Hirdetés

2020. október 19., hétfő

Gyorskeresés

(#15051) quailstorm

quailstorm
(nagyúr)

Hello!

Most kell 2db CD-t írnom, és látom, hogy már csak 3db Verbatim Crystal maradt itthon...

[link] [link]

Ezek a kínaiak szerintetek érnek egy rendelést? Igazából nekem is max PlayStation-re kell manapság, esetleg egy-két retro OS miatt a retro gépekre. PS-hez meg illik a fekete hátoldalú lemez.

(#15052) Nor- válasza quailstorm (#15051) üzenetére

Nor-
(tag)

Szerinted hogy fog a lemez kinezni mire ideer a postaval?
meg amugy is noname lemezeket venni ...
ha mindenaron fekete alju lemezt akarsz venni azt itthon is megteheted: [link]

csak nem kell ra varjal 1 honapot es lehet hogy meg egybe is lesz amikor megkapod.

Penteken elvileg erkezik belole keszletre.

http://itmedia.sk/

(#15053) quailstorm válasza Nor- (#15052) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

90-es évek végét, 2000-es évek elejét leszámítva csak noname van itthon kb. Kivéve a Verbatim Crystalokat, amiről meg nem tudom eredeti-e, mert kínai piacos...

Valószínűleg Crystalból veszek egy 35-öt, az elég lesz egy darabig. PS-nél rájöttem, hogy túl rossz a képminőség már nekem, aztán már inkább emulátor ment helyette, így elfelejtettem, hogy elfogyott a CD...

Tárolás mennyire gáz otthon? Van egy ilyenem bontatlan, de kb. 6 éves lehet. Mennyi a szavatossága? Fiókban volt végig.

Akkoriban álltam le a GC lemezekkel is, mert 8cm-es lemezem nem volt, 12cm-es tetőm sem volt, és normális TV-m se :DDD Szóval tető nélkül hajtva ratyi CRT-n nem volt jó.

[ Szerkesztve ]

(#15054) Nor- válasza quailstorm (#15053) üzenetére

Nor-
(tag)

A verbatim crystal kapható ma is, de nem csak az normális lemez, nem igaz hogy csak noname van.
Ha nem volt napnak vagy hőnek kitéve (nem felejtetted a fiókban amit minden nap melegített a napsugár) akkor elvileg jónak kell még lennie a lemeznek, ha nem karcolódott össze a fiók ki-be nyitogatástól.
a 43522 egy igen jó lemez volt 6 éve, gyári MCC kódos verbatim stamper, nézd meg hogy hol gyártották, a japán az egyik legjobb, de a manapság kapható taiwani vagy nemrégiben még néha fellehlető UAE lemezek is jónak számítanak belőle.

(#15055) quailstorm válasza Nor- (#15054) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

India, MCC 03RG20 és ahogy írod #43522.
CD-ből eddig sima Ultra Protection volt csak, nem Crystal.

Azt tudom, hogy a PS1 nem szerette a Maxell CD-t, a GameCube meg a Memorex DVD-t, ezt a kétféle Verbatimot meg gond nélkül, GC-n még a lézert se kellett erősebbre venni.
Tehát valószínűleg ezek jó lemezek voltak, akkor is ha kínai piacos.

(#15056) Nor- válasza quailstorm (#15055) üzenetére

Nor-
(tag)

A kinai piacon is ugyanonnan vasarolnak :)
Ha nem hamis es nem kezeltek ugy mint a szemetet akkor az is jo lehet.

(#15057) Daywalkerke

Daywalkerke
(aktív tag)

Sziasztok!

Ezzel a dual-os DVD-vel volt már valakinek tapasztalata, esetleg teszt eredménye vagy hallott róla már valamit:

Verbatim DVD+R Double Layer 8x 50cake *FULLPRINT* Life Series (97693) Taiwan (IT7398)

Jelenleg a MID-jéhez CMC MAG-D03-64 van írva és erről a MID-ről dual-os lemezeknél fogalmam sincs, hogy milyen lehet, mert eddig az alábbi Made in UAE-s FTI MID-es lemezt használtam, de sajnos ebből már nincsen:

IT Media DVD+R Double Layer 8x 10cake*FULLPRINT*(FTI) (IT7717)

Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#15058) M107 válasza Daywalkerke (#15057) üzenetére

M107
(addikt)

:R

Első ránézésre sok lemez Dual-os alkalmazza ezt a midet, ez olyan lehet a neten ha rá keresel a mid-re mint az CMCMAG-BA3-000 mid stabil de hullámzó minőség.

