Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) zhagyma válasza ati2 (#799) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Ez engem is érdekelne, ugyanis hasonló cipőben jarok, csak az ország más helyén. Annyit tudok, hogy a Pinnacle használja a microtune tuner chipeket ( az egyik microtune tuner chipről bzoley is jó véleménnyel nyilatkozott valamelyik leadtek tuner tesztelése során ), de hogy a nanostick-ben mi van, arról nem találtam információt.

Ha tudnánk mi van benne, többet lehetne mondani az "érzékenységéről".

(#802) ati2 válasza zhagyma (#801) üzenetére


ati2
őstag

Közben átnéztem pár külföldi review-t a nanostick-ről.

Röviden összegezve:
+ tuner érzékeny
- az antenna nem ér semmit
- a gyári szoftver teli van buggal
- az antenna átalakító vagy az aljzat (ez nem volt egyértelmű), a sok ki-be húzgálástól eltörhet :(

Inkább egy [leadtek dongle gold] -ot fogok venni (8-9 eft körül van az ára :) )

(#803) ati2 válasza DarkByte (#800) üzenetére


ati2
őstag

Tetőantenna kizárt, mivel panelban lakok :(

Nem tudom ezek a szobai antennák érnek valamit?
[hama]
[Signal]

Vagy milyen beltéri antenna lehet jó?

(#804) zhagyma válasza ati2 (#803) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Szerintem, ahhoz hogy legyen használható jeled a kielégítő vételhez:

1. Jó lenne légvonalban "rálátnod" valamelyik adóra (budapest, kabhegy, szentes). Ha panelban laksz, akkor feltételezhetően vannak körülötted más panel tömbök, amelyek esetleg takarhatnak.

2. Nem lehetsz túl messze az adótól. Antenna Hungária lefedettségi térképeit meg kell nézni. Ezek "elméletileg" valamilyen jelerősség mérés alapján tájékoztatnak az adott település vételi viszonyairól.

Ha ezek teljesülnek, akkor van esély bármilyen antennával akkora jel vételére, amit lehet erősíteni. Ha nem, akkor az erősítőt tartalmazó "aktív" szoba antenna sem segít. Ráadásul a Te esetben panel lakásban lenne a vételi hely. A panel pedig vasbeton, ami szintén szépen tud árnyékolni.

A tető antenna jó lehet (rálátás, nagyobb jel), csak nem a panelban, mivel sok önkormányzat tiltja a városképet csúfító látvány miatt. Másrészt a tizedik emeletről levinni a jelet az elsőre sem egyszerű mutatvány (Erősítő, kábel, betonfúrás, tetőt át kell fúrni, vízszigetelés, na és a lakótársak hozzáállása).

Marad a műhold DVB-S/DVB-S2 vagy a kábeltv DVB-C.

(#805) zhagyma válasza ati2 (#802) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Én is hasonló eredményekre jutottam nanopstick ügyben. Bár engem a gyári szoftver problémák nem annyira érdekelnek, található alternatíva. A lényeg, hogy legyen driver.
Az meg van pinnacle esetében

[link]

Mostanában kezdenek megjelenni az Analóg / DVB-T / DVB-C usb-s tunerek. Ezeket is figyelmedbe ajánlom:

Hauppauge WinTV HVR 930c.
TerraTec Cinergy HTC USB XS HD.

[ Szerkesztve ]

(#806) ati2 válasza zhagyma (#805) üzenetére


ati2
őstag

Sajnos ezek a tripla tunerek még drágák (80-100 euro).

A DVB-C egyenlőre a kódolt adás miatt nem érdekel (Fibernet + PR Trió van nálunk).
Későbbiekben, ha valakinek majd működik gyakorlatban a DVB-C normálisan, akkor meg veszek olyan tunert.
Egyenlőre próbára elég lesz a sima DVB-T is.

Az analóg adásból a TV2 + RTL Klub egy somogyi erősítős beltéri antennával elég jól jön nállunk, az M1 az hangyás...

