Hirdetés

2021. január 23., szombat

Gyorskeresés

(#1901) BSOD

BSOD
senior tag

Köszönöm a tanácsot!
Ha a pana TaiyoYuden alapú, akkor azt veszek egy rakatot, bár ahogy látom már bevásároltak a ricoh-nál is többek között ;)
Nem vagyok egy "prémium-fan", de ez a plex dolog még nekem is nagy érvágás. Mi lett velük? :(

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#1902) ANT válasza BSOD (#1901) üzenetére

ANT
őstag

Hogy mi lett a Plextorral? Röviden ez.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1903) Speed(R)

Speed(R)
HARDVERAPRÓD

Különösen lusta arcok kiváló kütyüje: USBs CD/DVD megsemmisítő! xDD

(#1904) kali válasza Speed(R) (#1903) üzenetére

kali
legenda

ez igen... :C

(#1905) raziel01

raziel01
veterán

Vettem 50 db Ricoh DVD+R-t.
Mid: RICOHJPN-R03-04

Az a baj vele, hogy a megírt DVD-ket nem olvassa vissza sem a gép sem az asztali lejátszó.
Íróm: Pioneer DVR-110 1.41

Ilyen gondom még soha sem volt. :(
Mit csináljak?

(#1906) KMT

KMT
addikt

Pár kezdő kérdés :B :

Milyen dvd-t érdemes manapság venni? Ahogy látom, a verbatimokat dícsérik. Ezen belül számít, hogy melyiket?

DL dvd-k megbízhatósága milyen a sima dvd-hez képest?

AD-7173A íróm van, érdemes frissíteni a firmware-jét? Eddig mindent szépen felismert.

Unod a zenéid? Nincs mit hallgatnod? --> http://prohardver.hu/tema/az_ev_legjobb_zenei_albumai_olvasd_el_az_elso_hsz/friss.html

(#1907) kali válasza KMT (#1906) üzenetére

kali
legenda

a firmware frissítése nem lehet kérdéses; igen, érdemes és szükséges frissíteni!
"sima" és dl lemezek esetében is a verbatim és a ricoh az, ami kiemelt figyelmet érdemel - ezeket általában a legtöbb író kedveli! az általad említett író kevésbé válogatós, szinte minden normálisan megír...

(#1908) M107 válasza KMT (#1906) üzenetére

M107
addikt

Végy Verbát azzal biztos nem fogsz mellé

25 db kb 1500-1600 ft körül szereztem most Bp.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1909) ANT válasza Speed(R) (#1903) üzenetére

ANT
őstag

5 mp alatt össze is lehet karistolni pl. egy ollóval azt a halálra ítélt lemezt. Az meg nem 4900 pízbe kerül! :DDD

(#1910) kali válasza ANT (#1909) üzenetére

kali
legenda

én általában fel is darabolom egy erősebb ollóval a halálra ítélt lemezeket, tutira megyek... ;]

(#1911) ANT válasza kali (#1910) üzenetére

ANT
őstag

Szigorú megoldás, de hatásos! :C

(#1912) slaci007 válasza KMT (#1906) üzenetére

slaci007
senior tag

Pluszos verbát jobban írja modifikált firmwarel akár dvd-rom formátumra.
Firmwarek az alábbi helyen[link]

Tungsram 125 éves

(#1913) slaci007

slaci007
senior tag

Maxell 100-as guriga 8x írva

Tungsram 125 éves

(#1914) slaci007

slaci007
senior tag

12x-en ugyanez.

Tungsram 125 éves

(#1915) KMT válasza slaci007 (#1912) üzenetére

KMT
addikt

És ezek közül melyiket érdemes?

Original Optiarc AD7173A firmware 1-03
Liggy's AD-7173A Bitsetting Firmware 1-03
Dee's AD-7173A 1-O3 Modified Firmware

Tegnap megpróbáltam az eredeti firmware-t felrakni, de kiírta, hogy update failed, és nem reagált a rendszer semmire, csak az egér mozgatásra. Reset-eltem, szerencsére működik a meghajtó. Ezt mi okozhatta? Bezártam mindent, a nod32-t is, viszont a feladatkezelőben ott maradt a nod32krn.exe. Ez bezavarhat?