Kérdés a időtállóság

UI:

Sok dualos bér gyártott middel láttam már lemezt, az egyik legrizikósabb talán a 2014-15 Liteon írok írják a legszebben és a legjobban, főleg anno Verybigboy által Xbox360 lemezekre felkészített liteon írok .

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15059) verybigboy válasza M107 (#15058) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

@M107: ... mindig fényezve vagyok, köszönöm a szép emlékeket a DVD korszakból.

(#15060) M107 válasza verybigboy (#15059) üzenetére

M107
(addikt)

Aki tudott az tudott :)

:K

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15061) tomaszka88

tomaszka88
(aktív tag)

Sziasztok!

Itmedias FTI médiakódú lemezre írtam 4x sebességgel, LiteOn iHAS 124 íróval ,és végeztem egy lemez szkennelést NeroDS programmal. 5% jó és 94,8 % hibás szektort mutat,de a lemezről, ettől függetlenül jól beolvashatóak az adatok.

Szerintetek érdemes lenne lementi ?

(#15062) Nor- válasza tomaszka88 (#15061) üzenetére

Nor-
(tag)

Mikor írtál, mikor ellenőrizted vissza?
Másik, miért 4x-es sebességgel írod amikor 16x-os a lemez?

A DVD lemezeket azon a sebességen kell írni amit a gyártó ráír, ha más tempóval írod simán lehet hibás amiatt.

Hibás szektort mondasz, milyen hiba? ISObol írtad?
Az ISO amit kiírsz az nem hibás? Én már jártam úgy ...

(#15063) tomaszka88

tomaszka88
(aktív tag)

Az 16x nem gyors? Még ott vagyok leragadva,hogy 4x sebességgel írjak lemezt. Kb.2 hete írtam ki,tegnap ellenőriztem,és adat lemezt írtam,fotókat. Viszont,ha tesztelem a lemez minőségét 4x sebességnêl 90% ha pedig maximum akkor 0%. Milyen sebessêgen kell mérni?

[ Szerkesztve ]

(#15064) tomaszka88

tomaszka88
(aktív tag)

Sziasztok!

Közel 14 éves Traxdata lemez Riteg G05! Ez nem egy rossz eredmény ennyi idő után.

(#15065) Nor- válasza tomaszka88 (#15063) üzenetére

Nor-
(tag)

Nem, nem gyors, ha nem az előírt sebességgel írod akkor nem lesz jó az írás sok esetben mivel nem arra lett a lemez optimalizálva.

Tesztelni -elvben- 4x-es sebességgel kell vagy minél lassabban (ha láthatóan hibázik), viszont ha maxon olvasva nincs olvasási hibád, akkor lehet a meghajtódban van a hiba.
Én kiírnám mégegyszer 16x-osan a teszt kedvéért és azt is visszaolvastatnám hogy lássam a különbséget.

(#15066) tomaszka88 válasza Nor- (#15065) üzenetére

tomaszka88
(aktív tag)

Azt kihagytam,hogy dupla rétegű lemez 8x sebességű. Ha 16x a lemez akkor annyiszorosan is lehet ? Maximális olvasásnál sok hiba jön ki és 0%

(#15067) Nor- válasza tomaszka88 (#15066) üzenetére

Nor-
(tag)

Ha gyors olvasásnál többet hibáz akkor nem jól van megírva, valami hibás.
nézd meg hogy hogy néz ki az írás, egyenletes-e.

Javaslom próbáld meg a sok adatot kiírni egy ISO-ba és azt kiírni pl. imgburn-el közvetlen a lemezre, mivel így elkerülheted a bufferelési problémákat az esetleges kis fileok miatt.

(#15068) tomaszka88 válasza Nor- (#15067) üzenetére

tomaszka88
(aktív tag)

Ez jó ötlet lehet, eddig Neroval írtam ki, és egyenletes volt az írás egyébként. De lehet jobban járok , ha isoba berakom majd kiírom úgy a képeket/videókat imgburnnal ? megnézem. Nagyon köszönöm. Hány szoros sebességgel ?