(#807) zhagyma válasza ati2 (#806) üzenetére


zhagyma
őstag

Így van. Ezek még drágák. De egyszerre kapsz három vételi módot:

1. Analóg 2011 december 31-ig.
2. DVB-T, lehet próbálkozni.
3. DVB-C. Lehetőség a majdani vételre.

Ha mindezeket külön veszed meg, amikor éppen kell, akkor lehet hogy drágább lesz. Minden esetre óvatosságra int a vásárlás szempontjából, hogy készül s DVB-T2 (jobb kódolás) és valamikor biztosan lesz DVB-C2 szabvány is. Hát gondolom ez még nem holnap lesz.

Én személy szerint az LCD-TV vásárlás tunerproblémái miatt (mpeg2/mpeg4, dvb-t/dvb-c/dvb-s) gondolkodom az USB-s tuner vásárlásán. Fel szeretném deríteni és megtapasztalni a lehetőségeket. 25000 FT mégsem 250000 Ft, ami egy rossz döntéssel elbukható.

[ Szerkesztve ]

(#808) zhagyma válasza ati2 (#806) üzenetére


zhagyma
őstag

Amennyiben van szoba antennával analóg vételed, valószínűleg digitális is lesz. Legalábbis tapasztalot olvastam ebben az ügyben, sajnos a pontos linkre nem emlékszem.

(#809) #69182976


#69182976
törölt tag

Az ütemezés szerint okt31-én leállítják mpeg2 adókat, és csak dec1-jén indítják újra mpeg4-ben. Akkor novemberben egyáltalán nem lesz? (kivéve m1 HD nov16-ig).

(#810) wassermann válasza zhagyma (#807) üzenetére


wassermann
Topikgazda

...az LCD-TV vásárlás tunerproblémái miatt (mpeg2/mpeg4, dvb-t/dvb-c/dvb-s) gondolkodom az USB-s tuner vásárlásán...

Ha már leírtad ezt a mondatot, azt jelenti érted mire kell figyelni. Innentől kezdve nem lehet gond.
Egyébként meg, ha november 1. után vásárol valaki LCDTV-t, már nem verhetik át itthon (már jogilag sem) használhatatlan MPEG2-essel. Állítólag a fogyasztóvédelem is kifejezetten figyelni fogja, hogy a régi LCDTV készletek kiárusításánál nehogy valakire MPEG2-est sózzanak rá.

(#811) ati2 válasza zhagyma (#807) üzenetére


ati2
őstag

Emiatt nem akarok én se sokkal több pénzt költeni.
Ha idáig megvoltam analóg tuner nélkül, akkor kibírom már ezt a pár évet nélküle.
Analógra meg egyenlőre megmarad a kábeltv + TV kombináció, mivel analóg adásból jó minőséget úgyse lehet rögzíten.

Szerintem nem lesz DVB-T2 egy jódarabig, mivel ennek a kiépítése is iszonyú drága lehetet.
Máski dolog, hogy kompatibilis-e a DVB-T és T2 sugárzás és a DVB-T tuner?
A kitömörítés részét úgyis a PC végzi, ezért szoftveres része megoldható.

(#812) wassermann válasza ati2 (#811) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Itthon a DVB-T MPEG4 van/lesz (váltás a kisérleti MPEG2-es sugárzásról).

A DVB-T2 egy teljesen más, nagyon új dolog, asszem Angliában indulgat.

[ Szerkesztve ]

(#813) zhagyma válasza wassermann (#810) üzenetére


zhagyma
őstag

Köszi! Ez megnyugtató. Mindezek mellet a helyi lehetőségek felderítése is érdekel. Hiszen az LCD TV-vel megkapom a vételi lehetőséget, de emellett szükséges a megfelelő szolgáltatás is.

A minél "többet" tudó USB tuner lehetőséget ad a lehetséges HD szolgáltatások "tesztelésére". Az Én esetemben sajnos nem túl jók a kilátások.

1. DVB-T. 2008-ban két adó sugárzási körzetének határvonalán leszek. 2012-ben 4 adó sugársázási körzetének határán leszek. Ráadásul körbe vagyok véve "panel tengerrel". Tudom költözzem.

