Hirdetés

2019. november 22., péntek

Gyorskeresés

(#3001) pigsty válasza gg72 (#2982) üzenetére

pigsty
(aktív tag)

ez a 7 a házszámra vonatkozik? :F Félreérthető!
Mert a Laci4 által jelzett ház az nem 7-es, a BKV székház mellett.
Ma néztem is a akácfa 7-et, de ott csak étterem volt :D

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#3002) gg72 válasza pigsty (#3001) üzenetére

gg72
(veterán)

Én úgy láttam a múltkor, hogy 7-es van kiírva a bejárat fölé, az üzlet mellett valóban egy étterem (büfé?) van. Az üzlet bejárata fényvisszaverő fóliával van bevonva, semmi sem utal arra, hogy ott egy bolt lenne, gondolom nem véletlenül... ;)

(#3003) kali válasza IRON STORM (#3000) üzenetére

kali
(legenda)

hát, szerintem ritek s04 lesz...
philips dl esetén 10 darabos hengeres kiszerelésű lemeznél, eddig még csak 2.4x dvd+r dl verzióval találkoztam ricohjpn d01 médiakóddal, de az is elég ritka...

(#3004) Laci4 válasza pigsty (#3001) üzenetére

Laci4
(senior tag)

Válaszoltam priviben. De hátha másnak is fontos:

Nah.. akkor sorjában. az üzlet. a legegyszerübb. valahogy elmész a blahához.
Ott akácfa utca. (sarkon van egy burger king) elindúlsz befelé a burger oldalán, azaz ahogy mész befelé a jobb oldalon. nemsokára (talán 50méter) lesz egy kereszteződés.. zebrán át(semmi lámpa.. körbenézés rulez) mész tovább, és innen már figyelni kell! A jobb oldalon ahogy mész, ház aljában van.. (én is túlmentem rajta) :B
Ha jól rémlik semmi extra nincs.. talán kiírva sincs semmi. Egy ilyen lefóliázott ablakot, ajtót keress. Olyan kicsit tükröződő fólia, amin kifelé látsz, befelé nem.
Van egy ajtó, mellette meg talán egy sima ablak. valaha talán kirakat volt. de ez már nem 100%.
Ha eljutsz odáig, ahol kiszélesedig az út, a járda a te oldaladon (jobb) beljebb megy, és parkoló van, ergo a BKV székháza elé, akkor már túlmentél rajta!

(#3005) Mákosmetélt

Mákosmetélt
(aktív tag)

Sziasztok,

néztem GRUNDIG DVD lemezt, FTI (Falcon Technologies International) alapanyaggal.
Ez milyen szerintetek? jó olcsó amúgy :D

Ja és még egy kérdés..
Párszor én is nyomtam már ilyen lemez tesztet cd speed-ben de nem tudom azokat a grafikonokat értelmezni igazából..
Tudtok erre valami kis leírást valahol? Mit kell nézni, mi mit jelent, stb..

Köszi szépen,
Üdv.

Éljenek a nyulak!

(#3006) gg72 válasza Mákosmetélt (#3005) üzenetére

gg72
(veterán)

Hát elég egzotikus lemez... Vegyél inkább 16X mínuszos Sony-t, az 50 Ft körül van most sok helyen és nagyon jó lemez! :K

A CD Speed grafikonjainak értelmezéséhez itt egy angol nyelvű fórum: [link]
A lényeg, hogy minél alacsonyabbak legyenek az értékek, a felső grafikonon 100, az alsón pedig 5 alatt.

(#3007) pigsty válasza gg72 (#3006) üzenetére

pigsty
(aktív tag)

Yuppie! Megvettem (mármint a fentebb tárgyalt Sony-t), helyes lemez, köszi a súgást!
kali: Nero InfoTool szerint elvben megtudná írni 16x-on is, azért menjen a firmware frissítés?

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#3008) kali válasza pigsty (#3007) üzenetére

kali
(legenda)

igen, szerintem - szinte mindig - érdemes frissíteni! több médiakódnál is finomítva lettek az írási stratégiák az új firmware esetében.

[ Szerkesztve ]

(#3009) gg72 válasza pigsty (#3007) üzenetére

gg72
(veterán)

Szívesen. ;)

(#3010) Crytek

Crytek
(veterán)

Kaptam egy ilyet most.
Mondanom sem kell ment a 3 memorex mellé a kukába.
Megírás után tiszta vékony csikos a felület és nyögvenyelősen olvassa be meg agyonlassul a gép tőle de visszamásolásig nem jutottam el mert a kijelölésnél mindig behalt :(

Vettem verbatimot arra hiba nélkül megirta és vissza is olvassa!

Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, CM 212+,Zotac 1070Ti AMP! Extreme / Xbox One X

(#3011) IRON STORM válasza Crytek (#3010) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Ez is nagy valószínűséggel Ritek volt. Csak a Verbatim.

Csak a TDi!

(#3012) Mákosmetélt válasza gg72 (#3006) üzenetére

Mákosmetélt
(aktív tag)

Szia,

köszi!

Azért 10 darabot vettem a grundigból csak úgy és csináltam egy tesztet is:
végülis csak a végén van 150 körül az egyik, a másik végig 3 alatt.
itt a kép:
[link]

Akkor talán annyira nem gagyi, bár mindjárt egy taiyo-s verbát is lecsekkolok :)

Üdv.

ja és nem pioneer dvr-111d -vel írtam, ezzel csak ellenőriztem itthon.

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#3013) gg72 válasza Mákosmetélt (#3012) üzenetére

gg72
(veterán)

Szia, hát ez azért nem tűnik egy túl jó (tartós?) lemeznek, jó, hogy csak 10-et vettél... ;)

(#3014) Blackdeath

Blackdeath
(aktív tag)

ahoj

sajna sztem sikerült írnom 1 selejtes sony dvd-t (sony16d1). az imgburn megírta hiba nélkül, csak van a lemez felületén 1 olyan sáv kb. a háromnegyedénél (olyan pár mm-es) amit mintha nem is írt volna meg. a házimozim viszont simán beolvassa gond nélkül.

mondjuk az is furcsa, hogy 8x írásra volt állítva az író, de néha nagy ritkán még így is csak 4x-esen írja meg a lemezt. de ilyen fura "csíkot" még egyikre se nyomott. (nec 7203a)

(#3015) Blackdeath válasza Blackdeath (#3014) üzenetére

Blackdeath
(aktív tag)

sajna a félelmem beigazolódott: [link]

:O

(#3016) Matthewsz

Matthewsz
(aktív tag)

hello, nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést, de annyi lenne, hogy mi értelme van az újraírható lemezek teljes törlésének, ha a gyors törlés után is ugyanúgy lehet rá írni?
én a teljes törlés híve vagyok mindenben, de ha azt mondjátok többen is, hogy nincs értelme akkor fölöslegesen nem akarom törölni teljesen.
annyival tisztában vagyok, hogy a teljes törlés törli fizikailag is az adatot

(#3017) Henicica

Henicica
(tag)

Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy adatlemezt hogyan tudok átkonvertálni, mert a dvd nem játssza le. Egyébként az adatlemez őrzi legalább annyi ideig az adatot, mint a rendes dvd-video lemezek? Vagy esetleg nem olyan tartósak?
Már csak azért kérdezem, mert viszonylag nagy mennyiségű adatot hamar kiír lemezre, míg dvd-video készítésénél elég sokáig dolgozik.
Valamint azt szeretném megtudni, hogy dvd lemez lehet-e vírusos és ha igen, akkor ezt miből tudhatom meg?
Előre is köszi!

(#3018) gg72 válasza Henicica (#3017) üzenetére

gg72
(veterán)

1. Milyen adatokat (milyen típusú fájlokat) akarsz átkonvertálni?
2. Az teljesen mindegy, hogy mi van egy lemezen, a lényeg a (viszonylag) lassú írás, a jó lemez és egy jó író.
3. Szerintem ugyanúgy lehet vírusos, mint bármely adathordozó, vírusírtóval ellenőrizheted.

(#3019) Henicica

Henicica
(tag)

Mpeg fájlokat szeretnék konvertálni, csak nem tudom hogyan.
TDK - RW-sre írom, nem tudom ez elég jó lemez-e? 2x-esen írom, azt hallottam minél lassabb írás a legjobb és a legtartósabb. Szeretném, ha -r es lemezt is lejátszaná a dvd-lejátszóm, de csak a -rw-t olvassa, ezért kénytelen vagyok mindent -rw-sre kiírni.
Egyébként nem tudom, hogy a TDK minőség szempontjából hol áll. Verbatim lenne a cél, csak sajnos ritkán kapok.
A vírusos lemezekről még csak a napokban hallottam és nagyon megijedtem.
Most vettem egy laptopot és annak szeretnék a belső merevlemezére másolni bizonyos adatokat. Nem lenne jó, ha vírusos lenne a gépem, de majd megpróbálom valahogy ellenőriztetni.