(#15069) tomaszka88

tomaszka88
(aktív tag)

Sziasztok!

LiteON iHAS 124-s íróm van ,Nerot használtam, 4x sebességgel szoktam írni. Általában dupla rétegű lemezeket. Traxdata Full Print Umedisc mid, ITMedia FTI mid, dvd lemezeket használtam legutóbb.

A NeroDiscSpeed programmal tesztelve minőségileg nem lettek jók. De winchesterre felmásolhatóak a lemez tartalmak. Az IMgburn isos megoldást is kifogom próbálni.

(#15070) Nor- válasza tomaszka88 (#15069) üzenetére

Nor-
(tag)

Az FTI DL kodot nem minden iro szereti, lehet amugy hogy ott a baj.
Most van keszleten MKM kodos gyari verbatim (FTI gyartmany) amugy.

Az ha ISO-t irsz eloszor, minden esetben ajanlott, egy hibalehetoseggel kevesebb ...

(#15071) tomaszka88 válasza Nor- (#15070) üzenetére

tomaszka88
(aktív tag)

Hamarosan átpártolok végre bluray-re ,és akkor It-ról most már majd Blurayt rendelek. Nem érdemes vesződni ezekkel a Dvd+DL lemezekkel.

(#15072) tomaszka88

tomaszka88
(aktív tag)

Sziasztok!

Nálam egy ilyen teszt futott le :

DVD+R DL FTI lemez , ezen programok vannak. Az értékekből mit lehet kiolvasni, nem lett valami jó igaz ? Neroval lett írva 4x-en, fél éve. LiteON IHAS124 B AL0S (xbox360 patchelt író)

(#15073) M107 válasza tomaszka88 (#15072) üzenetére

M107
(addikt)

Rétegváltás előtt szép kis hibák....
Ez még nem jelent semmit rosszabb lemezt is látni több éves és kifogástalanul lehet olvasni róla.
Gondolom nem régi a gép, XP win7 csak natúran író és semmi sallang, nem futott semmi az írás alatt lassan írtad 4X-en sata vezérlők eredeti Micro....t ACHI.
Sokan akik még írnak külön régi gépet ezért tartanak " csak erre "
Csak a win 4GB és lehetőleg IDE (pata csatis lap) 2-4 sata 2.0 hellyel, mondjuk az írónak elég a sata 1.0 is.

[ Szerkesztve ]

(#15074) M107 válasza tomaszka88 (#15072) üzenetére

M107
(addikt)

két rétegű lemez DVD-nél amúgy is elég lutri volt már mint minőségre, BD-nél már ekkora baj nem volt, de ott is inkább sokan az egyrétegű lemezt favorizálják.

Inkább vennék újra írható lemezt :

Ilyet egy kazallal :)
Nekem is van még vagy 20-25 ilyen kis hengerrel max évente ha egy "hal meg" közülük intenzív használat haver diszkózik és ott nincs kímélve a lemez.
De ha normálisan használod nem dobálod vigyázol rá, akkor egy két 10 pakk 10-20 évig is elég lehet :)
S akkor hol lesznek már ezek a lemezek ha minőségi ha nem.

UI:
Fontos
Made in Taiwan legyen a China kerülendő :)

[ Szerkesztve ]

(#15075) slaci007

slaci007
(senior tag)

Minőségi írók egy pár darab[link]

Tungsram 1896-1989

(#15076) tomaszka88 válasza M107 (#15073) üzenetére

tomaszka88
(aktív tag)

Réteg váltásnál jött ki igazán a hiba,meg főleg Traxdata Umedisc DL-nél. A régi Maxell DL-ek ,mint pl. ami Ritek S04 066(42h) Mid ,ott kevesebb volt a hiba, pedig nem mai darabok. Nem panaszkodni akarok, csak ezt tapasztaltam. :))

Ez pedig a legelső Eurodata DVD-R lemezem .kb..14 éves

:)

[ Szerkesztve ]

(#15077) M107 válasza tomaszka88 (#15076) üzenetére

M107
(addikt)

"Ez pedig a legelső Eurodata DVD-R lemezem .kb..14 éves"

Meg is látszik, még az elején a kezdeteknél volt minőség :))
Ha még gyártanák pl, és megnéznéd fél év múlva, lehet hogy 10X rosszabb minőséget hozna.
Sajnos manapság nem fontos a minőség és a tartósság.
Persze azért ki lehet fogni tartós terméket az esetek 30 % ban.
Ha elromlik cseréld le, ez a mostani mottó

UI :

Persze ezeket a lemezekre értettem.
Tartós fogyasztási cikkeknél más az arány, de ott is u.a ez ha elromlik vegyél újat.