2. DVB-S/S2. Nem tisztázott. Délnyugatra látok ki. Talán sat fórumok segítenek.

3. DVB-C. Na itt rendben van minden, valószínúleg lesz lehetőség. UPC / DIGITV versenyterület. Csak az fránya set top box nem tetszik. Kéne majdan 3 db, külön TV irányító, stb. Macerás.

(#814) zhagyma válasza wassermann (#812) üzenetére


zhagyma
őstag

A DVB-T2 valóban Angliában van / indul. Jobb / más a moduáció, ezért több adat préselhető át, s így több adó vagy magasabb bitráta.

(#815) zhagyma válasza ati2 (#811) üzenetére


zhagyma
őstag

Biztosan nem. Más a moduláció. Viszafelé való kompatibilitás DVB-T2 vevő valószínűleg kompatibilis lesz a DVB-T adással.

(#816) ati2 válasza wassermann (#812) üzenetére


ati2
őstag

Kösz ezt tudom, csak egy kicsit elmélkedtem.

Analóg erősítős szoba antennával érdemes próbálkozni (ez lenne ingyen is)?
Gondolom a síma bot antennánál jobb lehet a teljesítménye :F

(#817) zhagyma válasza ati2 (#816) üzenetére


zhagyma
őstag

Az analóg és a digitális sugárzás ugyanazon frekvencia tartományban (UHF/VHF) valósul meg. Az antenna erősítők ezt a frekvencia tartományt erősítik, ez alapján próbálkozhatsz az analóg szoba antennával (szerintem nincs különbség antenna jel erősítésben).

A felerősített jelet majd a dvb-t tuner demodulálja. A kiválasztott csatorna mpeg stream-jét pedig a PC h264 dekódere fogja neked kicsomagolni. Vázlatosan ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#818) zhagyma válasza zhagyma (#817) üzenetére


zhagyma
őstag

Pontosítok!

...A felerősített jelet majd a dvb-t tuner demodulálja. A kiválasztott csatorna mpeg stream-jét pedig a PC h264 dekódere fogja neked kicsomagolni. Vázlatosan ennyi...

helyett

...A felerősített jelet majd a dvb-t tuner demodulálja. A kiválasztott csatorna mpeg stream-jét pedig valamilyen splitter szétválasztja (pl.: Haali) majd az mpeg4 video folyamot a h264 (pl.: CoreAVC) dekódolja a hangot (pl.:ffdshow megfelelő kódekje) fogja neked kicsomagolni. Vázlatosan ennyi...

(#819) ati2 válasza zhagyma (#817) üzenetére


ati2
őstag

Én is pontosítok:

Valahol olvastam, hogy a bot antenna jobban összeszedi a házakról visszavert jelet mint a tányéros. De a tunerhez adott bot antennában meg nincs erősítő :W

Ezeket az fényképkeret tipusú erősítős DVD-T antennákat meg nem is tudom melyik kategóriába soroljam, vagy egyáltalán hogy működnek :F

(#820) zhagyma válasza ati2 (#819) üzenetére


zhagyma
őstag

A botantenna valóban nem irányfüggő, hiszen minden irányból képes egyenlő eséllyel jelet fogni. Ezért a visszavert jelek, és tipikusan mozgás közbeni vételre jó megoldás.

Hogy a DVB-T tuner pontosan hogyan csinálja az időben eltolt, amplitudóban változó jelek "felhasználását" és az átviendő információ helyes sorrendbe rakását azt pontosan nem tudom megmondani mivel még nem olvastam el részletesen a DVB szabványt, vagy a szilikon tuner gyártók technikai leírásait, ezért ez ügyben pontos információval nem szolgálhatok.

Az általad "fényképkeret" típusú antenna szerintem irányfüggő. mivel "orcával" az adó felé kéne fordítani. Ha igaz a DVDB-T tuner "visszavert" jelek vételére való képessége, akkor akár a botantennával jobban is járhatsz bizonyos esetekben (bár az irányított tetőantenna nyereségét valószínűleg nem fogod elérni). Egy próbát megér.

