Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) nextman


nextman
aktív tag

Sziasztok!

Van egy halott dvd-m, amit nem lehet beolvasni, több meghajtóval is próbálkoztam már..
Viszont családi videók vannak rajta, ámerikából küldték rokonok, jó lenne lementeni róla adatokat..
Van ötletetek, hogy lehetséges -e ez, illetve hogyan?

Üdv,
Peti

(#2502) Henicica


Henicica
tag

Ki mit gondol az SD-kártyára való archiválásról?
A DVD nem tartós, az arany réteggel bevont archiváló lemezről nincsenek információim, a blu rayre pedig még várni kell.
Az SD kártya filmek archiválására alkalmas?
Erről biztos nem tűnik el olyan hamar az adat, mint a DVD-ről. Ha eltűnik egyáltalán.
Ez ügyben szeretnék egy kis segítséget kérni.

(#2503) cocka válasza Henicica (#2502) üzenetére


cocka
veterán

A DVD-RAM-ot próbáltad már?

Ja egyébként időközben megformáztam FAT32-re és úgy megy a röpírás, viszont drasztikusan lelassult az írási sebesség és majdnem kifagyasztotta a gépet, szóval ha egy mód van rá inkább maradok az UDF-nél.

(#2504) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok! Olcsón ajánlottak nekem HP DVD-R lemezt, nem tudom merjem e venni az LG GSA4020-as (asszem) írómhoz? Nem tudni semmit a médiakódról :N . Köszi!

(#2505) slaci007 válasza funkygee (#2504) üzenetére


slaci007
senior tag

Elég régi az íród lehet,hogy nem fogja jól megírni.Firmware-t frissítettél.[link]

Tungsram 1896-2022

(#2506) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok,
A két lemez közül melyiket válasszam? TDK DVD-R DVD+R, Vagy Verbatim DVD-R DVD+R,
Ha van valami jobb tippeteke akkor azt bátran megírhatjátok.
Elég sok adatot, családi videókat, nyaralás, képeket, dvd filmeket kéne kiírnom úgy hogy később akármilyen lejátszón vissza lehessen nézni gond nélkül. :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#2507) gg72 válasza Mr.Grincs (#2506) üzenetére


gg72
veterán

Egyértelműen a Verbatim(ok). Nincs akkora minőségbeli szórás, mint a TDK lemezek esetén.

(#2508) slaci007


slaci007
senior tag

Egy kis nézni való[link] :DD

Tungsram 1896-2022

(#2509) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok

Remélem jó topikba írok.

A problémám/kérdésem "adatmentéssel" lenne kapcsolatos van 1-2 dvd-m amin dvd video(családi videok) anyag van amit pl az asztali lejátszó még kisebb ugrálásokkal lejátszik, de a dvd-író is beolvassa de a másolásnál(vagy ha kép file-t próbálok csinálni belőle ) már hibát jelez bizonyos fileoknál.

Milyen programmal lenne érdemes megpróbálni lementeni az adatokat?;o
(Sorry gondolom már fel lett téve párszor a kérdés, de végigolvastam pár oldalt és ott nem találtam választ erre)

válaszokat előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#2510) kali válasza Rekro (#2509) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg esetleg a nero rescueagent alkalmazás segítségével!

(#2511) cocka válasza Rekro (#2509) üzenetére


cocka
veterán

Vagy az isobusterrel.

(#2512) Henicica


Henicica
tag

Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy milyen lemezre érdemes archiválni?
Most akarnám átmentegetni a gyűjteményemet és tanácstalan vagyok.
Én a Verbatimról hallottam, hogy jó, vagy esetleg lenne jobb is?
És még azt szeretném megtudni, hogy másolásnál hol tudom beállítani, hogy milyen sebességgel írjam? Nero 6-om van, de képtelen vagyok jól csinálni.
Maximummal írtam eddig, de azt hallottam, hogy minél lassabban,annál jobb.
Megpróbáltam 8x-osan, de akkor lehagyta a másolandó film végét.

(#2513) attiati


attiati
veterán

A legutóbbi 6 írásból 3-at elrontott az íróm (2 verba, 1 plex).
Előtte meg talán 100-ból 1-et, és ugyanezeket a lemezeket használtam. Minden ugyanez volt.

A lemezek kb 1 éve állnak nálam.

Kezd elfáradni az író? (LG HS10N, vagy valami hasonló :) ) 2,5 éve használom kb, de tényleg semmi változás nem történt semmiben.