[ Szerkesztve ]

(#15078) tomaszka88 válasza M107 (#15077) üzenetére

tomaszka88
(aktív tag)

Nagyon szép megfogalmazás, teljesen egyetértek. Emlékszem, még egy pc boltos ismerősöm adta az infót, 100 ft volt a lemez. Manapság már haldoklik is ez a technika, nem annyian írnak lemezre, mint akkor. Akkor még 215mb pendrive is nagy szó volt. Az most mindegy mi van a lemezre írva ,milyen márka, a minősége a lényeg, és a tartósság. Nem is tudom ezekből a DVD-R lemezekből mostanság melyik a jó minőség, rég írtam már olyat. :)

(#15079) Hegyirabló

Hegyirabló
(addikt)

Sziasztok!

Préselt lemezeknek mennyi az élettartama? Wikipédiát olvastam, de azt nem akarom elhinni (15 év).

Köszi!

(#15080) Multibit válasza Hegyirabló (#15079) üzenetére

Multibit
(veterán)

Wikipédiát olvastam, de azt nem akarom elhinni (15 év).
Erősen függ a tárolási körülményektől (tehát, nem csak az írható lemezeknél fontos ez). Aztán az sem mindegy, milyen festék van/volt a tokon belüli címkéken. Mindenesetre nekem vannak 25 évnél régebbi audio CD-im, ma is lejátszhatóak (nyilván, ez statisztikailag nem releváns). Persze nem vizsgáltam egyiket sem mikroszkóp alatt. Talán van 1-2 1990 előtt gyártott album is, majd utánanézek.

(#15081) Hegyirabló válasza Multibit (#15080) üzenetére

Hegyirabló
(addikt)

Köszi!

(#15082) winhate

winhate
(őstag)

Hm erősen át kene nézni a cd / dvd imet. Valamelyik mar 22 éves :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15083) BB9000

BB9000
(tag)

Nem DVD , de lemez. BLueRay lemezre archiválás a terv. A Verbatim M-disk technológia nagyon megtetszett. 667 év után 5% körülire becsülik azon lemezek arányát amelyeken bármiféle adatvesztés lesz tapasztalható.
Még a "jól bevált" ITMediás beszerzési forrásnál is olcsóbban lehet kapni az Alzánál. 62, 64 és 66 Ft/GB ra jön ki.
Van-e tapasztalat, vélemény, tanács, vagy olcsóbb, jobb beszerzési forrás?

[ Szerkesztve ]

(#15084) gaben22 válasza BB9000 (#15083) üzenetére

gaben22
(aktív tag)

Van Blu-ray disc topic, ott már ki lett tárgyalva többször. Olvasgass esetleg arrafele. Szerény véleményem szerint senki se tudja, hogy mit is bírnak ezek, szóval csak az ígéret, ami biztos :). Nem beszélve róla, hogy irgalmatlan drága. És ami igazán fontos, azt akkor is duplikálva tárolod, ha tutibiztos, hogy a fő backup forrásod halálbiztos. Én inkább emígyen tárolom a fontos dolgokat: minőségi egyrétegű Blu-ray lemez (Panasonic mid) + HDD fiókban tárolva és elfogadom, hogy 15-20 évente meg kell újítanom a backupot az akkori technológia szerint. Pl. épp most csinálom a migrálást DVD lemezekről blu-ray + HDD-re. Természetesen esetemben csak azoknál csinálom ezt, amit én fontosnak tartok. Ami nem, az jelenleg kétrétegű blu-ray lemezre megy.