(#821) wassermann válasza ati2 (#819) üzenetére


wassermann
Topikgazda

zhagyma beelőzött, de ha már bepötyögtem nem törlöm

Igen a botantenna jobb abból a szempontból, hogy a DVB-T a viszavert jelet is tudja hasznosítani. A "képkeretszerű" szobaantenna belül valószínűleg egy irányított "szendvics"-antenna. Egy időben előszeretetel használtak kicsit nagyobb méretben hasonlókat Pest környékén az AM-mikró-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#822) zhagyma válasza ati2 (#819) üzenetére


zhagyma
őstag

Most, hogy visszaolvastam, lesett a tantusz mit szeretnel.

1. botantenna: visszvert jelekkel javítani a vételt.
2. erősítéssel javítani a vételt.

A két hatás együttesen hátha biztosítja a szükséges eredményt. Elóerősítős botantennát céloznál meg. Mivel analóg adásnál van általad elfogadható minőségű jeled, az elgondolás megér egy próbát. Javaslat:

1. Keress egy VHF/UHF antenna erősítőt és kösd a botantenna és a tuner közé. (cstalakozási problémák áthidalhatók)
2. Keress egy beépített erősítős "aktív" botantennát.

(#823) btomi86


btomi86
csendes tag

Sziasztok!
engem mostanában kezdett el érdekelni a téma, hogy nem igazán járok haza. Egy olyan kérdésem lenne, h ha előfizetek valamilyen szolgáltatónál a műholdas adásra, és adnak egy kártyát, mai feljogosít bizonyos csatornák nézésére, akkor szükségem van-e a beltéri egységre is vagy létezik olyan készülék, ami olvassa a kártyát és átjátsza az adást egyenesen laptopra?
Előre is köszönöm a választ!

(#824) zhagyma válasza btomi86 (#823) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Igen létezik ilyen megoldás, csak ...

1. DVB-S / DVB-S2 szabványt ismerő tuner kártya a PC-be.
2. CI modul kártyaolvasó. Ebbe kell behelyezni egy CI adaptert, ami az általad vásárolt szolgáltatói kártyát képes fogadni.
3. Szoftver ami mindezt kezeli.

Mindezek beszerzése nem olcsó mulatság és a baj csak az, hogy a legtöbb szolgáltató a beltéri egység sorozatszámát párosítja az adás nézését engedélyező kártya kódjával. Azaz a beltéri egység és a kódkártya együtt biztosítja az adott csatornák vételét. Ismereteim szerint még nem létezik ezt a korlátot kiküszöbölő megoldás.

Természetesen, ahol nincs meg a beltéri és kártya összerendelés, ott működihet a dolog. Erről többet megtudhatsz a sat.hu forumon.

(#825) Rick4 válasza zhagyma (#824) üzenetére


Rick4
félisten

Melyik az a legtöbb szolgáltató, amelyik kártyát, beltérit párosít? Mert a digin kívül senki...Te is olvasgasd sűrűn a sat.hu-t, sok minden meg fog világosodni. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#826) zhagyma válasza Rick4 (#825) üzenetére


zhagyma
őstag

Köszi!

A hellohd is pont ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#827) ati2 válasza wassermann (#821) üzenetére


ati2
őstag

Köszi mindkettőtöknnek :R

Akkor valami erősítős bot antenna lesz, vagy külön bot antenna + külön erősítő (ha kevés lenne az egybeépített erősítő).
Átmenetileg azért kipróbálom a családban meglévő szobaabtennákat is, mielőtt veszek bármilyen antennát is.
A leadtek dongle gold elvileg szerdán meglesz :)

(#828) kutyuska válasza Rick4 (#825) üzenetére


kutyuska
aktív tag

pl. a Nagrás kártyát a UPCD is párosítja a beltérivel.
..."Te is olvasgasd sűrűn a sat.hu-t, sok minden meg fog világosodni. ;)"

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#829) Rick4 válasza kutyuska (#828) üzenetére