Unod a zenéid? Nincs mit hallgatnod? --> http://prohardver.hu/tema/az_ev_legjobb_zenei_albumai_olvasd_el_az_elso_hsz/friss.html

(#1916) IRON STORM válasza KMT (#1915) üzenetére

IRON STORM
őstag

A Liggy féle moddolt firmet tedd fel, full ugyanaz mint az original csak bitsetting opcióval.
A Dee féle az régebbi firm.

Csak a TDi!

(#1917) redsas

redsas
tag

Csá!
Kétrétegű DVD+R DL lemezre hogyan tudok két dvd filmet(ha lehet) felírni?!
DL lemezíráshoz semmit sem értek.
Segitsen már valaki,hogy miként kell erre a fajta lemezre írni.
Fel tudok-e két dvd filmet írni stb,stb.
Help!
THX

qamu74///http://qamu74.deviantart.com/

(#1918) raziel01 válasza raziel01 (#1905) üzenetére

raziel01
veterán

Megoldódott a gondom.
Vettem egy SAMSUNG SH-S203P/BEBN Fekete OEM SATA dvd írót.
Nagyon király. Mindent ír, mindent olvas.

(#1919) M107

M107
addikt

Kaptam tegnap használtan egy Sony DW-Q30A dual layeres dvdírót

Az mondták audió cd-nél sokat hibázik az első 2 trackot megírja utána elrontja dvd-nél meg csak +r+rw hajlandó megírni. Olvasni mindet tud és gyorsan olvassa be a TOC-ot s gyorsan kezeli a dvd-n cd-n a file szerkezetet.

Jó mondom add ide mert gép szerelésért kaptam ajándékba

Itthon betesz Raid Cardra P Masterre:
Felfrissít aktuális frimware és láss csodát mindent ír
Cd-r-rw Dvd+-r-rw-t
s a gondok amiket előbb felsoroltam elő sem jönnek
hogyan lehet ez ?

UI:

Azóta az új firmware-ével 5 audio cd-t és 10 dvd-r írtam meg +r 1 db +rw 5 és tökéletse mind

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1920) M107 válasza M107 (#1919) üzenetére

M107
addikt

Amúgy van mellette 2 pio 115 meghajtó + 2 maxtor (sokak átal szidott de 100% tökéletes badsector mentes 160 Gb 250 Gb vinyó

pr m: 160 gb
pr sl: 250 gb
sec m: Fekete Pio 115
sec sl: Bézs Pio 115
raid master: Sony DW-Q30A

(#1921) v.gyuri

v.gyuri
csendes tag

A maxell DVD lemezről egyelőre ennyit tudok mondani:

Maxell DVD+R 16x arany színű:
MID: RITEK F16
írók: (FIRMWAREK A LEGUTOLSÓK MINDKÉT ÍRÓ ESETÉBEN !!!!)

- ASUS 1608P3S : Írás max 12x-esen, eredmény: szar lemez, mint az emeletes torta felülről, olyan csíkos lett a lemez. 4-8x-os írással tökéletes az irat. A rá égetett cucc ott van, s visszaolvasható. - Ezt megírtam XXLDVD-nek, oszt le lettem tiltva a hozzászólásokból - és még én vagyok a tahó :DD

- PIONEER DVR 108: az író max 4x-es sebességet ajánl fel (csoda e? a maga kb 6 éves
múltjával?), a 4x-es sebeségen megírt lemez simán visszaolvasható - RITEK F16 - ilyen olcsó tömeganyagnál kisebb fajta csoda néha. Az utolsó tuti jó Ritek cucc a RITEK G05 - ös volt Traxdata köntösben, az jó holmi volt, ez az új F16-os cucc még a végén kiforrja magát.

ui: a DL-es RICOHJPN D01 -et továbbra sem komálja az íróm, legyen az Phillips, vagy TDK köntösben. Ilyen anyagú Ridisc DVDhez pedig nem jutottam hozzá mostanság - pedig azt meg tudta írni az íróm. Verbatim DVD+R DL 2.4x MKM 001-est pedig akár 8x-osan is írja a fenti ASUS.
Philips madeintaiwan MID: Ritek S04 -es továbbra is működik, Maxell DVD+R DL 2.4x MID: Ritek D01 úgyszintén.