[ Szerkesztve ]

(#15085) verybigboy

verybigboy
(senior tag)

Upsz ... törölve

[ Szerkesztve ]

(#15086) qnadam

qnadam
(addikt)

sziasztok,
öt éve vettem egy százas henger TY Maxell lemezt, amiből négy és fél éven át elfogyott három darab... majd most hirtelen maradt tizenpár. viszont itmediánál már semmilyen taiyo yuden lemezt nem látok, akkor mit érdemes venni helyette, ami hasonló minőségű?

[ Szerkesztve ]

pörögj disznó, napozz holddal, a holdon nincs is sötét oldal

(#15087) Ottó58 válasza qnadam (#15086) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

TTH02, vagy mínuszos Verbatim.
Az IDE Pio íróim szépen írják a TDK-t, a Verbatimot pedig az Optiarc (Sony-NEC).

» A tisztesség ott ér véget, ahol a politika kezdődik. «

(#15088) qnadam válasza Ottó58 (#15087) üzenetére

qnadam
(addikt)

köszi!
mínuszos verbatim melyik? cmc verbatim is van, azt azért lehet, hogy kihagynám.
ide ebben a háztartásban már nincs, és nem is lesz :D

(#15089) Ottó58 válasza qnadam (#15088) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

MCC 03RG20, de a CMC sem volt rossz. Egyedül a +-os Verbatimmal fürödtem be, de lehet, h.szériahibásat fogtam ki, de 100darabot?
Pedig a legjobb írók ott vannak, ezért is van ide-s gépem (XP-vel, 1155 alaplappal).
De van átalakítóm (kétirányú, SATA-s) is és a másik gépemben is tudom használni.
Tesztelni pedig mindkettőben Lite-On 524A és B teszi a dolgát.
Én még írok DVD-re és Blu-rayra is, főleg a kamerás felvételeim.

(#15090) qnadam válasza Ottó58 (#15089) üzenetére

qnadam
(addikt)

4-5 éve már, hogy semmilyen szalagos és optikai formátumot nem használok, de most videót is digitalizálok, aztán többen lemezen kérik, én meg igyekszem minél tartósabbat adni. bd olvasót is csak azért tervezek venni, hogy azt a pár lemezemet, ami neten nem elérhető, valahogy tudjam olvasni :) nem is tudom, van-e mivel tesztelnem, a dell precisionben eleve laptopméretű odd van, ezen kívül csak usb külső.

(#15091) Ottó58 válasza qnadam (#15090) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Ha csak simán, szerkesztés nélkül kell digitalizálni, asztali DVD íróval teszem.
A laptopméretű ODD még lehet tesztképes, gondolok Lite-On-ra, vagy SAMURA.
Nekem így néz ki pl. egy lemezem: ilyen szerkesztett képet nyomok rá, ettől lesz egyedi, sosem írtam filctollal rá.

Egy tesztkép, ami elég jó. Hirtelen ezt találtam.

(#15092) qnadam válasza Ottó58 (#15091) üzenetére

qnadam
(addikt)

valami szerkesztés mindenképp van, ha más nem, akkor pontosan levágni elejét-végét.
az usb az kívül samsung, belül nem tudom mi, de holnap megnézegetem a meglevő cuccokat. a taiyoban az volt szép, hogy nagyjából biztos lehettem benne, hogy jó lesz :)
hobbiból nem videózok, de ha mégis, akkor sem írom lemezre. úgy általában semmit nem írok lemezre :D

(#15093) sevorn

sevorn
(újonc)

Sziasztok!

Hol lehet "archival grade", arany tartalmú DVD-t kapni? Ezek hosszú élettartamú DVD-k. Például a Verbatim UltraLife Gold Archival Grade.

Az itteni helyi üzleteket átnéztem de sehol sincs. Még hagyományos DVD sincs a MediaMarkt-ban és Euronics-ban sem. Csak egy papírboltban volt, ott is csak pár darab hagyományos DVD.

Sok webáruházat átnéztem, de már évek óta nem kaphatóak. Sőt, Európában sehol sem kaphatóak. Az amerikai Amazon-on van, de hihetetlenül drága a szállítás (pár DVD 20 000 forint lenne).

(#15094) qnadam válasza sevorn (#15093) üzenetére

qnadam
(addikt)

helló,

m-disc nem jó? mondjuk az nem olcsó.