Rick4
félisten

hát, a nagrás kártyát biztos, de lyan még nem sok embernek van.. a crypto-val ilyesmit nem csináltak, használta is mindenki normális beltériben.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#830) DarkByte


DarkByte
addikt

Leadtek Winfast DTV Dongle Gold -ról milyenek a vélemények? Elég jó árban van ugyanis: [link] Igazából az analóg TV adás onnantól kezdve hogy minden mostani antennás adó felkerül a digitális platformra nem játszik szempontot nálam. Ezen tuner -nál hogyan működik a táviránytó? Csak a saját Leadtek progi (ez a PVR2 ha jól látom) tudja elérni, vagy mint HID eszköz telepszik és használható más programokban is (pl. Windows Media Center)

Leadtek Winfast DTV Dongle Gold

[ Szerkesztve ]

(#831) bzoley válasza DarkByte (#830) üzenetére


bzoley
veterán

Nem mindegy, hogy milyen típust, annak is mikori verzióját fogod ki. Egyes stick tunerekhez mini távirányítót mellékelnek, ez nem ideális MCE használatra(még nem is próbáltam). A második lehetőség, hogy normális méretű, régebbi típusú távirányítót kapsz, ezzel már jobban lehet boldogulni, csak vagy fejben kell tartnod, melyik gomb mire való, vagy eleve MCE előlapos a távirányító, viszont szerintem csúnya. A harmadik lehetőség egy új csomagolású tuner, ehhez az új távirányító jár, ami már inkább passzol MCE-hez.

A távirányítók elvileg csak PVR2-höz készültek, de egy-két - nem szabadon választható - program vezérlésére alkalmas. Menüből lehet választani PVR2, és MCE üzemmód között. Lényeg, hogy nem szabadon konfigurálható. 3rd party vezérlővel(WF_RemCtrl) más programokhoz is betanítható.

Az egyes tunerekről, távirányítókról, WF_RemCtrl-ról találsz nálam olvasnivalót, és képeket.
Én a Dongle H-hoz új távpiszkát kaptam, mondjuk az a gyárból jött, még meleg.

A Dongle Gold-hoz még nem volt szerencsém, a másik kettőről (Dongle, Dongle H)viszont már írtam pár sort.

[ Szerkesztve ]

(#832) #69182976


#69182976
törölt tag

Most megy valami belga szuperprodukció HD-ban. Vettem fel mintát: http://www.mediafire.com/?jl5w3llimww

Csoda hogy az adás egyszer sem akadt ez alatt a 25 mp alatt. Elárulom, nem elsőre sikerült :) .

szerk: az lehetséges hogy HD-adás alatt erősebb jelet sugároznak? Mert az Olimpia alatt is úgy emlékszem az volt, hogy a valódi HD-adásban sokkal kevesebb akadozás volt mint a hagyományos adásban, és ez úgy tűnik most is így van.

[ Szerkesztve ]

(#833) DarkByte válasza bzoley (#831) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszönöm a segítséget! Előbb természetesen megnéztem az oldaladon lévő teszteket, de mivel ott csak a sima Dongle -t láttam a maga kategóriájában (és ott is szerepel hogy ezek közül sok volt a selejtes) ezért inkább megkérdeztem mi a vélemény a Gold -ról. Sajnos neten semmilyen review -t nem találok róla. A WMC távirányítós változat jól hangzik (ez az a fekete lenne ami Dongle H -hoz járt nálad?). Attól tartok mivel ez egy hordozható tuner, ehhez inkább valamilyen kisebb távirányító fog járni. PVR2 kézikönyv pl. ezt említi második típusnak (ehhez persze nincs is WMC kiosztás írva):

Lehet hülye a kérdés, mert Media Center -el működik, de akkor ugye BDA driver is van ehhez a tuner -hez?

#832: köszi az újabb minta videót. :R Úgy látom megint módosítottak a beállításokon mert most fizikailag is 1080 a sormagasság. Bár most csak egy 15" -os monitoron tudom megnézni, szerintem elég szép minőségű az adás.

