meg én is rosszul irjuk alemezt.10 féle iróval szr,köztük liteon asus az én 7260s necem..Amugy maxel +r volt szó.AtG irta hogy vett ilyet erre irtam én hogy újabban hulladék kategória még a gyenge minőség között is a legalja.Sorjás lemezektöl kezdve van minden ez már nem is bgrade.

[ Szerkesztve ]

(#7016) Joltee válasza Flashget (#7011) üzenetére


Joltee
aktív tag

Én nem látok 40-es PIE értéket a grafikonon! Az én szememmel van a baj? ;) ;)

Viszont: az miért van, hogy alul az értékeknék kiír mondjuk egy 20-es PIE-t, a grafikonon meg sehol-semmi, max. 10-12 között van! Nem tudok ilyen képet mutatni, de már vagy 3x megesett velem. :F :F Olyan is előfordul, hogy lent már kiír pl. egy 15-ös PIE-t, a grafikonon meg vagy 200 MB múlva jön egy ilyen PIE tüske.
(Arra gondolok, hogy a grafikon nem elég nagy felbontású ahhoz, hogy minden egyes mintázási helyen megjelenítse az értékeket. Ki lehetne számolni persze, mert az megadja hány helyen "vett" mintát, a képernyő felbontása is adott, csak lusta vagyok hozzá... :D)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#7017) verybigboy válasza Flashget (#7011) üzenetére


verybigboy
senior tag

Én sem látom azt a 40-es PIE értéket ... nagyítsd ki a képet, kattints rá, akkor adja ki a valós méretét, ott nincs 40-es PIE érték!

(#7018) fer


fer
őstag

Samu203D 6X írás INFOME R30
Szerintem odavág a pio 215-nek!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7019) verybigboy válasza fer (#7018) üzenetére


verybigboy
senior tag

:R széééép!!!

(#7020) fer válasza verybigboy (#7019) üzenetére


fer
őstag

Hogyan lehetne azt megoldani, hogy a samu ne dvd-rom - nak írja meg a lemezt, hanem +R - nek?

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7021) DeadMeat válasza fer (#7020) üzenetére


DeadMeat
veterán

átállítod a bitsettinget.De miért baj,ha romnak írja?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7022) fer válasza DeadMeat (#7021) üzenetére


fer
őstag

De hol állítsam át? A nero-ban nem engedi! Mert ha DVD-ROM-nak írom akkor a samu203D minden lemezt lassabban olvas, valami oknál fogva minden ilyen lemezt DVD+RW-nek lát!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7023) DeadMeat válasza fer (#7022) üzenetére


DeadMeat
veterán

imgburn device fülön lent jobb oldalt van egy kis könyv ikon (az írási seb. mellett.) Ott át tudod állítani ha minden igaz.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7024) fer válasza DeadMeat (#7023) üzenetére


fer
őstag

Az imgburn sem engedi! Más ötlet?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7025) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/111125/11091740638_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/111125/11091740638_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/url]

A fenti teszt JVC 16x DVD-R(TY03) lemezre készült, szerintetek jó?

Egyébként az író software is lehet a hibás a rosszul megírt lemezért vagy teljesen mindegy, hogy milyen progit használ az ember csak az alapanyag a mérvadó?

[ Szerkesztve ]

(#7026) DeadMeat válasza fer (#7024) üzenetére


DeadMeat
veterán

Akkor lehet az író aktuális fw-e nem engedi.Esetleg bitsettinges fw nincs hozzá?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7027) M107


M107
addikt

Véleményt kérek most bontottam fel:

Verbatim dvd+r 25 pakk:

PLEXTOR DVDR PX-880SA 1.13 (ATA)
Current Profile: DVD+R

Disc Information:
Status: Empty
State of Last Session: Empty
Erasable: No
Free Sectors: 2 295 104
Free Space: 4 700 372 992 bytes
Free Time: 510:03:29 (MM:SS:FF)
Next Writable Address: 0
Supported Write Speeds: 6x; 8x; 12x; 16x

Physical Format Information (ADIP):
Disc ID: MCC-004-00
Book Type: DVD+R
Part Version: 1
Disc Size: 120mm
Maximum Read Rate: Not Specified
Number of Layers: 1
Track Path: Parallel Track Path (PTP)
Linear Density: 0.267 um/bit
Track Density: 0.74 um/track
First Physical Sector of Data Area: 196 608
Last Physical Sector of Data Area: 2 491 711
Last Physical Sector in Layer 0: 0

Remélem nem vásároltam be belőle rosszul vettem 500 Db most ért ide a dhl futár Pest akácfa utca

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#7028) Daywalkerke válasza M107 (#7027) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Az Akácfa utcai üzletből rendelted?

(#7029) #77246208 válasza M107 (#7027) üzenetére


#77246208
törölt tag

500 darabot??? Bátor vagy!
Remélem nem kínai lemezek :( De még ha taiwani az összes, akkor is rizikós a dolog!
A beillesztett technikai adatokból semmilyen véleményt nem lehet mondani! Tegyél be majd néhány screenshotot minőségtesztekről! Hengerenként, de még hengeren belül is eltérhet a lemezek minősége.