(#2514) kali válasza Henicica (#2512) üzenetére


kali
legenda

a verbatim dvd-r vagy dvd+r lemez tökéletes lesz!
az írás sebesség beállítása; a másolandó dvd lemez be a meghajtóba, utána elindítod a nero burning rom alkalmazást, amikor felugrik az új összeállítás ablak, akkor kiválasztod, hogy dvd lemezzel akarsz dolgozni, utána kiválasztod a dvd másolás funkciót, és itt kiválasztod az olvasás beállítások fülön, hogy dvd-video profil lesz alkalmazva, utána az írás fülön beállítod az írási sebességet, és írás!
az nem igaz, hogy a lassabb írás mindig jobb is! író/firmware - lemez/mid párosítás függvénye a dolog! egy adott író - a rajta lévő firmware mellett -, az egyik médiakódos lemezt 8x sebesség mellett írja meg jobban, a másikat 12x sebességnél, a harmadikat meg 6x vagy 4x írással - mert esetleg gyengébb minőségű a lemez...
főként az újabb típusú íróknál igaz, hogy megfelelő minőségű lemeznél, jobb minőségű eredmény születik 8x vagy akár 12x sebességű írásnál, mint 4x sebesség esetén!
az íród esetében prbáld ki a használni kívánt lemezt több sebesség mellett is (lehetőleg friss firmware verzióval) majd kiderül, hogy melyik az optimális írási sebesség.
hogy érted azt, hogy lehagyta a film végét?

[ Szerkesztve ]

(#2515) Henicica


Henicica
tag

Bocsi, CD másolásánál hagyta le az utolsó 1-2 számot, utána már csak maximumon mertem írni. De gondolom dvd-nél is ugyanez a helyzet.
Azért szeretnék lassabb sebességgel írni, mert úgy hallottam így hosszabb az élettartama.
Nekem pedig ez lenne a legfontosabb, hogy minél tovább tartson.

(#2516) kali válasza Henicica (#2515) üzenetére


kali
legenda

ha esetleg elárulnád az íród típusát (és a rajta lévő firmware verziót), akkor konkretizálhatóbb lenne néhány dolog!
adatok/állományok lehagyása ilyen szempontból nem függhet az írás sebességétől, ott más lehetett a gond...
régebben - a régebbi szériás írók, és főként a kérdéses, vagy gyengébb minőségű lemezek esetében - igaz volt/lehetett, hogy lomhább sebességű írás mellett jobb/tartósabb eredmény született, de mostanság ez már nem igaz! megfelelő minőségű lemezek és újabb szériás írók - amiket már gyorsabb sebességű írásra optimalizálnak - párosításakor nem születik például jobb/tartósabb eredmény 4x sebesség mellett, mint mondjuk 8x írásnál!

(#2517) Henicica


Henicica
tag

Az asztali íróm, amivel készítettem a lemezt az LG. Az író, amivel másolnám az DVD-RW Sony-NEC AD-5170A OEM.

(#2518) kali válasza Henicica (#2517) üzenetére


kali
legenda

az utolsó (1.14) firmware legyen az írón, és verbatim dvd lemez esetén simán mehet a legalább 8x írás! :K
az íróhoz ajánlott írható médiák listája; link

(#2519) Henicica


Henicica
tag

Köszönöm szépen, most már biztos nem lesz gond!

(#2520) Mr.Grincs válasza gg72 (#2507) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Köszi az infót. Itt szoktam vásárolni: [link]
10 Ft az árkülönbség a verba és a tdk között.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#2521) Gergo88


Gergo88
tag

hi

találtam elvileg eredeti Taiyo Yuden márkájú cd-ket, szerintetek ez a mennyire lehet jó minőségű? jobb lehet mint az átlag cuccok? sajna itt torontoban még nem találtam plextor lemezeket. audio cd-ket szeretnék kiírni és jó lenne ha nem kezdene lehámlani az adatréteg 2-3 év után, csak gyanús hogy ugyanolyan olcsó mint a többi. vagy az nem jelent semmit?

Basu gasu bakuhatsu busu basu gaido.

(#2522) attiati válasza attiati (#2513) üzenetére


attiati
veterán

valaki?