[ Szerkesztve ]

(#834) ati2 válasza DarkByte (#830) üzenetére


ati2
őstag

Jövő hét végén nekem már lesz ilyenem, ha az AHRT is úgy akarja, akkor tudok majd teszteket csinálni ha érdekel.

(#835) wassermann válasza DarkByte (#833) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Furcsa, hogy a csomagolási és szállítási költségek lefaragása miatt ilyen kis, lapos vackokat csinálnak. Az én Fujitsu-Siemens tunerem távirányítója is teljesen hasonló. Nem is nagyon használom...

(#836) DarkByte válasza ati2 (#834) üzenetére


DarkByte
addikt

Természetesen érdekelne a teszt, én még egyenlőre nem fogom megvenni, megvárom hogy valaki jelezze elindult az adás Szentesről. Előre is köszönöm ha írsz róla, majd úgy is lesz pár kérdésem biztosan. :)
_____________________________________________________________________________
Egyébként nem tudom figyeltétek-e a fent linkelt videó a korábban tárgyaltakkal egybehangzóan progresszívben ment (mivel film), ha kikapcsoljátok a deinterlacing -et, akkor sem jelentkezik "vonalkázódás", vagyis 1080p25 -ös anyagot kaptok. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#837) wassermann válasza DarkByte (#836) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Emiatt is univerzálisabb és elterjedtebb a 25i-ben történő sugárzás. Akár váltottsoros (TV), akár progresszív (film) a forrás, mindkettő átmegy rajta.

(#838) DarkByte válasza wassermann (#837) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen, pontosan. Remélem ezek után a szkeptikusabbak - akik nem értik miért interlace -t választottak - is látják hogy semmit nem vesztettünk. Egyébként kezdek belekavarodni a jelölésekbe.. láttam már neten 1080i50 jelölést is, Wikipedia -ban pedig 1080i25 szerepel ugyanarra a definícióra (50 félkép interlace -elve 25 képkockába). Lehet az utóbbi a helyesebb (ahogyan írtad is). Korábban én végig 1080i50 -et használtam erre azt hiszem. :B

Pár adat a ts fájlról amit a DGAVCIndex gyűjtött ki:

Stream Type: Transport [188]
Profile: Main
Level: 4
Frame Size: 1440x1080
SAR: 4:3
Display Size: 1920x1080
Frame Rate: 25.000000 fps
Colorimetry: BT.709 [1]
Frame Structure: MBAFF
Frame Type: not yet
Coded Number: 647
Playback Number: 647
Frame Repeats: 0
Field Repeats: 0
Bitrate: 6.512
Bitrate (Avg): 6.563
Bitrate (Max): 7.157
Audio Stream: 4b1: MPA L2 2ch 48 256

[ Szerkesztve ]

(#839) wassermann


wassermann
Topikgazda

Ide nézzetek mit találtam, PCI-os DVB-T modulátor kártya. Ha felveszel valamit, ezzel továbbsugározhatod : ) Persze jogilag valószínűleg ez így nem lenne rendben...

KLIKK

[ Szerkesztve ]

(#840) bzoley válasza wassermann (#835) üzenetére


bzoley
veterán

Nem feltétlenül ilyen okok miatt kicsi a távirányító. Laptopohoz készültek, oda általában apróbb dolgokat gyártanak, pl. egér. De ha megnézed a két majdnem egyfoma tunert, a dobozuk egyforma, az egyikben a mini, a másikban a teljes méretű távirányító van.

(#841) bzoley válasza DarkByte (#833) üzenetére


bzoley
veterán

A "sima" Dongle-nél egyetlen selejtről nem írtam, az a Dongle H volt. Attól, hogy hordozható, még nem biztos, hogy a kis távpiszka lesz mellette. Főleg, ha újabb, és MCE-hez szánják.
Mindegyik új típushoz BDA driver van.
Kipróbáltam a mini távirányítót MC-vel. Navigálni tudtam, de ahogy sejtettem, nem igazán erre való. Igazából leginkább semmire.