(#15095) sevorn válasza qnadam (#15094) üzenetére

sevorn
(újonc)

M-disc a legjobb, a tökéletes adattárolási mód. A jövőben erre fogok kiírni mindent. De jelenleg az íróm nem kompatibilis vele. Ezért keresek Archival Grade DVD-t. Szóval hol lehet ilyet kapni? Pár üzletben azt mondták, hogy márt nem gyártják. Nincs más alternatíva?

(#15096) qnadam válasza sevorn (#15095) üzenetére

qnadam
(addikt)

vegyél egy meghajtót, nem drága :)

(#15097) sevorn válasza qnadam (#15096) üzenetére

sevorn
(újonc)

Úgy értettem hogy az M-disc-re van-e alternatíva? És valóban nem gyártják már az Archival Grade DVD-ket?

(#15098) Nor- válasza sevorn (#15097) üzenetére

Nor-
(tag)

Már nagyon régóta nem elérhető, rendelni se tudunk, ha nagyon akarnánk persze FTI legyártaná, de gondolhatod mennyi MOQ mellett, az életben nem adnánk el ...
Úgyhogy szerintem vegyél egy M-disc irót, nem lesz már archival gold lemez.

(#15099) wolperting

wolperting
(senior tag)

(#15100) Ottó58 válasza wolperting (#15099) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Én általában az alábbit használom, 72xx Sony-Opti íróval!
[link]

A Piok még rosszabbul írják, de az 5280 sem remekel.

Nálam:
Sony=Verbatim lemez
Pio=TDK (TTH02).

(#15101) verybigboy válasza Ottó58 (#15100) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

De jó még látni itt 1-2 régi "arcot" ... de sajnálom eme korszak végét ... ejhhh.

7200 NEC író, főleg az IDE verzió nagyon baba egy író volt (7200A ha jól emlékszek), akárcsak a Samsung 222L (úgyszintén IDE író). De volt az LG GSA-4163B vagy LG GSA 4167B ... ejhhh.

Na meg a lemezek császára a régi Taiyo Yuden alapanyag ... a 8x-os, az egy etalon széria volt, a 16x-os az már nem annyira. Akkor a Verbatim DVD+R Made in UAE, emlékszem vadásztam arra a sorozatra. De van, volt még az Infome alapanyagú Philips lemezek, az is egy kimagasló széria volt, még most is van szerintem vagy 400 lemezem ebből a szériából (nyomtatható és gyárilag nyomott felülettel). Hát igen. Manapság meg gondolom az enyészet, igaz nem kísérem szemmel a változásokat eme téren, de gondolom mint mindenhol, az egyre silányabbat akarják ránksózni, nagyon résen kell lennie az embernek.

Bocsánat, idekerültem, előjöttek az emlékek :)

[ Szerkesztve ]

(#15102) Ottó58 válasza verybigboy (#15101) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Én még aktív vagyok e téren, a 72xx sorozatból majdnem mindegyik megvan, a jobb Piokkal párhuzamban.
LG is, Taiyo is van, meg több száz jobb minőségű lemez, csak a Philips hiányzik.
Én még használom a DVD-t, egyedivé "varázsolom" őket, archiválás egyik módja ként, de hiszen az idősebbeknek jobb Tv-n látni pl. a nyaralást, mint "okoson", mert még van bőven lejátszó, úgysem megy ki a divatból, csak a fiatal korosztály nem használja (szerintük mindent a teló tud). Videót, audiót, régi bakelitet is használok, szeretem a retró cuccokat.
Videókamerás felvételeim szerkesztett, effektelt, feliratozott Blu-ray is őrzi egyfajta archiválás részeként.

(#15103) qnadam válasza verybigboy (#15101) üzenetére

qnadam
(addikt)

azzal együtt, hogy az elmúlt 15 évben már semmit nem archiváltam optikai lemezre, örülök hogy kiment a divatból ez a nyűglődés és szerencsejáték :)

(#15104) verybigboy válasza qnadam (#15103) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

Ezt rossz helyre "címezted" ... persze ez is egy vélemény ... csak nem az amivel én egyetértek.