(#3020) gg72 válasza Henicica (#3019) üzenetére

gg72
(veterán)

1. Rengeteg ilyen szoftvert találni a neten: [link] Én talán egyszer ha csináltam ilyet, akkor a Nero Vision-t használtam.
2. Ez érdekes. A -R lemezeket nem viszi az asztali lejátszód, csak a -RW-ket?! :U Inkább fordítva szokott lenni, mert az RW-k nem igazán a hosszútávú adatbiztonságukról híresek, ezért is újraírhatók... Nem sok író írja meg őket jó minőségben. A TDK mint márka leginkább csak régi hírnevéből él, ha teheted, vegyél inkább (nem kínai) Verbatimot és nézesd meg a lejátszódat, mert -RW-re írni nem csak drága, de nem is egy hosszútávú mulatság. ;)

(#3021) Henicica

Henicica
(tag)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!

(#3022) TomiFiu

TomiFiu
(tag)

Szevasztok!

A napokba vettem Maxell, Tajvani gyártású 25db-os DVD-R lemezt. Mindössze 60Ft/db 25-ös csomag esetén. 50db-nál már csak 50Ft és 100db-nál már csak 45Ft.

Ugyanakkor van SONY lemez is 50db esetén 50Ft-ért.

Annak idején a maxell magnókazikat nagyon szerettem. Jó minőségűek voltak és még küllemre is tetszett. Vajon most a DVD kor hajnalán DVD-R lemezekben is hozza az akkori magnóskazik minőségét? Mert ami a küllemet illeti az bejön. Lehet rá filctollal is írni úgy, hogy aztán azt könnyen el is lehet olvasni.

A tapasztalatom, hogy a 16x-es maxell DVD-R lemezekből az LG íróm eddig egyet se rontott 8x-írás mellet. És volt 1db 16x-írás is véletlenül, de az is jó lett.
A Hyundai HE-DX210 -es nem éppen minőségi lejátszóm mindet gond nélkül játszotta.

Szóval én egyenlőre elégedett vagyok. De ha valaki másképp látja az szóljon, hogy nehogy fizetés után ilyenből vásároljak nagyobb mennyiséget.

Üdv. minnyájatoknak!

(#3023) gg72 válasza TomiFiu (#3022) üzenetére

gg72
(veterán)

Mi a médiakódja?

(#3024) kali válasza TomiFiu (#3022) üzenetére

kali
(legenda)

a dvd lemezeknél a médiakód a lényeg, és a maxell esetében nagyon nagy a szórás, ami mid alapján a minőség változását is jelenti!
a sony lemezeknél mostanság nincs olyan nagy szórás, hozzák az aránylag jó minőséget.
maxell lemezeknél például a; ritek, mxl, prodisc médiakód nem dobogós, de a ricoh és a tyg már jobb minőséget képvisel(het)!
ha nincs túl nagy eltérés árban a maxell és a sony dvd lemezek között, akkor érdemesebb utóbbit venni!
én is használok ritek médiakódos arany színű maxell 16x dvd-r lemezeket, minden íróm szépen írja, minden olvassa, de azért nem sony minőség - főként a távoli jövőre nézve nem...
a régi hírnévre; anno a tdk is minőséget képviselt, egy ideig a dvd lemezek piacán is, mára már inkább csak az ára mutatja ezt - bár lassan az is alacsonyodik már -, médiakód szempontjából annyi variánshoz adja már a nevét, hogy néhány gyengébb minőségű, problémás széria is becsúszott már nekik...

(#3025) TomiFiu válasza gg72 (#3023) üzenetére

TomiFiu
(tag)

Hát azt nem tudom. De itt vettem. http://dvdr.atw.hu/

(#3026) TomiFiu válasza kali (#3024) üzenetére

TomiFiu
(tag)

Igen! Ez is arany színű és zöld ráírással.
Hogyan tudhatom meg a médiakódot?

(#3027) kali válasza TomiFiu (#3026) üzenetére

kali
(legenda)

ha használsz például nero alkalmazást, akkor a nero infotool (lemez fül) vagy a nero discspeed kiírja a lemez médiakódját!

[ Szerkesztve ]

(#3028) TomiFiu válasza kali (#3024) üzenetére

TomiFiu
(tag)

Hát amire emlékszem minőség tekintetébe az az, hogy a TDK VHS-eket se csipáztam mert a régi álófejes mono videomagnómmal a hang nagyon rossz volt. De volt magnókaziba is leáltam a TDK-val mert ott is bajok voltak.
Akkoriban VHS-re a BASF volt a tuti és kompakt kaziba meg a maxell és a sony.