Valaki írt már meg RICOHJPN D01-es MIDdel ellátott lemezt? Ha igen, milyen íróval???? - Ez nagyon érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#1922) Atomgeszi válasza slaci007 (#1893) üzenetére

Atomgeszi
veterán

Na megvan!
RitekF1 a MID-je.
Pioneer DVR-111D 1.19 -es dvd íróm van. Hányas sebességgel próbálkozzak? (dvd filmek lennének írva).

(#1923) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#1922) üzenetére

Atomgeszi
veterán

Editelni már nemtudom...:
Melyik nero-t ajánlod?
Nero 6.6.0.14-em van! 7essel voltak gondjaim, sorra elrontotta az összes dvd-t.

(#1924) kali válasza Atomgeszi (#1922) üzenetére

kali
legenda

az íródnak nagyon ajánlott egy firmware frissítés; DVR111D_FW129EU
az újabb nero sem hátrány! ja, és maximum 6x vagy 8x sebesség az igazi, ha valóban maradandót akarsz alkotni...

(#1925) Atomgeszi válasza kali (#1924) üzenetére

Atomgeszi
veterán

Feltettem a firmwaret!
Hát...eddig is csak 2,4x-esen írtam! :D De jól hangzik a 6x ;)

(#1926) pigsty

pigsty
aktív tag

Szép napot,
ki tudja, (lehetőleg) Verbatim + DL lemezt hol lehet a legjobb áron kapni?
DL-ben is a Verba a legjobb?

Tisztelettel: Pigsty

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#1927) ANT válasza pigsty (#1926) üzenetére

ANT
őstag

Például itt.

(#1928) pigsty válasza ANT (#1927) üzenetére

pigsty
aktív tag

Köszi, néztem ezt a hármas, dvdpapa, dvdr.atw.hu, :)
Teejay, a DL árfolyama hogy áll a Verseny u. ban? ;)

[ Szerkesztve ]

(#1929) T0m1c

T0m1c
csendes tag

Lenne egy kérdésem igaz az hogy pl.: a MAXEL DVD-R 16x (GOLD) RITEK F1 alapu DVD garanciaja kicsi vagyis ha egy filemt írok rá akkor pár év múlva az adatok sérültek lesznek ?
Hány év múlva ?
Vegyek inkabb Verbatint MID : MCC03RG20 alaput?
Az jobban megbizhato nagyobb életkorú?

THX előre is!!!!

(#1930) kali válasza T0m1c (#1929) üzenetére

kali
legenda

a megírt korongok életkora nem csak a mid függvénye - tehát csak az alaján nem lehet általánosítani -, hanem befolyásolhatja még többek között; az író típusa, az írási sebessége, valamint a lemezek tárolásának a módja is!
ha minden feltétel a legmegfelelőbb, akkor minimális lesz a két mid esetében az eltérés!
évben nagyon nehéz meghatározni a lemezek lehetséges korát, vannak olyan lemezeim, amire már a megíráskor azt mondtam, hogy kb. 2 év, és szeintem olvashatatlanok lesznek - lévén princo a korong -, de már az 5. évüket tapossák, és még mindig jók, viszont több ismerősömnek halt meg 2 - 3 év után ritek és mcc mid-es korong, szóval a fene tudja...
garancia semmire sincs, viszont az viszont tény, hogy az általad említett két mid közül az mcc azért jobb valamivel...