Nem vagyunk egyformák (s ez így is a jó). Én nagyon sok dolgot "visszasírok" ... azt a korszakot mikor még jót AKARTAK!!! gyártani, s nem a mostani "marketinges" gyártást. Régen termékfejlesztés egy komoly cél volt, most az mellékes, szart is gyárthatunk, de csináljunk köré nagy, főképp idegen szavakkal teli marketing hadjáratot, azt a nép majd "megeszi" a sok "sz@rt" amit legyártunk nekik eladjuk ... hát ez nem az ami a világot jobbá teszi ... de persze ebbe élünk, ebbe kell élnünk, de az nem egyenlő azzal hogy ezzel együtt is értünk (értek).

(#15105) Ottó58 válasza verybigboy (#15104) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Tökéletesen egyetértek Veled!

(#15106) qnadam válasza verybigboy (#15104) üzenetére

qnadam
(addikt)

miért kellene egyetérteni? :)
nem gondolom, hogy most nincsenek jó termékek, mint ahogy régen is voltak szarok. ha akkor mindenki csak jót akart volna gyártani, nem lenne értelme ennek az egész topiknak :D viszont ha adattárolásról van szó, rég rossz, ha a termékkínálat jó ha negyedét lehet megbízhatónak tekinteni, és fórumokból derül csak ki, melyik lemez melyik íróval lesz jó.

nemrég előtúrtam a régi dvd-imet, és megpróbáltam lementeni a tartalmukat. a nagy részük működött (azért mindig igyekeztem a drágább lemezek felé menni), de a nem működők közt voltak márkás, jónak mondott darabok is.
emellé bejön, hogy a négy és fél gigabájt egy kényelmetlenül kis adatmennyiség. innentől számomra sokkal kényelmesebb egy nas, amit bárhonnan el tudok érni, elfér rajta kb háromezer lemez tartalma, egyszerre kéznél van az egész tartalom, szól ha valami baja van, folyamatosan menti a tartalmát felhőbe, és ha a három hdd-ből az egyik kiesik, még mindig nincs semmi probléma (de ha van, még mindig vissza tudom tölteni).
nem állítom, hogy az egész dvd technológia úgy rossz, ahogy van, csak azt, hogy az én igényeimmel kevéssé találkozott :)

(#15107) Ottó58 válasza qnadam (#15106) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a régi (majd 20 éves! pl. Princo, vagy más lemez, ami nem kimondottan minőségi) a régi írókkal megírva is jó eredménnyel olvasható. több is van a DVD korszakból más-más íróval írva.
Igenis a mostani lemezek író párosítással adnak optimálisabb teljesítményt.
Abban igazad van, hogy kevés adatot tárolnak, de van Blu-ray amit mostanában is szép számmal írogatok.
A nyaralási videót pedig DVD-re írva egyszerűbb tévén megmutatni a 80 évesnek, (még van lejátszója), mint a felhőből telón.
Ez is csak egy vélemény, tükrözi "nem vagyunk egyformák" más az igényünk és a felhasználási mód.
Ezzel párhuzamosan lehet "felhőbe" archiválni.

(#15108) HIGH-END

HIGH-END
(csendes tag)

Helló adott egy LG házimozi Csak DVD s szuper hang minden tökéletes
Egy DOLOG AMIT NEM ÉRTEK
műsoros lemezeket játsza írottakat is
Egy LEMEZ DVD DE ABBÓL PRÓBÁLTAM TÖBBET VALAMI KÓD VAGY NEM TUDOM WARNER BROS GYÁRI DVD GLADIÁTOR JURASSIC PARK GODZILLA mindegyik kifog rajta hang elindul kép egyhelyben áll vagy szaggat kockázok lemezek SONY DVR íróban mennek mi lehet ez? Csak WARNER BROS KIADÁSÚ GYÁRI LEMEZEKENÉL ?

(#15109) qnadam válasza Ottó58 (#15107) üzenetére

qnadam
(addikt)

nem azt mondom, hogy minden rossz, közel sem, sőt egy csomó noname lemezem is túlélt ennyi időt, de néhány kifejezetten jónak mondott viszont nem
de ebben egyetértünk, hogy nem vagyunk egyformák, nekem blurayre is macerás lenne archiválni. ha csinálnék nyaralós videót és ha meg akarnám mutatni a nagyszüleimnek, akkor pent dugnék a tévéjükbe :) viszont van egy projektem minden évben, aminél a vevők egyik (egyre kisebb) fele még mindig dvd-n kéri az anyagot, de ott tényleges lemezt nem kell írnom, csak egy isot küldök.