(#842) #69182976


#69182976
törölt tag

A motorverseny rendes 16:9-ben ment ! Mennyivel jobb így ! http://www.mediafire.com/?mngn22nz7b1
Nekem a felbontás továbbra is 1440x1088-at jelez. Ti mit néztek?

(#843) DarkByte válasza #69182976 (#842) üzenetére


DarkByte
addikt

A fizikai felbontás tényleg 1440x1080, viszont ez 4:3 lenne, tehát lejátszáskor kerül széthúzásra 1920x1080 -ra. Ezzel tudták csökkenteni a bitsűrűséget az olimpiai formátumhoz képest.

#841: ezek szerint a Dongle és a Dongle Gold csak a külső és az antenna csatlakozó szempontjából különbözik? Mert ebben az esetben a Gold jobb megoldás a közvetlenül benne lévő antenna csatlakozóval, a másiknál az a kis toldó gyorsan kontakt hibássá teheti az aljzatot, főleg ha egy nehéz koax kábel lóg a végén. Kinézetre mondjuk a Dongle szebb a feketéjével (bár ha gép mögött lesz úgy sem érdekes).

[ Szerkesztve ]

(#844) #69182976


#69182976
törölt tag

És a VLC miért nem tudja lejátszani a felvett anyagot? Úgy emlékszem a sima SD adással is volt ilyen, hogy annak ellenére hogy MPEG2, a VLC illetve az asztali lejátszók csak a hangot tudták lejátszani.

(#845) DarkByte válasza #69182976 (#844) üzenetére


DarkByte
addikt

Most néztem, nekem sem játssza le a linkelt ts -t a VLC. Media Player Classic Home Cinema + Haali Media Splitter + CoreAVC + MPA Decoder Filter -el tudom nézni direktben.

Nekem egyenlőre a konvertálásra nem sikerült tökéletes eszközt találni. Ma találtam a DGAVCIndex -et amivel a ts fájlból lehet AviSynth számára videó forrást kreálni, illetve ki tudja szedni a hang sávot. Viszont ha ezután írok egy AviSynth script -et ami ezt a forrást használja akkor a kapott videóban előjönnek hibák amelyek a CoreAVC -nél nincsenek. Lehet hogy CoreAVC -ben fejlettebb a hibajavítás és a vétel gyengesége miatt a ts -ben kimaradtak csomagok vagy hibásak. Ha úgy próbálkozom hogy DirectShowSource -on át CoreAVC -t használok dekódernek akkor a videó rendben van, viszont a hangnál kell sakkozni az időzítéssel mert nem passzol. Lehet előbb újra kellene muxolnom a ts -t mondjuk mkv -be hogy a hang ne legyen alapból elcsúszva és utána ugyanezt megpróbálni. Ti milyen eszközökkel dolgoztok a ts fájlokon?

(#846) bzoley válasza DarkByte (#843) üzenetére


bzoley
veterán

Nem tudom, hogy van-e eltérés belül is, nem sokat foglalkoztam eddig a Gold-dal.

(#847) Hawk1979


Hawk1979
őstag

A 0.9.2. VLC lejátszotta mind a két legutoljára linkelt m1-es hd részletet....
Csináltam két pillanatfelvételt vlc alól,mert a print screen az overlay miatt nem menti el a videó ablakot.
[link] [link]

Mod:közben átállítottam a kimenetet directx 3d-re és már tudok print screenelni is :DDD
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#848) #69182976


#69182976
törölt tag

Ja, de az asztali dvd-lejátszót nem lehet frissíteni, továbbra sem játsza le a DVB-T-ről felvett MPEG2 folyamot.

(#849) Hawk1979 válasza #69182976 (#848) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nekem ratyi dvd játékosom van,így nem tudok érdemben nyilatkozni,viszont sokuknál lehet eszközölni Firmware frissítést :DDD Báááár,sokat nem szokott érni.

(#850) ati2 válasza #69182976 (#848) üzenetére


ati2
őstag

Ha MTK chip-es lejátszód van, akkor próbáld ki MPG vagy MP2 kiterjesztéssel, mivel a TS-t nem ismeri...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.