(#3029) TomiFiu válasza kali (#3027) üzenetére

TomiFiu
(tag)

RITEKF1 azt írja

(#3030) kali válasza TomiFiu (#3029) üzenetére

kali
(legenda)

hát, akkor inkább a sony lemezeket vedd!
nem minden író/olvasó szereti a ritek médiakódos lemezeket - de főként kétrétegű lemezek esetében kerülendő!

[ Szerkesztve ]

(#3031) TomiFiu válasza kali (#3030) üzenetére

TomiFiu
(tag)

Oké! Megfogadom a tanácsod!
Köszi a segítséget!

(#3032) futa

futa
(csendes tag)

a verbatim dvd-r lemezekről mi a tapasztalat manapság? milyen médiakódok vannak belőle, és azok közül melyek a jobbak?

(#3033) gg72 válasza futa (#3032) üzenetére

gg72
(veterán)

MCC-n kvíül én másról nem tudok. Ellenben kerüld a kínai Verbatimot, nagyon rossz minőségűek! Pl.: [link]

(#3034) IRON STORM válasza gg72 (#3033) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Amit linkeltem a másik topikba Verbatim tesztet, az kínai lemez, bekapcsolt OHT funkcióval egész jó lett.... De valóban rosszabb minőséget képvisel.

Csak a TDi!

(#3035) CHIPman

CHIPman
(nagyúr)

Üdv. Omega DVD-R DL 8x-ről mi a vélemény? Nero8-nak nem tetszett, nem tudta lezárni az első réteg után, Nero7 simán megírt 1-et, de az adat ellenőrzés megakadt(nem futott le, és nem is írt hibát), a harmadikat a N7 pedig simán, hibamentesen megírta.
260ft-ért vettem, de tudok ugyanilyet 190-ért is.

Eladó 7700K+lap, GTX1070 - https://hardverapro.hu/tag/chipman.html

(#3036) gg72 válasza CHIPman (#3035) üzenetére

gg72
(veterán)

Ez már ezerszer elhangzott, DL-ből csak Verbatim, esetleg Ricoh, a többi csak felesleges kísérletezgetés és pénzkidobás!
Omega-ból megírsz 3ból egyet jól, Verbatimból mindegyiket jól, vagyis árban máris jobban jársz a drágábbal... ;)

(#3037) flash-

flash-
(veterán)

Sziasztok!

-os verbatim dvd lemezeket szeretnék venni mondjuk 10-et vagy 20at.Nem hengereset hanem normál tokosat.

kinéztem egyet,nemtudom hogy ez jó minőség e?:de nem értem hogy miért csak 8x a max írási sebessége.ez akkor azt jelenti hogy 4x sebességgel kell írni rá hogy jól sikerüljön minden?(egyszer régen vhol azt hallottam hogy ahányszoros a lemez,fele annyival kell rá írni)
vehetek ilyet nyugodtan?:
A lemez megtekintéséhez KATT IDE

[ Szerkesztve ]

(#3038) gg72 válasza flash- (#3037) üzenetére

gg72
(veterán)

Én nemrég vettem ilyet és jobb, mint a Verbatim (ami mostanában elég lutri lett, attól függően, hogy hol gyártják):
[link]

Eredeti japán gyártmány és Maxell médiakódos, karcálló réteggel, remek lemez, akár archiválni is! Van belőle +os is, csak az DVD-tokban. Mindkettőt nyugodtan lehet 8X írni. Külföldi fórumokon olvasni róla, szerintem kifutó széria lehet, mert 85 Ft-os darabáron CD-tokban egyesével celózva nagyon, de nagyon megéri!!!