(#7030) fer válasza M107 (#7027) üzenetére


fer
őstag

Én is kíváncsian várom!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7031) M107 válasza #77246208 (#7029) üzenetére


M107
addikt

Made india van a lemezek oldalára írva mindjárt írok ki egy lemezt és belinkelem.
Igen az akácfa utca.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#7032) Flashget válasza Joltee (#7016) üzenetére


Flashget
félisten

én se :D
elírtam.

Realme GT Master Edition

(#7033) Flashget válasza M107 (#7031) üzenetére


Flashget
félisten

Az tudod, hogy nagy mákod van? ha én rendelnék így 500 db verbát tuti kínait kapnék :D
a februárban vett thawani meg borzalom volt mínőségre..legyen szerencséd és jó verbáid.

Realme GT Master Edition

(#7034) Flashget válasza Tompie (#7013) üzenetére


Flashget
félisten

ahhoz kéne a jitter érték is, hogy kilehessen mondani elmegy :)

azért azzal legyél tisztában 1 hengeren belül is eltérhetnek a lemezek mínőségileg.

Realme GT Master Edition

(#7035) M107 válasza M107 (#7031) üzenetére


M107
addikt

Itt a kép:
http://kephost.hu/share-E92D_4ECFDDE5.html

Verbatim dvd+r Plextor 880 sa:8 X írás

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#7036) fer válasza DeadMeat (#7026) üzenetére


fer
őstag

Úgy néz ki rájöttem a dologra, most próbálom! Én eddig DiscSpeed-ben próbáltam, de ott nem engedte, most a nero BR-ban találtam egy beállítást! De hogy miért látja továbbra is RW lemeznek a DVD-ROM - ként megírt lemezeket, ez rejtély marad a számomra! :W

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7037) fer válasza M107 (#7035) üzenetére


fer
őstag

Hát ez nem valami szép írás!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7038) kicsirigó7 válasza M107 (#7035) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Értékelhetetlen teszt.

Nem tesztelünk 16x sebességgel. :N Alul lenyíló fülnél a Speed-et állítsd 8x sebességre. Utána mehet a Start

Szk:
Menteni is egyszerűbb ha használod a progi saját mentés részét. Kis flopi lemez ikon, jobbra fent.

[ Szerkesztve ]

(#7039) Kcsabi válasza fer (#7036) üzenetére


Kcsabi
tag

Nekem is csinált ilyet annak idején, betettem egy +R lemezt és azt mondta mindig, hogy ez egy újraírható és formázni akarta, el is ajándékoztam.
Nem jöttem rá miért csinálta. :W

(#7040) kicsirigó7 válasza fer (#7022) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

[Patch Utility for Samsung MTK based DVD Writers v3.4.10]
Ezzel lehet buherálni a Samsung írókat. (223C kivételével!)

(#7041) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Hogy mit is lehet vele buherálni? Nem keveset. :)
[Patch_Utility kép link]

(#7042) smiti


smiti
addikt

Egy ma esti írás a Philips DVD+R lemezre 12X sebességgel.Az író : Asus 24B3ST @ Lite On Ihas 524B AL2A firmware-el:

A megadott kép nem megfelelő (max. 1920x1200 px, 1 MB; GIF/JPG/PNG)!

Itt a kép

(#7043) Flashget válasza kicsirigó7 (#7040) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#7044) verybigboy válasza smiti (#7042) üzenetére


verybigboy
senior tag

Jó film! :K

(#7045) fer válasza kicsirigó7 (#7040) üzenetére


fer
őstag

Köszi, már próbáltam, sajna az enyém is kivétel! Vagy legalább is rosszul menti el az fw-t! De amúgy már rájöttem, a megoldásra!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7046) M107 válasza kicsirigó7 (#7038) üzenetére


M107
addikt

Jó Reggelt.

Közel azonos a teszt eredmény 8X tempónál is, bár néztem régebbi 4-6 hónapos írást is verba dvd+r nél hasonló.
A plex is tesztképes író. (bár néztem régebbi lemezt is az olvasási ráta 13MB-18MB megy felfelé s nincs vissza esés.
(van hogy beleugrik a 20000 kb/s is)

Remélem nem azt mondod hogy rossz a verba dvd+r ezzel a mid-del. múlt héten 200 Db
Jvc dvd+r vettem most meg 500 db ilyen típusú lemezt remélem nem fürödtem be vele.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#7047) fer


fer
őstag

Samu 203D 8X írás INFOME R30

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7048) fer válasza kicsirigó7 (#7041) üzenetére


fer
őstag

Sajna még sem jó! Egy lemezt sikerült megírnom +R - nek, a többit megin ROM-nak írja, hiába állítom át a nero-ban! :W
nero

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7049) fer válasza fer (#7047) üzenetére


fer
őstag

Samu 203D 4X írás INFOME R30

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7050) Flashget válasza M107 (#7046) üzenetére


Flashget
félisten

sajna a verba romlott mínőségben önmagához képest..a phlips lemezt szebben megirom bármelyik íróval.teljesen lutri mit fog ki az ember verbatimból, ezért vagy bátor az 500db rendeléssel

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.