(#1931) T0m1c

T0m1c
csendes tag

Köszönöm a gyors választ !
És még valami nekem automatikusan irja ki a DVDket nem kell beallitani elotte h hányszoros sebességen írjon nem tudom hogy ez jo láttam hogy a beállításokba meglehetne választani és így én egy filmet 16X írom ki és hibátlanúl működik!
Akkor ti azt ajánljátok h kisebb sebbességen írjam ki??? X6 X8?

(#1932) kali válasza T0m1c (#1931) üzenetére

kali
legenda

igen, maximum 8x sebesség mellett érdemes írni, az a biztos!

(#1933) pigsty válasza kali (#1932) üzenetére

pigsty
aktív tag

Bár ezt rudi, talán PPeter is szereti megcáfolni, hogy egyáltalán nem aranyigazság a 6-8 körüli sebesség, mert hogy lehet akár 8-on felüli is jobb...
de konkrétumot sosem mondanak, persze nehéz is a sok kombinációból, plex, lite-on nem lévén nem tudom meg,
Pio 112 1.24 firm. alatt Verba MCC lemezeket hogy érdemes írni? Na?
Szerintem gyorsabb írásnál mikroszkopikus szinten berezonálhat, meg kevesebb ideig tudja égetni a lézer a lemezt... ki tudja.

(#1934) kali válasza pigsty (#1933) üzenetére

kali
legenda

mindig az a kérdés, hogy a kiválasztott sebességhez milyen írási stratégia van megadva firmware - mid párosítás szintjén! egyáltalán nem állítom, hogy egy jól eltalált 12x írási stratégia különböző tesztekben gyengébb minőséget produkál, mint mondjuk a 6x vagy 8x sebesség esetén, de mivel a megírt lemezek élettatartama is szóba került (sőt...), ezért inkább maradnék a 8x írási sebesség mellett!
ja; konkrétumot nehéz is mondani, mert egyik író - lemez (firmware - mid) párosítás esetében a 12x írási stratégia van jobban eltalálva, amíg az adott író egy másik lemezt (másik mid) már 8x sebességgel tud jobban megírni, mert abban az esetben ott találták el a jobb írási stratégiát, és így továb...

[ Szerkesztve ]

(#1935) wwenigma

wwenigma
Jómunkásember

Verbatim 16x +R @ 6x - MCC004 (NEC 7170S - 1.M1)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1936) kali válasza wwenigma (#1935) üzenetére

kali
legenda

jóóó!!!!! :K

(#1937) rocket

rocket
nagyúr

Mostanaban volt valami kavar a Verbatim lemezek kozul? vagy normalis, hogy made in China a 25-os henger ami eddig Taiwan es India volt? :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1938) kali válasza rocket (#1937) üzenetére

kali
legenda

manapság inkább már az gyanús, ha valamit nem kínában gyártanak... :DDD
amúgy melyik típusról van szó? +r vagy -r és mi a mid?

(#1939) rocket válasza kali (#1938) üzenetére

rocket
nagyúr

Ujabb narancs/kek szinben pompazo csomagolasu DVD-R, elvileg MCC, gyakorlatban majd kiderul :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1940) ANT válasza rocket (#1939) üzenetére

ANT
őstag

Beszerzőhelyem listája lapján a -R lemezek kaptak új, narancs-kék csomagolást, +R-esek maradtak kék-lilák. (TY, MCC egyaránt.)

(#1941) pigsty válasza pigsty (#1928) üzenetére

pigsty
aktív tag

Verseny utcai piacon 450 Ft darabja a Verbatim 2,4X DVD+R DL -nak.
Egy 10-est vettem belőle. Slim DVD fekete tok, két lemez hellyel 25-30.

Egy ismerős ismerőse fél éve DL Ricoh-t 300 ért adta a másiknak.
Úgy tűnik, meg lehet élni lemez, és kellékek eladásából, még ezeken a legális piaci árakon is van haszon, mennyi lehet egy sima Verba DVD ezekután, nagykereknek?!

elképesztő, én első lemezeimet fél éve 150 Ft-rt vettem bev.közp-okban.
sokat rátesznek.