(#2523) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Az "uj" kinai verbákkal nektek milyen tapasztalataitok vannak? En most csesztem el 3at, nero irashiba lezarasnal, elotte belassult es becsikozta, imgburn pedig:

Synchronising Cache...
Potential 'WaitImmediateIO' Deferred Error - (51%, 0/3) - Write Error
Synchronise Cache Failed! - Reason: Write Error
Retrying (1 of 3)...
Operation Successfully Completed! - Duration: 00:08:12

Synchronising Cache...
Potential 'WaitImmediateIO' Deferred Error - (31%, 0/3) - Write Error
Synchronise Cache Failed! - Reason: Write Error
Retrying (1 of 3)...
Operation Successfully Completed! - Duration: 00:06:07

Pio 212 sata. DVD-ROM-ban nem visszaolvasható az egész lemez... :W

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2524) kali válasza wwenigma (#2523) üzenetére


kali
legenda

ezt az 1.28 firmware verzió mellett sikerült produkálni?

(#2525) wwenigma válasza kali (#2524) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen, a legfrissebb van fenn.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2526) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Még midnig a Pioneer írók al egjobbak? :DDD Nekem is az van egy elég régi 111D. És majd talán az idén lecserélem egy újabb, jobb kiadásra. Az a baj hogy nincs hozzá már újabb firmware:(

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#2527) Henicica


Henicica
tag

Sziasztok!
A közeljövőben tervezek venni egy LG asztali DVD írót. Szerintetek ez jó választás?
Eddig is LG-m volt és csak most ment tönkre 4 év után. Létezik, ami ettől tovább bírja?
Továbbá lenne egy olyan kérdésem, hogy kb. milyen hőmérsékleten célszerű tárolni a lemezeket. Sajnos csak nemrég tudtam meg, hogy nem ajánlatos nagyon a fűtőtest közelében tárolni. Nekem üveges szekrényben vannak a lemezek, nagyon vigyázok rájuk, de sajnos a szekrény és a radiátor közt a távolság csak 84 cm. Általában 24-25 fok van, de mióta ezt megtudtam még annyi se. Kb.milyen hőmérséklet az ideális?
És hogyan lehet megtudni, hogy eddig nem okozott-e kárt bennük a meleg?

(#2528) tremor válasza attiati (#2522) üzenetére


tremor
tag

2,5-év alatt bőven tönkremennek az írók ,főleg ha használva is vannak.Szerintem keress uj firmware-t,ha azzal sem lessz jobb kidobni.

[ Szerkesztve ]

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#2529) tremor válasza attiati (#2522) üzenetére


tremor
tag

Úgynézem rosszul adtad meg az LG-íród adatait nézd meg pontosan,és pl. itt lehet hogy találsz is hozzá friss firmware-t. [link]

[ Szerkesztve ]

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#2530) tremor válasza Mr.Grincs (#2526) üzenetére


tremor
tag

Itt van hozzá firmware igaz régi 1,29-es [link]

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#2531) tremor


tremor
tag

Egyébként mindenkinek ajánlom rengeteg firmware,sokféle íróhoz használjátok [link]

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#2532) Calibos


Calibos
addikt

Használ valaki kimondottan audio cd lemezeket, írásra?

(#2533) gg72


gg72
veterán

Hát eddig megbíztam a Verbatim-ban, de ma vettem 2db 25-ös hengert (16X mínuszos) és valami borzalmasak az eredmények letesztelve a lemezeket... Két íróval is kipróbáltam: Pio116 és NEC 7203S 8X írási sebesség. Talán azért, mert a lemezek Kínában készültek? Az eddigi Verbatimok, amiket vettem korábban vettem, Tajvanban, ill. Indiában készültek, nem is volt semmi bajom velük, de ezek a mostaniak valami borzalmasak, mintha hamisítványok lennének, pedig a lemezeken és a csomagoláson semmi különöset nem látok... Találkozott már valaki hasonló problémával?
;]

(#2534) IRON STORM válasza gg72 (#2533) üzenetére


IRON STORM
őstag

Szórás mindig volt a különböző helyeken gyártott Verbatim lemezek között.
Azonban az utóbbi időben vásárolt Verba lemezek( mindegy hol gyártották) valóban gyengébb minőségűek. Akár +R akár -R. Reméljük érkezik majd normális szállítmány is a távol-keletről ;]

Csak a TDi!

