Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15151) Nor- válasza Ottó58 (#15149) üzenetére


Nor-
tag

A lemez nem szereti a nagy hőt (nyári tetőtér) és a fagypont alatti hőfokot sem ...

http://itmedia.sk/

(#15152) Ottó58 válasza Nor- (#15151) üzenetére


Ottó58
senior tag

Abban a helyiségben nagy volt a nyári-téli ingadozás, ahol tároltam.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15153) Boond


Boond
addikt

Üdv!
Nincs esetleg vkinek ebből 1 darab lemeze "elfekvőben"?

[L:https://www.alza.hu/verbatim-dvdr-dl-azo-85gb-8x-printable-spindle-50-db-d5690263.htm]https://www.alza.hu/verbatim-dvdr-dl-azo-85gb-8x-printable-spindle-50-db-d5690263.htm[/L]

[L:https://itmedia.sk/showitem.php?item=dvdprd-verbatim08cakebox-mkk_50x97693]https://itmedia.sk/showitem.php?item=dvdprd-verbatim08cakebox-mkk_50x97693[/L]

Sajnos csak 50-es tömb vásárolható. Így kipróbálni nem tudom. Dvd felvevőhöz kellene.
( Pioneer DVR-545H DVD-felvevő )

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#15154) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Kidobáltam régi lemezeket, párat teszteltem...

01_Datawrite_8x_sarga

02_Fortis_8x_feher

03_Verbatim_8x_ezust

04_RiDisc_8x_kék

05_Verbatim_16x_ezust

06_TEK_8x_sarga

07_RiDisc_8x_bordo

08_Panasonic_16x_arany

09_Emtec_4x_ezust

10_Maxell_8x_aranyeszoldfelirat

11_SamsungPleomax_8x_fehér_OptodiscOR8

12_Traxdata_8x_ezust

13_Fujifilm_8x_ezustzoldfelirat

14_Arita_8x_rozsaszin

15_Ricoh_16x_arany

16_Traxdata_2.4x_arany_RitekD01 (ez nem tom hogy sikerult)

17_Plextor_16x_arany_piszok

18_RiDisc_16x_kek

19_Infinity_8x_kek

20_TDK_16x_kek

21_Verbatim_16x_ezust

22_Ricoh_8x_arany_RicohjpnD0102

23_Fujifilm_16x_labelflash

23_Panasonic_16x_arany

24_Verbatim_16x_ezust

25_Philips_2.4x_ezust_RicohjpnD0167

26_Datawrite_8x_piros

27_Verbatim_16x_ezust_ujdesign

28_Verbatim_2.4x_ezust_MKM001

29_Maxell_16x_aranyeszoldfelirat

30_TDK_16x_kek

31_Memorex_8x_ezust_RitekS04066

32_Nyomtatható_x_feher_RitekD01001_foltos

33_Maxell_x_arany_RitekS04066

34_JVC_16x_arany

35_Maxell_16x_arany

36_Sony_16x_feher

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15155) Nor- válasza Boond (#15153) üzenetére


Nor-
tag

Tudom nem ma volt a kérdés, de amíg még elérhető, ez a lemez amit keresel:
MKM kódos DL
[link] IT12864
UAE gyártmány, eredeti verbatim stamperrel készült. (ők gyártották a verbatimnak az utolsó szériákat)

http://itmedia.sk/

(#15156) fer válasza wwenigma (#15154) üzenetére


fer
őstag

Ez az író nem alkalmas tesztelésre.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15157) fer


fer
őstag

A csodálatos Verbatim:

11 és fél év után:

A Philips valamelyest jobban bírja:

11 év után:

Végül de nem utolsó sorban egy Fuji:

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15158) fer


fer
őstag

És végül a rettegett Princo:


Hát ez meglepett, hogy 9 év elteltével csak ennyit romlott, mifelénk ezzel a lemezzel ijesztgették egymást az emberek. Kár, hogy nincs róla korábbról tesztem.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15159) Ottó58


Ottó58
senior tag

Én is találtam egy nagyon karcos Princo lemezt, íme a tesztje:

Ettől függetlenül másolható, a válogatós Sony lejátszó is "viszi".
De van FUJI lemezem is karcok nélkül, olvashatatlan, pedig ugyanott tároltam.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15160) gaben22 válasza Ottó58 (#15159) üzenetére


gaben22
senior tag

Sajna megesik, nekem is van 16-17 éves hamis TDK meg Arita DVD-m ratyi LG íróval írva, ami még mindig olvasható (igaz olvasó izzad rendesen, nincs már jó állapotban) míg pár 12-13 éves Taiyo + NEC kombó meg megadta magát. Ilyen ez a popszakma.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#15161) wwenigma válasza fer (#15156) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azért ha nem is 100%-os tesztelési célra, de nagyon szépen mutatja hogy azok a lemezek és mid-ek mennyire olvashatóak még. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15162) fer


fer
őstag

14 és fél év hűséges szolgálat után a Pio215L íróm úgy döntött, hogy nem hajlandó tovább írni és olvasni a DVD-R, +R, +RW, CD R, -RW, lemezeket, egyedül csak a cd-r-t olvasta be. Egy "csavarhúzós rábeszélés" után meggondolta magát és ezt produkálta:

Sajnáltam volna búcsút inteni neki.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15163) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Nem teljesen idevág de audio cd-nek verbatim azo-t vagy verbatim extra protection-os lemezt érdemesebb használni?