Én erősen gondolkodom rajta, hogy be kellene spájzolni belőle... :K

[ Szerkesztve ]

(#3039) PPeter válasza flash- (#3037) üzenetére

PPeter
(addikt)

Ez a lemez konkrétan egy speciális, archiválásra való korong (drágább is, mint a "sima" Verbatim lemezek). Az ilyen korongok a gyártás során használt nyomóforma torzulása, elhasználódása előtt előtt, tehát a nyomóforma lehető legjobb fizikai állapotát biztosító időszakban készülnek, többszörös ellenőrzésen mennek keresztül és sok gyártónál plusz karcálló réteget is kapnak. Gyártó- és márkafüggő, hogy ezeket hogy nevezik (Archival, Medical grade stb. itt éppen Medidisc). Nem biztos, hogy hétköznapi használatra megéri ilyet venni - de lebeszélni semmiképp nem foglak róla, fontos cuccokat én is ilyesmi lemezekre mentek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3040) PPeter válasza gg72 (#3038) üzenetére

PPeter
(addikt)

Nekem is van ebből elspájzolva pár doboz, mert újabban már ezek is RITEKF1 lemezek - el is szontyolodtam, amikor legutóbb egy friss példányt láttam.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3041) gg72 válasza PPeter (#3039) üzenetére

gg72
(veterán)

Ez a lenti Maxell is hasonló lehet, nem? A cdfreaks-en itt olvastam róla (jókat): [link]

(#3042) gg72 válasza PPeter (#3040) üzenetére

gg72
(veterán)

Akkor tényleg kellene még venni belőle, feltéve, hogy nem vegyesen árulják a Ritek-kel...
Egyébként ugyanitt vettem nyomtatható Maxellt (az is CD-tokos) és meglepetésemre Taiyo Yuden gyártmány, a tokon még Artisjus matrica is volt, na az hogy került rá (ismerve a boltot)?! :U :D

(#3043) PPeter válasza gg72 (#3042) üzenetére

PPeter
(addikt)

A Maxellnek volt egy magyarországi forgalmazója (a mostani hivatalos márkaképviselet előtt), akik elég látványosan mentek csődbe, az árukészletük elég khmm... furcsa helyeken is felbukkant nem sokkal a csőd után/közben, még az is lehet, hogy ez is onnan van :D de a fene se tudja.

(#3044) gg72 válasza PPeter (#3043) üzenetére

gg72
(veterán)

Így érthető, kösz! ;)

(#3045) flash-

flash-
(veterán)

Köszi PPeter a választ!
hogy tudnám elkerülni hogy ha veszek ilyen verbatim lemezt akkor jó minőségű legyen ne a ritekes?hogy lehet ezt kivédeni?van valami ismertetőjel?

Még valami:NEC 4550a DVD írom van 1.09 es szoftverrel.
Csináltál teszteket erre vonatkozóan is,de nem igazán tudom kivenni belőlük a lényeget.
Tehát a kérdés az lenne hogy a nec 4550a hoz melyik a most kapható legoptimálisabb írható dvd lemez írásminőség szempontjából?

(talán egyszer valaki mondta hogy a nec 4550a hoz a -os verbatim, és a +os philps a legjobb)nemtudom így van e még.

[ Szerkesztve ]

(#3046) gg72 válasza flash- (#3045) üzenetére

gg72
(veterán)

Rosszul olvastad, PPeter a Maxell lemezre írta, hogy létezik belőle Ritek MID-es, a Verbatim csak MCC lehet. A Verbatimnál csak arra kell figyelni, hogy ne kínai legyen!

A másik kérdésedre nem tudom a választ, mivel soha nem volt 4550-es NEC íróm, de a mínuszos Verbatim, vagy az általam is említett karcálló Xtreme Protek-es Maxell jó választás lehet!

(#3047) IRON STORM válasza gg72 (#3041) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

iHAS 324 BL1N Maxell Extreme Protek 12x :

Perfekt, ilyen lemezből be kell tárazni.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#3048) Laci4 válasza IRON STORM (#3047) üzenetére

Laci4
(senior tag)

A tesztelt Maxell most ez, vagy valamelyik másik?

Bár tartok tőle, hogy másik, mert ez "csak" pro, nem extreme :D
Akkor melyik is a tesztelt verzió? :U :B

(#3049) IRON STORM válasza Laci4 (#3048) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Extreme Protek és DVD+R lemez

Csak a TDi!

(#3050) Laci4 válasza IRON STORM (#3049) üzenetére

Laci4
(senior tag)

Ez lenne az?

Ez most hol helyezkedik el a következők között? (sorrend)
Maxell DVD-R 16x Pro Performance Jewel Case
Sony 16X DVD-R (Sony)
Régi TY-s verbák.
Esetleg a Ricoh Gold 8X DVD+R-hez képest? :B

(csak mert egész jó áron van (65ft,) csak kár,hogy 100as kiszerelésben,mert pont nemrég vettem 100 Sony-t :D.. ennyire sokat meg nem írok.. de ha nagyon jó mínőség, lehet megérné...)
Köszi.. és bocs ha sok a kérdés.. :B

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.