(#2535) gg72 válasza IRON STORM (#2534) üzenetére


gg72
veterán

Hát szórás ide, vagy oda, ezek a kínai Verbatimok bizony nagyon gyengék...! Az NEC valahogy elboldogul velük, de a Pio igazán gyatrán írja meg őket.
De ha ekkora a minőségi ingadozás már a Verbatmnál is, akkor mit éri meg venni?
A Sony mínuszos lemeziben sem csalódtam soha, habár azt is régen vettem már, ki tudja azóta milyenek?
Tényleg nem értem, én hajlandó lennék többet is kiadni jó lemezekért, mint olcsó sz...ért, és sajnos úgy néz ki, hogy a Verbatimot is belekényszerítették abba az árversenybe, ahol a minőség sínyli meg a kínai dömpingárakat. A japán Taiyo már bedobta a törölközőt, a következő talán a Verbatim lett volna, de ők úgy látszik, hogy az olcsó árral és a romló minőséggel kivédik ezt, sajnos... :(

(#2536) cocka


cocka
veterán

Én rákaptam a Ridisc-re 8x-osan írható max., 4-szeresen írom és CMC Mag ae1 a média azonosítója. Ezekkel még eddig nem volt baj, mióta új az íróm és a legfrissebb firmware van rajta, ez előtt íróm se volt. :D

(#2537) attiati válasza tremor (#2529) üzenetére


attiati
veterán

lehet, mindig keverem :)

LG GSA H10N régi darab, JL12-es firmware van rajta. Tudtommal a legújabb, azóta nem jött ki újabb.
De amit linkeltél, ott meg valami GL06-os van hozzá. Szerintem ezt már Vista-hoz adták ki.

Az író max 150 dvd-re volt használva.
És a firmware frissítés akkor kéne, ha újfajta lemezeket használnék vagy bármi változás történt volna.
De gyakorlatilag ugyanazt a 1,5 évvel ezelőtti csomagot írom. Szóval nincs új nyersanyagtechnológia, amihez új firmware-re lenne szüksége az írónak. Azért nem értem.

(#2539) gg72 válasza gg72 (#2535) üzenetére


gg72
veterán

Sikerült még szereznem tesztelésre 8X mínuszos DVD-tokos TDK ScratchProof lemezeket, na valahogy ilyennek kell lennie egy jó lemeznek! :C Szinte hibátlanul írja meg a Pio116 és a Nec 7203S íróm is, asszem holnap még bespájzolok belőle, ha már az új Verbatimok így leégtek a szememben (ma is megírtam párat, ajaj...)!

(#2540) #00809728


#00809728
törölt tag

Hy!

Nekem maradt még eredeti plextor dvd-m - ill + 50-50db majd azokra megy hause bácsi sorozatja.

(#2541) IRON STORM válasza #00809728 (#2540) üzenetére


IRON STORM
őstag

25 db-ot eladhatnál belőle. :)

Csak a TDi!

(#2542) #00809728 válasza IRON STORM (#2541) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát szebb napokra tartogatom+olcson ugy se adnám el.
Meg van még eredeti Japán 4* ill 8* verbatim ty szines slim tokban verbám.
ebből csak 4db maradt
+maradt de csak 4db ebből a ritkaságból is...

[ Szerkesztve ]

(#2543) wwenigma válasza wwenigma (#2523) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

I 16:28:14 Operation Started!
I 16:28:14 Source File: -==/\/[BUILD IMAGE]\/\==-
I 16:28:14 Source File Sectors: 2 281 760 (MODE1/2048)
I 16:28:14 Source File Size: 4 673 044 480 bytes
I 16:28:14 Source File Volume Identifier: backup_090301
I 16:28:14 Source File Application Identifier: IMGBURN V2.4.2.0 - THE ULTIMATE IMAGE BURNER!
I 16:28:14 Source File Implementation Identifier: ImgBurn
I 16:28:14 Source File File System(s): ISO9660; UDF (1.02)
I 16:28:14 Destination Device: [4:0:0] PIONEER DVD-RW DVR-212 1.28 (G:) (ATA)
I 16:28:14 Destination Media Type: DVD-R (Disc ID: MCC 03RG20) (Speeds: 4x; 6x; 8x; 12x; 16x; 18x)
I 16:28:14 Destination Media Sectors: 2 298 496
I 16:28:14 Write Mode: DVD
I 16:28:14 Write Type: DAO
I 16:28:14 Write Speed: 8x
I 16:28:14 Link Size: Auto
I 16:28:14 Test Mode: No
I 16:28:14 OPC: Yes
I 16:28:14 BURN-Proof: Enabled
I 16:28:35 Filling Buffer... (256 MB)
I 16:28:42 Writing LeadIn...
I 16:28:56 Writing Session 1 of 1... (1 Track, LBA: 0 - 2281759)
I 16:28:56 Writing Track 1 of 1... (MODE1/2048, LBA: 0 - 2281759)
I 16:36:13 Synchronising Cache...
W 16:36:23 Potential 'WaitImmediateIO' Deferred Error - (61%, 0/3) - Write Error
W 16:36:23 Synchronise Cache Failed! - Reason: Write Error
W 16:36:23 Retrying (1 of 3)...
I 16:36:24 Operation Successfully Completed! - Duration: 00:08:09
I 16:36:24 Average Write Rate: 10 442 KB/s (7.5x) - Maximum Write Rate: 11 451 KB/s (8.3x)