(#1942) Beowulf_78 válasza pigsty (#1941) üzenetére

Beowulf_78
addikt

Ne keverd a dolgokat.Az egyik legális úton kerül forgalomba a másik nem.Persze hogy nem legális úton olcsóbban adják a piacokon. :U Ha megkérdezném kint mi az az Artisjus matrica azt se tudnák eszik vagy isszák... :DDD Ja és persze viccből vannak razziák a verseny utcai piacon...mert minden legális. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#1943) kali válasza Beowulf_78 (#1942) üzenetére

kali
legenda

pedig még az olcsó lemezekről is adnak számlát a versenyen... :DDD

(#1944) pigsty válasza kali (#1943) üzenetére

pigsty
aktív tag

na ez az :)
mindegy, legális, csak ne kegyen hamis, bóvli.

ha jól tudom, műsoros DVD-k miatt vannak razziák, elsősorban, gondolom ezek a kereskedők az írható lemezeket külföldről rendelik.
Kérdés, vajon mennyit kereshetnek rajta, ha 50-60 Ft egy sima DVD-R.
Tőlük amúgy nem sajnálom a pénzt.

DL lemezeket milyen programmal érdemes írni? Imgburn?
Vagy elég rá Nero 7? Simán adatot szeretnék kiírni, egy DL-es kiadványt másolok.

[ Szerkesztve ]

(#1945) dany27

dany27
őstag

Hi

Mi a véleményetek a BenQ márkájú DVD-R lemezekről??
Mert kapok egy pár hengerrel ajábékba és nem tom hogy merjek e vele hosszú távra tervezni, mert ilyent még sose használtam..... Eddig csak verbatimot!

Nem akarom hogy pár hónap után le kelljen őket selejteznem ;)

Előre is köszi!

(#1946) kali válasza dany27 (#1945) üzenetére

kali
legenda

elég nagy a szórás mid tekintetében! ricoh, sony, fujifilm, daxon, cmc (ha minden igaz, a daxon az elterjedtebb, ami egy átlagos minőség...)

(#1947) attiati válasza ANT (#1940) üzenetére

attiati
veterán

kösz az infót, végre másnak is feltűnt, és nem csak a "nem mind1?, ugyanaz van benne" válasz jön

(#1948) ANT válasza Beowulf_78 (#1942) üzenetére

ANT
őstag

"Ha megkérdezném kint mi az az Artisjus matrica azt se tudnák eszik vagy isszák..."

"Dehonnem tuggyuk fiatalúr! Nálunk van is! Eggy ív háromszáz, kettő öccáz!" :C

(#1949) dany27 válasza kali (#1946) üzenetére

dany27
őstag

akkor szented érdemes rá írni dolgokat amit nem egy két hónapra szeretnénk elrakni??
Mert jártam úgy lemezekkel hogy eltűnt róla vagy neki állt "pöttyösödni"

(#1950) kali válasza dany27 (#1949) üzenetére

kali
legenda

a benp nem tartozik a kedvenceim közé, ezért picit elfogult vagyok, de; a korábban általam felsorolt öt mid közül az első három megbízhatóbb - és ritkább is -, az utolsó kettő átlagos - mint például; maxell, memorex, tdk...stb (cmc és hasonló kategóriás mid)
mivel a tartósság nem csak mid kérdése - hanem írás, tárolás...stb - ezért azzal kapcsolatban nehéz okosnak lenni, de én a megfelelő feltételek megléte esetén fontos adatokat is simán rábízok például maxell vagy memorex (cmc mid) lemezekre (a ridisc - cmc párosítást már nem is említem), és eddig még nem adódott problémám, ezért szerintem egy misét részedről is megérnek a benp lemezek, teljesen nem érdemes leírni őket - annak ellenére, hogy léteznek jobb korongok is...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.