(#15110) winhate

winhate
(őstag)

Elövettem a napokban a régi cd imet hogy lemásoljam a gépre és 19 db ból 3 lemez volt csak hibás.
Kb 20 éves lemezek ! (Amiga stuff)
Hatalmas nosztalgia faktor nálam a lemezezés. (főleg ha hibátlan)

Elnezest a cd miatt de sajnos aktiv cd topic szerintem mar nincs :)

(#15111) Doky586 válasza winhate (#15110) üzenetére

Doky586
(nagyúr)
LOGOUT blog

csak..? :Y az 16%

(#15112) winhate válasza Doky586 (#15111) üzenetére

winhate
(őstag)

Le tudtam mindet masolni.

(#15113) Tex Murphy

Tex Murphy
(tag)

Sziasztok!
Tudom, nem a legjobb helyre írom, de sehol sem találtam hasonló. Lightscribe CD-t keresek. Lenne néhány dolog, amit felírnék CD-re,, s kipingálnám. Sehol sem lehet itthon kapni, de hátha valakinek van elfekvőben. Ha más nincs, ebay, de itthonról egyszerűbb lenne. Szóval aki tud segíteni, megköszönném.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#15114) Ottó58 válasza Tex Murphy (#15113) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Már régen használtam, de áttértem utána a Labelflash lemezre, mivel sokkal szebb képet gravírozott.
Egy idő után már nem lehetett kapni, így áttértem a nyomtatható lemezre, amire bármit "alkothatok".
Ha van olyan nyomtatód, sokkal egyedibbé tudod tenni.15102hsz

(#15115) Nor- válasza Tex Murphy (#15113) üzenetére

Nor-
(tag)

A lightscribe megszűnt, nem gyártják évek óta, tehát már nem fogsz találni sehol.
Az utolsó darabokat úgy hallottam hogy már ezer (!) forint körüli áron adták egyes szlovák/magyar boltok ...

(#15116) Tex Murphy válasza Nor- (#15115) üzenetére

Tex Murphy
(tag)

Szomorú, akkor marad ebay.
Azért köszi.

(#15117) Nor- válasza Tex Murphy (#15116) üzenetére

Nor-
(tag)

Ott se nagyon fogsz találni, globálisan nem létezik ez a termék, az ebayes eladók is be kell hogy szerezzék valahonnan ...
A disztributoroknál meg már sok-sok éve megszűnt ez a kategória sajnos.

(#15118) Tex Murphy válasza Nor- (#15117) üzenetére

Tex Murphy
(tag)

Kapásból néhány:
[link]
[link]
[link]

Tetszik, miket ki lehet hozni belőle..

(#15119) Ottó58 válasza Tex Murphy (#15118) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Sajnos a felület kopik, ellentétben a LabelFlash lemezzel.
A nyomtathatót is le kell fújnom fixálóval.

(#15120) Tex Murphy válasza Ottó58 (#15119) üzenetére

Tex Murphy
(tag)

Kopik a gravír?
Még nem hallottam ilyenről....

(#15121) Nor- válasza Tex Murphy (#15118) üzenetére

Nor-
(tag)

Ezek aukciók, most lehet olcsónak látszik, de mire vége az árverésnek, horror áruk lesz ...
És ha kéne belőle 500 darab, nincs, mert 1 hengere van az eladóknak.
Hidd el, ha lehetne szerezni, vettünk volna, de sehol nem lehet már találni európában ...
Az egyik aukció most tart 40 fontnál 50 lemezre, nem nevezném olcsónak, és még 1 nap van hátra ...

(#15122) Tex Murphy válasza Nor- (#15121) üzenetére

Tex Murphy
(tag)

Sajnos húzós lett.
De van máshol 3.5 fontért 1 darab.
az már nem vészes..

(#15123) Nor- válasza Tex Murphy (#15122) üzenetére

Nor-
(tag)

tehát az 1500 forint + szállitás nem sok ? ...
Ugye látod amit mondtam, hogy mire vége az árverésnek, nem annyi lesz mint amennyibe felrakták ...

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.