Más lemezzel nem volt probléma, lezárja rendesen. Ezek a lemezek is olvashatóak, de azt hiszem hanyagolandó a verba ezentúl? Bár 3ból 2 lemez visszaolvasható volt. :( 5let valakinek a kiváltására?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2544) adra válasza wwenigma (#2543) üzenetére


adra
tag

Csak a kínai mínuszos Verba ilyen gáz???
Pluszosból Ricoh és Sony, mínuszosból Sony versenyképes szerintem. Vagy keresni kell TY Verbákat.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#2545) gg72 válasza adra (#2544) üzenetére


gg72
veterán

Én mostanában tuti kerülni fogom a Verbatim lemezeket, kivéve a DL-eket, remélem azt egy ideig még nem Kínában gyártatják majd...
Mínuszosból jelenleg szerintem is a Sony a legjobb, pluszosból pedig a 8X Ricoh, azt még itt-ott lehet kapni, csakúgy, mint a TY lemezeit, habár azok is egyre ritkábbak lesznek. :O

(#2546) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv

lassan elfogy a taiyo-s verbám, de sajna az akácfában most nem látok olyat. :O

DE! viszont találtam ilyet: Taiyo Yuden 16X DVD-R 100-as henger (65ft/db)

ez eredeti taiyo? meg szabad venni? :F

(#2547) gg72 válasza Blackdeath (#2546) üzenetére


gg72
veterán

Nekem is mutatták, szerintem eredeti lehet, de nekem nem tetszett a sima ezüst felület. Egyszer vettem ilyen 100-as hengeres nyomtatható TY-lemezt, nem volt rossz, de elég sok volt benne a karcos...
Próbáld ki a 16X mínuszos Sony-t, azt is lehet ott kapni, szerintem nagyon jó lemez! (Pio116/216, ill. NEC 7203S íróval próbáltam)
:K

[ Szerkesztve ]

(#2548) #00809728 válasza Blackdeath (#2546) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Hát ha ez a icmediánál kapható TY akkor felejtős.Semmi köze hozzá kb annyi mint Juliskanéni fejősszékéhez.Nem ajánlom...

[ Szerkesztve ]

(#2549) Blackdeath válasza #00809728 (#2548) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

üdv

nem, én itt pesten az akácfa utcában néztem. :)

hát most már komolyan elbizonytalanodtam. tegnap olvastam kicsit vissza ebben a topicban, és olvastam hogy már az új verbatimok is sz@rok, főleg ami kínából jön. :O

most akkor felmerül a kérdés, hogy akkor mégis melyik az a lemez amit ajánlatok (dvd-r)? :F

a sony az jó?

(#2550) gg72 válasza Blackdeath (#2549) üzenetére


gg72
veterán

Én tegnap voltam az Akácfa utcában és a mínuszos 16X Verbatim-ok tajvaniak, esetleg meg lehet próbálni, én mindenesetre kínait tutira nem veszek többet!
De próbaképpen vehetsz Sony-t is, szerintem nagyon jó lemez!
Amit még ajánlok onnan: 8X mínuszos TDK DVD-tokban, az én íróim (Pio 116/216 és NEC 7203S) tökéletesen megírják, mintha TY lemezek lennének!
Amúgy Plextor és Liteon írókkal tesztelem a megírt lemezeket Plextools, Nero DiscSpeed és Kprobe programokkal.
Szóval mínuszos lemezek közül most ezt a TDK-t és a Sony-t merem ajánlani nyugodt szívvel. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.