Kiírtam párat sony lemezre BluRay íróval mivel az lassabban tud írni mint a DVD író, viszont jó lenne még lemez, tudom hogy már régen leáldozott a minőségi lemezeknek a gyártása, de a verbatim hosszú élet tartamot ígér a lemezeinek, persze ez is relatív. :)

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#15164) Ottó58 válasza fer (#15162) üzenetére


Ottó58
senior tag

Szia!
Nálam jópár Pio író megadta magát, tejesen mindegy, mennyit írtam vele. Történt BD íróval is, nem is használtam sokat, BD-t nem ír-olvas, DVD-t igen.
Samu 223F "kinyírhatatlan", de még egy Lite-On sem ment tönkre, még a többezer, csak CD-t író Lite-On író is működik. (Fogaskerekes, szíj nélküli meghajtásos, hangos tálcanyitás).
Már Sonyval is történt meghibásodás.
LG 4040 és 41xx típusaim is működnek, pedig sok DVD- írtak anno.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15165) fer válasza Ottó58 (#15164) üzenetére


fer
őstag

Most a Pio mindent jobban olvas mint új korában, Samu nekem is volt egy 203D, nagyon jól írt olvasott, de egyszer csak megadta magát, a mai napig sajnálom.

Épp most raktam be neki egy 2X sony rw-t, tiszta karc csoda, hogy még olvasható, de meg sem kottyant neki, pedig erre emléxem, hogy a pio-val sosem tudtam megírni ezt a lemezt!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15166) Ottó58 válasza fer (#15165) üzenetére


Ottó58
senior tag

Mi volt a hiba?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15167) fer válasza Ottó58 (#15166) üzenetére


fer
őstag

Egy kis után állítás, megcsináltam a 112D-vel is, már az sem akart semmit beolvasni.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15168) jeni válasza fer (#15162) üzenetére


jeni
félisten

használtan is még beszerezhetőek a Pioneer írók ,akár Sony ,Samsung,Liteon is jók.

(#15169) jeni válasza Ottó58 (#15102) üzenetére


jeni
félisten

régi idők...
csak a Philips hiányzik
tekerem és tekerem...

(#15170) jeni válasza wwenigma (#15161) üzenetére


jeni
félisten

Samsung,Liteon,Asus írót szerezz be ha tesztelni is szeretnél,aprón már 500Ft és rád sózzák.

(#15171) fer válasza jeni (#15168) üzenetére


fer
őstag

Minek, van szinte mindenből, pio 215L-112D, iHAS624B, AD7240S,, SH-S182M, Meg még egy Lg H70N-is, és még ezt is találtam:

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15172) jeni válasza fer (#15171) üzenetére


jeni
félisten

no problem

(#15173) verybigboy


verybigboy
senior tag

Csak bekukkantottam ...

Istenem, szerintem a "raktáromban" van még vagy 50 íróm ... évek óta egyiket sem használtam, pedig van ott szerintem minden (is).

Hát ez is elmúlni látszik, nem is tudom, írtok még DVD lemezeket mostanság? Mennyit? 1-2-5-10 havonta? Csak érdekesség képpen kérdem.

Jó látni a régi neveket ismét, de jó is :)

(#15174) Ottó58 válasza verybigboy (#15173) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nekem "csak" a fele van. De sorban ki fogom próbálni őket, mert volt már hogy elővettem egyet és nem működött, pedig íróképesen raktam el.
Legrégebbiek; Pio 107, Px 712A, LG 4165-67, és volt még valahol (Nem találom) LG 4040.
iHAS 324C szinte új.
Ha már itt tartunk, van egy SAMU SH-202 sosem írtam vele, milyen lemezre célszerű égetni?
A 223 F szinte kinyírhatatlan!!!
Retro korszak sosem múlik el!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15175) jeni válasza verybigboy (#15173) üzenetére


jeni
félisten

én már ott tartok,hogy az asszony egyedi tiltást tett a bankkártyámra DISC lemezek vásárlására ;]
még akkor sem ha Taiyo Yuden lemezt tudnék venni per darab 50 Ft áron.

(#15176) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Valaki?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#15177) winhate válasza Moonwolf (#15176) üzenetére


winhate
őstag

Nor- t kerdezd meg hatha van meg neki raktarom. Korrekt uriember ! Regota vasarolok tole.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15178) Nor- válasza Moonwolf (#15163) üzenetére


Nor-
tag

Ha fontos az adatod, akkor az AZO-s lemezt válaszd.
karcosabban is könnyebben viszik az olvasók, jobb a kontrasztja.

http://itmedia.sk/

(#15179) Moonwolf válasza Nor- (#15178) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Szia! Köszi a választ!

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#15180) idrimbe


idrimbe
csendes tag

Sziasztok!
DVD lemezeket és a DVD íróm tesztelgetem.
Ugyanaz a hardver, ugyanazt a lemezt Windows 10 alatt folyamatos "fűrészelés" mellett 21Mbit/s sebességgel tudja olvasni, mint Linux alatt 36Mbit/s sebességgel, teljesen hangtalan működés közben. Gondolom a "fűrészelés" a fej újrapozíciónálása gyenge olvashatóság miatt. De ez azt jelenti, hogy Linux alatt nincs hibajavítás lemez olvasása közben?

(#15181) ibizadance


ibizadance
csendes tag

Sziasztok!

Családi videót szeretnék DVD lemezről számítógépre másolni, hogy Pendrive-n keresztül tudjuk TV-n nézni. Milyen programot tudtok mondani, amivel .dat fájlokat bármilyen olyan formátumra tudok konvertálni a DVD lemezről, hogy azt a tévén/számítógépen nézhető legyen? Gondolok itt avi, mkv, mp4....

Amiket találtam eddig DVD ripper programokat, azok vagy nem ismerik fel a formátumot vagy fizetős és a videó hossza le van korlátozva.

(#15182) Ottó58 válasza ibizadance (#15181) üzenetére


Ottó58
senior tag

Szia!
[link] próbáld meg.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15183) fer válasza ibizadance (#15181) üzenetére


fer
őstag

Minden átkonvertálás minőségromlással jár (gondolom ezt te is tudod) a dat fájl mpeg1 vagy mpeg2 lehet, első körben próbáld meg átnevezni mpeg-re vagy mpg-re. ha ezt sz.gépen sem tudod lejátszani, akkor ott más probléma van.

Ha mindenáron konvertálni akarsz, én az Xvid4psp-t ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15184) ibizadance válasza fer (#15183) üzenetére


ibizadance
csendes tag

Köszönöm! Átneveztem a fájlokat mpg-re, azóta sikerül lejátszani TV-n is. Köszönöm a tippet! :)

(#15185) fer válasza ibizadance (#15184) üzenetére


fer
őstag

Örülök, hogy sikerült, látod sokszor a legegyszerűbb dolog a célravezető.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15186) Pikari válasza idrimbe (#15180) üzenetére


Pikari
őstag

Valószínűleg amit te fűrészelésnek hívsz, az egyszerű ugrándozás a szektorok között olvasás közben. Linux alatt elég nagy a readahead, ami miatt kevesebb az ugrálás.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#15187) fer


fer
őstag

Ma elszórakoztam egy kicsit, láttatok már ilyen írót? Annyit segítek, hogy maga az író nem került sorozatgyártásra. Pontosítok, nem lehetett külön megvásárolni.
2.4X-es és csak mínuszos DVD-t és RW-t ír, CD-t nem. Elég szépen megírta ezt a nem túl acélos korongot, a samu és a pio sem írta meg jobban.

Samu:

Pio: Pedig már ki akartam dobni, de így megúszta a dolgot.

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15188) verybigboy válasza fer (#15187) üzenetére


verybigboy
senior tag

Rég "nézegettem" már ilyen képeket ...

Régi motoros, jó hogy itt vagy még a topikban!!!

(#15189) Ottó58


Ottó58
senior tag

Az előttem lévő hatására:

Néha szúrópróbaszerűen egy-két lemezt én is letesztelek.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15190) verybigboy


verybigboy
senior tag

"Retroklub" :D

(Jó értelemben persze!!!)

:R

(#15191) fer


fer
őstag

Én is csináltam egy újra tesztet, hogy mennyit romlott 10 év elteltével.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15192) fer


fer
őstag

Ma próbából felhoztam a műhelygépből a GH70N-t, hogy azzal is írjak e csodás korongokból 8x-an, hát az eredmény magáért beszél.

Gondoltam csak nem ismeri a korongot, ezért kerestem frissebb fw-t, de az eredmény nem lett jobb.

Most, vagy ennyire nem fekszik ez a lemez ennek az írónak, vagy a frissített fw-ben sincs benne enne ez a lemez. A hirtelen minőségromlásnál vált sebességet, lehet írnom kéne vele egyet 4x-es tempóban is, ha úgy jó lesz, akkor megtartom a korongot.
A korábban megírt Philips+-os koronggal nem volt problémája. Ezt kb. 1éve írtam vele.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15193) fer válasza fer (#15192) üzenetére


fer
őstag

A4x-es is uo. borzalmas lett.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15194) fer


fer
őstag

Találtam egy másik írót amivel még nem írtam ezt a lemezt, hát..., szerintem eddig ez írja a legszebben nálam ezt a lemezt. És milyen igaz a mondás: utolsókból lesznek az elsők.
Bár a 7240s-t eddig az 1.03-as fw-vel használtam, most raktam rá a 1.04-est, még azzal is teszek egy próbát, hátha...

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15195) Ottó58 válasza fer (#15194) üzenetére


Ottó58
senior tag

A verbát nálam a Sony-k írják a legszebben.
De már csak 03RG20-as lemezeim vannak.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15196) fer válasza Ottó58 (#15195) üzenetére


fer
őstag

Amint látod nálam meg nem az írja a legszebben.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15197) fer


fer
őstag

iHAS624B :Y

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.